Осакаров аудандық мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 12/110 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 шілдедегі № 22/216 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 19 шілдеде № 6625-09 болып тіркелді
Аудандық маслихат ШЕШТІ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 12/110 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6511-09 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
7-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) табиғи зілзала орын алған мекен-жайда тұрақты тұратын азаматтарға (отбасыларға) осы жағдай туындаған сәттен бастап тұрғын үй (тұрғын үй құрылысы) меншік иелерінің біріне алты ай ішінде, жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай - бір рет 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өрттің салдарынан өрт оқиғасы орын алған мекен-жайда тұрақты тұратын азаматтарға (отбасыларға) осы жағдай туындаған сәттен бастап тұрғын үй (тұрғын үй құрылысы) меншік иелерінің біріне алты ай ішінде, жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай - бір рет 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
7-тармақтың 2) тармақшасының мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) қатты отынды сатып алуға 3 (үш) ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа кіріс болуы және оларда және отбасы мүшелерінде басқа тұрғын үйі болмаған жағдайда, жергілікті (пештік) жылытатын жеке тұрғын үйде тұратын, оның жеке меншік иесі болып табылатын жалғыз басты зейнеткерлік жасқа толған қарт адамдарға және тұрғылықты жері бойынша еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары жоқ және мүгедектігі бар адамдарға - тиісті қаржы жылына белгіленген жылыту маусымына арналған 16 (он алты) айлық есептік көрсеткіш көрсетіледі;

О внесении изменений и дополнения в решение Осакаровского районного маслихата от 31 октября 2023 года № 12/110 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления еҰ размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 17 июля 2024 года № 22/216. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 19 июля 2024 года № 6625-09
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Осакаровского районного маслихата от 31 октября 2023 года № 12/110 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6511-09) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
подпункт 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия по месту возникновения стихийного бедствия, в течении шести месяцев с момента возникновения данной ситуации одному из собственников жилья (жилого строения), без учета среднедушевого дохода – единовременно в размере – 100 (сто) месячных расчетных показателей;
гражданам (семьям), пострадавшим вследствие пожара по месту возникновения пожара, в течении шести месяцев с момента возникновения данной ситуации одному из собственников жилья (жилого строения), без учета среднедушевого дохода – единовременно в размере – 200 (двести) месячных расчетных показателей;";
подпункт 2) пункта 7 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) на приобретение твердого топлива одиноко проживающим престарелым лицам, достигшим пенсионного возраста и лицам с инвалидностью, не имеющих по месту проживания трудоспособных совершеннолетних детей, проживающим в частных жилых домах с местным (печным) отоплением, являющимся его собственниками, при отсутствии у них и членов семьи другого жилья и наличии среднедушевого дохода, не превышающего 3 (трех) прожиточных минимумов, установленного на соответствующий финансовый год – единовременная выплата в размере 16 (шестнадцать) месячных расчетных показателей на отопительный сезон;

қатты отынды сатып алуға 1 (бір) ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа кіріс болуы және оларда және отбасы мүшелерінде басқа тұрғын үйі болмаған жағдайда, жергілікті (пештік) жылытатын жеке тұрғын үйде тұратын, оның жеке меншік иесі болып табылатын аз қамтылған отбасыларға (азаматарға) - тиісті қаржы жылына белгіленген жылыту маусымына арналған 16 (он алты) айлық есептік көрсеткіш көрсетіледі;".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы К. Саккулаков

на приобретение твердого топлива малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в частных жилых домах с местным (печным) отоплением, являющимся его собственниками, при отсутствии у них и членов семьи другого жилья и наличии среднедушевого дохода, не превышающего 1 (одного) прожиточного минимума, установленного на соответствующий финансовый год – единовременная выплата в размере 16 (шестнадцать) месячных расчетных показателей на отопительный сезон;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата К. Саккулаков