"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 27 қазандағы № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 қазанда № 33585 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 62) тармақшасына және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бірлесіп орындаушы – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі – дерекқор) енгізілген, жасасқан көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін орындау үшін бірлесіп орындау шартын қызметтер беруші жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасын саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 октября 2023 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2023 года № 33585
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 62) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и пунктом 1 статьи 34 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в правилах закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – база данных), с которым поставщик заключил договор соисполнения для исполнения части обязательств поставщика по заключенному договору закупа услуг;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);

3) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
4) денсаулық сақтау ұйымы – денсаулық сақтау саласында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) дерекқор – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген) (бұдан әрі – Есепке алу қағидалары) сәйкес қалыптастырылатын ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі;
6) жаңадан іске қосылған денсаулық сақтау объектісі – "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алғаш рет пайдалануға қабылданған жаңадан салу арқылы немесе қолданыстағы объектіні өзгерту арқылы алғаш рет ашылған объект;
7) жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызмет – диагностика мен емдеудің инновациялық, ресурсты қажет ететін және (немесе) бірегей әдістерін пайдалануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін қызмет;
8) қор – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
9) қордың активтері – қордың қызметін қамтамасыз етуге арналған комиссиялық сыйақыны шегергендегі аударымдар және жарналар, аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу мерзімі өтіп кеткендігі үшін алынған өсімпұл, инвестициялық кіріс, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған, қорға түсетін өзге де түсімдер;
10) қордың күтпеген шығыстарға арналған резервтері – ай сайынғы негізде қалыптастырылатын жабу кезеңінде күтпеген шығыстарды қаржыландыру үшін қордың ағымдағы қаржы жылына көзделген қаражаты;
11) қордың филиалы – қордың тұрған жерiнен тыс орналасқан және оның функцияларының бәрiн немесе бiр бөлiгiн, оның iшiнде өкiлдiк функцияларын жүзеге асыратын оқшауланған бөлiмшесi;

3) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
4) организация здравоохранения – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области здравоохранения;
5) база данных – перечень субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, формируемый в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619 (далее – Правила учета);
6) вновь введенный объект здравоохранения – объект, впервые принятый в эксплуатацию путем возведения нового или впервые открытый путем изменения существующего объекта в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";
7) высокотехнологичная медицинская услуга – услуга, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих использования инновационных, ресурсоемких и (или) уникальных методов диагностики и лечения;
8) фонд – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
9) активы фонда – отчисления и взносы, пеня, полученная за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов, инвестиционный доход, за минусом комиссионного вознаграждения на обеспечение деятельности фонда, а также иные поступления в фонд, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
10) резерв фонда на непредвиденные расходы – средства, предусмотренные фондом на текущий финансовый год для финансирования непредвиденных расходов в период покрытия, формируемые на ежемесячной основе;
11) филиал фонда – обособленное подразделение фонда, расположенное вне места его нахождения и осуществляющее все или часть его функций, в том числе функции представительства;

12) көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу веб-порталы (Қағидаларға қатысты) – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – веб-портал);
13) құжаттың электрондық көшірмесі – құжаттың түпнұсқа түрін және ақпаратын (деректерін) электрондық-цифрлық нысанда толығымен көрсететін құжат;
14) қызметтер беруші – қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы Қағидаларға сәйкес көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
15) МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек – қордың активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтер тұтынушыларға ұсынылатын медициналық көмек көлемі;
16) медициналық ақпараттық жүйе – денсаулық сақтау субъектілерінің процестерін электрондық форматта жүргізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
17) медициналық көмек – дәрілік қамтамасыз етуді қоса алғанда, халықтың денсаулығын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
18) медициналық көмектің сапасы – көрсетілетін медициналық көмектің медициналық көмек көрсету стандарттарына сәйкестік деңгейі;
19) медициналық көрсетілетін қызметтер – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдеу, оңалту немесе паллиативтік бағыты бар іс-қимылдары;
20) медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік орган – медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында басшылықты, медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасын бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
21) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – МСАК субъектісі) – "Бекітілген халық тіркелімі" (бұдан әрі – БХТ) порталында тіркелген бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;
22) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты – мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру шеңберінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты тараптарының құқықтары, мiндеттерi және жауапкершiлiгi, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының өзге де талаптары айқындалатын жазбаша келiсiм;
23) өндірістік база – Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген лицензияға қосымшаға сәйкес медициналық қызметтер көрсету орны;
24) республикалық денсаулық сақтау ұйымдары – уәкілетті органның қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар, дербес білім беру ұйымының денсаулық сақтау ұйымдары, медициналық білім беру ұйымдары;

12) веб-портал закупа услуг у субъектов здравоохранения (применительно к Правилам) – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – веб-портал);
13) электронная копия документа – документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме;
14) поставщик – субъект здравоохранения, с которым фонд или администратор бюджетных программ заключил договор закупа услуг в соответствии с настоящими Правилами;
15) медицинская помощь в системе ОСМС – объем медицинской помощи, предоставляемый потребителям медицинских услуг за счет активов фонда;
16) медицинская информационная система – информационная система, обеспечивающая ведение процессов субъектов здравоохранения в электронном формате;
17) медицинская помощь – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение и восстановление здоровья населения, включая лекарственное обеспечение;
18) качество медицинской помощи – уровень соответствия оказываемой медицинской помощи стандартам оказания медицинской помощи;
19) медицинские услуги – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
20) государственный орган в сфере оказания медицинских услуг (помощи) – государственный орган, осуществляющий руководство в сфере оказания медицинских услуг (помощи), контроль за качеством медицинских услуг (помощи);
21) субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь (далее – субъект ПМСП) – субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС прикрепленному населению, зарегистрированному в портале "Регистр прикрепленного населения" (далее – портал РПН);
22) договор государственно-частного партнерства – письменное соглашение, определяющее права, обязанности и ответственность сторон договора государственно-частного партнерства, иные условия договора государственно-частного партнерства в рамках реализации проекта государственно-частного партнерства;
23) производственная база – место оказания медицинских услуг согласно приложению к лицензии, выданной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
24) республиканские организации здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, научные организации в области здравоохранения, организации здравоохранения автономной организации образования, организации медицинского образования;

25) тәуелсіз сарапшы – уәкілетті орган айқындайтын талаптарға сәйкес келетін және тәуелсіз сарапшылар тізілімінде тұрған жеке тұлға;
26) ТМККК қосымша қамтамасыз ету бойынша қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуді көздейтін, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
27) ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуді көздейтін, қор мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
28) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі (Қағидаларға қатысты) –денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты қоса алғанда, денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде қызметті жүзеге асыратын немесе қоғамдық қатынастарға түсетін заңды тұлға;
29) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
30) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.";
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу мынадай:
1) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтердің көлемдерін жоспарлау;
2) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсету үшін көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін бөле және орналастыра отырып денсаулық сақтау субъектілерін таңдау;
3) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасу;
4) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау кезеңдерінен тұрады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көлемін жоспарлау "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемін жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-290/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21844 болып тіркелген) сәйкес жасалады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

25) независимый эксперт – физическое лицо, соответствующее требованиям, определяемым уполномоченным органом и состоящее в реестре независимых экспертов;
26) договор закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между администратором бюджетных программ и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП;
27) договор закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
28) субъект цифрового здравоохранения (применительно к Правилам) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность или вступающее в общественные отношения в части информационно–технического сопровождения информационных систем здравоохранения, включая организационно–методическую работу с субъектами здравоохранения;
29) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
30) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 4 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Закуп услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС состоит из следующих этапов:
1) планирование объемов закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
2) выбор субъектов здравоохранения для оказания услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с распределением и размещением объемов услуг и (или) объемов средств;
3) заключение договора закупа услуг;
4) исполнение договора закупа услуг.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Планирование объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-290/2020 "Об утверждении правил планирования объемов медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21844).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Комиссияның құрамы қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шешімімен өкілдер қатарынан қалыптастырылады:
1) қордың;
2) қордың республикалық комиссиясының құрамына енгізу үшін уәкілетті органның;
3) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі немесе өңірлік комиссияның жанындағы комиссияның құрамына енгізу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының (бұдан әрі – денсаулық сақтау басқармасы);
4) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – "Атамекен" ҰКП) және (немесе) пациенттердің, денсаулық сақтау субъектілерінің немесе медицина қызметкерлерінің мүдделерін білдіретін үкіметтік емес ұйымдардың (бұдан әрі – ҮЕҰ);
5) өңірлік комиссияның және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жанындағы комиссияның құрамына енгізу үшін медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің;
6) сандық денсаулық сақтау субъектісінің;
7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның.
Кандидатуралар ресми хат арқылы жазбаша түрде комиссия құрамын қалыптастыру үшін сұрау салу келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Кандидаттар қорға жазбаша түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидаттың жақын туыстары, жұбайы және жекжаты (жекжаттары) туралы мәліметтерді ұсынады."
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Қордың лауазымды адамы қор жанындағы республикалық комиссияның төрағасы болып табылады, қор жанындағы республикалық комиссия төрағасының орынбасары лауазымы құрылымдық бөлімше басшысының орынбасарынан төмен емес уәкілетті органның өкілі болып табылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жанындағы комиссия үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің лауазымды адамдары төраға және төрағаның орынбасары болып табылады.
Қор жанындағы өңірлік комиссияның төрағасы болып қор филиалының директорынан немесе қордың құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес қордың өкілі айқындалады.
Қор жанындағы өңірлік комиссия төрағасының орынбасары болып лауазымы денсаулық сақтау басқармасы басшысының орынбасарынан төмен емес денсаулық сақтау басқармасының өкілі айқындалады.
Комиссия төрағасы комиссияның қызметін басқарады, оның жұмысын жоспарлайды.
Төраға болмаған уақытта оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары жүзеге асырады.";

"10. Состав комиссии формируется решением фонда или администратора бюджетных программ из числа представителей:
1) фонда;
2) уполномоченного органа для включения в состав республиканской комиссии фонда;
3) местного органа государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – управление здравоохранения) для включения в состав комиссии при администраторе бюджетных программ или региональной комиссии;
4) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен") и (или) неправительственных организаций, представляющих интересы пациентов, субъектов здравоохранения или медицинских работников (далее – НПО);
5) территориального подразделения государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) для включения в состав региональной комиссии и комиссии при администраторе бюджетных программ;
6) субъекта цифрового здравоохранения;
7) государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Кандидатуры представляются официальным письмом в письменной форме в течение пяти рабочих дней со дня поступления запроса для формирования состава комиссии.
Кандидаты представляют в фонд в письменной форме сведения о близких родственниках, супруге и свойственнике (свойственниках) кандидата для включения в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Председателем республиканской комиссии при фонде является должностное лицо фонда, заместителем председателя республиканской комиссии при фонде является представитель уполномоченного органа, должность которого не ниже заместителя руководителя структурного подразделения.
Для комиссии при администраторе бюджетных программ председателем и заместителем председателя являются должностные лица администратора бюджетных программ.
Председателем региональной комиссии при фонде определяется представитель фонда, должность которого не ниже заместителя директора филиала фонда или руководителя структурного подразделения фонда.
Заместителем председателя региональной комиссии при фонде определяется представитель управления здравоохранения, должность которого не ниже заместителя руководителя управления здравоохранения.
Председатель комиссии руководит деятельностью комиссии, планирует ее работу.
Во время отсутствия председателя его функции осуществляет заместитель председателя комиссии.";

