"Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 539 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 қаңтарда № 33875 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8624 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қандас мәртебесін беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) өтініш беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесі арқылы не "Құтты мекен" АЖ мобильдік қосымшасы арқылы "қандас мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып (бұдан әрі-тізбе), осы Қағидалардың 2 қосымшаға сәйкес береді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Құтты мекен" АЖ мобильдік қосымшасы арқылы берілген өтініш осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушіні оның өтінішін тіркеу туралы хабардар ете отырып, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қарауы үшін "Қандас" ААЖ-ға түседі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері арқылы берілген өтінішті Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесінің қызметкері "Қандас" ААЖ-да тіркейді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушіні оның өтінішін тіркеу туралы хабардар ете отырып, "Қандас" ААЖ арқылы халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органға жібереді.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Жергілікті атқарушы орган өтініш келіп түскен күннен кейін бір жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды және өтініш беруші ұсынған құжаттар топтамасының толықтығы мен дұрыстығын тексереді.
Толық емес пакетті және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде жергілікті атқарушы орган Тізбеге сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Жергілікті атқарушы орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтінішті қабылдаудан бас тарту осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушіге жіберіледі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М "Об утверждении Правил присвоения или продления статуса кандаса"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 декабря 2023 года № 539. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 января 2024 года № 33875.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М "Об утверждении Правил присвоения или продления статуса кандаса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8624) следующие изменения и дополнения:
в Правилах присвоения или продления статуса кандаса, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Заявление о присвоении статуса кандаса (далее – заявление) подается заявителем по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через мобильное приложение ИС "Құтты мекен" либо через загранучреждение Республики Казахстан с приложением документов, указанных в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение или продление статуса кандаса" (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заявление, поданное через мобильное приложение ИС "Құтты мекен", поступает в АИС "Кандас" для рассмотрения местными исполнительными органами по вопросам социальной защиты и занятости населения с уведомлением заявителя о регистрации его заявления по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Заявление, поданное через загранучреждения Республики Казахстан, регистрируется сотрудником загранучреждения Республики Казахстан в АИС "Кандас" и направляется посредством АИС "Кандас" в местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения с уведомлением заявителя о регистрации его заявления по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Местный исполнительный орган в течение одного рабочего дня, после дня поступления заявления, рассматривает поступившие документы и проверяет полноту и достоверность пакета документов, представленных заявителем.
При представлении неполного пакета и (или) документов с истекшим сроком действия, местный исполнительный орган отказывает в приеме заявления согласно Перечню.
Отказ в приеме заявления, подписанный электронной цифровой подписью руководителя местного исполнительного органа, направляется заявителю по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының аумақтық бөлімшелері өтініш берушілердің құжаттар топтамасын алған күннен кейін жиырма жұмыс күні ішінде халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органға өтініш берушінің Қазақстан Республикасының аумағында құқық бұзушылықтар жасағаны туралы айыптаушы мәліметтердің және оның террористік немесе экстремистік ұйымдарға тиесілігі туралы өзге де ақпараттың болуы немесе болмауы туралы ақпарат жібереді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган аумақтық бөлімшелерден ішкі істер органдарынан және Ұлттық қауіпсіздік органдарынан ақпарат келіп түскен күннен кейін үш жұмыс күні ішінде өзіне қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті Комиссияның қарауына береді";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Комиссия өтініш келіп түскен күннен кейін он жұмыс күні ішінде оны қарайды және өтініш берушіге қандас мәртебесін беруден бас тарту туралы немесе мынадай шарттарды ескере отырып қандас мәртебесін беру туралы ұсыныс шығарады:
1) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 112 - бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес айқындалған өңірлерге қоныстандыру үшін;
2) демографиялық дамуға қажеттілігі бар даму әлеуеті бар агломерация аумақтарында және ауылдық елді мекендерде, шағын және моноқалаларда, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларда қоныстандыру үшін;
3) өтініш беру өңірінің аумағында тұрақты тұратын және тұрғын үй мәселелерін өз бетінше шешу мүмкіндігімен Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын өтініш берушінің отбасымен және/немесе жақын туыстарымен қайта қосылу үшін және егер өтініш беруші тұрғын үйдің меншік иесі болып табылмаса, өтініш берушінің тұруына нотариалды куәландырылған келісім беру үшін;
4) алдын ала еңбек шартын қоса бере отырып, тұрғын үй мәселелерін өз бетінше шешу мүмкіндігімен жұмыс берушілердің шақыруы бойынша бос жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін не этникалық қазақтар қатарындағы дара кәсіпкерлер.
5) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында оқитын этникалық қазақтар оқу орнынан анықтаманы қоса бере отырып.
Қандас мәртебесін беру немесе беруден бас тарту туралы ұсынымды комиссия қабылдайды және хаттамамен ресімделеді";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Қандас мәртебесін ұзарту үшін Қазақстан Республикасының азаматтығын оңайлатылған (тіркеу) тәртіппен алу мақсатында Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алған бұйралаушылар әлеуметтік қорғау және халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органға не Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне бұрын берілген қандас мәртебесін ұзарту туралы өтініш береді осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып.";
1-қосымшада:
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Территориальные подразделения органов внутренних дел, органов национальной безопасности в течение двадцати рабочих дней после дня получения пакета документов заявителей направляют в местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения информацию о наличии или отсутствии компрометирующих сведений о совершении заявителем правонарушений на территории Республики Казахстан и иной информации о его принадлежности к террористическим или экстремистским организациям.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения в течение трех рабочих дней после дня поступления информации от территориальных подразделений органов внутренних дел и органов национальной безопасности передают заявление с приложенными к нему документами на рассмотрение Комиссии";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Комиссия в течение десяти рабочих дней после дня поступления заявления рассматривает его и выносит рекомендацию об отказе в присвоении заявителю статуса кандаса или о присвоении статуса кандаса с учетом следующих условий:
1) для расселения в регионы, определенные в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального кодекса Республики Казахстан;
2) для расселения в территориях агломерации и сельских населенных пунктах, малых и моногородов, городов районного и областного значения с потенциалом развития, имеющих потребность в демографическом развитии;
3) для воссоединения с семьей и/или близкими родственниками заявителя, постоянно проживающих на территории региона подачи заявления с подтверждением родства и являющихся гражданами Республики Казахстан с возможностью самостоятельного решения жилищных вопросов и предоставлением нотариально заверенного согласия на проживание заявителя в случае, если заявитель не является собственником жилья;
4) для трудоустройства на вакантное рабочее место по приглашению работодателей, с возможностью самостоятельного решения жилищных вопросов с приложением предварительного трудового договора либо индивидуальные предприниматели из числа этнических казахов.
5) этнические казахи, обучающиеся в высших учебных заведениях Республики Казахстан с приложением справки с места учебы.
Рекомендация о присвоении либо об отказе в присвоении статуса кандаса принимается Комиссией и оформляется протоколом";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для продления статуса кандаса, в целях получения гражданства Республики Казахстан в упрощенном (регистрационном) порядке, завители, получившие разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан, подают в местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения либо Государственную корпорацию заявление о продлении ранее присвоенного им статуса кандаса по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в Перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
в приложении 1:
абзац седьмой изложить в следующей редакции:

"- отбасымен бірігу үшін Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында тұратын этникалық қазақтар қатарынан "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 1-бабы 1-тармағының 13) және 26) тармақшаларына сәйкес отбасы мүшелерімен немесе жақын туыстарымен туыстығын растайтын құжаттар ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы тоғыз абзацпен толықтырылсын:
"-оқу орнынан анықтама.";
2-қосымшада:
Ретт3 нөмерлері 2 және 3- жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1. Қандас мәртебесін беруге өтінішті қабылдауды және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тұратын этникалық қазақтар үшін), сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырады www.​egov.​kz (бұдан әрі-портал).
2. Қандас мәртебесін ұзартуға өтінішті қабылдауды және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді Мемлекеттік корпорация жүзеге асырады.
";
"
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1. Қандас мәртебесін беру бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 35 жұмыс күні ішінде.
2. Қандас мәртебесін ұзарту бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 5 жұмыс күні ішінде.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты: көрсетілетін қызметті берушіде-30 минут, Мемлекеттік корпорацияда-15 минут;
Көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-30 минут, Мемлекеттік корпорацияда-20 минут, "бір өтініш" қағидаты бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде-60 минут.
";
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды;

"- для воссоединения с семьей, предоставляются подтверждающие документы родства с членами семьи или близкими родственниками в соответствии с подпунктами 13) и 26) пункта 1 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" из числа этнических казахов, являющихся гражданами Республики Казахстан и проживающими на территории Республики Казахстан.";
дополнить абзацем девять следующего содержания:
"- справка с места учебы.";
в приложении 2:
строки, порядковые номера 2 и 3, изложить в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
1. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги на присвоение статуса кандаса осуществляются МИО областей, городов Астана, Алматы и Шымкента, через загранучреждения Республики Казахстан (Для этнических казахов, проживающих за пределами Республики Казахстан), а также веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги на продление статуса кандаса осуществляется Государственной корпорацией
";
"
3
Срок оказания государственной услуги
1. Срок оказания государственной услуги по присвоению статуса кандас – в течение 35 рабочих дней.
2. Срок оказания государственной услуги по продлению статуса кандас – в течение 5 рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов: у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут, при оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 60 минут.
";
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2. Комитету по миграции Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта;

4) үш жұмыс күні ішінде осы бұйрыққа енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органға, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелеріне, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ, "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар,
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 539 бұйрығына
қосымша
Қандас мәртебесін беру
немесе ұзарту қағидаларына
6-қосымша
__________________________
(жергілікті атқарушы органның
атауы)
____________________________
(Өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
(мекенжайы бойынша тұратын)
Қандас мәртебесін ұзарту туралы / қандас куәлігінің телнұсқасын беру / қандас мәртебесін ұзарту туралы шешімнің телнұсқасын беру туралы
ӨТІНІШ
_________________________________________________________ байланысты маған (қандас мәртебесінің тоқтатылуымен / қандас мәртебесінің жоғалуымен немесе қандас мәртебесін ұзарту туралы шеші) және менің отбасымның мүшелеріне(бар болса) қандас мәртебесін ұзарту туралы / қандас куәлігінің телнұсқасын беру / қандас мәртебесін ұзарту туралы шешімнің телнұсқасын беруді сұраймын.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын отбасы мүшелері:
1) жұбайы (зайыбы) _____________________________________________;
2) өтініш берушінің және жұбайының (зайыбының) ата-аналары_________
________________________________________________________________;
3) балалар (оның ішінде асырап алынғандар) және олардың отбасы мүшелері
_________________________________________________________;
4) некеде тұрмайтын ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен
апа-сіңлілері_____________________________________________________.
Осымен қандас мәртебесін ұзарту бойынша қызмет көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20__ жылғы "__" ________ ___________________ (өтініш берушінің қолы)
Өтініш қабылданды: _____________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
20__ жылғы "__" _________ _____________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 539 бұйрығына
қосымша
Қандас мәртебесін беру
немесе ұзарту қағидаларына
8-қосымша
(Өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
____________________________
________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы № ____ ҚОЛХАТ ___________________
(түрін көрсету)
Жергілікті атқарушы органының (мекенжайын көрсету) / "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № _ _ _ бөлімінің (мекенжайын көрсету) осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық емес топтамасын ұсынуына байланысты, атап айтқанда:
құжаттардың атауы:

4) в течении трех рабочих дней направление информации о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящий приказ в местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения, загранучреждения Республики Казахстан, государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", Акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" и в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 29 декабря 2023 года № 539
Приложение 6
к Правилам присвоения или
продления статуса кандаса
_______________________________
_________
(наименование местного
исполнительного органа)
от ______________________________
__________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) заявителя)
_________________________________
___________
(проживающего по адресу)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о продлении статуса кандаса / выдача дубликата удостоверения
кандаса / выдача дубликата решения о продлении статуса кандаса
В связи _________________________________________________________________
(с прекращением статуса кандаса/ утери статуса кандас или решении
о продлении статуса кандаса)
прошу мне и членам моей (при наличии) семьи продлить статус кандаса / выдать дубликат
удостоверения кандаса / выдать дубликат решения о продлении статуса кандаса.
Члены семьи, не являющиеся гражданами Республики Казахстан:
1) супруг (супруга) _______________________________________________;
2) родители заявителя и супруга (супруги) ___________________________;
3) дети (в том числе усыновленные) и члены их семей _________________;
4) полнородные и неполнородные братья и сестры, не состоящие в браке
________________________________________________________________.
Настоящим даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых
для оказания услуги по продление статуса кандаса.
"__" ________ 20__ года _______________________ (подпись заявителя)
Заявление принял: ________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
лица, принявшего документы)
"__" _________ 20__ года _______________________________________
(подпись лица, принявшего документы)
Приложение 2 к приказу
от 29 декабря 2023 года № 539
Приложение 8
к Правилам присвоения или
продления статуса кандаса
_________________________
_________________________
________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________
________________________
__________
(адрес услугополучателя)
РАСПИСКА № ____ об отказе в приеме документов___________________
(указать вид)
местного исполнительного органа (указать адрес) / отдела №___ филиала Некоммерческого
акционерного общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес)
ввиду представления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия
согласно Перечню, предусмотренному в приложении 2 к настоящим Правилам, а именно:
наименование документов:

1) __________________________________________________;
2) __________________________________________________;
3) ….
____________________________________________________________________
(Жергілікті атқарушы орган қызметкерінің / Мемлекеттік корпорация
қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Телефон _________________
Алды: ________________________________       _________________
(Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса / көрсетілетін қызметті
алушының қолы)
"___" _________ 20___ жыл

1) __________________________________________________;
2) __________________________________________________;
3) ….
________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника местного
исполнительного органа / работника Государственной корпорации, подпись)
Телефон _________________
Получил: ________________________________ ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись услугополучателя)
"___" _________ 20___ года