"Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды қарау, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісімдер жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасу және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 389 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 3 қыркүйектегі № 310 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 4 қыркүйекте № 35031 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды қарау, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісімдер жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасу және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 389 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30836 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе жана редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеінің 15-тармағының 321-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды қарау, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісімдер жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасу және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 389 "Об утверждении Правил рассмотрения инвестиционных программ по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 сентября 2024 года № 310. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2024 года № 35031
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 389 "Об утверждении Правил рассмотрения инвестиционных программ по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 30836), следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 321-1) пункта 15 Положения о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах рассмотрения инвестиционных программ по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:

"1. Осы Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды жіберу және қарау, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісімдер жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы тиісті шарттар жасасу және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді белгілеу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 321-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды жіберу және қарау, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісімдер жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы тиісті шарттар жасасу және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді белгілеу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемдері мен мерзімдерінің тәртібін айқындайды.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 15-9-бабының 1-тармағына сәйкес отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге арналған инвестициялық келісімдер жылу және электр энергиясын генерациялайтын негізгі жабдыққа қатысты республикалық маңызы бар қалалардағы, құрамында электр станциялары жұмыс істейтін, соның ішінде жылу және электр энергиясын аралас өндіруді жүзеге асыратын жұмыс істеп тұрған (бұрыннан бар) энергия өндіруші ұйымдармен ғана жасалады.";
3-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) жобаны дайындау және іске асырудың жоспар-кестесі (бұдан әрі – жоспар-кесте) – есепті көрсеткіштерді айқындайтын және энергия өндіруші ұйымның бірінші басшысы бекітетін іздестіру, логистикалық, құрылыс-монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарын іске асыру мерзімдерін көздейтін инвестициялық келісімді іске асырудың егжей-тегжейлі кестесі.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила рассмотрения инвестиционных программ по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 321-1) пункта 15 Положения о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 и определяют порядок рассмотрения инвестиционных программ по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. В соответствии с пунктом 1 статьи 15-9 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" (далее – Закон), инвестиционные соглашения на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива заключаются только с действующими (существующими) энергопроизводящими организациями, в составе которых действуют электрические станции, в том числе осуществляющими комбинированное производство тепловой и электрической энергии, находящимися в городах республиканского значения, в отношении основного генерирующего тепловую и электрическую энергию оборудования.";
пункт 3 дополнить новым подпунктом 11) следующего содержания:
"11) план-график подготовки и реализации проекта (далее - план-график) – детальный график реализации инвестиционного соглашения, определяющий отчетные показатели и предусматривающий сроки реализации изыскательных, логистических, строительно-монтажных и пуско-наладочных работ, утверждаемый первым руководителем энергопроизводящей организации.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. Инвестициялық бағдарламалар Нарық кеңесі қарайтын кезеңде өзгертілуге жатпайды.
Уәкілетті орган энергия өндіруші ұйыммен отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық келісім жасасу (жасасудан бас тарту) туралы шешім қабылдаған кезеңде энергия өндіруші ұйым тиісті инвестициялық бағдарламаға іс-шараның техникалық-экономикалық көрсеткіштерінің өзгергендігін растайтын құжаттар негізінде уәкілетті орган айқындаған тәртіппен өзгерістер енгізу осы Қағидалардың 3-тарауында көзделген тәртіппен жүргізіледі.
Бұл ретте энергия өндіруші ұйымдар отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі іс-шараның техникалық-экономикалық негіздемесіне нарық кеңесінің және мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын қайта алады.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Нарық кеңесі инвестициялық бағдарламаны, осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды, Қорытындыны Нарық кеңесіне енгізілген күннен бастап отыз жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қағаз және электрондық жеткізгіште уәкілетті органға енгізеді.";
26-тармақта:
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) тиісті инвестициялық қарыздар бойынша төленетін сыйақыны қоса алғанда, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарлама шеңберінде жылу және электр энергиясын генерациялайтын негізгі жабдыққа қатысты инвестицияларды қайтару ескеріле отырып, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімі (айлармен) және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет көлемі есепке алынып, жылдар бойынша ауыспалы шама ретіндегі электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке арналған жеке тариф қамтылады.
Егер отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғылар кезекпен және (немесе) кезең-кезеңмен және (немесе) іске қосу кешендерімен енгізілсе, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке тарифтер пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың электр қуатының көлемдеріне байланысты айқындалады;";
6) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"6) отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі тиісті іс-шаралар туралы мәліметтер;
мынадай мазмұндағы жаңа 7) тармақшамен толықтырылсын:

"7. Инвестиционные программы не подлежат изменению в период рассмотрения Советом рынка.
В период принятия уполномоченным органом решения о заключении (об отказе в заключении) инвестиционного соглашения энергопроизводящей организации по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива внесение изменений в соответствующую инвестиционную программу на основании документов, подтверждающих изменение технико-экономических показателей мероприятия производится в порядке предусмотренном главой 3 настоящих Правил.
При этом энергопроизводящие организации повторно получают положительное заключение Совета рынка и государственной экспертизы на технико-экономическое обоснование мероприятия по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Инвестиционная программа, документы, указанные в пункте 5 настоящих Правил, Заключение, вносятся на бумажном и электронном носителе Советом рынка в уполномоченный орган в срок не позднее тридцати рабочих дней со дня внесения инвестиционной программы в Совет рынка.";
в пункте 26:
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности как переменную величину по годам с учетом возврата инвестиций в отношении основного генерирующего тепловую и электрическую энергию оборудования в рамках инвестиционной программы по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа качестве альтернативного типа топливо, включая вознаграждения, выплачиваемые по соответствующим инвестиционным займам, с учетом срока покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности (в месяцах) и объема услуги по поддержанию готовности электрической мощности.
В случае, если генерирующие установки с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива вводятся поочередно и (или) поэтапно и (или) пусковыми комплексами, тарифы на услугу по поддержанию готовности электрической мощности определяются в зависимости от объемов электрической мощности вводимых генерирующих установок;";
подпункт 6) изложить в новой редакции
"6) сведения о соответствующем мероприятии по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного вида топлива;";
дополнить новым подпунктом 7) следующего содержания:

"7) жоспар-кесте.";
осы бұйрыққа 1 және 2 қосымшаларға сәйкес 1 және 2 қосымшалары жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 310 Бұйрыққа
1-қосымша
Отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды сала отырып
жаңғырту, реконструкциялау
және (немесе) кеңейту жөніндегі
инвестициялық
бағдарламаларды қарау,
отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды салу арқылы
жаңғыртуға,
реконструкциялауға және
(немесе) кеңейтуге
инвестициялық келісімдер
жасасу, электр қуатының
әзірлігін ұстап тұру бойынша
көрсетілетін қызметті сатып алу
туралы тиісті шарттар жасасу
және осы шарттар үшін электр
қуатының әзірлігін ұстап тұру
бойынша көрсетілетін қызметке
жеке тарифтерді, электр
қуатының әзірлігін ұстап тұру
бойынша көрсетілетін қызметті
сатып алудың көлемдері мен
мерзімдерін белгілеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Баламалы отын түрі ретінде газды пайдалана отырып, генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі іс-шаралар туралы ақпарат

"7) план-график.";
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 3 сентября 2024 года № 310
"Приложение 1
к Правилам рассмотрения
инвестиционных программ
по модернизации, реконструкции
и (или) расширению
со строительством генерирующих
установок с использованием газа
в качестве альтернативного типа
топлива, заключения
инвестиционных соглашений
на модернизацию, реконструкцию
и (или) расширение
со строительством генерирующих
установок с использованием газа
в качестве альтернативного типа
топлива, соответствующего
заключения договоров о покупке
услуги по поддержанию
готовности электрической
мощности и установления
для данных договоров
индивидуальных тарифов
на услугу по поддержанию
готовности электрической
мощности, объемов и сроков
покупки услуги
по поддержанию готовности
электрической мощности
Форма
Информация о мероприятии по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива

1. Инвестициялық бағдарлама шеңберінде іске асырылуы жоспарланатын іс-шараларды қамтитын электр станциясының атауы (атауын көрсету).
2. Инвестициялық бағдарлама шеңберінде іске асырылуы жоспарланатын іс-шаралар туралы жалпы ақпарат*.
Іс-шараның атауы
Іс-шараның басталу күні (айы, жылы)
Іс-шараның аяқталу күні (айы, жылы)
Құны, (млн. теңге)
Іске қосылатын негізгі генерациялаушы жабдықтың техникалық параметрлері
Белгіленген электр қуаты, (МВт)
Белгіленген жылу қуаты, (Гкал/с)
1
2
3
4
5
6
7
Жұмыс істеп тұрған (қолданыстағы) электр станциясының жұмыс істеп тұрған негізгі генерациялайтын жабдығын ауыстыру
1.
2.
Жұмыс істеп тұрған (қолданыстағы) электр станциясының бұрын пайдаланудан шығарылған негізгі генерациялайтын жабдығын қалпына келтіру
1.
2.
Жұмыс істеп тұрған (қолданыстағы) электр станциясында қосымша негізгі генерациялайтын жабдықты енгізу (кеңейту)
1.
2.
Қолданыстағы (бұрыннан бар) электр станциясын жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту, қолданыстағы отынның баламалы түрі ретінде газды пайдалана отырып, генерациялайтын қондырғылар салу (негізгі жылу және электр энергиясын өндіретін жабдыққа қатысты)
1.
2.
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі шамада дәл көрсетіледі.";
3. Электр станциясының (атауын көрсету) инвестициялық бағдарламаны іске асырғанға дейінгі және кейінгі жұмыс параметрлері туралы ақпарат *.
Белгіленген қуаты
Орташа жылдық қолда бар қуат
Шартты отынды босатуға жұмсалатын меншікті шығыс**
Электр (МВт)
Жылу (Гкал/с)
Электр (МВт)
Жылу (Гкал/с)
Электр энергиясы (отынның үлестік шығысы/кВтс)
Жылу энергиясы (отынның үлестік шығысы/Гкал)
1
2
3
4
5
6
7
Инвестициялық бағдарламаны іске асырғанға дейін
1.
Инвестициялық бағдарламаны іске асырғаннан кейін
2.
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі шамада дәл көрсетіледі.
** - электр станциясының номиналды жұмыс режимінде.

1. Наименование электрической станции (указать наименование), которую охватывают мероприятия, реализация которых планируется в рамках инвестиционной программы.
2. Общая информация о мероприятиях, реализация которых планируется в рамках инвестиционной программы*.
п/п
Наименование мероприятия
Дата начала мероприятия (месяц, год)
Дата завершения мероприятия (месяц, год)
Стоимость (миллионов тенге)
Технические параметры вводимого основного генерирующего оборудования
Установленная электрическая мощность
(мегаватт)
Установленная тепловая мощность (гигакалорий/час)
1
2
3
4
5
6
7
Замена действующего основного генерирующего оборудования действующей (существующей) электрической станции
1.
2.
Восстановление ранее выведенного из эксплуатации основного генерирующего оборудования действующей (существующей) электрической станции
1.
2.
Введение дополнительного основного генерирующего оборудования на действующей (существующей) электрической станции (расширение)
1.
2.
Модернизация, реконструкция и (или) расширение действующей (существующей) электрической станции со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива действующей (в отношении основного генерирующего тепловую и электрическую энергию оборудования)
1.
2.
Примечание:
* - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.";
3. Информация о параметрах работы электрической станции (указать наименование) до и после реализации инвестиционной программы*.
п/п
Установленная мощность
Среднегодовая располагаемая мощность
Удельный расход условного топлива на отпуск**
Электрическая (мегаватт)
Тепловая (гигакалорий/час)
Электрическая (мегаватт)
Тепловая (гигакалорий/час)
Электрической энергии (удельный расход топлива / киловатт-час)
Тепловой энергии (удельный расход топлива / гигакалорий)
1
2
3
4
5
6
7
До реализации инвестиционной программы
1.
2.
...
После реализации инвестиционной программы
1.
2.
...
Примечание:
* числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых;
** в номинальном режиме работы электростанции.