16, 17,18,19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Комиссия мүшесі комиссия жұмысына қатарынан үш реттен артық қатыспаған кезде, қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі тиісті өкілдікке кандидатурамен ауыстыру туралы ұсыныс енгізеді.
17. Осы Қағидалардың 19-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау Есепке алу қағидаларына сәйкес дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында жүзеге асырылады.
18. Қағаз нысанында өткізілетін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жүзеге асыратын ТМККК-мен қосымша қамтамасыз ету қызметтерін сатып алуды қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
19. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтердің көлемі және (немесе) қаражаттың көлемі мынадай жағдайларда медициналық қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде келген жағдайда денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін өткізбей:
1) қызметтерді сатып алу шарттары жасалған денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыру кезінде "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығы) бұйрығына сәйкес бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде ұсынылатын медициналық көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтердің өзгеруі;
2) уәкілетті органның немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша пилоттық жобалар іске асырылуы;
3) МСАК қызметтерін, "Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21572 болып тіркелген) сәйкес халықтың нысаналы топтарын скринингтік зерттеулер мен профилактикалық медициналық қарап-тексерулер жүргізу кезіндегі көрсетілетін қызметтерін және олардың қаражат көлемін орналастыру бекітілген халыққа есептегенде жүзеге асырылатын, консультациялық-диагностикалық көмек, оның ішінде бөлінбеген көлемдер мен қаражат болған кезде денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде МСАК субъектісіне бекітілген болған жағдайда оқушыларға көрсетілетін қызметтерін көрсету кезде денсаулық сақтау басқармасының бұйрығының халыққа қызмет көрсету аумағын бөлу туралы негізінде жаңадан іске қосылған денсаулық сақтау объектісі бар және денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сәйкес келетін МСАК субъектісі көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуы;

пункты 16, 17, 18, 19 изложить в следующей редакции:
"16. При отсутствии члена комиссии на заседаниях комиссии более трех раз подряд, фондом или администратором бюджетных программ вносится предложение соответствующему представительству о замене кандидатуры.
17. Выбор субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, указанных в подпункте 11) пункта 19 настоящих Правил, осуществляется среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных в соответствии с Правилами учета.
18. Выбор субъектов здравоохранения и размещение объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется посредством веб-портала, за исключением закупа услуг дополнительного обеспечения ГОБМП, осуществляемого администратором бюджетных программ, который проводится бумажной форме.
19. Объем услуг и (или) объем средств на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС размещается без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг при:
1) изменении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденных в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) (далее – приказ № ҚР ДСМ-170/2020) при размещении среди субъектов здравоохранения, с которыми заключены договоры закупа услуг;
2) реализации пилотных проектов по решению уполномоченного органа или Правительства Республики Казахстан;
3) участии в закупе услуг субъекта ПМСП, имеющего вновь введенный объект здравоохранения, на основании приказа управления здравоохранения о распределении территории обслуживания населения и соответствующего нормам нормативных правовых актов в области здравоохранения, для оказания ПМСП, услуг при проведении скрининговых исследований и профилактических медицинских осмотров целевых групп населения согласно приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21572) и услуг консультативно-диагностической помощи, размещение которых осуществляется в расчете на прикрепленное население, в том числе услуг школьникам при наличии их закрепления к субъекту ПМСП на основании решения управления здравоохранения при наличии нераспределенных объемов и средств;

4) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес оның міндеттемелерінің деректер базасына енгізілген денсаулық сақтау субъектісіне құқықтық мирасқорлығы кезінде қызметтер берушіні қайта ұйымдастыруы;
5) МСАК қызметтер берушісіне бекітілген халық саны өскенде және (немесе) бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылымының өзгеруі, оның ішінде медициналық ұйымды еркін таңдау құқығы бойынша МСАК жан басына шаққандағы норматив бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде;
6) денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде МСАК қызметтер берушіге бекітілген оқушылардың саны мен қызмет көрсетуге арналған қаражат көлемінің өзгеруі;
7) кешенді тариф бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттер саны ұлғайғанда немесе жан басына шаққандағы норматив бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде халық санының ұлғаюы;
8) кешенді жан басына шаққандағы нормативке кіретін көрсетілетін қызметтердің немесе қаражаттың, сондай-ақ орналастырылуы кешенді тариф бойынша немесе жан басына шаққандағы норматив бойынша халық санына шаққанда жүзеге асырылатын медициналық көмек көрсету кезінде нақты шығындар бойынша төленетін көрсетілетін қызметтер мен шығыстардың көлемінің ұлғаюы;
9) "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы Заң) сәйкес ауылдық елді мекенге жататын ақы төлеу кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын қызметтер берушімен халыққа көрсететін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмекке медициналық қызметтерді сатып алу жоспарында көрсетілетін қаражат көлемінің ұлғаюы;
10) Қазақстан Республикасының азаматтарына шетелге емдеуге медициналық көмек көрсетуге және (немесе) ТМККК шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тартуға арналған "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22866 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылатын көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
11) Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 31 мамырдағы Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Байқоңыр ғарыш айлағының персоналына, Байқоңыр қаласының, Төретам және Ақай кенттерінің тұрғындарына Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін жалға алу жағдайында медициналық қызмет көрсету тәртібі туралы келісімге сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын, "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарының қызметкерлері болып табылмайтын, сондай-ақ "Байқоңыр" кешенінің аумағында уақытша болатын Қазақстан Республикасының азаматтарына Ресей Федерациясының федералдық медициналық ұйымдарының қызметтерін көрсетуі;

4) реорганизации поставщика при правопреемстве его обязательств в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан субъекту здравоохранения, включенному в базу данных;
5) увеличении численности прикрепленного населения и (или) изменения половозрастной структуры прикрепленного населения к поставщику ПМСП в том числе по праву свободного выбора медицинской организации при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по комплексному подушевому нормативу;
6) изменении количества школьников и объемов средств на оказание услуг школьникам, закрепленным к поставщику ПМСП на основании решении управления здравоохранения;
7) увеличении численности пациентов при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по комплексному тарифу или увеличения численности населения при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по подушевому нормативу;
8) увеличении объема услуг или средств, входящих в комплексный подушевой норматив, а также услуг и расходов, оплачиваемых по фактическим затратам при оказании медицинской помощи, размещение которой осуществляется в расчете на численность населения по комплексному тарифу или по подушевому нормативу;
9) увеличении объема средств в плане закупа медицинских услуг на медицинскую помощь в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях, оказываемую населению поставщиком, который согласно Закону Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (далее – Закон об административно-территориальном устройстве) относится к сельскому населенному пункту, оплата которому осуществляется по комплексному подушевому нормативу;
10) закупе услуг на оказание медицинской помощи гражданам Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках ГОБМП, который осуществляется в соответствии c приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45 "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22866);
11) оказании услуг федеральными медицинскими организациями Российской Федерации гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай, не являющимся работниками российских организаций комплекса "Байконур", а также временно находящимся на территории комплекса "Байконур", в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке медицинского обслуживания персонала космодрома "Байконур", жителей города Байконыр, поселков Торетам и Акай в условиях аренды Российской Федерацией комплекса "Байконур", ратифицированным Законом Республики Казахстан от 31 мая 2010 года;

12) қордың күтпеген шығыстарға арналған резервті есебінен денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтер көрсетуі;
13) төтенше жағдай кезеңінде Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде қызметтер көрсетуі;
14) жергілікті өкілді органның шешімі бойынша қор осы шарттарды жасасқан мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін сатып алу шартының сомасынан көрсетілген шығыстарға қажеттілік асып кеткенде, тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған шығыстарды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті бюджет қаражатынан өтеуі;
15) орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінің, сондай-ақ әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз етуді жүзеге асыратын әскери-медициналық (медициналық) мекемелерінің (ұйымдарының), өзге де бөлімшелерінің Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығымен бекітілген Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27833 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-37 бұйрық) сәйкес амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсетуі;
16) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 672 қаулысымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі тізбесіне және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 421 қаулысымен бекітілген МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек тізбесіне өзгерістер немесе толықтырулар енгізу кезінде. Бұл ретте жоғарыда көрсетілген тізбелердің өзгеруіне байланысты қызметтердің босатылған көлемін орналастыру сол денсаулық сақтау субъектілеріне босатылған қаражаттан аспайтын көлемде жүзеге асырылады;
17) бекітілген қала халқының санына шаққанда денсаулық сақтау басқармасы бекіткен МСАК субъектілерінің тізбесіне сәйкес ірілендіруге жататын МСАК субъектілеріне қаражат көлемдерін орналастыруы;
18) денсаулық сақтау басқармасының шешімі бойынша МСАК қызметтер берушісінің қызмет көрсету аумағын қайта бөлуіне байланысты МСАК қызметтерін берушінің бекітілген халқы санының ұлғаюы;
19) көрсетілген қызметтерді қызметтер берушілердің арасында орналастыру кезінде қанды және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемінің ұлғаюы;

12) оказании услуг субъектами здравоохранения за счет резерва фонда на непредвиденные расходы;
13) оказании услуг в период действия чрезвычайного положения на всей территории Республики Казахстан или в отдельных ее местностях;
14) возмещении по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, городов республиканского значения и столицы расходов на оплату стоимости товаров, работ и услуг при превышении потребности в указанных расходах над суммой договора закупа услуг субъектов здравоохранения в организационно-правовой форме государственных предприятий, с которыми фондом заключены данные договоры;
15) оказании специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в соответствии с Правилами оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27833) (далее – Приказ № ҚР ДСМ-37) военно-медицинскими (медицинскими) подразделениями центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их территориальных подразделений, а также военно-медицинскими (медицинскими) учреждениями (организациями), иными подразделениями, осуществляющими военно-медицинское (медицинское) обеспечение;
16) изменении или дополнении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672 и (или) перечня медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 421. При этом размещение высвобожденного объема услуг в связи с изменением вышеуказанных перечней, осуществляется тем же субъектам здравоохранения в объеме не более высвобожденных средств;
17) размещении объемов средств субъектам ПМСП, подлежащим разукрупнению, согласно утвержденному управлением здравоохранения перечню субъектов ПМСП, в расчете на численность прикрепленного городского населения;
18) увеличении численности прикрепленного населения поставщика ПМСП в связи с перераспределением территории обслуживания субъекта ПМСП по решению управления здравоохранения;
19) увеличении объема услуг и (или) объема средств по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови при размещении среди поставщиков указанных услуг;

20) денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сәйкес болған жағдайда Әкімшілік-аумақтық құрылыс туралы заңға сәйкес әкімшілік-аумақтық құрылыс өзгеруі кезінде орналастырылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 3), 11), 15), 16) және 17) тармақшаларда көзделген жағдайлар бойынша көрсетілетін қызметтер көлемі және (немесе) қаражат көлемі комиссия шешімінің негізінде орналастырылады, ал осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 12), 13), 18), 19) және 20) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемі және (немесе) қаражат көлемі, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру (азайту) қорытындылары туралы қорытындылар хаттамасының негізінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісім жасасу түрінде осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес орналастырылады (бұдан әрі – таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттама).
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Алдағы қаржы жылына арналған дерекқордан ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер көлемі) орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау жыл сайын жүргізіледі және мынадай дәйекті кезеңдердің жиынтығын білдіреді:
1) бірінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
бекіту науқаны қорытындылары бойынша денсаулық сақтау субъектілерді таңдау рәсіміне жіберілетін (жіберілмейтін) МСАК субъектілерін өңірлік комиссиямен айқындау (МСАК қызметтерін сатып алу кезінде);
дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру рәсімін өткізу туралы хабарландыру арқылы хабарлау;
денсаулық сақтау субъектілерімен осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып мәлімделген кезеңге, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінім (бұдан әрі – жоспарланған көлемдерге өтінім) беру;
комиссиямен жоспарланған көлемдерге өтінімдерінің МӘМС туралы Заңның 34-бабының 3-тармағында (МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерге өтінім берген кезде) көрсетілген талаптарға, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33, 34 және 37-тармақтарында көрсетілген талаптарға және Кодексте және денсаулық сақтау саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмекті көрсетуді ұйымдастыру талаптарына (бұдан әрі – көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптар) сәйкестігін қарау;
денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасына қол қою;
көлемдерді орналастыруға рұқсат беру талаптарына сәйкес келтірілген жоспарланған көлемдерге өтінімдерді қайта қабылдау және тіркеу;
комиссиямен денсаулық сақтау субъектілері ұсынған өтінімдерді қайта қабылдағаннан кейін қарау және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтердің көлемін орналастыру рәсіміне рұқсат беру;

