Жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 22 мамырдағы № 531 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 мамырда № 34422 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Тәрбие және идеологиялық жұмыстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) алғашқы ресми жарияланған күннен кейін осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2024 жылғы 22 мамырдағы
№ 531 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Білім беретін мектептер мен әскери бөлімдер жанындағы әскери-патриоттық ұйымдар (клубтар, үйірмелер, сыныптар мен секциялар) үлесін өзгерту бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 2-(ӘПЖ)
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), "Ассамблея жастары" республикалық қоғамдық бірлестігі (келісім бойынша) және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: өткен жыл үшін 15 ақпаннан кешіктірмей.
Р/с №
Іс-шара атауы
Іс-шараның орындалуы үшін жауапты мемлекеттік органның атауы
Саны
Аяқтау нысаны
1
2
3
4
5
1.
Жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру жөніндегі республикалық және өңірлік үйлестіру кеңесін құру
Қорғанысмині, ЖАО
Қорғанысминінің бұйрығы, облыс (қала), аудан әкімдерінің өкімі
2.
Білім беретін ұйымдар мен әскери бөлімдер жанынан әскери-патриоттық клуб ашу
ЖАО, Қорғанысмині, ТЖМ, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша)
Облыстық (аудандық) білім басқармасында (бөлімде) тіркеумен әскери-патриоттық клуб ашу туралы акт (айына кемінде бір клубтан)
3.
Білім беретін мектептерде "Жас сарбаз" әскери-патриоттық сыныбын ашу
ЖАО
Облыстық (аудандық) білім басқармасында (бөлімде) тіркеумен "Жас сарбаз" әскери-патриоттық сыныбын ашу туралы акт
(жылына кемінде бір сыныптан)
4.
Мамандандырылған мектеп пен техникалық колледжде "Смарт сарбаз" үйірмесін ашу
ЖАО, Қорғанысмині, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша)
Облыстық (аудандық) білім басқармасында (бөлімдер) "Смарт сарбаз" үйірмесін ашу туралы акт
(жылына кемінде бір үйірмеден)
5.
Жастар үйі мен Қазақстан халқының Ассамблеясы базасында "Жас сарбаз" қозғалысының үйірме жұмысын ұйымдастыру
Ассамблея жастары (келісу бойынша)
Үйірме ашу туралы акт (2029 жылға қарай әрбір өңірде кемінде бір үйірме ашу)
6.
ЖИЫНЫ:
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Білім беретін ұйымдар мен әскери бөлімдер жанындағы әскери-патриоттық ұйымдар (клубтар, үйірмелер, сыныптар мен секциялар) үлесін өзгерту бойынша мәліметтер" (Индекс 2-(ӘПЖ), кезеңділігі – жылдық)

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области военно-патриотического воспитания молодежи
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 мая 2024 года № 531. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2024 года № 34422
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы, предназначенные для сбора административных данных в области военно-патриотического воспитания молодежи, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту воспитательной и идеологической работы Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня первого официального опубликования настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по воспитательной и идеологической работе.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 мая 2024 года № 531
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по изменению доли военно-патриотических организаций
(клубы, кружки, классы и секции)
при общеобразовательных школах и воинских частях
Представляется: в Министерство обороны Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: mod.gov.kz.
Индекс: 2-(ВПВ)
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Министерство внутренних дел
Республики Казахстан, Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан (по согласованию), Республиканское общественное
объединение "Ассамблея жастары" (по согласованию)
и местные исполнительные органы.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 февраля за истекший год.
№ п/п
Наименование мероприятия
Наименование государственного органа ответственного за исполнение
Количество
Форма завершения
1
2
3
4
5
1.
Создание республиканского и региональных координационных советов по военно-патриотическому воспитанию молодежи
МО, МИО
приказ МО, распоряжение акимов областей (городов), районов
2.
Открытие военно-патриотических клубов в общеобразовательных школах при воинских частях и учреждениях
МИО, МО, МЧС, МВД, КНБ
(по согласованию)
акт об открытии военно-патриотических клубов с регистрацией в управлениях (отделах) образования области (района)
(не менее одного клуба в месяц)
3.
Открытие военно-патриотических классов "Жас сарбаз" в общеобразовательных школах
МИО
акт об открытии военно-патриотических классов "Жас сарбаз" с регистрацией в управлениях (отделах) образования области (района)
(не менее одного класса в год)
4.
Открытие кружков "Смарт сарбаз" в специализированных школах и технических колледжах
МИО, МО, МВД, КНБ
(по согласованию)
акт об открытии кружков "Смарт сарбаз" с регистрацией в управлениях (отделах) образования области (района)
(не менее одного кружка в год)
5.
Создание на базе домов молодежи и Ассамблеи народа Казахстана кружковой работы движения "Жас сарбаз"
Ассамблея жастары
(по согласованию)
акт об открытии кружков (к 2029 году открыть не менее одного кружка в каждом регионе)
6.
ИТОГО:
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по изменению доли военно-патриотических организаций
(клубы, кружки, классы и секции)
в организациях образования и при воинских частях"
(Индекс 2-(ВПО), периодичность годовая)

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шараны орындауға жауапты мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
4. 4-бағанда есептік кезеңде жаңадан ашылғандар саны көрсетіледі:
жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру жөніндегі үйлестіру кеңесінің;
білім беретін ұйымдар мен әскери бөлімдер жанынан құрылған әскери-патриоттық клубтар, білім беретін ұйымдардағы "Жас сарбаз" әскери-патриоттық сыныптар;
мамандандырылған мектеп пен техникалық колледжде құрылған "Смарт сарбаз" үйірмесінің;
жастар үйі мен Қазақстан халқы Ассамблеясы базасындағы ашылған үйірмелер.
5. 5-бағанда іс-шараны аяқтау нысаны көрсетіледі.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың ашып жазылуы:
ЖАО
-
Жергілікті атқарушы органдар
ІІМ
-
Ішкі істер министрлігі
ТЖМ
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Қорғанысмині
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҰҚК
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Ассамблея жастары
-
"Ассамблея жастары" республикалық қоғамдық бірлестігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2024 жылғы 22 мамырдағы
№ 531 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Оқу-әдістемелік жиыннан өткен мамандар саны туралы мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 3-(ӘПЖ)
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі (келісім бойынша) және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: өткен жыл үшін 15 ақпаннан кешіктірмей.
Р/с № Іс-шара атауы Іс-шараның орындалуы үшін жауапты мемлекеттік органның атауы Саны Аяқтау нысаны
1 2 3 4 5
1.
"Жас сарбаз" қозғалысы филиалының төрағаларымен оқу-әдістемелік жиын өткізу
Қорғанысмині, "Жас сарбаз" қозғалысы (келісу бойынша), ЖАО
Қорғанысминінің бұйрығы
2.
Облыстық (қалалық, аудандық) "Айбын" жиынын өткізу шеңберінде әскери-патриоттық клуб жетекшілерімен және бастапқы әскери және технологиялық даярлық оқытушыларымен оқу-әдістемелік жиын өткізу
ЖАО
Әкімдердің өкімі
3.
"Айбын" республикалық жиынын өткізу шеңберінде әскери-патриоттық тәрбие беруді дамытуға тартылған мамандармен оқу-әдістемелік жиын өткізу
Қорғанысмині, ЖАО
Қорғанысминінің бұйрығы
4.
ЖИЫНЫ:
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Оқу-әдістемелік жиыннан өткен мамандар саны туралы мәліметтер" (Индекс 3-(ӘПЖ), кезеңділігі – жылдық)

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование мероприятия.
3. В графе 3 указывается наименование государственного органа ответственного за исполнение мероприятия.
4. В графе 4 указывается количество вновь созданных за отчетный период:
координационных советов по военно-патриотическому воспитанию молодежи;
военно-патриотических клубов в организациях образования, при воинских частях и военно-патриотических классов "Жас сарбаз" в организациях образования;
кружков "Смарт сарбаз" в специализированных школах и технических колледжах;
кружков на базе домов молодежи и Ассамблеи народа Казахстана.
5. В графе 5 указывается форма завершения мероприятия.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИО
-
Местные исполнительные органы
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЧС
-
Министерство по чрезвычайным случаям Республики Казахстан
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
Ассамблея жастары
-
Республиканское общественное объединение "Ассамблея жастары"
Приложение 2 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 мая 2024 года № 531
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о количестве специалистов, прошедших учебно-методические сборы
Представляется: в Министерство обороны Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: mod.gov.kz.
Индекс: 3-(ВПВ)
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Республиканское общественное
объединение "Жас сарбаз" (по согласованию) и местные исполнительные органы.
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 февраля за истекший год.
№ п/п
Наименование мероприятия
Наименование государственного органа ответственного за исполнение
Количество
Форма завершения
1
2
3
4
5
1.
Проведение учебно-методических сборов с председателями филиалов движения "Жас сарбаз"
МО, движение "Жас сарбаз"
(по согласованию),
МИО
приказ МО
2.
Проведение учебно-методических сборов с руководителями военно-патриотических клубов и преподавателями начальной военной и технологической подготовки в рамках проведения областного (городского, районного) сборов "Айбын"
МИО
распоряжения акимов
3.
Проведение учебно-методических сборов специалистами, вовлеченными в развитие военно-патриотического воспитания в рамках проведения республиканского сбора "Айбын"
МО, МИО
приказ МО
4.
ИТОГО:
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о количестве специалистов, прошедших учебно-методические сборы"
(Индекс 3-(ВПВ), периодичность годовая)

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шараны орындауға жауапты мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
4. 4-бағанда мыналардың саны көрсетіледі:
"Жас сарбаз" қозғалысы филиалының төрағаларымен оқу-әдістемелік жиынға қатысушылар;
облыстық (қалалық, аудандық) "Айбын" жиынын өткізу шеңберінде әскери-патриоттық клуб жетекшілерімен және бастапқы әскери және технологиялық даярлық оқытушыларымен өткізілген оқу-әдістемелік жиынға қатысушылар;
"Айбын" республикалық жиынын өткізу шеңберінде әскери-патриоттық тәрбие беруді дамытуға тартылған мамандармен оқу-әдістемелік жиынға қатысушылар.
5. 5-бағанда іс-шараны аяқтау нысаны көрсетіледі.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың ашып жазылуы:
ЖАО
-
Жергілікті атқарушы органдар
Қорғанысмині
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
Жас сарбаз
-
"Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2024 жылғы 22 мамырдағы
№ 531 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Жастармен әскери-патриоттық жұмысты ұйымдастыру бойынша дайындалған әдістемелік ұсынымдар саны туралы мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 4-(ӘПЖ)
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі (келісім бойынша) және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: өткен жыл үшін 15 ақпаннан кешіктірмей.
Р/с № Іс-шара атауы Іс-шараның орындалуы үшін жауапты мемлекеттік органның атауы Саны Аяқтау нысаны
1 2 3 4 5
1.
Жастармен әскери-патриоттық жұмысты ұйымдастыру бойынша оқу-әдістемелік жиынға әдістемелік ұсыным дайындау
Қорғанысмині, "Жас сарбаз" қозғалысы (келісу бойынша), ЖАО
өңірлердің білім басқармалары отырыстарының хаттамасы (қалалар мен облыстар)
2.
ЖИЫНЫ:
Атауы ________________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы ___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Жастармен әскери-патриоттық жұмысты ұйымдастыру бойынша дайындалған әдістемелік ұсынымдар саны туралы мәліметтер" (Индекс 4-(ӘПЖ), кезеңділігі – жылдық)

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование мероприятия.
3. В графе 3 указывается наименование государственного органа ответственного за исполнение мероприятия.
4. В графе 4 указывается количество:
участников в проведенных учебно-методических сборах с председателями филиалов движения "Жас сарбаз";
участников в проведенных учебно-методических сборах с руководителями военно-патриотических клубов и преподавателями начальной военной и технологической подготовки в рамках проведения областного (городского, районного) сборов "Айбын";
участников в проведенных учебно-методических сборах специалистами, вовлеченными в развитие военно-патриотического воспитания в рамках проведения республиканского сбора "Айбын".
5. В графе 5 указывается форма завершения мероприятия.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИО
-
Местные исполнительные органы
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
Жас сарбаз
-
Республиканское общественное объединение "Жас сарбаз"
Приложение 3 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 мая 2024 года № 531
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о количестве изготовленных методических рекомендаций по организации военно-патриотической работы с молодежью
Представляется: в Министерство обороны Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: mod.gov.kz.
Индекс: 4-(ВПВ)
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Республиканское общественное
объединение "Жас сарбаз" (по согласованию) и местные исполнительные органы.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 февраля за истекший год.
№ п/п
Наименование мероприятия
Наименование государственного органа ответственного за исполнение
Количество
Форма завершения
1
2
3
4
5
1.
Подготовка методических рекомендаций на учебно-методические сборы по организации военно-патриотической работы с молодежью
"Жас сарбаз"
(по согласованию),
МИО
протокол заседания управлений образования регионов (городов и области)
2.
ИТОГО:
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о количестве изготовленных методических рекомендаций по организации военно-патриотической работы с молодежью"
(Индекс 4-(ВПВ), периодичность годовая)

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шараны орындауға жауапты мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
4. 4-бағанда жастармен әскери-патриоттық жұмысты ұйымдастыру бойынша оқу-әдістемелік жиынға дайындалған әдістемелік ұсынымдар саны көрсетіледі.
5. 5-бағанда іс-шараны аяқтау нысаны көрсетіледі.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың ашып жазылуы:
ЖАО
-
Жергілікті атқарушы органдар
Жас сарбаз
-
"Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2024 жылғы 22 мамырдағы
№ 531 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әскери оқу орындарына оқуға түсуге ниет білдіретін жастар үлесінің өзгеруі бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 5-(ӘПЖ)
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), "Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі (келісім бойынша) және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: өткен жыл үшін 15 ақпаннан кешіктірмей.
Р/с № Іс-шара атауы Іс-шараның орындалуы үшін жауапты мемлекеттік органның атауы Саны (жалпы қатысқан жастардың саны) Саны (әскери оқу орындарына оқуға түсуге ниет білдген жастардың саны) Аяқтау нысаны
1 2 3 4 5 6
1.
"Айбын" республикалық әскери-патриоттық жастар жиынын өткізу
Қорғанысмині, "Жас сарбаз" қозғалысы (келісу бойынша), ЖАО
іс-шараны өткізу
2.
"Айбын" республикалық әскери-патриоттық жастар жиынының аудандық, қалалық, облыстық іріктеу кезеңін өткізу
ЖАО
іс-шараны өткізу
3.
Отан қорғаушы күніне арналған білім беру ұйымдарында жауынгерлік оқу-жаттығу және қызмет үздіктерінің, Қарулы Күштер ардагерлерінің, интернационалист жауынгерлердің қатысуымен "Ерлік сабағы" ашық сабағын ұйымдастыру және өткізу
Қорғанысмині,
ЖАО
іс-шараны өткізу
4.
Отан қорғаушы күніне арналған үздік "Жас сарбаз" әскери-патриоттық клубы мен мамандандырылған сыныбының (әрбір өңірден бір клубтан) салтанатты концертке қатысуы
Қорғанысмині,
"Жас сарбаз" қозғалысы
(келісу бойынша),
ЖАО
іс-шараны өткізу
5.
ЖИЫНЫ:
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Әскери оқу орындарына оқуға түсуге ниет білдіретін жастар үлесінің өзгеруі бойынша мәліметтер" (Индекс 5-(ӘПЖ), кезеңділігі – жылдық)

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование мероприятия.
3. В графе 3 указывается наименование государственного органа ответственного за исполнение мероприятия.
4. В графе 4 указывается количество изготовленных методических рекомендаций на учебно-методические сборы по организации военно-патриотической работы с молодежью.
5. В графе 5 указывается форма завершения мероприятия.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИО
-
Местные исполнительные органы
Жас сарбаз
-
Республиканское общественное объединение "Жас сарбаз"
Приложение 4 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 мая 2024 года № 531
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по изменению доли молодежи, изъявившей желание поступить в военные учебные заведения
Представляется: в Министерство обороны Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: mod.gov.kz.
Индекс: 5-(ВПВ)
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Министерство внутренних дел
Республики Казахстан, Министерство по чрезвычайным случаям
Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
(по согласованию), Республиканское общественное объединение "Жас сарбаз"
(по согласованию) и местные исполнительные органы.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 февраля за истекший год.
№ п/п
Наименование мероприятия
Наименование государственного органа ответственного за исполнение
Количество
(общее количество участвовавших молодежи)
Количество
(количество молодежи изъявивших желание поступить в военные учебные заведения)
Форма завершения
1
2
3
4
5
1.
Проведение республиканского военно-патриотического сбора молодежи "Айбын"
МО, движение
"Жас сарбаз"
(по согласованию),
МИО
проведение мероприятия
2.
Проведение районных, городских, областных отборочных этапов республиканского военно-патриотического сбора молодежи "Айбын"
МИО
проведение мероприятия
3.
Организация и проведение в организациях образования открытого урока "Ерлік сабағы", посвященного Дню защитника Отечества, с участием отличников боевой учебы и службы, ветеранов Вооруженных Сил, воинов-интернационалистов.
МО, МП, МИО
проведение мероприятия
4.
Участие образцовых военно-патриотических клубов и специализированных классов "Жас сарбаз" (одного клуба из каждого региона) на торжественном концерте, посвященном Дню защитника Отечества
МО, движение "Жас сарбаз"
(по согласованию),
МИО
проведение мероприятия
5.
ИТОГО:
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по изменению доли молодежи, изъявившей желание поступить в военные учебные заведения"
(Индекс 5-(ВПВ), периодичность годовая)

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шараны орындауға жауапты мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
4. 4-бағанда мыналардың саны көрсетіледі:
"Айбын" республикалық әскери-патриоттық жастар жиынына қатысқан жастар;
"Айбын" республикалық әскери-патриоттық жастар жиынының аудандық, қалалық, облыстық іріктеу кезеңіне қатысқан жастар;
Отан қорғаушы күніне арналған жауынгерлік оқу-жаттығу және қызмет үздіктерінің, Қарулы Күштер ардагерлерінің, интернационалист жауынгерлердің қатысуымен "Ерлік сабағы" ашық сабағына қатысқан жастар;
Отан қорғаушы күніне арналған салтанатты концертке қатысқан жастар.
5. 5-бағанда әскери оқу орындарына оқуға түсуге ниет білдіретін жастардың саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда іс-шараны аяқтау нысаны көрсетіледі.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың ашып жазылуы:
ЖАО
-
Жергілікті атқарушы органдар
ҰҚК
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қорғанысмині
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ІІМ
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ТЖМ
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
МКҚ
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
Жас сарбаз
-
"Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2024 жылғы 22 мамырдағы
№ 531 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әскери-патриоттық клубтар материалдық-техникалық базасының (сыныптар мен үй-жайларды жабдықтау, киім нысанымен, атрибутикамен қамтамасыз ету) қамтамасыз етілу үлесін өзгерту бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 6-(ӘПЖ)
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: өткен жыл үшін 15 ақпаннан кешіктірмей.
Р/с № Іс-шара атауы Іс-шараның орындалуы үшін жауапты мемлекеттік органның атауы Саны Аяқтау нысаны
1 2 3 4 5
1.
Әскери-патриоттық клуб пен "Жас сарбаз" сыныбының оқушыларымен сабақ өткізу орындарын жиһазбен, Интернет желісіне шығатын компьютермен, фото, бейнеаппаратурамен, басқа да қажетті техникамен қамтамасыз ету:
1. Жиһаз:
- маркер мен және бор мен жазылатын бес элементті құрама тақта – 1 дана;
- компьютерге арналған жалғамасы бар оқытушы үстелі – 1 дана;
- демонстрациялық үстел – 1 дана;
- шынтақшалары бар аунақшаларда айналатын кресло – 1 дана;
- екі орынды оқу шылар үстелі – 25 дана;
- оқушылар орындығы – 25 дана;

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование мероприятия.
3. В графе 3 указывается наименование государственного органа ответственного за исполнение мероприятия.
4. В графе 4 указывается количество:
участвовавшей молодежи в республиканском военно-патриотическом сборе молодежи "Айбын";
участвовавшей молодежи в районных, городских, областных отборочных этапах республиканского военно-патриотического сбора молодежи "Айбын";
участвовавшей молодежи в открытом уроке "Ерлік сабағы", посвященном Дню защитника Отечества, с участием отличников боевой учебы и службы, ветеранов Вооруженных Сил, воинов-интернационалистов;
молодежи принимавшей участие в торжественном концерте, посвященном Дню защитника Отечества.
5. В графе 5 указывается количество молодежи изъявившей желание поступить в военные учебные заведения.
6. В графе 6 указывается форма завершения мероприятия.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИО
-
Местные исполнительные органы
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЧС
-
Министерство по чрезвычайным случаям Республики Казахстан
СГО
-
Служба государственной охраны Республики Казахстан
Жас сарбаз
-
Республиканское общественное объединение "Жас сарбаз"
Приложение 5 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 мая 2024 года № 531
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по изменению доли обеспеченности военно-патриотических клубов материально-технической базой
(оборудование классов и помещений, обеспечение формой, атрибутикой)
Представляется: в Министерство обороны Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: mod.gov.kz.
Индекс: 6-(ВПВ)
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 февраля за истекший год.
№ п/п
Наименование мероприятия
Наименование государственного органа ответственного за исполнение
Количество
Форма завершения
1
2
3
4
5
1.
Обеспечение мест проведения занятий с учащимися военно-патриотических клубов и классов "Жас сарбаз" мебелью, компьютерами с выходом в сеть Интернет, фото и видео аппаратурой:
1. Мебель:
- доска комбинированная пятиэлементная маркерная и меловая – 1 штук;
- стол преподавателя с приставкой для компьютера – 1 штук;
- стол демонстрационный – 1 штук;
- кресло крутящееся на роликах с подлокотниками – 1 штук;
стол ученический двухместный – 25 штук;
стул ученический – 25 штук;

2. Оқытудың техникалық құралдары:
- микрофон-телефон гарнитурасы мен және web-камера мен жабдықталған интернетке кіру мүмкіндігі бар дербес компьютер – 1 жиыны;
- үстелге арналған акустикалық жүйе – 1 дана;
- көп функциялық ұрылғы (копир/принтер/сканер) – 1 дана;
- интерактивтік панель – 1 дана;
- желілік фильтр – 2 дана.
ЖАО
орындалған жұмыс актісі
2.
Әскери-патриоттық қозғалыс, клуб мүшелерін нысанды киіммен, спорттық киім нысанымен, жабдықпен, атрибутикамен, жалаулармен және плакаттармен қамтамасыз ету
ЖАО
орындалған жұмыс актісі
3.
ЖИЫНЫ:
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Әскери-патриоттық клубтар материалдық-техникалық базасының (сыныптар мен үй-жайларды жабдықтау, киім нысанымен, атрибутикамен қамтамасыз ету) қамтамасыз етілу үлесін өзгерту бойынша мәліметтер" (Индекс 6-(ӘПЖ), кезеңділігі – жылдық)
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шараны орындауға жауапты мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
4. 4-бағанда мыналардың көрсетіледі:
жиһазбен, интернет желісіне шығатын компьютермен, фото және бейне аппаратурамен қамтамасыз етілген "Жас сарбаз" сыныбының саны;
нысанды киім, спорттық киім, жабдық, атрибутикамен, жалаулармен және плакаттармен қамтамасыз етілген әскери-патриоттық клубтар саны.
5. 5-бағанда іс-шараны аяқтау нысаны көрсетіледі.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың ашып жазылуы:
ЖАО
-
Жергілікті атқарушы органдар
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2024 жылғы 22 мамырдағы
№ 531 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру бойынша жарияланымдар, әлеуметтік роликтер мен контенттер үлесін өзгерту бойынша мәліметтер
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 7-(ӘПЖ)
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), "Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі (келісім бойынша) және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: өткен жыл үшін 15 ақпаннан кешіктірмей.
Р/с № Іс-шара атауы Іс-шараның орындалуы үшін жауапты мемлекеттік органның атауы Саны Аяқтау нысаны
1 2 3 4 5
1.
Жастарға әлеуметтік желіде әскери-патриоттық тәрбие беру бойынша әлеуметтік роликтер мен контенттер шығару
Қорғанысмині, ЖАО,
"Жас сарбаз" қозғалысы (келісу бойынша),
ТЖМ, ҰҚК (келісу бойынша),
ІІМ, МКҚ (келісу бойынша)
Әлеуметтік желіні ақпаратпен толықтыру
2.
Жастарға Қорғаныс министрлігінің, Ұлттық ұланның, Шекара қызметінің және Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомстволық баспа басылымында әскери-патриоттық тәрбие беру тақырыбына мақалалар басып шығару
Қорғанысмині, ЖАО, ТЖМ, ҰҚК (келісу бойынша), ІІМ, МКҚ (келісу бойынша) "Жас сарбаз" қозғалысы (келісу бойынша)
Мақала жариялау
3.
Елді мекенде ҚР Қарулы Күштеріндегі, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы әскери қызметті насихаттайтын үгіт-насихат құралдарын орналастыру
ЖАО
Орындалған жұмыс актісі
4.
ЖИЫНЫ:
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру бойынша жарияланымдар, әлеуметтік роликтер мен контенттер үлесін өзгерту бойынша мәліметтер" (Индекс 7-(ӘПЖ), кезеңділігі – жылдық)

2. Технические средства обучения:
- персональный компьютер с доступом в интернет в комплекте с микрофонно-телефонной гарнитурой и web-камерой – 1 комплект;
- акустическая система настольная – 1 штук;
- многофункциональное устройство (копир/принтер/сканер) – 1 штук;
- интерактивная панель – 1 штук;
- сетевой фильтр – 2 штук.
МИО
акт выполненных работ
2.
Обеспечение членов военно-патриотических движений, клубов форменной одеждой, спортивной формой, инвентарем, атрибутикой, флагами и плакатами.
МИО
акт выполненных работ
3.
ИТОГО:
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель ______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по изменению доли обеспеченности военно-патриотических клубов материально-технической базой
(оборудование классов и помещений, обеспечение формой, атрибутикой)"
(Индекс 6-(ВПВ), периодичность годовая)
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование мероприятия.
3. В графе 3 указывается наименование государственного органа ответственного за исполнение мероприятия.
4. В графе 4 указывается:
количество обеспеченных классов "Жас сарбаз" с мебелью, компьютерами с выходом в сеть интернет, фото и видео аппаратурой;
количество военно-патриотических клубов обеспеченных форменной одеждой, спортивной формой, инвентарем, атрибутикой, флагами и плакатами.
5. В графе 5 указывается форма завершения мероприятия.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИО
-
Местные исполнительные органы
Приложение 6 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 мая 2024 года № 531
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по изменению доли публикаций, социальных роликов и контента по военно-патриотическому воспитанию молодежи
Представляется: в Министерство обороны Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: mod.gov.kz.
Индекс: 7-(ВПВ)
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Министерство внутренних дел
Республики Казахстан, Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан, Служба государственной охраны Республики Казахстан
(по согласованию), Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
(по согласованию), Республиканское общественное объединение "Жас сарбаз"
(по согласованию) и местные исполнительные органы.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 февраля за истекший год.
№ п/п
Наименование мероприятия
Наименование государственного органа ответственного за исполнение
Количество
Форма завершения
1
2
3
4
5
1.
Выпуск социальных роликов и контента по военно-патриотическому воспитанию молодежи в социальных сетях
МО, МИО,
движение "Жас сарбаз"
(по согласованию),
МЧС, КНБ
(по согласованию),
МВД, СГО
(по согласованию)
информационное наполнение социальных сетей
2.
Выпуск статей на тему по военно-патриотическому воспитанию молодежи в ведомственных печатных изданиях Министерства обороны, Национальной гвардии, Пограничной службы и Министерства по чрезвычайным ситуациям
МО, МИО,
МЧС, КНБ
(по согласованию),
МВД, СГО
(по согласованию),
движение "Жас сарбаз"
(по согласованию)
публикация статей
3.
Разместить в населенных пунктах наглядную агитацию, пропагандирующую воинскую службу в Вооруженных силах, других войсках и воинских формированиях РК
МИО
акт выполненных работ
4.
ИТОГО:
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по изменению доли публикаций, социальных роликов и контента по военно-патриотическому воспитанию молодежи"
(Индекс 7-(ВПВ), периодичность годовая)

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шараны орындауға жауапты мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
4. 4-бағанда мыналардың саны көрсетіледі:
жастарға әлеуметтік желіде әскери-патриоттық тәрбие беру бойынша шығарылған әлеуметтік роликтер мен контенттер;
жастарға Қорғаныс министрлігінің, Ұлттық ұланның, Шекара қызметінің және Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомстволық баспа басылымындарында шығарылған әскери-патриоттық тәрбие беру тақырыбына мақалалар;
елді мекенде орналастырылған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріндегі, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы әскери қызметті насихаттайтын үгіт-насихат құралдары.
5. 5-бағанда іс-шараны аяқтау нысаны көрсетіледі.
Аббревиатуралар мен қысқартулардың ашып жазылуы:
ЖАО
-
Жергілікті атқарушы органдар
ҰҚК
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қорғанысмині
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ТЖМ
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
МКҚ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
Жас сарбаз
-
"Жас сарбаз" республикалық қоғамдық бірлестігі

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование мероприятия.
3. В графе 3 указывается наименование государственного органа ответственного за исполнение мероприятия.
4. В графе 4 указывается количество:
выпущенных социальных роликов и контента по военно-патриотическому воспитанию молодежи в социальных сетях;
выпущенных статей на тему по военно-патриотическому воспитанию молодежи в ведомственных печатных изданиях Министерства обороны, Национальной гвардии, Пограничной службы и Министерства по чрезвычайным ситуациям;
размещенной наглядной агитации в населенных пунктах, пропагандирующий воинскую службу в Вооруженных силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан.
5. В графе 5 указывается форма завершения мероприятия.
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИО
-
Местные исполнительные органы
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЧС
-
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
СГО
-
Служба государственной охраны Республики Казахстан
Жас сарбаз
-
Республиканское общественное объединение "Жас сарбаз"