"Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті, негізгі және еларалық есептілік нысандарын және оларды толтыру Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 1104 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 19 қыркүйектегі № 633 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 25 қыркүйекте № 35117 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті, негізгі және еларалық есептілік нысандарын және оларды толтыру Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 1104 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18034 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептілік нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептілік нысанын толтыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептіліктің нысанын толтыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және мәмілеге қатысушылардың трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептіліктің нысанын (бұдан әрі – Есептілік) толтыру тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Жергілікті субъект – Заңның 7-1-бабына сәйкес жергілікті есептілікті ұсыну жөніндегі міндет жүктелген мәміле қатысушысы.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Есептілік мемлекеттік кірістер органдарының салықтық есептілікті қабылдау және өңдеу жүйесі арқылы ақпаратты компьютерлік өңдеуге жол берілетін мемлекеттік кірістер органдары жүйесінің Есептілікті қабылдауы туралы хабарламамен электронды түрде ұсынылады және электрондық цифрлық қолмен куәландырылады.
Бағдарламалық қамтамасыз ету болмаған не мемлекеттік кірістер органының бағдарламалық қамтамасыз етуінде техникалық ақаулықтар анықталған кезде мәмілеге қатысушы азаматтардың өтініштерін қабылдау мен өңдеудің бірыңғай платформасы немесе электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы Есептілікті электрондық түрде ұсынады.
Есептілікті электрондық түрде ұсыну мүмкін болмаған кезде мәмілеге қатысушы мемлекеттік кірістер органына бұл туралы куәландыратын құжаттарды ұсынады және Есептілікті қағаз жеткізгіште толтыра отырып, оны электрондық жеткізгіштегі көшірмелерімен қоса:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 1104 "Об утверждении форм местной, основной и межстрановой отчетностей по трансфертному ценообразованию и Правил их заполнения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 сентября 2024 года № 633. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2024 года № 35117
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 1104 "Об утверждении форм местной, основной и межстрановой отчетностей по трансфертному ценообразованию и Правил их заполнения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18034) следующие изменения:
форму местной отчетности по трансфертному ценообразованию, утвержденную согласно приложению 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах заполнения формы местной отчетности по трансфертному ценообразованию, утвержденных согласно приложению 2 к указанному приказу:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила заполнения формы местной отчетности по трансфертному ценообразованию (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" (далее – Закон) и определяют порядок заполнения участником сделки формы местной отчетности по трансфертному ценообразованию (далее – Отчетность).";
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) местный субъект – участник сделки, на которого возложена обязанность по представлению Отчетности согласно статье 7-1 Закона.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отчетность представляется в электронном виде с уведомлением о принятии Отчетности системой органа государственных доходов, допускающей компьютерную обработку информации, посредством системы приема и обработки налоговой отчетности органа государственных доходов и заверяется электронной цифровой подписью.
При отсутствии программного обеспечения либо обнаружения технических ошибок в программном обеспечении органа государственных доходов, участник сделки представляет Отчетность в электронном виде посредством единой платформы приема и обработки всех обращений граждан или единой системы электронного документооборота.
При невозможности представления Отчетности в электронном виде, участник сделки предоставляет в орган государственных доходов удостоверяющие об этом документы и заполняет Отчетность на бумажном носителе, которую предоставляет с приложением копии на электронном носителе:

1) пошта арқылы пошта байланыс ұйымының алғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен;
2) келу тәртібінде 2 (екі) данада қағаз тасымалдағышында ұсынады, оның 1 (біреуі) мемлекеттік кірістер органдарының қабылдау туралы белгісімен мәмілеге қатысушыға қайтарылады.";
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілген трансферттік баға белгілеу бойынша негізгі есептілік нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы
2024 жылғы "__" __________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 633 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1104 бұйрығына
1-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептілік Есепті кезең 20__ жыл
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1.
Индекс: 013 ЖЕ
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне
Ұсынады: мәмілеге қатысушылар
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсыну мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі 12 айдан кешіктірмей.
1-бөлім. Жергілікті субъект
1.1. Жергілікті субъектінің басқару құрылымын және Жергілікті субъектінің ұйымдық құрылымын сипаттау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
1.2. Жергілікті субъектінің кәсіпкерлік іс-қимылын егжей-тегжейлі сипаттау және Жергілікті субъекті пайдаланатын бизнесті жүргізу стратегиясы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.