20) изменении административно-территориального устройства согласно Закона об административно-территориальном устройстве при условии соответствия нормам нормативных правовых актов в области здравоохранения.
Объем услуг и (или) объем средств на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по случаям, указанным в подпунктах 1), 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 12), 13), 18), 19) и 20) части первой настоящего пункта, размещается в виде заключения договоров закупа услуг или дополнительного соглашения к договору закупа услуг без оформления решения комиссии на основании протокола об итогах размещения (уменьшения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения (далее – протокол об итогах размещения без процедуры выбора) по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, за исключением случаев, предусмотренных в подпунктах 3),11), 15), 16) и 17) части первой настоящего пункта, по которым объем услуг и (или) объем средств размещается на основании решения комиссии.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Выбор субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – объемы услуг) из базы данных на предстоящий финансовый год проводится ежегодно и представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) на первом этапе осуществляются следующие мероприятия:
определение региональной комиссией субъектов ПМСП, которые допускаются (не допускаются) к процедуре выбора субъектов здравоохранения по итогам кампании прикрепления (при закупе услуг ПМСП);
извещение путем объявления о проведении процедуры размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных;
подача субъектами здравоохранения заявки на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с приложением документов, указанных в пункте 27 настоящих Правил (далее – заявка на планируемые объемы) на заявляемый период;
рассмотрение комиссией заявок на планируемые объемы на соответствие требованиям, указанным в пункте 3 статьи 34 Закона об ОСМС (при подаче заявки на услуги в системе ОСМС), требованиям, указанным в пунктах 26, 27, 28, 33, 34 и 37 настоящих Правилах, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС и на соответствие требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения (далее – требования для допуска к размещению объемов);
отбор субъектов здравоохранения и подписание протокола соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов;
повторный прием и регистрация заявок на планируемые объемы, приведенные в соответствие с требованиями для допуска к размещению объемов;
рассмотрение комиссией представленных субъектами здравоохранения заявок после их повторного приема и допуск субъектов здравоохранения к процедуре размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;

2) екінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамаға қол қою;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттама негізінде денсаулық сақтау субъектілерімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасу;
көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың орындалуы.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"МСАК субъектілеріне бекітілген халықтың санын көрсете отырып аумақты бөлу туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімін, Бекіту қағидаларына сәйкес балалар үйлерінде, интернаттарда, балаларға арналған мамандандырылған ұйымдарда тұратын балаларды, сондай-ақ медициналық-әлеуметтік ұйымдарда тұратын адамдарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын тұлғаларды бөлу туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімін ескере отырып, қабылданған бекіту науқанының қорытындылары бойынша әрбір МСАК субъектісіне БХТ порталында бекітілген халықтың саны туралы цифрлық денсаулық сақтау субъектісі растаған деректер негізінде қордың өңірлік комиссиясы бекіту науқаны аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілетін (жіберілмейтін) МСАК субъектілерінің тізбесін айқындайды және осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықты медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттама (бұдан әрі – бекіту науқаны қорытындыларының хаттамасы) түрінде шешім қабылдайды.
Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне:
1) "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ - 133/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) сәйкес аудандық немесе қалалық деңгейде заңдық дербес дәрігерлік амбулатория ұйымдастыру үшін айқындалған санынан кем емес халқы бар МСАК субъектілері;
2) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (ауыл, кент) МСАК қызметтерін көрсететін жалғыз денсаулық сақтау субъектісі болып табылатын МСАК субъектілерін қоспағанда, "Қазақстан Республикасында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 30 наурыздағы №49 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32160 болып тіркелген) сәйкес ТМККК шеңберінде МСАК қызметтерін көрсету тәжірибесі бір жылдан асатын жалпы практика дәрігерінің/отбасылық дәрігердің кемінде екі учаскесі (жиынтығында кемінде 3000 адам) тіркелген халқы бар МСАК субъектілері жіберіледі.
Тіркеу науқаны қорытындыларының хаттамасында көрсетілген МСАК субъектілеріне веб-порталда үзінді көшірме оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жіберіледі.";

2) на втором этапе осуществляются следующие мероприятия:
размещение объемов услуг и подписание протокола об итогах размещения (неразмещения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
заключение договоров закупа услуг с субъектами здравоохранения на основании протокола об итогах размещения (неразмещения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
исполнение договора закупа услуг.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. По итогам кампании прикрепления, принятым с учетом решения управления здравоохранения о распределении территории с указанием численности прикрепленного населения к субъектам ПМСП, решения управления здравоохранения о распределении детей, проживающих в домах ребенка, интернатах, специализированных организациях для детей, а также лиц, проживающих в медико-социальных организациях, и о распределении лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, согласно Правилам прикрепления на основании подтвержденных субъектом цифрового здравоохранения данных о численности прикрепленного населения в портале РПН к каждому субъекту ПМСП, региональная комиссия фонда в течение десяти рабочих дней со дня окончания кампании прикрепления определяет перечень субъектов ПМСП, которые допускаются (не допускаются) к процедуре выбора субъектов здравоохранения и принимает решение в виде протокола об итогах проведения кампании прикрепления населения к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам (далее – протокол итогов кампании прикрепления).
К процедуре выбора субъектов здравоохранения допускаются:
1) субъекты ПМСП с прикрепленным населением не менее численности, определенной для организации юридически самостоятельной врачебной амбулатории на районном или городском уровнях в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452);
2) субъекты ПМСП с опытом оказания услуг ПМСП в рамках ГОБМП свыше одного года с прикрепленным населением численностью не менее двух участков врача общей практики/семейного врача (в совокупности не менее 3000 человек) согласно приказа исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 49 "Об утверждении Стандарта организации оказания первичной медико-санитарной помощи в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32160), за исключением субъектов ПМСП, являющихся единственным субъектом здравоохранения, оказывающим услуги ПМСП на соответствующей административно-территориальной единице (село, поселок).
Субъектам ПМСП, указанным в протоколе итогов кампании прикрепления, на веб-портале направляется выписка в срок не позднее одного рабочего дня со дня его подписания.";

26, 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Денсаулық сақтау субъектілері, оның ішінде бекіту науқаны қорытындыларының хаттамасымен денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілген МСАК субъектілері және осы Қағидалардың 19-тармағы бірінші бөлігінің 3) және 15) тармақшаларында көрсетілген денсаулық сақтау субъектілері, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімді қағаз немесе веб-портал арқылы электрондық нысанда береді:
1) "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ) ақпараттық жүйесінде тіркелген, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) сәйкес медициналық қызметке лицензиясының және оған денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша жоспарланған көлемдерге өтінім берілген медициналық қызметтер көрсету құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – медициналық қызметке лицензия) болуы;
2) "Е-Лицензиялау" МДҚ-да тіркелген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сәйкес иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензиясының және оған денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша оларды пайдалану құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия) болуы (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
3) "Е-Лицензиялау" МДҚ-да тіркелген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сәйкес есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясының және оған денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша денсаулық сақтау саласындағы есірткінің, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруға құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия) болуы (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
4) "Е-Лицензиялау" МДҚ-да тіркелген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сәйкес фармацевтикалық қызметке лицензиясының және оған оның қызметінің тиісті кіші түрлері бойынша денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша дәрiлiк препараттарды дайындауға және (немесе) дәрілік заттарды бөлшек саудада өткізуге құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – фармацевтикалық қызметке лицензия) болуы (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);

пункты 26, 27 изложить в следующей редакции:
"26. Субъекты здравоохранения, в том числе субъекты ПМСП, которые протоколом итогов кампании прикрепления допущены к процедуре выбора субъектов здравоохранения и субъекты здравоохранения, указанные в подпунктах 3) и 15) части первой пункта 19 настоящих Правил, подают заявку на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в бумажной или в электронной форме посредством веб-портала при:
1) наличии лицензии на медицинскую деятельность и приложений к ней, подтверждающих право на оказание медицинских услуг, на которые подана заявка на планируемые объемы, по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях), зарегистрированной в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование") (далее –лицензия на медицинскую деятельность);
2) наличии лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение и приложений к ней, подтверждающих право на их использование по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону о разрешениях и уведомлениях, зарегистрированной в ГБД "Е-лицензирование", для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы (при необходимости) ( далее – лицензия на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение) (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
3) наличии лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и приложений к ней, подтверждающих право на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону о разрешениях и уведомлениях, зарегистрированной в ГБД "Е-лицензирование", для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы (при необходимости) (далее – лицензия на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров) (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
4) наличии лицензии на фармацевтическую деятельность и приложений к ней по соответствующим подвидам ее деятельности, подтверждающих право на изготовление лекарственных препаратов и (или) розничную реализацию лекарственных средств по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону о разрешениях и уведомлениях, зарегистрированной в ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы (при необходимости) (далее – лицензия на фармацевтическую деятельность) (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);

5) медициналық көмектің барлық мәлімделген түрлері бойынша "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығымен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрық) сәйкес денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша берілген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында рұқсат құжатының болуы (эпидемиялық мәні жоғары объектіге – жоғары эпидемиялық мәні бар объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының немесе рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен оның электрондық нысаны; эпидемиялық мәні елеусіз объектіге – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен эпидемиялық мәні елеусіз объектінің қызметін (пайдалануын) жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарламаның) (бұдан әрі – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжаты).
Бұл ретте алдағы қаржы жылына арналған жоспарланған көлемдерге өтінімді Есепке алу қағидаларының 15-тармағына сәйкес дерекқор бойынша мәліметтердің өзектендіруді өткізген денсаулық сақтау субъектілері береді.
Жоспарланған көлемдерге өтінімді денсаулық сақтау субъектісінің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға береді.
Жоспарланған көлемдерге арналған өтінім веб-портал өтінім берген денсаулық сақтау субъектісіне тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте қабылданды деп есептеледі.
27. Жоспарланған көлемдерге өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
2) осы Қағидалардың 26-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген, жоспарланған көлемдерге өтінімге "Е-Лицензиялау" МДҚ интеграциясы арқылы бекітілетін құжаттар;
3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік (бұдан әрі – МЖӘ) шартының көшірмесі (МЖӘ шеңберінде іске асырылатын денсаулық сақтау субъектілері береді);

5) наличии разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по всем заявленным видам медицинской помощи, выданного в соответствии с Правилами оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22004) (далее – приказ № ҚР ДСМ-336/2020) (на объект высокой эпидемической значимости – наличие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или его электронная форма из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений; на объект незначительной эпидемической значимости – наличие уведомления о начале осуществления деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений) для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы, по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения (далее – разрешительный документ в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения).
При этом заявку на планируемые объемы на предстоящий финансовый год подают субъекты здравоохранения, которые провели актуализацию сведений по базе данных согласно пункту 15 Правил учета.
Заявка на планируемые объемы подается руководителем субъекта здравоохранения или уполномоченным им лицом.
Заявка на планируемые объемы считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления субъекту здравоохранения, подавшему заявку.
27. К заявке на планируемые объемы прилагаются следующие документы:
1) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копия свидетельства (справка) о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
2) документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3) и 4) пункта 26 настоящих Правил, которые прикрепляются к заявке на планируемые объемы посредством интеграции с ГБД "Е-лицензирование;
3) копия договора государственно-частного партнерства (далее – ГЧП) (представляется субъектом здравоохранения, реализуемым в рамках ГЧП);

4) аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі (бар болған жағдайда денсаулық сақтау субъектілері береді);
5) "Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінім берілген тиісті технологиялар бойынша берілген, жоғары технологиялық медициналық көмек (бұдан әрі – ЖТМК) ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындының көшірмесі (ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі ұсынады);
6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тиісті нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімде көрсетілген медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомалар туралы мәліметтер;
7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжатының көшірмесі;
8) "Денсаулық сақтау субъектілерінің ақылы қызметтер көрсету қағидаларын және ақылы медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) ұсыну жөніндегі шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21559 болып тіркелген) (бұдан әрі – Ақылы қызметтер көрсету қағидалары) айқындалған жағдайларды қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған медициналық көмектің (қызметтің) түрлері бойынша ақылы негіздегі қызметтерді ұсынбау туралы еркін нысандағы міндеттемелер;
9) осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделетін медициналық көмек түрлерін көрсету жоспарланатын өндірістік базалардың тізбесі;
10) ғимаратты мүліктік жалдау (жалға алу) шартының көшірмесі) (бар болған жағдайда);
11) басшының міндетін атқарушыға (басшының орнын басқан кезде) бұйрықтың көшірмесі;
12) сенімхаттың түпнұсқасы (жоспарланатын көлемдерге өтінімді қағаз нысанда ұсынған кезде) немесе басшының сенім білдірген адамы өтінімге қол қойған және (немесе) ұсынған жағдайда оның электрондық көшірмесі (өтінімді электрондық нысанда ұсынған кезде).";
27-1-тармақ алып тасталсын;
35, 36, 37 және 37-1-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:

4) копия свидетельства об аккредитации (представляется субъектом здравоохранения при его наличии);
5) копия заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи (далее – ВТМП), выданного в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21746), по соответствующим технологиям, на которые подана заявка на планируемые объемы (представляется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание ВТМП);
6) сведения об объемах и суммах на оказание медицинской помощи, указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по соответствующей форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) копия разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
8) обязательство о непредоставлении услуг на платной основе по видам медицинской помощи (деятельности), на которые заключены договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, определенных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении правил оказания платных услуг субъектами здравоохранения и типовой формы договора по предоставлению платных медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21559) (далее – Правила оказания платных услуг), в произвольной форме;
9) перечень производственных баз, на которых планируется оказание заявляемых видов медицинской помощи, по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам;
10) копия договора имущественного найма (аренды) здания) (при его необходимости);
11) копия приказа на исполняющего обязанности руководителя (при замещении руководителя);
12) оригинал доверенности (при представлении заявки на планируемые объемы в бумажной форме) или ее электронная копия (при представлении заявки в электронной форме) в случае подписания и (или) представления заявки поверенным лицом руководителя.";
пункт 27-1 исключить;
пункты 35, 36, 37 и 37-1 изложить в следующей редакции:

"35. Комиссияның ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыруы қызметтерді сатып алу жоспары негізінде дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында жүзеге асырылады.
36. Комиссия отырысын өткізу үшін комиссия хатшысы комиссия мүшелерін жазбаша (электрондық) нысанда отырысты өткізу туралы комиссия отырысы өтетін күнге дейін кемінде бір күнтізбелік күн бұрын хабардар етеді.
37. Комиссия мүшелері веб-порталда жоспарланған көлемге өтінімдерді ашу туралы автоматты хабарламаны алғаннан кейінгі келесі күннен бастап (өтінімдерді қағаз нысанда қабылдау кезінде – оларды қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейінгі келесі күннен бастап) он жұмыс күні ішінде көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарына сәйкестігіне, оның ішінде Кодексте және денсаулық сақтау саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмекті көрсетуді ұйымдастыру талаптарына сәйкестігіне және бар-жоғын тексереді:
1) жоспарланған көлемдерге өтінімдер (қағаз нысанда – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша);
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
3) медициналық қызметке лицензия;
4) иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
5) есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
6) фармацевтикалық қызметке лицензия (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
7) МЖӘ шеңберінде іске асырылатын денсаулық сақтау субъектілері беретін МЖӘ шартының көшірмесі;
8) денсаулық сақтау субъектілерінде бар болса берілетін аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі;
9) № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінім берілген тиісті технологиялар бойынша берілген, ЖТМК ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындының көшірмесі (ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі ұсынады);
10) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тиісті нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімде көрсетілген медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомалар туралы мәліметтер;

"35. Размещение комиссией объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных, на основании плана закупа медицинских услуг.
36. Для проведения заседания комиссии секретарь комиссии уведомляет членов комиссии в письменной (электронной) форме о проведении заседания не менее, чем за один календарный день до даты заседания комиссии.
37. Члены комиссии со следующего дня после дня получения автоматического уведомления о вскрытии заявок на планируемые объемы на веб-портале (при приеме заявок в бумажной форме – со следующего дня после истечения окончательного срока их приема) в течение десяти рабочих дней проверяют на соответствие требованиям для допуска к размещению объемов, в том числе требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения и на наличие:
1) заявки на планируемые объемы (в бумажной форме – по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам);
2) справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копии свидетельства (справки) о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копии документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
3) лицензии на медицинскую деятельность;
4) лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
5) лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
6) лицензии на фармацевтическую деятельность (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
7) копии договора ГЧП, которая представляется субъектом здравоохранения, участвующим в реализации проекта в рамках государственно-частного партнерства (далее – ГЧП);
8) копии свидетельства об аккредитации, которая представляется субъектом здравоохранения при его наличии;
9) копии заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМП, выданного в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-238/2020, по соответствующим технологиям, на которые подана заявка на планируемые объемы (представляется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание ВТМП);
10) сведений об объемах и суммах на оказание медицинской помощи, указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по соответствующей форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

11) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжатының көшірмелері;
12) Ақылы қызметтер көрсету қағидалары бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған медициналық көмектің (қызметтің) түрлері бойынша ақылы негізде көрсетілетін қызметтерді ұсынбау туралы міндеттемелер еркін нысанда;
13) осы Қағидаларға 4-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделетін медициналық көмек түрлерін көрсету жоспарланатын өндірістік базалардың тізбесі;
14) ғимаратты мүліктік жалдау (жалға алу) шартының көшірмесі) (бар болған жағдайда);
15) басшының міндетін атқарушыға (басшының орнын басқан кезде) бұйрықтың көшірмесі;
16) сенімхаттың түпнұсқасы (жоспарланатын көлемдерге өтінімді қағаз нысанда ұсынған кезде) немесе басшының сенім білдірген адамы өтінімге қол қойған және (немесе) ұсынған жағдайда оның электрондық көшірмесі (жоспарланатын көлемдерге өтінімді электрондық нысанда ұсынған кезде).
Комиссия мүшелері:
жоспарланатын көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген деректер қоса беріліп отырған құжаттарда көрсетілген деректерді, оның ішінде хабарландыру шарттарына сәйкестігіне;
банкроттық немесе тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында (www.kgd.gov.kz) өтініш берген денсаулық сақтау субъектісінің банкроттық немесе тарату рәсіміне қатысы жоқтығы туралы мәліметтерді;
денсаулық сақтау субъектісінің стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмекті орналастыру кезінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32740 болып тіркелген) Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына (бұдан әрі – СА стандарты) сәйкестігін;
уәкілетті органның немесе қордың ақпараттық жүйелерінен (бұдан әрі – денсаулық сақтау АЖ) алынған деректер бойынша қөрсетілетін қызметтерді ұсыну тәжірибесінің болуын немесе болмауын;
денсаулық сақтау субъектісі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (ауыл, кент, қаладағы аудан, қала, аудан, облыс) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес мәлімделетін медициналық көмек түрлері, көрсетілетін қызметтер және медициналық қызметтер көрсету шарттары (шарттары) бойынша қызметтер көрсететін жалғыз денсаулық сақтау субъектісі болып табылатын жағдайды;
денсаулық сақтау субъектісін денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін (ургенттік) нысанда медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесіне енгізуді;
медициналық қызметті тоқтата тұру немесе тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімі болуын;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің төсек қорын айқындау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімінде денсаулық сақтау субъектісінің болуын немесе болмауын қарайды.
Жоспарланған көлемдерге өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттарды қарау кезінде комиссия мүшелері болып табылатын денсаулық сақтау басқармасының өкілдері оның қарамағындағы денсаулық сақтау субъектілерінің құқықтық және (немесе) мүліктік мәртебесін өзгерту процесі туралы ақпарат береді.
Комиссия денсаулық сақтау АЖ-да қолжетімді деректерді пайдаланады, ал олар денсаулық сақтау АЖ-да болмаған кезде мемлекеттік органдар мен ұйымдардан сұрау салу арқылы алынған мәліметтер пайдаланылады.
Жоспарланатын көлемдерге өтінімдерді қарау кезінде жоспарланатын көлемдерге өтінім берілген медициналық көмектің түрлері немесе шарттары бойынша қормен бұрын сатып алу шарттарын жасаспаған денсаулық сақтау субъектілеріне комиссия мүшелеріне жоспарланатын көлемдерге өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес өндірістік базалардың, медицина қызметкерлері мен медициналық техниканың болуына, денсаулық сақтау субъектісіне хабарламаны бару күніне дейін күнтізбелік бір күннен кеш емес жібере отырып, баруына рұқсат етіледі.
Хабарлама мынадай тәсілдердің бірімен жіберіледі:
денсаулық сақтау субъектісінде электрондық құжатайналымы болған кезде электронды түрде;
жеткізу туралы хабарламасы бар тапсырыс хат-хабармен;
веб-порталдағы жеке кабинетте электрондық түрде.

11) копии разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения);
12) обязательства о непредоставлении услуг на платной основе по видам медицинской помощи (деятельности), на которые заключены договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, определенных Правилами оказания платных услуг, в произвольной форме;
13) перечень производственных баз, на которых планируется оказание заявляемых видов медицинской помощи, по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам;
14) копия договора имущественного найма (аренды) здания) (при его наличии);
15) копии приказа на исполняющего обязанности руководителя (при замещении руководителя);
16) оригинал доверенности (при представлении заявки на планируемые объемы в бумажной форме) или ее электронная копия (при представлении заявки на планируемые объемы в электронной форме) при подписании и (или) представлении заявки поверенным лицом руководителя).
Члены комиссии проверяют:
данные, указанные в заявке на планируемые объемы, с данными, указанными в прилагаемых документах, в том числе на соответствие условиям объявления;
на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства или ликвидации (www.kgd.gov.kz), сведения о непричастности субъекта здравоохранения, подавшего заявку, к процедуре банкротства или ликвидации;
на соответствие субъекта здравоохранения Стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан, утвержденному приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32740) (далее – Стандарт СЗП), при размещении специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих условиях;
наличие или отсутствие опыта предоставления услуг по данным, полученным из информационных систем уполномоченного органа или фонда (далее – ИС здравоохранения);
условие, что субъект здравоохранения, является единственным субъектом здравоохранения, оказывающим услуги по заявляемым видам медицинской помощи, услугам и условиям оказания медицинских услуг(-ам) согласно плану закупа медицинских услуг на соответствующей административно-территориальной единице (село, поселок, район в городе, город, район, область);
включение субъекта здравоохранения в перечень субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ургентность) на основании решения управления здравоохранения;
наличие решения суда, вступившего в законную силу, о приостановлении или прекращении медицинской деятельности;
рассматривает наличие или отсутствие субъекта здравоохранения в решении управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС.
При рассмотрении заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов представители управления здравоохранения, являющиеся членами комиссии, представляют информацию о процессе изменения правового и (или) имущественного статуса субъектов здравоохранения, находящихся в его ведении.
Комиссия использует данные, доступные в ИС здравоохранения, а при их отсутствии в ИС здравоохранения используются сведения, полученные путем запроса государственных органов и организаций.
При рассмотрении заявок на планируемые объемы допускается посещение членами комиссии субъектов здравоохранения, ранее не заключавших с фондом договоры закупа по видам или условиям оказания медицинской помощи, на которые подана заявка на планируемые объемы, на наличие производственных баз, медицинских работников и медицинской техники в соответствии с данными, указанными в заявке на планируемые объемы, с направлением уведомления субъекта здравоохранения не позднее одного календарного дня до дня посещения.
Уведомление направляется одним из следующих способов:
в электронном виде при наличии электронного документооборота у субъекта здравоохранения;
заказной корреспонденцией с уведомлением о доставке;
в электронном виде в личном кабинете на веб-портале.

Бару нәтижелері бойынша комиссия мүшелері осы Қағидалардың 5-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша қорытынды (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша қорытынды) қалыптастырады.
Қорытынды комиссия мүшелерінің денсаулық сақтау субъектісінің қызметтер мен қаражат көлемін орналастыруға жіберу үшін талаптарға сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы шешім қабылдауы үшін негіз болып табылады.
37-1. Комиссия мүшелері мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) денсаулық сақтау субъектісінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы:
осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарына сәйкес талаптарға сәйкестігін;
хабарландыру шарттарына сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну;
денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге немесе олардың анықтығына сәйкестігін анықтау;
денсаулық сақтау субъектісінің Кодексте және өзге де денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі;
денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша оң қорытынды;
денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімінің жүргізілмеуі;
денсаулық сақтау АЖ-нен алынған деректер бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәжірибесінің болуы;
денсаулық сақтау субъектісі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (ауыл, кент, қаладағы аудан, қала, аудан, облыс) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес мәлімделетін медициналық көмек түрлері, көрсетілетін қызметтер және медициналық қызметтер көрсету шарттары (шарттары) бойынша қызметтер көрсететін жалғыз денсаулық сақтау субъектісі болып табылған жағдайда;
денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін (ургенттік) нысанда медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектісін денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесіне енгізу;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің төсек қорын айқындау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімінде денсаулық сақтау субъектісінің болуы.

По результатам посещения члены комиссии формируют заключение по результатам посещения субъекта здравоохранения, претендующего на оказание услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам (далее – заключение по результатам посещения субъекта здравоохранения).
Заключение является основанием для принятия решения членами комиссии о соответствии (несоответствии) субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов услуг и средств.
37-1. Члены комиссии принимают одно из следующих решений:
1) о соответствии субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов при:
соответствии условиям согласно пунктам 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правил;
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов в соответствии с условиями объявления;
установлении соответствия документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке или их достоверности;
соответствии субъекта здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения;
положительном заключении по результатам посещения субъекта здравоохранения;
отсутствии проведения у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
наличии опыта предоставления услуг по данным, полученным из ИС здравоохранения;
условии, что субъект здравоохранения, является единственным субъектом здравоохранения, оказывающим услуги по заявляемым видам медицинской помощи, услугам и условиям оказания медицинских услуг (-ам) согласно плану закупа медицинских услуг на соответствующей административно-территориальной единице (село, поселок, район в городе, город, район, область);
включении субъекта здравоохранения в перечень субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ургентность) на основании решения управления здравоохранения;
наличии субъекта здравоохранения в решении управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС.

2) денсаулық сақтау субъектісінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарға сәйкес еместігі туралы:
осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарға сәйкес келмейтін;
хабарландыру шарттарына сәйкес келмейтін жоспарланған көлемдерге өтінім және оған қоса берілетін құжаттар беру;
денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес еместігін немесе олардың дәйексіздігін анықтау;
денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімін жүргізу кезінде;
егер осы денсаулық сақтау субъектісінің қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылған жағдайда, денсаулық сақтау субъектісінің құқықтық және (немесе) мүліктік мәртебесін өзгертуді жүзеге асыруда;
денсаулық сақтау субъектілерінің денсаулық сақтау саласындағы Кодексте және өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі;
шешім қабылдауға құқығы бар қордың лауазымды адамы (не оның жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары) олардың құрылтайшысы, қатысушысы не акционері болып табылатын болса;
денсаулық сақтау субъектілерінің қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылса;
заңды тұлғаның қызметі туралы жалған мәліметтерді қамтитын дәйексіз деректер және (немесе) ақпарат берілгенде;
"Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 тамыздағы № ҚР ДСМ-96/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21080 болып тіркелген) сәйкес объектінің денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеуі;
медициналық қызметті тоқтата тұру немесе тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
денсаулық сақтау субъектісінің стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмекті орналастыру кезінде СА стандартына сәйкес болмауы;
төсек өткізу қабілетін қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің бос өндірістік қуатының болмауы;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің төсек қорын айқындау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімінде денсаулық сақтау субъектісінің болмауы;
комиссия мүшелерінің беру нәтижелері бойынша қорытынды негізінде.
денсаулық сақтау субъектілерінің жоспарланатын көлемдеріне өтінімдер қабылданбаған кезде, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтердің көлемін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамада қабылдамау негіздері, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актінің нақты тармағына сілтеме көрсетіледі (денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасы болған кезде).

2) о несоответствии субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов при:
несоответствии требованиям согласно пунктам 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правил;
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов, несоответствующих условиям объявления;
установлении несоответствия документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке, или их недостоверности;
проведении у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
осуществлении изменения правового и (или) имущественного статуса субъекта здравоохранения, в случае если деятельность данного субъекта здравоохранения прекращается в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
несоответствии субъектов здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения;
если должностное лицо фонда (либо его близкие родственники, супруг (а) или свойственники), обладающее правом принимать решение, является их учредителем, участником либо акционером;
если финансово-хозяйственная деятельность субъектов здравоохранения приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
если предоставлены недостоверные данные и (или) информация, содержащая ложные сведения о деятельности юридического лица;
несоответствии объекта санитарно-эпидемиологическим требованиям к объектам здравоохранения согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 августа 2020 года № ҚР ДСМ-96/2020 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21080);
наличии решения суда, вступившего в законную силу, о приостановлении или прекращении медицинской деятельности;
несоответствии субъекта здравоохранения Стандарту СЗП при размещении специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих условиях;
отсутствии свободной производственной мощности субъектов здравоохранения, включая пропускную способность коек;
отсутствии субъекта здравоохранения в решении управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
на основании заключения по результатам посещения членами комиссии.
При отклонении заявок на планируемые объемы субъектов здравоохранения в протоколе об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС указываются основания отклонения, ссылка на конкретный пункт нормативного правового акта в области здравоохранения (при наличии соответствующей нормы нормативного правового акта в области здравоохранения).";

мынадай мазмұндағы 39-1-тармақпен толықтырылсын:
"39-1. Комиссиямен осы Қағидалардың 39-тармағына сәйкес берілген жоспарланатын көлемдерге өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттардың көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарға сәйкестігін қайта қарау қорытындылары бойынша осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылданбаған өтінімдерге және (немесе) оларға қоса берілетін құжаттарға ұсынылған толықтырулар бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасы жасалады және қол қойылады.
Бұл ретте барлық денсаулық сақтау субъектілерінің жоспарланатын көлемдерге өтінімдер және (немесе) оларға қоса берілетін құжаттар осы Қағидалардың 39-тармағына сәйкес оларды сәйкес келтіру мүмкіндігі болған жағдайда, көрсетілген хаттаманы үш жұмыс күнінен бұрын қалыптастыруға жол беріледі.
Көрсетілетін қызметтердің көлемін орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға сәйкес келмейтін денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілген хаттамадан үзінді көшірме оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жіберіледі.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде веб-портал арқылы денсаулық сақтау субъектілеріне сәйкестік (сәйкессіздік) хаттамасын орналастыру туралы хабарлама автоматты түрде жіберіледі.";
40, 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Егер қайта ұсынылған өтінім және (немесе) оған қоса берілетін құжаттар көлемдерді орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға қайтадан сәйкес келмесе, онда өтінім осы Қағидалардың 37-1-тармақтың 2) тармақшада көрсетілген негіздер бойынша қабылданбайды.
Комиссия МСАК субъектілеріне ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуге қызметтердің көлемдерін орналастыру (орналастырмау) туралы шешімді медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарының негізінде көлемдерді орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарды ескере отырып, қабылдайды.
41. Ағымдағы жылдың ішінде ағымдағы қаржы жылына арналған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған қызметтер берушілер арасында және (немесе) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шегінде дерекқордан жаңа денсаулық сақтау субъектілерін тарта отырып, осы Қағидаларға сәйкес денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімдері мынадай жағдайларда жүргізіледі:

дополнить пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1. По итогам повторного рассмотрения комиссией заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов, поданных в соответствии с пунктом 39 настоящих Правил, на соответствие требованиям для допуска к размещению объемов составляется и подписывается протокол соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по представленным дополнениям к отклоненным заявкам и (или) прилагаемым к ним документам по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.
При этом допускается формирование указанного протокола ранее трех рабочих дней при условии представления заявок на планируемые объемы и (или) прилагаемых к ним документов всеми субъектами здравоохранения, которые имели возможность приведения их в соответствие согласно пункту 39 настоящих Правил.
Субъектам здравоохранения, несоответствующим требованиям для допуска к процедуре размещения объемов услуг, направляется выписка из указанного протокола, в срок не позднее одного рабочего дня со дня его подписания.
При выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС посредством веб-портала субъектам здравоохранения автоматически направляется уведомление о размещении протокола соответствия (несоответствия).";
пункты 40, 41 изложить в следующей редакции:
"40. Если повторно представленная заявка и (или) прилагаемые к ней документы снова не соответствуют требованиям для допуска к процедуре размещения объемов, то заявка отклоняется по основаниям, указанным в подпункте 2) пункта 37-1 настоящих Правил.
Комиссия принимает решение о размещении (не размещении) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП субъектам ПМСП с учетом требований для допуска к процедуре размещения объемов на основании плана закупа медицинских услуг.
41. В течение текущего года проводятся процедуры выбора субъектов здравоохранения в соответствии с настоящими Правилами среди поставщиков, с которыми заключены договоры закупа услуг на текущий финансовый год, и (или) с привлечением новых субъектов здравоохранения из базы данных в пределах плана закупа медицинских услуг в следующих случаях:

1) көрсетілетін қызметтердің орналастырылмаған көлемінің болуы;
2) көрсетілетін қызметтердің босаған көлемінің болуы;
3) ағымдағы қаржы жылында медициналық қызметтерді сатып алу жоспарының өзгеруі.";
48, 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Комиссия ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыруды және бөлуді мыналарды ескере отырып:
1) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы Ереженің (бұдан әрі – ҚР ДСМ туралы ереже) 15-тармағының 323-14) тармақшасына сәйкес әзірленген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтер және (немесе) қаражат көлемін бөлудің әдістемесін;
2) осы Қағидалардың 47-тармағына сәйкес басым құқықты;
3) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілердің төсек қорын анықтау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешіміне сәйкес төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің өндірістік қуатын;
4) денсаулық сақтау АЖ-ден алынған деректер бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәжірибесін;
5) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21904 болып тіркелген) (бұдан әрі – Мониторингті жүргізу қағидалары) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары бойынша шарттық міндеттемелер, оның ішінде медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі бойынша мониторинг нәтижелерін;
6) денсаулық сақтау субъектілерінде Мониторингті жүргізу қағидаларына сәйкес медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігіне негізделген шағымдарын;
7) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі ұсынған түпкілікті деректер бойынша (МСАК қызметтерінің көлемін бөлу кезінде) орналастыру кезеңіне бекітілген халықтың саны мен жыныстық-жас құрамының өзгеруін ескере отырып, бекіту науқанының қорытындыларын;

1) наличия неразмещенного объема услуг;
2) наличия высвободившихся объемов услуг;
3) изменения плана закупа медицинских услуг в текущем финансовом году.";
пункты 48, 49 изложить в следующей редакции:
"48. Распределение объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения осуществляется комиссией с учетом:
1) Методики распределения объемов услуг и (или) средств субъектам здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального страхования, разработанной в соответствии с подпунктом 323-14) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" (далее – Положение о МЗ РК);
2) преимущественного права согласно пункту 47 настоящих Правил;
3) производственной мощности субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в соответствии с решением управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС согласно пункту 11 Правил учета;
4) опыта предоставления услуг по данным, полученным из ИС здравоохранения;
5) результатов мониторинга договорных обязательств, в том числе по качеству и объему медицинских услуг по договорам закупа услуг в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21904) (далее – Правила проведения мониторинга);
6) обоснованных жалоб у субъектов здравоохранения на качество и доступность медицинской помощи в соответствии с Правилами проведения мониторинга;
7) итогов кампании прикрепления с учетом изменения численности и половозрастного состава прикрепленного населения на период размещения по представленным окончательным данным субъектом цифрового здравоохранения (при распределении объемов услуг ПМСП);

