Отырар ауданында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудiң түрлерi мен тәртiбiн, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерiн айқындау туралы
Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 28 қарашадағы № 251 қаулысы. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 28 қарашада № 6411-13 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабына, "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 3-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Отырар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Отырар ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркістан облысының полиция департаменті Отырар ауданының полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) осы қаулыны іске асыру мақсатында тиісті іс-шаралардың өткізуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының әкімі С. Султанханов
2023 жылғы 28 қарашадағы
№ 251 қаулысымен бекітілген
Отырар ауданында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлерi мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Азаматтарды көтермелеудің түрлерi:
1) Отырар ауданы әкімінің Құрмет грамотасы;
2) Отырар ауданы әкімінің Алғыс хаты;
3) ақшалай сыйақы;
4) құнды сыйлық.
2. Азаматтарды көтермелеудің тәртібі:
1) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі аудандық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қарайды;
2) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынысты (қолдау хат) Комиссияның қарауына "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркістан облысының полиция департаменті Отырар ауданының полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Отырар ауданының ПБ) енгізеді;
3) Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады;
4) Отырар ауданының ПБ ақшалай сыйақыны төлеуді және құнды сыйлықты алуды аудандық бюджет қаражаты есебінен жүргізеді;

Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Отырарском районе
Постановление акимата Отырарского района Туркестанской области от 28 ноября 2023 года № 251. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 28 ноября 2023 года № 6411-13
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", подпунктом 3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений", акимат Отырарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Отырарском районе, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел полиции Отырарского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить проведение соответствующих мероприятий в целях реализации настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Отрарского района С. Султанханов
Утверждены постановлением
от 28 ноября 2023 года № 251
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Отырарском районе
1. Виды поощрения граждан:
1) почетная грамота акима Отырарского района;
2) благодарственное письмо акима Отырарского района;
3) денежное вознаграждение;
4) ценный подарок.
2. Порядок поощрения граждан:
1) вопросы поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее - Комиссия);
2) представление (ходатайство) о поощрении граждан, принимающих активное участие в обеспечении общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Отдел полиции Отырарского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – ОП Отырарского района);
3) основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией;
4) выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится ОП Отырарского района за счет средств районного бюджета;

5) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін азаматтарға көтермелеу беруді Отырар ауданының ПБ жүзеге асырады.
Ақшалай сыйақы мөлшері мен құнды сыйлықтың бағасы 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспауы қажет.

5) поощрение граждан за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется ОП Отырарского района.
Размер денежного вознаграждения и стоимость ценного подарка не должны превышать 10 кратного месячного расчетного показателя.