Железин ауданы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қарашадағы № 62/8 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 20 қарашада № 7417-14 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-10-тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 181 бұйрығына сәйкес Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1 Шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелері 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда, хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болу құнынаң 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 14.03.2024 № 97/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 маусымдағы "Железин ауданындағы шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна ставкаларын бекіту туралы" № 29/8 шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7354-14 болып тіркелген).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Железин аудандық мәслихатының төрағасы Т. Даулетов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев по Железинскому району
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 16 ноября 2023 года № 62/8. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 20 ноября 2023 года № 7417-14.
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", маслихат Железинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья с 1 января по 31 декабря 2024 года включительно в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 14.03.2024 № 97/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение маслихата Железинского района от 20 июня 2023 года № 29/8 "Об утверждении ставок туристкого взноса для иностранцев в Железинском районе на 2023 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7354-14).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Железинского районного маслихата Т. Даулетов