"Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 170 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 24 наурыздағы № 117 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 наурызда № 32127 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 170 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17012 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 68-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Кодексте реттелетін қатынастардың қатысушыларын (бұдан әрі – қатысушылар) "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" (бұдан әрі – ББМЖ) интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып хабарлау тәртібін айқындайды";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Құзыретті орган ББМЖ-ны пайдалана отырып қатысушыларға хабарламаларды жібереді.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Электрондық құжат нысанындағы хабарламалар ББМЖ-да тіркелу рәсімінен өткен қатысушыларға жолданады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қатысушылар ББМЖ-ға тіркелу арқылы хабарламаларды алуға келісім білдіреді".
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасын
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 170 "Об утверждении Правил извещения с использованием информационных систем"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 марта 2023 года № 117. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2023 года № 32127
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 170 "Об утверждении Правил извещения с использованием информационных систем" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17012) следующие изменения:
в Правилах извещения с использованием информационных систем, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила извещения с использованием информационных систем (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок извещения участников отношений, регулируемых Кодексом (далее – участники), с использованием интегрированной информационной системы "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" (далее – ЕГСУ).";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Компетентный орган направляет извещения участникам с использованием ЕГСУ.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Извещения в форме электронного документа направляются участникам, прошедшим процедуру регистрации в ЕГСУ.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Участники выражают согласие на получение извещений посредством регистрации в ЕГСУ;".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Б. Акчулаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан