"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2023 жылғы 23 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 қаңтарда № 31760 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 января 2023 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2023 года № 31760
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20335) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункт 1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
Правила оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент административно-правового обеспечения Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға А. Иргалиев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Төраға
2023 жылғы 23 қаңтардағы
№ 1 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі
№ 24 бұйрығымен
бекітілді
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның облыстардағы филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі
3. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті берушіге қағаз жеткізгіште өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
4. Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
5. Өтініш берілген кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің қарауға қабылданғаны туралы хабарлама береді.
6. Өтінішті қарауға қабылдау Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс күндері – дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель А. Иргалиев
"Согласован"
Министерство цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Председатель
от 23 января 2023 года № 1
Утверждены
приказом Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 6 апреля 2020 года № 24
Правила
оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" и его филиалами в областях (далее – услугодатель) юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатели подают заявление услугодателю на бумажном носителе по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам (далее – заявление).
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.
5. При подаче заявления услугодатель выдает услугополучателю уведомление о принятии заявления к рассмотрению по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6. Прием заявления к рассмотрению осуществляется в рабочие дни согласно графику работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках".

7. Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
8. Осы Қағидаларға 3-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына және (немесе) ұялы байланысының абоненттік нөміріне мәтіндік хабарламамен жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қарау туралы шешім қабылдайды не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Жоғарыда аталған тәсілдердің бірімен жіберілген тыңдау туралы хабарлама жіберілген күннен бастап тапсырылған болып есептеледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде статистикалық ақпаратты әзірлейді және "Мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет құнын есептеу негізінде төлем шотын береді, ол көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жіберіледі, ол туралы көрсетілетін қызметті алушыны ұялы және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірі бойынша шақыру арқылы қосымша хабарланады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан төлемді күту мерзімі төлемге шот жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші ұсынған шотты төлеген күні төлемді растайтын құжатты (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы) көрсетілетін қызметті берушінің info@statdata.kz электрондық мекенжайына жіберу арқылы растайды.
Көрсетілетін қызметті беруші төлемді алғаннан кейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына хабарлама және (немесе) ұялы байланысының абоненттік нөміріне мәтіндік хабарлама жіберу арқылы көрсетілетін қызметті алушыны статистикалық ақпаратты беру үшін көрсетілетін қызметті берушіге бару қажеттілігі туралы хабардар етеді.

7. Сведения о документах удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
8. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, указанных в пункте 9 приложения 3 к настоящим Правилам, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес и (или) текстовым сообщением на абонентский номер сотовой связи услугополучателя, не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о дальнейшем рассмотрении заявления либо формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Уведомление о заслушивании, направленное одним из вышеперечисленных способов, будет считаться врученным со дня ее отправки.
9. Услугодатель со дня приема заявления в течение 6 (шести) рабочих дней разрабатывает статистическую информацию и выставляет счет на оплату на основании расчета стоимости государственной услуги в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161), который направляется на электронный адрес услугополучателя, о чем дополнительно сообщается посредством вызова услугополучателя по абонентскому номеру сотовой и (или) телефонной связи.
Срок ожидания оплаты от услугополучателя составляет 2 (два) рабочих дня со дня направления счета на оплату.
Услугополучатель в день оплаты выставленного услугодателем счета, подтверждает оплату путем направления на электронный адрес услугодателя info@statdata.kz документа, подтверждающего оплату (квитанции об оплате или платежного поручения с отметкой банка о проведении платежа).
После получения оплаты услугодатель уведомляет услополучателя о необходимости посещения услугодателя для выдачи статистической информации путем направления уведомления на электронный адрес и (или) текстовым сообщением на абонентский номер сотовой связи услугополучателя согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселесі бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігіне (бұдан әрі – Агенттік), Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына (бұдан әрі – Бюро) басшысының атына немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес беріледі.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің немесе Бюроның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
14. Егер заңда өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің _________________
толық атауы)
кімнен_____________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
__________________________
әкесінің аты (болған жағдайда) толық)
Жеке тұлғаларға арналған өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес _________________________________________
_____________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
________________________ үшін статистикалық ақпаратты беруіңізді сұраймын.
Қосымша ______ парақта.