8) МЖӘ шартының болуын;
9) денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін (ургенттік) нысанда медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектісін денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесіне енгізуін;
10) ҚР ДСМ туралы ереженің 15-тармағының 323-15) тармақшасына сәйкес әзірленген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау әдістемесіне сәйкес есептелген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің қызметінің рейтингтік бағалауын жүзеге асырады.
Комиссия қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін бөлу кезінде еркін нысандағы қызметтер көлемін бөлу кестесін пайдаланады.
49. Комиссияның осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген бірінші кезең рәсімдерін жүзеге асырғаннан кейін денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтер көлемін орналастырмауы үшін көрсетілетін қызметтердің барлық мәлімделген көлемі және (немесе) берілген өтінімдерге сәйкес қаражат көлемі бойынша қамтамасыз ету үшін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес көрсетілетін қызметтер көлемінің және (немесе) қаражат көлемінің жеткіліксіздігі және (немесе) денсаулық сақтау субъектілерінің Кодексте және өзге де денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі негіз болып табылады.";
52, 53-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметтер көлемдерін осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей орналастыру кезінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы немесе таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттамасы қол қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдерді жасасу үшін денсаулық сақтаудың АЖ автоматты түрде беріледі.
Көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы және көлемдердің есебі комиссия қол қойған күні веб-порталда жалпы қолжетімділікте жарияланады.
53. Шарттар жасасу көрсетілетін қызметтерді сатып алу көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасының немесе таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттамасының негізінде қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бекіткен үлгілік нысан бойынша көрсетілетін қызметтер көлемдерін есептеудің негізінде жүзеге асырылады.
Денсаулық сақтау субъектісі қормен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан кезде қор бекіткен ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қосылу шартына (бұдан әрі – қосылу шарты) қосылған болып есептеледі.
Қосылу шартының жобасын қор әзірлейді және ұсыныстар беру үшін уәкілетті органға және "Атамекен" ҰКП-ға жібереді, сондай-ақ қордың интернет-ресурсында оны бекітуден кемінде бір ай бұрын жария талқылау үшін орналастырылады.
Көрсетілген қосылу шарты қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің интернет-ресурсында және (немесе) веб-порталда орналастырылады.
Қосылу шартына енгізілетін өзгерістер және (немесе) толықтырулар қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің интернет-ресурсында және (немесе) веб-порталда өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, шарттың толық мәтіні түрінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар күшіне енгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жарияланады.";

8) наличия договора ГЧП;
9) включения субъекта здравоохранения в перечень субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ургентность) на основании решения управления здравоохранения;
10) рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, рассчитанной согласно Методики расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной в соответствии с подпунктом 323-15) пункта 15 Положения о МЗ РК.
Комиссия при распределении объемов услуг и (или) объемов средств использует таблицу распределения объемов услуг произвольной формы.
49. Основанием для неразмещения комиссией объемов услуг субъектам здравоохранения после осуществления процедур первого этапа, указанных в пункте 20 настоящих Правил, является недостаточность объемов услуг и (или) объемов средств согласно плану закупа медицинских услуг для обеспечения по всем заявленным объемам услуг и (или) объемов средств согласно поданных заявок и (или) несоответствие субъектов здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения.";
пункты 52, 53 изложить в следующей редакции:
"52. При выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг, а также при размещении объемов услуг без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг по случаям, указанным в пункте 19 настоящих Правил, посредством веб-портала протокол размещения объемов услуг или протокол об итогах размещения без процедуры выбора после подписания автоматически передается в ИС здравоохранения для заключения договоров закупа услуг или дополнительных соглашений к договору закупа услуг.
Протокол размещения объемов услуг и протокол об итогах размещения без процедуры выбора публикуются в общем доступе на веб-портале в день подписания его комиссией.
53. Заключение договоров закупа услуг осуществляется на основании протокола размещения объемов услуг или протокола об итогах размещения без процедуры выбора по утвержденной фондом или администратором бюджетных программ типовой форме.
Субъект здравоохранения при заключении договора закупа услуг с фондом считается присоединенным к договору присоединения к закупу услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) системе ОСМС, утвержденному фондом (далее – договор присоединения).
Проект договора присоединения разрабатывается фондом и направляется в уполномоченный орган и в НПП "Атамекен" для предоставления предложений, а также размещается на интернет-ресурсе фонда для публичного обсуждения не менее, чем за месяц до его утверждения.
Указанный договор присоединения размещается на интернет-ресурсе фонда или администратора бюджетных программ и (или) веб-портале.
Изменения и (или) дополнения, вносимые в договор присоединения, публикуются в виде полного текста договора с учетом изменений и (или) дополнений на интернет-ресурсе фонда или администратора бюджетных программ и (или) на веб-портале не позднее трех рабочих дней до вступления в силу изменений и (или) дополнений.";

55, 56-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Алдағы жылға денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімі ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін жүзеге асырылады.
56. Көрсетілетін қызметтер көлемін таңдау және (немесе) таңдау рәсімін өткізбей қызметтер көлемін орналастыру рәсімін жүргізу қорытындылары бойынша қызметтер көлемін орналастыру хаттамасына немесе таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттамасына қол қойылғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау ЭЦҚ қолдана отырып, денсаулық сақтау АЖ арқылы көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының (жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімнің жобасы) жобасы жіберіледі немесе қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі сатып алуды қағаз форматта өткізгенде қағаз нысанда жібереді.
Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін өткізу қорытындылары бойынша республикалық комиссия хаттама негізінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына өзгерістер енгізілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектісіне ЭЦҚ қолдана отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жобасын (жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімнің жобасын) денсаулық сақтау АЖ арқылы жібереді.
Денсаулық сақтау субъектісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының көрсетілген жобаны алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде веб-порталда сатып алуды өткізу кезінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып немесе қағаз нысанда сатып алуды жүргізу кезінде қорға немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қол қойылған шартты ұсына отырып, оны ақпараттық жүйелер арқылы келіседі және денсаулық сақтау АЖ арқылы қол қояды.";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Қор жасалған ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде қормен қызметтерді сатып алу шарттарын немесе осы Қағидаларға 7-1- қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен ТМККК қосымша қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу шарттарын (бұдан әрі – қызметтер берушілердің тізбесі) жасасқан қызметтер берушілердің тізбесін қалыптастырады, ол есепті айдан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей қордың интернет-ресурсында орналастырылады және өзектендіріледі.";
61, 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Денсаулық сақтау субъектілері бірлесіп орындаушы ретінде пациенттерге ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық ұйымды және дәрігерді еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде МСАК дәрігерінен немесе осы денсаулық сақтау субъектісінің бейінді маманынан көрсетілімдер мен жолдамалар болған жағдайда онда медициналық ақпараттық жүйелерге енгізілген қызметтер бірлесіп орындау шартын жасасу үшін негіз болып табылған №ҚР ДСМ-37 бұйрығы негізінде бекітілген мамандандырылған медициналық көмекті көрсету тәртібіне сәйкес дәрігерден және бейінді маманынан жолдамасыз қызметтер көрсету жағдайларын қоспағанда, қызметтер көрсетуді қамтамасыз етеді.
Егер МСАК субъектісі мен консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін таңдалған ұйым (бұдан әрі – КДК субъектісі) арасында бірлесіп орындаушы ретінде тартуға бірлесіп орындау шарты жасалмаса, МСАК дәрігерінің немесе осы МСАК субъектісінің бейінді маманының жолдамасы бірлесіп орындаушы ретінде осы қызметтерді жолдама бойынша көрсетуге дерекқорға енгізілген МСАК субъектісі мен КДК ұйымы арасында автоматтандырылған бірлесіп орындау шартын қалыптастыруды жасасу үшін негіз болып табылады.

пункты 55, 56 изложить в следующей редакции:
"55. Процедура выбора субъектов здравоохранения на предстоящий год осуществляется до окончания текущего календарного года.
56. По итогам проведения процедуры выбора и размещения объемов услуг региональной комиссией в течение пятнадцати рабочих дней после подписания протокола размещения объемов услуг субъекту здравоохранения направляется проект договора закупа услуг (проект дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) посредством ИС здравоохранения с использованием ЭЦП при проведении закупа на веб-портале или направляется фондом или администратором бюджетных программ в бумажной форме при проведении закупа в бумажном формате.
По итогам проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения республиканской комиссией в течение десяти рабочих дней после внесения изменений в план закупа медицинских услуг на основании протокола субъекту здравоохранения направляется проект договора закупа услуг (проект дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) посредством ИС здравоохранения с использованием ЭЦП.
Субъект здравоохранения в срок не более трех рабочих дней со дня получения указанного проекта договора закупа услуг (проекта дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) согласовывает и подписывает его посредством ИС здравоохранения с использованием ЭЦП при проведении закупа на веб-портале или с представлением подписанного договора закупа услуг (дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) фонду или администратору бюджетных программ при проведении закупа в бумажной форме.";
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. Фондом на основании заключенных договоров закупа услуг формируется перечень поставщиков, заключивших договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с фондом или договоры закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП с администратором бюджетных программ (далее – перечень поставщиков) по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам, который размещается и актуализируется на интернет-ресурсе фонда не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.";
пункты 61, 62 изложить в следующей редакции:
"61. Субъекты здравоохранения в качестве соисполнителя обеспечивают оказание услуг пациентам в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС при реализации их права на свободный выбор медицинской организации и врача, в случае наличия показаний и направления от врача ПМСП или профильного специалиста данного субъекта здравоохранения, кроме случаев оказания услуг без направления от врача и профильного специалиста в соответствии с Приказом № ҚР ДСМ-37, при оказании которых основанием для заключения договора соисполнения являются услуги, внесенные в медицинские информационные системы.
Если между субъектом ПМСП и выбранной организацией, оказывающей консультативно-диагностическую помощь (далее – организация КДП), не заключен договор соисполнения на привлечение ее в качестве соисполнителя, то направление от врача ПМСП или профильного специалиста данного субъекта ПМСП является основанием для формирования автоматизированного договора соисполнения между субъектом ПМСП и организацией КДП, включенной в базу данных в качестве соисполнителя на оказание данных услуг по направлению.

62. Қызметтер берушінің ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындау шартын жасасуы мынадай жағдайларда жүзеге асырылмайды:
1) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелген) сәйкес МСАК мамандары көрсететін қызметтер;
2) Қазақстан Республикасында ұсынылмайтын және ЖТМК көрсету үшін қажетті консультациялық-диагностикалық көмектің жекелеген түрлерін, оның ішінде сүйек кемігі донорын және (немесе) гемопоэздік дің жасушаларын іріктеуді және белсендіруді жүзеге асыру кезінде сүйек кемігі донорын және (немесе) гемопоэздік дің жасушаларын тексеру кезінде медициналық қызметтерді көрсетуді қоспағанда, осы қызметтерді көрсету қызметтер берушіге көлемдерді орналастыру үшін негіз болып табылған;
3) бағдарламаланған гемодиализ немесе перитонеальді диализ қызметтері, егер бұл қызметтерді ұсыну қызметтер берушіге көлемді бөлуге негіз болса;
4) стационарлық және (немесе), стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек, егер бұл көмек көрсету қызметтер берушіге көлемдерді орналастыруға негіз болып табылса;
5) қызметтер берушіге көрсетілген көмек көлемін орналастыру үшін негіз болып табылған жағдайда медициналық оңалту;
6) стационарлық жағдайдағы паллиативтік медициналық көмек;
7) осы көмекті көрсету қызмет берушіге көлемдерді орналастыру үшін негіз болғанда стоматологиялық көмек көрсетуді қамтиды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген қызметтер көрсетілгенде қызметтер берушінің қызметтер көлемін орналастыру үшін негіз болып табылмайтын консультациялық-диагностикалық көмектің қызметтерді (оның ішінде зертханалық қызметтер) және емдеу іс-шараларының жекелеген түрлерін көрсетуге бірлесіп орындаушымен шарт қызметтер берушінің шешімі бойынша жасалынады.
Жасалған қызметтерді сатып алу шарттары бойынша халық саны 30 000 (отыз мың) және одан жоғары МСАК субъектілеріне орналастырылған ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайларда (тіркелген бір тұрғынға шаққандағы КДҚ кешені) консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге (бұдан әрі – КДҚ) арналған қаражат көлемін бірлесіп орындауға:
аудандық деңгейде – КДҚ (тіркелген бір тұрғынға КДҚ кешені) көрсетуге арналған сатып алу шартының жалпы сомасының 60%-дан;
қалалық деңгейде – КДҚ (тіркелген бір тұрғынға КДҚ кешені) көрсетуге сатып алу шартының жалпы сомасының 50%-дан аспайтын мөлшерде беруге жол беріледі.";

