Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 25 сәуірдегі № 86 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 сәуірде № 34309 болып тіркелді
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 85) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің салалық көтермелеу жүйесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Персоналды дамыту және басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2024 жылғы 25 сәуірдегі
№ 86 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің салалық көтермелеу жүйесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің салалық көтермелеу жүйесі (бұдан әрі - Көтермелеу жүйесі) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 35) тармақшасына сәйкес қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны, шығармашылық белсенділігі, еңбек қызметіндегі елеулі жетістіктері үшін педагогтер мен білім беру саласының қызметкерлерін (меншік нысанына қарамастан), сондай-ақ білім беру саласын дамытуға, өскелең ұрпақты тәрбиелеуге үлес қосқан тұлғалардың еңбегін көтермелеу және ынталандыру мақсатында әзірленді.
2. Көтермелеу жүйесі мынадай көтермелеу түрлерінен тұрады:
1) осы Көтермелеу жүйесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысы";

Об утверждении Отраслевой системы поощрения Министерства просвещения Республики Казахстан
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 25 апреля 2024 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2024 года № 34309
В соответствии с подпунктом 85) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Отраслевую систему поощрения Министерства просвещения Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту развития и управления персоналом Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридической департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства просвещения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
Приложение 1 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 25 апреля 2024 года № 86
Отраслевая система поощрения Министерства просвещения Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Отраслевая система поощрения Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Система поощрения) разработана в соответствии с подпунктом 35) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581, в целях поощрения и стимулирования труда педагогов, работников сферы образования (независимо от форм собственности) за образцовое исполнение служебных обязанностей, творческую активность, значительные достижения в трудовой деятельности, а также лиц, внесших вклад в развитие сферы образования, воспитания подрастающего поколения.
2. Система поощрения состоит из следующих видов поощрения:
1) "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысы" по форме согласно приложению 1 к настоящей Системе поощрения;

3) үшінші бөлік реттік нөмірді қамтиды.
9. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Құрмет грамотасына" Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі (бұдан әрі – Министр) немесе жетекшілік ететін вице-министрлер, құрмет дипломдарына Министр (мемлекеттік қызметшілер үшін) немесе ҚР Оқу-ағарту министрлігі құрылымдық бөлімшелерінің басшылары (бұдан әрі – Министрлік), "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысына" Министр немесе Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары қол қояды және елтаңба бейнеленген мөр қойылады.
10. Бiр көтермелеумен қайта марапаттауға жол берілмейді.
11. Көтермелеулер жоғалған жағдайда олардың телнұсқалары берілмейді.
2-тарау. Көтермелеу үшін материалдарды қарауға енгізу
12. Министрліктің кадр қызметі "Ұлттық білім беру деректер базасы" ақпараттық жүйесінің "Марапат" модулі (бұдан әрі – ҰБДБ АЖ) арқылы білім беруді басқару органдары мен білім беру ұйымдарын тиісті мерекеге, күнге дейін күнтізбелік 70 күннен кешіктірмей ұсыныстардың қабылдау мерзімдері, көтермелеулерге квота (бұдан әрі – квота) туралы хабардар етеді.
13. Білім беру саласының ұйымдары (меншік нысанына қарамастан) педагогтерді, білім беру саласының қызметкерлерін, сондай-ақ білім беру саласын дамытуға үлес қосқан тұлғаларды көтермелеу үшін тиісті мерекеге, күнге дейін күнтізбелік 50 күннен кешіктірмей "Марапат" модулі арқылы (ҰБДБ ақпараттық жүйесіне қол жетімді болған жағдайда) қалалардың/аудандардың білім беруді басқару органдарына:
1) ұсыныс;
2) осы Көтермелеу жүйесіне 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі награда парағын жолдайды.
14. Қалалардың/аудандардың білім беруді басқару органдары осы Көтермелеу жүйесіне 10-қосымшада көзделген көрсеткіштерге сәйкес білім беру деңгейлері бойынша (меншік нысанына қарамастан) ең жоғары балл жинаған педагогтердің тізімдерін, сондай-ақ білім беру саласы қызметкерлерінің, білім беру саласын дамытуға үлес қосқан тұлғалардың тізімдерін қалыптастырады және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім беруді басқару органдарына тиісті мерекеге, күнге дейін күнтізбелік 40 күннен кешіктірмей "Марапат" модулі арқылы (ҰБДБ АЖ қол жетімді болған жағдайда):
1) ұсыныс;
2) осы Көтермелеу жүйесіне 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі награда парағын жолдайды.
15. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім беруді басқару органдары осы көтермелеу жүйесіне 10-қосымшада көзделген көрсеткіштерге сәйкес білім беру деңгейлері бойынша (меншік нысанына қарамастан) ең жоғары балл жинаған педагогтердің тізімдерін, сондай-ақ білім беру саласы қызметкерлерінің, білім беру саласын дамытуға үлес қосқан тұлғалардың тізімдерін қалыптастырады квотаға сәйкес "Марапат" модулі арқылы (ҰБДБ АЖ қол жетімді болған жағдайда) тиісті мерекеге, күнге дейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей Министрлікке:

