Әкімшілік дереккөздерге қатысты тексеру тағайындау, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және мерзімдерін ұзарту актілерінің, қашықтан бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы қорытындылардың, мемлекеттік статистика саласында мемлекеттік бақылау жүргізу аясындағы тексерулердің нәтижелері туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 6 қыркүйекте № 35041 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі туралы ереженің 15-тармағы 80-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 15-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тексеру тағайындау туралы актінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тексеруді тоқтата тұру туралы актінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес тексеруді қайта бастау туралы актінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тексеруді тоқтату туралы актінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тексеру мерзімдерін ұзарту туралы актінің;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес қашықтан бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы қорытындының;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы қорытындының нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыста басшылыққа ету және пайдалану үшін жеткізілсін.

Об утверждении форм актов о назначении, приостановлении, возобновлении, прекращении и продлении проверки, заключений об устранении нарушений, выявленных по результатам дистанционного контроля, заключения о результатах проверки в сфере проведения государственного контроля в области государственной статистики в отношении административных источников
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 4 сентября 2024 года № 26. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2024 года № 35041
В соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 80-1) пункта 15 Положения об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427, подпунктом 15-2) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы:
1) акта о назначении проверки согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) акта о приостановлении проверки согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) акта о возобновлении проверки согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) акта о прекращении проверки согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) акта о продлении проверки согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) заключения об устранении нарушений, выявленных по результатам дистанционного контроля согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) заключения о результатах проверки согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.

4. Осы бұйрыққа орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросының басшысы
М. Турлубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2024 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 26 бұйрығына
1-қосымша
Тексеру тағайындау туралы акті
1. 20____жылғы "____"_________ №___
2. Әкімшілік дереккөзге тексеру тағайындаған мемлекеттік органның атауы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізуге өкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Тексеру жүргізу үшін тартылған мемлекеттік органдардың, ведомстволық бағынысты және өзге де ұйымдардың мамандары, консультанттары және сарапшылары туралы мәліметтер:
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Тексерілетін әкімшілік дереккөздің атауы, оның орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Тағайындалған тексерудің мәні:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Тексеруді бастау туралы хабарламаның шығыс нөмірі және күні:
№_____ 20____жылғы "____"_________
8. Тексеру жүргізу мерзімі:
20____ жылғы "___"____бастап 20___ жылғы "___"_____аралығында
9. Тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде тексеруге жататын нормативтік құқықтық актілер, міндетті талаптар:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
10. Тексерілетін кезең
20____ жылғы "___"____бастап 20___ жылғы "___"_____аралығында
11. Тексеру түрі:
__________________________________________________________________________

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
М. Турлубаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 4 сентября 2024 года № 26
Акт о назначении проверки
1. №___ "____" _________20____года
2. Наименование государственного органа, назначившего проверку
административного источника:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
уполномоченного (уполномоченных) на проведение проверки:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
4. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах государственных
органов, подведомственных и иных организаций, привлеченных
для проведения проверки:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
5. Наименование проверяемого административного источника,
его местонахождение, бизнес-идентификационный номер:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
6. Предмет назначенной проверки:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Исходящий номер и дата уведомления о начале проверки:
№ __ от "___"_____20___года.
8. Срок проведения проверки с "__"___ 20___ года по "__"____ 20__ года.
9. Правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные
правовые акты, обязательные требования которых подлежат проверке:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
10. Проверяемый период с "___"____20____года по "___"_____20___года.
11. Вид проверки:
_______________________________________________________________

12. Актіге қол қоюға өкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
13. "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабында көзделген құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ тексеруді тағайындау туралы актімен танысқан әкімшілік дереккөздің басшысы немесе басшының міндетін атқарушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2024 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 26 бұйрығына
2-қосымша
Тексеруді тоқтата тұру туралы акті
1. 20____жылғы "____"_________ №___
2. Әкімшілік дереккөзге тексеру тағайындаған мемлекеттік органның атауы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізуге өкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Тексеру жүргізу үшін тартылған мемлекеттік органдардың, ведомстволық бағынысты және өзге де ұйымдардың мамандары, консультанттары және сарапшылары туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Тексерілетін әкімшілік дереккөздің атауы, оның орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Тағайындалған тексерудің мәні:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Тексеру тағайындау туралы алдыңғы актінің нөмірі мен күні
№_____ 20____жылғы "____"_________
8. Тексеру жүргізу мерзімі:
20____ жылғы "___"____бастап 20___ жылғы "___"_____аралығында
9. Тексеру тоқтатылды:
20____ жылғы "___"____бастап 20___ жылғы "___"_____аралығында
10. Тексеруді тоқтата тұру себебі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

12. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица
уполномоченного подписывать акты:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
13. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
руководителя или лица, исполняющего обязанности руководителя
административного источника, ознакомленного с правами и обязанностями
предусмотренными статьей 12-1 Закона Республики Казахстан
"О государственной статистике", а также актом о назначении проверки:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 4 сентября 2024 года № 26
Акт о приостановлении проверки
1. №___ "____" _________20____года
2. Наименование государственного органа, назначившего проверку
административного источника:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
уполномоченного (уполномоченных) на проведение проверки:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
4. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах государственных
органов, подведомственных и иных организаций, привлеченных для
проведения проверки:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
5. Наименование проверяемого административного источника,
его местонахождение, бизнес-идентификационный номер:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
6. Предмет назначенной проверки:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
7. Номер и дата предыдущего акта о назначении проверки:
№ __ от "___"_____20___года.
8. Срок проведения проверки с "__"___20___года по "__"____20__года.
9. Проверка приостановлена с "___"____20____года.
10. Проверка приостановлена по причине:
______________________________________________________________
______________________________________________________________

12. Тексеруді қайта бастау туралы актімен танысқан әкімшілік дереккөздің башысының немесе міндетін атқарушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2024 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 26 бұйрығына
4-қосымша
Тексеруді тоқтату туралы акті
1. 20____жылғы "____"_________ №___
2. Әкімшілік дереккөзге тексеру тағайындаған мемлекеттік органның атауы
__________________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізуге өкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы
__________________________________________________________________________
4. Тексеру жүргізу үшін тартылған мемлекеттік органдардың, ведомстволық бағынысты және өзге де ұйымдардың мамандары, консультанттары және сарапшылары туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Тексерілетін әкімшілік дереккөздің атауы, оның орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Тағайындалған тексерудің мәні:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Тексеру тағайындау туралы алдыңғы актінің нөмірі мен күні
20____жылғы "____"_________ №___
8. Тексеру жүргізу мерзімі:
20____ жылғы "___"______ бастап 20___ жылғы "___"_____ аралығында
9. Тексеру 20 ___ "____"______ бастап тоқтатылды
10. Тексеруді тоқтату себебі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Тексеру түрі:
__________________________________________________________________________
12. Актіге қол қоюға өкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы
__________________________________________________________________________
13. Тексеруді тоқтата тұру туралы актімен танысқан әкімшілік дереккөздің басшысының немесе міндетін атқарушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2024 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 26 бұйрығына
5-қосымша
Тексеруді ұзарту туралы акті

12. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
руководителя или лица, исполняющего обязанности руководителя
административного источника ознакомленного с актом
о возобновлении проверки:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Приложение 4 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 4 сентября 2024 года № 26
Акт о прекращении проверки
1. №___ "____" _________20____года
2. Наименование государственного органа, назначившего проверку
административного источника:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
уполномоченного (уполномоченных) на проведение проверки:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
4. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах государственных
органов, подведомственных и иных организаций, привлеченных
для проведения проверки:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
5. Наименование проверяемого административного источника,
его местонахождение, бизнес-идентификационный номер:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
6. Предмет назначенной проверки:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
7. Номер и дата предыдущего акта о назначении проверки:
№ __ от "___"_____20___года.
8. Срок проведения проверки с "__"___20___года по "__"____20__года.
9. Проверка прекращена с "___"____20____года.
10. Проверка прекращена по причине:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
11. Вид проверки:
___________________________________________________________
12. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
лица уполномоченного подписывать акты:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
13. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
руководителя или лица, исполняющего обязанности руководителя
административного источника ознакомленного с актом
о прекращении проверки:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Приложение 6 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 4 сентября 2024 года № 26
Акт о продлении проверки

4. Тексеру жүргізген адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Тексеру жүргізу үшін тартылған мемлекеттік органдардың, ведомстволық бағынысты және өзге де ұйымдардың мамандары, консультанттары және сарапшылары туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Тексерілетін әкімшілік дереккөздің атауы, оның орналасқан орны, бизнес -сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
7. Тексеру түрі:
__________________________________________________________________________
8. Тексеру жүргізу мерзімі және кезеңі:
20____ жылғы "___"____бастап 20___ жылғы "___"_____аралығында
9. Тексерудің мәні:
__________________________________________________________________________
10. Тексеру нәтижелері, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
11. Талаптарды орындау мерзімін көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою туралы талаптар:
__________________________________________________________________________
12. Тексеру жүргізген лауазымды адамдардың қолдары:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
13. Әкімшілік дереккөз басшысының немесе басшының міндетін атқарушы адамның, сондай-ақ тексеру жүргізу кезінде қатысқан адамдардың қорытындымен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

4. Фамилии, имена, отчества (при его наличии) и должности лиц,
проводивших проверку
___________________________________________________________
___________________________________________________________
5. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах
государственных органов, подведомственных и иных организаций,
привлеченных для проведения проверки:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
6. Наименование проверяемого административного источника,
его местонахождение, бизнес-идентификационный номер:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
7. Вид проверки:
___________________________________________________________
8. Срок и период проведения проверки
с "___"____20____года по "___"_____20___года.
9. Предмет проверки:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
10. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных
нарушениях, их характере:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
11. Требования об устранении выявленных нарушений с указанием
срока исполнения требований
___________________________________________________________
___________________________________________________________
12. Подписи должностных лиц, проводивших проверку:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
13. Сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении
с заключением руководителя или лица, исполняющего обязанности
руководителя административного источника, а также лиц,
присутствовавших при проведении проверки, их подписи или запись
об отказе от подписи
___________________________________________________________
___________________________________________________________