Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 15 мамырдағы № 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 20 мамырда № 34390 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 166 Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Тұрақты маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдау жөнінде қызмет көрсетуге тарифтер есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 13 қазандағы № 614 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7297 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұрақты маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдау жөнінде қызмет көрсетуге тарифтер есептеу әдістемесінде:
1-қосымшада:
2-тармақта:
2) тармақшада мемлекеттік тілде өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"2) майлау материалдарының шығыстары автомобиль отын шығыстарынан 10%-на тең:
Зжм = Зо х 0,1
формула (8)
мұнда: Зжм – майлау материалдарының шығындары;
Электробустар, отын ретінде сутегіні пайдаланатын автокөлік құралдары үшін майлау материалдарының шығыны Өндіруші зауыттың деректері бойынша анықталады.";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) үстеме шығыстардың нормативтік сомасы осы маршрутқа қызмет көрсету бойынша шығындардың тікелей баптарының жиынтық сомасының пайызын құрайды және мына формула бойынша айқындалады:
Зү = П (Зт + Зжм + Зжт + Зш + За + Зжа)
формула (13)
мұнда: Зү – үстеме шығыстар шығындары,

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 15 мая 2024 года № 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2024 года № 34390
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 166
Перечень некоторых приказов Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 октября 2011 года № 614 "Об утверждении Методики расчета тарифов на оказание услуг по перевозке пассажиров и багажа по регулярным маршрутам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7297):
в Методике расчета тарифов на оказание услуг по перевозке пассажиров и багажа по регулярным маршрутам, утвержденной указанным приказом:
в приложении 1:
в пункте 2:
в подпункт 2) вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) нормативная сумма накладных расходов составляет процент от совокупной суммы прямых статей затрат по обслуживанию данного маршрута и определяется по формуле:
Зн = П (Зт + Зсм + Зрт + Зш + За + Ззп)
формула (13)
где: Зн – затраты накладных расходов;

П – үстеме шығыстардың нормативтік сомасының пайызы үстеме шығыстарды есептеу сомасының расталатын көлеміне қарай 15%-дан бастап 20%-ға дейін құрайды.
Үстеме шығыстарды есептеу сомасы:
өндіріс шығындарына жататын салықтар мен алымдарды (әлеуметтік аударымдарды, әлеуметтік салықты, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды, қосымша құн салығы мен корпоративтік табыс салығын қоспағанда);
автокөлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға, сондай-ақ жүргізушілердің және (немесе) кондукторлардың өмірін сақтандыруға арналған шығыстарды;
автокөлік құралдарын міндетті техникалық қарап-тексеруден өткізуге арналған шығыстарды;
тасымалдаушының теңгерімінде тұрған және тасымалдау процесіне тартылған өндірістік-техникалық базаның әкімшілік ғимараттары мен объектілерінің (жабық автотұрақ, тазалау-жуу кешені, өндірістік алаңшалар мен цехтар) коммуналдық төлемдеріне арналған шығыстарды;
тасымалдаушының теңгерімінде тұрған және қалалық және қала маңындағы тасымалдау процесіне тартылған өндірістік-техникалық базаның әкімшілік ғимараттары мен объектілері (жабық автотұрақ, тазалау-жуу кешені, өндірістік учаскелер мен цехтар) бойынша амортизацияға арналған шығыстарды;
ауданаралық (қалаішілік облысішілік) және ауданішілік маршруттарда тасымалдау процесіне тартылған өндірістік-техникалық базаның (жабық автотұрақ, тазалау-жуу кешені, өндірістік учаскелер мен цехтар) әкімшілік ғимараттары мен объектілері бойынша амортизацияға арналған шығыстарды;
тасымалдауды ұйымдастыруға тартылған тасымалдаушы қызметкерлерінің еңбекақысын қамтиды.
Үстеме шығыстарды есептеу сомасы тек қана әлеуметтік маңызы бар маршрутқа қызмет көрсетуге қолданылады, ол бойынша есептік тариф белгіленеді.
Тасымалдауды ұйымдастыруға тартылған тасымалдаушының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қызметкерлерге еңбекақы беру ведомосінен үзінді көшірмемен расталады.";
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Маршрутқа қызмет көрсетуге арналған шығындардың жалпы сомасы (Зі) шығыстар баптары бойынша есеп айырысу нәтижелерін жинақтаумен айқындалады:
Зi = Зт + Зжм + Зжт + Зш + За + Зжа + Зү + Засп + Зэсоп + Здисп
формула (14)
мұнда: Засп – автовокзалдар, автостанциялар және жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің қызметін есепке алатын шығындар;
Зэсоп - жол ақысын төлеудің электрондық жүйесі операторының қызметтерін ескеретін шығындар (тасымалдаушы осы қызметке ақы төлеген кезде);
Здисп - диспетчерлеу жүйесі операторының қызметтерін ескеретін шығындар (тасымалдаушы осы қызметке ақы төлеген кезде).
Засп = 0 үшін қалалық маршруттар үшін, өйткені қалалық маршруттарды тасымалдаушылар автовокзалдардың, автостанциялардың және жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің қызметтерін пайдаланбайды.
Алынған нәтиже тұрақты маршруттың автокөлік құралында жолаушының жол жүру тарифін есептеудің (1) формуласына ауыстырылады.".

П – процент нормативной суммы накладных расходов составляет от 15% до 20 % в зависимости от объема подтверждаемой расчетной суммы накладных расходов.
Расчетная сумма накладных расходов включает:
налоги и сборы, относимые на издержки производства (кроме социального отчисления, социального налога, обязательного социального медицинского страхования, налога на добавленную стоимость и корпоративного налога на прибыль);
расходы на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств и гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также страхование жизни водителей и (или) кондукторов;
расходы на прохождение обязательного технического осмотра автотранспортных средств;
расходы на коммунальные платежи по административным зданиям и объектам производственно-технической базы (закрытая автостоянка, уборочно-моечный комплекс, производственные участки и цеха), находящимся на балансе перевозчика и задействованным в перевозочном процессе;
расходы на амортизацию по административным зданиям и объектам производственно-технической базы (закрытая автостоянка, уборочно-моечный комплекс, производственные участки и цеха), находящимся на балансе перевозчика и задействованным в перевозочном процессе на городских и пригородных маршрутах;
расходы на амортизацию по административным зданиям и объектам производственно-технической базы (закрытая автостоянка, уборочно-моечный комплекс, производственные участки и цеха), задействованным в перевозочном процессе на межрайонных (междугородных внутриобластных) и внутрирайонных маршрутах;
заработная плата работников перевозчика, задействованных в организации перевозок.
Расчетная сумма накладных расходов применяется исключительно на обслуживание социально значимого маршрута, по которому определяется расчетный тариф.
Выплата заработной платы работникам перевозчика, задействованным в организации перевозок подтверждается выпиской из ведомости выдачи заработной платы работникам.";
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Общая сумма затрат на обслуживание маршрута (Зi) определяется суммированием результатов расчетов по статьям расходов:
Зi = Зт + Зсм + Зрт + Зш + За + Ззп + Зн + Засп + Зэсоп + Здисп
формула (14)
где: Засп - затраты учитывающие услуги автовокзалов, автостанций и пунктов обслуживание пассажиров;
Зэсоп - затраты учитывающие услуги оператора электронной системы оплаты проезда (при оплате данной услуги перевозчиком);
Здисп - затраты учитывающие услуги оператора системы диспетчеризации (при оплате данной услуги перевозчиком).
Для городских маршрутов Засп = 0, так как перевозчики городских маршрутов не используют услуги автовокзалов, автостанций и пунктов обслуживание пассажиров.
Полученный результат подставляется в формулу (1) расчета тарифа на проезд пассажира в автотранспортном средстве регулярного маршрута.".

2. "Автомобиль көлігімен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8950 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларында:
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға инватакси қызметтерін көрсетуге көрсеткіштер:
1) "Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 288 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32994 болып тіркелген) Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес жеке көмекшінің қызметтерін ұсынуға медициналық көрсетілімдер мен қарсы көрсетілімдер;
2) "Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32993 болып тіркелген) Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларына 2-қосымшаның 5-тармағына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекті, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдарды және арнаулы жүріп-тұру құралдарын беруге медициналық-әлеуметтік көрсетілімдер мен қарсы көрсетілімдер.";
қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. В приказе исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8950):
в Правилах оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Показаниями к оказанию услуги инватакси лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью являются:
1) медицинские показания и противопоказания к предоставлению услуг индивидуального помощника согласно приложению 1 к Правилам предоставления услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 288 "Об утверждении Правил предоставления услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32994);
2) медико-социальные показания и противопоказания к предоставлению протезно-ортопедической помощи, технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения согласно пункту 5 приложения 2 к Правилам обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены, утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287 "Об утверждении Правил обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32993).";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.

3. "Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11002 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тасымалдаушы осы Шарттың барлық қолданылу мерзіміне осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес маршрутта пайдаланылатын негізгі құрамдағы автобустарды, шағын автобустарды, троллейбустарды жаңартуға:
осы Шарт жасалған күннен бастап екі жыл өткеннен кейін қалалық (ауылдық) және қала маңындағы маршруттарда;
осы Шарт жасалған күннен бастап үш жыл өткеннен кейін ауданішілік, ауданаралық (облысішілік қалааралық), облысаралық қалааралық маршруттарда.
Осы тармақтың талаптары Тасымалдаушыға төтенше жағдай немесе карантин енгізуге байланысты оның жылжымалы құрамының мәжбүрлі бос тұрған кезеңінде қолданылмайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Шартты Ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінімде дұрыс емес ақпарат беру фактісі анықталған кезде, бұл туралы тасымалдаушыны күнтізбелік он күн бұрын хабардар ете отырып, мерзімінен бұрын бұзады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Тасымалдаушы осы Шарттың 4-тармағының талаптарын сақтау кезінде, осы Шартқа өзгерістер және толықтырулар енгізу жолымен осы Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін күнтізбелік алпыс күннен кем емес берген Тасымалдаушының жазбаша өтініші негізінде осы Шарттың қолданылуы он жылға ұзартылады.
Шарттың қолданылу мерзімі осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес ұзартылған кезде, Ұйымдастырушы жыл сайын Шарттың қолданылу мерзімі ұзартылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде тасымалдаушының жылжымалы құрамының осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкестігін осы маршрутқа қызмет көрсету құқығына арналған куәлікте көрсетілген негізгі құрамның автокөлік құралдарының пайдалану мерзімін және санын салыстыру арқылы растайды.";
1-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларында:

3. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 348 "Об утверждении Типового договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11002):
в Типовом договоре организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перевозчик обновляет автобусы, микроавтобусы, троллейбусы основного состава, используемые на маршруте, в соответствии с приложением 1 к настоящему Договору на весь срок действия настоящего Договора:
на городских (сельских) и пригородных маршрутах после истечения двух лет со дня заключения настоящего Договора;
на внутрирайонных, межрайонных (междугородные внутриобластные), междугородных межобластных маршрутах после истечения трех лет со дня заключения настоящего Договора.
Требования настоящего пункта не распространяется на Перевозчика в период вынужденного простоя его подвижного состава, связанного с введением чрезвычайного положения или карантина.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Настоящий Договор также расторгается Организатором досрочно при установлении факта предоставления недостоверной информации в заявке на участие в Конкурсе, с уведомлением перевозчика об этом за десять календарных дней.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. При соблюдении Перевозчиком требований пункта 4 настоящего Договора, действие Договора продлевается на десять лет на основании письменного обращения Перевозчика, подавшего его не позднее чем за шестьдесят календарных дней до завершения сроков действия настоящего Договора, путем внесения изменений и дополнений в настоящий Договор.
При продлении срока действия Договора в соответствии с частью первой настоящего пункта, Организатор ежегодно в течение 10 рабочих дней с даты продления срока действия Договора подтверждает соответствие подвижного состава Перевозчика, приложению 1 к настоящему Договору, путем сверки срока эксплуатации и количества автотранспортных средств основного состава, указанного в свидетельстве на право обслуживания данного маршрута.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
4. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11550):
в Правилах перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:

8-2-тармақ алып тасталсын;
92, 93 және 94-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"92. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органнан маршрут бойынша келісілген қозғалыс схемалары мен маршрут бойынша қозғалыс кестелерін, жолаушылар мен багажды тасымалдауға арналған тарифтерді, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық тұрақты тасымалдауды жүзеге асыруға арналған рұқсатты (бұдан әрі - Рұқсат) (бұдан әрі - халықаралық тасымалдауға арналған рұқсат құжаттары) алу үшін, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімін ұзарту үшін тасымалдаушы автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органға электрондық нысанда "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесі арқылы немесе қағаз нысанда автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органның кеңсесіне мынадай құжаттарды қоса бере отырып, еркін нысандағы өтінімді тігілген, нөмірленген және өтініш берушінің жауапты тұлғасы қол қойған, сондай-ақ осы тармақтың 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоспағанда мөрмен (болған жағдайда) расталған жеке папкаға ресімделген мына құжаттарды:
1) жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиясы және лицензияға қосымшасы бар тасымалдаушының шетелдік тасымалдаушымен бірлескен қызметі туралы шартты;
2) көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктердің көшірмелерін қоса бере отырып, маршрутта пайдалануға көзделетін жылжымалы құрам туралы мәліметтерді (негізгі және резервтік болып бөлінген автобустардың саны мен типі (класы), автокөлік құралдарын жалға алған кезде - автокөлік құралдарын жалға алу шарттарының көшірмелерін;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 547 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12221 болып тіркелген) Автомобиль көлігі құралдарын техникалық пайдалану қағидаларының (бұдан әрі – Автомобиль көлігі құралдарын техникалық пайдалану қағидалары) 7-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көзделген жылжымалы құрамға техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстарды жүргізу үшін елді мекенде немесе қала маңындағы аймақта, бірақ маршруттың бастапқы пунктінен 50 километрден аспайтын радиуста орналасқан өндірістік-техникалық базаға (жеке немесе жалға алған) құжаттардың көшірмелерін және профилактикалық медициналық куәландыруды жүзеге асыруға медициналық ұйыммен немесе медициналық қызметкермен жасасқан шарттың көшірмелерін;
4) маршрут бойынша автобустардың орны және жөнелтілу, келу және тұру уақыттары, сондай-ақ барлық аялдама пункттері мен мемлекеттердің шекаралары арқылы өткізу пункттері, автобустар қозғалысының жылдамдық режимі бойынша қашықтықтар көрсетілген қозғалыс кестелерін;

пункт 8-2 исключить;
пункты 92, 93 и 94 изложить в следующей редакции:
"92. Для получения от уполномоченного органа в области автомобильного транспорта согласованных схем и расписаний движения по маршруту, тарифов на перевозку пассажиров и багажа, разрешения на осуществление регулярных международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа (далее - Разрешение), по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - разрешительные документы на международные перевозки), а также продления срока их действия перевозчик представляет в уполномоченный орган в области автомобильного транспорта заявку в произвольной форме с приложением следующих документов в электронной форме посредством информационной аналитической системы "Электронные обращения" или в бумажной форме в канцелярию уполномоченного органа в области автомобильного транспорта оформленных в отдельную прошнурованную, пронумерованную и заверенную подписью ответственного лица заявителя, а также печатью (при наличии) папку, за исключением документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) настоящего пункта:
1) договор о совместной деятельности перевозчика, имеющего лицензию на право занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении и приложение к лицензии с иностранным перевозчиком;
2) сведения о подвижном составе (количество и тип (класс) автобусов, с разделением на основные и резервные), предусматриваемом к использованию на маршруте, с приложением копий свидетельств о регистрации транспортных средств, при аренде автотранспортных средств - копии договоров аренды автотранспортных средств;
3) копии документов на производственно-техническую базу (собственную или арендованную), расположенную в населенном пункте или пригородной зоне, но в радиусе не более 50 километров от начального пункта маршрута для проведения работ по техническому обслуживанию подвижного состава, предусмотренных подпунктами 3) и 4) пункта 7 Правил технической эксплуатации автотранспортных средств, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 547 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12221 (далее – Правила технической эксплуатации автотранспортных средств) и копии договора с медицинской организацией или медицинским работником на осуществление профилактического медицинского освидетельствования;
4) расписания движения автобусов по маршруту с указанием места и времени отправления, прибытия и стоянки автобусов, а также расстояний по всем остановочным пунктам и пунктам пропуска через границы государств и скоростного режима движения автобусов;

5) автовокзалдардың, автостанциялардың, жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің мекенжайлары, сондай-ақ мемлекеттік шекара арқылы автомобиль өткізу пункттерінің атаулары көрсетілген маршруттың схемаларын;
6) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 1-тармағының 5) тармақшасында көзделген жеңілдетілген тарифті көрсете отырып, осы маршрутқа қызмет көрсететін тасымалдаушылар тіркелген мемлекеттердің ұлттық валютасындағы халықаралық тұрақты маршруттың аялдама пункттері бойынша жолаушыларды және багажды тасымалдауға ұсынылатын тарифтерді ұсынады.
Осы тармақтың 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттар тұрақты маршрутқа қызмет көрсету туралы шарт жасасқан қазақстандық және шетелдік тасымалдаушылар қол қойған және олардың мөрлермен (болған жағдайда) расталған құжаттар төрт данада ұсынылады.
Маршрут бойынша қозғалыс схемасы және қозғалыс кестесі, сондай-ақ жолаушылар мен багажды тасымалдауға тарифтерді автомобиль көлігі саласында уәкілетті органың жауапты тұлғасының қолымен және мөрімен (рамка қалыңдығы 1 миллиметрлі төртбұрыш формалы мөр, жоғары бөлігінде автомобиль көлігі саласында уәкілетті орган атауы, ортасында "Автобус бағыты бойынша қозғалысқа рұқсат берілді" деген сөз бар және астында растау мерзімі және "_________қолы" ) растайды.
93. Осы Қағидалардың 92-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, халықаралық тасымалдарға рұқсат беру құжаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға арналған өтiнiм автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органға халықаралық тасымалдарға рұқсат беру құжаттарының белгiленген қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн ұсынылады.
94. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган өтінім тіркелген күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде, автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органның кеңсесіне қағаз нысанда ұсынылған құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 92 және 101-тармақтарының талаптарына сәйкес келген кезде, тасымалдаушыға және аумағы бойынша маршрут өтетін мемлекеттердің құзыретті органдарына, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, осы Қағидалардың 92-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, маршрутты ашуға Рұқсат алу туралы өтінішхат жібереді.";
мынадай мазмұндағы 94-1 және 94-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"94-1. "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесі арқылы электрондық нысанда ұсынылған құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 92 және 101-тармақтарының талаптарына сәйкес келген кезде, автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган өтінім тіркелген күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде тасымалдаушыға осы Қағидалардың 92-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну үшін хабарлама жібереді.