62. Заключение поставщиком договора соисполнения при оказании услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС не осуществляется в случаях оказания:
1) услуг специалистами ПМСП в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24094);
2) ВТМП, когда оказание данных услуг является основанием для размещения поставщику объемов, за исключением оказания отдельных видов консультативно-диагностической помощи, которые не предоставляются в Республике Казахстан и необходимы для оказания ВТМП, в том числе медицинских услуг при обследовании донора костного мозга и (или) гемопоэтических стволовых клеток при осуществлении подбора и активации донора костного мозга и (или) гемопоэтических стволовых клеток;
3) услуг программного гемодиализа или перитонеального диализа, когда оказание данных услуг является основанием для размещения поставщику объемов;
4) специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов;
5) медицинской реабилитации, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов;
6) паллиативной медицинской помощи в стационарных условиях;
7) стоматологической помощи, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов.
При оказании услуг, предусмотренных частью первой настоящего пункта, по решению поставщика осуществляется заключение поставщиком договора соисполнения с соисполнителем на оказание отдельных видов услуг консультативно-диагностической помощи, (в том числе лабораторных услуг) и лечебных мероприятий, не являющихся основанием для размещения поставщику объемов услуг.
Объем средств на оказание консультативно-диагностических услуг (далее – КДУ) в амбулаторных условиях (комплекс КДУ на одного прикрепленного жителя) в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, размещенный субъектам ПМСП с численностью населения от 30 000 (тридцать тысяч) и выше по заключенным договорам закупа услуг, допускается передавать на соисполнение в размере, не превышающем:
на районном уровне – 60 % от общей суммы договора закупа услуг на оказание КДУ (комплекс КДУ на одного прикрепленного жителя)
на городском уровне – 50 % от общей суммы договора закупа на оказание КДУ (комплекс КДУ на одного прикрепленного жителя).";

68, 69-тармақтар алып тасталсын;
қағидаларға 1-2, 4, 6, 7-қосымшалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
қағидалар осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-1, 5-1, 6-1, 7-1-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 желтоқсаннан бастап күшіне енетін осы бұйрықтың 1-тармағының тоқсан алтыншы, тоқсан жетінші, тоқсан сегізінші, тоқсан тоғызыншы, бір жүз оныншы,бір жүз он бірінші, бір жүз он екінші, бір жүз он үшінші, бір жүз он төртінші, бір жүз он бесінші, бір жүз он алтыншы, бір жүз он жетінші, бір жүз он сегізінші, бір жүз он тоғызыншы, бір жүз жиырмасыншы, бір жүз жиырма бірінші, бір жүз жиырма екінші, бір жүз жиырма үшінші, бір жүз жиырма төртінші, бір жүз жиырма бесінші, бір жүз жиырма алтыншы, бір жүз жиырма жетінші, бір жүз жиырма сегізінші, бір жүз жиырма тоғызыншы, бір жүз отызыншы, бір жүз отыз бірінші, бір жүз отыз екінші, бір жүз отыз үшінші, бір жүз отыз төртінші, бір жүз отыз бесінші, бір жүз алтыншы, бір жүз отыз жетінші, бір жүз отыз сегізінші, бір жүз тоғызыншы, бір жүз қырқыншы, бір жүз қырық бірінші, бір жүз қырық екінші, бір жүз қырық үшінші, бір жүз қырық төртінші, бір жүз қырық бесінші, бір жүз қырық алтыншы, бір жүз қырық жетінші, бір жүз қырық сегізінші, бір жүз қырық тоғызыншы, бір жүз елуінші, бір жүз елу бірінші, бір жүз елу екінші, бір жүз елу үшінші, бір жүз елу төртінші, бір жүз елу бесінші, бір жүз елу алтыншы, бір жүз елу жетінші, бір жүз елу сегізінші, бір жүз елу тоғызыншы, бір жүз алпысыншы, бір жүз алпыс бірінші, бір жүз алпыс екінші, бір жүз алпыс үшінші, бір жүз алпыс төртінші, бір жүз алпыс бесінші, бір жүз алпыс алтыншы, бір жүз алпыс жетінші, бір жүз алпыс сегізінші, бір жүз алпыс тоғызыншы, бір жүз жетпісінші, бір жүз жетпіс бірінші, бір жүз жетпіс екінші, бір жүз жетпіс үшінші, бір жүз жетпіс төртінші, бір жүз жетпіс бесінші, бір жүз жетпіс алтыншы, бір жүз жетпіс жетінші, бір жүз жетпіс сегізінші, бір жүз жетпіс тоғызыншы, бір жүз сексенінші, бір жүз сексен бірінші, бір жүз сексен екінші, бір жүз сексен үшінші, бір жүз сексен төртінші, бір жүз сексен бесінші, бір жүз сексен алтыншы, бір жүз сексен жетінші, бір жүз сексен сегізінші, бір жүз сексен тоғызыншы, бір жүз тоқсаныншы, бір жүз тоқсан бірінші, бір жүз тоқсан екінші, бір жүз тоқсан үшінші, бір жүз тоқсан төртінші, бір жүз тоқсан бесінші, бір жүз тоқсан алтыншы, бір жүз тоқсан жетінші, бір жүз тоқсан сегізінші, бір жүз тоқсан тоғызыншы, екі жүзінші, екі жүз бірінші, екі жүз екінші, екі жүз үшінші, екі жүз төртінші, екі жүз бесінші, екі жүз алтыншы, екі жүз жетінші, екі жүз сегізінші, екі жүз он үшінші,екі жүз он төртінші,екі жүз он бесінші, екі жүз он алтыншы, екі жүз он жетінші, екі жүз он сегізінші, екі жүз он тоғызыншы, екі жүз жиырмасыншы, екі жүз жиырма бірінші, екі жүз жиырма екінші, екі жүз жиырма үшінші, екі жүз жиырма төртінші, екі жүз жиырма бесінші, екі жүз жиырма алтыншы, екі жүз елу тоғызыншы, екі жүз алпысыншы, екі жүз алпыс бірінші, екі жүз алпыс екінші, екі жүз алпыс үшінші, екі жүз алпыс төртінші абзацтарын;

пункты 68, 69 исключить;
приложения 1-2, 4, 6, 7 к правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 4-1, 5-1, 6-1, 7-1 к правилам согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением:
абзацев девяносто шестого, девяносто седьмого, девяносто восьмого, девяносто девятого, сто десятого, сто одиннадцатого, сто двенадцатого, сто тринадцатого, сто четырнадцатого, сто пятнадцатого, сто шестнадцатого, сто семнадцатого, сто восемнадцатого, сто девятнадцатого, сто двадцатого, сто двадцать первого, сто двадцать второго, сто двадцать третьего, сто двадцать четвертого, сто двадцать пятого, сто двадцать шестого, сто двадцать седьмого, сто двадцать восьмого, сто двадцать девятого, сто тридцатого, сто тридцать первого, сто тридцать второго, сто тридцать третьего, сто тридцать четвертого, сто тридцать пятого, сто тридцать шестого, сто тридцать седьмого, сто тридцать восьмого, сто тридцать девятого, сто сорокового, сто сорок первого, сто сорок второго, сто сорок третьего, сто сорок четвертого, сто сорок пятого, сто сорок шестого, сто сорок седьмого, сто сорок восьмого, сто сорок девятого, сто пятидесятого, сто пятьдесят первого, сто пятьдесят второго, сто пятьдесят третьего, сто пятьдесят четвертого, сто пятьдесят пятого, сто пятьдесят шестого, сто пятьдесят седьмого, сто пятьдесят восьмого, сто пятьдесят девятого, сто шестидесятого, сто шестьдесят первого, сто шестьдесят второго, сто шестьдесят третьего, сто шестьдесят четвертого, сто шестьдесят пятого, сто шестьдесят шестого, сто шестьдесят седьмого, сто шестьдесят восьмого, сто шестьдесят девятого, сто семидесятого, сто семьдесят первого, сто семьдесят второго, сто семьдесят третьего, сто семьдесят четвертого, сто семьдесят пятого, сто семьдесят шестого, сто семьдесят седьмого, сто семьдесят восьмого, сто семьдесят девятого, сто восьмидесятого, сто восемьдесят первого, сто восемьдесят второго, сто восемьдесят третьего, сто восемьдесят четвертого, сто восемьдесят пятого, сто восемьдесят шестого, сто восемьдесят седьмого, сто восемьдесят восьмого, сто восемьдесят девятого, сто девяностого, сто девяносто первого, сто девяносто второго, сто девяносто третьего, сто девяносто четвертого, сто девяносто пятого, сто девяносто шестого, сто девяносто седьмого, сто девяносто восьмого, сто девяносто девятого, двухсотого, двести первого, двести второго, двести третьего, двести четвертого, двести пятого, двести шестого, двести седьмого, двести восьмого, двести тринадцатого, двести четырнадцатого, двести пятнадцатого, двести шестнадцатого, двести семнадцатого, двести восемнадцатого, двести девятнадцатого, двести двадцатого, двести двадцать первого, двести двадцать второго, двести двадцать третьего, двести двадцать четвертого, двести двадцать пятого, двести двадцать шестого, двести пятьдесят девятого, двести шестидесятого, двести шестьдесят первого, двести шестьдесят второго, двести шестьдесят третьего, двести шестьдесят четвертого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 декабря 2023 года;

2024 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін осы бұйрықтың 1-тармағының екі жүз елу төртінші, екі жүз елу бесінші, екі жүз елу алтыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 27 қазандағы
№ 157 бұйрығына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді
сатып алу қағидаларына
1-2-қосымша
Нысан
Халықты медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттама №
_______________
(орналасқан жері)
"__" _________ 20__ жыл

абзацев двести пятьдесят четвертого, двести пятьдесят пятого, двести пятьдесят шестого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2024 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 октября 2023 года № 157
Приложение 1-2
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования
Форма
Протокол об итогах проведения кампании прикрепления населения к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь №_________
________________
(местонахождение)
"___" _________ 20__ года

1. Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрамында:
___________________________________________________________________ (комиссия төрағасының және басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы №ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығымен бекітілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды іркеу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген) сәйкес жүргізілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін (бұдан әрі – МСАК субъекті) денсаулық сақтау субъектілеріне тіркелу науқанының (бұдан әрі – бекіту науқаны) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі ұсынған қорытындыларын қарастырды.

1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других членов комиссии)
рассмотрела итоги кампании прикрепления к субъектам здравоохранения,
оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее – субъекты ПМСП),
проведенного в соответствии с Правилами прикрепления физических лиц
к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-194/2020 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21642)
(далее – кампания прикрепления), представленного субъектом цифрового здравоохранения.

2. Бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша комиссия ______________ ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ: (күнін көрсету)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі - дерекқор) енгізілген, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілетін бастапқы МСАК субъектілерінің мынадай тізбесі айқындалсын:
р/с
БСН (ЖШС)
МСАК субъектінің атауы
Заңды мекенжайы
"Бекітілген халық тіркелімі" порталында тіркелген бекітілген халық саны
1
2
3
4
5
3. Комиссия бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілмейтің дерекқорға енгізілген МСАК субъектілерінің мынадай тізбесін айқындау:
р/с
БСН (ЖШС)
МСАК субъектінің атауы
Заңды мекенжайы
"Бекітілген халық тіркелімі" порталында тіркелген бекітілген халықсаны
Себептерін көрсету
1
2
3
4
5
6

2. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления
по состоянию на _____________ путем открытого голосования РЕШИЛА:
(указать дату)
определить следующий перечень субъектов ПМСП, включенных в базу данных
субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – база
данных), которые допускаются к процедуре выбора субъектов здравоохранения:
№ п/п
БИН (ИИН)
Наименование субъекта ПМСП
Юридический адрес
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения"
1
2
3
4
5
3. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления путем
открытого голосования РЕШИЛА:
определить следующий перечень субъектов ПМСП, включенных в базу данных,
которые не допускаются к процедуре выбора субъектов здравоохранения:
№ п/п
БИН (ИИН)
Наименование субъекта ПМСП
Юридический адрес
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения"
Указать причины
1
2
3
4
5
6

1. Мынадай құрамдағы денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия):
________________________________________________________,___________
(комиссия төрағасы мен оның басқа да мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
мынадай денсалық сақтау субъектісінің ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің жоспарланып отырған көлемдеріне өтінімін (бұдан әрі – өтінім) қарады:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
1
2
3

1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
среди субъектов здравоохранения (далее – комиссия) в составе:
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других
членов комиссии)
рассмотрела заявку на планируемые объемы медицинских услуг в рамках ГОБМП
и (или) в системе ОСМС (далее - заявка) следующего (-их) субъекта (-ов) здравоохранения:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
1
2
3