3) третья часть включает в себя порядковый номер.
9. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Құрмет грамотасы" подписывают Министр просвещения Республики Казахстан (далее – Министр) или курирующие вице-министры, почетные дипломы – Министр (для государственных служащих) или руководители структурных подразделений Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство), "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысы" – Министр или руководители структурных подразделений Министерства, ставится гербовая печать.
10. Повторное награждение одним и тем же поощрением не допускается.
11. При утере поощрений их дубликаты не выдаются.
Глава 2. Внесение и рассмотрение материалов для поощрения
12. Кадровая служба Министерства уведомляет посредством модуля "Марапат" информационной системы "Национальная образовательная база данных" (далее – ИС НОБД) органы управления образованием и организации образования о сроках приема представлений, квоте на поощрения (далее – квота) не позднее чем за 70 календарных дней до соответствующего праздника, дня.
13. Организации сферы образования (независимо от форм собственности) для поощрения педагогов, работников сферы образования, а также лиц, внесших вклад в развитие сферы образования, направляют в органы управления образованием городов/районов посредством модуля "Марапат" (при наличии доступа к ИС НОБД) не позднее чем за 50 календарных дней до соответствующего праздника, дня:
1) представление;
2) наградной лист установленного образца по форме согласно приложению 9 к настоящей Системе поощрения.
14. Органы управления образованием городов/районов формируют списки педагогов, набравших наибольший балл по уровням образования (независимо от форм собственности) в соответствии с показателями согласно приложению 10 к настоящей Системе поощрения, а также списки работников сферы образования, лиц, внесших вклад в развитие сферы образования, и направляют в органы управления образованием областей, городов республиканского значения и столицы посредством модуля "Марапат" (при наличии доступа к ИС НОБД) согласно квоте не позднее чем за 40 календарных дней до соответствующего праздника, дня:
1) представление;
2) наградной лист установленного образца по форме согласно приложению 9 к настоящей Системе поощрения.
15. Органы управления образованием областей, городов республиканского значения и столицы формируют списки педагогов, набравших наибольший балл по уровням образования (независимо от форм собственности) в соответствии с показателями согласно приложению 10 к настоящей Системе поощрения, а также списки работников сферы образования, лиц, внесших вклад в развитие сферы образования, посредством модуля "Марапат" (при наличии доступа к ИС НОБД) согласно квоте не позднее чем за 30 календарных дней до соответствующего праздника, дня и вносят в Министерство:

1) ұсыныс;
2) осы Көтермелеу жүйесіне 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі награда парағын енгізеді.
16. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің қарамағындағы ұйымдар мен мекемелердің, Министрліктің Білім беру саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің аумақтық органдардың басшылары өзінің жетекшілік ететін жұмыс бағыты бойынша және білім беру саласының дамуына үлес қосқан педагогтердің, білім беру саласындағы қызметкерлердің, тұлғалардың тізімдерін қалыптастырады және "Марапат" модулі (ҰБДБ АЖ қол жетімділік болған кезде) арқылы тиісті мерекеге, күнге дейін 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей кадр қызметіне:
1) ұсыныс;
2) осы Көтермелеу жүйесіне 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі награда парағын енгізеді.
17. Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдіктерді және азаматтығы жоқ тұлғаларды көтермелеуге ұсынуға Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары бастамашылық жасайды және көтермелеу жөніндегі Комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына шығарылады.
18. ҰБДБ АЖ техникалық іркілісі немесе ҰБДБ АЖ қол жетімсіз болған жағдайда білім беру саласындағы ұйымдар мен органдар осы Көтермелеу жүйесінің 12, 13, 14, 15 және 16-тармақтарында көрсетілген құжаттарды электрондық құжатайналым арқылы жолдайды.
19. Көтермелеуге объективтi көзқарасты қамтамасыз ету үшiн Министрліктің аппарат басшысының бұйрығымен мүшелері тақ саннан тұратын Комиссия құрылады.
20. Комиссия хатшысы қажетті құжаттарды дайындайды және көтермелеу туралы мәселені Комиссияның қарауына енгізеді.
21. Комиссия ұсынылған материалдарды қарап, ашық дауыс беру арқылы алқалы түрде көтермелеу туралы хаттамалық шешімді тиісті мерекеге, күнге дейін күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей қабылдайды.
Комиссия шешімдері отырыста осы отырысқа қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының жай көпшілік дауысымен қабылданады. Талқыланатын мәселе бойынша дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Комиссияның шешімі хаттамамен рәсімделеді.
22. Балдар тең болған кезде көтермелеу келесі кезектілікте жүзеге асырылады:
1) жоғары біліктілік санаты бар педагог ("педагог-зерттеуші" немесе "педагог-шебер");
2) халықаралық олимпиадаларда, конкурстарда, жарыстарда жүлделі орындарды жеңіп алған және/немесе жүлделі орындарға ие болған оқушылар саны көп педагог, басшы;
3) республикалық олимпиадаларда, конкурстарда, жарыстарда жеңіске жеткен және/немесе жүлделі орындарға ие болған оқушылар саны көп педагог, басшы;

1) представление;
2) наградной лист установленного образца по форме согласно приложению 9 к настоящей Системе поощрения.
16. Руководители структурных подразделений Министерства, организаций и учреждений, находящихся в ведении Министерства, государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства, формируют списки педагогов, работников сферы образования, лиц, внесших вклад в развитие сферы образования, по своему курируемому направлению работы, и не позднее чем за 30 календарных дней до соответствующего праздника, дня вносят в кадровую службу посредством модуля "Марапат" (при наличии доступа к ИС НОБД):
1) представление;
2) наградной лист установленного образца по форме согласно приложению 9 к настоящей Системе поощрения.
17. Представления о поощрении граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства инициируются руководителями структурных подразделений Министерства и выносится на рассмотрение Комиссии по поощрению (далее – Комиссия).
18. При техническом сбое ИС НОБД или отсутствии доступа к ИС НОБД органами и организациями сферы образования документы, указанные в пунктах 12, 13, 14, 15 и 16 настоящей Системы поощрения, направляются посредством электронного документооборота.
19. Для обеспечения объективного подхода к поощрению приказом руководителя аппарата Министерства создается Комиссия, состав которой состоит из нечетного количества членов.
20. Секретарь комиссии подготавливает необходимые документы и выносит вопрос о поощрении на рассмотрение Комиссии.
21. Комиссия рассматривает представленные материалы и открытым голосованием коллегиально принимает протокольное решение о поощрении не позднее, чем за 10 календарных дней до соответствующего праздника, дня.
Решения Комиссии принимаются на заседании простым большинством голосов от общего числа членов Комиссии, присутствующих на данном заседании. При равенстве голосов по обсуждаемому вопросу голос председателя Комиссии является решающим. Решение Комиссии оформляется протоколом.
22. При равенстве баллов поощрение осуществляется в последующей очередности:
1) педагог с высшей квалификационной категорией ("педагог-исследователь" или "педагог-мастер");
2) педагог, руководитель с наибольшим количеством учащихся, побеждавших и/или занявших призовые места на международных олимпиадах, конкурсах, соревнованиях;
3) педагог, руководитель с наибольшим количеством учащихся, побеждавших и/или занявших призовые места на республиканских олимпиадах, конкурсах, состязаниях;

4) облыстың немесе республикалық маңызы бар қаланың олимпиадаларында, конкурстарында, жарыстарында жеңіске жеткен және/немесе жүлделі орындарға ие болған оқушылар саны көп педагог, басшы;
5) оқушылардың академиялық үлгерімін жақсартуға ықпал еткен педагог, ұйым басшысы;
6) басшы – көшбасшы;
7) ерекше білім беруді қажет ететін балаларға, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі балаларға білім алу үшін арнайы жағдайларды іске асыратын педагог, басшы;
8) білім беру ұйымының басшысы, оның басшылығы кезінде білім беру ұйымында (ұйымдарында) соңғы екі жыл ішінде балалар арасында құқық бұзушылық фактілері болмаған жағдайда;
9) білім беру ұйымының басшысы білім алу үшін арнайы жағдайлар жасаған, онсыз ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі балалардың білім беру бағдарламаларын меңгеруі мүмкін емес;
10) ағымдағы жылы балаларды үйірмелермен және секциялармен 100% қамтыған ұйым басшысы;
11) ең көп педагогикалық өтілі бар педагог.
23. Министрлік аппаратының басшысы көтермелеу туралы бұйрық қабылдайды:
1) Комиссия шешімінің негізінде;
2) марапаттау туралы мәселе Комиссияның қарауына шығарылмай – Президенттің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Министрдің тапсырмалары немесе актілері болған кезде жүзеге асырылады.
3-тарау. Көтермелеулермен марапаттау үшін негіздер
24. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысымен":
білім беруді басқару органдарында және (немесе) білім беру ұйымдарында екі және одан да көп жыл еңбек өтілі бар, "екінші", "бірінші" немесе "жоғары" немесе "педагог-модератор" немесе "педагог-сарапшы" немесе "педагог-зерттеуші" немесе "педагог-шебер" біліктілік санаты бар тұлғалар (педагогтер үшін), қызметтік міндеттерін үлгілі атқарған тұлғалар, сондай-ақ білім саласының дамуына үлес қосқан тұлғалар марапатталады.
25. "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту iсiнiң үздiгi", "Орта білім беру iсiнiң үздiгi", "Арнайы білім беру ісінің үздігі", "Қосымша білім беру ісінің үздігі", "Техникалық және кәсiптiк білім беру iсiнiң үздiгi" құрмет дипломдарымен:
білім беруді басқару органдарында және (немесе) тиісті деңгейдегі білім беру ұйымдарында бес және одан да көп жыл жұмыс өтілі, "екінші", "бірінші" немесе "жоғары" немесе "педагог-модератор" немесе "педагог-сарапшы" немесе "педагог-зерттеуші" немесе "педагог-шебер" біліктілік санаты бар тұлғалар (педагогтер үшін), білім берудің тиісті деңгейіндегі елеулі жетістіктері, оның ішінде білім беру және тәрбие процестерін, түзету-дамыту процестерін ұйымдастыру мен жетілдіруде, оқыту мен тәрбиелеудің, диагностиканың, түзетудің және дамытудың бірлігін қамтамасыз етуде, білім беру және тәрбие, жеке-дамыту бағдарламаларын іске асыруда, оқушылардың, тәрбиеленушілердің шығармашылық, спорттық белсенділігін дамытуда, олардың аудандық, облыстық, республикалық, халықаралық олимпиадалардағы, конкурстардағы, жарыстардағы жетістіктері үшін тұлғалар марапатталады.

4) педагог, руководитель с наибольшим количеством учащихся, побеждавших и/или занявших призовые места на олимпиадах, конкурсах, состязаниях области или города республиканского значения;
5) педагог, руководитель организации, способствовавший улучшению академической успеваемости учащихся;
6) руководитель – лидер;
7) педагог, руководитель, реализующий специальные условия для получения образования детьми с особыми образовательными потребностями, а также детьми с ограниченными возможностями;
8) руководитель организации образования, при руководстве которого в организации (-ях) образования на протяжении последних двух лет, отсутствуют факты правонарушений среди детей;
9) руководитель организации образования, создавший специальные условия для получения образования, без которых невозможно освоение образовательных программ детьми с особыми образовательными потребностями, а также детьми с ограниченными возможностями;
10) руководитель организации, 100 % охвативший детей кружками и секциями в текущем году;
11) педагог с наибольшим педагогическим стажем
23. Руководитель аппарата Министерства принимает приказ о поощрении:
1) на основании решения Комиссии;
2) в случае, когда данный вопрос вытекает из актов или поручений Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан и Министра - без вынесения его на рассмотрение Комиссии.
Глава 3. Основания для награждения поощрениями
24. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысы" награждаются:
лица, имеющие стаж работы два и более лет в органах управления образованием и (или) в организациях образования, "вторую", "первую" или "высшую" квалификационную категорию или "педагог-модератор" или "педагог-эксперт" или "педагог-исследователь" или "педагог-мастер" (для педагогов), лица, безупречно исполняющие служебные обязанности, а также лица, внесшие вклад в развитие сферы образования.
25. Почетными дипломами "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту iсiнiң үздiгi", "Орта білім беру iсiнiң үздiгi", "Арнайы білім беру ісінің үздігі", "Қосымша білім беру ісінің үздігі", "Техникалық және кәсiптiк білім беру iсiнiң үздiгi" награждаются:
лица, имеющие стаж работы пять и более лет в органах управления образованием и (или) в организациях образования соответствующего уровня, "вторую", "первую" или "высшую" квалификационную категорию или "педагог-модератор" или "педагог-эксперт" или "педагог-исследователь" или "педагог- мастер" (для педагогов), за значительные успехи в соответствующем уровне образования, в том числе в организации и совершенствовании образовательного и воспитательного процессов, коррекционно-развивающего процесса, в обеспечении единства обучения и воспитания, диагностики, коррекции и развития, в реализации образовательных и воспитательных, индивидуально-развивающих программ, в развитии творческой, спортивной активности учащихся, воспитанников, их достижения в районных, областных, республиканских, международных олимпиадах, конкурсах, состязаниях.