4. Инвестициялық бағдарлама шеңберінде электр станциясына (атауын көрсету) инвестициялық салымдарды қайтару туралы ақпарат *.
Электр қуатын әзірлікте ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметіне жеке тариф, мың теңге/(МВт*ай)
Электр қуатын әзірлікте ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметінің көлемі, МВт
Электр қуатын әзірлікте ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметін сатып алу мерзімі, жыл
Жыл сайынғы қажетті қайтарым деңгейі, мың теңге/жыл
1
2
3
4
5
1.
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі шамада дәл көрсетіледі.

4. Информация о возврате инвестиционных вложений в электрическую станцию (указать наименование) в рамках инвестиционной программы*.
№ п/п
Индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, тысяч тенге/(мегаватт*месяц)
Объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности, мегаватт
Срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, год
Уровень необходимого ежегодного возврата, тысяч тенге/год
1
2
3
4
5
1.
2.
...
Примечание:
* числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.

5. Инвестициялық бағдарлама бойынша құжаттар мен материалдар:
1) отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі іс-шараның техникалық-экономикалық негіздемесі;
2) отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі іс-шараның техникалық-экономикалық негіздемесіне ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы;
3) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 310 Бұйрыққа
2-қосымша
Отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды салу арқылы
жаңғырту, реконструкциялау
және (немесе) кеңейту жөніндегі
инвестициялық
бағдарламаларды қарау,
отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды салу арқылы
жаңғыртуға,
реконструкциялауға және
(немесе) кеңейтуге
инвестициялық келісімдер
жасасу, электр қуатының
әзірлігін ұстап тұру бойынша
көрсетілетін қызметті сатып алу
туралы тиісті шарттар жасасу
және осы шарттар үшін электр
қуатының әзірлігін ұстап тұру
бойынша көрсетілетін қызметке
жеке тарифтерді, электр
қуатының әзірлігін ұстап тұру
бойынша көрсетілетін қызметті
сатып алудың көлемдері мен
мерзімдерін белгілеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық келісім
__________________________
(қол қойылған қала)
20 ___ ж. "____" ________________
(жасалған күні)
________________________________________________________________________,
(мемлекеттік органның атауы)
бұдан әрі "уәкілетті орган" деп аталып,
___________________________________________, _________ (ереже немесе бұйрық)
_________________________негізінде әрекет ететін_____________________________
____________________________________________________ атынан, бірінші тараптан,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.)
және ____________________________________________________________________,
(энергия өндіруші ұйымның атауы)
бұдан әрі "Энергия өндіруші ұйым" деп аталып,
_____________________________________________, _______(жарғы немесе сенімхат)
__________________________негізінде әрекет ететін____________________________
___________________________________________________________________атынан
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.)
екінші тараптан, әрі қарай бірлесін "Тараптар" деп аталып, "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге арналған осы инвестициялық келісімді (бұдан әрі – Келісім) жасасты.

