Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және оны әзірлеуге қосымша шығындарды талап ететін талдамалық ақпаратты өтеулі негізде ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 32 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 қыркүйекте № 35150 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-1 және 26-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және оны әзірлеуге қосымша шығындарды талап ететін талдамалық ақпаратты өтеулі негізде ұсыну қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Мемлекеттік органдардың интернет-ресурсының бірыңғай порталындағы Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы бетінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыста басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросының басшысы
М. Турлубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2024 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 32 Бұйрыққа
қосымша
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және оны әзірлеуге қосымша шығындарды талап ететін талдамалық ақпаратты өтеулі негізде ұсыну қағидалары

Об утверждении Правил предоставления на возмездной основе аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации и требующей дополнительных затрат на ее разработку
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2024 года № 35150
В соответствии со статьями 23-1 и 26 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила предоставления на возмездной основе аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации и требующей дополнительных затрат на ее разработку, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Едином портале интернет-ресурсов государственных органов на странице Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
М. Турлубаев
СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 27 сентября 2024 года № 32
Порядок предоставления на возмездной основе аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации и требующей дополнительных затрат на ее разработку

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 23-1 және 26-баптарына сәйкес ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және оны әзірлеуге қосымша шығындарды талап ететін талдамалық ақпаратты өтеулі негізде ұсыну тәртібін (бұдан әрі - Қағидалар) айқындайды.
2. Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және оны әзірлеуге қосымша шығындарды талап ететін талдамалық ақпаратты (бұдан әрі – талдамалық ақпарат) өтеулі негізде ұсынуды "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) Заңның 23-1-бабына сәйкес жүзеге асырады.
2. Талдамалық ақпаратты ұсыну тәртібі
3. Өтініш беруші, өтінішке сәйкес осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес "АЕО" РМК-ға қағаз нысанда немесе оның сканерленген көшірмесін электрондық түрде info@statdata.kz электрондық мекенжайына өтініш жолдайды. Өтінішті алғаннан кейін, "АЕО" РМК осы Қағидалардағы 3-қосымшаға сәйкес нысанда өтінішті қарауға қабылдау туралы хабарлама береді.
4. "АЕО" РМК сұратылып отырған ақпараттың болуы және оны ұсыну мүмкіндігі тұрғысынан өтінішті қарастырады.
Егер сұратылып отырған талдамалық ақпарат статистикалық көрсеткіштер жіктеуішінің аясынан тыс болған жағдайда немесе "АЕО" РМК-де сұратылып отырған деректерге қолжетімділігі жоқ және (немесе) сұратылып отырған деректерді пайдалануға шектеу бар болса "АЕО" РМК өтініш берушіге талдамалық ақпаратты ұсынудан бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарлама жолдайды.
Хабарламада өтініш беруші алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы көрсетіледі.
Тыңдау туралы хабарлама талдамалық ақпаратты ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын өтініш берушінің электрондық мекенжайына және (немесе) ұялы байланысының абоненттік нөміріне мәтіндік хабарламамен жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша "АЕО" РМК өтінішті одан әрі қарау туралы шешім қабылдайды немесе осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес талдамалық ақпаратты ұсынудан бас тарту туралы хатын қалыптастырады. Талдамалық ақпаратты ұсынудан бас тарту туралы хат өтініш берушінің пошталық мекенжайына қағаз нысанда немесе электрондық мекенжайы арқылы жіберіледі.
Жоғарыда аталған тәсілдердің бірімен жіберілген тыңдау туралы хабарлама жіберілген күннен бастап тапсырылған болып есептеледі.
Сұратылған талдамалық ақпарат болған жағдайда "АЕО" РМК өтініш берушінің пошталық мекенжайына қағаз нысанда немесе электрондық мекенжайға электронды түрде техникалық ерекшелікті жасау қажеттілігі туралы хат жібереді, онда міндеттері, мақсаты, талданатын көрсеткіштер тізбесі, талдау түрі, кезеңі, аяқталу мерзімі, күтілетін нәтижелер және ақпаратты ұсыну нысаны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок предоставления на возмездной основе аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации и требующей дополнительных затрат на ее разработку (далее - Правила) в соответствии cо статьями 23-1 и 26 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее - Закон).
2. Предоставление на возмездной основе аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации и требующей дополнительных затрат на ее разработку (далее – аналитическая информация) осуществляется Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ") согласно статье 23-1 Закона.
2. Порядок предоставления аналитической информации
3. Заявитель подает заявление в соответствии с приложениями 1 или 2 к настоящим Правилам, в РГП "ИВЦ" в бумажной форме или его сканированную копию в электронном виде на адрес электронный почты info@statdata.kz. После получения заявления РГП "ИВЦ" направляет уведомление о принятии заявления к рассмотрению по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
4. РГП "ИВЦ" рассматривает заявление на предмет наличия запрашиваемой информации и возможности ее предоставления.
В случае, если запрашиваемая аналитическая информация выходит за рамки классификатора статистических показателей или РГП "ИВЦ" не имеет доступа к запрашиваемым данным и (или) на их использование установлены ограничения, РГП "ИВЦ" направляет заявителю уведомление о предварительном решении об отказе в предоставлении аналитической информации.
В уведомлении указываются время и место (способ) проведения заслушивания для возможности выражения заявителем позиции по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес заявителя и (или) в виде текстового сообщения на абонентский номер сотовой связи заявителя, не менее чем за три рабочих дня до завершения срока предоставления аналитической информации. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня направления уведомления.
По результатам заслушивания РГП "ИВЦ" принимает решение о дальнейшем рассмотрении заявления или формирует письмо об отказе в предоставлении аналитической информации согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Письмо об отказе в предоставлении аналитической информации направляется заявителю на почтовый адрес в бумажной форме или в электронном виде на адрес электронный почты заявителя.
Уведомление о заслушивании, направленное одним из вышеперечисленных способов, будет считаться врученным со дня ее отправки.
При наличии запрашиваемой аналитической информации, РГП "ИВЦ" направляет на почтовой адрес в бумажной форме или в электронном виде на адрес электронный почты заявителя письмо о необходимости составления технической спецификации, в которой указываются задачи, цель, перечень анализируемых показателей, вид анализа, период, сроки завершения, ожидаемые результаты и форма представления информации.

5. Техникалық ерекшелікті келісу аяқталғаннан кейін, "АЕО" РМК өтініште көрсетілген электрондық мекенжайға электрондық түрде көрсетілетін қызметтердің құнын көрсете отырып, шарттың жобасын өтініш берушіге келісуге жібереді.
6. "АЕО" РМК өтініш беруші қолын қойған шартты алғаннан кейін, осы шарт қол қойылған сәтінен бастап жасалған болып есептеледі, "АЕО" РМК жасалған шарттың негізінде төлемге шот қояды.
7. Өтініш беруші келісілген шартты қағаз нысанда немесе электрондық түрде электрондық мекенжайға info@statdata.kz жіберген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде ұсынбаған жағдайда "АЕО" РМК осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес өтініш берушіге бас тарту туралы хат жолдайды.
8. Төлем мерзімдері және талдамалық ақпаратты ұсыну жасалған шартпен және техникалық ерекшелікпен реттеледі.
9. Талдамалық ақпараттың көлемі Заңның 23-1-бабы 3-тармағына сәйкес негізгі шартқа қосымша келісім жасасумен құнының жоғарылауымен немесе төмендеуімен толықтырылуы немесе нақтылануы мүмкін.
10. Өтініш берушіден төлем алғаннан кейін, дайындалған талдамалық ақпарат өтініште көрсетілген электрондық пошта арқылы немесе өтініш берушінің өзі ұсынған электронды жеткізгіштерде ұсынылады.
11. Өтінішті қарауға қабылдау "АЕО" РМК жұмыс кестесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жұмыс күндері жүзеге асырылады.
Жұмыс уақытынан тыс, демалыс және мереке күндері электрондық мекенжай бойынша жіберілген өтініштер келесі жұмыс күні қарастырылады.
Ресми статистикалық ақпаратты
тарату кестесінде көзделмеген
және оны әзірлеуге қосымша
шығындарды талап ететін
талдамалық ақпаратты
өтеулі негізде ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Жеке тұлғаларға арналған өтініш үлгісі
_____________________________________
_____________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) толық)
Өтініш
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген талдамалық ақпаратты ұсыну үшін өтеулі негізде шарт жасасуды сұраймын.
www.stat.gov.kz ресми интернет-ресурсындағы еркін қолжетімділіктегі ресми статистикалық ақпаратпен танысқанымды растаймын.
Жеке тұлғаның деректемелері:
Жеке куәлік нөмірі _____________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Нақты мекенжайы _____________________________________________
Ұялы байланыстың абоненттік нөмірлері
және (немесе) телефон байланысы ______________________________
Электрондық мекенжайы ____________________________________
_______________ __________________________________________
(қолы, күні) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген және оны әзірлеуге
қосымша шығындарды талап
ететін талдамалық ақпаратты
өтеулі негізде ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Заңды тұлғаларға арналған өтініш үлгісі
_____________________________
(ұйымның атауы
______________________________
(заңды тұлғаның
_____________________________
толық атауы)
Өтініш
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген талдамалық ақпаратты ұсыну үшін өтеулі негізде шарт жасасуды сұраймын.
www.stat.gov.kz ресми интернет-ресурсындағы еркін қолжетімділіктегі ресми статистикалық ақпаратпен танысқанымды растаймын.
Заңды тұлғаның деректемелері:
Бизнес сәйкестендіру нөмірі_____________________________
Банктік шоттың жеке сәйкестендіру кода _____________________________
Банктік сәйкестендіру коды_____________________________
Заңды мекенжайы_____________________________
Нақты мекенжайы_____________________________
Ұялы байланыстың абоненттік нөмірлері
және (немесе) телефон байланысы_____________________________
Электрондық мекенжайы_____________________________
Басшы ________________________ _________________________________
(қолы, мөрі) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Орындаушы:________________
Ұялы байланыстың абоненттік нөмірлері
және (немесе) телефон байланысы:_________________
Ресми статистикалық ақпаратты
тарату кестесінде көзделмеген
және оны әзірлеуге қосымша
шығындарды талап ететін
талдамалық ақпаратты
өтеулі негізде ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
(тегі, аты, әкесінің аты (болғанжағдайда)
немесе өтініш беруші ұйымның атауы)
_________________________________
(өтініш берушінің мекенжайы)
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің "___" _____20__ жылғы № _________ өтінішіңізді ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген талдамалық ақпаратты ұсынуды қарауға қабылдады.
Директор _______________________________________________________
(қолы, мөрі) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ресми статистикалық ақпаратты
тарату кестесінде көзделмеген
және оны әзірлеуге қосымша
шығындарды талап ететін
талдамалық ақпаратты
өтеулі негізде ұсыну
қағидаларына
4-қосымша
(тегі, аты, әкесініңаты (болғанжағдайда)
немесе өтініш беруші ұйымның атауы)
__________________________________
(өтініш берушінің мекенжайы)
Бас тарту туралы хат
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) Сіздің 20____жылғы "___" _____ №____сұрауыңызға Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және оны әзірлеуге қосымша шығындарды талап ететін талдамалық ақпаратты өтеулі негізде ұсыну қағидаларының 2-бөлімінің 5) және (немесе) 8) тармақтарын басшылыққа ала отырып, ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген талдамалық ақпаратты ұсынудан бас тартады.
Директор _______________________________________________________
(қолы, мөрі) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

5. По завершению согласования технической спецификации РГП "ИВЦ направляет на согласование заявителю проект договора с указанием стоимости услуг в электронном виде на указанный в заявлении адрес электронной почты.
6. После получения РГП "ИВЦ" подписанного заявителем договора, настоящий договор считается заключенным с момента подписания, РГП "ИВЦ" выставляется счет на оплату на основании заключенного договора.
