Арыс қалалық мәслихаттың 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 8/51-VІІІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 1 қазанда № 22/135-VІІІ шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 2 қазанда № 6604-13 болып тiркелдi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қалалық мәслихаттың 2023 жылғы 28 қыркүйектегі №8/51-VІІІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6368-13 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2 тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;".
7 тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен алпыс пайыздан аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы бар аз қамтамасыз етілген отбасыларға – біржолғы 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;".
мынадай мазмұндағы 7 тармақ 13) және 14) тармақшаларымен толықтырылсын:
"13) жұмысқа қабілетсіз мүгедектігі бар адамдарға – біржолғы 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
"14) пробация қызметінің есебінде тұрған азаматтарға – біржолғы 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арыс қалалық мәслихат төрағасы К. Ахметов

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Арыс от 28 сентября 2023 года № 8/51-VIII "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 1 октября 2024 года № 22/135-VІІІ. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 2 октября 2024 года № 6604-13
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменений и дополнений в решение маслихата города Арыс от 28 сентября 2023 года №8/51-VIII "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6368-13):
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;".
подпункт 8) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"8) малообеспеченным семьям, среднедушевой доход которых не превышает шестидесятипроцентного порога в кратном отношении к прожиточному минимуму – единовременно в размере 30 месячных расчетных показателей;".
дополнить подпунктами 13) и 14) пункта 7 следующего содержания:
"13) нетрудоспособным лицам с инвалидностью – единовременно в размере 30 месячных расчетных показателей;";
"14) гражданам, состоящим на учете службы пробации – единовременно в размере 10 месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Арыс К. Ахметов