5. Документы и материалы по инвестиционной программе:
1) технико-экономическое обоснование мероприятия по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива;
2) положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы на технико-экономическое обоснование мероприятия по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива;
3) положительное заключение государственной экологической экспертизы.
Приложение 2 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 3 сентября 2024 года № 310
Приложение 2
к Правилам рассмотрения
инвестиционных программ
по модернизации, реконструкции
и (или) расширению
со строительством генерирующих
установок с использованием газа
в качестве альтернативного типа
топлива, заключения
инвестиционных соглашений
на модернизацию, реконструкцию
и (или) расширение
со строительством генерирующих
установок с использованием газа
в качестве альтернативного типа
топлива, соответствующего
заключения договоров о покупке
услуги по поддержанию
готовности электрической
мощности и установления
для данных договоров
индивидуальных тарифов
на услугу по поддержанию
готовности электрической
мощности, объемов и сроков
покупки услуги
по поддержанию готовности
электрической мощности
Форма
Инвестиционное соглашение на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива
__________________________
(город подписания)
"____" ____ 20 ___ года
(дата заключения)
_______________________________________________________________________________________,
(название государственного органа)
в лице _________________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного лица, действующего на основании
_______________________________________________________________________________________,
(положения или приказа)
именуемый в дальнейшем уполномоченный орган, и (наименование энергопроизводящей организации)
в лице __________________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица)
действующего на основании _______________________________________________________________,
(устава или доверенности)
именуемый в дальнейшем "Энергопроизводящая организация", с другой стороны, в дальнейшем совместно
именуемые "Сторонами", в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электроэнергетике"
(далее – Закон) заключили настоящее инвестиционное соглашение на модернизацию, реконструкцию и (или)
расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного
типа топлива (далее – Соглашение).

1. Келісім Тараптардың отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейтуге міндеттемелер мен құқықтарды көздейді.
2. Энергия өндіруші ұйым мынаған:
1) осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес және жоспар-кестеге отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаны іске асыруды міндеттенеді;
2) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірмей, уәкілетті органға тәуелсіз энергетикалық сараптамамен расталған, осы Келісімге 2-қосымшада көрсетілген көрсеткіштерге (индикаторларға) қол жеткізгені туралы есепті ұсынуға;
3) тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін өзінің интернет-ресурсында және энергетиканың цифрлық платформасында растайтын құжаттарды (шарттар, орындалған жұмыстар актілері, қабылдау-беру актілері, шот-фактуралар және т.б.) жариялай отырып, жоспар-кестені іске асыру туралы есепті орналастыруға міндетті.
3. Энергия өндіруші ұйым мыналарға:
1) Заңға және Келісімге сәйкес электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы алуға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына және Келісімге сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
4. Уәкілетті орган мыналарға:
1) отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісім жасалған жағдайда, Келісімге 3-қосымшаға сәйкес мыналарды белгілеуге:
жеке тарифтердің осы жылдарға сәйкес орташа өлшенген мәндерімен ұсынылған жылдар бойынша электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке арналған жеке тарифті;
электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтер көлемінің осы жылдарға сәйкес сомаларымен ұсынылған жылдар бойынша электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтер көлемін;
электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімінің ең көбі болып ұсынылған электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімін белгілеуге міндеттенеді;
2) Келісім үшін әрбір жылға мынадай көрсеткіштер бойынша мынадай нысаналы индикаторларды: электр және (немесе) жылу энергиясын босатуға арналған шартты отынның үлестік шығыстарын; қолда бар электр қуатын; негізгі генерациялайтын жабдықтың қызмет ету мерзімін; негізгі генерациялайтын жабдықтың жұмыс істеу мерзімін, тозу дәрежесін; экологиялық көрсеткіштерді белгілеуге міндеттенеді;

1. Соглашение предусматривает обязательства и права Сторон на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива.
2. Энергопроизводящая организация обязуется:
1) реализовать инвестиционную программу по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, в соответствии с приложением 1 к настоящему Соглашению и план-графиком;
2) ежегодно не позднее 31 марта года, следующего за отчетным, представлять в уполномоченный орган отчет о достижении показателей (индикаторов), указанных в приложении 2 к настоящему Соглашению, подтвержденный независимой энергетической экспертизой;
3) ежеквартально, до 10 числа месяца следующим за отчетным периодом, размещать на своем интернет-ресурсе и цифровой платформе энергетики отчет о реализации плана-графика с опубликованием подтверждающих документов (договора, акты выполненных работ, акты приема-передачи, счет-фактуры и т.д.).
3. Энергопроизводящая организация вправе:
1) получать оплату услуги по поддержанию готовности электрической мощности в соответствии с Законом и Соглашением;
2) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Соглашением.
4. Уполномоченный орган обязан:
1) в случае заключения инвестиционного соглашения на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, установить, в соответствии с приложением 3 к Соглашению:
индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности по годам, представленный соответствующими данным годам средневзвешенными значениями индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности;
объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности по годам, представленный соответствующими данным годам суммами объемов услуги по поддержанию готовности электрической мощности;
срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, представленный наибольшим из сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности.
2) установить для Соглашения на каждый год целевые индикаторы по следующим показателям: удельные расходы условного топлива на отпуск электрической и (или) тепловой энергии, располагаемая электрическая мощность, срок службы основного генерирующего оборудования, степень износа основного генерирующего оборудования, экологические показатели;

