Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 қаңтарда № 31773 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Заң департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
міндетін атқарушы
С. Егізбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссияcы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасы
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
2023 жылғы 24 қаңтардағы
№ 33 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ и.о. Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 24 января 2023 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2023 года № 31773.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Юридическому департаменту в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
С. Егізбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Верховный Суд
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и
развитию финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Исполняющего обязанности
министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 24 января 2023 года № 33
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения

1. "Діни қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 38 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13449 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлері (ғимараттары), миссионерлердің және ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны туралы мәліметтерде:
титулдық парағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 1 - ОИ
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган";
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеде
"Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлері (ғимараттары), миссионерлердің және ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны туралы мәліметтер" (Индекс: 1 - ОИ, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)":
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлері (ғимараттар) туралы мәліметтерде:
титулдық парағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 2 - КЗ
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган";
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеде
"Діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлері (ғимараттар) туралы мәліметтер (Индекс: 2 - КЗ, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)":
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1. В приказе Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 38 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере религиозной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13449):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Сведениях о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений), миссионеров и помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений), утвержденных указанным приказом:
титульный лист изложить в следующей редакции:
"Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 1 – ОИ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности"; в Пояснении по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений), миссионеров и помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений) (Индекс: 1 – ОИ, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма заполняется на казахском и русском языках.";
в Сведениях о культовых зданиях (сооружениях), используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами, утвержденных указанным приказом:
титульный лист изложить в следующей редакции:
"Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 2 –КЗ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности";
в Пояснении по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о культовых зданиях (сооружениях), используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами (Индекс: 2 – КЗ, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)":
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Миссионерлер туралы мәліметте:
титулдық парағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 3 - М
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган";
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеде:
"Миссионерлер туралы мәліметтер (Индекс: 3 - М, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)":
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы мәліметтерде:
титулдық парағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 4 - ИМ
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган";
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеде
"Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы әліметтер (Индекс: 4-ИМ, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)":
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма заполняется на казахском и русском языках.";
в Сведениях о миссионерах, утвержденных указанным приказом:
титульный лист изложить в следующей редакции:
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 3 – М
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности";
в Пояснении по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о миссионерах (Индекс: 3 – М, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма заполняется на казахском и русском языках.";
в Сведениях о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения, утвержденных указанным приказом:
титульный лист изложить в следующей редакции:
"Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 4-ИМ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности";
в Пояснении по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения (Индекс: 4-ИМ, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)":
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтерде:
титулдық парағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 7 - АП
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган";
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеде
"Діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер (Индекс: 7 - АП, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.".
2. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 29.08.2024 № 393-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 29.08.2024 № 392-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Ашық деректердің интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 144 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22651 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-2-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы тізбеге қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
қосымша
Ашық деректердің
интернет-порталында ақпаратты
орналастыру қағидаларына
2-қосымша
Ашық деректерін JSON, ХМL форматына көшіру құралын пайдалану сипаттамасы

"2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма заполняется на казахском и русском языках.";
в Сведениях об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности, утвержденных указанным приказом:
титульный лист изложить в следующей редакции:
"Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 7 – АП
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности";
в Пояснении по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности (Индекс: 7 – АП, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма заполняется на казахском и русском языках.".
2. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 29.08.2024 № 393-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 29.08.2024 № 392-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В приказе Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 144 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22651):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 6-2 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах размещения информации на интернет-портале открытых данных, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему перечню.
Приложение к Перечню
некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам размещения
информации на интернет-
портале открытых данных
Описание к использованию инструмента по переводу открытых данных в формат JSON, XML

1. Ашық деректердің сипаттамасы
Жолдың атауы
Мәні
Мысалы
Ашық деректердің сәйкестендіргіші
Қазақ тілдегі ашық деректердің атауы*
Астана қаласының дәріханалары
Орыс тіліндегі ашық деректердің атауы*
Аптеки города Астана
Қазақ тілдегі ашық деректердің сипаттамасы*
Көрсетілген ашық деректер Астана қаласының дәріханалар ақпаратын қамтиды
Орыс тіліндегі ашық деректердің сипаттамасы*
Указанные открытые данные содержат информацию об аптеках города г. Астана
Қазақ және орыс тілдеріндегі түйінді сөздер*
Дәріхана, аптека
Жауапты адамның қазақ тілдегі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)*
Ақышев Жеңіс Бекенұлы
Жауапты адамның орыс тіліндегі тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)*
Акишев Женис Бекенович
Жауапты адамның телефон нөмірі*
8 (7172) 740479
Жауапты адамның электрондық поштасы*
zh.​akishev@​qogam.​gov.​kz
Ескертпе: * міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар
2. Ашық деректер жолдарының сипаттамасы
Жол
*Қазақ тілдегі жолдың атауы
*Орыс тіліндегі жолдың атауы
Жолдың типі
*Күнінің форматы (жолдың типі күні болса)
Ашық деректердің ішіндегі нақты объектіге сілтеме
Жол бірегей сәйкестендіргіш болып табылатын белгіні көрсету
Массив ішіндегі объектінің типін көрсету
Үлгі
id
сәйкестендіргіш
индентификатор
String
true
name
Атауы
Название
String
false
region
Өңір
Регион
String
false
geoposi-tion
Геонүкте
Геопозиция
Geoposi-tion
false
address
Мекенжайы
Адрес
Address
false
schedule
Жұмыс істеу кестесі
График работы
Text
false
expireDate
Лицензияның аяқталу мерзімі
Срок истечения лицензии
Date
DD.​MM.​YY YY
false
Ескертпе: 1. * міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар
2. Ашық деректер жолының сипаттамасы, сондай-ақ оларға қойылатын талаптар осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Ашық деректерін қалыптастыру шаблоны
id
name
region
geoposition
address
11
Гиппократ
Астана

1. Описание открытых данных
Наименование поля
Значение
Пример
Идентификатор открытых данных
Наименование открытых данных на казахском языке*
Астана қаласының дәріханалары
Наименование открытых данных на русском языке*
Аптеки города Астана
Описание открытых данных на казахском языке*
Көрсетілген ашық деректер Астана қаласының дәріханалар ақпаратын қамтиды
Описание открытых данных на русском языке*
Указанные открытые данные содержат информацию об аптеках города Астана
Ключевые слова на казахском и русском языках*
Дәріхана, аптека
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица на казахском языке*
Ақышев Жеңіс Бекенұлы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица на русском языке*
Акишев Женис Бекенович
Номер телефона ответственного лица*
8 (7172) 740479
Электронная почта ответственного лица*
zh.akishev@qogam.gov.kz
Примечание: *поля, обязательные к заполнению
2. Описание полей открытых данных
Поле
Наименование поля на казахском языке*
Наименование поля на русском языке*
Тип поля*
Формат даты (если тип поля дата)
Ссылка на конкретный объект внутри открытых данных
Указание признака того, что поле является уникальным идентификатором
Указание типа объекта внутри массива
Пример
id
индентификатор
индентификатор
string
true
name
Атауы
Название
string
false
region
Өңір
Регион
string
false
geoposi-tion
Геонүкте
Геопозиция
geo-posi-tion
false
address
Мекенжайы
Адрес
add-ress
false
schedule
Жұмыс істеу кестесі
График работы
text
false
expireDate
Лицензияның аяқталу мерзімі
Срок истечения лицензии
date
DD.MM.YY YY
false
Примечание: 1. *поля, обязательные к заполнению 2. Описание полей открытых данных, а также требования к ним указаны в приложении 2 настоящих Правил.
3. Шаблон формирования открытых данных
id
name
region
geoposition
address
1
Гиппократ
Астана