7. В случае не предоставления заявителем подписанного договора в течение десяти рабочих дней согласованного договора со дня направления проекта договора, РГП "ИВЦ" направляет заявителю письмо об отказе согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
8. Сроки оплаты и предоставления аналитической информации регулируются заключенным договором и технической спецификацией.
9. Объем предоставляемой аналитической информации может дополняться, или уточняться с повышением, или понижением стоимости с заключением дополнительного соглашения к основному договору в соответствии с требованиями пункта 3 статьи 23-1 Закона.
10. После получения оплаты от заявителя, подготовленная аналитическая информация направляется заявителю на указанный в заявлении электронный адрес или передается на электронном носителе, предоставленном заявителем.
11. Прием заявлений осуществляется в рабочие дни, согласно графику работы РГП "ИВЦ" – с понедельника по пятницу включительно с 09:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Заявления, направленные по электронной почте в нерабочие часы, в выходные и праздничные дни, рассматриваются на следующий рабочий день.
Приложение 1
к Правилам предоставления
на возмездной основе
аналитической информации,
не предусмотренной
графиком распространения
официальной статистической
информации и требующей
дополнительных затрат
на ее разработку
Образец
заявления для физических лиц
от ________________________
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
заявителя полностью)
Заявление
Прошу заключить договор на возмездной основе для предоставления аналитической
информации, не предусмотренной графиком распространения официальной
статистической информации.
Подтверждаю, что ознакомлен с официальной статистической информацией,
находящейся в свободном доступе на официальном интернет-ресурсе www.stat.gov.kz.
Реквизиты физического лица:
Номер удостоверения личности _________________________
Индивидуальный идентификационный номер _____________
Фактический адрес ____________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
_____________________________________________________
Электронный адрес ____________________________________
_________________ ____________________________________
(подпись, дата) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Правилам предоставления
на возмездной основе
аналитической информации,
не предусмотренной графиком
распространения
официальной статистической
информации и требующей
дополнительных затрат
на ее разработку
Образец
заявления для юридических лиц
___________________________
(наименование организации
от ________________________
(полное наименование
___________________________
юридического лица)
Заявление
Прошу заключить договор на возмездной основе для предоставления аналитической
информации, не предусмотренной графиком распространения официальной
статистической информации.
Подтверждаю, что ознакомлен с официальной статистической информацией,
находящейся в свободном доступе на официальном интернет-ресурсе www.stat.gov.kz.
Реквизиты юридического лица:
Бизнес-идентификационный номер ______________________
Индивидуальный идентификационный
Код банковского счета ________________________________
Банковский идентификационный код ____________________
Юридический адрес___________________________________
Фактический адрес ____________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
_____________________________________________________
Электронный адрес ____________________________________
Руководитель _________________________________________
(подпись, печать) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель: _________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи:
_____________________________________________________
Приложение 3
к Правилам предоставления
на возмездной основе
аналитической информации,
не предусмотренной графиком
распространения
официальной статистической
информации и требующей
дополнительных затрат
на ее разработку
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование организации
заявителя)
___________________________
(адрес заявителя)
Уведомление о принятии заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства
по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" приняло Ваше
заявление № _________ от "___" _____ 20__ года к рассмотрению предоставлении
аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения
официальной статистической информации.
Директор _________________________________________________
(подпись, печать) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам предоставления
на возмездной основе
аналитической информации,
не предусмотренной графиком
распространения
официальной статистической
информации и требующей
дополнительных затрат
на ее разработку
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование организации
заявителя)
____________________________
(адрес заявителя)
Письмо об отказе
На Ваш запрос от __________ 20 __ года за № ____ Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный
центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан", руководствуясь пунктом 5) и (или) 8) раздела 2
Правил предоставления на возмездной основе аналитической информации,
не предусмотренной графиком распространения официальной статистической
информации и требующей дополнительных затрат на ее разработку, отказывает
в предоставлении аналитической информации, не предусмотренной графиком
распространения официальной статистической информации.
Директор ________________________________________________________________
(подпись, печать) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)