Жеке тұлғаның деректемелері:
Жеке куәліктің нөмірі___________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________
Нақты мекенжайы _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұялы байланыстың және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірлері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы_______________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен көрсеткен нақты мекенжайдың, ұялы және (немесе) телефон байланысы
абоненттік нөмірлерінің, электрондық мекенжайдың дұрыс екендігін, ал электрондық
мекенжайға жіберілген хабарламалардың және (немесе) ұялы байланыстың абоненттік
нөміріне жіберілген мәтіндік хабарламаның тиісті және жеткілікті деп есептелетінімен
танысқанымды өз қолыммен растаймын.
20__жылғы "______" ____________
_________________ қолы
Өтінішке қосымша
р/с
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның бланкісіне
арналған орын
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің
_________________________
толық атауы)
кімнен_____________________
(заңды тұлғаның
____________________________
толық атауы)
Заңды тұлғалар үшін өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес ________________________________________
____________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
_______________________ үшін статистикалық ақпаратты беруіңізді сұраймын.
Қосымша: ______ парақта.
Заңды тұлғаның деректемелері:
Бизнес сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ____________________________________________
Заңды мекенжайы ____________________________________________________
____________________________________________________________________
Нақты мекенжайы ____________________________________________________
____________________________________________________________________
Ұялы байланыстың және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірлері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы______________________________________________
Басшы _____________________________________________________________
(қолы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Орындаушы: _________________ Телефон: _________________
(Тегі, аты-жөні)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Мен көрсеткен нақты мекенжайдың, ұялы және (немесе) телефон байланысы абоненттік
нөмірлерінің, электрондық мекенжайдың дұрыс екендігін, ал электрондық мекенжайға
жіберілген хабарламалардың және (немесе) ұялы байланыстың абоненттік нөміріне
жіберілген мәтіндік хабарламаның тиісті және жеткілікті деп есептелетінімен танысқанымды
өз қолыммен растаймын.
20__жылғы "______" ____________
_________________ басшының қолы
Өтінішке қосымша
р/с
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның облыстар бойынша филиалдары.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі
9 (тоғыз) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны
Қағаз жүзінде.
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі
Статистикалық ақпаратты қағаз жеткізгіште ұсыну;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги
11. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Агентство), Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Бюро) или в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
12. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Агентства или Бюро, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
13. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
14. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги "Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица, полностью)
Заявление для физических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию согласно приложению к
настоящему заявлению, для _______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
Приложение на ______ листе (-ах).
Реквизиты физического лица:
Номер удостоверения личности ______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер __________________________________
Фактический адрес _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Электронный адрес _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись, дата) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с тем, что указанные мною фактический
адрес, абонентские номера сотовой и (или) телефонной связи, электронный адрес
достоверны, а уведомления, направленные на электронный адрес и (или) текстовым
сообщением на абонентский номер сотовой связи, будут считаться надлежащими и
достаточными.
"______" ____________20__года
_________________ подпись
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
Место для бланка юридического лица
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от__________________________
(полное наименование юридического
____________________________
лица)
Заявление для юридических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию согласно приложению к
настоящему заявлению, для________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
Приложение на ______ листе (-ах).
Реквизиты юридического лица:
Бизнес-идентификационный номер ___________________________________________
Банковский идентификационный код _________________________________________
Юридический адрес ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Фактический адрес ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Электронный адрес ________________________________________________________
Руководитель ______________________________________________________________
(подпись, дата) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель: ____________________ Телефон: ________________________
(Фамилия, инициалы)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с тем, что указанные мною фактический
адрес, абонентские номера сотовой и (или) телефонной связи, электронный адрес
достоверны, а уведомления, направленные на электронный адрес и (или) текстовым
сообщением на абонентский номер сотовой связи, будут считаться надлежащими и
достаточными.
"______" ____________20__года
_______________________ подпись руководителя
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" и его филиалы по областям.
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
9 (девять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Предоставление статистической информации на бумажном носителе;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары бойынша ақылы түрде көрсетіледі. Төлем тәсілі – қолма-қол ақшасыз есеп айырысу. Төлем екінші деңгейлі банк арқылы төлемге берілген шотқа сәйкес жүргізіледі, көрсетілетін қызметті алушыдан төлем тапсырмасында төлем шотының үзінді көшірмесінің нөмірін және күнін көрсету талап етіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Государственная услуга оказывается платно по ценам, на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161). Способ оплаты – безналичный расчет. Оплата производится согласно выставленному счету на оплату через банки второго уровня, услугополучателю требуется указать в платежном поручении номер и дату выписки счета на оплату.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініш;
2) төлемді растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы).
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге бас тарту үшін негіздеме
Көрсетілетін қызметті беруші:
1) егер сұратылып отырған статистикалық ақпарат құпия болып табылған және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабына сәйкес респонденттің келісімі болмаған;
2) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабымен қарастырылған негіздемелер бойынша бас тарту үшін негіздер болған жағдайда;
3) көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 3-тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсеткені үшін ақы төлемеген;
4) статистикалық ақпарат жоқ және өңдеу процесінде алу мүмкін емес кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескерумен қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.statdata.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мекенжайларды телефон байланысының 8 (717) 255-84-49 абоненттік нөмірі бойынша техникалық қолдау қызметіне хабарласу арқылы да білуге болады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төленгенін растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы) көрсетілетін қызметті берушінің info@statdata.kz электрондық мекенжайына жіберіледі.
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
не ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама
20 ____ жылғы " ___" _________
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық
жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің статистикалық
ақпаратты беру туралы 20___ жылғы "___" ______________________
№ _________ өтінішіңізді қарауға қабылдады.
Директор ____________________
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
не ұйымының атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Дәлелді бас тарту
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК)
Сіздің 20___ жылғы "___" ______________________ № _________ өтінішіңізді қарап,
___________________________________________________________________
[Дәлелді бас тартудың себебі]
__________ себеппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартады.
Директор ____________________
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) Сіздің 20____жылғы "___" _____ №____ өтінішіңізді қарап, статистикалық ақпарат әзірленгенін және Сіз мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге өтініш берген жерде беруге дайын екенін хабарлайды.
Директор ____________________

Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Заявление по формам, согласно приложениям 1 и 2 к Правилам оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20335);
2) документ, подтверждающий оплату (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях:
1) если запрашиваемая статистическая информация является конфиденциальной и отсутствует согласие респондента в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике";
2) при наличии оснований для отказа по основаниям, предусмотренным статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
3) не внесения оплаты услугополучателем за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 3 статьи 26 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике";
4) статистическая информация отсутствует и не может быть получена в процессе обработки.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.statdata.kz.
Узнать адреса можно также обратившись в службу технической поддержки по абонентскому номеру телефонной связи, 8 (717) 255-84-49.
Документ, подтверждающий оплату государственной услуги (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа) направляется на электронный адрес услугодателя info@statdata.kz.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление о принятии заявления
от " ___" _________ 20 ____ года
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по
стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" приняло Ваше
заявление № _________ от "___" _____ 20__ года к рассмотрению предоставлении
статистической информации.
Директор ____________________
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Мотивированный отказ
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по
стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ")
рассмотрев Ваше заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в оказании
государственной услуги по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
Директор _________________
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ") рассмотрев Ваше заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, сообщает, что статистическая информация разработана и готова к выдаче в месте подачи Вами заявления на оказание государственной услуги.
Директор _________________