1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _______________________________
(жеке куәлік бойынша)
2. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны ______________________________________
(кәсіпорынның, мекеменің, ұйымның бөлімшесінің нақты атауын көрсету қажет)
3. Жынысы __________________________________________________________
4. Туған жылы және туған жері, жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
5. Ұлты ________________________
6. Білімі _______________________
7. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, біліктілік санаты ______________________
8. Қазақстан Республикасының қандай мемлекеттік және басқа да наградалармен
марапатталған және марапатталған күні __________________
9. Үйінің мекенжайы __________________________________________________
10. Жалпы жұмыс өтілі ________________________________________________
11. Саладағы жұмыс өтілі ______________________________________________
12. Аталған еңбек ұжымындағы жұмыс өтілі ______________________________
13. Марапатталушының нақты ерекше еңбегі көрсетілген мінездеме
(өлшемшарттарды ескере отырып балдары): ___________________________________
__________________________________________________________________________
(көрсеткіштерге сәйкес жалпы жинақталған балл) _________________________
____________________________
___________________________________________________ марапаттауға ұсынылады.
(көтермелеудің түрі)
Кәсіпорын, мекеме, ұйым басшысы:
____________________________________ ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
МО
"____" __________________ _____________жыл
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
Салалық көтермелеу жүйесіне
10 қосымша
Көтермелеумен марапаттау кезінде ескерілетін жұмыс көрсеткіштері
1. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысы"
Критериилер
Көрсеткіштер (балдар)
1
Білім беруді басқару органдарындағы және (немесе) білім беру ұйымдарындағы және (немесе) әдістемелік орталықтардағы (кабинеттердегі) жұмыс өтілі
2-3 жыл – 1 балл,
4-5 жыл – 2 балл,
6-7 жыл – 3 балл,
8-9 жыл – 4 балл,
10 жылдан астам – 5 балл
2
Қызметтік міндеттерін үлгілі атқару
міндеттерді тиімді және жедел орындау – 1-ден 5 балға дейін (жұмыс беруші бағалайды);
соңғы 2 жылда тәртіптік жауапкершілікке тарту фактілерінің болмауы – 2 балл
3
Біліктілік санаты (педагогтер үшін)
Екінші санат ("педагог – модератор") – 2 балл;
Бірінші санат ("педагог – сарапшы") – 5 балл;
Жоғары санат ("педагог-зерттеуші" және (немесе) "педагог-шебер") – 10 балл
2. "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқу iсiнiң үздiгi", "Орта білім беру iсiнiң үздiгi", "Қосымша білім беру ісінің үздігі", "Арнайы білім беру iсiнiң үздiгi", "Техникалық және кәсiптiк білім беру iсiнiң үздiгi"
Критериилер
Көрсеткіштер (балдар)
ауыл
қала/облысы
1
Білім беруді басқару органдарындағы және (немесе) білім беру ұйымдарындағы және (немесе) әдістемелік орталықтардағы (кабинеттердегі) жұмыс өтілі

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) _______________________________
(по удостоверению личности)
2. Должность, место работы, служба ___________________________________
(указать точное наименование подразделения предприятия, учреждения, организации)
3. Пол _____________________________________________________________
4. Год и место рождения, индивидуальный идентификационный номер
5. Национальность __________________________________________________
6. Образование _____________________________________________________
7. Ученая степень, ученое звание, квалификационная категория ____________
8. Какими государственными и иными наградами Республики Казахстан
награжден(а) и дата награждения ______________________________________
9. Домашний адрес ______ ___________________________________________
10. Общий стаж работы ______________________________________________
11. Стаж работы в отрасли ___________________________________________
12. Стаж работы в данном трудовом коллективе _________________________
13. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг награждаемого
(баллы с учетом критерий):
___________________________________________________________________
(общий набранный балл согласно показателям): _________________________
Представляется к ___________________________________________________
____________________________________ (вид поощрения)
Руководитель предприятия, учреждения, организации:
__________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
М.П.
"____" _______________ _______года
Приложение 10
к Отраслевой системе поощрения
Министерства просвещения
Республики Казахстан
Показатели работы, учитываемые при награждении поощрением
1. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Алғысы"
Критерии
Показатели (баллы)
1
Cтаж работы в органах управления образованием и (или) в организациях образования и (или) в методических центрах (кабинетах)
2-3 года – 1 балл,
4-5 лет – 2 балла,
6-7 лет – 3 балла,
8-9 лет – 4 балла,
более 10 лет – 5 баллов
2
Образцовое исполнение служебных обязанностей
эффективное и оперативное исполнение обязанностей – от 1 по 5 баллов
(оценивает работодатель);
отсутствие фактов привлечения к дисциплинарной ответственности за последние 2 года – 2 балла;
3
Квалификационная категория (для педагогов)
Вторая категория ("педагог-модератор") – 2 балла;
Первая категория ("педагог-эксперт") – 5 балла;
Высшая категория ("педагог-исследователь" и (или) "педагог-мастер") – 10 баллов
2. Почетный диплом "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту iсiнiң үздiгi", "Орта білім беру iсiнiң үздiгi", "Арнайы білім беру ісінің үздігі", "Қосымша білім беру ісінің үздігі", "Техникалық және кәсiптiк білім беру iсiнiң үздiгi"
Критерии
Показатели (по баллам)
село
город/область
1
Cтаж работы в органах управления образованием и (или) в организациях образования и (или) в методических центрах (кабинетах)