5) схемы маршрута с указанием адресов автовокзалов, автостанций, пунктов обслуживания пассажиров, а также наименования автомобильных пунктов пропуска через государственную границу;
6) предлагаемые тарифы на перевозку пассажиров и багажа по остановочным пунктам регулярного международного маршрута в национальной валюте государств регистрации перевозчиков, обслуживающих этот маршрут, с указанием льготного тарифа, предусмотренного подпунктом 5) пункта 1 статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте".
Документы, указанные в подпунктах 4), 5) и 6) настоящего пункта, подписанные казахстанским и иностранным перевозчиками, заключившими договор об обслуживании регулярного маршрута, и заверенные их печатями (при наличии), представляются в четырех экземплярах.
Схемы движения и расписания движения по маршруту, а также тарифы на перевозки пассажиров и багажа заверяются подписью ответственного лица уполномоченного органа в области автомобильного транспорта и печатью (печать имеет квадратную форму с толщиной рамки 1 миллиметров, темно-синего цвета, высота 5 сантиметров, длина 6 сантиметров, на верхней части наименования уполномоченного органа в области автомобильного транспорта, в середине слова "Автобус бағыты бойынша қозғалысқа рұқсат берілді" и внизу дата заверения и "подпись ________").
93. Заявка на продление срока действия разрешительных документов на международные перевозки с приложением документов, указанных в подпункте 4), 5) и 6) пункта 92 настоящих Правил, предоставляется в уполномоченный орган в области автомобильного транспорта до окончания установленного срока действия разрешительных документов на международные перевозки.
94. Уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение 15 рабочих дней со дня регистрации заявки, при соответствии пакета документов, представленных в бумажной форме в канцелярию уполномоченного органа в области автомобильного транспорта, требованиям пунктов 92 и 101 настоящих Правил, направляет перевозчику и компетентным органам государств, по территории которых пролегает маршрут ходатайство о получении Разрешения на открытие маршрута с приложением к нему документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 92 настоящих Правил, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.";
дополнить пунктами 94-1 и 94-2 следующего содержания:
"94-1. Уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение 15 рабочих дней со дня регистрации заявки, при соответствии пакета документов, представленных в электронной форме посредством информационной аналитической системы "Электронные обращения", требованиям пунктов 92 и 101 настоящих Правил, перевозчику направляется уведомление для представления документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 92 настоящих Правил.

Тасымалдаушы осы Қағидалардың 92-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынғаннан кейін, автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган тасымалдаушыға және аумағы бойынша маршрут өтетін мемлекеттердің құзыретті органдарына, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, осы Қағидалардың 92-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, маршрутты ашуға Рұқсат алу туралы өтінішхат жібереді.
94-2. Қағаз немесе электрондық нысанда ұсынылған құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 92 және 101-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган өтініш тіркелген күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде тасымалдаушыға анықталған ескертулерді көрсете отырып хабарлама жібереді.";
98-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Тасымалдаушылар маршруттағы әрбір автобуста осы Қағидалардың 92-тармағының 2) тармақшасына сәйкес құжаттарда көрсетілген жылжымалы құрамға автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган берген халықаралық тасымалдарға рұқсат беру құжаттарының түпнұсқаларының немесе нотариат куәландырған көшірмелерінің болуын қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 98-1-тармақпен толықтырылсын:
"98-1. Рұқсатқа жылжымалы құрам бойынша өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде, осы маршрутқа қызмет көрсететін тасымалдаушы Рұқсаттың түпнұсқасы мен осы Қағидалардың 92-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарын қоса бере отырып, еркін нысанда автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органға өтінім береді.";
155 және 156-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"155. Конкурстық ұсыныстарды қарау, оларды бағалау және Конкурс жеңiмпаздарын анықтау үшiн жергiлiктi атқарушы орган конкурстық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрайды.
Комиссияның құрамы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 37-бабының 3-тармағына сәйкес жергілікті атқарушы орган әкiмiнiң өкiмiмен айқындалады.
Комиссияның өкілеттік мерзімі бес жылды құрайды. Комиссияның өкілеттігі аяқталғаннан кейін жергілікті атқарушы орган Комиссия құрамына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді және оны жергілікті атқарушы орган әкімінің өкімімен бекітеді.
156. Комиссияға:
1) жергiлiктi атқарушы органдардың;
2) көлiктiк бақылаудың аумақтық органдарының;
3) ӘПК-нің;
4) конкурсқа шығарылатын маршруттарға тартылған жолаушылар автобус тасымалдаушыларының барлық қоғамдық бiрлестiктерiнiң;

После представления перевозчиком документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 92 настоящих Правил, уполномоченный орган в области автомобильного транспорта направляет перевозчику и компетентным органам государств, по территории которых пролегает маршрут ходатайство о получении Разрешения на открытие маршрута с приложением к нему документов, указанных в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 92 настоящих Правил, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
94-2. При несоответствии пакета документов, представленных в бумажной или электронной форме, требованиям пунктов 92 и 101 настоящих Правил, уполномоченный орган в области автомобильного транспорта в течение 15 рабочих дней со дня регистрации заявки, направляет перевозчику уведомление с указанием выявленных замечаний.";
пункт 98 изложить в следующей редакции:
"98. Перевозчики обеспечивают наличие в каждом автобусе на маршруте оригиналов или нотариально засвидетельствованные копии разрешительных документов на международные перевозки, выданных уполномоченным органом в области автомобильного транспорта на подвижной состав, указанный в документах согласно подпункту 2) пункта 92 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 98-1 следующего содержания:
"98-1. При необходимости внесения в Разрешение изменений и (или) дополнений по подвижному составу, перевозчик, обслуживающий данный маршрут, представляет в уполномоченный орган в области автомобильного транспорта заявку в произвольной форме с приложением оригинала Разрешения и документов, указанных в подпункте 2) пункта 92 настоящих Правил.";
пункты 155 и 156 изложить в следующей редакции:
"155. Для рассмотрения конкурсных предложений, их оценки и определения победителей Конкурса местный исполнительный орган создает конкурсную комиссию (далее - Комиссия).
Состав Комиссии определяется распоряжением акима местного исполнительного органа в соответствии с пунктом 3 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан".
Срок полномочий Комиссии составляет пять лет. По завершении полномочий Комиссии, местный исполнительный орган вносит изменения и (или) дополнения в состав Комиссии и утверждает его распоряжением акима местного исполнительного органа.
156. В Комиссию включаются представители:
1) местных исполнительных органов;
2) территориальных органов транспортного контроля;
3) КАП;
4) всех общественных объединений пассажирских автобусных перевозчиков, задействованных на выставляемых на конкурс маршрутах;

5) жолаушылар мен багажды автомобильмен тасымалдау саласындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдар (конкурс өткізілетін елді мекенде болған жағдайда);
6) өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.";
162-тармақ алып тасталсын;
"162. Конкурстық ұсыныстар Комиссия конкурс қорытындылары бойынша қатысушыларды бағалауды жүргiзетiн өлшемшарттардың мынадай жиынтығын қамтиды:
1) ұсынылатын жылжымалы құрам, оның ішінде отандық өндіріс (автобустардың, шағын автобустардың маркасы мен саны, меншiктiң түрi, пайдалану мерзiмi, паспорттық сыйымдылығы);
2) тасымалдаушының жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау саласындағы жұмыс тәжірибесі (конкурс өткізілетін маршрут түрі бойынша);
3) Автомобиль көлігі құралдарын техникалық пайдалану қағидаларының 7-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көзделген жылжымалы құрамға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін маршрут өтетін елді мекеннің аумағында орналасқан жылжымалы құрамды (шарт бойынша меншікті, жалға алынған немесе қызмет көрсететін) сақтауға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған өндірістік-техникалық базаның болуы;
4) автобустарды, шағын автобустарды маршрут бойынша қозғалыс кезiнде оларда ақаулық пайда болған кезде ауыстыру бойынша ұсынылатын шаралар жүйесi;
5) жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыру бойынша қосымша ұсыныстар.";
170-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"170. Конкурсқа қатысушы ретінде тіркелу үшін Комиссияға конкурстық құжаттамаға қоса берілген конвертке салынған мынадай құжаттарды қоса бере отырып, тиісті лот бойынша конкурсқа қатысуға өтінімді (бұдан әрі – өтінім) ұсыну қажет:
1) қатысушы туралы толтырылған ақпарат бланкі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама – заңды тұлға үшін немесе жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
3) жылжымалы құрамның әрбір бірлігіне ағымдағы кезеңге жарамды техникалық байқаудан өткені туралы техникалық паспорттардың және диагностикалық картаның көшірмелері. Бұл ретте жолаушылар мен багажды негізгі ретінде автомобильмен тұрақты тасымалдаудың басқа маршруттарына тартылған жылжымалы құрамды резервтік, ал резервтік құрамды негізгі ретінде ұсынуға жол беріледі. Негізгі жылжымалы құрам ретінде жолаушылар мен багажды тасымалдаудың басқа тұрақты автомобиль маршруттарына тартылған жылжымалы құрамды негізгі құрам ретінде ұсынуға жол берілмейді;
4) жүргізуші құрамы туралы мәліметтер (әрбір жүргізуші бойынша еңбек шарттары мен жүргізуші куәліктерінің көшірмелерімен қоса);

5) саморегулируемых организаций в сфере автомобильных перевозок пассажиров и багажа (при наличии в населенном пункте, где проводится конкурс);
6) региональной палаты предпринимателей.";
пункт 162 изложить в следующей редакции:
"162. Конкурсные предложения включают в себя следующий набор критериев, по которым Комиссия производит оценку участников по итогам Конкурса:
1) предлагаемый подвижной состав, в том числе отечественного производства (марка и количество автобусов, микроавтобусов, вид собственности, срок эксплуатации, паспортная вместимость);
2) опыт работы перевозчика в сфере регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа (по виду маршрута, по которому проводится конкурс);
3) наличие производственно-технической базы для хранения, технического обслуживания и ремонта подвижного состава (собственной, арендованной или обслуживающей по договору), расположенной на территории населенного пункта, по которому проходит маршрут, для проведения работ по техническому обслуживанию подвижного состава, предусмотренных подпунктами 3) и 4) пункта 7 Правил технической эксплуатации автотранспортных средств;
4) предлагаемая система мер по замене автобусов, микроавтобусов при возникновении у них неисправности при движении по маршруту;
5) дополнительные предложения по осуществлению перевозок пассажиров.";
пункт 170 изложить в следующей редакции:
"170. Для регистрации в качестве участника Конкурса необходимо представить в Комиссию заявку на участие в Конкурсе по соответствующему лоту (далее - заявка), с приложением следующих документов, вложенных в прилагаемый к конкурсной документации конверт:
1) заполненный бланк информации об участнике;
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
3) копии технических паспортов и диагностической карты о прохождении обязательного технического осмотра действительных на текущий период на каждую единицу подвижного состава. При этом подвижной состав, задействованный на других маршрутах регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа в качестве основного, допускается представлять как резервный, а резервный основным. Не допускается представление подвижного состава в качестве основного, который задействован на других регулярных автомобильных маршрутах перевозок пассажиров и багажа как основной подвижной состав;
4) сведения о водительском составе (с приложением копий трудовых договоров и водительских удостоверений по каждому водителю);

5) барлық маршрут бойында диспетчерлік сүйемелдеудің және телефон немесе басқа байланыстың болуы туралы, сондай-ақ техникалық себептер бойынша (облысаралық қалааралық маршруттар бойынша) маршрутта олардың қозғалысы тоқтатылған жағдайда автобустарды ауыстыру мүмкіндігінің болуы туралы мәліметтер;
6) Автокөлік құралдарын техникалық пайдалану қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес жылжымалы құрамды техникалық жарамды күйде ұстау бойынша қажетті жұмыстар кешенін жүргізу мүмкіндігін растайтын құжаттардың көшірмелері, оның ішінде маршрут өтетін елді мекен аумағында орналасқан өндірістік-техникалық базаға құқық белгілейтін және құқық куәландыратын құжаттар, жоғары немесе орта медициналық білімі туралы дипломның көшірмесін қоса бере отырып, профилактикалық медициналық куәландыруды жүзеге асыруға медицина қызметкерімен жасалған шарттың көшірмелері;
7) маршруттың аялдама пункттері бойынша, оның ішінде маршруттағы екінші аялдама пункттері арасында (қалалық және қала маңындағы маршруттардан басқа) жолаушылар мен багажды тасымалдауға ұсынылатын тарифтер;
8) автобус жүргізушілерінің ауысу уақыты мен орны (қалааралық облысаралық маршруттар бойынша) көрсетілген барлық тұрақты маршрут бойы жүргізушілердің еңбек және демалыс режимінің кестесі;
9) конкурстық құжаттама жиынтығына салынған нысандар санына тең мөлшерде толтырылған және қатысушының қолымен және мөрімен (бар болса) куәландырылған конкурстық ұсыныстар;
10) тасымалдаушының жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау саласындағы жұмыс тәжірибесін (конкурс өткізілетін маршрут түрі бойынша) (бар болса) растайтын жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шарттың көшірмесі және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың анықтамасы.
Конкурстық ұсыныстар ақ стандартты парақтарда біркелкі, түзетулер мен түзетулерсіз ресімделеді.
Өтінім қоса берілген құжаттармен нөмірленеді, тігіледі және Конкурсқа қатысушының қолымен, мөрімен (бар болса) бекітіледі.";
174-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"174. Конкурс алдындағы комиссияның мүшелері конкурстық құжаттамаға қоса берілетін құжаттардың көшірмелерінің дұрыстығын, конкурстық қосымшаларда көрсетілген автокөлік құралдары кластарының, моделдерінің және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерінің сәйкестігін (сәйкессіздігін), сондай-ақ конкурстық ұсыныстарда көрсетілген өндірістік-техникалық базада жылжымалы құрамды сақтау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу мүмкіндігін, оның ішінде фото-және (немесе) бейне түсірілімдерді пайдалана отырып тексереді.

5) сведений о наличии диспетчерского сопровождения и телефонной или другой связи на протяжении всего маршрута, а также о наличии возможности замены автобусов в случае прекращения их движения на маршруте по техническим причинам (по междугородным межобластным маршрутам);
6) копии документов, подтверждающих возможность проведения необходимого комплекса работ по поддержанию подвижного состава в технически исправном состоянии в соответствии с требованиями, установленными Правилами технической эксплуатации автотранспортных средств, в том числе правоустанавливающие и правоудостоверяющие документы на производственно-техническую базу, расположенную на территории населенного пункта, по которому проходит маршрут, копии договора с медицинским работником на осуществление профилактического медицинского освидетельствования с приложением копии диплома о высшем или среднем медицинском образовании;
7) предлагаемые тарифы на перевозку пассажиров и багажа по остановочным пунктам маршрута, в том числе и между второстепенными остановочными пунктами на маршруте (кроме городских и пригородных маршрутов);
8) график режима труда и отдыха водителей на протяжении всего регулярного маршрута с указанием времени и места смены водителей автобусов (по междугородным межобластным маршрутам);
9) заполненные и заверенные подписью и печатью (при наличии) участника конкурсные предложения в количестве, равном количеству форм, вложенных в комплект конкурсной документации;
10) копия договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа и (или) справка местных исполнительных органов, подтверждающая опыт работы перевозчика в сфере регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа (по виду маршрута, по которому проводится конкурс) (при наличии).
Конкурсные предложения оформляются на белых стандартных листах единообразно, без исправлений и помарок.
Заявка с приложенными документами пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются подписью, печатью (при наличии) участника Конкурса.";
пункт 174 изложить в следующей редакции:
"174. Члены предконкурсной Комиссии проверяют достоверность прилагаемых к конкурсной документации копий документов, соответствия (несоответствие) классов, моделей и государственных регистрационных номерных знаков автотранспортных средств, указанных в конкурсных приложениях, а также возможность хранения, технического обслуживания и ремонта подвижного состава на производственно-технической базе, указанной в конкурсных предложениях, в том числе с использованием фото- и (или) видеосъемок.

