"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 4 сәуірде № 34225 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті берушіге қағаз жеткізгіште немесе info@statdata.kz электрондық мекенжайына электронды көшірме түрінде өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және көрсетілетін қызметті берушінің атауларын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мерзімін, нысанын және нәтижесін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптарды қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 3 апреля 2024 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2024 года № 34225
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20335) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (далее – услугодатель) юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление на бумажном носителе или в виде электронной копии по электронному адресу info@statdata.kz по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам (далее – заявление).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименования государственной услуги и услугодателя, способы предоставления, сроки, форму и результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, а также иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Өтінішті қарауға қабылдау Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс күндері – дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері көрсетілетін қызметті берушінің электрондық мекенжайы бойынша жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде статистикалық ақпаратты әзірлейді және "Мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет құнын есептеу негізінде төлем шотын береді, ол көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жіберіледі, ол туралы көрсетілетін қызметті алушыны ұялы және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірі бойынша шақыру арқылы қосымша хабарланады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан төлемді күту мерзімі төлемге шот жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші ұсынған шотты төлеген күні төлемді растайтын құжатты (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы) көрсетілетін қызметті берушінің info@statdata.kz электрондық мекенжайына жіберу арқылы растайды.
Көрсетілетін қызметті беруші төлемді алғаннан кейін статистикалық ақпаратты өтінішке сәйкес қағаз жеткізгіште көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайына тіркелетін пошта жөнелтілімі немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына оның электрондық көшірмесін жіберу арқылы береді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушының статистикалық ақпарат оның нақты мекенжайына жіберілген жағдайда осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті беруші хабардар етеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және оны Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";

"6. Прием заявления к рассмотрению осуществляется в рабочие дни согласно графику работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
При обращении услугополучателя по электронному адресу услугодателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель со дня приема заявления в течение 6 (шести) рабочих дней разрабатывает статистическую информацию и выставляет счет на оплату на основании расчета стоимости государственной услуги в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161), который направляется на электронный адрес услугополучателя, о чем дополнительно сообщается посредством вызова услугополучателя по абонентскому номеру сотовой и (или) телефонной связи.
Срок ожидания оплаты от услугополучателя составляет 2 (два) рабочих дня со дня направления счета на оплату.
Услугополучатель в день оплаты выставленного услугодателем счета, подтверждает оплату путем направления на электронный адрес услугодателя info@statdata.kz документа, подтверждающего оплату (квитанции об оплате или платежного поручения с отметкой банка о проведении платежа).
После получения оплаты услугодатель выдает статистическую информацию в соответствии с заявлением на бумажном носителе путем направления на фактический адрес услугополучателя регистрируемого почтового отправления или направления на электронный адрес услугополучателя его электронной копии.
При этом услугодатель уведомляет услугополучателя согласно приложению 6 к настоящим Правилам в случае направления статистической информации на его фактический адрес.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализирует информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет ее в Единый контакт-центр.";

осы Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және роформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің төрағасы
Ж. Шаймарданов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2024 жылғы 3 сәуірдегі
№ 1 бұйрығына
1-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің
____________________________
толық атауы)
кімнен______________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
____________________________
әкесінің аты (болған жағдайда)
толық)
Жеке тұлғаларға арналған өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште нақты мекенжайға немесе қағаз
жеткізгіштің электрондық көшірмесін электрондық мекенжайға (керегінің астын сызу)
жолдау арқылы
_________________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
_________________________________________________________________________
_____________________________ үшін статистикалық ақпаратты беруді сұраймын.
Қосымша ______ парақта.
Жеке тұлғаның деректемелері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі _____________________________________________
Нақты мекенжайы ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
Ұялы байланыстың және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірлері
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы ______________________________________________
____________________________________________________________________
(қолы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесімен және www.stat.gov.kz ресми интернет-ресурсында қолжетімді ресми статистикалық ақпаратпен танысқанымды өз қолыммен растаймын.
Мен көрсеткен нақты мекенжайдың, ұялы және (немесе) телефон байланысы абоненттік нөмірлерінің, электрондық мекенжайдың дұрыс екендігін, ал электрондық мекенжайға жіберілген хабарламалардың және (немесе) ұялы байланыстың абоненттік нөміріне жіберілген мәтіндік хабарламаның тиісті және жеткілікті деп есептелетіні мен танысқанымды өз қолыммен растаймын.
20__жылғы "______" ____________
_________________ қолы
Өтінішке қосымша
р/с №
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
2024 жылғы 3 сәуірдегі
№ 1 бұйрығына
2-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің
____________________________
толық атауы)
кімнен______________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
____________________________
әкесінің аты (болған жағдайда)
толық)
Заңды тұлғалар үшін өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште нақты мекенжайға немесе қағаз
жеткізгіштің электрондық көшірмесін электрондық мекенжайға (керегінің астын сызу)
жолдау арқылы
__________________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
__________________________________________________________________________
________________________________ үшін статистикалық ақпаратты беруді сұраймын.
Қосымша: ______ парақта.
Заңды тұлғаның деректемелері:
Бизнес сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
Заңды мекенжайы _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Нақты мекенжайы _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ұялы байланыстың және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірлері
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы _______________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(қолы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Орындаушы: _________________ Телефон: _________________ (Тегі, аты-жөні)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен көрсеткен нақты мекенжайдың, ұялы және (немесе) телефон байланысы абоненттік нөмірлерінің, электрондық мекенжайдың дұрыс екендігін, ал электрондық мекенжайға жіберілген хабарламалардың және (немесе) ұялы байланыстың абоненттік нөміріне жіберілген мәтіндік хабарламаның тиісті және жеткілікті деп есептелетінімен танысқанымды өз қолыммен растаймын.
20__жылғы "______" ____________
_________________ басшының қолы
Өтінішке қосымша
р/с №
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
2024 жылғы 3 сәуірдегі
№ 1 бұйрығына
3-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпарат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету
қағидаларына
3-қосымша
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру жүзеге асырылады.
Өтініш қағаз жеткізгіште немесе электронды көшірме түрінде info@statdata.kz электрондық мекенжайына беріледі.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі
9 (тоғыз) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны
Қағаз жүзінде.
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі
Статистикалық ақпаратты қағаз жеткізгіште немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына оның электрондық көшірмесін жіберу арқылы ұсыну;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

приложение 1 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 6 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент административно-правового обеспечения Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентство по стратегическому
планированию и реформам Республики Казахстан
Ж. Шаймарданов
"Согласован"
Министерство цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 3 апреля 2024 года № 1
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица, полностью)
Заявление для физических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию путем направления на
фактический адрес бумажного носителя или электронный адрес электронной копии
бумажного носителя (нужное подчеркнуть) согласно приложению к настоящему заявлению, для
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
Приложение на ______ листе (-ах).
Реквизиты физического лица:
Индивидуальный идентификационный номер ____________________________
Фактический адрес ___________________________________________________
_________________________________________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Электронный адрес __________________________________________________
__________________________________________________________________________
(подпись, дата) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с графиком распространения официальной статистической информации и с официальной статистической информацией общедоступной на официальном интернет-ресурсе www.stat.gov.kz.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с тем, что указанные мною фактический адрес, абонентские номера сотовой и (или) телефонной связи, электронный адрес достоверны, а уведомления, направленные на электронный адрес и (или) текстовым сообщением на абонентский номер сотовой связи, будут считаться надлежащими и достаточными.
"______" ____________20__года
____________________ подпись
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Приложение 2 к приказу
от 3 апреля 2024 года № 1
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
Место для бланка
юридического лица
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от__________________________
(полное наименование
____________________________
юридического лица)
Заявление для юридических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию путем направления на
фактический адрес бумажного носителя или электронный адрес электронной копии
бумажного носителя (нужное подчеркнуть) согласно приложению к настоящему заявлению, для
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
Приложение на ______ листе (-ах).
Реквизиты юридического лица:
Бизнес-идентификационный номер ______________________________________
Юридический адрес ___________________________________________________
___________________________________________________________________________
Фактический адрес ____________________________________________________
___________________________________________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Электронный адрес ____________________________________________________
Руководитель _________________________________________________________
(подпись, дата) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель: ________________________ Телефон: ________________________
(Фамилия, инициалы)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с графиком распространения официальной статистической информации и с официальной статистической информацией общедоступной на официальном интернет-ресурсе www.stat.gov.kz.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с тем, что указанные мною фактический адрес, абонентские номера сотовой и (или) телефонной связи, электронный адрес достоверны, а уведомления, направленные на электронный адрес и (или) текстовым сообщением на абонентский номер сотовой связи, будут считаться надлежащими и достаточными.