5-6 жыл – 2 балл;
7-8 жыл – 3 балл;
9-10 жыл– 4 балл;
10 жылдан астам– 5 балл
2
Білім беруді басқару органдары, Министрлік ұйымдастырған (ұсынған) немесе олардың көмегімен өткізілген педагогтер үшін аудандық, облыстық, республикалық, халықаралық конкурстар мен өзге де жарыстардың жүлдегері (балл барлық жұмыс кезеңі үшін әрбір жүлделі орын үшін беріледі)
аудандық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл,
2 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл;
халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 7 балл, 6 балл, 5 балл
қалалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 3 балл, 2 балл,
1 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл,
4 балл, 3 балл; халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл,
5 балл, 4 балл
3
"Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесін және оларды іріктеу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 514 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7355 болып тіркелді) (бұдан әрі-бұйрық) білім басқармаларының органдары, Министрлік ұйымдастырған (ұсынылған) аудандық, облыстық, республикалық, халықаралық олимпиадаларда, конкурстарда немесе олардың көмегімен өткізілген республикалық және халықаралық олимпиадалар мен конкурстардың, ғылыми жалпы білім беретін пәндер бойынша жобалар (ғылыми жарыстар), орындаушылар конкурстары, кәсіби шеберлік конкурстары және спорттық жарыстар тізбесіне жататын, басқа да жарыстарда жүлделі орындарға ие болған білім алушыларды (тәрбиеленушілерді) негізгі жаттықтырушы (ментор) және (немесе) негізгі тәрбиеші ретінде дайындау, білім алушыларға сабақтар өткізу (балл барлық жұмыс кезеңі үшін әрбір жүлделі орын үшін беріледі)
аудандық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл;

5-6 лет – 2 балла;
7-8 лет – 3 балла;
9-10 лет – 4 балла;
более 10 лет – 5 баллов
2
Призер районных, областных, республиканских, международных конкурсов и иных состязаний для педагогов, организованных (рекомендованных) органами управления образованием, Министерством или проведены при их содействии (балл присваивается за каждое призовое место за весь период работы)
районный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 7 баллов, 6 баллов, 5 баллов
городской уровень: I, II, III призовые места – соответственно 3 балла, 2 балла, 1 балл;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла
3
Подготовка обучающихся (воспитанников) в качестве основного тренера (ментора) и (или) основного воспитателя, и занятие обучающимся (воспитанником) призовых мест в районных, областных, республиканских, международных олимпиадах, конкурсах и иных состязаниях, организованных (рекомендованных) органами управления образованием, Министерством или проведены при их содействии и относящиеся к перечню республиканских и международных олимпиад и конкурсов, научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований, утвержденных приказом Министра образования и науки Республика Казахстан от 7 декабря 2011 года № 514 "Об утверждении Перечня республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований и критерии их отбора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7355) (далее – Приказ) (балл присваивается за каждое призовое место за весь период работы)
районный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла;

халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 7 балл, 6 балл, 5 балл
олардың көмегімен Республикалық және халықаралық олимпиадалар мен конкурстардың, ғылыми
жалпы білім беретін пәндер бойынша жобалар (ғылыми жарыстар), орындаушылар конкурстары, кәсіби шеберлік конкурстары және спорттық жарыстар,
қалалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 3 балл, 2 балл, 1 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл
4
Біліктілік санаты (педагогтер үшін)
Екінші санат (педагог – модератор) – 3 балл;
Бірінші санат (педагог – сарапшы) – 5 балл;
Жоғары санат (педагог-зерттеуші" және (немесе) педагог-шебер) – 10 балл
5
Оқушылардың академиялық үлгерімін жақсартуға ықпал еткен педагог
оқу үлгерімі жақсартылған оқушылардың үлесі:
5-10 % – 1 балл;
11-20 % – 2 балл;
21-30 % – 3 балл;
31-40 % – 4 балл;
49-50 % – 5 балл;
51-80 % – 6 балл;
81-100% – 7 балл
6
Қызметтік міндеттерін үлгілі атқару
міндеттерді тиімді және жедел орындау – 1-ден 5 балға дейін (жұмыс беруші бағалайды);
соңғы 2 жылда тәртіптік жауапкершілікке тарту фактілерінің болмауы – 2 балл
3."Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Құрмет грамотасы"
Критериилер
Көрсеткіш (балдар)
ауыл
қала/облысы
1
Білім беруді басқару органдарындағы және (немесе) білім беру ұйымдарындағы және (немесе) әдістемелік орталықтардағы (кабинеттердегі) жұмыс өтілі
5-6 жыл – 2 балл;
7-8 жыл – 3 балл;
9-10 жыл – 4 балл;
10 жылдан астам – 5 балл
2
Біліктілік санаты (педагогтер үшін)
Бірінші санат ("педагог – сарапшы") – 5 балл;
Жоғары санат ("педагог-зерттеуші" және (немесе) "педагог-шебер") – 10 балл
3
Білім беруді басқару органдары, Министрлік ұйымдастырған (ұсынған) немесе олардың көмегімен өткізілген педагогтер үшін аудандық, облыстық, республикалық, халықаралық конкурстар мен өзге де жарыстардың жүлдегері (балл барлық жұмыс кезеңі үшін әрбір жүлделі орын үшін беріледі)
аудандық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл;
халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 7 балл, 6 балл, 5 балл
қалалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 3 балл, 2 балл, 1 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл
4
Бұйрықпен бекітілген білім басқармаларының органдары, Министрлік ұйымдастырған (ұсынылған) аудандық, облыстық, республикалық, халықаралық олимпиадаларда, конкурстарда немесе олардың көмегімен өткізілген республикалық және халықаралық олимпиадалар мен конкурстардың, ғылыми жалпы білім беретін пәндер бойынша жобалар (ғылыми жарыстар), орындаушылар конкурстары, кәсіби шеберлік конкурстары және спорттық жарыстар тізбесіне жататын, басқа да жарыстарда жүлделі орындарға ие болған білім алушыларды (тәрбиеленушілерді) негізгі жаттықтырушы (ментор) және (немесе) негізгі тәрбиеші ретінде дайындау, білім алушыларға сабақтар өткізу (балл барлық жұмыс кезеңі үшін әрбір жүлделі орын үшін беріледі)
аудандық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл;
халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 7 балл, 6 балл, 5 балл
қалалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 3 балл,2 балл, 1 балл;
облыстық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 4 балл, 3 балл, 2 балл;
республикалық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 5 балл, 4 балл, 3 балл;
халықаралық деңгей: I, II, III жүлделі орындар – тиісінше 6 балл, 5 балл, 4 балл
5
Қызметтік міндеттерін үлгілі атқару

международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 7 баллов, 6 баллов, 5 баллов
городской уровень: I, II, III призовые места – соответственно 3 балла, 2 балла, 1 балл;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла
4
Квалификационная категория (для педагогов)
Вторая категория ("педагог-модератор") – 3 балла;
Первая категория ("педагог-эксперт") – 5 баллов;
Высшая категория ("педагог-исследователь" и (или) "педагог-мастер") – 10 баллов
5
Педагог, способствовавший улучшению академической успеваемости учащихся
доля учащихся с улучшенной академической успеваемостью:
5-10 % – 1 балл;
11-20 % – 2 балла;
21-30 % – 3 балла;
31-40 % – 4 балла;
49-50 % – 5 баллов;
51-80 % – 6 баллов;
81-100 % – 7 баллов
6
Образцовое исполнение служебных обязанностей
эффективное и оперативное исполнение обязанностей – от 1 по 5 баллов (оценивает работодатель);
отсутствие фактов привлечения к дисциплинарной ответственности за последние 2 года – 2 балла
3. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Құрмет грамотасы"
Критерии
Показатели (по баллам)
село
город/область
1
Cтаж работы в органах управления образованием и (или) в организациях образования, и (или) в методических центрах (кабинетах)
5-6 лет – 2 балла; 7-8 лет – 3 балла; 9-10 лет – 4 балла;
более 10 лет – 5 баллов
2
Квалификационная категория
(для педагогов)
Первая категория ("педагог-эксперт") – 5 балла;
Высшая категория ("педагог-исследователь" и (или) "педагог-мастер") – 10 баллов
3
Призер районных, областных, республиканских, международных конкурсов и иных состязаний для педагогов, организованных (рекомендованных) органами управления образованием, Министерством или проведены при их содействии (балл присваивается за каждое призовое место за весь период работы)
районный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 7 баллов, 6 баллов, 5 баллов
городской уровень: I, II, III призовые места – соответственно 3 балла, 2 балла, 1 балл;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла
4
Подготовка обучающихся (воспитанников) в качестве основного тренера (ментора) и (или) основного воспитателя, и занятие обучающимся (воспитанником) призовых мест в районных, областных, республиканских, международных олимпиадах, конкурсах и иных состязаниях, организованных (рекомендованных) органами управления образованием, Министерством или проведены при их содействии и относящиеся к перечню республиканских и международных олимпиад и конкурсов, научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований, утвержденных Приказом (балл присваивается за каждое призовое место за весь период работы)
районный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 7 баллов, 6 баллов, 5 баллов
городской уровень: I, II, III призовые места – соответственно 3 балла, 2 балла, 1 балл;
областной уровень: I, II, III призовые места – соответственно 4 балла, 3 балла, 2 балла;
республиканский уровень: I, II, III призовые места – соответственно 5 баллов, 4 балла, 3 балла;
международный уровень: I, II, III призовые места – соответственно 6 баллов, 5 баллов, 4 балла
5
Образцовое исполнение служебных обязанностей

