Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 47 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 наурызда № 5142-06 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37-баптарына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Атырау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 мамырдағы № 98 "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3516 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі С. Шапкенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Атырау облыстық мәслихаты
Атырау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 29 ақпандағы
№ 47 қаулысына қосымша
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
аурухананың, емхананың, диспансердің, медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығының, туберкулезге қарсы санаторийдің, паллиативтік көмек ауруханасының;
аурухананың, емхананың, диспансердің, медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығының, туберкулезге қарсы санаторийдің, паллиативтік көмек ауруханасының (әкімшілік-шаруашылық бөлік бойынша басшының орынбасарынан басқа);
құрылымдық бөлімшелер бөлімшесінің, қызметінің, бөлімінің (оқу-қосалқы, медициналық статистика, ұйымдастырушылық-әдістемелік және статистикалық, ақпараттық-талдау, педагогикалық) басшысы, клиникалық (сәулелі диагностика, функционалдық диагностика, физиотерапия және емдік денешынықтыру, стоматология кабинеті немесе бөлімшесі) және параклиникалық бөлімшелерінің (зертханалардың) меңгерушілері;
дәріханасының (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің) меңгерушісі;
барлық мамандықтағы дәрігерлер;
мейіргер, провизор (фармацевт);
денсаулық сақтау сарапшы маманы, зертхана маманы, қоғамдық денсаулық сақтау маманы (эпидемиолог, статистик, әдіскер), сәулелік жабдыққа қызмет көрсету жөніндегі инженер, психолог маманы;
фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), рентген зертханашысы, медициналық тіркеуші, диеталық мейіргер, нұсқаушы-дезинфектор;
әлеуметтік қызметкер.

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета
Постановление акимата Атырауской области от 29 февраля 2024 года № 47. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 4 марта 2024 года № 5142-06
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности финансируемых из областного бюджета, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 11 мая 2016 года № 98 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3516).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области С. Шапкенов
"СОГЛАСОВАНО"
Атырауский областной маслихат
Приложение к постановлению
акимата Атырауской области
от 29 февраля 2024 года № 47
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета
1. Должности специалистов здравоохранения:
руководитель: больницы, поликлиники, диспансера, центра первичной медико-санитарной помощи, противотуберкулезного санатория, больницы палиативной помощи;
заместитель руководителя (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части): больницы, поликлиники, диспансера, центра первичной медико-санитарной помощи, противотуберкулезного санатория, больницы палиативной помощи;
руководители отделения, службы, отдела (учебно-вспомогательного, медицинской статистики, организационно-методического и статистического, информационно-аналитического, педагогической), заведующие клиническими (отделением лучевой диагностики, функциональной диагностики, физиотерапии и лечебной физкультуры, стоматологического кабинета или отделения) и параклиническими (лабораторий);
заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения);
врачи всех специальностей;
медицинская (ий) сестра (брат), провизор (фармацевт);
специалист-эксперт в здравоохранении, специалист лаборатории, специалист общественного здравоохранения (эпидемиолог, статистик, методист), инженер по обслуживанию лучевого оборудования, специалист-психолог;
фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), рентгенолаборант, медицинский регистратор, диетическая сестра, инструктор-дезинфектор;
социальный работник.

2. Әлеуметтiк қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға арналған медициналық-әлеуметтік мекеме басшысы;
Мансап орталығының басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық мәселелер жөніндегі орынбасарынан басқа);
Мансап орталығының сектор басшысы;
Мансап орталығы бөлімінің басшысы;
барлық мамандықтағы дәрiгерлер;
емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), мейіргер;
психолог, дефектолог;
еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi консультант, Мансап орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанты, Мансап орталығының құрылымдық бөлімшесінің маманы, мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы), музыкалық жетекші;
Мансап орталығының ассистенті.
3. Бiлiм беру мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
әдістемелік кабинеттің (орталық), психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация кабинеттерінің, психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінің басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының әкімшілік-шаруашылық бөлімі жөніндегі орынбасары, бас бухгалтері, бас экономист;
кітапхана басшысы (меңгерушісі);
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымның оқытушысы, оның ішінде бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымның оқытушы-шебері;
мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері, оның ішінде мұғалім-дифектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), мұғалім-логопед, бастапқы әсери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының өндіріске үйрету шебері, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагог-психологі ;
тәрбиелеуші, тәрбиелеуші-ана, әдiскер (негізгі қызметтердің), дене шынықтыру жетекшісі (негізгі қызметтердің), музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің), қосымша білім беретін педагог, ұйымдастырушы педагог, жаттықтырушы-оқытушы, әлеуметтік педагог, логопед, психолог, зертханашы;
педагог-психолог (бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагог-психологін қоспағанда);
барлық мамандықты дәрігерлер, мейірбике (мейіргер), емдәмдік мейірбике;
оқу-өндіріс шеберхананың басшысы (меңгерушiсi);
кітапханашы, бухгалтер, экономист, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, программист;
шаруашылық меңгерушісі.

2. Должности специалистов социального обеспечения:
руководитель медико-социального учреждения для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями;
руководитель Карьерного центра;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственным вопросам);
руководитель сектора Карьерного центра;
руководитель отдела Карьерного центра;
врачи всех специальностей;
инструктор по лечебной физкультуре, фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), медицинская (ий) сестра (брат);
психолог, дефектолог;
инструктор по трудотерапии, консультант по социальной работе, консультант по социальной работе Карьерного центра, специалист структурного подразделения Карьерного центра, культорганизатор (организатор по массовой работе), музыкальный руководитель;
ассистент Карьерного центра.
3. Должности специалистов образования:
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
руководитель методического кабинета (центра), кабинета психолого-медико-педагогической консультации, кабинета психолого-педагогической коррекции;
заместитель руководителя по административной-хозяйственной части, главный бухгалтер, главный экономист государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
Руководитель (заведующий) библиотеки;
преподаватель организации технического и профессионального, послесреднего образования, в том числе преподаватель-организатор начальной военной подготовки;
мастер-преподаватель организации технического и профессионального, послесреднего образования;
учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования, в том числе учитель-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), учитель-логопед, преподаватель-организатор начальной военной подготовки, мастер производственного обучения организаций технического и профессионального, послесреднего образования, педагог-психолог организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования;
воспитатель, мать-воспитатель, методист (основных служб), инструктор по физкультуре (основных служб), музыкальный руководитель (основных служб), педагог дополнительного образования, педагог-организатор, тренер-преподаватель, социальный педагог, логопед, психолог, лаборант;
педагог-психолог (за исключением педагог-психолога организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования),
врачи всех специальностей, медицинская (ий) сестра (брат), диетическая сестра.
руководитель (заведующий) учебно-производственной мастерской;
библиотекарь, бухгалтер, экономист, менеджер по государственным закупкам, программист;
заведующий хозяйством.

4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы (директоры);
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының (директорының) орынбасары (әкімшілік-шаруашылық мәселелер жөніндегі басшының (директорының) орынбасарынан басқа);
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бас: қор сақтаушы, суретші;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның сектор басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бөлім басшысы;
музейлер қорын есепке алу архивисті, тарихшы (негізгі қызметтер), өнертанушы, палеограф, қор сақтаушы, барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер), экскурсовод;
археограф (негізгі қызметтер), архивист, суретші – реставратор.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық мәселелер жөніндегі орынбасарынан басқа);
аға жаттықтырушы;
барлық мамандықтағы дәрігер;
(мамандандырылған) медициналық бике/аға;
әдіскер, жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы;
нұсқаушы-спортшы, нұсқаушы (нұсқаушы-спортшыдан басқа).

4. Должности специалистов культуры:
Руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
заместитель руководителя (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия (кроме заместителя руководителя (директора) по административно-хозяйственным вопросам);
главный: хранитель фондов, художник государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
архивист по учету фондов музеев, историк (основных служб), искусствовед, палеограф, хранитель фондов, художники всех наименований (основных служб), экскурсовод;
археограф (основных служб), архивист, художник - реставратор.
5. Должности специалистов спорта:
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприяти (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственным вопросам);
старший тренер;
врач всех специальностей;
медицинская(ий) сестра/брат (специализированная(ый));
методист, тренер, тренер-преподаватель;
инструктор-спортмен, инструктор (за исключением инструктора-спортсмена).