"______" ____________20__года
_________________ подпись руководителя
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Приложение 3 к приказу
от 3 апреля 2024 года № 1
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан".
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
Заявление подается на бумажном носителе или в виде электронной копии по электронному адресу info@statdata.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
9 (девять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Предоставление статистической информации на бумажном носителе или путем направления на электронный адрес услугополучателя его электронной копии;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары бойынша ақылы түрде көрсетіледі. Төлем тәсілі – қолма-қол ақшасыз есеп айырысу. Төлем екінші деңгейлі банк арқылы төлемге берілген шотқа сәйкес жүргізіледі, көрсетілетін қызметті алушыдан төлем тапсырмасында төлем шотының үзінді көшірмесінің нөмірін және күнін көрсету талап етіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Государственная услуга оказывается платно по ценам, на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161). Способ оплаты – безналичный расчет. Оплата производится согласно выставленному счету на оплату через банки второго уровня, услугополучателю требуется указать в платежном поручении номер и дату выписки счета на оплату.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініш;
2) төлемді растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы).
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге бас тарту үшін негіздеме
Көрсетілетін қызметті беруші:
1) егер сұратылып отырған статистикалық ақпарат құпия болып табылған және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабына сәйкес респонденттің келісімі болмаған;
2) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабымен қарастырылған негіздемелер бойынша бас тарту үшін негіздер болған жағдайда;
3) көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 3-тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсеткені үшін ақы төлемеген;
4) статистикалық ақпарат жоқ және өңдеу процесінде алу мүмкін емес кезде;
5) егер cұрау салынатын статистикалық ақпарат ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесіне сәйкес статистикалық жұмыстар жоспарында көзделген көлемде таратылуға жататын ресми статистикалық ақпарат болып табылса мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескерумен қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері көрсетілетін қызметті берушінің www.statdata.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мекенжайларды және байланыс деректерді 1446 абоненттік нөмірі бойынша бірыңғай байланыс орталығына хабарласу арқылы да білуге болады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төленгенін растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі бар төлем тапсырмасы) көрсетілетін қызметті берушінің info@statdata.kz электрондық мекенжайына жіберіледі.
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесіне сәйкес таратылуға жататын ресми статистикалық ақпараттың барлық жарияланымдары статистикалық жұмыстар жоспарында көзделген көлемде www.stat.gov.kz интернет-ресурста "Статистика" бөлімінде қолжетімді.
2024 жылғы 3 сәуірдегі
№ 1 бұйрығына
4-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) Сіздің 20____жылғы "___" _____ №____өтінішіңізді қарап, статистикалық ақпарат (пошта байланысының атауы, тіркілетін пошта жөнелтілімінің нөмері, күні) арқылы өтініште көрсетілген нақты мекенжайға жолданғанын хабарлайды.
Директор ____________________

Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Заявление по формам, согласно приложениям 1 и 2 к Правилам оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20335);
2) документ, подтверждающий оплату (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях:
1) если запрашиваемая статистическая информация является конфиденциальной и отсутствует согласие респондента в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике";
2) при наличии оснований для отказа по основаниям, предусмотренным статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
3) не внесения оплаты услугополучателем за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 3 статьи 26 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике";
4) статистическая информация отсутствует и не может быть получена в процессе обработки;
5) если запрашиваемая статистическая информация является официальной статистической информацией, которая подлежит распространению в соответствии с графиком распространения официальной статистической информации в объемах, предусмотренных планом статистических работ.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.statdata.kz.
Узнать адреса и контактные данные можно также обратившись в Единый контакт-центр по абонентскому номеру телефонной связи, 1446.
Документ, подтверждающий оплату государственной услуги (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа) направляется на электронный адрес услугодателя info@statdata.kz.
Все публикации официальной статистической информации, подлежащие распространению в соответствии с графиком распространения официальной статистической информации в объемах, предусмотренных планом статистических работ доступны в свободном режиме на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz в разделе "Статистика".
Приложение 4 к приказу
от 3 апреля 2024 года № 1
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации, не
предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ") рассмотрев Ваше заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, сообщает, что статистическая информация направлена на указанный в заявлении фактический адрес посредством (наименование почтовой связи, номер регистрируемого почтового отправления, дата).
Директор _________________