Мәслихаттың 2020 жылғы 9 қазандағы № 543 "Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 23 қазандағы № 170 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 5 қарашада № 10303-10 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы" 2020 жылғы 9 қазандағы № 543 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9499 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары (бұдан әрі – Қағида), осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсету мөлшері айқындалсын:
Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне 5 000 000 (бес миллион) теңге мөлшерінде, Қостанай облысының Амангелді және Жангелдин аудандарына жұмысқа жіберілгендерді қоспағанда;
Қостанай облысының Амангелді және Жангелдин аудандарына 7 000 000 (жеті миллион) теңге мөлшерінде;
Қостанай облысының аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына 3 500 000 (үш миллион бес жүз мың) теңге мөлшерінде, Қостанай облысының Арқалық қаласына жұмысқа жіберілгендерді қоспағанда;
Қостанай облысының Арқалық қаласына 5 000 000 (бес миллион) теңге мөлшерінде.";
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Уәкілетті органның жолдамасы бойынша жұмыс беруші Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің талаптарына сәйкес медицина және фармацевтика қызметкерлерімен (бұдан әрі – қызметкер) еңбек шартын жасасады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қызметкермен еңбек шарты тоқтатылған жағдайда, осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген мерзім өткенге дейін, ұсынылған әлеуметтік қолдау қызметкерде сақталмайды және ерікті және (немесе) сот тәртібімен толық көлемде қайтарылуға жатады.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 9 октября 2020 года № 543 "Об определении Правил и размера оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения Костанайской области, за счет средств областного бюджета"
Решение маслихата Костанайской области от 23 октября 2024 года № 170. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 5 ноября 2024 года № 10303-10
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об определении Правил и размера оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения Костанайской области, за счет средств областного бюджета" от 9 октября 2020 года № 543 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9499) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Определить Правила оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения Костанайской области, за счет средств областного бюджета (далее – Правила), согласно приложению к настоящему решению.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Определить размер оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, за счет средств областного бюджета направленных для работы:
в сельской местности и поселках Костанайской области в размере 5 000 000 (пять миллионов) тенге, за исключением направленных для работы в Амангельдинский и Джангельдинский районы Костанайской области;
в Амангельдинский и Джангельдинский районы Костанайской области, в размере 7 000 000 (семь миллионов) тенге;
в городах районного и областного значения Костанайской области в размере 3 500 000 (три миллиона пятьсот тысяч) тенге, за исключением направленных для работы в город Аркалык Костанайской области;
в город Аркалык Костанайской области в размере 5 000 000 (пять миллионов) тенге.";
в приложении к указанному решению:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. По направлению уполномоченного органа работодатель заключает трудовой договор с медицинскими и фармацевтическими работниками (далее – работник) в соответствии с требованиями Трудового кодекса Республики Казахстан.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. В случае прекращения трудового договора с работником, до истечения срока, установленного в пункте 5 настоящих Правил, предоставленная социальная поддержка не сохраняется за работником и подлежит возврату в полном объеме в добровольном и (или) судебном порядке.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. Қызметкермен еңбек шарты тоқтатылған жағдайда, осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген мерзім өткенге дейін жұмыс беруші бұл туралы уәкілетті органға 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлайды және бұрын төленген ақша қаражатының сомасын қайтару бойынша шаралар қабылдайды.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы С. Манасбаев

"7. В случае прекращения трудового договора с работником, до истечения срока установленного в пункте 5 настоящих Правил, работодатель извещает об этом уполномоченный орган не позднее 10 (десяти) рабочих дней и принимает меры по возврату сумм ранее выплаченных денежных средств.".
2. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского областного маслихата С. Манасбаев