3) Келісімде белгіленген нысаналы индикаторларға қол жеткізілмеген, сондай-ақ Келісімге 1-қосымшада көрсетілген жаңартулар жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңартудың инвестициялық бағдарламасының іс-шараларын іске асыру мерзімдері бұзылған жағдайда, осы Келісімді бұзуға не электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифті, жүйелік операторды хабардар ете отырып, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемі мен мерзімдерін өзгертуге;
4) отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі іс-шараларды іске асыру үшін тартылған негізгі борыш сомасы ұлғайған жағдайда, Келісімді іске асырудың инвестициялық тартымдылығын қамтамасыз ету қажеттілігін ескере отырып, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифке түзету жүргізілсін;
5. Уәкілетті орган мыналарға:
1) энергия өндіруші ұйымнан осы Келісім бойынша қабылданған міндеттемелердің орындалғанын растайтын ақпарат пен құжаттарды сұратуға және алуға;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және Келісімге сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
6. Келісімде реттелмеген барлық мәселелер бойынша Тараптар Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасын және азаматтық заңнаманы басшылыққа алады.
7. Келісім бойынша даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер арқылы шешіледі. Дауларды келіссөздер арқылы реттеу мүмкін болмаған кезде, мұндай даулар сот тәртібімен шешіледі.
8. Келісімнің ережелеріне, Келісімді орындау процесінде қандай да бір Тарап алған немесе сатып алған ақпаратқа Тараптардың шешімі бойынша құпия сипат беріледі.
9. Құпия ақпарат Тараптардың бірі екінші Тараптың келісімінсіз мынадай:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сот немесе құқық қорғау органдарының сұрау салуларына ақпарат ұсынатын;
2) ақпарат Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржылық және өзге де есептілікті алуға құқылы мемлекеттік органдарға берілетін жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға бермейді.
10. Келісімнің күшіне енген күні оған қол қойылған күн болып табылады.
11. Келісім мына мерзімге жасалды________ (___) жыл.
12. Тараптар екіжақты келісім бойынша жазбаша нысанда қосымша келісімдер жасасу арқылы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
13. Барлық қосымша келісімдерге Тараптардың өкілетті өкілдері қол қояды.

3) расторгнуть данное Соглашение либо изменить индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объем и сроки покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности с уведомлением системного оператора, в случае не достижения установленных в Соглашении целевых индикаторов, а также нарушения сроков реализации мероприятий инвестиционной программы по модернизации, реконструкции и (или) расширению, указанных в приложении 1 к Соглашению;
4) в случае увеличения суммы основного долга, привлеченного для реализации мероприятий по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, произвести корректировку индивидуального тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности с учетом необходимости обеспечения инвестиционной привлекательности реализации Соглашения.
5. Уполномоченный орган вправе:
1) запрашивать и получать от Энергопроизводящей организации информацию и документы, подтверждающие выполнение принятых обязательств по данному Соглашению;
2) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и Соглашением.
6. По всем неурегулированным Соглашением вопросам Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан в области электроэнергетики и гражданским законодательством.
7. Споры и разногласия по Соглашению разрешаются путем переговоров. В случае невозможности урегулирования споров путем переговоров такие споры решаются в судебном порядке.
8. Положениям Соглашения, информации, полученной или приобретенной какой-либо Стороной в процессе выполнения Соглашения, по решению Сторон придается конфиденциальный характер.
9. Конфиденциальная информация не передается одной из сторон третьим лицам без согласия другой Стороны, за исключением случаев:
1) представления информации на запросы судебных или правоохранительных органов в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
2) когда информация предоставляется государственным органам, которые правомочны получать финансовую и иную отчетность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Датой вступления Соглашения в силу будет являться дата его подписания.
11. Соглашение заключено сроком на ________ (___) лет.
12. Стороны по обоюдному согласию вносят изменения и дополнения в Соглашение путем заключения дополнительных соглашений в письменной форме:
13. Все дополнительные соглашения подписываются полномочными представителями Сторон.