1) по почте заказным письмом с получением уведомления от почтовой связи;
2) в явочном порядке на бумажном носителе в 2 (двух) экземплярах, 1 (один) из которых возвращается участнику сделки с отметкой органа государственных доходов о принятии.";
форму основной отчетности по трансфертному ценообразованию, утвержденную согласно приложению 3 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"__" __________ 2024 года
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 19 сентября 2024 года № 633
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 1104
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Местная отчетность по трансфертному ценообразованию
Отчетный период 20___ год
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1.
Индекс: 013 МО
Куда предоставляется: в Комитет государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан
Предоставляют: участники сделки
Периодичность: ежегодная
Срок предоставления: не позднее 12 месяцев, следующих
за отчетным финансовым годом
Раздел 1. Местный субъект
1.1. Описание структуры управления Местного субъекта и организационная структура
Местного субъекта
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
1.2. Детальное описание предпринимательской деятельности Местного субъекта
и стратегии ведения бизнеса, используемой Местным субъектом
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.

1.3. Жергілікті субъектінің негізгі бәсекелестерінің тізбесі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2 бөлім. Бақыланатын мәмілелер
2.1. Бақыланатын мәмілелер санаттарының сипаттамасы (мысалы, өндірістік қызметтерді сатып алу, тауарларды сатып алу, қызметтерді ұсыну, қарыздар, міндеттемелерді қаржыландыру және орындау кепілдіктері, материалдық емес активтерді лицензиялау және т.б.) және бақыланатын мәмілелер жүзеге асырылған міндеттемелер
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.2. Шетелдік алушылар мен төлеушілер тіркелетін салық юрисдикциясы бөлігінде Жергілікті субъектінің қатысуымен бақыланатын мәмілелердің әрбір санаты бойынша төлемдер мен ақша құралдары түсімінің сомалары (мысалы, тауарлар, қызметтер, жұмыстар, роялти, лицензиялық төлем, сыйақы төлеу және т.б. бойынша төлемдер және түсімдер)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.3. Бақыланатын мәмілелердің әр санатына тараптар болып табылатын, олардың арасындағы өзара байланысты көрсете отырып, өзара байланысты тараптардың тізбесі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________.
2.4. Жергілікті субъектінің өзара байланысты тараптармен жасаған, жасалған күнін және келісімнің қоса берілетін көшірмелерінің тізбесі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.5. Жергілікті субъектінің және тиісті өзара байланысты тараптардың бақыланатын мәмілелердің әрбір санатына қатысты функционалды талдау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.6. Трансферттік баға белгілеуді талдау әдісі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.

1.3. Перечень основных конкурентов Местного субъекта
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Раздел 2. Контролируемые сделки
2.1. Описание категорий контролируемых сделок (например, закуп услуг
по производству, приобретение товаров, предоставление услуг, займы, гарантии
по финансированию и исполнению обязательств, лицензирование нематериальных
активов) и обстоятельств, в которых осуществлялись контролируемые сделки
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.2. Суммы платежей и поступлений денежных средств по каждой категории
контролируемых сделок с участием Местного субъекта (например, платежей
и поступлений по оплате за товары, услуги, работы, лицензионных платежей,
вознаграждений) в разрезе налоговых юрисдикций, в которых зарегистрированы
иностранные получатели и плательщики
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.3. Перечень взаимосвязанных сторон, являющихся сторонами в каждой категории
контролируемых сделок, с указанием взаимосвязанности между ними
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.4. Перечень прилагаемых копий материальных соглашений к настоящей отчетности,
заключенных Местным субъектом с взаимосвязанными сторонами, с указанием даты
заключения и сторон соглашения
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
2.5. Функциональный анализ Местного субъекта и соответствующих
взаимосвязанных сторон в отношении каждой категорий контролируемых сделок
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.6. Метод трансфертного ценообразования
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.

2.7. Тексерілетін тарап ретінде таңдалған, өзара байланысты тараптың атауы, іріктеуге негіздеме
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.8. Трансферттік баға белгілеу әдісін қолдану үшін жасалған, жолберудің сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.9. Көп жылдық талдау жүргізу үшін себептердің негіздемесі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.10. Таңдалған салыстырмалы бақыланбайтын мәмілелердің тізбесі мен сипаттамасы, салыстырмалы деректерді және ақпарат көзін табудың әдіснамасын сипаттау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.11. Салыстырмалықты қамтамасыз ету үшін жүргізілген түзетулердің сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.12. "Қол созу" қағидатына баға сәйкестігін негіздеу
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.13. Трансферттік баға белгілеу әдісін талдау әдісін қолдану үшін пайдаланылған қаржылық ақпарат
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.14. Осы есептілікке қоса беріліп отырған трансферттік баға белгілеу туралы қолданыстағы келісімдердің көшірмелері туралы мәліметтер және салық қаулылары
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3 бөлім. Қаржылық ақпарат

2.7. Наименование взаимосвязанной стороны, которая выбрана в качестве
проверяемой стороны, обоснование выбора
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.8. Описание допущений, сделанных для применения метода трансфертного
ценообразования
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.9. Обоснование причин для проведения многолетнего анализа
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.10. Перечень и описание отобранных сопоставимых неконтролируемых сделок,
описание методологии поиска сопоставимых данных и источника информации
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.11. Описание корректировок, производимых для обеспечения сопоставимости
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.12. Обоснования соответствия цен принципу "вытянутой руки"
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.13. Финансовая информация, использованная для применения метода трансфертного
ценообразования
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
2.14. Сведения о прилагаемых к настоящей отчетности копиях действующих
соглашений о трансфертном ценообразовании и налоговых постановлений
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Раздел 3. Финансовая информация

3.1. Жергілікті субъектінің есепті қаржы жылындағы жылсайынғы қаржылық есептілігі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3.2. Жергілікті субъектінің жылдық қаржылық есептілігіндегі оның деректері негізінде қаржылық деректерді айқындау туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3.3. Бақыланбайтын салыстырмалы мәмілелер бойынша қаржылық деректер
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
4-бөлім. Жергілікті субъектінің жауапкершілігі
Атауы:__________________________
________________________________
Мекенжайы:_____________________
________________________________
Телефоны:_______________________
________________________________
Электрондық почта
мекенжайы:______________________
Орындаушы______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қолы _______________________
Телефоны:_______________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам:
_______________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) Қолы
Ұсынылған күні: 20___жылғы "___" ___________
Мемлекеттік кірістер органының коды __ __ __ __
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
есепті қабылдаған лауазымды
тұлғаның: ____________________________
Қабылдау күні:
20___жылғы "___" _________
құжаттың кіріс №: _______
Пошта штемпелінің күні:
20____жылғы "___" _________
(егер пошта арқылы жолданған болса)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып
табылатын заңды тұлғаларды
қоспағанда):
________________________________
Ескертпе:
"Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептілік" формасын толтыру бойынша түсіндірме осы Бұйрықтың 2-қосымшаға сәйкес Трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті есептілікті толтыру Қағидаларына сәйкес келтірілген.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 633 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1104 бұйрығына
3-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Трансферттік баға белгілеу бойынша негізгі есептілік Есепті кезең 20__ жыл
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған:

