"Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету мониторингі қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2022 жылғы 31 наурыздағы № 11-1-4/135 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрінің 2024 жылғы 19 қарашадағы № 11-1-4/646 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 25 қарашада № 35398 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету мониторингі қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2022 жылғы 31 наурыздағы № 1114/135 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27384 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету мониторингі қағидасында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету мониторингі жүргізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының (бұдан әрі – орталық мемлекеттік органдар) міндеттемелерді міндетті және адал орындауын және күшіне енген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарынан туындайтын құқықтардың жүзеге асырылуын қамтамасыз ету мониторингі тәртібін анықтайды.";
5-тармақтың бірінші абзацында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
7-тармақтта орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдар ұсынған ақпаратты қорытады, талдайды және талдау нәтижелері бойынша сыртқы саяси бағаны қамтитын жиынтық ақпаратты жылына бір рет 10 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына (бұдан әрі – Үкімет Аппараты) жібереді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Үкімет Аппараты жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларында анықталған тәртіппен жібереді.".

О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 31 марта 2022 года № 11-1-4/135 "Об утверждении Правил мониторинга за обеспечением выполнения международных договоров Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 ноября 2024 года № 11-1-4/646. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2024 года № 35398
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 31 марта 2022 года № 11-1-4/135 "Об утверждении Правил мониторинга за обеспечением выполнения международных договоров Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27384) следующие изменения:
в Правилах мониторинга за обеспечением выполнения международных договоров Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила мониторинга за обеспечением выполнения международных договоров Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О международных договорах Республики Казахстан" и определяют порядок мониторинга за обеспечением государственными органами Республики Казахстан, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан, а также центральными исполнительными органами Республики Казахстан (далее – центральные государственные органы) обязательного и добросовестного выполнения обязательств и осуществления прав Республики Казахстан, вытекающих из вступивших в силу международных договор Республики Казахстан.";
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Центральные государственные органы ежегодно, не позднее 10 января, вносят в уполномоченный орган информацию:";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Информация представляется уполномоченному органу на электронном носителе на казахском и русском языках за подписью заместителя руководителя центрального государственного органа.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Уполномоченный орган обобщает и анализирует предоставленную центральными государственными органами информацию и по результатам анализа один раз в год не позднее 10 февраля направляет в Аппарат Правительства Республики Казахстан (далее – Аппарат Правительства) сводную информацию, включающую внешнеполитическую оценку.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Аппаратом Правительства сводная информация предоставляется в Администрацию Президента Республики Казахстан в порядке, определенном Правилами подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и предоставления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037.".

2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Халықаралық құқық департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрдің орынбасары
Сыртқы істер Министрі
М. Нұртілеу

2. Международно-правовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер- министра
- Министр иностранных дел
Республики Казахстан
М. Нұртілеу