2. Өтінім (-дер) қаралды және Сатып алу қағидаларының талаптарына сәйкес келмейтін мынадай құжаттарды қамтиды:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Құжаттың атауы
Сәйкессіздіктің себебі
1
2
3
4
5
3. Комиссия өтінімді қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
р/с №
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Осы шешімге дауыс берді:
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтер көлемін орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкес келеді (сәйкес келмейді)
БСН/ЖСН
Қарсы емес, дауыстар
Қарсы, дауыстар
сәйкес келді деп дауыс берген дауыстар саны
сәйкес келмеді деп дауыс берген дауыстар саны
Комиссия мүшелері мен комиссия хатшысының денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасына қол қоюы туралы ақпарат:
Комиссия мүшесінің, комиссия хатшысының Т. А. Ә.
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Қолы
Қол қойылған күні
1
2
3
4
5
Қол қойылды / қатысқан жоқ
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық көмек көрсету
бойынша денсаулық сақтау
субъектілерінен қызметтерді
сатып алу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастырудың (орналастырмау) қорытындысы туралы хаттама №
_____ _жылғы "__"_________ (орналасқан жері)
__________________
1.  Мынадай құрамдағы денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және олардың арасында көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия):
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасы мен басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
медициналық қызметтердің мәлімделген көлемі мен сомасын қарады:
____________________________________________________________________
(керектісінің асты сызылсын: тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына енгізілген денсаулық сақтау субъектілері медициналық көмек көрсетудің түрлері/шарттары бойынша ұсынған:
__________________________________________________________________

2. Заявка (-и) рассмотрена (-ы) и содержит (-ат) следующие документы, несоответствующие требованиям Правил закупа:
№ п/п
БИН/ ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
Наименование документа
Причина несоответствия
1
2
3
4
5
3. Комиссия по результатам рассмотрения заявки путем открытого голосования РЕШИЛА:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
За данное решение проголосовали
За, голосов
Против, голосов
Соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
количество голосов, которые проголосовали что соответствует
количество голосов, которые проголосовали что не соответствует
1
2
3
4
5
6
Информация о подписании протокола соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения членами комиссии и секретаря комиссии:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии, секретаря комиссии
Место работы
Должность члена Комиссии
Подпись
Дата подписи
1
2
3
4
5
Подписано/ Отсутствовал
Приложение 7
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
________________
(местонахождение)
"__"_________ 20__ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других
членов комиссии)
рассмотрела заявленные объемы и суммы медицинских услуг:
____________________________________________________________________,
(нужное подчеркнуть: в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования)
представленные субъектами здравоохранения, включенными в базу данных субъектов
здравоохранения, претендующими на оказание медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и
в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС),
по видам/условиям оказания медицинской помощи:
__________________________________________________________________

2. ТМККК шеңберінде бөлуге арналған сома _______ (_____) теңге. * (сомасы сандармен және жазбаша) МӘМС жүйесіндегі бөлуге арналған сома____________ теңге.* (сомасы сандармен және жазбаша)
3. Комиссия ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомаларды медициналық көмек көрсетудің мынадай медициналық көмектің түрі (-лері)/медициналық көмектің көрсететін жағдайлары бойынша орналастырылсын:
_____________________________________,
р/с №
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (астананы, облысты, республикалық маңызы бар қаланы көрсету)
Сомма (теңге)
Медициналық қызметтер түрлері
1
2
3
4
5
6
7

2. Сумма к распределению в рамках ГОБМП _____ (__________) тенге*.
(сумма цифрами и прописью)
Сумма к распределению в системе ОСМС_________(_________) тенге.*
(сумма цифрами и прописью)
3. Комиссия путем открытого голосования РЕШИЛА:
1) разместить объемы и суммы на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП
и (или) в системе ОСМС по следующим(-ему) виду(-ам)/условиям оказания
медицинской помощи: ___________________________________________________,
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Сумма (тенге)
Объемы медицинских услуг
1
2
3
4
5
6
7

2) ____________________________________________________________________
(Қор филиалының немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді сатып алу шарттарын және (немесе) медициналық қызметтерді сатып алу шарттарына қосымша келісімдерді _______ жылғы "__" ______ бастап _____ жылғы "__" _____ дейін мерзімде
(ТМККК қосымша қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу шарттары) жасасу;

2) _______________________________________________________________
(наименование филиала фонда или администратора бюджетных программ)
в срок до "___" _______ ______ года заключить договоры закупа медицинских услуг
и (или) дополнительные соглашения к договорам закупа медицинских услуг в рамках
ГОБМП или в системе ОСМС (договоры закупа услуг по дополнительному
обеспечению ГОБМП) со сроком их действия с ____ ________ 20___ года
по ____ ________ 20___ года;

3) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемін орналастырылмасын:
р/с №
БСН/ЖСН
Дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы көрсету)
Медициналық көмек көрсету шарттарының түрлері
Себебі (негіздеме)
1
2
3
4
5
6
7
Медициналық көмек көрсету түрі/шарттары бойынша медициналық қызметтер сомасы және (немесе) көлемі орналастырылмаған
____________________________________________________________ теңге. *
(сомасы сандармен және жазумен)
Комиссия мүшелері мен комиссия хатшысының ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастырудың (орналастырмау) қорытындысы туралы хаттамасына қол қоюы туралы ақпарат:
Комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Осы шешімге дауыс берді:
Қолы
Қол қойылған күні
Қарсы емес, дауыстар
Қарсы, дауыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
Қол қойылды / қатысқан жоқ
Барлық дауыстар
_______________________________, _______________
(комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Ескерту:
Ескерту:
* қажет болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 27 қазандағы
№ 157 бұйрығына
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық
көмек көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен қызметтерді
сатып алу қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Мәлімделетін медициналық көмек түрлерін көрсету жоспарланатын өндірістік базалардың тізбесі
п/п
ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
Өндірістік базаның (-лардың) орналасқан мекенжайы
1
2
3
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық
көмек көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен қызметтерді
сатып алу қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша қорытынды * (қажетсізді жою)
__________ (орналасқан жері)
_______ жылғы "___" ____________
1. Мынадай құрамда денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссиялар (бұдан әрі – комиссия):
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісіне келген комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қөрсетілетін қызметтердің жоспарланатын көлемдеріне өтінімді (бұдан әрі – жоспарланатын көлемдерге өтінім) қарау шеңберінде көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізу кезінде
______________________________________________________________________
(жоспарланатын көлемдерге өтінімге сәйкес көрсетілетін қызметтердің түрлері/ нысандары немесе шарттары (лот) көрсетіледі)
_______________________________________ хабарландыру бойынша
(хабарландырудың нөмірі көрсетіледі)
__________________________ мекенжайы бойынша (өндірістік базаның (-лардың) мекенжайы көрсетіледі)
__________________________ өндірістік базаға (-ларға) барды. (денсаулық сақтау субъектінің атауы көрсетіледі)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Комиссияның беру нәтижелері бойынша ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
р/с №
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Осы шешімге дауыс берді:
Шешім
БСН/ЖСН
Қарсы емес, дауыс
Қарсы, дауыс
Жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес өндірістік базалардың, медицина қызметкерлері мен медициналық техниканың болуын растайды (растамайды)
1
2
3
4
5
6
Комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Қолы
Қол қойылған күні
1
2
3
4
5
Ескертпе:
* Комиссия жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес өндірістік базалардың, медицина қызметкерлері мен медициналық техниканың болуын тексереді.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық
көмек көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен қызметтерді
сатып алу қағидаларына

3) не размещать объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП
и (или) в системе ОСМС):
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения, включенного в базу данных
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Виды/Условия оказания медицинской помощи
Причина (основание)
1
2
3
4
5
6
7
По виду(-ам)/условиям оказания медицинской помощи не размещена сумма
______________________________(________________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
и(или) объемы медицинских услуг в количестве ________________. *
Информация о подписании протокола об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС членами комиссии и секретаря комиссии:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии
Место работы
Должность члена Комиссии
За данное решение проголосовали
Подпись
Дата подписи
За, голосов
Против, голосов
1
2
3
4
5
6
7
8
Подписано/ Отсутствовал
Итого голосов
______________________________________________,_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) секретаря комиссии)
Примечание:
Примечание:
* заполняется в случае необходимости.
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 октября 2023 года № 157
Приложение 4-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень производственных баз, на которых планируется оказание заявляемых видов медицинской помощи
№ п/п
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
Адрес местонахождения производственной (-ых) базы (баз)
1
2
3
Приложение 5-1
К Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Заключение по результатам посещения субъекта здравоохранения, претендующего
на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования* (ненужное удалить)
___________________
(местонахождение)
"___" ______________ _______ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность членов комиссии,
посетивших субъект здравоохранения)
в рамках рассмотрения заявки на планируемые объемы медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования (далее – заявка на
планируемые объемы) при проведении процедуры выбора субъектов здравоохранения
для размещения объемов услуг на оказание
_______________________________________________________________________
(указываются виды/формы или условия оказания) услуг (лот) согласно заявке
на планируемые объемы)
по объявлению _____________________________ (указывается номер объявления)
посетила производственную (-ые) базу(-ы) ________________________________
(указать наименование субъекта здравоохранения) по адресу:
_____________________________________________________________________
(указывается адрес производственной (-ых) баз(-ы))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия по результатам посещения РЕШИЛА:
№ п/п
Наименование субъекта здравоохранения
За данное решение проголосовали
Решение
БИН/ИИН
За, голосов
Против, голосов
Подтверждает (не подтверждает) наличие производственных баз, медицинских работников и медицинской техники в соответствии с данными, указанными в заявке на планируемые объемы
1
2
3
4
5
6
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии
Место работы
Должность члена комиссии
Подпись
Дата подписи
1
2
3
4
5
Примечание:
* Комиссией проверяется наличие производственных баз, медицинских работников и медицинской техники в соответствии с данными, указанными в заявке на планируемые объемы.

6-1-қосымша
Нысан
Қабылданбаған өтінімдерге және (немесе) оларға қоса берілетін құжаттарға ұсынылған толықтырулар бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасы № ______
_____ (орналасқан жері)
_____жылғы ______________"___"______________
1. Мынадай құрамдағы денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссиялар (бұдан әрі – комиссия):
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының және басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
мына денсаулық сақтау субъектісінің (-лердің) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің жоспарланып отырған көлемдеріне арналған өтінімге (-дерге) (бұдан әрі – өтінім) толықтыруларды қарады:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
1
2
3

Приложение 6-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Протокол соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям,
предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг по оказанию
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
по представленным дополнениям к отклоненным заявкам и (или) прилагаемым к ним документам № ______
________________
(местонахождение)
"__" _________ 20__ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
среди субъектов здравоохранения (далее – комиссия) в составе:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других
членов комиссии)
рассмотрела дополнения к заявке (-ам) на планируемые объемы медицинских услуг
в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее - заявка) следующего (-их) субъекта (-ов) здравоохранения:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
1
2
3

7-1-қосымша
Нысан
_____ жылғы "__" ________арналған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын қормен немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қосымша қамтамасыз ету бойынша сатып алу шарттарын жасасқан қызметтер берушілердің тізбесі
р/с№
Халыққа қызмет көрсетілетін өңір
_____ жылға арналған медициналық қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес медициналық көмектің түрі, қызметтері, медициналық көмекті көрсету жағдайлары
БСН (ЖСН)
Қызметтер берушінің атауы
Заңды мекен жайы
Өндірістік базасының орналасқан жерінің мекенжайы*
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
Меншік нысаны
Қаржыландыру көзі
ТМККК
МӘМС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:
* медициналық қызметке арналған лицензияға қосымшаға сәйкес өндірістік базалардың (базаның) мекенжайы (мекенжайлары) көрсетіледі.

Приложение 7-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень поставщиков, заключивших договоры закупа медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования с фондом или договоры закупа услуг по дополнительному обеспечению гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с администратором бюджетных программ на "__" ________ _____ года
Регион, населению которого будут оказываться услуги
Вид, медицинской помощи, услуги, условия оказания медицинской помощи в соответствии с планом закупа медицинских услуг на ____ год
БИН (ИИН)
Наименование поставщика
Юридический адрес
Адрес место нахождения производственной базы*
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
Контактные данные (номер телефона, электронный адрес)
Форма собственности
Источник финансирования
ГОБ МП
ОС МС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:
* указывается (указываются) адрес (адреса) производственной (производственных) баз (базы) согласно приложению к лицензии на медицинскую деятельность.