3.1. Ежегодная финансовая отчетность Местного субъекта за отчетный финансовый год
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
3.2. Информация об определении финансовых данных Местного субъекта на основе
данных его годовой финансовой отчетности
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
3.3. Финансовые данные по сопоставимым неконтролируемым сделкам
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Раздел 4. Ответственность Местного субъекта
Наименование:_____________________
_________________________________
Адрес:___________________________
_________________________________
Телефон:__________________________
__________________________________
Адрес электронной почты: ___________
__________________________________
Исполнитель ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _______________
Телефон:
_________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_______________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) Подпись
Дата представления:
"___" _________ 20___года
Код органа
государственных доходов __ __ __ __
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
должностного лица,
принявшего отчетность
_______________________
Дата приема:
"___" _________ 20___года
входящий № документа: _______
Дата почтового штемпеля:
"___" _________ 20____года
(заполняется при направлении по почте)
Место печати
(за исключением юридических лиц,
являющихся субъектами частного
предпринимательства): ______
_____
Примечание:
Пояснение по заполнению формы "Местная отчетность по трансфертному
ценообразованию" приведено
в Правилах заполнения местной отчетности по трансфертному ценообразованию
согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 19 сентября 2024 года № 633
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 1104
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Основная отчетность по трансфертному ценообразованию
Отчетный период 20___год
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:

https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1.
Индекс: 014 НЕ
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне
Ұсынады: халықаралық топтың қатысушылары
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсыну мерзімі: халықаралық топқа қатысушы уәкілетті органнан негізгі есептілікті ұсыну туралы талапты алған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде.
1-бөлім. Ұйымдастырушылық құрылым
1.1. Халықаралық топтың заңдық құрылымы мен меншік құрылымы (иелену үлесі), сондай-ақ халықаралық топ компаниялардың географиялық орналасқан жері (резиденттік еліндегі) туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2-бөлім. Халықаралық топ қызметінің сипаттамасы
2.1. Халықаралық топтың пайдалылық әсер ететін негізгі факторларының сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.2. 2.3-тармақта көрсетілген, тауарларды өткізу, қызметтерді көрсету орны, жұмыстарды орындау негізгі географиялық нарықтар сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.3. Халықаралық топтың тауарларын өткізуден (жұмыстар, қызметтер) табыстың мөлшері бес ірі жеткізілім тізбегінің сипаттамасы және (немесе) басқа кез келген тауарларды, қызметтерді, жұмыстарды өткізуден түскен есепті қаржы жылы халықаралық топтың түсімінен 5% аса құраған табысы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.4. Маңызды қызметтер көрсететін негізгі халықаралық топтарды және қызмет көрсетуге шығындарды бөлуге және топтардың ішіндегі қызмет көрсетулердің құнын анықтауға арналған трансфертті баға белгілеу бойынша саясаттарды қоса алғанда, халықаралық топтың қатысушылары арасында жасалған қызмет көрсету, жұмыстарды орындау туралы халықаралық топтың шарттары үшін елеулі маңызы бар тізбесі мен қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.

https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1.
Индекс: 014 ОО
Куда предоставляется: в Комитет государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан
Предоставляют: участники международной группы
Периодичность: ежегодная
Срок предоставления: в течение тридцати календарных дней со дня получения
участником международной группы требования от уполномоченного органа
о предоставлении основной отчетности.
Раздел 1. Организационная структура
1.1. Информация о юридической структуре и структуре собственности
(доле владения) международной группы, а также географическом расположении
(стране резидентства) компаний международной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Раздел 2. Описание деятельности международной группы
2.1. Описание основных факторов, влияющих на прибыльность международной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
2.2. Описание основных географических рынков реализации товаров, оказания услуг,
выполнения работ, указанных в пункте 2.3
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
2.3. Описание цепочки поставок до пяти крупнейших по размеру дохода
от реализации товаров, (работ, услуг) международной группы и (или) любых других
товаров, услуг, работ доход от реализации которых составил более 5% от выручки
международной группы в отчетном финансовом году
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
2.4. Перечень и краткое описание существенных для международной группы
договоров об оказании услуг, выполнении работ, заключенных между участниками
международной группы, включая описание основных участников международной
групп, предоставляющих важные услуги, и политик по трансфертному
ценообразованию для распределения затрат на оказание услуг и определения
стоимости внутригрупповых услуг
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.

2.5. Халықаралық топтың тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құнын белгілеуде халықаралық топқа жеке қатысушылардың негізгі үлесін сипаттайтын қысқаша функционалдық талдау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
2.6. Есепті қаржы жылы орын алған, халықаралық топ үшін елеулі маңызы бар бизнесті қайта құрылымдау, сіңіру және бөліну сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3-бөлім. Халықаралық топтың материалдық емес активтері
3.1. Халықаралық топтың материалдық емес активтерді құру, иелену және пайдалану стратегиясының сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3.2. Заңды түрде оған ие халықаралық топқа қатысушының атауларын көрсете отырып, трансферттік баға белгілеу мақсаттары үшін халықаралық топ үшін елеулі маңызы бар, халықаралық топтың материалдық емес активтерінің тізбесі немесе материалдық емес активтердің топтары
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3.3. Халықаралық топ үшін маңызды шығыстарды жабуға арналған жарна туралы келісімді, әзірлеу туралы келісімді және лицензиялық келісімді қоса, материалдық емес активтерге қатысты халықаралық топ қатысушылары арасында жасалған келісімдердің тізбесі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3.4. Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға және материалдық емес активтерге қатысты халықаралық топтың трансфертік баға белгілеу саясатының сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
3.5. Халықаралық топ үшін маңызды есепті қаржы жылында тиісті халықаралық топ қатысушыларының атауын және резиденттілік елін және сыйақыларды көрсете отырып орын алған халықаралық топ қатысушылары арасындағы материалдық емес активтерде қатысу үлесін іске асыру мәмілелерінің жалпы сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.

2.5. Краткий функциональный анализ, описывающий основной вклад отдельных
участников международной группы в создании стоимости товаров (работ, услуг)
международной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
2.6. Описание существенных для международной группы сделок реструктуризации
бизнеса, поглощения и разделения, имевших место в отчетном финансовом году
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Раздел 3. Нематериальные активы международной группы
3.1. Описание стратегии международной группы по созданию, владению
и использованию нематериальных активов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
3.2. Перечень нематериальных активов или групп нематериальных активов
международной группы, существенных для международной группы для целей
трансфертного ценообразования, с указанием наименований участников
международной группы, которые юридически владеют ими
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
3.3. Перечень существенных для международной группы соглашений, заключенных
между участниками международной группы, в отношении нематериальных активов,
включая соглашения о взносах на покрытие расходов, соглашения о разработке
и лицензионные соглашения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
3.4. Описание политик трансфертного ценообразования международной группы
в отношении научно-исследовательской и опытно-конструкторской работы (НИОКР)
и нематериальных активов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
3.5. Общее описание существенных для международной группы сделок реализации
доли участия в нематериальных активах между участниками международной группы,
имевших место в течение отчетного финансового года (при наличии), с указанием
наименования и страны резидентства соответствующих участников международных
групп и вознаграждений
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.