Тексеру нәтижелерi бойынша конкурс алдындағы комиссия конкурстық ұсыныстарда ұсынылған мәлiметтердiң дұрыстығы туралы, қатысушы туралы толтырылған ақпарат бланкiсiне белгi қояды және осы Қағидаларға 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қатысушының конкурстық ұсыныстарында көрсетiлген автокөлiк құралдарының және өндірістік-техникалық базаның осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетiлген талаптарға сәйкестiгi туралы анықтаманы (бұдан әрi – Анықтама), сондай-ақ конкурстық ұсыныстарда ұсынылған автокөлік құралдары мен өндірістік-техникалық базаның фото- және (немесе) бейне түсірілімдердің нәтижелерін қоса бередi.
Уақытты оңтайландыру үшін конкурстық ұсыныстарда ұсынылған мәлiметтердiң дұрыстығы туралы пiкiрлер қалыптастыру және анықтамаға қол қою мақсатында тексеру объектілері мен түрлерi бойынша конкурс алдындағы комиссия мүшелерiн бөлуге жол беріледі.
Көрсетiлген құжаттар өтiнiммен және қатысушы ұсынған құжаттармен бірге тиiстi конвертке мөрленеді.";
175-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"175-1. Комиссия отырыстары аудио және (немесе) бейнежазба құралдарын пайдалана отырып, Комиссия төрағасы мен мүшелерінің қатысуымен офлайн немесе онлайн трансляция режимінде қашықтықтан (қашықтан) форматта өткізіледі.
Мүдделер қақтығысы туындаған кезде Комиссия төрағасы мен мүшелері "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес шаралар қабылдайды.";
180-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"180. Өткiзiлген Конкурстың нәтижелерi хаттамамен ресiмделедi, оған Комиссия мүшелерi қол қояды және Комиссия төрағасы бекiтедi. Комиссияның әрбiр мүшесi өзiнiң айрықша пiкiрiн жазбаша баяндайды және оны хаттамаға қоса береді.
Комиссияның шешiмi, егер оның отырысына кемiнде 2/3 мүше қатысса, заңды деп танылады.
Комиссия отырысының хаттамасы "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оған қол қойылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында жарияланады.";
мынадай мазмұндағы 180-1-тармақпен толықтырылсын:
"180-1. Өткізілген Конкурс нәтижелері бойынша Конкурсқа қатысушылардың балдарының жиынтық саны тең болған жағдайда, жеке меншіктегі жылжымалы құрамның саны бойынша басқа қатысушылардан артықшылығы бар қатысушы Конкурс жеңімпазы болып танылады.
Конкурсқа қатысушылардың жеке меншігіндегі жылжымалы құрамның саны тең болған кезде, жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдау саласындағы жұмыс тәжірибесі бойынша басқа қатысушылардан артықшылығы бар қатысушы Конкурс жеңімпазы болып танылады.
Жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдау саласындағы Конкурсқа қатысушылардың жұмыс тәжірибесі тең болған жағдайда, жеке меншігінде өндірістік-техникалық базаның болуы бойынша басқа қатысушылардан артықшылығы бар қатысушы Конкурс жеңімпазы болып танылады.";

По итогам проверки предконкурсная комиссия проставляет отметку о достоверности сведений, представленных в конкурсных предложениях, на заполненном бланке информации об участнике и прилагает справку о соответствии автотранспортных средств и производственно-технической базы, указанных в конкурсных предложениях участника требованиям, указанным в главе 13 настоящих Правил (далее – Справка), по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, а также результаты фото- и (или) видеосъемок автотранспортных средств и производственно-технической базы, представленных в конкурсных предложениях.
Для оптимизации времени, допускается разделение членов предконкурсной комиссии по объектам и видам проверки, с целью составления мнений о достоверности сведений, представленных в конкурсных предложениях, и подписания Справки.
Указанные документы запечатываются в соответствующий конверт с заявкой и документами, представленными участником.";
дополнить пунктом 175-1 следующего содержания:
"175-1. Заседания Комиссии проводятся с использованием средств аудио и (или) видеозаписи, с участием председателя и членов Комиссии офлайн или в дистанционном (удаленном) формате в режиме онлайн трансляции.
При возникновении конфликта интересов председатель и члены Комиссии принимают меры в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции".";
пункт 180 изложить в следующей редакции:
"180. Результаты проведенного Конкурса оформляются протоколом, который подписывается членами Комиссии и утверждается председателем Комиссии. Каждый член Комиссии письменно излагает свое особое мнение и прилагает его к протоколу.
Решение Комиссии признается правомочным, если в ее заседании участвует не менее 2/3 членов.
Протокол заседания Комиссии публикуется на интернет-ресурсе местного исполнительного органа в течение трех рабочих дней после его подписания в соответствии с Законом Республики Казахстан "О доступе к информации".";
дополнить пунктом 180-1 следующего содержания:
"180-1. При равном итоговом количестве баллов участников Конкурса по результатам проведенного Конкурса, победителем Конкурса признается участник, имеющий преимущество перед другими участниками по количеству подвижного состава в личной собственности.
При равном количестве подвижного состава в личной собственности участников Конкурса, победителем Конкурса признается участник, имеющий преимущество перед другими участниками по опыту работы в сфере регулярных перевозок пассажиров и багажа.
При равном опыте работы участников Конкурса в сфере регулярных перевозок пассажиров и багажа, победителем Конкурса признается участник, имеющий преимущество перед другими участниками по наличию производственно-технической базы в личной собственности.";

183-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"183-1. Егер Конкурс өтпеді деп танылған жағдайда, қайта Конкурс ол өтпеді деп танылған күннен бастап 30 жұмыс күннен кешіктірілмей өткізіледі.";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"194. Тасымалдаушы осы Қағидалардың 191-тармағында көрсетілген мерзімдерде белгіленбеген кезде тасымалдаушы айқындалғанға дейін маршрутқа қызмет көрсетуді маршрутты ұйымдастырушы оның келісімімен бұрын осы маршрутқа қызмет көрсеткен тасымалдаушыға береді.
Осы маршрутқа бұрын қызмет көрсеткен тасымалдаушы бас тартқан кезде маршрутты ұйымдастырушы осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде және шарттар бойынша жаңа конкурс өткізілгенге дейін маршруттарға қызмет көрсетудің үздіксіздігін қамтамасыз ету үшін тасымалдарды орындаудың тұрақтылығы 80%-дан асатын басқа маршруттарда тасымалдаудың оң тәжірибесі бар басқа тасымалдаушыны (оның келісімімен) тағайындайды.";
196-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"196. Автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган және жергілікті атқарушы органдар берген Куәліктердің қолданылуын осы орган:
1) тасымалдаушының жазбаша өтініш беруі;
2) тасымалдаушының автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті органның және жергілікті атқарушы органның келісімінсіз маршруттардағы автобустардың қозғалыс кестесі мен схемасына өзгерістер енгізуі;
3) тасымалдаушының Куәліктің қолданылу кезеңінде күнтізбелік 15 күн ішінде маршрутта жолаушыларды тасымалдауды орындамауы;
4) осы Қағидалардың 196-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, маршрут тұрақтылығының төмендігі (отыз күнтізбелік күнде жетпіс пайыздан кем);
5) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген міндетті орындамауына байланысты тасымалдаушының кінәсінен адам құрбандарымен болған жол-көлік оқиғаларының (бұдан әрі – ЖКО) болуы;
6) осы Қағидаларға 3-қосымшаның ескертпесінде көзделген жағдайларды қоспағанда, маршрутта автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган мен жергілікті атқарушы органдар берген Куәліктерде көзделмеген автобустар мен шағын автобустарды пайдалану;
7) маршрутқа (маршруттарға) қызмет істеу құқықтарын үшінші тарапқа беру кезінде тоқтатады.";
мынадай мазмұндағы196-2-тармақпен толықтырылсын:
"196-2. Төтенше жағдайдың немесе карантиннің енгізілуіне байланысты Куәлікте көрсетілген жылжымалы құрамның мәжбүрлі тоқтап тұруы кезеңінде Куәліктің әрекеті тоқтатылады.";
366-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"366. Автовокзалдар, автостанциялар және жолаушыларға қызмет көрсету пункттері жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша өз қызметін тоқтатады:

пункт 183-1 изложить в следующей редакции:
"183-1. В случае если Конкурс признается не состоявшимся, повторный Конкурс проводится не позднее 30 рабочих дней со дня признания его несостоявшимся.";
пункт 194 изложить в следующей редакции:
"194. При неопределении перевозчика в сроки, указанные в пункте 191 настоящих Правил, до определения перевозчика, обслуживание маршрута передается организатором маршрута перевозчику, обслуживавшему ранее данный маршрут с его согласия.
При отказе перевозчика, ранее обслуживавшего данный маршрут, организатор маршрута назначает другого перевозчика (при его согласии), имеющего положительный опыт перевозки на других маршрутах с регулярностью исполнения перевозок более 80 % для обеспечения беспрерывности обслуживания маршрутов до проведения нового Конкурса в сроки и по условиям, установленным настоящими Правилами.";
пункт 196 изложить в следующей редакции:
"196. Действие Свидетельств, выданных уполномоченным органом в области автомобильного транспорта и местными исполнительными органами, прекращается этим органом при:
1) письменном обращении перевозчика;
2) внесении перевозчиком изменений в расписания и схему движения автобусов на маршрутах без согласия уполномоченного органа в области автомобильного транспорта и местного исполнительного органа;
3) не выполнении перевозчиком перевозки пассажиров на маршруте в течение 15 календарных дней в период действия Свидетельства;
4) низкой регулярности маршрута (менее семидесяти процентов в течение тридцати календарных дней), за исключением случаев, предусмотренных пунктом 196-1 настоящих Правил;
5) наличии дорожно-транспортных происшествий (далее – ДТП) с человеческими жертвами по вине перевозчика в связи с неисполнением обязанности, предусмотренной подпунктом 2) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте";
6) использовании на маршруте автобусов и микроавтобусов, не предусмотренных в Свидетельствах, выданных уполномоченным органом в области автомобильного транспорта и местным исполнительным органом, за исключением случаев, предусмотренных в примечании приложения 3 к настоящим Правилам;
7) передаче прав обслуживания маршрута (маршрутов) третьей стороне.";
дополнить пунктом 196-2 следующего содержания:
"196-2. Действие Свидетельства приостанавливается в период вынужденного простоя подвижного состава, указанного в Свидетельстве, связанного с введением чрезвычайного положения или карантина.";
пункт 366 изложить в следующей редакции:
"366. Автовокзалы, автостанции и пункты обслуживания пассажиров прекращают свою деятельность по решению местного исполнительного органа:

олар осы Қағидалардың 350, 351 және 352-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеген кезде;
осы Қағидалардың 348 және 349-тармақтарында көзделген негізгі функцияларды тиісінше орындамаған кезде;
олардың қызметтері ҚР СТ 2271-2020 "Автовокзалдар, автостанциялар және жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің қызметтері" ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келмеген кезде.";
2-1-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы тізбеге 7-қосымшаға сәйкес 13-қосымшамен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Автомобиль көлігімен
мүгедектігі бар адамдарды
тасымалдау жөнінде
қызметтер көрсету
қағидаларына
қосымша
Инватакси қызметтерін көрсетуге арналған объектілердің және белгіленген пункттердің тізбесі
1) мүгедектігі бар адамның жұмыс орны;
2) мүгедектігі бар адамның оқу орны;
3) жергілікті өкілді және атқарушы органдар;
4) сот, прокуратура;
5) әлеуметтік инфрақұрылым объектілері;
6) заң консультациялары;
7) нотариус;
8) медициналық мекемелер (жедел (шұғыл) медициналық көмекті көрсету жағдайларды қоспағанда);
9) әуежайлар, теміржол вокзалдары, автовокзалдар, теңіз және өзен порттары;
10) арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсететін ұйымдар;
11) мүгедектігі бар адамдардың қажеттіліктері үшін массаж қызметтерін көрсететін ұйымдар.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Жолаушылар мен багажды
автомобильмен тұрақты
тасымалдауды ұйымдастырудың
үлгілік шартына
1-қосымша

при несоответствии их требованиям пунктов 350, 351 и 352 настоящих Правил;
при ненадлежащем выполнении основных функций, предусмотренных пунктами 348 и 349 настоящих Правил;
при несоответствии их услуг требованиям национального стандарта СТ РК 2271-2020 "Услуги автовокзалов, автостанций и пунктов обслуживания пассажиров".";
приложение 2-1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню;
дополнить приложением 13 согласно приложению 7 к настоящему перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение
к Правилам оказания
услуг по перевозке лиц
с инвалидностью
автомобильным транспортом
Перечень объектов и пунктов назначения для предоставления услуг инватакси
1) место работы лица с инвалидностью;
2) учебные заведения лица с инвалидностью;
3) местные представительные и исполнительные органы;
4) суд, прокуратура;
5) объекты социальной инфраструктуры;
6) юридические консультации;
7) нотариус;
8) медицинские учреждения (за исключением случаев оказания срочной (неотложной) медицинской помощи);
9) аэропорты, железнодорожные вокзалы, автовокзалы, морские и речные порты;
10) организации, оказывающие специальные социальные услуги;
11) организации, оказывающие услуги массажа для нужд лиц с инвалидностью.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Типовому договору
организации регулярных
автомобильных перевозок
пассажиров и багажа

* - автобустардың, шағын автобустардың, троллейбустардың жалпы санынан белгіленген пайыздық мәндегі автобустардың, шағын автобустардың, троллейбустардың санын анықтаған кезде мәні 0,5 және одан көп болса, саны ұлғаю жағына қарай анықталады (1 автобус, шағын автобус, троллейбус).
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Автомобиль көлiгiмен
жолаушылар мен багажды
тасымалдау қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
Жолаушылар мен багажды қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік, ауданаралық, қалааралық облысаралық автомобильмен тұрақты тасымалдауға арналған автобустардың қозғалыс кестесі
Қалалық (ауылдық) бағыттағы автобустардың қозғалыс кестесі
№ _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Автобустың шығу кестесінің нөмірі
Бастапқы / соңғы пункт
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Жоспарлы рейстердің саны, бірлік
Жұмыс күннің ұзақтығы, сағат
Парақтың сырт жағы Маршрут № ____ ____________________
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Ескертпе:
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Жұмыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Демалыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қозғалыс аралығы, минут
Пайдалану жылдамдығы, километр/сағат
Қозғалыс бағыты
Аялдама пункттерінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Тура бағытта
Кері бағытта
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Ауданішілік бағыттағы автобустардың қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Тікелей бағыт
Орташа техникалық жылдамдық, кК / сағат
Қозғалыстағы уақыт, минут
Қашықтық, километр
Елді мекендердің атауы
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету
Пунктілер арасында
Бастапқы пунктіден
Кестенің жалғасы
Ауданішілік бағыттағы автобустардың қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________
(бағыттың атауы) (апта күндері)
Кері бағыт
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету
Парақтың сырт жағы Маршрут № ______ ________________
Маршрут түрі
Ескертпе:
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Ауданаралық маршрут автобустарының қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________ (бағыттың атауы) (апта күндері)
Тікелей бағыт
Орташа техникалық жылдамдық, к кК/ сағат
Қозғалыстағы уақыт, минут
Қашықтық, километр
Елді мекендердің атауы
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету ие
пунктілер арасында
бастапқы пункттен
Кестенің жалғасы
Ауданаралық маршрут автобустарының қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________ (бағыттың атауы) (апта күндері)
Кері бағыт
Келу
Тұрақ
Кету
Келу
Тұрақ
Кету
Парақтың сырт жағы Маршрут № ______ ___________________
Маршрут түрі
Ескертпе:
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Қала маңы маршруты автобустарының қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________ (бағыттың атауы) (апта күндері)
Автобустардың шығу кестесінің нөмірі
Елді мекеннің атауы
Бастапқы пункттен қашықтық, километр
Уақыт, минут т
Техникалық жылдамдық, километр /час
Кету уақыты
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Қала маңы маршруты автобустарының қозғалыс кестесі № _______ _________________________ ____________________ (бағыттың атауы) (апта күндері)
Жоспарлы рейстер саны, бірлік
Жалғастыру жұмыс күнінің ұзақтығы, сағат
Парақтың сырт жағы Маршрут№ ____ ________________________
Маршруттың жылдағы маусымдылығы
Ескерту:
Маршруттың апта ішіндегі жұмыс режимі
Аялдама пункттерінің атауы елді мекендерде
Жұмыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Демалыс күндеріндегі автобустар саны, бірлік
Маршруттың ұзындығы, километр
Айналымдағы рейс уақыты, минутпен
Қозғалыс аралығы, минутпен
Қолы, күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Қалааралық облысаралық бағыт бойынша автобустардың немесе шағын автобустардың қозғалыс кестесі ____________________________ (маршрут атауы)
Елді мекендердің (аялдамалардың) атауы
Алға бағыт
Техникалық сипаттамалар
Қашықтық, километр
Кері бағыт
келу уақыты
көлік тұрағы уақыты
жөнелу уақыты
қозғалыстағы уақыт сағат/минут
қозғалыстағы жылдамдық километр /сағат
қашықтық, километр
бастапқы пунктіден
келу уақыты
көлік тұрағы уақыты
жөнелу уақыты
Бір жылдағы маршруттың маусымдылығы ______________________
(жыл бойы немесе маусымнан бастап _____ дейін _____)
Маршруттың аптадағы жұмыс режимі _________________ (апта күндері)
Жалпы жол жүрген уақыты ____________________________(сағат/минут)
Орташа техникалық жылдамдық ____________________ (километр/сағат)
Автобус класы ________________________(екінші немесе үшінші сынып)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Автомобиль көлігімен
жолаушылар мен багажды
тасымалдау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған куәлiк
Сериясы ХХХ № 000000
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық облысаралық (астана және республикалық маңызы бар қаланы қоса алғанда) тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған
__________________________________________________________________ берiлдi
(мемлекеттiк органның атауы)
_________________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), қолы және лауазымы)
мөр орны (болған жағдайда)
Маршрут бойынша:
Рейстердің орындалу тұрақтылығы
Апта күндері бойынша
Жөнелтілу уақыты
Бастапқы пункттен
Соңғы пункттен
Негізгі жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері
Шығарылған жылы
Резервтік жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері
Шығарылған жылы
сыртқы жағы
Тасымалдаушы туралы деректер
Атауы
Мекенжайы
Телефон ___________
Факс ___________
басшының тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
тасымалдауды ұйымдастыру үшін жауапты тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Телефон ___________
Факс ___________
Тасымалдауды орындау кезеңі
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
_______ бастап _________ дейін
Куәліктің берілген күні
____ жылғы "__" _______________
Куәлік жарамды
____ жылғы "__" _______________

* - при определении от общего количества автобусов, микроавтобусов, троллейбусов, количество автобусов, микроавтобусов, троллейбусов от установленного процентного значения при значении 0,5 и более количество определяется в сторону увеличения (1 автобус, микроавтобус, троллейбус).
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2-1
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом
Форма
Расписание движения автобусов на регулярных городских (сельских),
пригородных и внутрирайонных, межрайонных, междугородных межобластных
автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Расписание движения автобусов городского (сельских) маршрута № _______
______________________________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Номер графика выхода автобуса
Начальный / конечный пункт
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Количество плановых рейсов, единицы
Продолжительность рабочего дня, час
Оборотная сторона листа Маршрут № ____ _____________________
Сезонность маршрута в году
Примечание:
Режим работы маршрута в недели
Количество автобусов в рабочие дни, единиц
Количество автобусов в выходные дни, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Интервал движения, минут
Эксплуатационная скорость, километр/час
Направления движения
Наименование остановочных пунктов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
В прямом направлении
В обратном направлении
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов внутрирайонного маршрута № _______
__________________________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Прямое направление
Средняя техническая скорость, кК/час
Время в движении, минут
Расстояние, километр
Наименование населенных пунктов
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
между пунктами
от начального пункта
Продолжение таблицы
Расписание движения автобусов внутрирайонного маршрута № _______
_________________________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Обратное направление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Оборотная сторона листа Маршрут № ______ ________________
Вид маршрута
Примечание:
Сезонность маршрута в году
Режим работы маршрута в недели
Количество автобусов, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов межрайонного маршрута
№ _______ _________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Прямое направление
Средняя техническая скорость, кК/час
Время в движении, минут
Расстояние, километр
Наименование населенных пунктов
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
между пунктами
от начального пункта
Продолжение таблицы
Расписание движения автобусов межрайонного маршрута № _______
_________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Обратное направление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Прибытие
Стоянка
Отправление
Оборотная сторона листа Маршрут № ______ ___________________
Вид маршрута
Примечание:
Сезонность маршрута в году
Режим работы маршрута в недели
Количество автобусов, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов пригородного маршрута
№ _______ _________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Номер графика выхода автобусов
Наименование населенного пункта
Расстояние от начального пункта, километр
Время, минут
Техническая скорость, километр /час
Время отправления
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
Рейс
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Расписание движения автобусов пригородного маршрута № _______
_________________________ ____________________
(наименование маршрута) (дни недели)
Количество плановых рейсов, единиц
Продолжительность рабочего дня, час
Оборотная сторона листа Маршрут № ____ _______________________
Сезонность маршрута в году
Примечание:
Режим работы маршрута в недели
Наименование остановочных пунктов в населенных пунктах
Количество автобусов в рабочие дни, единиц
Количество автобусов в выходные дни, единиц
Протяженность маршрута, километров
Время оборотного рейса, в минутах
Интервал движения, в минутах
Подпись, дата
Место печати (при наличии)
Расписание движения автобусов или микроавтобусов по междугороднему
межобластному маршруту ________________________________________
(наименование маршрута)
Наименование населенных пунктов (остановочные пункты)
Прямое направление
Техническая характеристика
Расстояние, километр
Обратное направление
время прибытия
время стоянки
время отправления
время в движении,
час/минут
скорость в движении,
километр/час
между пунктами
от начального пункта
время
прибытия
время
стоянки
время
отправления
Сезонность маршрута в году __ (круглогодичный или сезонный от __до __)
Режим работы маршрута в неделе _________________ (дни недели)
Общее время в пути _____________________________ (час/минут)
Средне-техническая скорость ____________________ (километр /час)
Класс автобусов ___________________________ (второй или третий класс)
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом
Форма
Свидетельство на право обслуживания маршрутов регулярных
внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Серия ХХХ № 00000
На право обслуживания маршрутов регулярных междугородных межобластных
(включая столицу и город республиканского значения) автомобильных перевозок
пассажиров и багажа
Выдано ____________________________________________________________
(наименование государственного органа)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица,
выдавшего свидетельство)
место для печати (при наличии)
По маршруту:
Регулярность выполнения рейсов
По дням недели
Время отправления
Из начального пункта
Из конечного пункта
Сведения об основном подвижном составе:
Тип и класс автобусов (микроавтобусов)
Государственный регистрационный номерной знак
Год выпуска
Тип и класс автобусов (микроавтобусов)
Государственный регистрационный номерной знак
Год выпуска
Сведения о резервном подвижном составе:
Тип и класс автобусов (микроавтобусов)
Государственный регистрационный номерной знак
Год выпуска
Тип и класс автобусов (микроавтобусов)
Государственный регистрационный номерной знак
Год выпуска
обратная сторона
Данные о перевозчике
Наименование
Адрес
Телефон _________ Факс _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного за организацию перевозок
Телефон ____________
Факс ___________
Период выполнения перевозки
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
от ____________ до ______________
Дата выдачи свидетельства
"_____" _____________________ год.
Свидетельство действительно
"_____" _____________________ год.

1. Куәлікке автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган бекіткен қозғалыс кестесі, қозғалыс маршрутының схемасы (түпнұсқалар) қоса беріледі.
2. Осы куәлiк тасымалдаушыны Жолаушылар мен багажды автомобиль көлiгiмен тасымалдау қағидаларын және жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң талаптарын орындау бойынша мiндеттерден босатпайды.
3. Осы куәлiктi үшiншi тұлғаға беруге рұқсат етiлмейдi.
Жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған куәлiк
Сериясы ХХХ № 000000
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңылық, ауданішілік, ауданаралық (облысішілік қаларалық) тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған
____________________________________________________________________ берiлдi
(мемлекеттiк органның атауы)
__________________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), қолы және лауазымы)
мөр орны (болған жағдайда)
Тасымалдаушылар қызмет көрсететiн маршруттар:
Маршруттардың атауы
Қызмет көрсету кезеңi
Қызмет көрсету мерзiмі
Маршруттарға осы куәлiктiң қосымшасында көрсетiлген автобустар (шағын автобустар) қызмет көрсетедi.
Тасымалдаушы туралы деректер:
Атауы
Мекенжайы
Телефон ____________
Факс ____________
басшының тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
тасымалдауды ұйымдастыру үшiн жауапты тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Телефон ____________
Факс ____________
Куәлiктiң берiлген күнi
_____ жылғы "___" ___________________
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары бекіткен қозғалыс кестелерi, қозғалыс маршруттарының схемалары, сондай-ақ тариф кестелері (түпнұсқалары) куәлiкке қоса беріледі.
2. Осы куәлiк тасымалдаушыны Жолаушылар мен багажды автомобиль көлiгiмен тасымалдау қағидаларын және жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң талаптарын орындау бойынша мiндеттерден босатпайды.
3. Осы куәлiктi үшiншi тұлғаға беруге рұқсат етiлмейдi.
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қаламаңылық, ауданішілік, ауданаралық (облысішілік қаларалық) тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына арналған.
Сериясы ХХХ № 000000
____________________________________________________________________ берiлді
(мемлекеттiк органның атауы)
__________________________________________________________________________
(куәлiк берген тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), қолы және лауазымы)
мөр орны (болған жағдайда)
Жылжымалы құрам туралы мәліметтер:
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері
Шығарылған жылы
Автобустардың (шағын автобустардың) үлгiсi мен класы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері
Шығарылған жылы
(__ парақтың __ парағы)
Ескертпе: Куәлікте көрсетілген автобустар немесе шағын автобустардың орнына маршрутқа қызмет көрсететін тасымалдаушының меншігіндегі немесе лизингке алынған автобустардың немесе шағын автобустардың ұқсас үлгісі мен класын (не одан жоғары) маршрутта қолдануға рұқсат беріледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Автомобиль көлiгiмен
жолаушылар мен багажды
тасымалдау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Конкурстық ұсыныстарды бағалау шкаласы
Жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсетуге конкурстық ұсыныстарды бағалау шкаласы
Р/с №
Көрсеткіш
Балдар саны
Ұсынылған жылжымалы құрамдар үлесі 30 %-дан кем

1. К свидетельству прилагаются утвержденные уполномоченным органом в области автомобильного транспорта (оригиналы) расписание движения, схема маршрута движения.
2. Данное свидетельство не снимает с перевозчика обязанностей по выполнению Правил перевозки пассажиров и багажа автомобильным транспортом и требований безопасности дорожного движения.
3. Не допускается передача данного свидетельства третьему лицу.
Свидетельство на право обслуживания маршрутов регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Серия XXX № 000000
На право обслуживания маршрутов регулярных городских (сельских), пригородных, внутрирайонных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Выдано ____________________________________________________________
(наименование государственного органа)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица,
выдавшего свидетельство)
место для печати (при наличии)
Маршруты, обслуживаемые перевозчиком:
Наименование маршрутов
Период обслуживания
Сроки обслуживания
Маршруты обслуживаются автобусами (микроавтобусами), указанными в приложении к настоящему свидетельству.
Данные о перевозчике:
Наименование
Адрес
Телефон ______ Факс ______
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного за организацию перевозок
Телефон ______
Факс ______
Дата выдачи Свидетельства
"___" _________________ год.
1. К свидетельству прилагаются утвержденные местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (оригиналы) расписания движений, схемы маршрутов движения, а также согласованные тарифные сетки.
2. Данное свидетельство не снимает с перевозчика обязанностей по выполнению Правил перевозки пассажиров и багажа автомобильным транспортом и требований безопасности дорожного движения.
3. Не допускается передача данного свидетельства третьему лицу.
Приложение к свидетельству на право обслуживания маршрутов регулярных городских (сельских), пригородных, внутрирайонных, межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Серия XXX № 000000
Выдано ______________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица,
выдавшего свидетельство)
место для печати (при наличии)
Сведения о подвижном составе:
Тип и класс автобусов
(микро-автобусов)
Государственный регистрационный номерной знак
Год выпуска
Тип и класс автобусов
(микро-автобусов)
Государственный регистрационный номерной знак
Год выпуска
(страница __ из __ страниц) ________
Примечание:
Взамен указанных в Свидетельстве автобусов или микроавтобусов допускается использование на маршруте автобусов или микроавтобусов аналогичного типа и класса (или выше), находящихся в собственности или приобретенных в лизинг перевозчиком, обслуживающим маршрут.
Приложение 5
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 6
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом
Форма
Шкала оценки конкурсных предложений
Шкала оценки конкурсных предложений на обслуживание маршрутов регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа
№ п/п
Показатель
Количество баллов
Доля предложенных подвижных составов менее 30 %

+0,7 (әр бірлік үшін)
кондуктор немесе жүргізуші хабарлайды
+0,1 (әр бірлік үшін)
кресло-арбамен қозғалатын мүгедектігі бар адамдарды тасымалдауға өндірушіден ыңғайластырылған жылжымалы құрамның болуы
+3 (әр бірлік үшін)
тасымалдауды жүзеге асырған кезде автобуста (шағын автобуста) нақты уақыт режимінде байланыс арналары арқылы үзбей деректер беру жүйесінің болуы
+1 (әр бірлік үшін)
*Орташа балл пайдалану мерзімі бойынша әр автобусты (шағын автобусты) бағалау жолымен (резервті есептемегенде) шығарылады, олар бойынша балдар қосылады және автобустардың (шағын автобустардың) санына бөлінеді.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Автомобиль көлiгiмен
жолаушылар мен багажды
тасымалдау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___"__________ конкурсқа шығарылатын жолаушылар мен багажды автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсетуге конкурстық ұсыныстарды толтыруға арналған нысан.

+0,7 (за каждую единицу)
объявляется кондуктором или водителем
+0,1 (за каждую единицу)
наличие подвижного состава, приспособленного от завода-изготовителя для перевозки лиц с инвалидностью, использующих кресла-коляски
+3 (за каждую единицу)
наличие на автобусе (микроавтобусе) системы непрерывной передачи данных по каналам связи в режиме реального времени при осуществлении перевозок
+1 (за каждую единицу)
*Средний балл выводится путем оценки каждого автобуса (микроавтобуса) (без учета резервных) по сроку эксплуатации, по которым баллы суммируются и делятся на количество автобусов (микроавтобусов).
Приложение 6
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 8
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом
Форма
Форма для заполнения конкурсных предложений на обслуживание маршрутов регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа, выставляемых на конкурс "____"_________ 20___года

3. Жылжымалы құрамды (меншікті, жалға алынған немесе қызмет көрсету шарт бойынша жүргізілетін болады) сақтауға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған маршрут өтетін елді мекеннің аумағында орналасқан өндірістік-техникалық базаның болуы, оның ішінде техникалық қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу кешендері бар өндірістік корпустардың, қойма үй-жайларының, автотұрақтардың, жинау-жуу кешендерінің, бақылау-техникалық пункттерінің, әкімшілік ғимараттардың және тұрмыстық корпустардың болуы туралы мәліметтер.
4. Автобустарды, шағын автобустарды маршрут бойынша қозғалыс кезiнде оларда ақаулықтар туындаған жағдайда ауыстыру бойынша шаралардың жүйесi (пайдаланылатын немесе ұсынылатын).
5. Жолаушылар тасымалдау жағдайын жақсартатын қосымша ұсыныстар.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Автомобиль көлiгiмен
жолаушылар мен багажды
тасымалдау қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Қатысушының конкурстық ұсыныстарында көрсетiлген автокөлiк құралдары мен өндірістік-техникалық базаның осы Қағидалардың 13-тарауында көрсетiлген талаптарға сәйкестiгi туралы анықтама
Р/с №
Көрсеткіш
Сейкестігін растау
Сәйкес
Сәйкес
емес
1
Пайдалану мерзімі бар автобустардың, шағын автобустардың болуы:
5 жылға дейін
5 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан артық
2
Пайдалану мерзімі 3 жылға дейінгі автобустардың, шағын автобустардың болуы
3
Отандық автобустардың, шағын автобустардың болуы
4
Дайындаушы зауыттың газ-моторлық отынмен жұмыс істеуге бейімделген автобустардың, шағын автобустардың болуы
5
Жеке меншікте автобустардың, шағын автобустардың болуы
6
Тасымалдаушы кредитке немесе лизингке алған автобустардың, шағын автобустардың болуы
7
Электр қозғалтқышы бар автобустардың, шағын автобустардың болуы
8
Өндірістік-техникалық базаның болуы
Өндірістік корпус:
техникалық қызмет көрсету кешені (аймақ, учаске)
Ағымдағы жөндеу кешені:
посттар
өндірістік учаскелер және цехтар
Қойма үй-жайлары
Автотұрақ, соның ішінде:
ашық
жабық
Жинастыру-жуу кешені:
қолмен жуу
механикаландырылған жуу
Бақылау-техникалық пункті
Әкімшілік ғимарат (үй-жай)
Үй-жай немесе медпункт бөлмесі
Тұрмыстық корпустар және жұмысшыларға қызмет көрсетуге арналған үй-жайлар
9
Резервтік жылжымалы құрамның болуы
10
Аялдамаларды хабарлау және жолаушыларды хабардар ету тәсілінің болуы:
магниттік жазба арқылы
автобустық дауыс зорайтқышы арқылы
кондуктор немесе жүргізуші хабарлайды
11
Жол үстінде бейне сүйемелдеу мүмкіндігінің болуы
12
Кресло-арбамен қозғалатын мүгедектігі бар адамдарды тасымалдауға дайындаушы зауыттан ыңғайластырылған жылжымалы құрамның болуы
13
Автобуста тасымалдауды жүзеге асыру кезінде нақты уақыт режимінде байланыс арналары бойынша деректерді беру жүйесінің болуы

3. Наличие производственно-технической базы, расположенной на территории населенного пункта, по которому проходит маршрут, для хранения, технического обслуживания и ремонта подвижного состава (собственная, арендуемая или обслуживание будет проводиться по договору), в том числе данные о наличии производственных корпусов с комплексами технического обслуживания и текущего ремонта, складских помещений, автостоянок, уборочно-моечных комплексов, контрольно-технических пунктов, административных зданий и бытовых корпусов.
4. Система мер (используемая или предлагаемая) по замене автобусов, микроавтобусов в случае возникновения у них неисправности при движении по маршруту.
5. Дополнительные предложения, улучшающие условия перевозки пассажиров.
Приложение 7
к перечню некоторых приказов
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 13
к Правилам перевозок
пассажиров и багажа
автомобильным транспортом
Форма
Справка о соответствии автотранспортных средств и производственно-технической базы, указанных в конкурсных предложениях участника требованиям, указанным в главе 13 настоящих Правил
№ п/п
Показатель
Подтверждение соответствия
Соответствует
Не соответствует
1.
Наличие автобусов, микроавтобусов со сроком эксплуатации:
до 5 лет
от 5 до 9 лет
от 9 до 12 лет
свыше 12 лет
2
Наличие автобусов, микроавтобусов со сроком эксплуатации до 3 лет
3
Наличие автобусов, микроавтобусов отечественного производства
4
Наличие автобусов, микроавтобусов, приспособленных для работы на газомоторном топливе заводом-изготовителем
5
Наличие автобусов, микроавтобусов в личной собственности
6
Наличие автобусов, микроавтобусов, приобретенных перевозчиком в лизинг или кредит
7
Наличие автобусов, микроавтобусов с электродвигателями
8
Наличие производственно-технической базы
Производственный корпус:
комплекс технического облуживания (зона, участок)
Комплекс текущего ремонта:
посты
производственные участки и цеха
Складские помещения
Автостоянка, в том числе:
открытая
закрытая
Уборочно-моечный комплекс:
ручная мойка
механизированная мойка
Контрольно-технический пункт
Административное здание (помещение)
Помещение или комната медпункта
Бытовые корпуса и помещения для обслуживания работающих
9
Наличие резервного подвижного состава
10
Наличие способа объявления остановок и информирования пассажиров:
посредством магнитной записи
посредством автобусного громкоговорящего устройства
объявляется кондуктором или водителем
11
Наличие возможности видео сопровождения в пути
12
Наличие подвижного состава, приспособленного от завода-изготовителя для перевозки лиц с инвалидностью, использующих кресла-коляски
13
Наличие на автобусе (микроавтобусе) системы непрерывной передачи данных по каналам связи в режиме реального времени при осуществлении перевозок