Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 59-364/VI "Сайрам ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 ақпандағы № 12-101/VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 15 ақпанда № 6458-13 болып тiркелдi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы №59-364/VI Сайрам ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде №5857 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ш. Халмурадов
"Сайрам аудандық маслихаты"
2024 жылғы 13 ақпандағы
№ 12-101/VIII шешіміне қосымша
Сайрам аудандық мәслихатының
2020 жылғы 9 қазандағы №59-364/VI
шешімінің 1 қосымшасы
Сайрам ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Сайрам ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) әлеуметтік көмек түрінде, бастапқы жарна сомасының 10% мөлшерінде, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түрінде, бастапқы жарна сомасының 10% мөлшерінде, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Сайрам аудандық мәслихатының
2020 жылғы 9 қазандағы №59-364/VI
шешімінің 2 қосымшасы
Сайрам ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1. "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабының 3), 9) және 11) тармақшаларымен айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары;
2. "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32546 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес қалыптастырылатын еңбек ресурстарының болжамын ескере отырып, еңбек жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларында еңбек қызметін жүзеге асыратын сұранысқа ие мамандар.

О внесении изменения в решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 9 октября 2020 года за № 59-364/VI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Сайрамскому району"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 13 февраля 2024 года № 12-101/VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 15 февраля 2024 года № 6458-13
Сайрамский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 9 октября 2020 года №59-364/VI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Сайрамскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5857) следующее изменение:
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Ш. Халмурадов
Приложение к решению
"Сайрамский районный маслихат"
от 13 февраля 2024 года № 12-101/VIII
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 9 октября 2020 года за №59-364/VI
Размер жилищных сертификатов по Сайрамскому району
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан и (или) государственной программы жилищного строительства, определить размер жилищных сертификатов в Сайрамском районе:
1) 10 % от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 10 % от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 9 октября
2020 года за №59-364/VI
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Сайрамскому району
1. Категории социально - уязвимых слоев населения, определенные подпунктами 3), 9) и 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2. Востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32546).