4-бөлім. Халықаралық топтың қыржылық қызметі
4.1 Халықаралық топтың қатысушылары болып табылмайтын қарыз берушімен мәмілені қоса, халықаралық топ пен оның негізгі қатысушыларын қаржыландыру тәртібі туралы мәлімет
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
4.2. Халықаралық топта, оның заңнамасына сәйкес осындай халықаралық топ қатысушылары және осындай халықаралық топ қатысушыларының тиімді басқару орындары құрылған мемлекетті көрсете отырып, орталықтандырылған қаржыландыру функциясын жүзеге асыратын халықаралық топ қатысушыларының тізбесі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
4.3. Халықаралық топ қатысушылары арасындағы халықаралық мәмілелерге қатысты халықаралық топтың трансфертік баға белгілеудің жалпы саясатының сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
5-бөлім. Халықаралық топтың қаржылық және салықтық ақпараты
5.1. Есепті қаржы жылында қаржылық есептілік мақсаты үшін және (немесе) басқарушылық, салық немесе өзге де мақсаттары үшін дайындалған халықаралық топтың қоса беріп отырған шоғырландырылған қаржы есептілігінің көшірмесі туралы мәлімет
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
5.2. Қолданыстағы халықаралық топтың трансфертік баға белгілеу туралы біржақты келісімдердің және мемлекеттер арасында кірістерді бөлу туралы салық қаулыларының тізбесі мен қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________.
6-бөлім. Халықаралық топ қатысушысының жауапкершілігі
Атауы:________________________
______________________________
Мекенжайы:___________________ ______________________________
Телефоны:_____________________
______________________________
Электрондық почта мекенжайы:_______________________
Орындаушы____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) Қолы _______________
Телефоны:________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам: _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) Қолы
Ұсынылған күні: 20___жылғы "___" _________
Мемлекеттік кірістер органының коды __ __ __ __
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) есепті қабылдаған лауазымды тұлғаның: _______________________
Қабылдау күні: 20___жылғы "___" _________ құжаттың кіріс №: _______
Пошта штемпелінің күні: 20____жылғы "___" _________ (егер пошта арқылы жолданған болса)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда): ________________________________
Ескертпе:
"Трансферттік баға белгілеу бойынша негізгі есептілік" формасын толтыру түсініктемесі осы Бұйрыққа 4-қосымшаның Трансферттік баға белгілеу бойынша негізгі есептілікті толтыру Қағидаларына сәйкес келтірілген.

Раздел 4. Финансовая деятельность международной группы
4.1 Сведения о порядке финансирования международной группы и ее основных
участников, включая сделки с займодателями, не являющимися участниками
международной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
4.2. Перечень участников международной группы, осуществляющих функцию
централизованного финансирования в международной группе, с указанием
государства, в соответствии с законодательством которого, учреждены такие
участники международной группы, и места эффективного управления таких
участников международной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
4.3. Описание общих политик трансфертного ценообразования международной
группы в отношении финансовых сделок между участниками международной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Раздел 5. Финансовая и налоговая информация международной группы
5.1. Сведения о прилагаемой копии консолидированной финансовой отчетности
международной группы за отчетный финансовый год, подготовленной, в том числе
для целей финансовой отчетности и (или) для внутренних управленческих,
налоговых целей
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
5.2. Перечень и краткое описание действующих односторонних соглашений
о трансфертном ценообразовании международной группы и налоговых постановлений
о распределении дохода между государствами
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Раздел 6. Ответственность участника международной группы
Наименование:_____________________
__________________________________
Адрес:__________________________
________________________________
Телефон:__________________________
__________________________________
Адрес электронной почты: _________
________________________________
Исполнитель _________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись __________________________
Телефон:________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_______________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) Подпись
Дата предоставления:
"___" _________ 20___года
Код органа государственных доходов
__ __ __ __
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, принявшего отчетность ______________________________________
Дата приема: "___" _________ 20___года
входящий № документа: _________
Дата почтового штемпеля:
"___" _________ 20____года
(заполняется при направлении по почте)
Место печати
(за исключением юридических лиц,
являющихся субъектами частного
предпринимательства): ___________
Примечание:
Пояснение по заполнению формы "Основная отчетность по трансфертному
ценообразованию" приведено в Правилах заполнения основной отчетности
по трансфертному ценообразованию согласно приложению 4 к настоящему приказу.