"Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 2 қазанда № 35197 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 17 шілдедегі № 249 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11948 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 155) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілігін ұсыну нысаны осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларында:
4 және 5-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Есептілік қағаз немесе электронды түрде есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей тоқсан сайын беріледі.
5. Есептілік мынадай ақпаратты қамтиды:
1) ойын бизнесін ұйымдастырушының бизнес сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер;
2) ойын бизнесін ұйымдастырушының атауы;
3) қызмет түрі;
4) заңды мекен-жайы;
5) есепті кезеңнің басындағы ойын бизнесін ұйымдастырушы қызметкерлерінің саны туралы мәліметтер;
6) есепті кезеңнің соңында ойын бизнесін ұйымдастырушы қызметкерлерінің саны туралы мәліметтер;
7) есепті кезеңнің басындағы құмар ойындарға қатысушылардың және (немесе) бәс тігулердің (резиденттер) саны туралы мәліметтер;
8) есепті кезеңнің басындағы құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге (резиденттер емес) қатысушылардың саны туралы мәліметтер;
9) кезең соңындағы құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге (резиденттер) қатысушылардың саны туралы мәліметтер;
10) кезең соңындағы құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушылардың (резиденттер емес) саны туралы мәліметтер;

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса"
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2024 года № 35197
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11948) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 155) пункта 15 Положения о Министерстве туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865, ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму представления отчетности организатора игорного бизнеса, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса, утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Отчетность представляется в бумажном или электронном виде ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Отчетность содержит следующую информацию:
1) сведения о бизнес идентификационном номере организатора игорного бизнеса;
2) наименование организатора игорного бизнеса;
3) вид деятельности;
4) юридический адрес;
5) сведения о численности работников организатора игорного бизнеса на начало отчетного периода;
6) сведения о численности работников организатора игорного бизнеса на конец отчетного периода;
7) сведения о количестве участников азартных игр и (или) пари (резиденты) на начало отчетного периода;
8) сведения о количестве участников азартных игр и (или) пари (нерезиденты) на начало отчетного периода;
9) сведения о количестве участников азартных игр и (или) пари (резиденты) на конец периода;
10) сведения о количестве участников азартных игр и (или) пари (нерезиденты) на конец периода;

11) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңның негіздері бойынша қатысушылармен іскерлік қатынастар орнатудан бас тарту саны туралы мәліметтер;
12) есепті кезеңде құмар ойындардың сол қатысушыларының ойын мекемелеріне бару саны туралы мәліметтер (10-нан аз бару, 10-нан астам бару, 50-ден астам бару);
13) есепті кезеңде ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлемақы сомасы туралы мәліметтер;
14) "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалатын міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз ету сомасы туралы мәліметтер;
15) құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушыларға төленген ұтыстардың сомалары туралы мәліметтер;
16) есепті кезеңде жасалған мөлшерлемелердің жалпы сомасы туралы мәліметтер;
17) ойын жабдығының атауы және түрі;
18) ойын жабдығының саны;
19) ойын жабдығының сериялық және (немесе) түгендеу нөмірі туралы мәліметтер;
20) ойын жабдығын өндіруші туралы мәліметтер;
21) ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
22) технологиялық тұрғыдан ойын автоматына салынған ұтыстың белгіленген пайызы туралы мәліметтер;
23) бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы, оның ішінде бейне жазу жүйесінің атауы, жабдықтың саны, тестілеу күні туралы мәліметтер;
24) касса (лар) туралы, оның ішінде кассаның түрі, саны және орналасқан жері туралы мәліметтер (мекен-жайы);
25) мемлекеттік кірістер органдарында салық салу объектілерін/касса (ларды) тіркеу есебіне қою туралы мәліметтер;
26) үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру, оның ішінде ауыстырылған жабдықтың сериялық немесе түгендеу нөмірі туралы мәліметтер;
27) үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы, оның ішінде лицензия алған кезде көрсетілген ойын үстелдерінің саны туралы мәліметтер;
28) үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер, оның ішінде ойын үстелдерінің санын ұлғайту және қысқарту туралы ақпарат;
29) ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер.".
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Ойын бизнесі мен лотереяны реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

