Абай облысының жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/18-VIIІ шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 24 сәуірде № 47-18 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 38-бабының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 569-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5675 болып тіркелген), Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:

О ставках платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников области Абай
Решение маслихата области Абай от 20 апреля 2023 года № 2/18-VIIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 24 апреля 2023 года № 47-18.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан, статьей 569 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении методики расчета платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников" от 14 апреля 2009 года № 223 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5675) маслихат области Абай РЕШИЛ:

1. Абай облысының жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы
К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2023 жылғы 20 сәуірдегі
№ 2/18-VIII шешімнің
қосымшасы
Абай облысының жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері

1. Утвердить ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников области Абай согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Абай
К. Сулейменов
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 20 апреля 2023 года
№ 2/18-VIII
Ставки платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников области Абай

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 13.12.2023 № 11/84-VIIІ шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Арнаулы су пайдаланудың түрі (өлшем бірлігі)
Өзендер, көлдер бассейні
Тұрғын-үй пайдалану және коммуналдық қызметтер (теңге/1000 текше метр)
Өнеркәсіп жылу энергетикасын қоса есептегенде (теңге/1000 текше метр)
Ауыл шаруашылығы (теңге/1000 текше метр)
Су көздерінен су алуды жүзеге асыратын тоған шаруашы-лықтары (теңге/1000 текше метр)
Су энергетика (теңге/1000 киловатт-сағат)
Су көлігі (теңге/1000 тонна-километр)
Ертіс өзенінің бассейні

Сноска. Приложение в редакции решения маслихата области Абай от 13.12.2023 № 11/84-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид специального водопользования (единица измерения)
Бассейны рек, озер
Жилищно-эксплуатационные и коммунальные услуги (тенге/1000 кубических метров)
Промышлен-ность, включая теплоэнергетику (тенге/1000 кубических метров)
Сельское хозяйство (тенге/1000 кубических метров)
Прудовые хозяйства, осущест-вляющие забор из водных источников (тенге/1000 кубических метров)
Гидро-энергетика (тенге/1000 киловатт-час)
Водный транспорт (тенге/1000 тонна- километр)
бассейн реки Иртыш