14. Келісім бойынша кез келген хат алмасу мынадай мекенжайлар бойынша жіберіледі:
Уәкілетті орган.___________________________________
Энергия өндіруші ұйым _____________________________
15. Келісім мынадай:
1) қолданылу мерзімі аяқталған;
2) бұзылған;
3) сот шешімі;
4) Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасында, азаматтық заңнамада және Келісімде көзделген өзге де жағдайларда күшін тоқтатады.
16. Тараптардың заңды мәртебесінің не ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруі Келісімнің қолданысын тоқтатпайды және Келісім бұзылған, Тараптардың өзара келісімі бойынша өзгеретін не құқық нормалары оны қайта ресімдеуді талап ететін жағдайларды қоспағанда, барлық құқықтар мен міндеттер тиісті құқық мирасқорларына ауысады. Бұл ретте Тараптар бір-бірін құқықтық мәртебесінің, орналасқан жерінің және өзге де деректемелерінің өзгергені туралы осы оқиғалар басталған күннен бастап бір айлық мерзімде жазбаша нысанда хабардар етеді.
17. Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін және бірдей заңды күші бар екі түпнұсқа данада мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалды.
18. Энергия өндіруші ұйымның жауапкершілігі: Қазақстан Республикасының электр энергетикасы туралы заңдарының бұзылуына кiнәлi тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарында белгiлеген тәртiппен жауапты болады.
Уәкілетті орган:
Энергия өндіруші ұйым:
________________________
______________________________
________________________
______________________________
Отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды салу арқылы
жаңғырту, реконструкциялау
және (немесе) кеңейту жөніндегі
инвестициялық келісім
нысанына
1-қосымша
Нысан
Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарлама

14. Любая переписка по Соглашению направляется по следующим адресам:
Уполномоченный орган
_________________________________________________________________
Энергопроизводящая организация:
_________________________________________________________________
15. Настоящее Соглашение прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока действия;
2) расторжения;
3) решения суда;
4) в иных случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области электроэнергетики, гражданским законодательством и Соглашением.
16. Изменение юридического статуса либо организационно-правовой формы Сторон не прекращает действия Соглашения, и все права и обязанности переходят к соответствующим правопреемникам, за исключением случаев, когда Соглашение расторгается, изменяется по обоюдному согласию Сторон, либо нормы права требуют его переоформления. При этом, Стороны информируют друг друга об изменении правового статуса, места расположения и иных реквизитов в месячный срок в письменной форме со дня наступления данных событий.
17. Соглашение составлено на государственном и русском языках в двух подлинных экземплярах, для каждой из Сторон и имеющих равную юридическую силу.
18. Ответственность энергопроизводящей организации:
Энергопроизводящая организация в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств по Соглашению несут ответственность в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Уполномоченный орган:
Энергопроизводящая организация:
________________________
______________________________
________________________
______________________________
Приложение 1 к форме
Инвестиционного соглашения
на модернизацию, реконструкцию
и (или) расширение со строительством
генерирующих установок
с использованием газа в качестве
альтернативного типа топлива
Инвестиционная программа по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива

3) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы.
Отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды салу арқылы
жаңғырту, реконструкциялау
және (немесе) кеңейту жөніндегі
инвестициялық келісім
нысанына
2-қосымша
Нысан
Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық келісімнің мақсатты индикаторлары Электр станциясының атауы (атауын көрсету)*
Кезең (жыл)
Көрсеткіштер
Электр станциясының электр энергиясын босатуға арналған шартты отынның үлестік шығысының кезең ішіндегі орташа мәні (отынның үлестік шығысы/киловатт-сағат)
Электр станциясының жылу энергиясын босатуға арналған шартты отынның үлестік шығысының кезең ішіндегі орташа мәні (отынның үлестік шығысы/ гигакалорийя)
Іске қосылатын негізгі генерациялайтын жабдықтың қолда бар электр қуатының желтоқсан айындағы орташа мәні (мегаватт)
Пайдалануға берілген негізгі генерациялайтын жабдықтың қызмет ету мерзімі (кезең соңындағы жағдай бойынша қалған) (жыл)
Электр станциясының азот тотығы шығарындыларының кезең ішіндегі орташа үлестік мәні (миллиграмм /текше метр)**
Электр станциясының күкірт тотығы шығарындыларының кезең ішіндегі орташа үлестік мәні (миллиграмм /текше метр)**
Электр станциясының қатты бөлшектері шығарындыларының кезең ішіндегі орташа үлестік мәні (миллиграмм /текше метр)**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі шамада дәл көрсетіледі.
** - осы көрсеткіштер бойынша нысаналы индикаторлар Қазақстан Республикасы экологиялық заңнамасының талаптары ескеріле отырып қойылады.
Отынның баламалы түрі ретінде
газ пайдаланылатын
генерациялайтын
қондырғыларды салу арқылы
жаңғырту, реконструкциялау
және (немесе) кеңейту жөніндегі
инвестициялық келісім
нысанына
3-қосымша
Нысан
Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық келісім бойынша электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметке жеке тариф, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемі мен мерзімі *
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметке жеке тариф, мың теңге/(мегаватт*ай)
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызмет көлемі, мегаватт
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімі, жыл
1
3
4
5
1.
...
...
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері онға дейінгі шамада дәл көрсетіледі.".

3) положительное заключение государственной экологической экспертизы.
Приложение 2 к форме
Инвестиционного соглашения
на модернизацию, реконструкцию
и (или) расширение со строительством
генерирующих установок
с использованием газа
в качестве альтернативного
типа топлива
Форма
Показатели и соответствующие целевые индикаторы инвестиционного соглашения на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива
Наименование электрической станции (указать наименование)*
№ п/п
Период (год)
Показатели
Среднее за период значение удельного расхода условного топлива на отпуск электрической энергии электрической станции (удельный расход топлива / киловатт-час)
Среднее за период значение удельного расхода условного топлива на отпуск тепловой энергии электрической станции (удельный расход топлива / гигакалорий)
Среднее за декабрь месяц периода значение располагаемой электрической мощности вводимого основного генерирующего оборудования (мегаватт)
Срок службы введенного в эксплуатацию основного генерирующего оборудования (оставшийся по состоянию на конец периода) (год)
Среднее за период удельное значение выбросов оксидов азота электрической станции (миллиграмм / кубический метр) **
Среднее за период удельное значение выбросов оксидов серы электрической станции (миллиграмм / кубический метр) **
Среднее за период удельное значение выбросов твердых частиц электрической станции (миллиграмм / кубический метр) **
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
...
Примечание:
* числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых;
** целевые индикаторы по данным показателям выставляются с учетом требований экологического законодательства Республики Казахстан.
Приложение 3 к форме
Инвестиционного соглашения
на модернизацию, реконструкцию
и (или) расширение со строительством
генерирующих установок
с использованием газа
в качестве альтернативного
типа топлива
Форма
Индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объем и срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности по инвестиционному соглашению на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива*
№ п/п
Индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, тысяч тенге/(мегаватт*месяц)
Объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности, мегаватт
Срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, год
1
3
4
5
1.
2.
...
Примечание:
* числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.