"Шымкент қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 319 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 1486 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 1 шілдеде № 186-17 болып тіркелді
Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 02 маусымдағы № 319 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 107 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласының мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Шымкент қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Шымкент қаласы
әкімдігінің 2023 жылғы
"29" маусымдағы
№ 1486 қаулысына қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2020 жылғы "2" маусымдағы
№ 319 қаулысына қосымша
Шымкент қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі
р/с №
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
1
Металлургтар сарайы 1950 ж. ортасы
қала құрылысы
және сәулет
Тұран ауданы,
1 Мамыр көшесі, 10
2
Тұрғын үй ХХ ғ. басы
қала құрылысы
және сәулет
Әл-Фараби ауданы,
А.Анаров көшесі, 22
3
Никольский шіркеуі ХХ ғ. басы
қала құрылысы
және сәулет
Әл-Фараби ауданы,
Қазыбек би көшесі, 34
4
Мектеп 1950 ж. ортасы
қала құрылысы және сәулет
Тұран ауданы,
Ш.Қалдаяқов көшесі, 12
5
Шымкент қалашығы б.з.д ІІІ-ІІ ғғ. б.з.-ХІХ ғғ.
археология
Әл-Фараби ауданы,
Әйтеке би көшесі, № 30/29
6
Оба (патшалық) І-ІV ғғ.
археология
Қаланың солтүстік бөлігі,
Д.Қонаев даңғылы мен Т.Рысқұлов көшесінің қиылысы
7
Оба қорымы (4)
б.з.д. І мың ж.
археология
Бадам өзенінің сол жағасы, Шымкент қаласынан Ташкент қаласына шығар жолда
8
Жеке оба
б.з.д. І мың ж.
археология
Бадам өзенінің сол жағасы, "Шымкентмай" АҚ қарсы бетте

О внесении изменения в постановление акимата города Шымкент от 2 июня 2020 года № 319 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Шымкент"
Постановление акимата города Шымкент от 29 июня 2023 года № 1486. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 1 июля 2023 года № 186-17
Акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкент от 02 июня 2020 года № 319 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Шымкент" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 107) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивов города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Согласовано
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент от "29"
июня 2023 года № 1486
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент от
"2" июня 2020 года № 319
Государственный список памятников истории и культуры местного значения города Шымкент
№ п/н
Наименование
памятника
Вид
памятника
Местонахождение
памятника
1
Дворец металлургов
середина 1950-х гг.
градостроительство
и архитектура
район Тұран,
улица 1 Мая, 10
2
Дом жилой
начало ХХ в.
градостроительство
и архитектура
Аль-Фарабийский район,
улица А.Анарова, 22
3
Церковь Никольская
начало XX в.
Градостроительство
и архитектура
Аль-Фарабийский район,
улица Казыбек би, 34
4
Школа
середина 1950-х гг.
градостроительство
и архитектура
район Тұран,
улица Ш.Калдаякова, 12
5
Городище Шымкент
ІІІ-ІІ вв до н.э.-ХІХ вв.
археология
Аль-Фарабийский район,
улица Айтеке би, № 30/29
6
Курган (царский)
I-ІV вв.
археология
Северная часть города,
на пересечении улиц
Т.Рыскулова и проспект Д.Конаева
7
Курганный могильник (4)
І тыс. до н.э.
археология
Левый берег реки Бадам, по дороге из города Шымкент в город Ташкент
8
Курган одиночный
І тыс. до н.э.
археология
Левый берег реки Бадам, напротив АО "Шымкентмай"