міндеттерді тиімді және жедел орындау – 1-ден 5 баллға дейін (жұмыс беруші бағалайды);
соңғы 2 жылда тәртіптік жауапкершілікке тарту фактілерінің болмауы-2 балл
6
Ағымдағы жылы үйірмелерде, секцияларда оқушылардың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету (басшылар үшін)
барлық оқушылардың:
81-ден 100% - ға дейін– 5 балл;
61-ден 80% - ға дейін– 4 балл;
41-ден 60% - ға дейін– 3 балл;
21-ден 40% - ға дейін– 2 балл;
10-нан 20% - ға дейін– 1 балл
7
Соңғы екі жылда балалар арасында, білім беру ұйымдарында құқық бұзушылықтардың болмауы (басшылар үшін)
5 балл
8
Соңғы екі жылда мемлекеттік аттестаттаудан, сондай-ақ мемлекеттік органдардың бақылау іс-шараларынан табысты өту (қорытындылары бойынша бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалар және (немесе) ұсынымдар енгізілмеген, тұлғалар жауапқа тартылмаған)
(басшылар үшін)
5 балл
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
cалалық көтермелеу жүйесіне
11-қосымша
№ 1 нысан
______________________________
(көтермелеуді тапсырылған орны)
_______________________________
(көтермелеудің тапсырылған уақыт)
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің 200 __ жылғы ___________ № ____ бұйрығы бойынша НАГРАДТАЛҒАНДАРДЫҢ ТІЗІМІ
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Көтермелеудің
түрі
Көтермелеудің
нөмірі
Наградталушының
қолы
1
2
3
4
5
Мәліметтердің дұрыстығын және наградталушының қойған қолын растаймын
__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
__________________________________________________
(қолы)
М.О.
"___" _______________ ______жыл
№ 2 нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің көтермелеулерін тапсырудың хаттамасы
___________________
(тапсырылған орны)
_____________________
(тапсырылған уақыты)
Мен, ___________________________________________________ тапсырушының
қызметі, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
______________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің 20 ___ жылғы _________ № ____ бұйрығына сәйкес наградталғандарға Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің атынан көтермелеулерді қоса тіркелген тізім бойынша тапсырдым.
М.О. ___________________________ (тапсырушының қолы)
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2024 жылғы 25 сәуірдегі
№ 86 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8676 болып тіркелген).

эффективное и оперативное исполнение обязанностей – от 1 по 5 баллов (оценивает работодатель);
отсутствие фактов привлечения к дисциплинарной ответственности за последние 2 года – 2 балла
6
Обеспечение занятости учащихся в кружках, секциях в текущем году (для руководителей)
из всех учащихся:
от 81 до 100 % – 5 баллов;
от 61 до 80 % – 4 балла;
от 41 до 60 % – 3 балла;
от 21 до 40 % – 2 балла;
от 10 до 20 % – 1 балл
7
Отсутствие правонарушений среди детей, в организации образования за последние два года (для руководителей)
5 баллов
8
Успешное прохождение государственной аттестации, а также контрольных мероприятий государственных органов за последние два года (по итогам не внесены предписания и (или) представления об устранении нарушений, не привлечены к ответственности лица)
(для руководителей)
5 баллов
Приложение 11
к Отраслевой системе поощрения
Министерства просвещения
Республики Казахстан
Форма № 1
__________________________
(место вручения поощрения)
___________________________
(дата вручения поощрения)
СПИСОК НАГРАЖДЕННЫХ
по приказу Министерства просвещения Республики Казахстан от _________ 20 __ года №_____
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Вид поощрения
Номер поощрения
Подпись награжденного
1
2
3
4
5
Правильность данных и подпись награжденных заверяю
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
________________________________________________
(подпись)
М.П.
"______"___________ ________года
Форма № 2
Протокол вручения поощрений Министерства просвещения Республики Казахстан
____________________ _______________________
(место вручения) (дата вручения)
Мною, ____________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы вручающего)
__________________________________________________________________
от имени Министра просвещения Республики Казахстан вручены поощрения
награжденным согласно прилагаемому списку на основании приказа
Министерства просвещения Республики Казахстан
от _______________20___ года № _____
М.П.
________________________________
(подпись вручившего)
Приложение 2 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 25 апреля 2024 года № 86
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан
1. Приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8676).

2. "Білім және ғылым қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі ұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11249 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 391 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19324 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 204 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20639 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 қарашадағы № 496 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21675 болып тіркелген).
6. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 25 ақпандағы № 79 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22272 болып тіркелген).
7. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 29 шiлдедегі № 372 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23763 болып тіркелген).

2. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении Инструкции по поощрению работников образования и науки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11249).
3. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 391 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19324).
4. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 204 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20639).
5. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 ноября 2020 года № 496 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21675).
6. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 февраля 2021 года № 79 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22272).
7. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июля 2021 года № 372 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23763).

8. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 8 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 206 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33122 болып тіркелген).

8. Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 206 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324 "Об утверждении отраслевой системы поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33122).