"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 4 мамырдағы № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 мамырда № 32451 болып тіркелді
"Әскери полиция органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкел келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы" 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 370 бұйрығы күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
М. Ахметжанов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2023 жылғы 4 мамырдағы
№ 381 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери полиция органдарының арнайы көлік құралдарының тізбесі
р/с №
Көлік құралдарының түрі
Негізгі тактикалық-техникалық сипаттамалары
Орнатылған арнайы жабдық
Қолдану саласы
1. Әскери автомобильдік полицияның арнайы автомобильдері
1.1 Ілесіп алып жүру автомобилі
1.
Жеңіл
Қозғалтқыш – көлемі 3000 текше см. аспайды; трансмиссиясы – автоматты, механикалық;
екпін алуы 100 км/сағ - 9 сек. аспайды.
Бейнетіркеуіш, радиостанция, жарықты және дыбысты сигнализация, арнайы түсті-графикалық сызбалар бойынша бояу
Әскери лектердің көлік құралдарын ілесіп алып жүру
2.
Жол талғамайтын автомобиль
Қозғалтқыш – көлемі 4000 текше см. аспайды; трансмиссиясы – автоматты, механикалық;
екпін алуы 100 км/сағ - 9 сек. аспайды.
3.
Жеңіл
Қозғалтқыш – көлемі 1600 текше см. кем емес; трансмиссиясы – механикалық;
екпін алуы 100 км/сағ - 13 сек. аспайды.
4.
Жол талғамайтын автомобиль
Қозғалтқыш – көлемі 2300 текше см. кем емес; трансмиссиясы – автоматты, механикалық;
екпін алуы 100 км/сағ - 13 сек. аспайды.
5.
Жүк
Қозғалтқыш - бензинді, дизельді; трансмиссиясы - автоматты, механикалық;
дөңгелек формуласы - толық жетекті
Бейнетіркеуіш, радиостанция, жарықты және дыбысты сигнализация, арнайы түсті - графикалық сызбалар бойынша бояу
Әскери лектердің көлік құралдарын ілесіп алып жүру

Об утверждении перечня специальных транспортных средств органов военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 мая 2023 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2023 года № 32451
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень специальных транспортных средств органов военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу приказ Министра внутренних дел от 17 апреля 2015 года № 370 "Об утверждении перечня специальных транспортных средств органов военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11136).
3. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
министр внутренних дел
Республики Казахстан
М. Ахметжанов
Утвержден приказом
министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 мая 2023 года № 381
Перечень специальных транспортных средств органов военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан
№ п/п Тип транспортного средства Основные тактико-технические характеристики Установленное специальное оборудование Область применения
1. Специальные автомобили военной автомобильной полиции
1.1 Автомобиль сопровождения
1.
Легковой
Двигатель - объем не более 3000 куб.см; трансмиссия – автоматическая, механическая;
разгон до 100 км/ч - не более 9 сек.
Видеорегистратор, радиостанция, световая и звуковая сигнализация, окраска по специальным цветографическим схемам
Сопровождение транспортных средств воинских колонн
2.
Внедорожник
Двигатель - объем не более 4000 см. куб.; трансмиссия – автоматическая, механическая;
разгон до 100 км/ч — не более 9 сек.
3.
Легковой
Двигатель - объем не менее 1600 см. куб.; трансмиссия - механическая;
разгон до 100 км/ч - не более 13 сек.
Сопровождение транспортных средств воинских колонн
4.
Внедорожник
Двигатель - объем не менее 2300 куб.см; трансмиссия – автоматическая, механическая;
разгон до 100 км/ч - не более 13 сек.
5.
Грузовой
Двигатель- бензиновый, дизельный; трансмиссия - автоматическая, механическая;
колесная формула-полноприводная
Видеорегистратор, радиостанция, световая и звуковая сигнализация, окраска по специальным цветографическим схемам
Сопровождение транспортных средств воинских колонн

1.2 Жылжымалы техникалық байқау пункті
6.
Шағын автобус
Қозғалтқыш – көлемі 2000 текше см. кем емес; трансмиссиясы – автоматты, механикалық
Бақылау-диагностикалық жабдық, радиостанция, жарықты және дыбысты сигнализация, бейнетіркеуіш, арнайы түсті - графикалық сызбалар бойынша бояу
Міндетті техникалық байқау өткізу кезінде көлік құралдарының техникалық жай - күйін диагностикалау

1.2 Передвижной пункт технического осмотра
6.
Микроавтобус
Двигатель - объем не менее 2000 см. куб.; трансмиссия - автоматическая, механическая
Контрольно-диагностическое оборудование, радиостанция, световая и звуковая сигнализация, видеорегистратор, окраска по специальным цветографическим схемам
Диагностика технического состояния транспортных средств при проведении обязательного технического осмотра