11) сведения о количестве отказов в установлении деловых отношений с участниками по основаниям Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
12) сведения о количестве посещений игорных заведений одними и теми же участниками азартных игр в отчетный период (менее 10 посещений, более 10 посещений, более 50 посещений);
13) сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса за отчетный период;
14) сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе";
15) сведения о суммах выплаченных выигрышей участникам азартных игр и (или) пари;
16) сведения об общей сумме совершенных ставок за отчетный период;
17) наименование и вид игорного оборудования;
18) количество игорного оборудования;
19) сведения о серийном и (или) инвентарном номере игорного оборудования;
20) сведения о производителе игорного оборудования;
21) сведения о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов;
22) сведения об установленном проценте выигрыша, технологически заложенном в игровой автомат;
23) сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем, в том числе о наименовании видеозаписывающей системы, количестве, дате тестирования оборудования;
24) сведения о кассе (-ах), в том числе о виде, количестве и месторасположении кассы (адрес);
25) сведения о постановке на регистрационный учет объектов налогообложения/касс (-ы) в органах государственных доходов;
26) сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе серийный или инвентарный номер заменившего оборудования;
27) сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе о количестве игровых столов, указанных при получении лицензии;
28) сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе информация об увеличении и сокращении количества игровых столов;
29) сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса.".
2. Комитету по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;

3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Туризм және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 169 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 249 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Ойын бизнесі мен лотереяны реттеу комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.tsm.gov.kz
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілігін ұсыну нысаны
Есепті кезең ________20__жыл
Индекс: 1-(ОИБ)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, тоқсанына бір рет
Ойын бизнесін ұйымдастырушының бизнес сәйкестендіру нөмірі
Ойын бизнесін ұйымдастырушының атауы
Қызмет түрі
Заңды мекен-жайы
Ойын бизнесін ұйымдастырушы қызметкерлерінің саны, адам
Есепті кезеңнің басындағы құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушылардың саны, адам
Есепті кезеңнің соңындағы құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушылардың саны, адам
КЖ/ТҚҚ туралы Заңның негіздері бойынша қатысушылармен іскерлік қатынастар орнатудан бас тарту саны*, адам
есепті кезеңнің басында
есепті кезеңнің соңына
резиденттер
резидент емес
резиденттер
резидент емес
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде құмар ойындарға бірдей қатысушылардың ойын мекемелеріне бару саны
Есепті кезеңде ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлемақы сомасы туралы мәліметтер
Есептілікті ұсынған күнгі жағдай бойынша банкте (банктерде) нақты орналастырылған міндетті резервтердің сомалары туралы мәліметтер**
Құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушыларға төленген ұтыстардың сомалары туралы мәліметтер
Есепті кезеңде жасалған мөлшерлемердың жалпы сомасы
10-нан аз келу
10-нан астам келу
50-ден астам келу
теңге
теңге
теңге
теңге
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Ойын жабдығының атауы және түрі
Ойын жабдығының саны
Ойын жабдығының сериялық және (немесе) түгендеу нөмірі
Өндіруші
Ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі (жаңа/ қолданылған)
Жабдықты тестілеу күні (жаңа ойын автоматтары үшін)
Технологиялық тұрғыдан ойын автоматына салынған ұтыстың белгіленген пайызы (ойын автоматтары залы үшін)
Бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер
дана
%
Бейне жазу жүйесінің атауы
Саны, дана
Техникалық жағдайы
Жабдықты тестілеу күні
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің жалғасы
Касса (лар) туралы деректер, оның ішінде кассаның түрі, саны және орналасқан жері (мекен-жайы)
Мемлекеттік кіріс органдарында салық салу объектілерді/ касса (ларды) тіркеу есебіне қою туралы мәліметтер
Үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер
Ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер
Ауыстырылған жабдықтың сериялық немесе түгендеу нөмірі
Лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны
ойын үстелдерінің санын ұлғайту және қысқарту туралы ақпарат
31
32
33
34
35
36
* КЖ/ТҚҚ туралы Заңы – "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
** Міндетті резервтердің болуын растау мақсатында есептілікке банктік салым шартын жасасу кезінде ашылған банктік шоттар бойынша ақшаның болуы және қозғалысы туралы анықтама қоса беріледі
Ұйымның атауы: _________________________________________________
Қызмет түрі _____________________________________________________
Заңды мекен-жайы ________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Ойын мекемесінің немесе тауар белгісінің атауы (болған жағдайда) _________________
Интернет-ресурс (болған жағдайда) ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________________________
Телефон:________________________________________________________
Берілген лицензияның нөмірі мен күні_______________________________
____________парақта қоса беріледі.
Осымен расталады: осы есептілікте көрсетілген барлық мәліметтер және қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Жауапты тұлға ______________________ қолы
_____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға ___________________ қолы немесе
электрондық цифрлық қолтаңба ________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есеп беру нысаны
Индекс: 1 - (ОИБ), кезеңділігі: тоқсан сайын

3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 169
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 249
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет по регулированию игорного бизнеса и лотереи
Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.tsm.gov.kz
Форма представления отчетности организатора игорного бизнеса
Отчетный период ________20__года
Индекс: 1-(ОИБ)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: организаторы игорного бизнеса
(юридические лица, осуществляющие организацию и проведение азартных игр и (или) пари)
Срок представления формы административных данных: один раз в квартал,
не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Бизнес идентификационный номер организатора игорного бизнеса
Наименование организатора игорного бизнеса
Вид деятельности
Юридический адрес
Численность работников организатора игорного бизнеса, человек
Количество участников азартных игр и (или) пари на начало отчетного периода, человек
Количество участников азартных игр и (или) пари на конец отчетного периода, человек
Количество отказов в установлении деловых отношений с участниками по основаниям Закона о ПОД/ФТ*, человек
на начало отчетного периода
на конец отчетного периода
резиденты
нерезиденты
резиденты
нерезиденты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Количество посещений игорных заведений одними и теми же участниками азартных игр в отчетный период
Сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса за отчетный период
Сведения о суммах обязательных резервов, фактически размещенных в банке (-ах) по состоянию на день предоставления отчетности**
Сведения о суммах выплаченных выигрышей участникам азартных игр и (или) пари
Общая сумма совершенных ставок за отчетный период
менее 10 посещений
более 10 посещений
более 50 посещений
тенге
тенге
тенге
тенге
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Наименование и вид игорного оборудования
Количество игорного оборудования
Серийный и (или) инвентарный номер игорного оборудования
Производитель
Техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов (новое/бывшее в употреблении)
Дата тестирования оборудования (для новых игровых автоматов)
Установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов)
Сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем
Данные о кассе (-ах), в том числе вид, количество и месторасположение кассы (адрес)
Сведения о постановке на регистрационный учет объектов налогообложения/ касс (-ы) в органах государственных доходов
штук
%
Наименование видеозаписывающей системы
Количество, штук
Техническое состояние
Дата тестирования оборудования
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Сведения об изменении количества столов, замены оборудования
Сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса
Серийный или инвентарный номер заменившего оборудования
Количество игровых столов, указанных при получении лицензии
Информация об увеличении и сокращении количества игровых столов
33
34
35
36
*Закон о ПОД/ФТ - Закон Республики Казахстан "О противодействии легализации
(отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
**В целях подтверждения наличия обязательных резервов к отчетности прилагается
справка о наличии и движении денег по банковским счетам, открытым
при заключении договора банковского вклада.
Наименование организации: ____________________________________________
Вид деятельности _____________________________________________________
Юридический адрес ___________________________________________________
Бизнес идентификационный номер ______________________________________
Наименование игорного заведения или товарного знака (при наличии) ________
Интернет-ресурс (при наличии) _________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Номер и дата выданной лицензии _______________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все сведения, указанные в настоящей отчетности
и прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Ответственное лицо ____________ ______________________________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________________________
подпись или электронная цифровая подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Форма отчетности организатора игорного бизнеса
Индекс: 1 - (ОИБ), периодичность: ежеквартальная

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар) толтырады және ойын бизнесі саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
3. Нысан ойын бизнесін ұйымдастырушы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен немесе электрондық цифрлық қолтаңбасымен (міндеттерді жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып), сондай-ақ ұйымның мөрімен (бар болса) куәландырылады.
4. Нысан тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-бағанда реттік нөмірі толтырылады.
6. 2-бағанда ойын бизнесін ұйымдастырушының бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. 3-бағанда ойын бизнесін ұйымдастырушының атауы көрсетіледі.
8. 4-бағанда қызмет түрі көрсетіледі.
9. 5-бағанда заңды мекен-жайы көрсетіледі.
10. 6, 7-бағандарда есепті кезеңнің басында және соңында ойын бизнесін ұйымдастырушы қызметкерлерінің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. 8, 9-бағандарда есепті кезеңнің басындағы құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге (резиденттер, резиденттер емес) қатысушылардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
12. 10, 11-бағандарда есепті кезеңнің соңында құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушылардың (резиденттер, резиденттер емес) саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
13. 12-бағанда "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңында қарастырылған негіздері бойынша қатысушылармен іскерлік қатынастар орнатудан бас тарту саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
14. 13, 14, 15-бағандарда есепті кезеңде құмар ойындардың сол қатысушыларының ойын мекемелеріне бару саны туралы мәліметтер көрсетіледі (10-нан аз бару, 10-нан астам бару, 50-ден астам бару).
15. 16-бағанда есепті кезеңде ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлемақы сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
16. 17-бағанда есептілікті ұсынған күнгі жағдай бойынша банкте (банктерде) нақты орналастырылған "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалатын міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз ету сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
17. 18-бағанда құмар ойындарға қатысушыларға төленген ұтыстар және (немесе) бәс тігулер сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
18. 19-бағанда есепті кезеңде жасалған мөлшерлемелердің жалпы сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы представления отчетности организатора игорного бизнеса.
2. Форма заполняется организаторами игорного бизнеса (юридическими лицами, осуществляющим организацию и проведение азартных игр и (или) пари), и представляется в уполномоченный орган в сфере игорного бизнеса.
3. Форма заверяется подписью или электронной цифровой подписью руководителя организатора игорного бизнеса, либо лица его заменяющего (с приложением копии приказа о возложении обязанностей), а также печатью организации (при наличии).
4. Форма предоставляется ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 заполняется номер по порядку.
6. В графе 2 указывается бизнес идентификационный номер организатора игорного бизнеса.
7. В графе 3 указывается наименование организатора игорного бизнеса.
8. В графе 4 указывается вид деятельности.
9. В графе 5 указывается юридический адрес.
10. В графах 6, 7 указываются сведения о численности работников организатора игорного бизнеса на начало и на конец отчетного периода.
11. В графах 8, 9 указываются сведения о количестве участников азартных игр и (или) пари (резиденты, нерезиденты) на начало отчетного периода.
12. В графах 10, 11 указываются сведения о количестве участников азартных игр и (или) пари (резиденты, нерезиденты) на конец отчетного периода.
13. В графе 12 указываются сведения о количестве отказов в установлении деловых отношений с участниками по основаниям, предусмотренным в Законе Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма".
14. В графах 13, 14, 15 указываются сведения о количестве посещений игорных заведений одними и теми же участниками азартных игр в отчетный период (менее 10 посещений, более 10 посещений, более 50 посещений).
15. В графе 16 указываются сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса за отчетный период.
16. В графе 17 указываются сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе", фактически размещенных в банке (-ах) по состоянию на день предоставления отчетности.
17. В графе 18 указываются сведения о сумме выплаченных выигрышей участникам азартных игр и (или) пари.
18. В графе 19 указываются сведения об общей сумме совершенных ставок за отчетный период.

19. 20-бағанда ойын жабдығының атауы мен түрі көрсетіледі.
20. 21-бағанда ойын жабдығының саны көрсетіледі.
21. 22-бағанда ойын жабдығының сериялық және (немесе) түгендеу нөмірі көрсетіледі.
22. 23-бағанда ойын жабдығын өндіруші көрсетіледі.
23. 24-бағанда ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі көрсетіледі (жаңа/қолданылған).
24. 25-бағанда ойын жабдығын тестілеу күні көрсетіледі (жаңа ойын автоматтары үшін).
25. 26-бағанда технологиялық тұрғыдан ойын автоматына (ойын автоматтары залы үшін) салынған ұтыстың белгіленген пайызы көрсетіледі.
26. 27, 28, 29, 30-бағандарда бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер, оның ішінде бейне жазу жүйесінің атауы, саны, техникалық жай-күйі, жабдықты тестілеу күні көрсетіледі.
27. 31-бағанда касса (лар) туралы деректер, оның ішінде кассаның түрі, саны, орналасқан жері (мекенжайы) көрсетіледі.
28. 32-бағанда мемлекеттік кіріс органдарында салық салу объектілерін/касса (ларды) тіркеу есебіне қою туралы мәліметтер көрсетіледі.
29. 33, 34, 35-бағандарда үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер, оның ішінде ауыстырылған жабдықтың сериялық немесе түгендеу нөмірі, лицензия алған кезде көрсетілген ойын үстелдерінің саны, ойын үстелдерінің санын ұлғайту және қысқарту туралы ақпарат көрсетіледі.
30. 36-бағанда ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер көрсетіледі.

19. В графе 20 указываются наименование и вид игорного оборудования.
20. В графе 21 указывается количество игорного оборудования.
21. В графе 22 указывается серийный и (или) инвентарный номер игорного оборудования.
22. В графе 23 указывается производитель игорного оборудования.
23. В графе 24 указывается техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов (новое/бывшее в употреблении).
24. В графе 25 указывается дата тестирования игорного оборудования (для новых игровых автоматов).
25. В графе 26 указывается установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов).
26. В графах 27, 28, 29, 30 указываются сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем, в том числе наименование видеозаписывающей системы, количество, техническое состояние, дата тестирования оборудования.
27. В графе 31 указываются данные о кассе (-ах), в том числе вид, количество, месторасположение кассы (адрес).
28. В графе 32 указываются сведения о постановке на регистрационный учет объектов налогообложения/касс (-ы) в органах государственных доходов.
29. В графах 33, 34, 35 указываются сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе серийный или инвентарный номер заменившего оборудования, количество игровых столов, указанных при получении лицензии, информация об увеличении и сокращении количества игровых столов.
30. В графе 36 указываются сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса.