Астана қаласында шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 95/12-VIII шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 6 қарашада № 1363-01 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-10-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабының 2-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімді қоса алғанда туристердің орналастыру орындарында болған әрбір тәулік үшін Астана қаласында шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері 0,5 айлық есептік көрсеткіш (АЕК) мөлшерінде бекітілсін.
2. "Астана қаласындағы шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 280/36-VII Астана қаласы мәслихатының шешімінің (нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тізілімінде № 31187 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Е. Каналимов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Астане
Решение маслихата города Астаны от 31 октября 2023 года № 95/12-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 6 ноября 2023 года № 1363-01
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33110), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в городе Астане до 31 декабря 2023 года включительно в размере 0,5 месячного расчетного показателя (МРП) за каждые сутки пребывания в местах размещения туристов.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 280/36-VII "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Астане на 2023 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31187).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов