Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 23 сәуірде № 34288 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 745 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13014 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттары (бұдан әрi – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексi 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін (бұдан әрi – қызметкерлер) аттестаттаудан өткiзу тәртiбi мен шарттарын айқындайды.";
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Экономика және қаржы департаментінің бастығы:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарында:
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Аттестаттау комиссиясының шешімін әскери бөлімнің (мекеменің) басшысы бір ай мерзімде бекітеді, ол туралы әскери бөлім (мекеме) бойынша бұйрықта жарияланады.".
2. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 6 қыркүйектегі № 616 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17438 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидаларында:
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 апреля 2024 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2024 года № 34288
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 745 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13014) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения и условия аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – работники).";
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Начальнику Департамента экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан:";
в Правилах проведения и условий аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Силах Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Решения аттестационной комиссии в месячный срок утверждаются руководителем воинской части (учреждения), о чем объявляется в приказе по воинской части (учреждению).".
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 6 сентября 2018 года № 616 "Об утверждении Правил премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17438) следующие изменения:
в Правилах премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:

"3) оған қатысты құқыққа сыйымсыз іс-қимылдардың жасалуы (тонау, ұрлық), сондай-ақ табиғи зілзала (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі) салдарынан мүліктік залал келтірілгенде – бес базалық лауазымдық айлықақыдан аспайтын мөлшерде;";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Материалдық көмек еркін нысанда жасалған өтініш негізінде көрсетіледі. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) оның отбасы мүшелері, жақын туыстары (ерлі-зайыптылар, ата-аналары, балалары, асыраушылары, асырап алынғандары, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), аталары, әжелерi, немерелерi) немесе жекжаттары (ерлі-зайыптылардың аға-інілері, апа-сіңлілері, ата-аналары мен балалары) қайтыс болған жағдайда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оның отбасы мүшелерінің, жақын туыстарының (ерлі-зайыптылардың, ата-аналарының, балаларының, асыраушыларының, асырап алынғандарының, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілерінің (қарындастарының), аталарының, әжелерiнің, немерелерiнің) немесе жекжаттарының (ерлі-зайыптылар аға-інілерінің, апа-сіңлілерінің, ата-аналары мен балаларының) қайтыс болғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
қайтыс болған адаммен туыстығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
2) оған қатысты құқыққа сыйымсыз іс-қимылдар (тонау, ұрлық) жасалу салдарынан мүліктік залал келтірілген жағдайда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оны жәбірленуші ретінде тану туралы қаулының көшірмесі;
3) табиғи зілзала (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі) салдарынан мүліктік залал келтірілген жағдайда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мүліктік залал келтірілгенін растайтын Қазақстан Республикасының уәкілетті органдарынан алынған құжаттардың көшірмелері;
4) некеге тұрған кезде:
ерлі-зайыптылардың Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
некеге тұру туралы куәліктің көшірмесі;
5) бала туғанда, ұл немесе қыз бала асырап алған кезде:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің көшірмесі;
ұл немесе қыз баланы (балаларды) асырап алғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) зейнеткерлікке шыққан кезде:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
зейнеткерлік жасқа толуына байланысты қызметтен шығару туралы бұйрықтан үзінді.".
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

"3) причинения имущественного вреда вследствие совершения в отношении его противоправных действий (разбой, кража), также стихийных бедствий (пожар, наводнение, землетрясение) – в размере не более пяти базовых должностных окладов;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Материальная помощь оказывается на основании заявления составленного в произвольной форме. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) в случае смерти членов его семьи, близких родственников (супругов, родителей, детей, усыновителей, усыновленных, полнородных и не полнородных братьев и сестер, дедушек, бабушек, внуков) или свойственников (братьев, сестер, родителей и детей супругов):
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копии документов, подтверждающих смерть членов его семьи, близких родственников (супругов, родителей, детей, усыновителей, усыновленных, полнородных и не полнородных братьев и сестер, дедушек, бабушек, внуков) или свойственников (братьев, сестер, родителей и детей супругов);
копии документов, подтверждающих родство с умершим;
2) в случае причинения имущественного вреда вследствие совершения в отношении его противоправных действий (разбой, кража):
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копия постановления о признании его в качестве потерпевшего;
3) в случае причинения имущественного вреда вследствие стихийных бедствий (пожар, наводнение, землетрясение):
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копии документов из уполномоченных органов Республики Казахстан подтверждающих причинение имущественного вреда;
4) при вступлении в брак:
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан обоих супругов;
копия свидетельства о заключении брака;
5) при рождении ребенка, усыновлении или удочерении детей:
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копия свидетельства о рождении ребенка (детей);
копии документов, подтверждающих усыновление или удочерение ребенка (детей);
6) при увольнении на пенсию:
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
выписка из приказа об увольнении в связи с достижением пенсионного возраста.".
2. Департаменту экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков