"Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 435 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 26 наурыздағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 наурызда № 35864 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 435 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32783 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғимараттар мен құрылыстардың, құрылыс материалдары мен бұйымдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентте:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Техникалық регламентте Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы заңнамасында белгіленген ұғымдар, сондай-ақ мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ғимарат – функционалдық мақсатына қарай адамдардың тұруы немесе болуы, өндірістік процестерді орындау, сондай-ақ материалдық құндылықтарды орналастыру және сақтау үшін пайдаланылатын, міндетті түрде жерүсті тұйық көлемді құрайтын, тіреу және қоршау конструкцияларынан тұратын жасанды құрылыс. Ғимараттың жерасты бөлігі болуы мүмкін;
2) дайындаушы – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, өз атынан өнім өндіруді немесе өндіру мен өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
3) дайындаушы уәкілеттік берген тұлға – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, дайындаушымен, оның ішінде шетелдік дайындаушымен шарт негізінде Қазақстан Республикасының аумағында өнімнің сәйкестігін бағалау және оны айналысқа шығару кезінде осы дайындаушының атынан әрекеттерді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
4) жаңа құрылыс өнімі – бұл алғаш рет Қазақстан Республикасында өндірілетін немесе қолданылатын өнім;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 435 "Об утверждении Технического регламента "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 26 марта 2025 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2025 года № 35864
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 435 "Об утверждении Технического регламента "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32783) следующие изменения и дополнения:
в Техническом регламенте "О безопасности зданий и сооружений, строительных материалов и изделий", утвержденном указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В Техническом регламенте используются понятия, установленные законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования и архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также следующие термины и определения:
1) здание – искусственное строение, состоящее из несущих и ограждающих конструкций, образующих обязательный наземный замкнутый объем, в зависимости от функционального назначения используемое для проживания или пребывания людей, выполнения производственных процессов, а также размещения и хранения материальных ценностей. Здание может иметь подземную часть;
2) изготовитель – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, осуществляющее от своего имени производство или производство и реализацию продукции;
3) уполномоченное изготовителем лицо – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, которое на основании договора с изготовителем, в том числе с иностранным изготовителем, осуществляет действия от имени этого изготовителя при оценке соответствия и выпуске в обращение продукции на территории Республики Казахстан;
4) новая строительная продукция – это строительные изделия, которые производятся или используются впервые в Республике Казахстан;

5) импорттаушы – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, шетелдік дайындаушымен (сатушымен) партиямен шығарылатын өнімді беруге сыртқы сауда шартын (келісімшартын) жасасқан және осы өнімді Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа шығаруды және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
6) инновациялық құрылыс материалдары мен бұйымдары (өнім) – бұл өзінің қасиеттері немесе пайдалану тәсілдері бойынша бұрын өндірілген өнімдерден ерекшелетін жаңа жетілдірілген өнім;
7) құрылыс – табиғи немесе жасанды кеңістік шекаралары бар және өндірістік процестерді орындауға, материалдық құндылықтарды орналастыруға және сақтауға немесе адамдарды, жүктерді уақытша орналастыруға (орын ауыстыруға), сондай-ақ жабдықтарды немесе коммуникацияларды орналастыруға (төсеуге, жүргізуге) арналған жасанды жасалған көлемді, тегіс немесе желілік объектісі (жер үсті, су беті және (немесе) жер асты, су асты). Ғимарат көркемдік-эстетикалық, әшекей-қолданбалы немесе мемориалдық мақсатта да болуы мүмкін;
8) құрылыс бұйымы – өнеркәсіптік тәсілмен шығарылған және құрылыс конструкциясының немесе басқа құрылыс бұйымының элементі ретінде қолдануға арналған құрылыс өнімі;
9) құрылыс конструкциясы – құрылыс материалдарынан және/немесе құрылыс бұйымдарынан жасалған, құрылыс объектісінің тұрақты элементі;
10) құрылыс құжаттамасы – объектілерді салу (кеңейту, жаңғырту, техникамен қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі жөндеу, консервациялау және кейіннен кәдеге жарату), сондай-ақ құрылысты ұйымдастыру, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру, көгалдандыру, сыртқы безендіру үшін қажетті (жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасын, мемлекеттік және мемлекетаралық нормативтік құжаттарды қоса алғанда) өзара байланысты құжаттардың жүйесі;
11) құрылыс материалы – құрылыс бұйымдары және/немесе құрылыс конструкцияларын дайындауға арналған табиғи пайда болған немесе өнеркәсіптік әдіспен өндірілген құрылыс өнімі;
12) құрылыс объектісі – құрылыс қызметінің түпкілікті нәтижесі болып табылатын, жасанды ортаның ғимараты, құрылысы немесе басқа да жылжымайтын объектісі;
13) құрылыс объектісінің өмірлік циклі - құрылыс объектісінің салынуын, пайдаланылуын және тіршілігінің аяқталуын қоса алғанда, жүйелі және өзара байланысты тіршілік ету кезеңдері;

5) импортер – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, которое заключило с иностранным изготовителем (продавцом) внешнеторговый договор (контракт) на передачу выпускаемой партиями продукции и осуществляет выпуск этой продукции в обращение и (или) ее реализацию на территории Республики Казахстан;
6) инновационные строительные материалы и изделия (продукция) – это новая улучшенная продукция, которая отличается от ранее производимой продукции своими свойствами или способами применения;
7) сооружение – искусственно созданный объемный, плоскостной или линейный объект (наземный, надводный и (или) подземный, подводный), имеющий естественные или искусственные пространственные границы и предназначенный для выполнения производственных процессов, размещения и хранения материальных ценностей или временного пребывания (перемещения) людей, грузов, а также размещения (прокладки, проводки) оборудования или коммуникаций. Сооружение также может иметь художественно-эстетическое, декоративно-прикладное либо мемориальное назначение;
8) строительное изделие – строительная продукция, произведенная промышленным способом и предназначенная для применения в качестве элемента строительной конструкции или другого строительного изделия;
9) строительная конструкция – постоянный элемент строительного объекта, изготовленный из строительных материалов и/или изделий;
10) строительная документация – система взаимоувязанных документов (включая предпроектную и проектную документацию, государственные и межгосударственные нормативные документы), необходимых для организации территорий, строительства (первичного, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта, консервации и постутилизации) объектов, а также организации строительства, инженерной подготовки территории, благоустройства, озеленения, внешнего оформления;
11) строительный материал – строительная продукция природного происхождения или произведенная промышленным способом, предназначенная для изготовления строительных изделий и/или конструкций;
12) строительный объект – здание, сооружение или иной недвижимый объект искусственной среды, являющийся конечным результатом строительной деятельности;
13) жизненный цикл строительного объекта – последовательные и взаимосвязанные этапы существования строительного объекта, включая его создание, эксплуатацию и завершение существования;

14) құрылысты нормалаудың параметрлік әдісі - осы нормативтік талапқа қол жеткізуге тиіс нәтижеге (мақсатқа) назар аударатын және оған қол жеткізудің көптеген баламалы жолдарына мүмкіндік беретін әдіс;
15) объектiнi кейiннен кәдеге жарату - күрделi құрылыстың (үйдiң, ғимараттың, кешеннiң) пайдаланылуы (пайдалану, қолдану) тоқтатылғаннан кейiн кәдеге асатын элементтерiн (конструкцияларды, материалдарды, жабдықтарды) бiр мезгiлде қалпына келтiрiп және қайталап пайдаланып, сондай-ақ кәдеге аспайтын элементтер мен қалдықтарды өңдей отырып, бөлшектеп алу және бұзу жөнiндегi жұмыстар кешенi;
16) өнімдер мен процестердің қауіпсіздігі – құрылыс өнімі мен құрылыс объектілерінің адамдардың және жануарлардың өмірі мен денсаулығына, мүлкіне, қоршаған ортаға зиян келтіруін болдырмайтын жай-күйі;
17) өнімді айналысқа шығару – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының аумағында тарату мақсатында өнімді беру (өткізу) немесе әкелу (оның ішінде дайындаушының қоймасынан жөнелту немесе жинап қоймай тиеп жөнелту);
18) өтiнiм берушi – Қазақстан Республикасының немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, сәйкестікті бағалауды жүргізу үшін өнімді, процестерді және көрсетілетін қызметті ұсынған заңды тұлға немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға (дайындаушы, импорттаушы, дайындаушы уәкілеттік берген тұлға, сатушы);
19) табиғи тастар – каверналарды (қуыстарды) және пигменттеуге және бояуға арналған басқа да химиялық препараттарды толтыруға арналған эпоксидтік шайырларды пайдаланбай, магмалық, шөгінді және метаморфикалық жыныстарды механикалық өңдеу жолымен өндірілетін табиғи құрылыс материалдары;
20) техникалық регламентпен өзара байланысты нормативтік құжаттар - талаптарының орындалуы осы Техникалық регламенттің ережелерін сақтауды қамтамасыз ететін, осы Техникалық регламентке сәйкес үйлестірілген құрылыс нормалары, құрылыс нормалары және қағидалары, қағидалар жиынтығы, санитарлық қағидалар, гигиеналық нормативтер және өзге де нормативтік-техникалық құжаттар.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Сәйкестігі міндетті расталуға жататын және осы Техникалық регламентпен белгіленген талаптарға сәйкестікті растаудан өтпеген өнімге сәйкестік белгісін қоюға жол берілмейді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Өмірлік циклдің барлық кезеңдерінде құрылыс объектісі Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 17 тамыздағы № 405 бұйрығымен бекітілген "Өрт қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар" техникалық регламентінің талаптарына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24045 болып тіркелген) (бұдан әрі - "Өрт қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар" техникалық регламенті) және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 бұйрығымен бекітілген Өрт қауіпсіздігі қағидаларына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) сәйкес келеді.";
26-тармақтың сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"адамдардың кездейсоқ түсіп кетуіне жол бермейтін терезе саңылауларын құлыптармен және (немесе) қауіпсіздік тетіктерімен қамтамасыз ету;";

14) параметрический метод строительного нормирования – метод, акцентрирующий внимание на результате (цели), который данное нормативное требование должно достичь и допускающий множество альтернативных путей его достижения;
15) постутилизация объекта – комплекс работ по демонтажу и сносу капитального строения (здания, сооружения, комплекса) после прекращения его эксплуатации (пользования, применения) с одновременным восстановлением и вторичным использованием регенерируемых элементов (конструкций, материалов, оборудования), а также переработкой не подлежащих регенерации элементов и отходов;
16) безопасность продукции и процессов – состояние строительных объектов и строительной продукции, при котором исключается нанесение вреда или угроза жизни и здоровью людей и животных, имуществу, окружающей среде;
17) выпуск продукции в обращение – поставка (реализация) или ввоз продукции (в том числе отправка со склада изготовителя или отгрузка без складирования) с целью распространения на территории Республики Казахстан при осуществлении предпринимательской деятельности;
18) заявитель – зарегистрированное в соответствии с законодательством Республики Казахстан или государства – члена Евразийского экономического союза юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя (изготовитель, импортер, уполномоченное изготовителем лицо, продавец), предоставившее продукцию, процессы и услугу для проведения оценки соответствия;
19) природные камни – строительные материалы природного происхождения, добывающиеся путем механической обработки магматических, осадочных и метаморфических пород, без использования эпоксидных смол для заполнения каверн (пустот) и других химических препаратов для пигментирования и окрашивания;
20) взаимосвязанные с техническим регламентом нормативные документы – гармонизированные в соответствие с настоящим Техническим регламентом строительные нормы, строительные нормы и правила, своды правил, санитарные правила, гигиенические нормативы и иные нормативно-технические документы, выполнение требований которых обеспечивает соблюдение положений настоящего Технического регламента.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Не допускается нанесение знака соответствия на продукцию, подлежащую обязательному подтверждению соответствия и не прошедшую подтверждение соответствия требованиям, установленным настоящим Техническим регламентом.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. На всех этапах жизненного цикла строительный объект соответствует требованиям Технического регламента "Общие требования к пожарной безопасности", утвержденного приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 августа 2021 года № 405 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24045) (далее – Технический регламент "Общие требования к пожарной безопасности") и Правилам пожарной безопасности, утвержденных приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26867).";
абзац восьмой пункта 26 изложить в следующей редакции:
"обеспечение оконных проемов замками и (или) механизмами безопасности, предотвращающие случайное выпадение людей;";

мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. Отқа төзімділік шегіне қойылатын талаптар "Өрт қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар" техникалық регламентімен регламенттелген.
Құрылыс бұйымдарының (оның ішінде темірбетон) өрт қауіптілігі сыныбы және отқа төзімділік шектері стандарттау жөніндегі құжатта немесе құрылыс конструкциялары мен бұйымдарына (олар стандарттау жөніндегі құжаттарда болмаған жағдайда) арналған үлгілік жобалық шешімдерде белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
Отқа төзімділік шегін растау (айқындау) үшін заттай (оттық) сынақтар және (немесе) есептеу-талдау әдістері жаңа құрылыс бұйымдарына қатысты оны өндіріске қою кезінде, сондай-ақ оларға конструктивтік өзгерістер енгізу кезінде жүргізіледі.
Жаңа өнім болып табылмайтын құрылыс бұйымдарына қатысты отқа төзімділік шегін растауды есептеу-талдау әдісімен жүргізуге жол беріледі.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Осы Техникалық регламенттің 45-тармағында көрсетілген стандарттау жөніндегі өзара байланысты құжаттарды қолданбау Техникалық регламенттің талаптарын сақтамау ретінде қарастырылмайды.
Қолдану нәтижесінде ерікті негізде осы Техникалық регламент талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін стандарттау жөніндегі құжаттар қолданылмаған жағдайда, сәйкестікті бағалау тәуекелдерді талдау негізінде жүзеге асырылады.
"Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабының 1-тармағына сәйкес стандарттау жөніндегі халықаралық, өңірлік құжаттарды және шет мемлекеттердің стандарттау жөніндегі құжаттарды қолдануға жол беріледі.";
50-тармақтың оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"пайдалану процесінде объектінің және (немесе) оның бөліктерінің жай-күйін техникалық қадағалау;";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Құрылыс объектісінің өмірлік циклінің кезеңіне және сенімділік сыныбына байланысты сәйкестікті растау мақсатында дәлелдемелер ретінде пайдаланылатын материалдар тізбесіне мынадай құжаттар енгізіледі:
1) эскиз (эскиздік жоба);
2) жобалау құжаттамасы (сызбалар, кестелер, есептер, түсініктемелер);
3) сараптамалық қорытындылар;
4) атқарушылық техникалық құжаттама (сынау және өлшеу нәтижелері, жұмыс журналдары, қолданылатын құрылыс материалдарына, бұйымдар мен конструкцияларға сертификаттар, жасырын жұмыстарды куәландыру актілері, жауапты конструкцияларды аралық қабылдау актілері, іске қосу-баптау жұмыстарының актілері);
5) авторлық және техникалық қадағалау қорытындылары;
6) мердігердің сәйкестік туралы декларациясы;
7) объектіні пайдалануға қабылдау актісі;

дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Требования к пределу огнестойкости регламентированы Техническим регламентом "Общие требования к пожарной безопасности".
Класс пожарной опасности и пределы огнестойкости строительных изделий (в том числе железобетонных) должны соответствовать требованиям, установленным в документе по стандартизации или типовым проектным решениям на строительные конструкции и изделия (в случае их отсутствия в документах по стандартизации).
Натурные (огневые) испытания и (или) расчетно-аналитические методы для подтверждения (определение) предела огнестойкости проводятся в отношении новых строительных изделий при постановке ее на производство, а также при внесении в них конструктивных изменений.
В отношении строительных изделий, не являющихся новой продукцией, подтверждение предела огнестойкости допускается проводить расчетно-аналитическим методом.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Неприменение взаимосвязанных документов по стандартизации, указанных в пункте 45 настоящего Технического регламента, не рассматривается как несоблюдение требований Технического регламента.
В случае неприменения документов по стандартизации, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований настоящего Технического регламента, оценка соответствия осуществляется на основе анализа рисков.
Допускается применение международных, региональных документов по стандартизации и документов по стандартизации иностранных государств в соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О стандартизации".";
абзац десятый пункта 50 изложить в следующей редакции:
"технический надзор за состоянием объекта и (или) его частей в процессе эксплуатации;";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. В зависимости от этапа жизненного цикла и класса надежности строительного объекта в перечень материалов, использующихся в качестве доказательств, с целью подтверждения соответствия включаются следующие документы:
1) эскиз (эскизный проект);
2) проектная документация (чертежи, таблицы, расчеты, пояснения);
3) экспертные заключения;
4) исполнительная техническая документация (результаты испытаний и измерений, журналы работ, сертификаты на применяемые строительные материалы, изделия и конструкции, акты освидетельствования скрытых работ, акты промежуточной приемки ответственных конструкций, акты пусконаладочных работ);
5) заключения авторского и технического надзора;
6) декларация о соответствии подрядчика;
7) акт приемки объекта в эксплуатацию;

8) техникалық паспорт, пайдалану паспорты, ғимараттар мен құрылыстарды пайдалану жөніндегі техникалық журнал;
9) тіркеу және рұқсат беру құжаттамасы.";
54-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөліммен толықтырылсын:
"Осы Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестікті бағалау кезінде міндетті өнімнің қауіпсіздік түрлерінің тізбесі осы Техникалық регламентке 7-қосымшада келтірілген.";
60, 61, 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Зертханалар СРО немесе басқа өтініш берушілермен шарт талаптарында, зерттеу (сынақ) әдістерімен көзделген жағдайларда, сынақтардың, зерттеулер (сынақтар) және өнімді өлшеу нәтижелерінің фото- және (немесе) бейнетіркеулерін жүргізеді.
61. Техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келетін және сәйкестікті бағалау қағидаларына сәйкес сертификат немесе декларация берумен сәйкестікті растау рәсімінен өткен құрылыс материалдары мен бұйымдары сәйкестік белгісімен таңбаланады және Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 21 мамырдағы № 348-НҚ бұйрығымен бекітілген "Өнімді таңбалауға қойылатын талаптар" техникалық регламентіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22836 болып тіркелген) және өнімге стандарттау жөніндегі құжаттардың талаптарын ескере отырып, тұтынушыға арналған ақпаратпен сүйемелденеді.
62. Сәйкестік белгісін қолдану тәртібі ҚР СТ 3.1 "Сәйкестік белгісі. Техникалық талаптар" және ҚР СТ 3.25 "Өнімдер мен қызметтерді сәйкестік белгісімен таңбалау тәртібі" стандарттау жөніндегі ұлттық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.";
1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 7-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Десаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 26 наурыздағы
№ 99 Бұйрыққа
1-қосымша
"Ғимараттар мен
құрылыстардың, құрылыс
материалдары мен
бұйымдарының қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
1-қосымша
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес Техникалық регламенттің талаптары қолданылатын құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі
р/с
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Атауы
1
2
3
Құрастырмалы темір-бетон конструкциялар мен бөлшектерден басқа, құрылыс материалдары
Кеуекті толтырғыштар, кенді емес, қаптайтын, жол материалдары
(табиғи тастан жасалған)
1.

8) технический паспорт, эксплуатационный паспорт, технический журнал по эксплуатации зданий и сооружений;
9) регистрационная и разрешительная документация.";
пункт 54 дополнить частью второй следующего содержания:
"Перечень видов безопасности продукции обязательных при оценке соответствия требованиям настоящего Технического регламента, приведен в приложении 7 к настоящему Техническому регламенту.";
пункты 60, 61, 62 изложить в следующей редакции:
"60. Лаборатории на условиях договора с ОПС или другими заявителями проводят фото- и (или) видеофиксацию испытаний, результатов исследований (испытаний) и измерений продукции, в случаях предусмотренными методами исследований (испытаний).
61. Строительные материалы и изделия, соответствующие требованиям Технического регламента и прошедшие, согласно Правилам оценки соответствия, процедуру подтверждения соответствия с выдачей сертификата или декларации, маркируются знаком соответствия и сопровождаются информацией для потребителя в соответствии с Техническим регламентом "Требования к маркировке продукции", утвержденным приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 21 мая 2021 года № 348-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22836) и с учетом требования документов по стандартизации на продукцию.
62. Порядок применения знака соответствия осуществляется согласно национальным документам по стандартизации СТ РК 3.1 "Знак соответствия. Технические требования" и СТ РК 3.25 "Порядок маркирования продукции и услуг знаком соответствия".";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7 согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2025 года № 99
Приложение 1
к Техническому регламенту
"О безопасности зданий
и сооружений, строительных
материалов и изделий"
Перечень строительных материалов и изделий, на которые распространяются
требования Технического регламента, согласно Товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование
1
2
3
Материалы строительные, кроме сборных железобетонных конструкций и деталей
Заполнители пористые, материалы нерудные, облицовочные, дорожные (из природного камня)
1.

2505100000
кремнийлі құмдар және кварцты құмдары
2.
2505900000
өзгелері
3.
2506
кварц (табиғи құмдардан басқа); өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген, немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінде тақталарға бөлінген кварцит:
4.
2515
ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, меншікті салмағы 2,5 немесе одан да көп өзге мәрмәр, травертин, немесе әктас туф, экаусин және басқа әктастар, және өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген, немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінде тақталарға бөлінген алебастр:
5.
2515110000
өңделмеген немесе өрескел ұсақталған
6.
2516
ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген, немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінде тақталарға бөлінген өзге гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
7.
2517
әдетте бетон толтырғыштары, тас жол немесе теміржол балласты немесе басқа балласт ретінде қолданылатын қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе ұсақталған тас, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас қиыршық тастар; тауар позициясының бірінші позициясында көрсетілген материалдары бар немесе жоқ қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; шайырлы макадам; термиялық өңделген немесе өңделмеген, 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан жасалған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
8.
2517410000
мәрмәрдан жасалған
9.
6801000000
табиғи тастан жасалған төсеніштер, жиектелген тастар және төсеу тақталары (тақтатастан басқа)
10.
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан басқа, ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған, өңделген тас (тақтатастан басқа), және одан жасалған бұйымдар; мозаикаға арналған текшелер және негізінде немесе негізсіз ұқсас табиғи тастан жасалған (тақтатасты қоса алғанда) бұйымдар; жасанды боялған табиғи тастан жасалған (тақтатасты қоса алғанда) түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
11.
6803001000
шатыр мен қабырғаға арналған материалдар
12.
6803009000
өзгелері
13.
6815
басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тастан немесе басқа да минералдық заттардан жасалған (көміртекті талшықтарды, көміртекті талшықты бұйымдарды және шымтезек бұйымдарын қоса алғанда) бұйымдар:
Металл кенді емес материалдар
Цемент
14.
2523
боялмаған немесе боялған, дайын немесе клинкер түріндегі портландцемент, глиноземді цемент, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер:
15.
3816000000
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар және доломитті толтырғыш қоспаны қоса алғанда, ұқсас құрамдар
Тұтқыр заттар (цементтен басқа)
16.

2505100000
пески кремнистые и пески кварцевые
2.
2505900000
прочие
3.
2506
кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
4.
2515
мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
5.
2515110000
необработанные или грубо раздробленные
6.
2516
гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
7.
2517
галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
8.
2517410000
из мрамора
9.
6801000000
брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
10.
6802
камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
11.
6803001000
материалы для кровли и стен
12.
6803009000
прочие
13.
6815
изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные:
Материалы неметаллорудные
Цемент
14.
2523
портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
15.
3816000000
цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
Вяжущие вещества (кроме цемента)
16.

2508
өзге саздар (6806 тауар позициясындағы көтерілген саздарын қоспағанда), кальциленген немесе кальциленбеген андалузит, кианит және силлиманит; муллит; шамот немесе динас жер:
17.
2520
боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде үдеткіштер немесе баяулатқыштар бар немесе жоқ гипс; ангидрит; (өзі кальцийленген гипс немесе кальций сульфатын білдіретін) тұтқыр гипс:
18.
2522
2825 тауар позициясында көрсетілген, кальций оксиді мен гидроксидінен басқа, сөндірілмеген, сөндірілген және гидравликалық әк:
19.
2713200000
мұнай битумы
20.
2714
битум және асфальт, табиғи; битуминозды немесе мұнайтасушы тақтатастары және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальт жыныстары:
21.
5603
сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, жабыны бар немесе жабыны жоқ, дублеринделген немесе дублеринделмеген тоқыма емес материалдар:
Қабырғалық және қалқалық материалдар
22.
382450
отқа төзімді емес ерітінділер мен бетондар:
23.
6808000000
цементпен, гипспен немесе өзге минералды байланыстырғыш заттармен агломерацияланған панельдер, плиталар, плиткалар, блоктар және өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жоңқалардан, щепкалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
24.
6809
гипстен немесе оның негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар:
25.
6901000000
кірпіштер, блоктар, плиткалар және кремнийлі тас ұнынан (мысалы, кизельгур, триполит немесе диатомиттен) немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған басқа да керамикалық бұйымдар:
26.
6902
кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, плиткалар және ұқсас отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары:
27.
6903
кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, өзге отқа төзімді керамикалық бұйымдар (мысалы, реторттар, тигельдер, муфельдер, саптамалар, тығындар, тіректер, сынама шыныаяқтар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер және сырғымалы жапқыштар):
28.
6904
құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, тасымалдаушы немесе арқалық құрылымдарды толтыруға арналған керамикалық тастар және ұқсас керамикалық бұйымдар:
Керамикалық құрылыс материалдары мен бұйымдары
29.
6905100000
черепица
30.
6905900000
өзгелері
31.
6907
төсеуге арналған плиталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптайтын керамикалық плиткалар; мозаикалық жұмыстарға арналған керамикалық текшелер және соған ұқсас негізінде немесе онсыз бұйымдар; керамикалық әрлеу бұйымдар:
Жылу және дыбыс оқшаулағыш материалдар мен бұйымдар
32.

2508
глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:
17.
2520
гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:
18.
2522
известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
19.
2713200000
битум нефтяной
20.
2714
битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы:
21.
5603
нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
Материалы стеновые и перегородочные
22.
382450
неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
23.
6808000000
панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
24.
6809
изделия из гипса или смесей на его основе:
25.
6901000000
кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
26.
6902
кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
27.
6903
прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
28.
6904
кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
Материалы и изделия строительные керамические
29.
6905100000
черепица
30.
6905900000
прочие
31.
6907
плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные:
Материалы и изделия теплоизоляционные и звукоизоляционные
32.

6806209000
өзгелері
33.
6811810000
гофрленген парақтар
34.
6811820000
өзге парақтар, панельдер, плиткалар және ұқсас бұйымдар
35.
7019
шыны талшық (шыны мақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иірілген жіп, ровингтер, маталар):
Полимерлік, шатырлық, гидрооқшаулағыш және герметикалық әрлеу материалдары
36.
2715000000
табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
37.
570500
дайын немесе дайын емес өзге кілемдер мен тоқыма еден жабындары:
38.
5904
пішінделмеген немесе пішін бойынша кесілген линолеум; пішінделмеген немесе пішін бойынша кесілген тоқыма негізіндегі еден жабындары:
39.
6807100009
өзгелері
Асбестцемент бұйымдары
40.
2524
асбест:
41.
68122991000
өңделген асбест талшығы; асбест немесе асбест пен магний карбонаты негізіндегі қоспалар
42.
68122999001
иірілген жіп және жіптер; өрілген немесе өрілмеген арқандар мен сымдар; маталар мен тоқылған материалдар
Құрастырмалы темірбетон конструкциялар мен бөлшектер
43.
6810
арматураланбаған немесе арматураланған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар:
Шыныдан жасалған бұйымдар
44.
7003
құйылған және илектелген, табақты немесе профильді, сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны:
45.
7004
тартылған және үрленген, парақтарда, сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ қандай да бір өзге тәсілмен өңделмеген шыны:
46.
7005
термиялық жылтыратылған шыны және сіңіргіш, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ өзге тәсілмен өңделмеген табақтардағы беті тегістелген немесе жылтыратылған шыны:
47.
7007
қауіпсіз, қатайтылған (шыңдалған) немесе көп қабатты шыны:
48.
700800
шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар:
49.
7014000000
сигналдық құрылғыларға арналған шыны бұйымдар және оптикалық өңдеусіз шыныдан жасалған (7015 тауар позициясына енгізілгендерден басқа) оптикалық элементтер
50.
7016
құрылыста пайдаланылатын престелген немесе құйылған шыныдан жасалған, арматураланған немесе арматураланбаған төсеуге арналған блоктар, плиталар, кірпіштер, плиткалар және өзге бұйымдар; мозаикалық немесе соған ұқсас сәндік жұмыстар үшін негізделген немесе негізсіз шыны текшелер және өзге шағын шыны нысандар; витраждар және ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер плиталар нысанындағы қабықтар немесе басқа формалар түріндегі ұялы немесе көбік шыны:
Сүректен жасалған конструкциялар мен құрылыс бұйымдары (элементтері)
51.

6806209000
прочие
33.
6811810000
гофрированные листы
34.
6811820000
прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
35.
7019
стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани):
Материалы отделочные полимерные, кровельные, гидроизоляционные и герметизирующие
36.
2715000000
смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
37.
570500
ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые:
38.
5904
линолеум, не выкроенный или выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, не выкроенные или выкроенные по форме:
39.
6807100009
прочие
Изделия асбестоцементные
40.
2524
асбест:
41.
68122991000
волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния
42.
68122999001
пряжа и нити; веревки и шнуры, плетеные или неплетеные; ткани и трикотажные материалы
Конструкции и детали сборные железобетонные
43.
6810
изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
Изделия из стекла
44.
7003
стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
45.
7004
стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
46.
7005
стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом:
47.
7007
стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное:
48.
700800
многослойные изолирующие изделия из стекла:
49.
7014000000
стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
50.
7016
блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
Конструкции и изделия (элементы) строительные из древесины
51.

4403
өңделмеген, қабығы немесе сыртқы қабаты алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе жиектелмеген ағаш материалдары:
52.
4407
ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 миллиметрден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары:
53.
4408
қаптауға арналған (қатпарлы сүректі бөлу арқылы алынғандарды қоса алғанда), желімделген фанера үшін немесе ұқсас қатпарлы сүрек үшін парақтар және ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен, тегістеумен өңделген немесе өңделмеген, біріккен немесе біріктірілмеген, қалыңдығы 6 миллиметрден аспайтын соңғы түйіспелері бар немесе жоқ өзге ағаш материалдары:
54.
4409
өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, соңғы қосылыстары бар немесе жоқ кез келген жиектер, ұштар немесе жазықтықтар бойынша профильді погонаж (жиналмаған, еден паркетіне арналған тақтайшалар мен фриздерді қоса алғанда) түріндегі (жоталары, ойықтары бар, ойылған, қырлы жиектері бар, жартылай шеңберлі калевка түріндегі қосылуы бар, фасонды, дөңгелектелген немесе соған ұқсас) ағаштар:
55.
4410
шайырларға немесе басқа органикалық байланыстырғыштарға малынбаған немесе сіңдірілмеген, ағаштан немесе басқа лигирленген материалдардан жасалған ағаш-жоңқа тақталары, (osb) бағдарланған жоңқа тақталары және ұқсас (мысалы, вафельді тақталар) тақталар:
56.
4411
шайыр немесе басқа органикалық заттар қосылған немесе қосылмаған ағаштан немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған ағаш-талшықты тақталар:
57.
4412
желімделген фанера, фанерленген панельдер және ұқсас қабатты ағаш:
58.
4413000000
блоктар, тақтайшалар, кеспектер немесе пішінделген нысандар түрінде сығымдалған сүрек
59.
4418
торлы ағаш панельдер, жиналған еден панельдері, төбе және шатыр жабынын қоса алғанда ағаш және ағаш ұсталық, ағаш, құрылыс бұйымдары:
60.
4814
тұсқағаздар және ұқсас қабырға жабындары; терезелерге арналған мөлдір қағаз:
61.
590500
тоқыма материалдардан жасалған қабырға жабындылары:
Дайын, қара металдар прокаты
62.
7208
ені 600 миллиметр немесе одан да көп, ыстықтай илектелген, апталмаған, гальван немесе басқа бүркілмеген темірден немесе қоспасыз болаттан жасалған жалпақ илек:
63.
7213
темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған еркін оралған шығанақтарда ыстықтай илектелген шыбықтар:
64.
7214
соғудан, ыстық илектеуден, ыстық сүйреуден немесе ыстық экструдтаудан басқа, бірақ илектеуден кейін бұралғандарды қоса алғанда, одан әрі өңдеусіз темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге шыбықтар:
65.

4403
лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
52.
4407
лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 миллиметра:
53.
4408
листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, сращенные или не сращенные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 миллиметра:
54.
4409
пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения:
55.
4410
плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (osb) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, не пропитанные или пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами:
56.
4411
плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ:
57.
4412
фанера клееная, панели фанерованные и аналогичная слоистая древесина:
58.
4413000000
древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
59.
4418
изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные:
60.
4814
обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон:
61.
590500
настенные покрытия из текстильных материалов:
Прокат черных металлов, готовый
62.
7208
прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 миллиметра или более, горячекатаный, неплакированный без гальванического или другого покрытия:
63.
7213
прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
64.
7214
прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки:
65.

7216
темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған бұрыштар, фасонды және арнайы профильдер:
66.
722100
ыстықтай илектелген, еркін оралған шығанақтарда, коррозияға төзімді болаттан жасалған шыбықтар:
67.
7222
коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге шыбықтар; коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштар, фасонды және арнайы профильдер:
68.
7312
бұралған сым, кабельдер, арқандар, өрілген сымдар, итарқа және қара металдардан жасалған, электр оқшаулаусыз ұқсас бұйымдар:
Болат құбырлар
69.
730300
құйылған шойыннан жасалған құбырлар, түтіктер және қуыс профильдер:
70.
7304
қара металдардан жасалған (құйылған шойыннан басқа) жіксіз құбырлар, түтіктер және қуыс профильдер:
71.
7305
сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден асатын дөңгелек қимасы бар қара металдардан жасалған құбырлар мен өзге түтіктер (мысалы, дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен жалғанған):
72.
7306
қара металдардан жасалған өзге құбырлар, түтіктер және қуыс профильдер (мысалы, ашық тігісі бар немесе дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен жалғанған):
Болат құрылыс конструкциялары
73.
7308
қара металдардан жасалған (9406 тауар позициясының құрама құрылыс конструкцияларынан басқа) металл конструкциялар және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың бөлімдері, шлюз қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатыр жабындары, құрылыс фермалары, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары, жалюзи, балюстрадалар, тіректер мен бағандар); металл конструкцияларында пайдалануға арналған қара металдардан жасалған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасонды профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар:
74.
9406101000
жылжымалы үйлер
75.
9406200000
болаттан жасалған модульдік құрылыс блоктары
76.
9406901000
жылжымалы үйлер
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған
конструкциялар және құрылыс бұйымдары (элементтері)
77.
7604
алюминий шыбықтар мен профильдер:
78.
7610
алюминий металл конструкциялары (9406 тауар позициясының құрама құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырларға арналған жабындар, құрылыс фермалары, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер мен бағандар); металл конструкцияларда пайдалануға арналған парақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және ұқсас алюминий бұйымдары:
Құрылыста қолданылатын полимерлер,
пластикалық массалар, химиялық талшықтар және каучуктар
79.
3916
көлденең қимасының өлшемі 1 миллиметрден асатын мононитті; пластмассадан жасалған, беті өңделген немесе өңделмеген, бірақ өзге өңдеуге ұшырамаған шыбықтар, өзектер мен пішінді профильдер:
80.

7216
уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
66.
722100
прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из коррозионностойкой стали:
67.
7222
прутки прочие из коррозионностойкой стали; уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали:
68.
7312
скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции:
Трубы стальные
69.
730300
трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья:
70.
7304
трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья):
71.
7305
трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 миллиметра, из черных металлов:
72.
7306
трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов:
Конструкции строительные стальные
73.
7308
металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
74.
9406101000
мобильные дома
75.
9406200000
модульные строительные блоки из стали
76.
9406901000
мобильные дома
Конструкции и изделия (элементы) строительные из алюминия и алюминиевых сплавов
77.
7604
прутки и профили алюминиевые:
78.
7610
металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
Полимеры, пластические массы, химические волокна и каучуки, применяемые в строительстве
79.
3916
мононить с размером поперечного сечения более 1 миллиметра; прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:
80.

3917
пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, шлангтар және олардың фитингтері (мысалы, қосылыстар, тізелер, фланецтер):
81.
3918
пластмассадан жасалған, өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтын, орамдарда немесе пластиналарда еденге арналған жабындар; осы топқа 9 ескертпеде көрсетілген пластмассадан жасалған қабырғаларға немесе төбелерге арналған жабындар:
82.
3919
пластмассадан жасалған, өздігінен жабысатын, орамдағы немесе орамдағы емес тақталар, парақтар, пленка, таспа, жолақ және өзге жалпақ нысандар:
83.
3920
пластмассадан жасалған, кеуекті емес және арматураланбаған, қабатсыз, субстратсыз және басқа материалдармен ұқсас тәсілмен жалғанбаған өзге плиталар, парақтар, пленка және жолақтар немесе таспалар:
84.
3921
өзге, пластмассадан жасалған плиталар, парақтар, пленка және жолақтар немесе таспалар:
85.
3925
басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, пластмассадан жасалған құрылыс бөлшектері:
86.
4008
қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған пластиналар, парақтар, жолақтар немесе таспалар, шыбықтар мен пішінді профильдер:
87.
4009
қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған, фитингтері жоқ немесе фитингтері бар (мысалы, қосылыстар, келте құбырлар, фланецтер) құбырлар, түтіктер мен шлангтар:
88.
4016100009
өзгелері
89.
4016910000
еден жабындары мен кілемшелер
Радиаторлар және олардың бөліктері
90.
7322110000
құйылған шойыннан жасалған
91.
7322190000
өзгелері
92.
732290000
өзгелері
93.
7616991002
биметалды радиаторлар
94.

3917
трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс:
81.
3918
покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе:
82.
3919
плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах:
83.
3920
плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами:
84.3
3921
плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие:
85.
3925
детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
86.
4008
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
87.
4009
трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами):
88.
4016100009
прочие
89.
4016910000
покрытия напольные и коврики
Радиаторы и их части
90.
7322110000
из чугунного литья
91.
7322190000
прочие
92.
732290000
прочие
93.
7616991002
радиаторы биметаллические
94.

ҚР СТ 952-92
Құрылыс жұмыстарына арналған қиыршық тас және тау-кен байыту кәсіпорындарының қалдықтары мен қалдықтарынан. Техникалық шарттар.
2.
39-тармақ
ҚР СТ 1215-2003
Қара қиыршық тас. Техникалық шарттар
3.
39-тармақ
ҚР СТ 1284-2004
Құрылыс жұмыстарына арналған тығыз тау жыныстарынан алынған қиыршықтас және ұсақ тас. Техникалық шарттар
4.
39-тармақ
ҚР СТ 1376-2005
Жол құрылысына арналған қожды шағылтас пен құмдар. Техникалық шарттар
5.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1467-2018
Табиғи тас. Өңделмеген блоктар. Талаптар
6.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1468-2018
Табиғи тас. Өңделмеген тақталар. Талаптар
7.
39-тармақ
ҚР СТ 2484-2014
Карбонатты құм. Техникалық шарттар
8.
39-тармақ
ҚР СТ 3247-2018
Отқа төзімді аз сазбалшықты саз. Техникалық шарттар
9.
39-тармақ
ҚР СТ 3248-2018
Отқа төзімді жоғары сазбалшықты саз. Техникалық шарттар
10.
39-тармақ
МЕМСТ 3344-83
Жол құрылысына арналған қож қиыршық тас пен құм. Техникалық шарттар
11.
39-тармақ
МЕМСТ 5578-2019
Бетондарға арналған қара және түсті металлургия қождарынан жасалған қиыршық тас пен құм. Техникалық шарттар
12.
39-тармақ
МЕМСТ 6139-2020
Цементті сынауға арналған құм. Техникалық шарттар
13.
39-тармақ
МЕМСТ 7030-75
Жұқа керамикаға арналған дала шпатты және кварц-дала шпатты материалдары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
14.
39-тармақ
МЕМСТ 7030-2021
Жұқа керамикаға арналған дала шпатты және кварц-дала шпатты материалдары. Техникалық шарттар
15.
39-тармақ
МЕМСТ 7392-2014
Теміржолдардың қосымша қабаты үшін тығыз тау жыныстарынан жасалған қиыршықтас. Техникалық шарттар
16.
39-тармақ
МЕМСТ 7394-85
Теміржолға арналған малтатас және малтатасты-құм қабаты. Техникалық шарттар
17.
39-тармақ
МЕМСТ 8267-93
Құрылыс жұмыстары үшін тығыз тау жыныстарынан жасалған қиыршықтас пен малтатас. Техникалық шарттар
18.
39-тармақ
МЕМСТ 8736-2014
Құрылыс жұмыстарына арналған құмдар. Техникалық шарттар
19.
39-тармақ
МЕМСТ 10832-2009
Қопсыған перлит өндіруге арналған перлитті қиыршықтас және құм. Техникалық шарттар
20.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12440-2022
Табиғи тас. Белгілеу өлшемшарттары
21.
39-тармақ
МЕМСТ 15045-78
Құрылыс қышқа арналған кварцты-дала шпатты материалдар. Техникалық шарттар
22.
39-тармақ
МЕМСТ 22263-76
Кеуекті тау жыныстарынан жасалған қиыршықтас пен құм. Техникалық шарттар
23.
39-тармақ
МЕМСТ 22856-89
Табиғи тастан жасалған сәндік қиыршықтас пен құм. Техникалық шарттар
24.
39-тармақ
МЕМСТ 23034-78
Далалалық шпатты және кварцты-дала шпатты материалдар. Түрлері, маркалары және негізгі параметрлері
25.
39-тармақ
МЕМСТ 25100-2020
Топырақтар. Жіктеу
26.
39-тармақ
МЕМСТ 25137-82
Кенді емес құрылыс материалдары, өнеркәсіп қалдықтардан жасалған тығыз қиыршық тас пен құм, кеуекті бетонға арналған толтырғыштар. Жіктеу
27.
39-тармақ

СТ РК 952-92
Щебень для строительных работ из попутно-добываемых пород и отходов горно-обогатительных предприятий. Технические условия.
2.
Пункт 39
СТ РК 1215-2003
Щебень черный. Технические условия
3.
Пункт 39
СТ РК 1284-2004
Щебень и гравий из плотных пород для строительных работ. Технические условия
4.
Пункт 39
СТ РК 1376-2005
Щебень и песок шлаковые для дорожного строительства. Технические условия
5.
Пункт 39
СТ РК EN 1467-2018
Камень природный. Глыбы необработанные. Требования
6.
Пункт 39
СТ РК EN 1468-2018
Камень природный. Плиты необработанные. Требования
7.
Пункт 39
СТ РК 2484-2014
Песок карбонатный. Технические условия.
8.
Пункт 39
СТ РК 3247-2018
Глина огнеупорная низкоглиноземистая. Технические условия
9.
Пункт 39
СТ РК 3248-2018
Глина огнеупорная высокоглиноземистая. Технические условия
10.
Пункт 39
ГОСТ 3344-83
Щебень и песок шлаковые для дорожного строительства. Технические условия
11.
Пункт 39
ГОСТ 5578-2019
Щебень и песок из шлаков черной и цветной металлургии для бетонов. Технические условия
12.
Пункт 39
ГОСТ 6139-2020
Песок для испытаний цемента. Технические условия
13.
Пункт 39
ГОСТ 7030-75
Материалы полевошпатовые и кварц-полевошпатовые для тонкой керамики. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
14.
Пункт 39
ГОСТ 7030-2021
Материалы полевошпатовые и кварц-полевошпатовые для тонкой керамики. Технические условия
15.
Пункт 39
ГОСТ 7392-2014
Щебень из плотных горных пород для балластного слоя железнодорожного пути. Технические условия
16.
Пункт 39
ГОСТ 7394-85
Балласт гравийный и гравийно-песчаный для железнодорожного пути. Технические условия
17.
Пункт 39
ГОСТ 8267-93
Щебень и гравий из плотных горных пород для строительных работ. Технические условия
18.
Пункт 39
ГОСТ 8736-2014
Песок для строительных работ. Технические условия
19.
Пункт 39
ГОСТ 10832-2009
Щебень и песок перлитовые для производства вспученного перлита. Технические условия
20.
Пункт 39
СТ РК EN 12440-2022
Камень природный. Критерии обозначения
21.
Пункт 39
ГОСТ 15045-78
Материалы кварц-полевошпатовые для строительной керамики. Технические условия
22.
Пункт 39
ГОСТ 22263-76
Щебень и песок из пористых горных пород. Технические условия
23.
Пункт 39
ГОСТ 22856-89
Щебень и песок декоративные из природного камня. Технические условия
24.
Пункт 39
ГОСТ 23034-78
Материалы полевошпатовые и кварц-полевошпатовые. Типы, марки и основные параметры
25.
Пункт 39
ГОСТ 25100-2020
Грунты. Классификация
26.
Пункт 39
ГОСТ 25137-82
Материалы нерудные строительные, щебень и песок плотные из отходов промышленности, заполнители для бетона пористые. Классификация
27.
Пункт 39

459-1-2015
Құрылыс әгі. 1-бөлім. Анықтамалар, техникалық талаптар және сәйкестік критерийлері
36.
39-тармақ
МЕМСТ 965-89
Ақ портландцементтер. Техникалық шарттар
37.
39-тармақ
МЕМСТ 969-2019
Балшық-топырақты және жоғары балшық-топырақты цементтер. Техникалық шарттар
38.
39-тармақ
МЕМСТ 1581-2019
Бітпейтін портландцементтер. Техникалық шарттар
39.
39-тармақ
ҚР СТ 2332-2013
Клинкер. Техникалық шарттар
40.
39-тармақ
ҚР СТ 2804-2015
Портландцемент м 700 д 0. Техникалық шарттар
41.
39-тармақ
ҚР СТ 3184-2018
Портландцементтік клинкер. Техникалық шарттар
42.
39-тармақ
ҚР СТ 3185-2018
Ағалатас кен орнының әктасы және тақтатасы. Техникалық шарттар
43.
39-тармақ
ҚР СТ 3495-2019
Белитті материал. Техникалық шарттар.
44.
39-тармақ
ҚР СТ 3716-2021
Көлік құрылысына арналған цемент. Техникалық шарттар
45.
39-тармақ
ҚР СТ 3839-2023
Композициялық портландцемент және композициялық цемент. Техникалық шарттар
46.
39-тармақ
МЕМСТ 4013-2019
Тұтқыр материалдар өндіруге арналған гипсті және гипсоангидридті тас. Техникалық шарттар
47.
39-тармақ
МЕМСТ 9179-2018
Құрылыс әгі. Техникалық шарттар
48.
39-тармақ
МЕМСТ 11052-74
Гипсті саз балшықты ұлғайғыш цемент
49.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 12439-2012
Бетон қоспаларды дайындауға арналған су
50.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12878-2013
Цемент және/немесе әк негіздегі құрылыс материалдарын бояуға арналған пигменттер. Техникалық талаптар және сынақ әдістері.
51.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13279-1-2012
Гипсті байланыстырушы материалдар және гипсті сылақ ерітіндісі. 1-бөлім. Анықтамалар мен талаптар
52.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13279-2-2015
Гипс тұтқырлары және құрғақ гипс қоспалары. 2-бөлім. Сынау әдістері
53.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14647-2018
Сазтопырақты цемент. Құрамы, техникалық талаптары мен сәйкестік критерийлері
54.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15167-1-2017
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған домна пешінде түйіршіктеліп үгітілген шлак. 1-бөлім. Анықтамалар, техникалық талаптар және сәйкестік өлшемдері
55.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15368-2018
Конструкцияларда қолдануға арналмаған гидравликалық байланыстырғыштар. Анықтамалар, техникалық талаптары және сәйкестік критерийлері
56.
39-тармақ
МЕМСТ 15825-80
Түрлі-түсті портландцемент. Техникалық шарттар
57.
39-тармақ
МЕМСТ 22266-2013
Сульфатқа берік цементтер. Техникалық шарттар
58.
39-тармақ

459-1-2015
Известь строительная. Часть 1. Определения, технические условия и критерии соответствия
36.
Пункт 39
ГОСТ 965-89
Портландцементы белые. Технические условия
37.
Пункт 39
ГОСТ 969-2019
Цементы глиноземистые и высокоглиноземистые. Технические условия
38.
Пункт 39
ГОСТ 1581-2019
Портландцементы тампонажные. Технические условия
39.
Пункт 39
СТ РК 2332-2013
Клинкер. Технические условия
40.
Пункт 39
СТ РК 2804-2015
Портландцемент м 700 д 0. Технические условия
41.
Пункт 39
СТ РК 3184-2018
Клинкер портландцементный. Технические условия
42.
Пункт 39
СТ РК 3185-2018
Известняки и сланцы Агалатасского месторождения. Технические условия
43.
Пункт 39
СТ РК 3495-2019
Белитовый материал. Технические условия.
44.
Пункт 39
СТ РК 3716-2021
Цементы для транспортного строительства. Технические условия
45.
Пункт 39
СТ РК 3839-2023
Портландцемент композиционный и цемент композиционный. Технические условия
46.
Пункт 39
ГОСТ 4013-2019
Камень гипсовый и гипсоангидритовый для производства вяжущих материалов. Технические условия
47.
Пункт 39
ГОСТ 9179-2018
Известь строительная. Технические условия
48.
Пункт 39
ГОСТ 11052-74
Цемент гипсоглиноземистый расширяющийся
49.
Пункт 39
СТ РК ISO 12439-2012
Вода для приготовления бетонных смесей
50.
Пункт 39
СТ РК EN 12878-2013
Пигменты для окрашивания строительных материалов на основе цемента, извести и цементно-известковых смесей. Технические требования и методы испытаний.
51.
Пункт 39
СТ РК EN 13279-1-2012
Вяжущие гипсовые и смеси сухие гипсовые. Часть 1. Определения и требования
52.
Пункт 39
СТ РК EN 13279-2-2015
Вяжущие гипсовые и смеси сухие гипсовые. Часть 2. Методы испытания
53.
Пункт 39
СТ РК EN 14647-2018
Цемент глиноземистый. Состав, технические требования и критерии соответствия
54.
Пункт 39
СТ РК EN 15167-1-2017
Шлак доменный гранулированный молотый для бетона, раствора и смеси. Часть 1. Определения, технические условия и критерии соответствия
55.
Пункт 39
СТ РК EN 15368-2018
Гидравлическое вяжущее не для применения в конструкции. Определения, технические требования и критерии соответствия
56.
Пункт 39
ГОСТ 15825-80
Портландцемент цветной. Технические условия
57.
Пункт 39
ГОСТ 22266-2013
Цементы сульфатостойкие. Технические условия
58.
Пункт 39

МЕМСТ 25328-82
Құрылыс ерітінділеріне арналған цемент. Техникалық шарттар
59.
39-тармақ
МЕМСТ 26871-86
Гипсті тұтқыр материалдар. Қабылдау ережелері. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау
60.
39-тармақ
МЕМСТ 30515-2013
Цементтер. Жалпы техникалық шарттар
61.
39-тармақ
МЕМСТ 31108-2020
Жалпы құрылыс цементтері. Техникалық шарттар
Бетондар мен ерітінділер
62.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 206-2017
Бетон. Техникалық талаптар, көрсеткіштер, өндіру және сәйкестік
63.
39-тармақ
ҚР СТ EN

ГОСТ 25328-82
Цемент для строительных растворов. Технические условия
59.
Пункт 39
ГОСТ 26871-86
Материалы вяжущие гипсовые. Правила приемки. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение
60.
Пункт 39
ГОСТ 30515-2013
Цементы. Общие технические условия
61.
Пункт 39
ГОСТ 31108-2020
Цементы общестроительные. Технические условия
Бетоны и растворы
62.
Пункт 39
СТ РК ЕN 206-2017
Бетон. Технические требования, показатели, производство и соответствие
63.
Пункт 39
СТ РК EN

447-2014
Кернеуленетін арматура элементтеріне арналған цементті сұйық ерітінді. Негізгі талаптар
64.
39-тармақ
ҚР СТ EN
450-1-2020
Бетон өндірісіне арналған ұшпа күл. 1-бөлім. Анықтама, техникалық сипаттамалар және сәйкестік көрсеткіштері
65.
39-тармақ
ҚР СТ EN
934-1-2017
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған қосымдар. 1-бөлім. Жалпы талаптар
66.
39-тармақ
ҚР СТ EN
934-2-2011
Бетонға, ерітіндіге және инъекциялық ерітіндіге арналған қоспалар. 2-бөлім. Бетонға арналған қоспалар. Анықтамалар, талаптар, сәйкестік, таңбалау және затбелгі жапсыру
67.
39-тармақ
ҚР СТ EN
934-3-2011
Бетонға, ерітіндіге және инъекциялық ерітіндіге арналған қоспалар. 3-бөлім. Құрылыс ерітіндісіне арналған қоспалар. Анықтамалар, талаптар, сәйкестік, таңбалау және затбелгі жапсыру
68.
39-тармақ
ҚР СТ EN
934-4-2018
Бетонға, ерітіндіге және инъекциялық ерітіндіге арналған қоспалар. 4-бөлім. Алдын-ала кернелген арматуралық элементтердің инъекциялық ерітіндісіне арналған қоспалар. Анықтамалар, талаптар, сәйкестік, таңбалау және затбелгі жапсыру
69.
39-тармақ
ҚР СТ EN
934-5-2018
Бетонға, ерітіндіге және инъекциялық ерітіндіге арналған қоспалар. 5-бөлім. Жабын бетонға арналған қоспалар. Анықтамалар, талаптар, сәйкестік, таңбалау және затбелгі жапсыру
70.
39-тармақ
ҚР СТ EN

447-2014
Раствор цементный жидкий для напрягаемых арматурных элементов. Основные требования
64.
Пункт 39
СТ РК EN
450-1-2020
Зола-уноса для производства бетона. Часть 1. Определение, технические характеристики и показатели соответствия
65.
Пункт 39
СТ РК EN
934-1-2017
Добавки к бетону, раствору и смеси. Часть 1. Общие требования
66.
Пункт 39
СТ РК EN
934-2-2011
Добавки для бетона, раствора и инъекционного раствора. Часть 2. Добавки для бетона. Определения, требования, соответствие, маркировка и этикетирование
67.
Пункт 39
СТ РК EN
934-3-2011
Добавки для бетона, раствора и инъекционного раствора. Часть 3. Добавки для строительного раствора. Определения, требования, соответствие, маркировка и этикетирование
68.
Пункт 39
СТ РК EN
934-4-2018
Добавки для бетона, раствора и инъекционного раствора. Часть 4. Добавки для инъекционного раствора предварительно напряженных арматурных элементов Определения, требования, соответствие, маркировка и этикетирование
69.
Пункт 39
СТ РК EN
934-5-2018
Добавки для бетона, раствора и инъекционного раствора. Часть 5. Добавки для торкрет-бетона. Определения, требования, соответствие, маркировка и этикетирование
70.
Пункт 39
СТ РК EN

ҚР СТ СТБ 1416-2008
Бетонды антикоррозиядан қорғауға арналған сұйықтықтар. Жалпы техникалық шарттар
75.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1504-7-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Анықтамалар, талаптар, сапаны бақылау және сәйкестігін бағалау. 7-бөлім. Арматураны тоттанудан қорғау
76.
39-тармақ
ҚР СТ СТБ 1534-2008
Шөгуі болмайтын цементтегі құрғақ бетон қоспа. Техникалық шарттар
77.
39-тармақ
ҚР СТ 1549-2006
Автомобиль жолдарының және аэроалаңның жамылғылары мен негіздеріне арналған қиыршықтасты-малтатасты-құмды қоспалар және қыыршықтар. Техникалық шарттар
78.
39-тармақ
ҚР СТ 2857-2016
Ғимарат пен имарат құрылысында автоклавты газ-бетон қолданылатын құрастырымдар. Жобалау мен салуға қойылатын талаптар
79.
39-тармақ
ҚР СТ 3186-2018
Бетоннан жасалған бұйымдар. Үш қабатты жылу әсерлі қабырғалық тастар. Техникалық талаптар
80.
39-тармақ
ҚР СТ 3250-2018
Отқа төзімді кварцит қоспасы. Техникалық шарттар
81.
39-тармақ
ҚР СТ 3597-2020
Отқа төзімді алюмосиликатты бетон қоспалары. Техникалық шарттар
82.
39-тармақ
ҚР СТ 3789-2022
Сәйкестікті бағалау. Құрғақ құрылыс қоспаларының сәйкестігін растау тәртібі
83.
39-тармақ
ҚР СТ 3797-2022
Күкіртбетон қоспалары және күкіртбетон. Техникалық шарттар
84.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4103-2007
Бетон. Консистенциясы бойынша жіктеу
85.
39-тармақ
МЕМСТ 6665-91
Бетон және өрнеулік темірбетон тастар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
86.
39-тармақ
МЕМСТ 6665-2023
Бетон және өрнеулік темірбетон тастар. Техникалық шарттар
87.
39-тармақ
МЕМСТ 6927-2018
Бетон қасбеттік тақталар техникалық талаптар
88.
39-тармақ
МЕМСТ 7473-2010
Бетон қоспалар. Техникалық шарттар
89.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 7870-2-2023
Бақылау карталары. 2-бөлім. Шухар бақылау карталары
90.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 7870-4-2023
Бақылау карталары. 4-бөлім. Кумулятивтік сомалар карталары
91.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12602-2021
Автоклавтық қатайтылған кеуек бетоннан жасалған арқаланған құрама элементтер
92.
Пункт 39
СТ РК ЕN 12620-2011
Бетонға арналған толтырғыштар
93.
39-тармақ
МЕМСТ 12871-2013
Хризотил. Жалпы техникалық шарттар
94.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13055-2022
Жеңіл толтырғыштар
95.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13139-2015
Құрылыс ерітінділеріне арналған толтырғыштар
96.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13263-1-2013
Бетонға арналған микрокремнезем. 1-бөлім. Анықтамалар, талаптар және сәйкестік критерийлері
97.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13263-2-2014
Бетонға арналған микрокремнезем. 2-бөлім. Сәйкестігін бағалау
98.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13383-1-2022
Гидротехникалық құрылысқа арналған толтырғыштар. 1-бөлім. Талаптар
99.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13670-2015
Бетон құрастырылымдар өндірісі
100.
39-тармақ

СТ РК СТБ 1416-2008
Жидкости для антикоррозионной защиты бетона. Общие технические условия
75.
Пункт 39
СТ РК EN 1504-7-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Определения, требования, контроль качества и оценка соответствия. Часть 7. Защита арматуры от коррозии
76.
Пункт 39
СТ РК СТБ 1534-2008
Смесь бетонная сухая на безусадочном цементе. Технические условия
77.
Пункт 39
СТ РК 1549-2006
Смеси щебеночно-гравийно-песчаные и щебень для покрытий и оснований автомобильных дорог и аэродромов. Технические условия
78.
Пункт 39
СТ РК 2857-2016
Конструкции с применением автоклавного газобетона в строительстве зданий и сооружений. Требования к проектированию и строительству
79.
Пункт 39
СТ РК 3186-2018
Изделия из бетона. Камни трехслойные стеновые теплоэффективные. Технические требования
80.
Пункт 39
СТ РК 3250-2018
Смесь кварцитовая огнеупорная. Технические условия
81.
Пункт 39
СТ РК 3597-2020
Смеси огнеупорные алюмосиликатные бетонные. Технические условия
82.
Пункт 39
СТ РК 3789-2022
Оценка соответствия. Порядок подтверждения соответствия строительных сухих смесей
83.
Пункт 39
СТ РК 3797-2022
Смеси серобетонные и серобетон. Технические условия
84.
Пункт 39
СТ РК ISO 4103-2007
Бетон. Классификация по консистенции
85.
Пункт 39
ГОСТ 6665-91
Камни бетонные и железобетонные бортовые. Технические условия
Действует до
20.06.2025 г.
86.
Пункт 39
ГОСТ 6665-2023
Камни бетонные и железобетонные бортовые. Технические условия
87.
Пункт 39
ГОСТ 6927-2018
Плиты бетонные фасадные технические требования
88.
Пункт 39
ГОСТ 7473-2010
Смеси бетонные. Технические условия
89.
Пункт 39
СТ РК ISO 7870-2-2023
Контрольные карты. Часть 2. Контрольные карты Шухарта
90.
Пункт 39
СТ РК ISO 7870-4-2023
Контрольные карты. Часть 4. Карты кумулятивных сумм
91.
Пункт 39
СТ РК EN 12602-2021
Элементы сборные армированные из ячеистого бетона автоклавного твердения
92.
Пункт 39
СТ РК ЕN 12620-2011
Заполнители для бетона
93.
Пункт 39
ГОСТ 12871-2013
Хризотил. Общие технические условия
94.
Пункт 39
СТ РК ЕN 13055-2022
Заполнители легкие
95.
Пункт 39
СТ РК EN 13139-2015
Заполнители для строительных растворов
96.
Пункт 39
СТ РК EN 13263-1-2013
Микрокремнезем для бетона. Часть 1. Определения, требования и критерии соответствия
97.
Пункт 39
СТ РК EN 13263-2-2014
Микрокремнезем для бетона. Часть 2. Оценка соответствия
98.
Пункт 39
СТ РК EN 13383-1-2022
Заполнители для гидротехнического строительства. Часть 1. Требования
99.
Пункт 39
СТ РК EN 13670-2015
Производство бетонных конструкций
100.
Пункт 39

ҚР СТ EN 13813-2017
Жіксіз еден және жіксіз еденге арналған материал. Сипаттамалар мен талаптар
101.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13888-2017
Плиткаға арналған сүрткіш. Талаптар, сәйкестікті бағалау, жіктеу және белгілеу
102.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13978-1-2018
Құрама конструкциялардан жасалған бокстық гараждар. 1-бөлім. Монолитті немесе бөлмелік өлшемдегі бір секциялы арматураланған гараждарға қойылатын талаптар
103.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14487-1-2023
Торкрет-бетон. 1-бөлім. Анықтамалар, техникалық талаптар және сәйкестік
104.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15050-2016
Құрама бетон бұйымдар. Көпір элементтері
105.
39-тармақ
ҚР СТ CEN/TR 16349-2023
Бетондағы бұзатын сілтілі-кремнеземді реакцияның (ASR) алдын алу жөніндегі техникалық талаптардың қағидаттары
106.
39-тармақ
ҚР СТ CEN/TR 16369-2023
Бетон өндіру процесінде бақылау карталарын қолдану
107.
39-тармақ
МЕМСТ 20425-2016
Жағалауды қорғайтын және қоршайтын имараттарға арналған тетраподтар
108.
39-тармақ
МЕМСТ 20910-90
Ыстыққа төзімді бетондар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
109.
39-тармақ
МЕМСТ 20910-2019
Ыстыққа төзімді бетондар. Техникалық шарттар
110.
39-тармақ
МЕМСТ 23233-78
Сұрыпталған қағаз толтырғыш. Техникалық шарттар
111.
39-тармақ
МЕМСТ 23735-2014
Құрылыс жұмыстарына арналған құмды-малтатасты қоспалар. Техникалық шарттар
112.
39-тармақ
МЕМСТ 24211-2008
Бетондар мен құрылыс ерітінділеріне арналған қоспалар. Жалпы техникалық талаптар
113.
39-тармақ
МЕМСТ 25192-2012
Бетондар. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
114.
39-тармақ
МЕМСТ 25214-82
Тығыз силикат бетон. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
115.
39-тармақ
МЕМСТ 25214-2021
Тығыз силикат бетон. Техникалық шарттар
116.
39-тармақ
МЕМСТ 25246-82
Химиялық төзімді бетондар. Техникалық шарттар
117.
39-тармақ
МЕМСТ 25485-89
Ұяшықты бетондар. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
118.
39-тармақ
МЕМСТ 25485-2019
Ұяшықты бетондар. Жалпы техникалық шарттар
119.
39-тармақ
МЕМСТ 25592-91
Бетонға арналған күл-қожды жылу электрстанцияларының қоспалары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
120.
39-тармақ
МЕМСТ 25592-2019
Бетонға арналған күл-қожды жылу электр станцияларының қоспалары. Техникалық шарттар
121.
39-тармақ
МЕМСТ 25607-2009
Автомобиль жолдары мен аэродромдар табандары мен төсемдеріне арналған қиыршықтас-малтатас-құмды қоспалар. Техникалық шарттар
122.
39-тармақ
МЕМСТ 25795-83
Бұрғылау ерітінділеріне арналған сазды ұнтақтар өндірісіндегі сазды шикізат. Техникалық шарттар
123.
39-тармақ
МЕМСТ 25820-2021
Жеңіл бетондар. Техникалық шарттар
124.
39-тармақ
МЕМСТ 26633-2015
Ауыр және майда түйіршікті бетондар. Техникалық шарттар

СТ РК EN 13813-2017
Пол бесшовный и материал для бесшовного пола. Характеристики и требования
101.
Пункт 39
СТ РК EN 13888-2017
Затирка для плитки. Требования, оценка соответствия, классификация и обозначение
102.
Пункт 39
СТ РК EN 13978-1-2018
Гаражи боксовые из сборных конструкций. Часть 1. Требования к армированным гаражам монолитным или односекционным с размерами помещений
103.
Пункт 39
СТ РК EN 14487-1-2023
Торкрет-бетон. Часть 1. Определения, технические требования и соответствие
104.
Пункт 39
СТ РК EN 15050-2016
Изделия бетонные сборные. Элементы моста
105.
Пункт 39
СТ РК CEN/TR 16349-2023
Принципы технических требований по предотвращению разрушительной щелочно-кремнеземной реакции (ASR) в бетоне
106.
Пункт 39
СТ РК CEN/TR 16369-2023
Применение контрольных карт
в процессе производства бетона
107.
Пункт 39
ГОСТ 20425-2016
Тетраподы для берегозащитных и оградительных сооружений
108.
Пункт 39
ГОСТ 20910-90
Бетоны жаростойкие. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
109.
Пункт 39
ГОСТ 20910-2019
Бетоны жаростойкие. Технические условия
110.
Пункт 39
ГОСТ 23233-78
Заполнитель сотовый бумажный. Технические условия
111.
Пункт 39
ГОСТ 23735-2014
Смеси песчано-гравийные для строительных работ. Технические условия
112.
Пункт 39
ГОСТ 24211-2008
Добавки для бетонов и строительных растворов. Общие технические требования
113.
Пункт 39
ГОСТ 25192-2012
Бетоны. Классификация и общие технические требования
114.
Пункт 39
ГОСТ 25214-82
Бетон силикатный плотный. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
115.
Пункт 39
ГОСТ 25214-2021
Бетон силикатный плотный. Технические условия
116.
Пункт 39
ГОСТ 25246-82
Бетоны химические стойкие. Технические условия
117.
Пункт 39
ГОСТ 25485-89
Бетоны ячеистые. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
118.
Пункт 39
ГОСТ 25485-2019
Бетоны ячеистые. Общие технические условия
119.
Пункт 39
ГОСТ 25592-91
Смеси золошлаковые тепловых электростанций для бетонов. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
120.
Пункт 39
ГОСТ 25592-2019
Смеси золошлаковые тепловых электростанций для бетонов. Технические условия
121.
Пункт 39
ГОСТ 25607-2009
Смеси щебеночно-гравийно-песчаные для покрытий и оснований автомобильных дорог и аэродромов. Технические условия
122.
Пункт 39
ГОСТ 25795-83
Сырье глинистое в производстве глинопорошков для буровых растворов. Технические условия
123.
Пункт 39
ГОСТ 25820-2021
Бетоны легкие. Технические условия
124.
Пункт 39
ГОСТ 26633-2015
Бетоны тяжелые и мелкозернистые. Технические условия

125.
39-тармақ
МЕМСТ 27006-2019
Бетондар. Құрамын іріктеу ережелері
126.
39-тармақ
повтр
МЕМСТ 28013-98
Құрылыс ерітінділері. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
127.
39-тармақ
МЕМСТ 28013-2023
Құрылыс ерітінділері. Жалпы техникалық шарттар
128.
39-тармақ
ҚР СТ DIN 30672-2018
Жерасты және жер бетіндегі құбыр желілерін коррозиядан қорғауға арналған, катодтық қорғаусыз, 50 °С температураға дейінгі жұмыс ұзақтығына есептелген сыртқы органикалық жабындар. Ленталар мен термиялық шөгімді материалдар
129.
39-тармақ
МЕМСТ 31015-2002
Асфальтбетон қоспалары және шағыл тасты-мастикалық асфальтбетон. Техникалық шарттар
130.
39-тармақ
МЕМСТ 31357-2007
Цемент тұтқыр құрғақ құрылыс қоспалары. Жалпы техникалық шарттар
131.
39-тармақ
МЕМСТ 31358-2007
Цемент тұтқыр құрғақ құрылыс еден қоспалары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
132.
39-тармақ
МЕМСТ 31358-2019
Құрғақ құрылыс еден қоспалары. Техникалық шарттар
133.
39-тармақ
МЕМСТ 31359-2007
Автоклавты қатайтылған ұяшықты бетондар. Техникалық шарттар
134.
39-тармақ
МЕМСТ 31360-2007
Автоклавты қатайтылған ұяшықты бетоннан арматураланбаған қабырға бұйымдары
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
135.
39-тармақ
МЕМСТ 31360-2024
Таспен қалауға арналған бұйымдар. Автоклавты қатайтылған ұяшықты бетоннан жасалған блоктар. Техникалық шарттар
136.
39-тармақ
МЕМСТ 31377-2008
Гипс тұтқыр құрғақ құрылыс сылақ қоспалары. Техникалық шарттар
137.
39-тармақ
МЕМСТ 31386-2008
Гипс тұтқыр құрғақ құрылыс желім қоспалары. Техникалық шарттар
138.
39-тармақ
МЕМСТ 31387-2008
Гипс тұтқыр құрғақ құрылыс сылап бітеулер қоспалары. Техникалық шарттар
139.
39-тармақ
МЕМСТ 32021-2012
Құрғақ құрылыс қоспаларын өндіруге арналған тығыз жыныстардан жасалған толтырғыштар мен толтырмалар. Техникалық шарттар
140.
39-тармақ
МЕМСТ 32026-2012
Керамзитті малтатас, қиыршықтас және құм өндіруге арналған саз шикізат. Техникалық шарттар
141.
39-тармақ
МЕМСТ 32496-2013
Жеңіл бетондарға арналған кеуекті толтырғыштар. Техникалық шарттар

125.
Пункт 39
ГОСТ 27006-2019
Бетоны. Правила подбора состава
126.
Пункт 39
повтор был
ГОСТ 28013-98
Растворы строительные. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
127.
Пункт 39
ГОСТ 28013-2023
Растворы строительные. Общие технические условия
128.
Пункт 39
СТ РК DIN 30672-2018
Покрытия наружные органические для защиты от коррозии подземных и подводных трубопроводов, рассчитанных на температуру при продолжительной работе до 50 °С, без катодной защиты. Ленты и термоусаживающиеся материалы
129.
Пункт 39
ГОСТ 31015-2002
Смеси асфальтобетонные и асфальтобетон щебеночно-мастичные. Технические условия
130.
Пункт 39
ГОСТ 31357-2007
Смеси сухие строительные на цементном вяжущем. Общие технические условия
131.
Пункт 39
ГОСТ 31358-2007
Смеси сухие строительные напольные на цементном вяжущем. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
132.
Пункт 39
ГОСТ 31358-2019
Смеси сухие строительные напольные. Технические условия
133.
Пункт 39
ГОСТ 31359-2007
Бетоны ячеистые автоклавного твердения. Технические условия
134.
Пункт 39
ГОСТ 31360-2007
Изделия стеновые неармированные из ячеистого бетона автоклавного твердения
Действует до 20.06.2025 г.
135.
Пункт 39
ГОСТ 31360-2024
Изделия для каменной кладки. Блоки из ячеистого бетона автоклавного твердения. Технические условия
136.
Пункт 39
ГОСТ 31377-2008
Смеси сухие строительные штукатурные на гипсовом вяжущем. Технические условия
137.
Пункт 39
ГОСТ 31386-2008
Смеси сухие строительные клеевые на гипсовом вяжущем. Технические условия
138.
Пункт 39
ГОСТ 31387-2008
Смеси сухие строительные шпатлевочные на гипсовом вяжущем. Технические условия
139.
Пункт 39
ГОСТ 32021-2012
Заполнители и наполнители из плотных горных пород для производства сухих строительных смесей. Технические условия
140.
Пункт 39
ГОСТ 32026-2012
Сырье глинистое для производства керамзитовых гравия, щебня и песка. Технические условия
141.
Пункт 39
ГОСТ 32496-2013
Заполнители пористые для легких бетонов. Технические условия

ҚР СТ СТБ 1719-2011
Қуыс денелі керамикалық блоктар. Техникалық шарттар
160.
39-тармақ
ҚР СТ 2624-2015
Көбік шыныдан жасалған жылу оқшаулағыш блоктар. Техникалық шарттар
161.
39-тармақ
МЕМСТ 2694-78
Көбікдиатомитовті және диатомитовты
жылуоқшаулағыш бұйымдар. Техникалық шарттар
162.
39-тармақ
ҚР СТ 3193-2018
Эпокси-каучук таспа. Техникалық шарттар
163.
39-тармақ
ҚР СТ 3364-2019
Көбіктенген каучуктан жасалған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Техникалық шарттар
164.
39-тармақ
ҚР СТ 3370-2019
Жоғары қысыммен сығымдалған цемент-құмды кірпіш. Техникалық шарттар
165.
39-тармақ
ҚР СТ 3416-2019
Магнезит тамшылары. Техникалық шарттар
166.
39-тармақ
ҚР СТ 3595-2020
Корундты және муллиттікорундты отқа төзімді толтырғыш массалар. Техникалық шарттар
167.
39-тармақ
ҚР СТ 3596-2020
Электрмен балқытылып құйылған отқа төзімді корундты бұйымдар. Техникалық шарттар
168.
39-тармақ
ҚР СТ 3619-2020
Табиғи тастан жасалған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
169.
39-тармақ
МЕМСТ 4001-2013
Тау жыныстарынан жасалған қабырғалық тастар. Техникалық шарттар
170.
39-тармақ
МЕМСТ 4248-2018
Хризотилцементті электротехникалық доғаға төзімді тақталар (АЦЭИД). Техникалық шарттар
171.
39-тармақ
МЕМСТ 4640-2011
Минералды мақта. Техникалық шарттар
172.
39-тармақ
МЕМСТ 5742-76
Ұяшықты бетоннан жасалған жылу оқшаулағыш бұйымдар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
173.
39-тармақ
МЕМСТ 5742-2021
Ұяшықты бетоннан жасалған жылу оқшаулағыш бұйымдар
174.
39-тармақ
МЕМСТ 6133-99
Қабырғалық бетон тастар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
175.
39-тармақ
МЕМСТ 6133-2019
Қабырғалық бетон тастар. Техникалық шарттар
176.
39-тармақ
МЕМСТ 6141-2021
Қабырғалардың ішкі қаптамасына арналған зертасты қыш тақтайшалар. Техникалық шарттар
177.
39-тармақ
МЕМСТ 6617-2021
Мұнай құрылыс битумдары. Техникалық шарттар
178.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 7345-2023
Ғимараттар мен құрылыс элементтерінің жылу сипаттамалары. Физикалық шамалар мен анықтамалар
179.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8144-1-2015
Жылу оқшаулау. Желдетілетін шатырасты аймақтарына арналған минерал мақта төсегіштер. 1-бөлім. Шектелген желдету кезінде қолдануға арналған техникалық шарттар
180.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8144-2-2015
Жылу оқшаулау. Желдетілетін шатыр аймақтарына арналған минерал мақта төсегіштер. 2-бөлім. Шектелмеген желдету кезінде көлденең қалыпта қолдануға арналған техникалық шарттар
181.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8145-2015
Жылу оқшаулау. Сырттан жазық төбені оқшаулауға арналған минерал мақтадан жасалған тақталар. Техникалық шарттар
182.
39-тармақ
МЕМСТ 8426-75
Мұржаларға арналған сазды кірпіш
183.
39-тармақ
МЕМСТ 9479-2011
Қаптау, сәулет-құрылыс, мемориалдық және басқа бұйымдарды өндіруге арналған тау жыныстарынан жасалған блоктар. Техникалық шарттар

СТ РК СТБ 1719-2011
Блоки керамические поризованные пустотелые. Технические условия
160.
Пункт 39
СТ РК 2624-2015
Блоки теплоизоляционные из пеностекла. Технические условия
161.
Пункт 39
ГОСТ 2694-78
Изделия пенодиатомитовые и диатомитовые теплоизоляционные. Технические условия
162.
Пункт 39
СТ РК 3193-2018
Лента эпокси-каучуковая. Технические условия
163.
Пункт 39
СТ РК 3364-2019
Изделия теплоизоляционные из вспененного каучука. Технические требования
164.
Пункт 39
СТ РК 3370-2019
Кирпич цементно-песчаный гиперпрессованный. Технические условия
165.
Пункт 39
СТ РК 3416-2019
Магнезитовые капели. Технические условия
166.
Пункт 39
СТ РК 3595-2020
Массы огнеупорные корундовые и муллитокорундовые набивные. Технические условия
167.
Пункт 39
СТ РК 3596-2020
Изделия огнеупорные корундовые электроплавленные литые. Технические условия
168.
Пункт 39
СТ РК 3619-2020
Изделия из природного камня. Общие технические условия
169.
Пункт 39
ГОСТ 4001-2013
Камни стеновые из горных пород. Технические условия
170.
Пункт 39
ГОСТ 4248-2018
Доски хризотилцементные электротехнические дугостойкие (АЦЭИД). Технические условия
171.
Пункт 39
ГОСТ 4640-2011
Вата минеральная. Технические условия
172.
Пункт 39
ГОСТ 5742-76
Изделия из ячеистых бетонов теплоизоляционные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
173.
Пункт 39
ГОСТ 5742-2021
Изделия из ячеистых бетонов теплоизоляционные. Технические условия
174.
Пункт 39
ГОСТ 6133-99
Камни бетонные стеновые. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
175.
Пункт 39
ГОСТ 6133-2019
Камни бетонные стеновые. Технические условия
176.
Пункт 39
ГОСТ 6141-2021
Плитки керамические глазурованные для внутренней облицовки стен. Технические условия
177.
Пункт 39
ГОСТ 6617-2021
Битумы нефтяные строительные. Технические условия
178.
Пункт 39
СТ РК ISO 7345-2023
Тепловые характеристики зданий и строительных элементов. Физические величины и определения
179.
Пункт 39
СТ РК ISO 8144-1-2015
Теплоизоляция. Маты из минеральной ваты для вентилируемых чердачных зон. Часть 1. Технические условия на применение при ограниченной вентиляции
180.
Пункт 39
СТ РК ISO 8144-2-2015
Теплоизоляция. Маты из минеральной ваты для вентилируемых чердачных зон. Часть 2. Технические условия на применение в горизонтальном положении при неограниченной вентиляции
181.
Пункт 39
СТ РК ISO 8145-2015
Теплоизоляция. Жесткие плиты из минеральной ваты для изоляции плоских крыш снаружи. Технические условия
182.
Пункт 39
ГОСТ 8426-75
Кирпич глиняный для дымовых труб
183.
Пункт 39
ГОСТ 9479-2011
Блоки из горных пород для производства облицовочных, архитектурно-строительных, мемориальных и других изделий. Технические условия

184.
39-тармақ
МЕМСТ 9480-2012
Табиғи тастан жасалған қаптау тақталар. Техникалық шарттар
185.
39-тармақ
МЕМСТ 9548-74
Мұнай шатырының битумдары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
186.
39-тармақ
МЕМСТ 9548-2023
Мұнай шатырының битумдары. Техникалық шарттар
187.
39-тармақ
МЕМСТ 9573-2012
Синтетикалық тұтқырдағы минералды мақтадан жасалған жылуоқшаулағыш тақталары. Техникалық шарттар
188.
39-тармақ
МЕМСТ 10140-2003
Битумды байланыстыратын минералды мақтадан жасалған жылуоқшаулағыш тақталар. Техникалық шарттар
189.
39-тармақ
МЕМСТ 10499-95
Штапельді шыны талшықтардан жасалған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Техникалық шарттар
190.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 12576-1-2015
Жылу оқшаулау. Ғимаратқа арналған оқшаулау материалдары мен бұйымдар. Сәйкестігін бақылау жүйелері. 1-бөлім. Зауытта дайындалған бұйымдар
191.
Пункт 39
СТ РК 1274-2014
Битумдар және битум тұтқырлары. Жол майғындары. Техникалық шарттар
192.
39-тармақ
МЕМСТ 12865-67
Қопсыған вермикулит
193.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13162-2016
Жылумен оқшаулайтын құрылыс материалдары. Зауыттық жасалған минералды мақтадан алынған бұйымдар. Сипаттамалары
194.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13172-2016
Жылу оқшаулағыш бұйымдар. Сәйкестікті бағалау
195.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13271-2017
Ағаш конструкцияларына арналған бекіту бөлшектері. Шпонкалы қосылыстардың нормативтік көтерме қабілеті және сырғу модульдері
196.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13353-2023
Тұтас ағаштан жасалған панельдер. Талаптар
197.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13914-2-2023
Сыртқы және ішкі сылақты жобалау, дайындау және сылау. 2-бөлім. Ішкі сылақ
198.
39-тармақ
МЕМСТ 13996-2019
Қасбеттік қыш тақталар және олардан жасалатын төсемелер. Техникалық шарттар
199.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14250-2018
Ағаш конструкциялары. Тесілген металл бекітпелері бар зауытта дайындалған қонструкциялардың элементтеріне қойылатын талаптар
200.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14279-2012
Ламинатталған кілтекті ағаш материал (LVL). Анықтамалар, жіктеу және техникалық шарттар
201.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14374-2011
Ағаш құрастырылымдар. Құрылымдық қабатты фанерлі пиломатериал. Техникалық талаптар
202.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14592-2011
Ағаш құрастырылымдар. Сұққыш типті бекіту тетіктері. Техникалық талаптар
203.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14600-2014
Отқа төзімді және түтінге қарсы сипаттамалары бар есік блоктары мен ашылатын терезелер. Талаптар және жіктеу
204.
39-тармақ
МЕМСТ 14632-79
Көп қабатты және негізсіз бір қабатты поливинилхлоридті линолеум. Техникалық шарттар
205.
39-тармақ
МЕМСТ 15588-2014
Көбікполистирол жылуоқшаулағыш тақталар. Техникалық шарттар
206.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15824-2023
Органикалық тұтқырлар негізіндегі сыртқы және ішкі сылақ. Техникалық шарттар

184.
Пункт 39
ГОСТ 9480-2012
Плиты облицовочные из природного камня. Технические условия
185.
Пункт 39
ГОСТ 9548-74
Битумы нефтяные кровельные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
186.
Пункт 39
ГОСТ 9548-2023
Битумы нефтяные кровельные. Технические условия
187.
Пункт 39
ГОСТ 9573-2012
Плиты из минеральной ваты на синтетическом связующем теплоизоляционные. Технические условия
188.
Пункт 39
ГОСТ 10140-2003
Плиты теплоизоляционные из минеральной ваты на битумном связующем. Технические условия
189.
Пункт 39
ГОСТ 10499-95
Изделия теплоизоляционные из стеклянного штапельного волокна. Технические условия
190.
Пункт 39
СТ РК ISO 12576-1-2015
Теплоизоляция. Изоляционные материалы и изделия для зданий. Системы контроля соответствия. Часть 1. Изделия заводского изготовления
191.
Пункт 39
СТ РК 1274-2014
Битумы и битумные вяжущие. Эмульсии дорожные. Технические условия
192.
Пункт 39
ГОСТ 12865-67
Вермикулит вспученный
193.
Пункт 39
СТ РК EN 13162-2016
Материалы строительные теплоизоляционные. Изделия из минеральной ваты заводского изготовления. Характеристики
194.
Пункт 39
СТ РК EN 13172-2016
Изделия теплоизоляционные. Оценка соответствия
195.
Пункт 39
СТ РК EN 13271-2017
Детали крепежные для деревянных конструкций. Нормативные несущие способности и модули скольжения шпоночных соединений
196.
Пункт 39
СТ РК EN 13353-2023
Панели из пслошной древесины. Требования
197.
Пункт 39
СТ РК EN 13914-2-2023
Проектирование, приготовление и нанесение наружной и внутренней штукатурки. Часть 2. Внутренняя штукатурка
198.
Пункт 39
ГОСТ 13996-2019
Плитки керамические фасадные и ковры из них. Технические условия
199.
Пункт 39
СТ РК EN 14250-2018
Конструкции деревянные. Требования к продукции для сборных конструкционных элементов, скрепляемых посредством перфорированных металлических листов
200.
Пункт 39
СТ РК EN 14279-2012
Лесоматериал ламинированный шпоночный (LVL). Определения, классификация и технические условия
201.
Пункт 39
СТ РК EN 14374-2011
Конструкции деревянные. Конструкционный слоистый фанерный пиломатериал. Технические требования
202.
Пункт 39
СТ РК EN 14592-2011
Конструкции деревянные. Крепежные детали типа штифта. Технические требования
203.
Пункт 39
СТ РК EN 14600-2014
Блоки дверные и открываемые окна с огнестойкими и противодымными характеристиками. Требования и классификация.
204.
Пункт 39
ГОСТ 14632-79
Линолеум поливинилхлоридный многослойный и однослойный без подосновы. Технические условия
205.
Пункт 39
ГОСТ 15588-2014
Плиты пенополистирольные теплоизоляционные. Технические условия
206.
Пункт 39
СТ РК EN 15824-2023
Наружные и внутренние штукатурки на основе органических вяжущих. Технические условия

207.
39-тармақ
МЕМСТ 16136-2003
Перлитті битумды жылуоқшаулағыш тақталар. Техникалық шарттар
208.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 16204-2022
Ұзақ мерзімділік. Бетон конструкциялар құрылымының қызмет ету мерзімі
209.
39-тармақ
МЕМСТ 16475-81
Едендерге арналған поливинилхлоридті тақталар. Техникалық шарттар
210.
39-тармақ
ҚР СТ EN CEN/TR 16639-2023
K коэффициенті тұжырымдамасын, бетонның баламалы технологиялық сипаттамалары тұжырымдамасының қағидаттарын және құрамалардың баламалы технологиялық сипаттамалары тұжырымдамасын қолдану
211.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 16894-2012
Ағаш тақталар. Бағдарланған-жоңқа тақталар (OSB). Анықтамалар, жіктеу және техникалық шарттар
212.
39-тармақ
МЕМСТ 16914-71
Көп қабатты резеңке линолеум - релин.
213.
39-тармақ
МЕМСТ 17057-89
Кілемдік-мозаикалық шыны қаптама тақталар және олардан жасалатын төсемелер. Техникалық шарттар
214.
39-тармақ
МЕМСТ 18124-2012
Жалпақ хризотил цемент жаймалар. Техникалық шарттар
215.
39-тармақ
МЕМСТ 18623-82
Құйма қыш тақталар және олардан жасалатын төсемелер. Техникалық шарттар
216.
Пункт 39
ГОСТ 18659-2005
Битумды жол эмульсиялары. Техникалық шарттар
217.
39-тармақ
МЕМСТ 23342-2012
Табиғи тастан жасалған сәулет-құрылыс бұйымдары. Техникалық шарттар
218.
39-тармақ
МЕМСТ 23499-2009
Дыбыс сіңіргіш және дыбыс оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
219.
39-тармақ
МЕМСТ 23499-2022
Дыбыс сіңіргіш және дыбыс оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
220.
39-тармақ
МЕМСТ 23619-79
Отқа төзімді жылуоқшаулағыш муллит-кремнеземді шыныталшықты материалдар мен бұйымдар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
221.
39-тармақ
МЕМСТ 23619-2024
Отқа төзімді жылуоқшаулағыш шыныталшықты химиялық құрамы муллит-кремнеземді материалдар мен бұйымдар. Техникалық шарттар
222.
39-тармақ
МЕМСТ 24099-2013
Табиғи тас негізінде сәндік тақталар. Техникалық шарттар
223.
39-тармақ
МЕМСТ 24748-2003
Жылу оқшаулайтын әкті-кремнезем бұйымдар. Техникалық шарттар

207.
Пункт 39
ГОСТ 16136-2003
Плиты перлитобитумные теплоизоляционные. Технические условия
208.
Пункт 39
СТ РК ISO 16204-2022
Долговечность. Срок службы конструкции бетонных конструкций
209.
Пункт 39
ГОСТ 16475-81
Плитки поливинилхлоридные для полов. Технические условия
210.
Пункт 39
СТ РК EN CEN/TR 16639-2023
Применение концепции коэффициента k, принципы концепции эквивалентных технологических характеристик бетона и концепции эквивалентных технологических характеристик составов
211.
Пункт 39
СТ РК ISO 16894-2012
Плиты древесные. Ориентированно-стружечные плиты (OSB). Определения, классификация и технические условия
212.
Пункт 39
ГОСТ 16914-71
Линолеум резиновый многослойный – релин.
213.
Пункт 39
ГОСТ 17057-89
Плитки стеклянные облицовочные коврово-мозаичные и ковры из них. Технические условия
214.
Пункт 39
ГОСТ 18124-2012
Листы хризотилцементные плоские. Технические условия
215.
Пункт 39
ГОСТ 18623-82
Плитки керамические литые и ковры из них. Технические условия
216.
Пункт 39
ГОСТ 18659-2005
Эмульсии битумные дорожные. Технические условия
217.
Пункт 39
ГОСТ 23342-2012
Изделия архитектурно-строительные из природного камня. Технические условия
218.
Пункт 39
ГОСТ 23499-2009
Материалы и изделия звукоизоляционные и звукопоглощающие строительные. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
219.
Пункт 39
ГОСТ 23499-2022
Материалы и изделия строительные звукоизоляционные и звукопоглощающие. Общие технические условия
220.
Пункт 39
ГОСТ 23619-79
Материалы и изделия огнеупорные теплоизоляционные муллитокремнеземистые стекловолокнистые. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
221.
Пункт 39
ГОСТ 23619-2024
Материалы и изделия огнеупорные теплоизоляционные стекловолокнистые муллитокремнеземистого химического состава. Технические условия
222.
Пункт 39
ГОСТ 24099-2013
Плиты декоративные на основе природного камня. Технические условия
223.
Пункт 39
ГОСТ 24748-2003
Изделия известково-кремнеземистые теплоизоляционные. Технические условия

224.
39-тармақ
МЕМСТ 24944-81
Поливинилхлоридті сәндік әрлеу үлдірі. Техникалық шарттар
225.
39-тармақ
МЕМСТ 25880-83
Жылуоқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау
226.
39-тармақ
МЕМСТ 26149-84
Химиялық талшықтар негізінде оралған еден жабыны. Техникалық шарттар
227.
39-тармақ
МЕМСТ 26604-85
Жылудыбысоқшаулағыш линолеумға арналған барлық түрдегі талшықтардан жасалған тоқыма емес (өкшелік) антисептикалық кенептер. Техникалық шарттар

224.
Пункт 39
ГОСТ 24944-81
Пленка поливинилхлоридная декоративная отделочная. Технические условия
225.
Пункт 39
ГОСТ 25880-83
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение
226.
Пункт 39
ГОСТ 26149-84
Покрытие для полов рулонное на основе химических волокон. Технические условия
227.
Пункт 39
ГОСТ 26604-85
Полотна нетканые (подоснова) антисептированные из волокон всех видов для теплозвукоизоляционного линолеума. Технические условия

228.
39-тармақ
МЕМСТ 27023-86
Жылудыбысоқшаулағыш өкшеліктегі поливинилхлоридті линолеумнан жасалған төсемдер. Техникалық шарттар
Шатыр, гидрооқшаулағыш және герметикалық материалдар
229.
39-тармақ
ҚР СТ EN
502-2018
Табақша металдан жасалған шатыр жабындарының бұйымдары. Конструкцияға толық жататын, тот баспайтын табақша болаттан жасалған бұйымдарға қойылатын техникалық талаптар
230.
39-тармақ
ҚР СТ EN
504-2018
Табақша металдан жасалған шатыр жабындарының бұйымдары. Конструкцияға толық жататын, табақша мыстан жасалған бұйымдарға қойылатын техникалық талаптар
231.
39-тармақ
ҚР СТ EN
505-2018
Табақша металдан жасалған шатыр жабындарының бұйымдары. Конструкцияға толық жататын, табақша болаттан жасалған бұйымдарға қойылатын техникалық талаптар
232.
39-тармақ
ҚР СТ EN
508-1-2012
Металл табақтан жасалған төбе жабатын бұйымдар. Болат, алюминий немесе тот баспайтын болат табақтан жасалған өздігінен көтерілетін бұйымдарға қойылатын талаптар. 1- бөлім. Болат
233.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN
508-2-2021
Металл табақтан жасалған жаппалық және қаптамалық бұйымдар. Болат, алюминий немесе тот баспайтын болат табақтан жасалған өзін көтеруші бұйымдарға қойылатын талаптар. 2-бөлім. Алюминий
234.
39-тармақ
ҚР СТ EN 508-3-2012
Металл жабыннан жасалған төбе жабатын бұйымдар. Болат, алюминий немесе тот баспайтын болат табақтан жасалған өздігінен көтерілетін бұйымдарға қойылатын талаптар. 3-бөлім. Тот баспайтын болат
235.
39-тармақ
ҚР СТ EN
516-2018
Шатыр жабындарына арналған қосалқы құрама жабдықтар. Жабынға кіру құрылғылары. Өткелдер, баспалдақтар және жиылмалы сатылар
236.
39-тармақ
ҚР СТ EN
517-2018
Шатыр жабындарына арналған қосалқы құрама жабдықтар. Шатырларға арналған сақтандырғыш ілгектер
237.
39-тармақ
ҚР СТ EN 539-1-2018
Үзілмелі төсеуге арналған керамикалық жабынқыштар. Физикалық сипаттамаларды анықтау. 1-бөлім. Су өткізбеушілікке сынау
238.
39-тармақ
ҚР СТ EN

228.
Пункт 39
ГОСТ 27023-86
Ковры сварные из поливинилхлоридного линолеума на теплозвукоизоляционной подоснове. Технические условия
Материалы кровельные, гидроизоляционные и герметизирующие
229.
Пункт 39
СТ РК EN
502-2018
Изделия кровельные из листового металла. Технические требования для изделий из листовой нержавеющей стали, имеющих полную опору на конструкцию
230.
Пункт 39
СТ РК EN
504-2018
Изделия кровельные из листового металла. Технические требования для изделий из листовой меди, имеющих полную опору на конструкцию
231.
Пункт 39
СТ РК EN
505-2018
Изделия кровельные из листового металла. Технические требования для изделий из стального листа, имеющих полную опору на конструкцию
232.
Пункт 39
СТ РК EN
508-1-2012
Изделия кровельные из металлического листа. Требования к самонесущим изделиям из стального, алюминиевого или нержавеющего стального листа. Часть 1. Сталь
233.
Пункт 39
СТ РК ЕN
508-2-2021
Изделия кровельные и облицовочные из металлического листа. Требования к самонесущим изделиям из стального, алюминиевого или нержавеющего стального листа. Часть 2. Алюминий
234.
Пункт 39
СТ РК EN
508-3-2012
Изделия кровельные материалы из металлического листа. Требования к самонесущим изделиям из стального, алюминиевого или нержавеющего стального листа. Часть 3. Нержавеющая сталь
235.
Пункт 39
СТ РК EN
516-2018
Оснащение вспомогательное сборное для кровли. Устройства доступа на кровлю. Мостки, ступеньки и стремянки
236.
Пункт 39
СТ РК EN
517-2018
Оснащение вспомогательное сборное для кровли. Крюки предохранительные для крыш
237.
Пункт 39
СТ РК EN
539-1-2018
Черепица керамическая для прерывистой укладки. Определение физических характеристик. Часть 1. Испытание на водонепроницаемость
238.
Пункт 39
СТ РК EN

ҚР СТ 2372 -2013
Геотекстильді материалдар. Тоқылмаған геотекстильді төсемдер. Техникалық шарттар
244.
39-тармақ
МЕМСТ 2697-83
Шатыры пергамин. Техникалық шарттар
245.
39-тармақ
ҚР СТ 2790-2015
Геосинтетикалық материалдар. Орам түріндегі гидрооқшаулағыш полиэтилен орамды геомембраналар. Техникалық шарттар
246.
39-тармақ
МЕМСТ 2889-80
Шатырлық ыстық битумды мастика. Техникалық шарттар
247.
39-тармақ
ҚР СТ 3365-2019
Шыны композиттен жасалған профильдер. Техникалық шарттар
248.
39-тармақ
ҚР СТ 3444-2019
Рулонды төбе және гидрооқшаулау материалы. Техникалық шарттар
249.
39-тармақ
ҚР СТ 3729-2021
Еден жабынына арналған желім. Жалпы техникалық шарттар
250.
39-тармақ
ҚР СТ 3743-2021
Гидрооқшаулауға арналған геосинтетикалық бентонитті рулонды материалдар. Техникалық шарттар
251.
39-тармақ
ҚР СТ 3829-2022
Синтетикалық байланыстырғыш негізді минерал-мақта тақталар. Техникалық шарттар
252.
39-тармақ
МЕМСТ 7415-86
Гидроизол. Техникалық шарттар
253.
39-тармақ
МЕМСТ 10296-79
Изол. Техникалық шарттар
254.
39-тармақ
МЕМСТ 10923-93
Қарақағаз. Техникалық шарттар
255.
39-тармақ
МЕМСТ 13489-79
У-30М және УТ-31 маркалы герметиктер. Техникалық шарттар
256.
39-тармақ
МЕМСТ 14791-79
Герметикаландырғыш қатпайтын құрылыс мастикасы. Техникалық шарттар
257.
39-тармақ
МЕМСТ 15836-79
Оқшаулағыш битумды-резеңке мастика. Техникалық шарттар
258.
39-тармақ
МЕМСТ 15879-70
Шынықарақағаз. Техникалық шарттар
259.
39-тармақ
МЕМСТ 19177-81
Тығыздағыштар резеңке кеуекті тығыздағыштар. Техникалық шарттар
260.
39-тармақ
МЕМСТ 20429-84
Фольгоизол. Техникалық шарттар
261.
39-тармақ
МЕМСТ 23744-79
51-Г-6 маркалы кеуіп кетпейтін мастика. Техникалық шарттар
262.
39-тармақ
МЕМСТ 24025-80
51-Г-7 маркалы кеуіп кетпейтін мастика.
Техникалық шарттар
263.
39-тармақ
МЕМСТ 24064-80
Жабысқақ резеңке мастикалар. Техникалық шарттар
264.
39-тармақ
МЕМСТ 24285-80
УТ-34 маркалы герметик. Техникалық шарттар
265.
39-тармақ
МЕМСТ 24986-81
Жоғары пішінді толқынды асбестцемент табақтар 51/177. Техникалық шарттар
266.
39-тармақ
МЕМСТ 30340-2012
Хризотилцемент толқынды табақтар. Техникалық шарттар
267.
39-тармақ
МЕМСТ 30547-97
Шатырлық және судан оқшаулағыш орам материалдар. Жалпы техникалық шарттар
268.
39-тармақ
МЕМСТ 30693-2000
Шатырлық және судан оқшаулағыш мастикалар. Жалпы техникалық шарттар
269.
39-тармақ
МЕМСТ 30740-2000
Аэродромдық жабындардың жіктеріне арналған герметикаландырушы материалдар. Жалпы техникалық шарттар
270.
39-тармақ
МЕМСТ 31309-2005
Минералды талшықтар негізінде жылуоқшаулағыш құрылыс материалдары. Жалпы техникалық шарттар
271.
39-тармақ
МЕМСТ 32310-2020
Құрылыста қолданылатын экструзиялық көбікполистиролдан жасалатын өнімдер. Техникалық шарттар

СТ РК 2372-2013
Материалы геотекстильные. Полотно нетканое геотекстильное. Технические условия
244.
Пункт 39
ГОСТ 2697-83
Пергамин кровельный. Технические условия
245.
Пункт 39
СТ РК 2790-2015
Материалы геосинтетические. Геомембраны гидроизоляционные полиэтиленовые рулонные. Технические условия
246.
Пункт 39
ГОСТ 2889-80
Мастика битумная кровельная горячая. Технические условия
247.
Пункт 39
СТ РК 3365-2019
Профили стеклокомпозитные. Технические условия
248.
Пункт 39
СТ РК 3444-2019
Материал рулонный кровельный и гидроизоляционный. Технические условия
249.
Пункт 39
СТ РК 3729-2021
Клеи для напольных покрытий. Общие технические условия
250.
Пункт 39
СТ РК 3743-2021
Материалы геосинтетические бентонитовые рулонные для гидроизоляции. Технические условия
251.
Пункт 39
СТ РК 3829-2022
Плиты минераловатные на синтетическом связующем. Технические условия
252.
Пункт 39
ГОСТ 7415-86
Гидроизол. Технические условия
253.
Пункт 39
ГОСТ 10296-79
Изол. Технические условия
254.
Пункт 39
ГОСТ 10923-93
Рубероид. Технические условия
255.
Пункт 39
ГОСТ 13489-79
Герметики марок У-30М и УТ-31. Технические условия
256.
Пункт 39
ГОСТ 14791-79
Мастика герметизирующая нетвердеющая строительная. Технические условия
257.
Пункт 39
ГОСТ 15836-79
Мастика битумно-резиновая изоляционная. Технические условия
258.
Пункт 39
ГОСТ 15879-70
Стеклорубероид. Технические условия
259.
Пункт 39
ГОСТ 19177-81
Прокладки резиновые пористые уплотняющие. Технические условия
260.
Пункт 39
ГОСТ 20429-84
Фольгоизол. Технические условия
261.
Пункт 39
ГОСТ 23744-79
Мастика невысыхающая марки 51-Г-6. Технические условия
262.
Пункт 39
ГОСТ 24025-80
Мастика невысыхающая 51-Г-7. Технические условия
263.
Пункт 39
ГОСТ 24064-80
Мастики клеящие каучуковые. Технические условия
264.
Пункт 39
ГОСТ 24285-80
Герметик марки УТ-34. Технические условия
265.
Пункт 39
ГОСТ 24986-81
Листы асбестоцементные волнистые высокого профиля 51/177. Технические условия
266.
Пункт 39
ГОСТ 30340-2012
Листы хризотилцементные волнистые. Технические условия
267.
Пункт 39
ГОСТ 30547-97
Материалы рулонные кровельные и гидроизоляционные. Общие технические условия
268.
Пункт 39
ГОСТ 30693-2000
Мастики кровельные и гидроизоляционные. Общие технические условия
269.
Пункт 39
ГОСТ 30740-2000
Материалы герметизирующие для швов аэродромных покрытий. Общие технические условия
270.
Пункт 39
ГОСТ 31309-2005
Материалы строительные теплоизоляционные на основе минеральных волокон. Общие технические условия
271.
Пункт 39
ГОСТ 32310-2020
Изделия из экструзионного пенополистирола, применяемые в строительстве. Технические условия

272.
39-тармақ
МЕМСТ 32311-2012
Төсеуге арналған қыш клинкерлі кірпіш. Техникалық шарттар
273.
39-тармақ
МЕМСТ 32314-2012
Құрылыста қолданылатын өнеркәсіптік өндірістегі жылуоқшаулағыш минералды мақтадан жасалған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
274.
39-тармақ
МЕМСТ 32314-2023
Құрылыста қолданылатын өнеркәсіптік өндірістегі жылуоқшаулағыш минералды мақтадан жасалған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
275.
39-тармақ
МЕМСТ 33676-2015
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған жылуоқшаулағыш көбік шыныдан жасалған материалдар мен бұйымдар. Жіктеу. Терминдер мен анықтамалар
276.
39-тармақ
МЕМСТ 32806-2014
Битумды жабынғыш. Жалпы техникалық шарттар
Құрылымдық арматура

272.
Пункт 39
ГОСТ 32311-2012
Кирпич керамический клинкерный для мощения. Технические условия
273.
Пункт 39
ГОСТ 32314-2012
Изделия из минеральной ваты теплоизоляционные промышленного производства, применяемые в строительстве. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
274.
Пункт 39
ГОСТ 32314-2023
Изделия из минеральной ваты теплоизоляционные промышленного производства, применяемые в строительстве. Общие технические условия
275.
Пункт 39
ГОСТ 33676-2015
Материалы и изделия из пеностекла теплоизоляционные для зданий и сооружений. Классификация. Термины и определения
276.
Пункт 39
ГОСТ 32806-2014
Черепица битумная. Общие технические условия
Арматура конструкционная

МЕМСТ ISO 2531-2012
Сумен және газбен жабдықтауға арналған сфералық графиті бар шойыннан жасалған құбырлар, фитингтер, арматура және олардың қосылыстары. Техниқалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
287.
39-тармақ
МЕМСТ ISO 2531-2022
Сумен жабдықтауға арналған сфералық графиті бар шойыннан жасалған құбырлар, фитингтер, арматура және олардың қосылыстары. Техниқалық шарттар
288.
39-тармақ
МЕМСТ
2590-2006
Ыстықтай илектелген сұрыпты дөңгелек болат илек. Сұрыптау
289.
39-тармақ
МЕМСТ 3306-88
Гофрленген болат сымнан жасалған төртбұрышты ұяшықты торлар. Техникалық шарттар
290.
39-тармақ
МЕМСТ 5336-80
Тоқылған болат жалаң қабат торлар. Техникалық шарттар
291.
39-тармақ
МЕМСТ 6727-80
Темірбетон құрылымдарды арқаулау үшін, суықтай илектелген төменгі көміртекті болаттан жасалған сымдар. Техникалық шарттар

ГОСТ ISO 2531-2012
Трубы, фитинги, арматура и их соединения из чугуна с шаровидным графитом для водо- и газоснабжения. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
287.
Пункт 39
ГОСТ ISO 2531-2022
Трубы, фитинги, арматура и их соединения из чугуна с шаровидным графитом для водоснабжения. Технические условия
288.
Пункт 39
ГОСТ 2590-2006
Прокат сортовой стальной горячекатанный круглый. Сортамент
289.
Пункт 39
ГОСТ 3306-88
Сетки с квадратными ячейками из стальной рифленой проволоки. Технические условия
290.
Пункт 39
ГОСТ 5336-80
Сетки стальные плетеные одинарные. Технические условия
291.
Пункт 39
ГОСТ 6727-80
Проволока из низкоуглеродистой стали холоднотянутая для армирования железобетонных конструкций. Технические условия

292.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 6934-1-2010
Бетонды алдын ала кернеуге арналған болат арқау. 1-бөлім. Жалпы талаптар
293.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 6934-2-2010
Бетонды алдын ала кернеуге арналған болат арқау. 2-бөлім. Салқындай созылған сым
294.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 6935-1-2017
Бетонды арматуралауға арналған болат. 1-бөлім. Тегіс арматура
295.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 6935-2-2017
Бетонды арматуралауға арналған болат. 2-бөлім. Қайталанатын пішінді арматура

292.
Пункт 39
СТ РК ISO 6934-1-2010
Арматура стальная для предварительного напряжения бетона. Часть 1. Общие требования
293.
Пункт 39
СТ РК ISO 6934-2-2010
Арматура стальная для предварительного напряжения бетона. Часть 2. Холоднотянутая проволока
294.
Пункт 39
СТ РК ISO 6935-1-2017
Сталь для армирования бетона. Часть 1. Арматура гладкая
295.
Пункт 39
СТ РК ISO 6935-2-2017
Сталь для армирования бетона. Часть 2. Арматура периодического профиля

296.
39-тармақ
МЕМСТ 7348-81
Алдын ала кернелген темірбетон құрастырмаларды арқаулау үшін, көміртекті болатттан жасалған сымдар. Техникалық шарттар
297.
Пункт 39
МЕМСТ 7372-79
Арқанды болат сым. Техникалық шарттар
298.
39-тармақ
МЕМСТ
8240-97
Ыстықтай илектелген болат швеллерлер. Сұрыптау
299.
39-тармақ
МЕМСТ 8478-81
Темірбетон құрылмалар үшін пісірілген торлар. Техникалық шарттар
300.
39-тармақ
МЕМСТ 9466-75
Болаттарды қолмен доғалық пісіруге және балқытуға арналған қапталған металл электродтар. Жіктелуі және жалпы техникалық шарттары
301.
39-тармақ

296.
Пункт 39
ГОСТ 7348-81
Проволока из углеродистой стали для армирования предварительно напряженных железобетонных конструкций. Технические условия
297.
Пункт 39
ГОСТ 7372-79
Проволока стальная канатная. Технические условия
298.
Пункт 39
ГОСТ 8240-97
Швеллеры стальные горячекатанные. Сортамент
299.
Пункт 39
ГОСТ 8478-81
Сетки сварные для железобетонных конструкций. Технические условия
300.
Пункт 39
ГОСТ 9466-75
Электроды покрытые металлические для ручной дуговой сварки сталей и наплавки. Классификация и общие технические условия
301.
Пункт 39

МЕМСТ 9850-72
Сым өзектеріне арналған мырышталған болат сым. Техникалық шарттар
302.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10080-2011
Темірбетон құрастырлымдарға арналған арматура. Пісіру арматурасы. Жалпы талаптар
303.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10138-1-2017
Кернеулік арматура. 1-бөлім. Жалпы талаптар
304.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10138-3-2011
Кернеуленетін арқау. 3-бөлім. Арқан
305.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10138-4-2011
Кернеуленетін арқау. 4-бөлім. Сырық

ГОСТ 9850-72
Проволока стальная оцинкованная для сердечников проводов. Технические условия
302.
Пункт 39
СТ РК EN 10080-2011
Арматура для железобетонных конструкций. Сварная арматура. Общие требования
303.
Пункт 39
СТ РК EN 10138-1-2017
Арматура напрягаемая. Часть 1. Общие требования
304.
Пункт 39
СТ РК EN 10138-3-2011
Напрягаемая арматура. Часть 3. Канаты
305.
Пункт 39
СТ РК EN 10138-4-2011
Напрягаемая арматура. Часть 4. Стержни

306.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 10666-2015
Өздігінен кесетін бұрғылау бұрандамалары. Механикалық және атқарымдық сипаттамалары
307.
39-тармақ
МЕМСТ 10922-2012
Арқаулық және пісірілген төселетін темірбетон құрылма бүйымдарының жалғануы. Жалпы техникалық шарттар
308.
39-тармақ
МЕМСТ 13840-68
Арқаулық болат арқандар 1x7. Техникалық шарттар
309.
39-тармақ
МЕМСТ 14098-2014
Темірбетон құрастырмаларының пісірілген арқаулар мен салынбалы бұйымдарының қосылыстары. Түрлері, құрылымдары және өлшемдері

306.
Пункт 39
СТ РК ISO 10666-2015
Винты самонарезающие сверлильные. Механические и функциональные характеристики
307.
Пункт 39
ГОСТ 10922-2012
Арматурные и закладные изделия, их сварные, вязаные и механические соединения для железобетонных конструкций. Общие технические условия
308.
Пункт 39
ГОСТ 13840-68
Канаты стальные арматурные 1x7. Технические условия
309.
Пункт 39
ГОСТ 14098-2014
Соединения сварные арматуры и закладных изделий железобетонных конструкций. Типы, конструкции и размеры

310.
39-тармақ
МЕМСТ
14637-89
Қарапайым сапалы көміртекті болаттан жасалған жұқа табақты илек. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
311.
39-тармақ
МЕМСТ
14637-2024
Қарапайым сапалы көміртекті болаттан жасалған жұқа табақты илек. Техникалық шарттар
312.
39-тармақ
МЕМСТ 14918-2020
Ыстық мырышталған табасты илек. Техникалық шарттар
313.
39-тармақ
МЕМСТ 19281-2014
Жоғары берікті илем. Жалпы техникалық шарттар

310.
Пункт 39
ГОСТ 14637-89
Прокат тонколистовой из углеродистой стали обыкновенного качества. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
311.
Пункт 39
ГОСТ 14637-2024
Прокат тонколистовой из углеродистой стали обыкновенного качества. Технические условия
312.
Пункт 39
ГОСТ 14918-2020
Прокат листовой горячеоцинкованный. Технические условия
313.
Пункт 39
ГОСТ 19281-2014
Прокат повышенной прочности. Общие технические условия

314.
39-тармақ
МЕМСТ 19903-2015
Ыстықтай илектелген парақты илек. Сұрыптау
315.
39-тармақ
МЕМСТ 22643-87
Пластмассадан жасалған арқалау. Негізгі параметрлер
316.
39-тармақ
МЕМСТ 23279-2012
Темірбетон конструкциялары мен бұйымдарына арналған пісірілген арқаулық торлар. Жалпы техникалық шарттар
317.
39-тармақ
МЕМСТ 23289-94
Санитарлық-техникалық су төгетін арқаулық. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
318.
39-тармақ
МЕМСТ 23289-2016
Санитарлық-техникалық су төгетін арқаулық. Техникалық шарттар
319.
39-тармақ
МЕМСТ 26304-84
Экспортқа арналған өнеркәсіптік құбыр арқаулық. Жалпы техникалық шарттар
320.
39-тармақ
МЕМСТ 27772-2021
Құрылыс болат құрастырылымдарына арналған илек. Жалпы техникалық шарттар
321.
39-тармақ
МЕМСТ 34028-2016
Темірбетон құрастырылымдарына арналған арқаулық илек. Техникалық шарттар
Темірбетон іргетастардың конструкциялары мен бөлшектері
322.
39-тармақ
ҚР СТ 956-93
Темірбетонды жолақтардың негіздері. Техникалық шарттар
323.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1536-2017
Арнаулы геотехникалық жұмыстарды орындау. Бұрғы қадалар
324.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1537-2017
Арнаулы геотехникалық жұмыстарды орындау. Грунтты анкерлер
325.
39-тармақ
ҚР СТ 3445-2019
Металл және темірбетон тіректер асты бірегейлендірілген темірбетон іргетас конструкциялары, қосалқы станциялық темірбетон бұйымдары. Техникалық шарттар
326.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10248-1-2011
Қоспаланбаған болаттан жасалған ыстықтай илектелген болат қадалар. 1-бөлім. Жеткізудің техникалық шарттары
327.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10248-2-2011
Қоспаланбаған болаттан жасалған ыстықтай илектелген болат қадалар. 2-бөлім. Пішіні мен өлшеміне арналған шақтамалар
328.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10249-1-2011
Қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай қалыпталған болат қадалар. 1-бөлім. Жабдықтаудың техникалық шарттары
329.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10249-2-2011
Қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай қалыпталған болат қадалар. 2-бөлім. Пішіні мен өлшеміне арналған шақтамалар
330.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12063-2011
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Тығынды мүсіндер
331.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12699-2021
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Ығыстыру қадалары
332.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12794-2015
Жиналмалы темір-бетон бұйымдар. Іргетас снылары
333.
39-тармақ
МЕМСТ 13580-85
Таспалы іргетастардың темірбетон тақталары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
334.
39-тармақ
МЕМСТ 13580-2021
Таспалы іргетастардың темірбетон тақталары. Техникалық шарттар
335.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14199-2017
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Микроқадалар
336.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14991-2016
Жиналмалы темірбетон бұйымдары. Фундамент элементтері

314.
Пункт 39
ГОСТ 19903-2015
Прокат листовой горячекатанный. Сортамент
315.
Пункт 39
ГОСТ 22643-87
Арматура из пластмасс. Основные параметры
316.
Пункт 39
ГОСТ 23279-2012
Сетки арматурные сварные для железобетонных конструкций и изделий. Общие технические условия
317.
Пункт 39
ГОСТ 23289-94
Арматура санитарно-техническая водосливная. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
318.
Пункт 39
ГОСТ 23289-2016
Арматура санитарно-техническая водосливная. Технические условия
319.
Пункт 39
ГОСТ 26304-84
Арматура промышленная трубопроводная для экспорта. Общие технические условия
320.
Пункт 39
ГОСТ 27772-2021
Прокат для строительных стальных конструкций. Общие технические условия
321.
Пункт 39
ГОСТ 34028-2016
Прокат арматурный для железобетонных конструкций. Технические условия
Конструкции и детали фундаментов железобетонные
322.
Пункт 39
СТ РК 956-93
Плиты ленточных фундаментов железобетонные. Технические условия
323.
Пункт 39
СТ РК ЕN 1536-2017
Выполнение специальных геотехнических работ. Буровые сваи
324.
Пункт 39
СТ РК EN 1537-2017
Выполнение специальных геотехнических работ. Грунтовые анкеры
325.
Пункт 39
СТ РК 3445-2019
Конструкции унифицированные железобетонные фундаментные под металлические и железобетонные опоры, изделия железобетонные подстанционные. Технические условия
326.
Пункт 39
СТ РК EN 10248-1-2011
Сваи стальные горячекатаные из нелегированной стали Часть 1. Технические условия поставки
327.
Пункт 39
СТ РК EN 10248-2-2011
Сваи стальные горячекатаные из нелегированной стали Часть 2. Допуски на формы и размеры
328.
Пункт 39
СТ РК EN 10249-1-2011
Сваи стальные холодноформованные из нелегированной стали. Часть 1. Технические условия поставки
329.
Пункт 39
СТ РК EN 10249-2-2011
Сваи стальные холодноформованные из нелегированной стали. Часть 2. Допуски на формы и размеры
330.
Пункт 39
СТ РК EN 12063-2011
Выполнение специальных геотехнических работ. Шпунтовые стены
331.
Пункт 39
СТ РК EN 12699-2021
Выполнение специальных геотехнических работ. Вытесняющие сваи
332.
Пункт 39
СТ РК EN 12794-2015
Изделия железобетонные сборные. Фундаментные сваи
333.
Пункт 39
ГОСТ 13580-85
Плиты железобетонные ленточных фундаментов. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
334.
Пункт 39
ГОСТ 13580-2021
Плиты железобетонные ленточных фундаментов. Технические условия
335.
Пункт 39
СТ РК EN 14199-2017
Выполнение специальных геотехнических сооружений. Микросваи
336.
Пункт 39
СТ РК EN 14991-2016
Изделия железобетонные сборные. Элементы фундаментов

337.
39-тармақ
МЕМСТ 19804-2012
Зауытта жасалған темірбетон қадалар. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
338.
39-тармақ
МЕМСТ 19804-2021
Зауытта жасалған темірбетон қадалар. Жалпы техникалық шарттар
339.
39-тармақ
МЕМСТ 23972-80
Параболикалық науаларға арналған темірбетон негіздері. Техникалық шарттар
340.
39-тармақ
МЕМСТ 24022-80
Ауыл шаруашылығы ғимараттарының бағандарына арналған құрама темірбетон іргетастар. Техникалық шарттар
341.
39-тармақ
МЕМСТ 24379.0-2012
Іргетас болттар. Жалпы техникалық шарттар

337.
Пункт 39
ГОСТ 19804-2012
Сваи железобетонные заводского изготовления. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
338.
Пункт 39
ГОСТ 19804-2021
Сваи железобетонные заводского изготовления. Общие технические условия
339.
Пункт 39
ГОСТ 23972-80
Фундаменты железобетонные для параболических лотков. Технические условия
340.
Пункт 39
ГОСТ 24022-80
Фундаменты железобетонные сборные под колонны сельскохозяйственных зданий. Технические условия
341.
Пункт 39
ГОСТ 24379.0-2012
Болты фундаментные. Общие технические условия

342.
39-тармақ
МЕМСТ 24476-80
Көпқабатты ғимараттарға арналған түраралық қолдану қаңқасының бағаналары үшін құрама темірбетонды іргетастар. Техникалық шарттар
343.
39-тармақ
МЕМСТ 28737-90
Өнеркәсіптік және ауылшаруашылық кәсіпорындары ғимараттарының қабырғаларына арналған темірбетон іргетас арқалықтар. Техникалық шарттар.
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
344.
39-тармақ
МЕМСТ 28737-2016
Өнеркәсіптік және ауылшаруашылық кәсіпорындары ғимараттарының қабырғаларына арналған темірбетон іргетас арқалықтар. Техникалық шарттар.

342.
Пункт 39
ГОСТ 24476-80
Фундаменты железобетонные сборные под колонны каркаса межвидового применения для многоэтажных зданий. Технические условия
343.
Пункт 39
ГОСТ 28737-90
Балки фундаментные железобетонные для стен зданий промышленных и сельскохозяйственных предприятий. Технические условия.
Действует до 20.06.2025 г.
344.
Пункт 39
ГОСТ 28737-2016
Балки фундаментные железобетонные для стен зданий промышленных и сельскохозяйственных предприятий. Технические условия.

ҚР СТ ЕN 1337-6-2011
Құрылыс құрылымдарының тіреулері. 6-бөлім. Тербелмелі тіректер
355.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-7-2011
Құрылыс құрастырымдарының тіректері. 7-бөлім. Сфералық және цилиндрлік ПТФЭ тіректер
356.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-8-2011
Құрылыс құрастырымдарының тіректері. 8-бөлім. Бағыттаушы және шектеуші тіректер
357.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 1337-9-2011
Құрылыс құрастырымдарының тіректері. 9-бөлім. Қорғау
358.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1337-10-2011
Құрылыс құрастырымдарының тіреулері. 10-бөлім. Бақылау және техникалық қызмет көрсету
359.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1337-11-2011
Құрылыстық құрастырылым тіреулері. 11-бөлім. Тасымалдау, аралық сақтау және жинақтау
360.
39-тармақ
ҚР СТ 2386-2013
Электр беру және байланыс желілерінің тіреулеріне арналған темір-бетон тіреуіштер. Техникалық шарттар
361.
39-тармақ
ҚР СТ 2387-2013
Электр беру желілерінің тіреулеріне арналған дірілді темір-бетон бағандары. Техникалық шарттар
362.
39-тармақ
ҚР СТ 2617-2015
Дірілді темірбетон тіректер. Техникалық шарттар.
363.
39-тармақ
ҚР СТ 3774-2022
Арқандармен арқауланған дірілді темірбетон тіреулер. Техникалық шарттар
364.
39-тармақ
ҚР СТ 3775-2022
Сумен жабдықтауға және кәрізге арналған тікбұрышты сыйымды құрылысжайлардың темірбетон конструкциялары. Техникалық шарттар
365.
39-тармақ
ҚР СТ 3847-2023
Су шаруашылығы құрылысына арналған Г-тәрізді темірбетон конструкциялар. Техникалық шарттар
366.
39-тармақ
МЕМСТ 17538-82
Тұрғындық ғимараттар лифтілерінің шахталарына арналған темірбетон құрылмалар мен бұйымдар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
367.
39-тармақ
МЕМСТ 17538-2016
Тұрғындық ғимараттар лифтілерінің шахталарына арналған темірбетон құрылмалар мен бұйымдар. Техникалық шарттар
368.
39-тармақ
МЕМСТ 18979-2014
Көп қабатты ғимараттарға арналған темірбетон бағаналар. Техникалық шарттар
369.
39-тармақ
МЕМСТ 18980-2015
Көпқабатты ғимараттарға арналған темірбетонды ригельдер. Техникалық шарттар
370.
39-тармақ
МЕМСТ 20213-2015
Темірбетон фермалары. Техникалық шарттар
371.
39-тармақ
МЕМСТ 20372-2015
Темірбетонды итарқа және итарқа асты арқалықтары. Техникалық шарттар.
372.
39-тармақ
МЕМСТ 22687.0-85
Жоғары вольтты электрберіліс желілері үшін жасанды әдіспен үдеу тудыруға арналған темірбетон тіреулер. Техникалық шарттар
373.
39-тармақ
МЕМСТ 22687.1-85
Жоғары вольтты электрберіліс желілері үшін жасанды әдіспен үдеу тудыруға арналған конустық темірбетон тіреулер.
Конструкциялар мен өлшемдер
374.
39-тармақ
МЕМСТ 22687.2-85
Жоғары вольтты электрберіліс желілері үшін жасанды әдіспен үдеу тудыруға арналған цилиндрлік темірбетон тіреулер. Конструкциялар мен өлшемдер
375.
39-тармақ

СТ РК ЕN 1337-6-2011
Опоры строительных конструкций. Часть 6. Опоры качающиеся
355.
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-7-2011
Опоры строительных конструкций. Часть 7. Опоры сферические и цилиндрические ПТФЭ
356.
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-8-2011
Опоры строительных конструкций. Часть 8. Опоры направляющие и ограничительные
357.
Пункт 39
СТ РК ЕN 1337-9-2011
Опоры строительных конструкций. Часть 9. Защита
358.
Пункт 39
СТ РК EN 1337-10-2011
Опоры строительных конструкций. Часть 10. Контроль и техническое обслуживание
359.
Пункт 39
СТ РК EN 1337-11-2011
Опоры строительных конструкций. Часть 11. Транспортирование, хранение и монтаж
360.
Пункт 39
СТ РК 2386-2013
Приставки железобетонные для опор линий электропередачи и связи. Технические условия
361.
Пункт 39
СТ РК 2387-2013
Стойки железобетонные вибрированные для опор линий электропередачи. Технические условия
362.
Пункт 39
СТ РК 2617-2015
Опоры железобетонные вибрированные. Технические условия.
363.
Пункт 39
СТ РК 3774-2022
Стойки железобетонные вибрированные с армированием канатами. Технические условия
364.
Пункт 39
СТ РК 3775-2022
Конструкции железобетонные прямоугольных емкостных сооружений для водоснабжения и канализации. Технические условия
365.
Пункт 39
СТ РК 3847-2023
Конструкции железобетонные Г-образные для водохозяйственного строительства. Технические условия
366.
Пункт 39
ГОСТ 17538-82
Конструкции и изделия железобетонные для шахт лифтов жилых зданий. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
367.
Пункт 39
ГОСТ 17538-2016
Конструкции и изделия железобетонные для шахт лифтов жилых зданий. Технические условия
368.
Пункт 39
ГОСТ 18979-2014
Колонны железобетонные для многоэтажных зданий. Технические условия
369.
Пункт 39
ГОСТ 18980-2015
Ригели железобетонные для многоэтажных зданий. Технические условия
370.
Пункт 39
ГОСТ 20213-2015
Фермы железобетонные. Технические условия
371.
Пункт 38
ГОСТ 20372-2015
Балки стропильные и подстропильные железобетонные. Технические условия
372.
Пункт 39
ГОСТ 22687.0-85
Стойки железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Технические условия
373.
Пункт 39
ГОСТ 22687.1-85
Стойки конические железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Конструкция и размеры
374.
Пункт 39
ГОСТ 22687.2-85
Стойки цилиндрические железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Конструкция и размеры
375.
Пункт 39

МЕМСТ 22687.3-85
Жоғары вольтты электрберіліс желілері үшін жасанды әдіспен үдеу тудыруға арналған темірбетон тіреулер. Салынбалы бұйымдар мен подпятниктердің құрастырылымы
376.
39-тармақ
МЕМСТ 23444-79
Өндірістік ғимараттар мен инженерлік имараттарға арналған сақиналық қиманыі жасанды әдіспен үдеу тудыратын темірбетон тіректері. Техникалық шарттар
377.
39-тармақ
МЕМСТ 23899-79
Параболикалық науалар астындағы темірбетон ұсытндар. Техникалық шарттар
378.
39-тармақ
МЕМСТ 24893-2016
Өндірістік кәсіпорындар ғимараттарына арналған байлағыш темірбетон арқалықтар. Техникалық шарттар
379.
39-тармақ
МЕМСТ 25628.1-2016
Кәсіпорындардың бір қабатты ғимараттарына арналған темірбетон бағандар. Техникалық шарттар
380.
39-тармақ
МЕМСТ 25628.2-2016
Кәсіпорындардың бір қабатты ғимараттарына арналған крансыз темірбетонды бағаналар. Техникалық шарттар
381.
39-тармақ
МЕМСТ 25628.3-2016
Кәсіпорындардың бір қабатты ғимараттарына арналған темірбетонды кран бағандары. Техникалық шарттар
382.
39-тармақ
МЕМСТ 27108-86
Арқалықсыз аражабындары бар көп қабатты ғимараттарға арналған қаңқаның темірбетон құрылмалары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
383.
39-тармақ
МЕМСТ 27108-2016
Арқалықсыз аражабындары бар көп қабатты ғимараттарға арналған қаңқаның құрама темірбетон құрылмалары. Техникалық шарттар
384.
39-тармақ
МЕМСТ 28601.1-90
482,6 миллиметрлік сериялы тірек құрылымдардың жүйесі. Панельдер мен тіректер. Негізгі өлшемдері
385.
39-тармақ
МЕМСТ 28601.2-90
482,6 миллиметрлік сериялы тірек құрылымдардың жүйесі. Шкафтар мен тірек құрылымдары. Негізгі өлшемдері
386.
39-тармақ
МЕМСТ 28601.3-90
482,6 миллиметрлік сериялы тірек құрылымдардың жүйесі. Негізгі өлшемдері
387.
39-тармақ
МЕМСТ 31384-2017
Бетон және темірбетон құрылымдарын тоттанудан қорғау. Жалпы техникалық талаптар
Құрылымдар, қабырға бөлшектері және бөлімдер

ГОСТ 22687.3-85
Стойки железобетонные центрифугированные для опор высоковольтных линий электропередачи. Конструкция закладных изделий и подпятников
376.
Пункт 39
ГОСТ 23444-79
Стойки железобетонные центрифугированные кольцевого сечения для производственных зданий и инженерных сооружений. Технические условия
377.
Пункт 39
ГОСТ 23899-79
Колонны железобетонные под параболические лотки. Технические условия
378.
Пункт 39
ГОСТ 24893-2016
Балки обвязочные железобетонные для зданий промышленных предприятий. Технические условия
379.
Пункт 39
ГОСТ 25628.1-2016
Колонны железобетонные для одноэтажных зданий предприятий. Технические условия
380.
Пункт 39
ГОСТ 25628.2-2016
Колонны железобетонные бескрановые для одноэтажных зданий предприятий. Технические условия
381.
Пункт 39
ГОСТ 25628.3-2016
Колонны железобетонные крановые для одноэтажных зданий предприятий. Технические условия
382.
Пункт 39
ГОСТ 27108-86
Конструкции каркаса железобетонные для многоэтажных зданий с безбалочными перекрытиями. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
383.
Пункт 39
ГОСТ 27108-2016
Конструкции каркаса железобетонные сборные для многоэтажных зданий с безбалочными перекрытиями. Технические условия
384.
Пункт 39
ГОСТ 28601.1-90
Система несущих конструкций серии 482,6 миллиметра. Панели и стойки. Основные размеры
385.
Пункт 39
ГОСТ 28601.2-90
Система несущих конструкций серии 482,6 миллиметра. Шкафы и стоечные конструкции. Основные размеры
386.
Пункт 39
ГОСТ 28601.3-90
Система несущих конструкций серии 482,6 миллиметра. Каркасы блочные и частичные вдвижные. Основные размеры
387.
Пункт 39
ГОСТ 31384-2017
Защита бетонных и железобетонных конструкций от коррозии. Общие технические требования
Конструкции, детали стен и перегородки

ҚР СТ 957-93
Өнеркәсіптік ғимараттардың сыртқы қабырғаларына арналған кеуекті агрегаттардағы жеңіл бетон панельдері. Техникалық шарттар
393.
39-тармақ
ҚР СТ 2475-2014
Перлитті және полистирол бетондардан жасалған қабырғалық панельдер. Техникалық шарттар
394.
39-тармақ
МЕМСТ 6266-97
Гипсокартон парақтары. Техникалық шарттар
395.
39-тармақ
МЕМСТ 6428-2018
Бөлімдерге арналған гипс тақталары. Техникалық шарттар
396.
39-тармақ
МЕМСТ 9574-90
Бөлімдерге арналған гипс-бетон панельдері. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
397.
39-тармақ
МЕМСТ 9574-2018
Бөлімдерге арналған гипс-бетон панельдері. Техникалық шарттар
398.
39-тармақ
МЕМСТ 11024-2012
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған сыртқы бетон және темірбетон қабырға панельдері. Жалпы техникалық шарттар
399.
39-тармақ
МЕМСТ 11118-2009
Ғимараттардың сыртқы қабырғалары үшін автоклавты кеуекті бетондардан жасалған панельдер. Техникалық шарттар
400.
39-тармақ
МЕМСТ 12504-2015
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған ішкі қабырғалық бетон және темірбетон панельдері. Жалпы техникалық шарттар
401.
39-тармақ
МЕМСТ 13578-68
Өндірістік ғимараттардың сыртқы қабырғаларына арналған кеуекті толтырғыштардағы жеңіл бетон панельдері. Техникалық талаптар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
402.
39-тармақ
МЕМСТ 13578-2019
Өндірістік ғимараттардың сыртқы қабырғаларына арналған кеуекті толтырғыштардағы жеңіл бетон панельдері. Техникалық талаптар
403.
39-тармақ
МЕМСТ 13579-2018
Жертөле қабырғаларына арналған бетон блоктары. Техникалық шарттар
404.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14843-2016
Құрама темір-бетон бұйымдары. Баспалдақтар
405.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14992-2016
Жиналмалы темірбетон бұйымдары. Қабырға элементтері
406.
39-тармақ
МЕМСТ 17079-88
Желдеткіш темірбетон блоктары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
407.
39-тармақ
МЕМСТ 17079-2021
Желдеткіш темірбетон блоктары. Техникалық шарттар
408.
39-тармақ
МЕМСТ 18128-82
Жылу ұстағыш салынған ағаш қаңқадағы сыртқы қабырғалық асбест-цементті панельдер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
409.
39-тармақ
МЕМСТ 18128-2018
Оқшаулағышы бар ағаш жақтаудағы сыртқы асбест-цементті қабырға панельдері. Техникалық шарттар
410.
39-тармақ
ҚР СТ DIN 18162-2012
Жеңіл бетоннан жасалған бекемделмеген қабырға блоктары
411.
39-тармақ
МЕМСТ 19570-74
Тұрғын және қоғамдық ғимараттардың ішкі негізгі көтеру қабырғаларына, арақабырғаларына және аражабындарына арналған автоклавты ұяшықты бетон панельдері. Техникалық талаптар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
412.
39-тармақ
МЕМСТ 19570-2018
Тұрғын және қоғамдық ғимараттардың аражабындарына арналған автоклавты торлы бетон панельдері. Техникалық талаптар

СТ РК 957-93
Панели из легких бетонов на пористых заполнителях для наружных стен производственных зданий. Технические условия
393.
Пункт 39
СТ РК 2475-2014
Панели стеновые из перлитобетона и полистиролбетона. Технические условия
394.
Пункт 39
ГОСТ 6266-97
Листы гипсокартонные. Технические условия
395.
Пункт 39
ГОСТ 6428-2018
Плиты гипсовые для перегородок. Технические условия
396.
Пункт 39
ГОСТ 9574-90
Панели гипсобетонные для перегородок. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
397.
Пункт 39
ГОСТ 9574-2018
Панели гипсобетонные для перегородок. Технические условия
398.
Пункт 39
ГОСТ 11024-2012
Панели стеновые наружные бетонные и железобетонные для жилых и общественных зданий. Общие технические условия
399.
Пункт 39
ГОСТ 11118-2009
Панели из автоклавных ячеистых бетонов для наружных стен зданий. Технические условия
400.
Пункт 39
ГОСТ 12504-2015
Панели стеновые внутренние бетонные и железобетонные для жилых и общественных зданий. Общие технические условия
401.
Пункт 39
ГОСТ 13578-68
Панели из легких бетонов на пористых заполнителях для наружных стен производственных зданий. Технические требования
Действует до 20.06.2025 г.
402.
Пункт 39
ГОСТ 13578-2019
Панели из легких бетонов на пористых заполнителях для наружных стен производственных зданий. Технические требования
403.
Пункт 39
ГОСТ 13579-2018
Блоки бетонные для стен подвалов. Технические условия
404.
Пункт 39
СТ РК EN 14843-2016
Изделия железобетонные сборные. Лестницы
405.
Пункт 39
СТ РК EN 14992-2016
Изделия железобетонные сборные. Элементы стен
406.
Пункт 39
ГОСТ 17079-88
Блоки вентиляционные железобетонные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
407.
Пункт 39
ГОСТ 17079-2021
Блоки вентиляционные железобетонные. Технические условия
408.
Пункт 39
ГОСТ 18128-82
Панели асбестоцементные стеновые наружные на деревянном каркасе с утеплителем. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
409.
Пункт 39
ГОСТ 18128-2018
Панели асбестоцементные стеновые наружные на деревянном каркасе с утеплителем. Технические условия
410.
Пункт 39
СТ РК DIN 18162-2012
Блоки стеновые не армированные из легкого бетона
411.
Пункт 39
ГОСТ 19570-74
Панели из автоклавных ячеистых бетонов для внутренних несущих стен, перегородок и перекрытий жилых и общественных зданий. Технические требования
Действует до 20.06.2025 г.
412.
Пункт 39
ГОСТ 19570-2018
Панели из автоклавных ячеистых бетонов для перекрытий жилых и общественных зданий. Технические требования

413.
39-тармақ
МЕМСТ 21520-89
Ұяшықты бетоннан жасалған шағын қабырғалық блоктар. Техникалық шарттар
414.
39-тармақ
МЕМСТ 24581-81
Пенопласттан жасалған жылу ұстағышы бар үшқабатты асбестцемент панельдер. Жалпы техникалық шарттар
415.
39-тармақ
МЕМСТ 24594-81
Кірпіштен және қыш тастардан жасалған панельдер мен қабырғалық блоктар. Жалпы техникалық шарттар
416.
39-тармақ
МЕМСТ 25098-87
Өнеркәсіптік және ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ғимараттарына арналған темірбетон арақабырға панельдер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
417.
39-тармақ
МЕМСТ 25098-2016
Өнеркәсіптік және ауылшаруашылық кәсіпорындарының ғимараттарына арналған темірбетон арақабырға панельдері. Техникалық шарттар
418.
39-тармақ
МЕМСТ 27563-87
Биіктігі екі қабатқа дейінгі ғимараттарға арналған гипс-бетонды қабырға блоктары. Техникалық шарттар
419.
39-тармақ
МЕМСТ 30301-95
Асбестцементті бұйымдар. Қабылдау ережелері
420.
39-тармақ
МЕМСТ 31174-2017
Синтетикалық байланыстырғыштағы минералды мақтадан жасалған тақталар жылу оқшаулағыш тақталары. Техникалық шарттар
421.
39-тармақ
МЕМСТ 31310-2015
Тиімді оқшаулағышы бар үш қабатты темірбетонды қабырға панельдері. Жалпы техникалық шарттар
422.
39-тармақ
МЕМСТ 32488-2013
Тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған керамзитбетоннан жасалған сыртқы темірбетонды қабырға панельдері. Техникалық шарттар
423.
39-тармақ
МЕМСТ 32603-2012
Минералды мақтадан жасалған жылуоқшаулағыш бар үш қабатты металл панельдер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
424.
39-тармақ
МЕМСТ 32603-2021
Минералды мақтадан жасалған өзегі және металл қаптауғыштары бар үш қабатты панельдер. Техникалық шарттар
425.
39-тармақ
МЕМСТ 33126-2014
Керамзитбетонды қабырға блоктары. Техникалық шарттар
426.
39-тармақ
ҚР СТ МЕМСТ Р 51829-2008
Ғаныш талшықты жаймалар. Техникалық шарттар
Тақталар, панельдер және еден мен жабын палубалары
427.
39-тармақ
МЕМСТ 948-84
Кірпіш қабырғалары бар ғимараттарға арналған темірбетон маңдайшары. Техникалық шарттар
31.12.2024 жылға дейін қолданылады
428.
39-тармақ
МЕМСТ 948-2016
Кірпіш қабырғалары бар ғимараттарға арналған темірбетон маңдайшары. Техникалық шарттар
429.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1168-2016
Құрама темір-бетон бұйымдары. Іші қуыс тақталар
430.
39-тармақ
ҚР СТ 1629-2007
Теміржол көпірлерінің металл құрылыстарына арналған үйіндісіз көпір төсемінің темірбетон плиталар. Техникалық шарттар
431.
39-тармақ
ҚР СТ 2600-2015
Ұзын стендтерде үздіксіз қалыптау әдісімен дайындалған алдын-ала кернеуленген темірбетон көп қуысты аражабын плиталары. Техникалық шарттар
432.
39-тармақ
ҚР СТ 2959-2017
Табиғи кварц негізіндегі жасанды тастан жасалған тақталар мен пликалар. Техникалық шарттар

413.
Пункт 39
ГОСТ 21520-89
Блоки из ячеистых бетонов стеновые мелкие. Технические условия
414.
Пункт 39
ГОСТ 24581-81
Панели асбестоцементные трехслойные с утеплителем из пенопласта. Общие технические условия
415.
Пункт 39
ГОСТ 24594-81
Панели и блоки стеновые из кирпича и керамических камней. Общие технические условия
416.
Пункт 39
ГОСТ 25098-87
Панели перегородок железобетонные для зданий промышленных и сельскохозяйственных предприятий. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
417.
Пункт 39
ГОСТ 25098-2016
Панели перегородок железобетонные для зданий промышленных и сельскохозяйственных предприятий. Технические условия
418.
Пункт 39
ГОСТ 27563-87
Блоки стеновые гипсобетонные для зданий высотой до двух этажей. Технические условия
419.
Пункт 39
ГОСТ 30301-95
Изделия асбестоцементные. Правила приемки
420.
Пункт 39
ГОСТ 31174-2017
Плиты из минеральной ваты на синтетическом связующем теплоизоляционные. Технические условия
421.
Пункт 39
ГОСТ 31310-2015
Панели стеновые трехслойные железобетонные с эффективным утеплителем. Общие технические условия
422.
Пункт 39
ГОСТ 32488-2013
Панели стеновые наружные железобетонные из керамзитобетона для жилых и общественных зданий. Технические условия
423.
Пункт 39
ГОСТ 32603-2012
Панели металлические трехслойные с утеплителем из минеральной ваты. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
424.
Пункт 39
ГОСТ 32603-2021
Панели трехслойные с металлическими облицовками и сердечником из минеральной ваты. Технические условия
425.
Пункт 39
ГОСТ 33126-2014
Блоки керамзитобетонные стеновые. Технические условия
426.
Пункт 39
СТ РК ГОСТ Р 51829-2008
Листы гипсоволокнистые. Технические условия
Плиты, панели и настилы перекрытий и покрытий
427.
Пункт 39
ГОСТ 948-84
Перемычки железобетонные для зданий с кирпичными стенами. Технические условия
Действует до 31.12.2024 г.
428.
Пункт 39
ГОСТ 948-2016
Перемычки железобетонные для зданий с кирпичными стенами. Технические условия
429.
Пункт 39
СТ РК EN 1168-2016
Изделия железобетонные сборные. Плиты многопустотные
430.
Пункт 39
СТ РК 1629-2007
Плиты железобетонные безбалластного мостового полотна для металлических пролетных строений железнодорожных мостов. Технические условия
431.
Пункт 39
СТ РК 2600-2015
Плиты перекрытий предварительно напряженные железобетонные многопустотные, изготовленные методом непрерывного формования на длинных стендах. Технические условия
432.
Пункт 39
СТ РК 2959-2017
Плиты и плитки из искусственного камня на основе природного кварца. Технические условия

433.
39-тармақ
ҚР СТ 3773-2022
Темірбетон белағаштары мен тірек тақталары. Техникалық шарттар.
434.
39-тармақ
ҚР СТ 3776-2022
Кәріз, су құбыры және газ желілеріне арналған құрама темірбетон конструкциялар. Техникалық шарттар
435.
39-тармақ
МЕМСТ 9561-2016
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған көп қуысты темірбетонды аражабын тақталары. Техникалық шарттар
436.
39-тармақ
МЕМСТ 12767-94
Ірі панельді ғимараттарға арналған аражабындардың тұтасқұйма темірбетон тақталары. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
437.
39-тармақ
МЕМСТ 12767-2016
Ірі панельді ғимараттарға арналған аражабындардың тұтасқұйма темірбетон тақталары. Жалпы техникалық шарттар
438.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12839-2023
Құрама темірбетон бұйымдар. Қоршау элементтері
439.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12843-2016
Құрама темір-бетон бұйымдар. Діңгектер мен бағаналар
440.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13224-2016
Құрама темір-бетон бұйымдар. Аражабынның қырлы элементтері
441.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13747-2022
Жабын конструкцияларына арналған темірбетонды құрама бұйымдары. Еден құрылымдарына арналған тақталар
442.
39-тармақ
МЕМСТ 13015-2012
Құрылысқа арналған темірбетон және бетон бұйымдар. Жалпы техникалық талаптар. Қабылдау, таңбалау, тасымалдау және сақтау ережесі
443.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13225-2011
Құрама темір-бетон бұйымдары. Құрылымның сызықтық элементтері
444.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13369-2022
Құрама темірбетон бұйымдарын өндірудің жалпы талаптары
445.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15037-1-2023
Құрама темірбетон бұйымдар. Жабындардың арқалық-блокты жүйелері. 1-бөлім. Арқалықтар
446.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15037-2-2023
Құрама темірбетон бұйымдар. Жабындардың арқалық-блокты жүйелері. 2-бөлім. Бетон блоктар
447.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15037-3-2023
Құрама темірбетон бұйымдар. Жабындардың арқалық-блокты жүйелері. 3-бөлім. Қыш блоктар
448.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15037-5-2023
Құрама темірбетон бұйымдар. Жабындардың арқалық-блокты жүйелері. 5-бөлім. Қарапайым қалыптауға арналған жеңіл блоктар
449.
39-тармақ
МЕМСТ 17608-2017
Тротуарға арналған бетон тақталары. Техникалық шарттар
450.
39-тармақ
МЕМСТ 19231.0-83
Трамвай жолдарының жабындарына арналған темірбетон тақталар. Техникалық шарттар
451.
39-тармақ
МЕМСТ 19231.1-83
Трамвай жолдарының жабындарына арналған темірбетон тақталар. Конструкция мен өлшемдері
452.
39-тармақ
МЕМСТ 21506-2013
Ғимараттар мен имараттарға арналған биіктігі 300 миллиметр қырлы темірбетон аражабын тақталары. Техникалық шарттар
453.
39-тармақ
МЕМСТ 21509-76
Суару жүйелерінің темірбетон науалары. Техникалық шарттар
454.
39-тармақ
МЕМСТ 24547-2016
Автомобиль және теміржолдар үйіндісі астындағы сужібергіш темірбетон құбырлар топтары. Жалпы техникалық шарттар

433.
Пункт 39
СТ РК 3773-2022
Прогоны и опорные плиты железобетонные. Технические условия.
434.
Пункт 39
СТ РК 3776-2022
Конструкции сборные железобетонные для канализационных, водопроводных и газовых сетей. Технические условия
435.
Пункт 39
ГОСТ 9561-2016
Плиты перекрытий железобетонные многопустотные для зданий и сооружений. Технические условия
436.
Пункт 39
ГОСТ 12767-94
Плиты перекрытий железобетонные сплошные для крупнопанельных зданий. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
437.
Пункт 39
ГОСТ 12767-2016
Плиты перекрытий железобетонные сплошные для крупнопанельных зданий. Общие технические условия
438.
Пункт 39
СТ РК EN 12839-2023
Изделия железобетонные сборные. Элементы оград
439.
Пункт 39
СТ РК EN 12843-2016
Изделия железобетонные сборные. Мачты и столбы
440.
Пункт 39
СТ РК EN 13224-2016
Изделия железобетонные сборные. Элементы перекрытий ребристые
441.
Пункт 39
СТ РК EN 13747-2022
Изделия железобетонные сборные для конструкций перекрытий
442.
Пункт 39
ГОСТ 13015-2012
Изделия железобетонные и бетонные для строительства. Общие технические требования. Правила приемки, маркировки, транспортирования и хранения
443.
Пункт 39
СТ РК ЕN 13225-2011
Изделия железобетонные сборные. Линейные элементы конструкции
444.
Пункт 39
СТ РК EN
13369-2022
Общие требования производства сборных железобетонных изделий
445.
Пункт 39
СТ РК EN 15037-1-2023
Изделия железобетонные сборные. Балочно-блочные системы перекрытий. Часть 1. Балки
446.
Пункт 39
СТ РК EN 15037-2-2023
Изделия железобетонные сборные. Балочно-блочные системы перекрытий. Часть 2. Бетонные блоки
447.
Пункт 39
СТ РК EN 15037-3-2023
Изделия железобетонные сборные. Балочно-блочные системы перекрытий. Часть 3. Керамические блоки
448.
Пункт 39
СТ РК EN 15037-5-2023
Изделия железобетонные сборные. Балочно-блочные системы перекрытий. Часть 5. Легкие блоки для простой опалубки
449.
Пункт 39
ГОСТ 17608-2017
Плиты бетонные тротуарные. Технические условия
450.
Пункт 39
ГОСТ 19231.0-83
Плиты железобетонные для покрытий трамвайных путей. Технические условия
451.
Пункт 39
ГОСТ 19231.1-83
Плиты железобетонные для покрытий трамвайных путей. Конструкция и размеры
452.
Пункт 39
ГОСТ 21506-2013
Плиты перекрытий железобетонные ребристые высотой 300 миллиметра для зданий и сооружений. Технические условия
453.
Пункт 39
ГОСТ 21509-76
Лотки железобетонные оросительных систем. Технические условия
454.
Пункт 39
ГОСТ 24547-2016
Звенья железобетонные водопропускных труб под насыпи автомобильных и железных дорог. Общие технические условия

ҚР СТ EN 253-2016
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жерасты жылумен жабдықтау желілеріне арналған оқшауланған құбыржол жүйелері. Полиуретан жылу оқшаулаулы және полиэтиленнен жасалған сырты қапталған болат құбырдан жасалған құбыржолдарлар
468.
39-тармақ
ҚР СТ EN 488-2017
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жер асты жылумен жабдықтау желілеріне арналып оқшауланған құбыр жүйелері. Полиуретанды жылу оқшаулаымен және сырты полиэтилен қапталған болат құбырларға арналған болат клапандар жиынтығы

СТ РК EN 253-2016
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Трубопроводы, изготовленные из стальных труб, с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена
468.
Пункт 39
СТ РК EN 488-2017
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Стальные клапаны в сборе для стальных труб с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена

469.
39-тармақ
ҚР СТ EN 489-2017
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау құбырлары. Жер асты жылумен жабдықтау желілеріне арналып оқшауланған құбыржол жүйелері. Полиуретанды жылу оқшаулауымен және сырты полиэтиленмен қапталған болат құбырларға арналған тармақтар қосылыстарының жиынтығы
470.
39-тармақ
ҚР СТ EN
612-2018
Шеттері күшейтіліп бекітілген ернеулік суағарлар және металл табақшалардан жасалып қосылыстары біріктірілген құбырлар
471.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 1127-2017
Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар. Өлшемдері, жіктері және ұзындық бірлігіндегі шартты салмағы
472.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1443-2014
Түтін құбырлары. Жалпы талаптар

469.
Пункт 39
СТ РК EN 489-2017
Трубы централизованного теплоснабжения. Изолированные трубопроводные системы, предназначенные для подземных сетей теплоснабжения. Соединения ответвлений в сборе для стальных труб с полиуретановой теплоизоляцией и внешней обшивкой из полиэтилена
470.
Пункт 39
СТ РК EN
612-2018
Желоба карнизные водосточные с усиленными закрепленными краями и водосточные трубы с шовными соединениями из металлических листов
471.
Пункт 39
СТ РК ISO 1127-2017
Трубы из нержавеющей стали. Размеры, допуски и условная масса на единицу длины
472.
Пункт 39
СТ. РК EN 1443-2014
Трубы дымовые. Общие требования

473.
39-тармақ
ҚР СТ 1971-2010
Кәріз, су құбыры және газ желілерінің темірбетон құрастырылымдары. Техникалық шарттар
474.
39-тармақ
ҚР СТ 2370-2013
Автомобиль жолдарына арналған көпір құрылысы және су өткізетін құбырлар. Әртүрлі деңгейлердегі жолайрығы.
475.
39-тармақ
МЕМСТ
3634-99
Байқау құдығының қақпақтары және нөсер ағатын құдықтардың жаңбырқабылдағыштары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
476.
39-тармақ
МЕМСТ

473.
Пункт 39
СТ. РК 1971-2010
Конструкции железобетонные канализационных, водопроводных и газовых сетей. Технические условия
474.
Пункт 39
СТ РК 2370-2013
Сооружения мостовые и водопропускные трубы на автомобильных дорогах. Транспортные развязки в разных уровнях.
475.
Пункт 39
ГОСТ
3634-99
Люки смотровых колодцев и дождеприемники ливнесточных колодцев. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
476.
Пункт 39
ГОСТ

3634-2019
Байқау құдығының қақпақтары және нөсер ағатын құдықтардың жаңбырқабылдағыштары. Техникалық шарттар
477.
39-тармақ
ҚР СТ 3368-2019
Автомобиль жолдарына арналған көпірлік құрылымдардың аралық құрылысының алдын ала кернелген темірбетонды конструкциялары. Техникалық шарттар
478.
39-тармақ
МЕМСТ
5228-89
Асбестцемент құбырларды жалғайтын жалғастырғыштарға арналған резеңке сақиналар. Техникалық шарттар
479.
39-тармақ
МЕМСТ 6482-2011
Қысымсыз темірбетон құбырлар. Техникалық шарттар

3634-2019
Люки смотровых колодцев и дождеприемники ливнесточных колодцев. Технические условия
477.
Пункт 39
СТ РК 3368-2019
Конструкции железобетонные предварительно-напряженные пролетных строений мостовых сооружений для автомобильных дорог. Технические условия
478.
Пункт 39
ГОСТ
5228-89
Кольца резиновые для муфтовых соединений асбестоцементных труб. Технические условия
479.
Пункт 39
ГОСТ 6482-2011
Трубы железобетонные безнапорные. Технические условия

480.
39-тармақ
МЕМСТ 8020-2016
Кәріздік, сутартқыш және газөткізгіш желілердің бетон және темірбетон құрылмалары. Техникалық шарттар
481.
39-тармақ
МЕМСТ 8639-82
Төртбұрышты болат құбырлар. Сұрыптау
482.
39-тармақ
МЕМСТ 8696-74
Жалпы мақсаттағы спираль тігісі бар электрмен пісірген болат құбырлар. Техникалық шарттар
483.
39-тармақ
МЕМСТ 8894-86
Шыны құбырлар және оларға арналған пішінді бөліктер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
484.
39-тармақ
МЕМСТ 8894-2018
Шыны құбырлар және оларға арналған пішінді бөліктер. Техникалық шарттар
485.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10312-2011
Су мен су ерітіндісін беруге тот баспайтын болаттан дәнекерленген құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары
486.
39-тармақ
МЕМСТ 10498-82
Жемірілуге төзімді болаттан жасалған жіксіз ерекшеқабырғалы құбырлар. Техникалық шарттар
487.
39-тармақ
МЕМСТ 10704-91
Тікетігісті электр пісірген болат құбырлар. Сұрыптау
488.
39-тармақ
МЕМСТ 10705-80
Электр пісірген болат құбырлар. Техникалық шарттар
489.
39-тармақ
МЕМСТ 10706-76
Тікетігісті электр пісірген болат құбырлар. Техникалық талаптар
490.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12007-1-2016
Газбен жабдықтау. 16 барға дейін жоғары жұмыс қысымы үшін құбыр желілері жүйесі. 1-бөлім. Жалпы функционалдық талаптар
491.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12007-2-2015
Газбен жабдықтау жүйесі. 16 барға дейінгі ең жоғары жұмыс қысымына арналған газ құбыры жүйелері. 2-бөлім. Полиэтилен жүйелерге (жұмыс қысымы 10 барға дейін) арналған ерекше функционалдық талаптар
492.
39-тармақ
МЕМСТ 12586.0-83
Дірілді сумен престелген қысымды темірбетон құбырлар. Техникалық шарттар.
493.
39-тармақ
МЕМСТ 12586.1-83
Дірілді сумен престелген темірбетон қысымды құбырлар. Құрылмалары мен өлшемдері
494.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-1-2011
Еркін тұратын түтіндік құбырлар. 1-бөлім. Жалпы талаптар
495.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-2-2011
Бос тұрған түтін мұржалары. 2-бөлім. Бетон мұржалар
496.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-5-2011
Бос тұрған түтін мұржалары. 5-бөлім. Ішкі құбырларды кірпішпен қалауға арналған материалдар. Өнімге техникалық шарттар
497.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 13084-7-2017
Еркін тұратын түтін мұржалары. 7-бөлім. Бір қабырғалы болат түтін мұржалары мен ішкі құбырларда қолданылатын болат цилиндрлі элементтер. Бұйымның техникалық шарттары

480.
Пункт 39
ГОСТ 8020-2016
Конструкции бетонные и железобетонные для колодцев канализационных, водопроводных и газопроводных сетей. Технические условия
481.
Пункт 39
ГОСТ 8639-82
Трубы стальные квадратные. Сортамент
482.
Пункт 39
ГОСТ 8696-74
Трубы стальные электросварные со спиральным швом общего назначения. Технические условия
483.
Пункт 39
ГОСТ 8894-86
Трубы стеклянные и фасонные части к ним. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
484.
Пункт 39
ГОСТ 8894-2018
Трубы стеклянные и фасонные части к ним. Технические условия
485.
Пункт 39
СТ РК EN 10312-2011
Трубы сварные из нержавеющей стали для подачи воды и водных растворов. Технические условия поставки
486.
Пункт 39
ГОСТ 10498-82
Трубы бесшовные особотонкостенные из коррозионностойкой стали. Технические условия
487.
Пункт 39
ГОСТ 10704-91
Трубы стальные электросварные прямошовные. Сортамент
488.
Пункт 39
ГОСТ 10705-80
Трубы стальные электросварные. Технические условия
489.
Пункт 39
ГОСТ 10706-76
Трубы стальные электросварные прямошовные. Технические требования
490.
Пункт 39
СТ РК EN 12007-1-2016
Системы газоснабжения. Трубопроводы, рассчитанные на максимальное рабочее давление до 16 бар, включительно. Часть 1. Общие функциональные требования
491.
Пункт 39
СТ РК EN 12007-2-2015
Системы газоснабжения. Трубопроводы, рассчитанные на максимальное рабочее давление до 16 бар, включительно. Часть 2. Специальные функциональные требования для полиэтиленовых систем (рабочее давление до 10 бар, включительно)
492.
Пункт 39
ГОСТ 12586.0-83
Трубы железобетонные напорные виброгидропрессованные. Технические условия
493.
Пункт 39
ГОСТ 12586.1-83
Трубы железобетонные напорные виброгидропрессованные. Конструкция и размеры
494.
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-1-2011
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 1. Общие требования
495.
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-2-2011
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 2. Бетонные трубы
496.
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-5-2011
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 5. Материалы для кирпичной кладки внутренних труб. Технические условия на продукцию
497.
Пункт 39
СТ РК ЕN 13084-7-2017
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 7. Стальные цилиндрические элементы, применяемые в одностенных стальных дымоходах и в стальных внутренних трубах. Технические условия на продукцию

498.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14844-2016
Темір-бетон құрама бұйымдар. Қорап қималы су өткізетін құбырлар
499.
39-тармақ
МЕМСТ 17584-72
Асбест цементті қысымды құбырларға арналған шойын муфталар мен қосқыш бөлшектер
500.
39-тармақ
МЕМСТ 18599-2001
Полиэтиленнен жасалған қысымды құбырлар. Техникалық шарттар
501.
39-тармақ
МЕМСТ 20054-2016
Қысымсыз бетон құбырлар. Техникалық шарттар
502.
39-тармақ
МЕМСТ 23235-78
Технологиялық құбырларға арналған бір деңгейлі эстакадалар. Түрлері және негізгі параметрлері
503.
39-тармақ
МЕМСТ 23236-78
Технологиялық құбыржолдар астындағы бірярусты эстакадалар. Түрлері және негізгі параметрлері
504.
39-тармақ
МЕМСТ
25627-83
Элеваторлардың сүрлемді құрылыстары мен астықты қайта өңдеуші кәсіпорындарға арналған темірбетон бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
505.
39-тармақ
МЕМСТ 25772-83
Сатылардың, балкондар мен шатырлардың болат қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
506.
39-тармақ
МЕМСТ 25772-2021
Сатылардың, балкондар, шатыр, баспалдақ марштары мен алаңдардың металл қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар
507.
39-тармақ
МЕМСТ 26067.0-83
Гидротехникалық құрылыстарға арналған тікбұрышты қималы қысымсыз құбырлардың темірбетонды буындары. Техникалық шарттар
Гидротехникалық құрылыстарға арналған тікбұрышты қималы қысымсыз құбырлардың темірбетонды буындары. Дизайн және өлшемдер
508.
39-тармақ
МЕМСТ 26067.1-83
Гидротехникалық құрылыстарға арналған тікбұрышты қималы қысымсыз құбырлардың темірбетонды буындары. Кұрылымы мен өлшемдер
509.
39-тармақ
МЕМСТ 26819-86
Болат өзегі бар темірбетонды қысымды құбырлар. Техникалық шарттар
510.
39-тармақ
МЕМСТ 31416-2009
Хризотилцементті құбырлар мен муфталар. Техникалық шарттар
511.
39-тармақ
МЕМСТ 32415-2013
Сумен жабдықтау және жылыту жүйелеріне арналған термопластикадан жасалған қысымды құбырлар және оларға қосылатын бөлшектер. Жалпы техникалық шарттар
Ғимараттар мен құрылыстардың құрылымдық және сәулет-құрылыс элементтері
512.
39-тармақ
ҚР СТ 958-93
Плиталар - бетонның алдыңғы жағы. Техникалық талаптар
513.
39-тармақ
ҚР СТ 3133-2018
Жылу жолдарына арналған науалар, тақталар және басқа элементтер. Техникалық шарттар
514.
39-тармақ
МЕМСТ 6785-80
Терезе алдының темірбетон тақталары. Техникалық шарттар
515.
39-тармақ
МЕМСТ 8484-82
Өндірістік ғимараттарға арналған терезе алды темірбетон тақталар. Конструкциялар және өлшемдері
516.
39-тармақ
МЕМСТ 8717-2016
Темірбетон және бетон сатылары. Техникалық шарттар
517.
39-тармақ
МЕМСТ 9818- 2015
Темірбетон баспалдақтың басқыштары мен алаңдары. Жалпы техникалық шарттар
518.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12207-2016
Терезелер және есіктер. Ауа өткізгіштігі. Жіктеу

498.
Пункт 39
СТ РК EN 14844-2016
Изделия железобетонные сборные. Водопропускные трубы коробчатого сечения
499.
Пункт 39
ГОСТ 17584-72
Муфты и соединительные детали чугунные для асбестоцементных напорных труб
500.
Пункт 39
ГОСТ 18599-2001
Трубы напорные из полиэтилена. Технические условия
501.
Пункт 39
ГОСТ 20054-2016
Трубы бетонные безнапорные. Технические условия
502.
Пункт 39
ГОСТ 23235-78
Эстакады одноярусные под технологические трубопроводы. Типы и основные параметры
503.
Пункт 39
ГОСТ 23236-78
Эстакады двухъярусные под технологические трубопроводы. Типы и основные параметры
504.
Пункт 39
ГОСТ 25627-83
Изделия железобетонные для силосных сооружений элеваторов и зерноперерабатывающих предприятий. Общие технические условия
505.
Пункт 39
ГОСТ 25772-83
Ограждения лестниц, балконов и крыш стальные. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
506.
Пункт 39
ГОСТ 25772-2021
Ограждения металлические лестниц, балконов, крыш, лестничных маршей и площадок. Общие технические условия
507.
Пункт 39
ГОСТ 26067.0-83
Звенья железобетонные безнапорных труб прямоугольного сечения для гидротехнических сооружений. Технические условия
508.
Пункт 39
ГОСТ 26067.1-83
Звенья железобетонные безнапорных труб прямоугольного сечения для гидротехнических сооружений. Конструкция и размеры
509.
Пункт 39
ГОСТ 26819-86
Трубы железобетонные напорные со стальным сердечником. Технические условия
510.
Пункт 39
ГОСТ 31416-2009
Трубы и муфты хризотилцементные. Технические условия
511.
Пункт 39
ГОСТ 32415-2013
Трубы напорные из термопластов и соединительные детали к ним для систем водоснабжения и отопления. Общие технические условия
Конструктивные и архитектурно-строительные элементы зданий и сооружений
512.
Пункт 39
СТ РК 958-93
Плиты бетонные фасадные. Технические требования
513.
Пункт 39
СТ РК 3133-2018
Лотки, плиты и другие элементы для теплотрассы. Технические условия
514.
Пункт 39
ГОСТ 6785-80
Плиты подоконные железобетонные. Технические условия
515.
Пункт 39
ГОСТ 8484-82
Плиты подоконные железобетонные для производственных зданий. Конструкция и размеры
516.
Пункт 39
ГОСТ 8717-2016
Ступени бетонные и железобетонные. Технические условия
517.
Пункт 39
ГОСТ 9818-2015
Марши и площадки лестниц железобетонные. Общие технические условия
518.
Пункт 39
СТ РК EN 12207-2016
Окна и двери. Воздушная проницаемость. Классификация

519.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12210-2020
Терезелер және есіктер. Жел жүктемесіне кедергі. Жіктеу
520.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12217-2020
Есіктер. Ашылу және жабылу кезіндегі күш. Талаптар және жіктеу
521.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13125-2016
Жалюзи және қақпалар. Қосымша термиялық кедергіні анықтау. Бұйымдарды ауа өткізгіштігі бойынша жіктеу
522.
39-тармақ
ҚР СТ EN 15258-2016
Жиналмалы темірбетон бұйымдары. Тіреу қабырғаларының элементтері
523.
39-тармақ
МЕМСТ 18048-80
Санитарлық-техникалық темірбетон кабиналары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
524.
39-тармақ
МЕМСТ 18048-2018
Санитарлық-техникалық темірбетон кабиналары. Техникалық шарттар
525.
39-тармақ
МЕМСТ 23120-2016
Белдеулі баспалдақтар, алаңқайлар және болат қоршаулар. Техникалық шарттар
526.
39-тармақ
МЕМСТ 25697-2018
Балкондар мен лоджиялардың темірбетон тақталары. Жалпы техникалық шарттар
527.
39-тармақ
МЕМСТ 26601-85
Аз қабатты тұрғын үйлерге арналған ағаштан жасалған терезелер мен балкон есіктері. Түрлері, құрылымы және өлшемдері
528.
39-тармақ
МЕМСТ 26919-86
Тұрғын, қоғамдық және қосалқы ғимараттарға арналған терезе алды темірбетон тақталар. Техникалық шарттар
529.
39-тармақ
МЕМСТ 12506-81
Өндірістік ғимараттарға арналған ағаш терезелер. Түрлері, конструкциялары және өлшемдері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
530.
39-тармақ
МЕМСТ 34914-2022
Өндірістік ғимараттарға арналған терезелер. Жалпы техникалық шарттар
Құрылыс шынысы және шыныдан жасалған бұйымдар
531.
39-тармақ
МЕМСТ 111-2014
Түссіз табақ шыны. Техникалық шарттар
532.
39-тармақ
МЕМСТ EN 572-1-2016
Натрий-кальций-силикаттан жасалған шыны. Негізгі сипаттамалары
533.
39-тармақ
МЕМСТ 21992-83
Профильді құрылыс шынысы. Техникалық талаптар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
534.
Пункт 39
ГОСТ EN 572-7-2017
Пішінді шыны. Техникалық шарттар
535.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1036-1-2018
Құрылыста қолданылатын шыны. Ішкі қолданысқа арналған күміс қаптамасы бар табақша шыныдан жасалған айналар. 1-бөлім. Анықтамалар, талаптар және сынау әдістері
536.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1036-2-2018
Құрылыстағы шыны. Ішкі қолданысқа арналған күміс қаптамасы бар табақша шыныдан жасалған айналар. 2-бөлім. Сәйкестігін бағалау, бұйым стандарты
537.
39-тармақ
МЕМСТ EN 1279-1-2014
Құрылыстағы шыны. Шыны пакеттер. 1-бөлім. Жалпы ережелер, өлшемдердің ауытқуы және жүйелерді сипаттау ережелері
538.
39-тармақ
ҚР СТ 1668-2007
Арнайы жылжымалы құрамның терезе және есік шынылары. Техникалық талаптар
539.
39-тармақ
МЕМСТ EN 1748-1-1-2016
Боросиликатты шыны. Техникалық талаптар
540.
39-тармақ
ҚР СТ 1869-1-2008
Құрылыстағы шыны. Натрий-кальций-силикат шыныдан жасалған негізгі бұйымдар. 1-бөлім. Анықтамалар. Жалпы физикалық және механикалық қасиеттері

519.
Пункт 39
СТ РК EN 12210-2020
Окна и двери. Сопротивление ветровой нагрузке. Классификация
520.
Пункт 39
СТ РК EN 12217-2020
Двери. Усилия при открывании и закрывании. Требования и классификация
521.
Пункт 39
СТ РК EN 13125-2016
Жалюзи и ставни. Определение дополнительного термического сопротивления. Классификация изделий по воздухопроницаемости
522.
Пункт 39
СТ РК EN 15258-2016
Изделия железобетонные сборные. Элементы подпорных стен
523.
Пункт 39
ГОСТ 18048-80
Кабины санитарно-технические железобетонные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
524.
Пункт 39
ГОСТ 18048-2018
Кабины санитарно-технические железобетонные. Технические условия
525.
Пункт 39
ГОСТ 23120-2016
Лестницы маршевые, площадки и ограждения стальные. Технические условия
526.
Пункт 39
ГОСТ 25697-2018
Плиты балконов и лоджий железобетонные. Общие технические условия.
527.
Пункт 39
ГОСТ 26601-85
Окна и балконные двери деревянные для малоэтажных жилых домов. Типы, конструкция и размеры
528.
Пункт 39
ГОСТ 26919-86
Плиты подоконные железобетонные для жилых, общественных и вспомогательных зданий. Технические условия
529.
Пункт 39
ГОСТ 12506-81
Окна деревянные для производственных зданий. Типы, конструкция и размеры
Действует до 20.06.2025 г.
530.
Пункт 39
ГОСТ 34914-2022
Окна для производственных зданий. Общие технические условия
Строительное стекло и изделия из стекла
531.
Пункт 39
ГОСТ 111-2014
Стекло листовое бесцветное. Технические условия
532.
Пункт 39
ГОСТ EN
572-1-2016
Стекло натрий-кальций-силикатное. Основные характеристики
533.
Пункт 39
ГОСТ 21992-83
Стекло строительное профильное. Технические требования
Действует до 20.06.2025 г.
534.
Пункт 39
ГОСТ EN
572-7-2017
Стекло профильное. Технические требования
535.
Пункт 39
СТ РК EN 1036-1-2018
Стекло в строительстве Зеркала из листового полированного стекла с серебряным покрытием для внутреннего использования. Часть 1. Определения, требования и методы испытаний
536.
Пункт 39
СТ РК EN 1036-2-2018
Стекло в строительстве. Зеркала из листового полированного стекла с серебряным покрытием для внутреннего использования. Часть 2. Оценка соответствия, стандарт на изделие
537.
Пункт 39
ГОСТ EN 1279-1-2014
Стекло в строительстве. Стеклопакеты. Часть 1. Общие положения, отклонения размеров и правила описания систем
538.
Пункт 39
СТ РК 1668-2007
Стекла оконные и дверные специального подвижного состава. Технические требования
539.
Пункт 39
ГОСТ EN 1748-1-1-2016
Стекло боросиликатное. Технические требования
540.
Пункт 39
СТ РК 1869-1-2008
Стекло в строительстве. Основные изделия из натрий-кальций-силикатного стекла. Часть 1. Определения. Общие физические и механические свойства

541.
39-тармақ
ҚР СТ 1869-2-2008
Құрылыстағы шыны. Натрий-кальций-силикат шыныдан жасалған негізгі бұйымдар. 2-бөлім. Флоат-шыны
542.
39-тармақ
МЕМСТ 5533-2013
Әшелейлі шыны. Техникалық шарттар
543.
39-тармақ
МЕМСТ 7481-2013
Арқауланған шыны. Техникалық шарттар
544.
39-тармақ
МЕМСТ 8325-93
Ташық шыны. Кешенді бұралған жіптер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
545.
39-тармақ
МЕМСТ 8325-2015
Ташық шыны. Кешенді бұралған жіптер. Техникалық шарттар
546.
39-тармақ
МЕМСТ 9272-2017
Қуысты шыны блоктары. Техникалық шарттар
547.
39-тармақ
МЕМСТ 9784-75
Органикалық жарықтехникалық парақ шыны. Техникалық шарттар
548.
39-тармақ
МЕМСТ 10667-90
Органикалық жайма шыны. Техникалық шарттар
549.
39-тармақ
МЕМСТ ISO 11485-3-2016
Мүсінделген шынын. Шыңдалған және көп қабатты шыны. Техникалық талаптар
550.
39-тармақ
МЕМСТ 13521-68
Жолаушылар вагондарының, электр пойыздарының және дизель пойыздарының терезе әйнектері. Негізгі өлшемдер мен техникалық талаптар
551.
39-тармақ
МЕМСТ EN 14178-1-2016
Сілтілі жер силикатты шыны. Техникалық талаптар
552.
39-тармақ
МЕМСТ EN 15683-1-2017
Шыңдалған пішінді шыны. Техникалық талаптар
553.
39-тармақ
МЕМСТ 17139-2000
Талшық шыны. Ровингтер. Техникалық шарттар
554.
39-тармақ
МЕМСТ 17622-72
Техникалық органикалық шыны. Техникалық шарттар
555.
39-тармақ
МЕМСТ 18328-97
Сызықтық аспалы және түйреуіш оқшаулағыштарға арналған шыныдан жасалған оқшаулағыш бөлшектер. Жалпы техникалық шарттар
556.
39-тармақ
МЕМСТ 19170-2001
Талшық шыны. Құрылымдық мақсаттағы мата. Техникалық шарттар
557.
39-тармақ
МЕМСТ 22160-76
Органикалық шыныдан жасалған екі қабатты күмбездер. Техникалық шарттар
558.
39-тармақ
МЕМСТ 24866-2014
Желімделген шыны пакеттер. Техникалық шарттар
559.
39-тармақ
МЕМСТ 30698-2014
Шыңдалған шыны. Техникалық шарттар
560.
39-тармақ
МЕМСТ 30733-2014
Төмен-эмиссиялы қатты жабыны бар шыны. Техникалық шарттар
561.
39-тармақ
МЕМСТ 30826-2014
Көпқабатты шыны. Техникалық шарттар
562.
39-тармақ
МЕМСТ 31364-2014
Төмен-эмиссиялы жұмсақ жабыны бар шыны. Техникалық шарттар
563.
39-тармақ
МЕМСТ 32650-2014
Талшық шыны. Жіптер. Түрлері мен маркалары
564.
39-тармақ
МЕМСТ 32997-2014
Табақ шыны, салмақта боялған. Жалпы техникалық шарттар
565.
39-тармақ
МЕМСТ 33004-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Сипаттамалары. Терминдер мен анықтамалар
566.
39-тармақ
МЕМСТ 33676-2015
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған жылуоқшаулағыш көбік шыныдан жасалған материалдар мен бұйымдар. Жіктеу. Терминдер мен анықтамалар
567.
39-тармақ
МЕМСТ 33891-2016
Шыңдалған эмальды шыны (стемалит). Техникалық шарттар
568.
39-тармақ
МЕМСТ 33949-2016
Ғимараттар мен құрылыстарға арналған жылуоқшаулағыш көбік шыныдан жасалған бұйымдар. Техникалық шарттар

541.
Пункт 39
СТ РК 1869-2-2008
Стекло в строительстве. Основные изделия из натрий-кальций-силикатного стекла. Часть 2. Флоат-стекло
542.
Пункт 39
ГОСТ 5533-2013
Стекло узорчатое. Технические условия
543.
Пункт 39
ГОСТ 7481-2013
Стекло армированное. Технические условия
544.
Пункт 39
ГОСТ 8325-93
Стекловолокно. Нити крученые комплексные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
545.
Пункт 39
ГОСТ 8325-2015
Стекловолокно. Нити крученые комплексные. Технические условия
546.
Пункт 39
ГОСТ 9272-2017
Блоки стеклянные пустотелые. Технические условия
547.
Пункт 39
ГОСТ 9784-75
Стекло органическое светотехническое листовое. Технические условия
548.
Пункт 39
ГОСТ 10667-90
Стекло органическое листовое. Технические условия
549.
Пункт 39
ГОСТ ISO 11485-3-2016
Стекло моллированное. Закаленное и многослойное стекло. Технические требования
550.
Пункт 39
ГОСТ 13521-68
Стекла оконные пассажирских вагонов, электропоездов и дизель-поездов. Основные размеры и технические требования
551.
Пункт 39
ГОСТ EN 14178-1-2016
Стекло щелочноземельное силикатное. Технические требования
552.
Пункт 39
ГОСТ EN 15683-1-2017
Стекло закаленное профильное. Технические требования
553.
Пункт 39
ГОСТ 17139-2000
Стекловолокно. Ровинги. Технические условия
554.
Пункт 39
ГОСТ 17622-72
Стекло органическое техническое. Технические условия
555.
Пункт 39
ГОСТ 18328-97
Детали изоляционные из стекла для линейных подвесных и штыревых изоляторов. Общие технические условия
556.
Пункт 39
ГОСТ 19170-2001
Стекловолокно. Ткань конструкционного назначения. Технические условия
557.
Пункт 39
ГОСТ 22160-76
Купола из органического стекла двухслойные. Технические условия
558.
Пункт 39
ГОСТ 24866-2014
Стеклопакеты клееные. Технические условия
559.
Пункт 39
ГОСТ 30698-2014
Стекло закаленное. Технические условия
560.
Пункт 39
ГОСТ 30733-2014
Стекло с низкоэмиссионным твердым покрытием. Технические условия
561.
Пункт 39
ГОСТ 30826-2014
Стекло многослойное. Технические условия
562.
Пункт 39
ГОСТ 31364-2014
Стекло с низкоэмиссионным мягким покрытием. Технические условия
563.
Пункт 39
ГОСТ 32650-2014
Стекловолокно. Нити. Типы и марки
564.
Пункт 39
ГОСТ 32997-2014
Стекло листовое, окрашенное в массе. Общие технические условия
565.
Пункт 39
ГОСТ 33004-2014
Стекло и изделия из него. Характеристики. Термины и определения
566.
Пункт 39
ГОСТ 33676-2015
Материалы и изделия из пеностекла теплоизоляционные для зданий и сооружений. Классификация. Термины и определения
567.
Пункт 39
ГОСТ 33891-2016
Стекло закаленное эмалированное (стемалит). Технические условия
568.
Пункт 39
ГОСТ 33949-2016
Изделия из пеностекла теплоизоляционные для зданий и сооружений. Технические условия

569.
39-тармақ
МЕМСТ 34337-2017
Талшық шыны. Төсеніштер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
570.
39-тармақ
МЕМСТ 34338-2017
Талшық шыны. Кесілген жіптер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
Ағаштан жасалған құрылыс құрылымдары мен бұйымдары (элементтері)
571.
39-тармақ
МЕМСТ 99-96
Аршылған қабыршақ. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
572.
39-тармақ
МЕМСТ 99-2016
Аршылған қабыршақ. Техникалық шарттар
573.
39-тармақ
ҚР СТ EN 316-2012
Ағаш талшықты тақталар. Анықтама, жіктеу және таңбалау
574.
39-тармақ
ҚР СТ EN 338-2016
Ағаш конструкциялар. Беріктік класы
575.
39-тармақ
ҚР СТ EN 385-2012
Құрылыс ағаш материалдарындағы сына қосылыстар. Пайдалану сипаттамаларына қойылатын талаптар өндіріске қойылатын ең аз талаптар

569.
Пункт 39
ГОСТ 34337-2017
Стекловолокно. Маты. Общие технические требования и методы испытаний
570.
Пункт 39
ГОСТ 34338-2017
Стекловолокно. Нити рубленые. Общие технические требования и методы испытаний
Конструкции и изделия (элементы) строительные из древесины
571.
Пункт 39
ГОСТ 99-96
Шпон лущеный. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
572.
Пункт 39
ГОСТ 99-2016
Шпон лущеный. Технические условия
573.
Пункт 39
СТ РК EN 316-2012
Плиты древесноволокнистые. Определение, классификация и маркировка
574.
Пункт 39
СТ РК EN 338-2016
Конструкции деревянные. Классы прочности
575.
Пункт 39
СТ РК EN 385-2012
Зубчатые соединения в строительных лесоматериалах. Требования к эксплуатационным характеристиками минимальные требования к производству

598.
39-тармақ
МЕМСТ 3916.2-2018
Қылқан жапырақты қабыршақтан жасалған сыртқы қабаттары бар жалпы мақсаттағы фанера. Техникалық шарттар
599.
39-тармақ
МЕМСТ
4598-86
Сүрек талшықты тақталар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
600.
39-тармақ
МЕМСТ 4598-2018
Ылғал өндіріс әдісімен жасалған сүрек талшықты тақталар. Техникалық шарттар
601.
39-тармақ
МЕМСТ 4981-87
Аражабындықтардың ағаш арқалықтары. Техникалық шарттар
602.
39-тармақ
МЕМСТ 5088-2005
Терезе мен есік блоктарына арналған топсалар. Техникалық шарттар
603.
39-тармақ
МЕМСТ 5089-2011
Құлыптар, ысырмалар, цилиндрлік механизмдер. Техникалық шарттар
604.
39-тармақ
МЕМСТ
5090-86
Ағаш терезелер мен есіктерге арналған қапсырмалы бекіту бұйымдары. Түрлері мен негізгі өлшемдері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
605.
39-тармақ
МЕМСТ 5090-2016
Ағаш терезелер мен есіктерге арналған қапсырмалы бұйымдар. Түрлері және негізгі өлшемдері
606.
39-тармақ
МЕМСТ 6810-2002
Тұсқағаз. Техникалық шарттар
607.
39-тармақ
МЕМСТ 8242-88
Құрылысқа арналған сүрек және сүрек материалдарынан жасалған пішінді бөлшектер. Техникалық шарттар
608.
39-тармақ
МЕМСТ 8486-86
Қылқан жапырақты кесілген ағаш. Техникалық шарттар
609.
39-тармақ
МЕМСТ 8673-93
Фанер тақталары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
610.
39-тармақ
МЕМСТ 8673-2018
Фанер тақталары. Техникалық шарттар
611.
39-тармақ
МЕМСТ 8904-2014
Лак-бояу жабыны бар қатты сүрек талшықты тақталар. Техникалық шарттар
612.
39-тармақ
МЕМСТ 9463-88
Дөңгелек қылқан жапырақты ағаш материалдар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
613.
39-тармақ
МЕМСТ 9463-2016
Дөңгелек қылқан жапырақты ағаш материалдар. Техникалық шарттар
614.
39-тармақ
МЕМСТ 10632-2014
Сүрек жоңқа тақталар. Техникалық шарттар
615.
39-тармақ
МЕМСТ 11047-90
Ақ қабатты тұрғын және қоғамдық ғимараттарға арналған ағаш бөлшектер мен бұйымдар. Техникалық шарттар
616.
39-тармақ
МЕМСТ 11214-2003
Парақты шыныланған ағаш терезе блоктары. Техникалық шарттар
617.
39-тармақ
МЕМСТ 11368-89
Престелген сүрек массалар. Техникалық шарттар
618.
39-тармақ
МЕМСТ 11539-83
Бакелиттелген фанера. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
619.
39-тармақ
МЕМСТ 11539-2014
Бакелиттелген фанера. Техникалық шарттар
620.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12871-2015
Сүрек тақталар. Еденге, қабырғаларға және шатырларға арналған салмақ түсетін тақтайлардың техникалық сипаттамалары және оларға қойылатын талаптар
621.
39-тармақ
ҚР СТ CEN/TR 12872-2016
Сүрек панельдер. Еденге, қабырғаға және шатырға арналған көтерме панельдерді пайдалану жөніндегі нұсқау
622.
39-тармақ
МЕМСТ 13715-78
Ағаш өндеу тақталары. Техникалық шарттар

598.
Пункт 39
ГОСТ 3916.2-2018
Фанера общего назначения с наружными слоями из шпона хвойных пород. Технические условия
599.
Пункт 39
ГОСТ 4598-86
Плиты древесноволокнистые. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
600.
Пункт 39
ГОСТ 4598-2018
Плиты древесноволокнистые мокрого способа производства. Технические условия
601.
Пункт 39
ГОСТ 4981-87
Балки перекрытий деревянные. Технические условия
602.
Пункт 39
ГОСТ 5088-2005
Петли для оконных и дверных блоков. Технические условия
603.
Пункт 39
ГОСТ 5089-2011
Замки, защелки, механизмы цилиндровые. Технические условия
604.
Пункт 39
ГОСТ 5090-86
Изделия скобяные запирающие для деревянных окон и дверей. Типы и основные размеры
Действует до 20.06.2025 г.
605.
Пункт 39
ГОСТ 5090-2016
Изделия скобяные для деревянных окон и дверей. Типы и основные размеры
606.
Пункт 39
ГОСТ 6810-2002
Обои. Технические условия
607.
Пункт 39
ГОСТ 8242-88
Детали профильные из древесины и древесных материалов для строительства. Технические условия
608.
Пункт 39
ГОСТ 8486-86
Пиломатериалы хвойных пород. Технические условия
609.
Пункт 39
ГОСТ 8673-93
Плиты фанерные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
610.
Пункт 39
ГОСТ 8673-2018
Плиты фанерные. Технические условия
611.
Пункт 39
ГОСТ 8904-2014
Плиты древесноволокнистые твердые с лакокрасочным покрытием. Технические условия
612.
Пункт 39
ГОСТ 9463-88
Лесоматериалы круглые хвойных пород. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
613.
Пункт 39
ГОСТ 9463-2016
Лесоматериалы круглые хвойных пород. Технические условия
614.
Пункт 39
ГОСТ 10632-2014
Плиты древесно-стружечные. Технические условия
615.
Пункт 39
ГОСТ 11047-90
Детали и изделия деревянные для малоэтажных жилых и общественных зданий. Технические условия
616.
Пункт 39
ГОСТ 11214-2003
Блоки оконные деревянные с листовым остеклением. Технические условия
617.
Пункт 39
ГОСТ 11368-89
Массы древесные прессовочные. Технические условия
618.
Пункт 39
ГОСТ 11539-83
Фанера бакелизированная. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
619.
Пункт 39
ГОСТ 11539-2014
Фанера бакелизированная. Технические условия
620.
Пункт 39
СТ РК EN 12871-2015
Плиты древесные. Технические характеристики и требования к несущим плитам для пола, стен и крыш
621.
Пункт 39
СТ РК CEN/TR 12872-2016
Плиты древесные. Руководство по использованию несущих плит для пола, стен и крыш
622.
Пункт 39
ГОСТ 13715-78
Плиты столярные. Технические условия

623.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13810-1-2016
Ағаш панельдер. Ауа қабаты бар едендер. 1-бөлім. Пайдалану сипаттамалары және техникалық талаптар
624.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14229-2018
Құрылыс ағаш материалдары. Әуе желілеріне арналған ағаш бағаналар
625.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14545-2017
Ағаш конструкциялары. Біріктіретін элементтері. Талаптар
626.
39-тармақ
МЕМСТ 14614-79
Сәндік фанера. Техникалық шарттар
627.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14755-2016
Экструзиялық сүрек-жоңқа тақталар. Техникалық шарттар
628.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 16893-2-2012
Ағаш тақталар. Ағаш жоңқа тақталар. 2-бөлім. Талаптар
629.
39-тармақ
МЕМСТ 19414-90
Желімделген салмақты сүрек. Тісті желім қосылыстарына қойылатын жалпы талаптар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
630.
39-тармақ
МЕМСТ 19414-2023
Желімделген ағаш құрылымдары. Тісті желім қосылыстарына қойылатын жалпы талаптар
631.
39-тармақ
МЕМСТ 20850-2014
Желімделген салмақ тасушы ағаш құрылмалары. Жалпы техникалық шарттар
632.
39-тармақ
МЕМСТ 21178-2006
Желімделген әзірлемелер. Техникалық шарттар
633.
39-тармақ
МЕМСТ 22297-76
Экспортқа арналған қылқан жапырақты кеніш тіректері (пропстер). Техникалық талаптар
634.
39-тармақ
МЕМСТ 22298-76
Экспорттау үшін жеткізілетін қылқан жапырақты аралау бөренелері. Техникалық талаптар
635.
39-тармақ
МЕМСТ 22299-79
Экспорттау үшін жеткізілетін жапырақты түрлерінің аралау бөренелері. Техникалық талаптар
636.
39-тармақ
МЕМСТ 23477-79
Монолитті бетон және темірбетон құрылмаларын тұрғызуға арналған жиналмалы-ауыстырылатын шағын қалқан мүкәммал қалыптары. Техникалық шарттар
637.
39-тармақ
МЕМСТ 23478-79
Монолитті бетон және темірбетон құрылмаларын тұрғызуға арналған қалып. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
638.
39-тармақ
МЕМСТ 24404-80
Сүрек және сүрек материалдарынан жасалған бұйымдар. Лак-бояу жабындары. Жіктелуі және белгіленуі
639.
39-тармақ
МЕМСТ 24699-2002
Шыны және шыны пакеттері бар ағаш терезе блоктары. Техникалық шарттар
640.
39-тармақ
МЕМСТ 24700-99
Шыны пакеттері бар ағаш терезелік блоктар. Техникалық шарттар
641.
39-тармақ
МЕМСТ 25458-82
Жол белгілерінің ағаш тіректері. Техникалық шарттар
642.
39-тармақ
ҚР СТ 26816-86
Цемент-жоңқа тақталары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
643.
39-тармақ
ҚР СТ 26816-2016
Цемент-жоңқа тақталары. Техникалық шарттар
644.
39-тармақ
МЕМСТ 27321-2018
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған тіркеп қойылатын тірек мінбесатылар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
645.
39-тармақ
МЕМСТ 27321-2023
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған тіркеп қойылатын тірек мінбесатылар. Техникалық шарттар
646.
39-тармақ
МЕМСТ 28015-89
Еден жабынының бір қабатты ағаш қалқандары. Техникалық шарттар

623.
Пункт 39
СТ РК EN 13810-1-2016
Панели деревянные. Полы с воздушной прослойкой. Часть 1. Эксплуатационные характеристики и технические требования
624.
Пункт 39
СТ РК EN 14229-2018
Лесоматериал строительный. Столбы деревянные для воздушных линий
625.
Пункт 39
СТ РК EN 14545-2017
Конструкции деревянные. Соединительные элементы. Требования
626.
Пункт 39
ГОСТ 14614-79
Фанера декоративная. Технические условия
627.
Пункт 39
СТ РК EN 14755-2016
Плиты древесностружечные экструзионные. Технические условия
628.
Пункт 39
СТ РК ISO 16893-2-2012
Плиты древесные. Плиты древесностружечные. Часть 2. Требования
629.
Пункт 39
ГОСТ 19414-90
Древесина клееная массивная. Общие требования к зубчатым клеевым соединениям
Действует до 20.06.2025 г.
630.
Пункт 39
ГОСТ 19414-2023
Конструкции деревянные клееные. Общие требования к зубчатым клеевым соединениям
631.
Пункт 39
ГОСТ 20850-2014
Конструкции деревянные клееные несущие. Общие технические условия
632.
Пункт 39
ГОСТ 21178-2006
Заготовки клееные. Технические условия
633.
Пункт 39
ГОСТ 22297-76
Стойки рудничные хвойных пород (пропсы), поставляемые для экспорта. Технические требования
634.
Пункт 39
ГОСТ 22298-76
Бревна пиловочные хвойных пород, поставляемые для экспорта. Технические требования
635.
Пункт 39
ГОСТ 22299-79
Бревна пиловочные лиственных пород, поставляемые для экспорта. Технические требования
636.
Пункт 39
ГОСТ 23477-79
Опалубка разборно-переставная мелкощитовая инвентарная для возведения монолитных бетонных и железобетонных конструкций. Технические условия
637.
Пункт 39
ГОСТ 23478-79
Опалубка для возведения монолитных бетонных и железобетонных конструкций. Классификация и общие технические требования
638.
Пункт 39
ГОСТ 24404-80
Изделия из древесины и древесных материалов. Покрытия лакокрасочные. Классификация и обозначения
639.
Пункт 39
ГОСТ 24699-2002
Блоки оконные деревянные со стеклами и стеклопакетами. Технические условия
640.
Пункт 39
ГОСТ 24700-99
Блоки оконные деревянные со стеклопакетами. Технические условия
641.
Пункт 39
ГОСТ 25458-82
Опоры деревянные дорожных знаков. Технические условия
642.
Пункт 39
ГОСТ 26816-86
Плиты цементно-стружечные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
643.
Пункт 39
ГОСТ 26816-2016
Плиты цементно-стружечные. Технические условия
644.
Пункт 39
ГОСТ 27321-2018
Леса стоечные приставные для строительно-монтажных работ. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
645.
Пункт 39
ГОСТ 27321-2023
Леса стоечные приставные для строительно-монтажных работ. Технические условия
646.
Пункт 39
ГОСТ 28015-89
Щиты покрытий пола деревянные однослойные. Технические условия

647.
39-тармақ
МЕМСТ 28450-2014
Көпірлі ағаш арқалықтар. Техникалық шарттар
648.
39-тармақ
МЕМСТ 30734-2000
Терезенің мансардты ағаш блоктары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
649.
39-тармақ
МЕМСТ 30734-2020
Терезенің мансардты блоктары. Техникалық шарттар
650.
39-тармақ
МЕМСТ 30777-2012
Терезелік және балкондық есік блоктарыны арналған бұрылмалы, қайырлмалы және бұйырмалы-қайырмалы құрылғылары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
651.
39-тармақ
МЕМСТ 30777-2023
Терезе және балкон блоктарын ашуға арналған құрылғылар (Фурнитура).
Жалпы техникалық шарттар
652.
39-тармақ
МЕМСТ 30834-2002
Тұсқағаз. Анықтамалар және графикалық белгілер
653.
39-тармақ
МЕМСТ 30972-2002
Есік пен терезе блоктарының желімделген ағаш бөлшектері мен дайындамалары. Техникалық шарттар
654.
39-тармақ
МЕМСТ 31173-2003
Есік болат блоктары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
655.
39-тармақ
МЕМСТ 31173-2016
Есік болат блоктары. Техникалық шарттар
656.
39-тармақ
МЕМСТ 31922-2012
Тіректерге арналған сіңдірілген бөренелер. Техникалық шарттар
657.
39-тармақ
МЕМСТ 32158-2013
Мұртқа желімделген қабыршақтың сыртқы қабаттары бар құрылыс фанерасы. Техникалық шарттар
658.
39-тармақ
МЕМСТ 32289-2013
Термореактивті полимерлер негізінде пленкалармен қапталған сүрек-жоңқалы тақталар. Техникалық шарттар
659.
39-тармақ
МЕМСТ 32297-2013
Құрғақ өндіріс әдісінің сүрек-талшықты тақталарына негізделген қабырғаларға арналған сәндік панельдер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
660.
39-тармақ
МЕМСТ 32297-2021
Құрғақ өндіріс әдісінің сүрек талшықты тақталарына негізделген қабырғаларға арналған сәндік панельдер. Техникалық шарттар
661.
39-тармақ
МЕМСТ 32304-2013
Құрғақ өндіріс әдісінің сүректі талшықты тақталарына негізделген ламинатталған еден жабындары. Техникалық шарттар
662.
39-тармақ
МЕМСТ 32687-2021
Термореактивті полимерлер негізінде пленкалармен қапталған құрғақ өндіріс әдісімен ағаш талшықты тақталар. Техникалық шарттар

647.
Пункт 39
ГОСТ 28450-2014
Брусья мостовые деревянные. Технические условия
648.
Пункт 39
ГОСТ 30734-2000
Блоки оконные деревянные мансардные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
649.
Пункт 39
ГОСТ 30734-2020
Блоки оконные мансардные. Технические условия
650.
Пункт 39
ГОСТ 30777-2012
Устройства поворотные, откидные, поворотно-откидные, раздвижные для оконных и балконных дверных блоков. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
651.
Пункт 39
ГОСТ 30777-2023
Устройства открывания оконных и балконных блоков (Фурнитура).
Общие технические условия
652.
Пункт 39
ГОСТ 30834-2002
Обои. Определения и графические символы
653.
Пункт 39
ГОСТ 30972-2002
Заготовки и детали деревянные клееные для оконных и дверных блоков. Технические условия
654.
Пункт 39
ГОСТ 31173-2003
Блоки дверные стальные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
655.
Пункт 39
ГОСТ 31173-2016
Блоки дверные стальные. Технические условия
656.
Пункт 39
ГОСТ 31922-2012
Бревна для столбов пропитанные. Технические условия
657.
Пункт 39
ГОСТ 32158-2013
Фанера строительная с наружными слоями из склеенного на ус шпона. Технические условия
658.
Пункт 39
ГОСТ 32289-2013
Плиты древесно-стружечные, облицованные пленками на основе термореактивных полимеров. Технические условия
659.
Пункт 39
ГОСТ 32297-2013
Панели декоративные для стен на основе древесно-волокнистых плит сухого способа производства. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
660.
Пункт 39
ГОСТ 32297-2021
Панели декоративные для стен на основе древесноволокнистых плит сухого способа производства. Технические условия
661.
Пункт 39
ГОСТ 32304-2013
Ламинированные напольные покрытия на основе древесноволокнистых плит сухого способа производства. Технические условия
662.
Пункт 39
ГОСТ 32687-2021
Плиты древесноволокнистые сухого способа производства, облицованные пленками на основе термореактивных полимеров. Технические условия

607-2018
Пластификацияланбаған поливинилхлоридтен (PVC-U) дайындалған ернеулік суағарлар және фитингтер. Анықтамалар, талаптар және сынақтар
671.
39-тармақ
ҚР СТ 1128-2002
Полиэфирлік шайырлар негізінде шыны талшығымен қамтылған пластикалық құбырлар. Жалпы техникалық шарттар
672.
39-тармақ
ҚР СТ 1129-2002
Полиэфирлік шайырлар негізінде шыны талшықтар мен арқауланған пластик құбырлар. Қосқыш бөлшектер. Жалпы техникалық шарттар

607-2018
Желоба карнизные водосточные и фитинги изготовленные из непластифицированного поливинилхлорида (PVC-U). Определения, требования и испытания
671.
Пункт 39
СТ РК 1128-2002
Трубы пластиковые армированные стекловолокном на основе полиэфирных смол. Общие технические условия
672.
Пункт 39
СТ РК 1129-2002
Трубы пластиковые армированные стекловолокном на основе полиэфирных смол. Соединительные детали. Общие технические условия

673.
Пункт 39
ҚР СТ 1223-2019
Жол, әуеайлақ полимерасфальтобетон қоспалары және полимерасфальтобетон. Техникалық шарттар
674.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1453-1-2016
Ғимараттар ішіндегі ағын суды (төмен және жоғары температуралы) құруға арналған құрылымдалған қабырғалы пластмасса құбырлар жүйесі. Пластификацияланбаған поливинилхлорид (PVC-U). 1-бөлім. Құбырлар мен олардың жүйелеріне қойылатын техникалық талаптар
675.
39-тармақ

673.
Пункт 39
СТ РК 1223-2019
Смеси полимерасфальтобетонные дорожные, аэродромные и полимерасфальтобетон. Технические условия
674.
Пункт 39
СТ РК EN 1453-1-2016
Системы пластмассовых трубопроводов со структурированной стенкой для отвода сточных вод (низкой и высокой температур) внутри зданий. Не пластифицированный поливинилхлорид (PVC-U). Часть 1. Технические требования к трубам и их системам
675.
Пункт 39

ҚР СТ EN 1455-1-2018
Ғимарат ішіндегі (төмен және жоғары температурадағы) жер асты және қалдық суларды жүргізуге арналған пластмассалы құбыр жүйесі. Акрилонитрил-бутадиен-стирол (ABS). 1-бөлім. Құбырларға, фитингтерге және құбырлар жүйесіне қойылатын талаптар
676.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1519-1-2015
Ғимарат ішінде ағын суды (төмен және жоғары температура) құруға арналған пластик құбырлар жүйесі. Полиэтилен (PE). 1-бөлім. Құбырларға, жалғастықтарға мен құбыржол жүйелеріне қойылатын талаптар
677.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1538-2012
Арнайы геотехникалық жұмыстарды орындау. Жерге қазылып қаланған қабырғалар
678.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1555-3-2016
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбыржолдардың жүйелері. Полиэтилен. 3-бөлім. Фитингтер
679.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1555-4-2016
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбыржолдардың жүйелері. Полиэтилен. 4-бөлім. Клапандар
680.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1555-5-2016
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбыржолдар жүйелері. Полиэтилен (PE). 5-бөлім. Жүйе мақсаттарына арналған жарамдылық
681.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1565-1-2015
Ғимарат ішіндегі ағын суды (төмен және жоғары температуралы) құруға арналған пластик құбырлар жүйесі. Стиролды полимерлес қоспалар (SAN+PVC). 1-бөлім. Құбырларға, жалғастырғыштар мен құбыржол жүйелеріне қойылатын талаптар
682.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1566-1-2015
Ғимараттар ішіндегі ағын суды (төмен және жоғары температуралы) құруға арналған пластик құбырлар жүйесі. Хлорланған поливинил-хлорид (PVC-C). 1-бөлім. Құбырларға, жалғастықтарға және құбыржол жүйелеріне қойылатын талаптар
683.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1796-2018
Қысыммен және қысымсыз жұмыс жасайтын сумен қамтамасыз етуге арналған пластикалық құбырлар жүйесі. Қанықпаған полиэфир шайырына негізделген (UP), күшейтілген ішкі қабаты бар (GREY) шыныдан жасалған пластикалық құбырлар (GRP)
684.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1844-2018
Иілгіш гидрооқшаулағыш табақшалар. Озонға төзімділігін анықтау. Шатырларды гидрооқшаулауға арналған пластмассалы және эластомерлі табақшалар
685.
39-тармақ
ҚР СТ 1893-2009
Сумен жабдықтау және жылыту жүйесі үшін көп қабатты арынды құбырлар. Жалпы техникалық шарттар
686.
39-тармақ
ҚР СТ 2307-2013
Шыны пластик құбырлар мен фитингтер. Техникалық шарттар
687.
39-тармақ
ҚР СТ 2327-2013
Қыспақ құбыржолдарға арналған полиэтиленнен жасалған дәнекерлейтін жалғастыру бөлшектері. Техникалық шарттар
688.
39-тармақ
ҚР СТ 2425-2013
Қалыпқа құйылған шыны пластиктен жасалған бұйымдар. Техникалық шарттар
689.
39-тармақ
ҚР СТ 2426-2013
Химиялық тұрақты полимер-бетоннан жасалған өнімдер. Техникалық шарттар
690.
39-тармақ

СТ РК EN 1455-1-2018
Системы пластмассовых трубопроводов для отвода грунтовых и сточных вод (низкой и высокой температуры) внутри зданий. Акрилонитрил-бутадиен-стирол (ABS). Часть 1. Требования к трубам, фитингам и системе трубопроводов
676.
Пункт 39
СТ РК EN 1519-1-2015
Системы пластмассовых трубопроводов для отвода сточных вод (низкой и высокой температуры) внутри зданий. Полиэтилен (PE). Часть 1. Требования к трубам, фитингам и системе трубопроводов
677.
Пункт 39
СТ РК EN 1538-2012
Выполнение специальных геотехнических работ. Стены в грунте.
678.
Пункт 39
СТ РК EN 1555-3-2016
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива Полиэтилен. Часть 3. Фитинги
679.
Пункт 39
СТ РК EN 1555-4-2016
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен. Часть 4. Клапаны
680.
Пункт 39
СТ РК EN 1555-5-2016
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен (PE). Часть 5. Пригодность для целей системы
681.
Пункт 39
СТ РК EN 1565-1-2015
Системы пластмассовых трубопроводов для отвода сточных вод (низкой и высокой температуры) внутри зданий. Стироловые сополимерные смеси (SAN+PVC). Часть 1. Требования к трубам, фитингам и системе трубопроводов
682.
Пункт 39
СТ РК EN 1566-1-2015
Системы пластмассовых трубопроводов для отвода сточных вод (низкой и высокой температуры) внутри зданий. Хлорированный поливинилхлорид (PVC-C). Часть 1. Требования к трубам, фитингам и системе трубопроводов
683.
Пункт 39
СТ РК EN 1796-2018
Система трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, работающая под давлением и без давления. Трубы пластиковые армированные стекловолокном (GRP) на основе ненасыщенной полиэфирной смолы (UP) с усиленным внутренним слоем (GREY)
684.
Пункт 39
СТ РК EN 1844-2018
Листы гибкие гидроизоляционные. Определение стойкости к озону. Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш
685.
Пункт 39
СТ РК 1893-2009
Трубы напорные многослойные для систем водоснабжения и отопления. Общие технические условия
686.
Пункт 39
СТ РК 2307-2013
Трубы стеклопластиковые и фитинги. Технические условия
687.
Пункт 39
СТ РК 2327-2013
Детали соединительные сварные из полиэтилена для напорных трубопроводов. Технические условия
688.
Пункт 39
СТ РК 2425-2013
Изделия из стеклопластика формованные. Технические условия
689.
Пункт 39
СТ РК 2426-2013
Изделия из химически стойкого полимербетона. Технические условия
690.
Пункт 39

ҚР СТ 2433-2013
Құрылыстық мақсаттағы полимер торлар. Жалпы техникалық шарттар
691.
39-тармақ
ҚР СТ ASTM D 2564-2018
Поливинилхлоридті (PVC) пластикалық құбырлар мен фитингтерге қойылатын стандартты ерекшеліктер
692.
39-тармақ
ҚР СТ 2594-2014
Ыстық және суық сумен жабдықтауға арналған пластмассалық құбыржол жүйесі. Термотөзімділігі жоғары полиэтилен (PE-RT). Техникалық талаптар
693.
39-тармақ
ҚР СТ 2598-2015
Сумен жабдықтау, су бұру, газбен жабдықтау желілерінің және кабель желілерінің қарап тексеру құдықтарына арналған полимербетон құрастырылымдар. Техникалық шарттар
694.
39-тармақ
ҚР СТ 2623-2015
Жылу оқшаулағыш полистиролбетон плиталар. Техникалық шарттар
695.
39-тармақ
ҚР СТ 2625-2015
Жылу оқшаулағыш көбікті полистирол тақталар. Техникалық шарттар
696.
39-тармақ
ҚР СТ ASTM D 2665-2018
Поливинилхлоридті (PVC) пластикалық кәріз және желдету құбырларының және фитингілер үшін қойылатын стандартты ерекшеліктер
697.
39-тармақ
ҚР СТ 2825-2016
Полимер үлдірлер негізіндегі жиынтық материал. Техникалық шарттар
698.
39-тармақ
ҚР СТ 2828-2016
Полистиролдан жасалған еденкемер мен бұрыштықтар. Техникалық шарттар
699.
39-тармақ
ҚР СТ 2791-2015
Геосинтетикалық материалдар. Кәрез тәрізді полимер геоторлар. Техникалық шарттар
700.
39-тармақ
ҚР СТ 2792-2015
Геосинтетика материалдар арқаулауға және тұрақтандыруға арналған жалпақ геоматалар мен геоторлар. Техникалық шарттар
701.
39-тармақ
ҚР СТ 3149-2018
Хризотилцемент қасбет плиталары. Техникалық шарттар
702.
39-тармақ
ҚР СТ 3366-2019
Жер астымен қысымсыз суды шығару желілеріне арналған қатпарлы екі қабатты қабырғалы полипропиленнен жасалған құбырлар. Техникалық шарттар
703.
39-тармақ
ҚР СТ 3371-2019
Сумен жабдықтау үшін бағытталған пластификацияланбаған поливинилхлоридтен жасалған құбырлар. Техникалық талаптар
704.
39-тармақ
ҚР СТ 3744-2021
Түйіршікті сүзгі материалдар. Жалпы техникалық шарттар
705.
39-тармақ
ҚР СТ 3840-2023
Орамды гидрооқшаулағыш битум және битум-полимер мембраналар. Техникалық шарттар
706.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4427-1-2014
Сумен қамтамасыз етуге арналған құбырлар мен фитингтер. 1-бөлім. Жалпы ережелер
707.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4427-2-2014
Сумен қамтамасыз етуге арналған құбырлар мен фитингтер. 2-бөлім. Құбырлар
708.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4437-1-2014
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмассалық құбыржолдар жүйесі. Полиэтилен (РЕ). 1-бөлім. Жалпы ережелер
709.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4437-2-2014
Газ тәрізді отынды беруге арналған пластмасса құбыржолдар жүйесі. Полиэтилен (РЕ). 2-бөлім. Құбырлар
710.
39-тармақ
МЕМСТ 7251-77
Тоқылған және тоқылмаған негіздегі поливинилхлоридті линолеум. Техникалық шарттар

СТ РК 2433-2013
Сетки полимерные строительного назначения. Общие технические условия
691.
Пункт 39
СТ РК ASTM D 2564-2018
Стандартные спецификации для клеев-растворителей для поливинилхлоридных (PVC) пластиковых труб и фитингов
692.
Пункт 39
СТ РК 2594-2014
Системы пластмассовых трубопроводов для горячего и холодного водоснабжения. Полиэтиллен повышенной термостойкости (PE-RT). Технические требования
693.
Пункт 39
СТ РК 2598-2015
Конструкции полимербетонные для смотровых колодцев сетей водоснабжения, водоотведения, газоснабжения и кабельных сетей. Технические условия
694.
Пункт 39
СТ РК 2623-2015
Плиты теплоизоляционные полистиролбетонные. Технические условия
695.
Пункт 39
СТ РК 2625-2015
Плиты пенополистирольные теплоизоляционные. Технические условия
696.
Пункт 39
СТ РК ASTM D 2665-2018
Стандартные спецификации для поливинилхлоридных (PVC) канализационных и вентиляционных пластиковых труб и фитингов
697.
Пункт 39
СТ РК 2825-2016
Материал комбинированный на основе полимерных пленок. Технические условия
698.
Пункт 39
СТ РК 2828-2016
Плинтусы и уголки из полистирола. Технические условия
699.
Пункт 39
СТ РК 2791-2015
Материалы геосинтетические. Георешетки полимерные ячеистые. Технические условия
700.
Пункт 39
СТ РК 2792-2015
Материалы геосинтетические плоские геосетки и георешетки для армирования и стабилизации. Технические условия
701.
Пункт 39
СТ РК 3149-2018
Плиты хризотилцементные фасадные. Технические условия
702.
Пункт 39
СТ РК 3366-2019
Трубы из полипропилена гофрированные с двухслойной стенкой для подземных безнапорных сетей водоотведения. Технические условия
703.
Пункт 39
СТ РК 3371-2019
Трубы из ориентированного непластифицированного поливинилхлорида для водоснабжения. Технические условия
704.
Пункт 39
СТ РК 3744-2021
Материалы фильтрующие зернистые. Общие технические условия
705.
Пункт 39
СТ РК 3840-2023
Мембраны рулонные гидроизоляционные битумные и битумно-полимерные. Технические условия
706.
Пункт 39
СТ РК ISO
4427-1-2014
Трубы полиэтиленовые и фитинги для водоснабжения. Часть 1. Общие положения
707.
Пункт 39
СТ РК ISO 4427-2-2014
Трубы полиэтиленовые и фитинги для водоснабжения. Часть 2. Трубы
708.
Пункт 39
СТ РК ISO 4437-1-2014
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен (РЕ). Часть 1. Общие положения
709.
Пункт 39
СТ РК ISO 4437-2-2014
Системы пластмассовых трубопроводов для подачи газообразного топлива. Полиэтилен (РЕ). Часть 2. Трубы
710.
Пункт 39
ГОСТ 7251-77
Линолеум поливинилхлоридный на тканой и нетканой подоснове. Технические условия

20.06.2025 жылға дейін қолданылады
711.
39-тармақ
МЕМСТ 7251-2016
Тоқылған және тоқылмаған негіздегі поливинилхлоридті линолеум. Техникалық шарттар
712.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8770-2014
Ғимарат ішінде орналасқан, топырақтан және ағынды сулардағы (төмен және жоғары температураларда) бұру жүйелеріне арналған пластмасса құбыржолдар жүйесі. Полиэтилен (РЕ)
713.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8772-2014
Арынсыз жерасты құрғату және кәріздік жүйелерге арналған пластмасса құбыржолдар желісі. Полиэтилен (РЕ)
714.
39-тармақ
МЕМСТ 9128-2013
Автомобиль жолдары мен аэродромдарға арналған асфальтбетон жолға арналған, полимерасфальтбетон, асфальтбетон, полимерасфальтбетон қоспалары. Техникалық шарттар
715.
39-тармақ
МЕМСТ 9639-71
Пластификацияланбаған поливинилхлоридтен жасалған парақтар (парақты винипласт). Техникалық шарттар
716.
39-тармақ
МЕМСТ 10174-90
Терезелер мен есіктерге арналған көбікті полиуретанды тығыздағыштар. Техникалық шарттар
717.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 10639-2010
Қысымда болатын және арынсыз сумен жабдықтау үшін пластмассадан жасалған пластмасса құбыржолдар жүйелері. Қанықтырылмаған полиэфир шайыры (UP) негізде термореактивті шыны икемділержден жасалған жүйелер (GRP). Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері
718.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12201-2-2016
Сумен жабдықтауға, қымыс асты ағын суды құрғату мен ағызуға арналған пластмасса құбыржол жүйелері. Полиэтилен. 2-бөлім. Құбырлар
719.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12201-3-2019
Сумен қамтамасыз етуге, сорғытуға және ағынды суды қысыммен құруға арналған пластмасса құбыржол жүйесі. Полиэтилен. 3-бөлім. Фитингтер
720.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12220-2018
Ғимараттарды желдету. Ауа жолдары. Жалпы желдетуге арналған дөңгелек фланецтердің өлшемдері.
721.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12560-1-2015
Ернемектер және олардың қосылыстары. Сыныбы белгіленген ернемектерге арналған төсемдер өлшемдері. 1-бөлім. Жапсырмалы және жапсырмасыз бейметалл жалпақ төсемдер
722.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12560-2-2015
Ернемектер және олардың қосылыстары. Сыныбы белгіленген ернемектерге арналған төсемдер өлшемдері. 2-бөлім. Болат ернемектерге арналған шиыршық төсемдер
723.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12560-3-2015
Ернемектер және олардың қосылыстары. Сыныбы белгіленген ернемектерге арналған төсемдер өлшемдері. 3-бөлім. Политетрафторэтиленнен жасалған қаптамалы бейметалл төсемдер
724.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12560-4-2015
Ернемектер және олардың қосылыстары. Сыныбы белгіленген ернемектерге арналған төсемдер өлшемдері. 4-бөлім. Болат ернемектерге арналған толтырғышсыз және толтырғышты бүрмеленген жалпақ немесе науа тәрізді металл төсемдер
725.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12560-5-2015
Ернемектер және олардың қосылыстары. Сыныбы белгіленген ернемектерге арналған төсемдер өлшемдері. 5-бөлім. Болат ернемектерге арналған металл шиыршық төсемдер

Действует до 20.06.2025 г.
711.
Пункт 39
ГОСТ 7251-2016
Линолеум поливинилхлоридный на тканой и нетканой подоснове. Технические условия
712.
Пункт 39
СТ РК ISO 8770-2014
Системы пластмассовых трубопроводов для систем отвода почвенных и сточных вод (при низкой и высокой температурах), расположенных внутри зданий. Полиэтилен (РЕ)
713.
Пункт 39
СТ РК ISO 8772-2014
Сеть пластмассовых трубопроводов для безнапорных подземных дренажных и канализационных систем. Полиэтилен (РЕ)
714.
Пункт 39
ГОСТ 9128-2013
Смеси асфальтобетонные дорожные, полимерасфальтобетонные, асфальтобетон, полимерасфальтбетон для автомобильных дорог и аэродромов. Технические условия
715.
Пункт 39
ГОСТ 9639-71
Листы из непластифицированного поливинилхлорида (винипласт листовой). Технические условия
716.
Пункт 39
ГОСТ 10174-90
Прокладки уплотняющие пенополиуретановые для окон и дверей. Технические условия
717.
Пункт 39
СТ РК ISO 10639-2010
Системы пластмассовых трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, находящиеся под давлением и безнапорные. Системы из термореактивных стеклопластиков (GRP) на основе ненасыщенной полиэфирной (UP) смолы. Общие технические требования. Методы испытаний
718.
Пункт 39
СТ РК EN 12201-2-2016
Пластмассовые трубопроводные системы для водоснабжения, дренажа и откачки сточных вод под давлением. Полиэтилен. Часть 2. Трубы
719.
Пункт 39
СТ РК EN 12201-3-2019
Пластмассовые трубопроводные системы для водоснабжения, дренажа и откачки сточных вод под давлением. Полиэтилен. Часть 3. Фитинги
720.
Пункт 39
СТ РК EN 12220-2018
Вентиляция зданий. Воздуховоды. Размеры круглых фланцев для общей вентиляции.
721.
Пункт 39
СТ РК EN 12560-1-2015
Фланцы и их соединения. Размеры прокладок для фланцев с обозначенным классом. Часть 1. Неметаллические плоские прокладки с вкладышами или без них
722.
Пункт 39
СТ РК EN 12560-2-2015
Фланцы и их соединения. Размеры прокладок для фланцев с обозначенным классом. Часть 2. Спиральные прокладки для стальных фланцев
723.
Пункт 39
СТ РК EN 12560-3-2015
Фланцы и их соединения. Размеры прокладок для фланцев с обозначением класса. Часть 3. Неметаллические прокладки с оболочкой из политетрафторэтилена
724.
Пункт 39
СТ РК EN 12560-4-2015
Фланцы и их соединения. Размеры прокладок для фланцев с обозначенным классом. Часть 4. Металлические гофрированные плоские или желобчатые прокладки без наполнителя и с наполнителем для стальных фланцев
725.
Пункт 39
СТ РК EN 12560-5-2015
Фланцы и их соединения. Размеры прокладок для фланцев с обозначенным классом. Часть 5. Металлические кольцевые прокладки для стальных фланцев

726.
39-тармақ
МЕМСТ 13448-82
Пластиктен жасалған желдету торлары. Техникалық шарттар
727.
39-тармақ
ҚР СТ EN 13984-2018
Иілгіш гидрооқшаулағыш табақшалар. Полимерлі және эластомерлі бу оқшаулағыш төсемдер. Анықтамалары мен сипаттамалары
728.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14364-2018
Қысыммен және қысымсыз жұмыс жасайтын ағынды сулар жүйесіне арналған пластикалық құбырлар жүйесі. Қанықпаған полиэфир шайырына негізіндегі (UP), күшейтілген ішкі қабаты бар (GREY) шыныдан жасалған пластикалық құбырлар (GRP). Құбырлардың, фитингтер мен қосылыстардың ерекшеліктері
729.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14889-1-2017
Бетонға арналған фибралар. 1-бөлім. Болат фибралар. Анықтамалары, техникалық шарттары және сәйкестігі
730.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14889-2-2017
Бетонға арналған фибралар. 2-бөлім. Полимер фибралар. Анықтамалар, техникалық шарттары және сәйкестік
731.
39-тармақ
ҚР СТ EN 14932-2017
Пластмасса. Бұйып-түйуге арналған икемді термоиілімді үлдір. Талаптар мен сынау әдістері
732.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 15590-2-2007
Мұнай және газ өнеркәсібі. Тасымалдау құбыржолы жүйелеріне арналған индукциялық бұрмалар, жалғастырғыштар мен ернемектер. 2-бөлім. Жалғастырғыштар
733.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 15875-2-2018
Ыстық және салқын сумен қамтамасыз етуге арналған пластмассадан жасалған құбырлар жүйелері. Тігілген полиэтилен (PE-X). 2-бөлім. Құбырлар
734.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 15875-3-2018
Ыстық және салқын сумен қамтамасыз етуге арналған пластмассадан жасалған құбырлар жүйелері. Тігілген полиэтилен (RE-X). 3-бөлім. Фитингтер
735.
39-тармақ
МЕМСТ 17241-2016
Еден жабындарына арналған полимерлі материалдар мен бұйымдар. Жіктеу
736.
39-тармақ
МЕМСТ 17675-87
Икемді электр оқшаулағыш түтіктер. Жалпы техникалық шарттар
737.
39-тармақ
МЕМСТ 18108-80
Жылу дыбыс өткізбейтін негіздегі поливинилхлоридті линолеум. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
738.
39-тармақ
МЕМСТ 18108-2016
Жылу дыбыс өткізбейтін негіздегі поливинилхлоридті линолеум. Техникалық шарттар
739.
39-тармақ
МЕМСТ 19111-2001
Ішкі әрлеуге арналған поливинилхлоридті пішінді погонаж бұйымдар. Техникалық шарттар
740.
39-тармақ
МЕМСТ 22689-2014
Ішкі кәріз жүйелеріне арналған полиэтиленнен жасалған құбырлар мен пішінді бөлшектер. Техникалық шарттар
741.
39-тармақ
МЕМСТ 25621-83
Герметикаландырғыш және тығыздағыш полимерлі құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
742.
39-тармақ
МЕМСТ 25621-2023
Герметикаландырғыш және тығыздағыш полимерлі құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
743.
39-тармақ
МЕМСТ 30299-95
Шыныпластикалық құрылмалар. Радио мөлдірлі антенна құрылғыларының паналары. Жалпы техникалық шарттар

726.
Пункт 39
ГОСТ 13448-82
Решетки вентиляционные пластмассовые. Технические условия
727.
Пункт 39
СТ РК EN 13984-2018
Листы гибкие гидроизоляционные. Полотна полимерные и эластомерные пароизоляционные. Определения и характеристики
728.
Пункт 39
СТ РК EN 14364-2018
Система трубопроводов из пластмассы для канализационной сети, работающих под давлением и без давления. Системы из термореактивного пластика, армированного стекловолокном (GRP) на основе ненасыщенной полиэфирной смолы (UP) с усиленным внутренним слоем (GREY). Спецификации труб, фитингов и соединений
729.
Пункт 39
СТ РК EN 14889-1-2017
Фибры для бетона. Часть 1. Стальные фибры. Определения, технические условия и соответствие
730.
Пункт 39
СТ РК EN 14889-2-2017
Фибры для бетона. Часть 2. Полимерные фибры. Определения, технические условия и соответствие
731.
Пункт 39
СТ РК EN 14932-2017
Пластмасса. Эластичная термопластичная пленка для упаковки. Требования и методы испытаний
732.
Пункт 39
СТ РК ISO 15590-2-2007
Нефтяная и газовая промышленность. Индукционные отводы, фитинги и фланцы для трубопроводных систем транспортировки. Часть 2. Фитинги
733.
Пункт 39
СТ РК ISO 15875-2-2018
Системы трубопроводные пластиковые для горячего и холодного водоснабжения. Сшитый полиэтилен (PE-Х). Часть 2. Трубы
734.
Пункт 39
СТ РК ISO 15875-3-2018
Системы трубопроводные из пластмасс для горячего и холодного водоснабжения. Сшитый полиэтилен (РE-X). Часть 3. Фитинги
735.
Пункт 39
ГОСТ 17241-2016
Материалы и изделия полимерные для покрытия полов. Классификация
736.
Пункт 39
ГОСТ 17675-87
Трубки электроизоляционные гибкие. Общие технические условия
737.
Пункт 39
ГОСТ 18108-80
Линолеум поливинилхлоридный на теплозвукоизолирующей подоснове. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
738.
Пункт 39
ГОСТ 18108-2016
Линолеум поливинилхлоридный на теплозвукоизолирующей подоснове. Технические условия
739.
Пункт 39
ГОСТ 19111-2001
Изделия погонажные профильные поливинилхлоридные для внутренней отделки. Технические условия
740.
Пункт 39
ГОСТ 22689-2014
Трубы и фасонные части из полиэтилена для систем внутренней канализации. Технические условия
741.
Пункт 39
ГОСТ 25621-83
Материалы и изделия полимерные строительные герметизирующие и уплотняющие. Классификация и общие технические требования
Действует до 20.06.2025 г.
742.
Пункт 39
ГОСТ 25621-2023
Материалы и изделия полимерные строительные герметизирующие и уплотняющие. Классификация и общие технические требования
743.
Пункт 39
ГОСТ 30299-95
Конструкции стеклопластиковые. Укрытия антенных устройств радиопрозрачные. Общие технические условия

744.
39-тармақ
МЕМСТ 30300-95
Шыныпластикалық құрылмалар. Радио мөлдірлі антенна құрылғыларының паналары. Панельдер. Жалпы техникалық шарттар
745.
39-тармақ
МЕМСТ 30307-95
Полимерлі жабысқақ латекс құрылыс мастикалар. Техникалық шарттар
746.
39-тармақ
ҚР СТ DIN 30670-2018
Болат құбырлар мен фитингтердің полиэтилен жабындары. Сынақ талаптары мен әдістері
747.
39-тармақ
МЕМСТ 30673-2013
Терезе және есік блоктарына арналған поливинилхлоридті пішіндер. Техникалық шарттар
748.
39-тармақ
МЕМСТ 30674-99
Поливинилхлоридті пішіндерден жасалған терезе блоктары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
749.
39-тармақ
МЕМСТ 30674-2023
Поливинилхлоридті пішіндерден жасалған терезе және балкон блоктары. Техникалық шарттар
750.
39-тармақ
МЕМСТ 30778-2001
Терезе және есік блоктары үшін эластомерлі материалдардан жасалған тығыздаушы жабындар. Техникалық шарттар
751.
39-тармақ
МЕМСТ 30970-2014
Поливинилхлоридті профильдерден жасалған есік блоктары. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
752.
39-тармақ
МЕМСТ 30970-2023
Поливинилхлоридті профильдерден жасалған есік блоктары. Жалпы техникалық шарттар
753.
39-тармақ
МЕМСТ 31432-2011
Қысыммен және қысымсыз жұмыс істейтін дренаждық және кәріздік желіге арналған пластмассадан жасалған құбыр жүйесі. Қанықпаған полиэфир шайырына негізделген термореактивті шыны талшық жүйелері
754.
39-тармақ
МЕМСТ 31433-2011
Қысыммен және қысымсыз жұмыс істейтін сумен жабдықтауға арналған пластмассадан жасалған құбыр жүйесі. Қанықпаған полиэфир шайырына негізделген термореактивті шыны талшық жүйелері
755.
39-тармақ
МЕМСТ 32412-2013
Ішкі кәріз жүйелеріне арналған пластификацияланбаған поливинилхлоридтен жасалған құбырлар мен пішінді бөліктер. Техникалық шарттар
756.
39-тармақ
МЕМСТ 32413-2013
Сыртқы кәріз жүйелеріне арналған пластификацияланбаған поливинилхлоридтен жасалған құбырлар мен пішінді бөліктер. Техникалық шарттар
757.
39-тармақ
МЕМСТ 32414-2013
Ішкі кәріз жүйелеріне арналған полипропиленнен жасалған құбырлар мен пішінді бөліктер. Техникалық шарттар
758.
39-тармақ
МЕМСТ 33370-2015
Құрылыс материалдары мен құрылмаларын арқаулауға арналған химиялық штапельді талшықтар. Жалпы техникалық шарттар
759.
39-тармақ
ҚР СТ ГОСТ Р 50838-2011
Газ құбырларына арналған полиэтиленнен жасалған құбырлар. Техникалық шарттар
Құрылыс болат құрылмалары мен бұйымдары (элементтері)

744.
Пункт 39
ГОСТ 30300-95
Конструкции стеклопластиковые. Укрытия антенных устройств радиопрозрачные. Панели. Общие технические условия
745.
Пункт 39
ГОСТ 30307-95
Мастики строительные полимерные клеящие латексные. Технические условия
746.
Пункт 39
СТ РК DIN 30670-2018
Покрытия полиэтиленовые стальных труб и фитингов. Требования и методы испытаний
747.
Пункт 39
ГОСТ 30673-2013
Профили поливинилхлоридные для оконных и дверных блоков. Технические условия
748.
Пункт 39
ГОСТ 30674-99
Блоки оконные из поливинилхлоридных профилей. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
749.
Пункт 39
ГОСТ 30674-2023
Блоки оконные и балконные из поливинилхлоридных профилей. Технические условия
750.
Пункт 39
ГОСТ 30778-2001
Прокладки уплотняющие из эластомерных материалов для оконных и дверных блоков. Технические условия
751.
Пункт 39
ГОСТ 30970-2014
Блоки дверные из поливинилхлоридных профилей. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
752.
Пункт 39
ГОСТ 30970-2023
Блоки дверные из поливинилхлоридных профилей. Общие технические условия
753.
Пункт 39
ГОСТ 31432-2011
Система трубопроводов из пластмассы для дренажной и канализационной сети, работающая под давлением и без давления. Системы из термореактивного стеклопластика на основе ненасыщенной полиэфирной смолы
754.
Пункт 39
ГОСТ 31433-2011
Система трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, работающая под давлением и без давления. Системы из термореактивного стеклопластика на основе ненасыщенной полиэфирной смолы
755.
Пункт 39
ГОСТ 32412-2013
Трубы и фасонные части из непластифицированного поливинилхлорида для систем внутренней канализации. Технические условия
756.
Пункт 39
ГОСТ 32413-2013
Трубы и фасонные части из непластифицированного поливинилхлорида для систем наружной канализации. Технические условия
757.
Пункт 39
ГОСТ 32414-2013
Трубы и фасонные части из полипропилена для систем внутренней канализации. Технические условия
758.
Пункт 39
ГОСТ 33370-2015
Волокна химические штапельные для армирования строительных материалов и конструкций. Общие технические условия
759.
Пункт 39
СТ РК ГОСТ Р 50838-2011
Трубы из полиэтилена для газопроводов. Технические условия
Конструкции и изделия (элементы) строительные стальные

МЕМСТ 535-2005
Кәдімгі сапалы көміртекті болаттан жасалған сұрыпты және пішінді илек. Жалпы техникалық шарттар
766.
39-тармақ
МЕМСТ 538-2014
Құлыпты және қапсырмалы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
767.
39-тармақ
МЕМСТ 550-75
Мұнай өңдеу және мұнай химия өнеркәсібіне арналған жіксіз болат құбырлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
768.
39-тармақ
МЕМСТ 550-2020
Мұнай өңдеу және мұнай химия өнеркәсібіне арналған жіксіз болат құбырлар. Техникалық шарттар
769.
39-тармақ
МЕМСТ 617-2006
Жалпы мақсаттағы дөңгелек қималы мыс және жезден жасалған құбырлар. Техникалық шарттар
770.
39-тармақ
МЕМСТ 631-75
Ұштары отырғызылған бұрғылау құбырлары және оларға муфталар. Техникалық шарттар
771.
39-тармақ
МЕМСТ 633-80
Сорғы-компрессорлық құбырлар және оларға муфталар. Техникалық шарттар
772.
39-тармақ
ҚР СТ 783-2011
Ірі қара мен қойлардың демалу орындарында мал шаруашылығы үймараттарының едендері. Көрсеткіштер атау тізімі
773.
39-тармақ
МЕМСТ 800-78
Мойынтірек құбырлары. Техникалық шарттар
774.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 898-1 -2012
Көміртекті және легирленген болаттардан жасалған бекітпе бөлшектердің механикалық қасиеттері. 1-бөлім. Беріктік класы белгіленген бұрандамалар, бұрмалар және сұққыштар. Ірі және ұсақ ойма
775.
39-тармақ
МЕМСТ 1050-2013
Легирленбеген құрылымдық сапалы және арнайы болаттардан жасалған металл өнімдері. Жалпы техникалық шарттар
776.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1090-1-2011
Болат және алюминий құрастырылымдарды жасау. 1-бөлім. Құрстырылым элементтерінің сәйкестігін бағалауға қойылатын талаптар
777.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1090-2-2021
Болат және алюминий конструкцияларды дайындау. 2-бөлім. Болат конструкцияларға қойылатын техникалық талаптар
778.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1090-3-2021
Болат және алюминий конструкцияларды дайындау. 3-бөлім. Алюминий конструкцияларға қойылатын техникалық талаптар
779.\
39-тармақ
ҚР СТ EN 1092-1-2018
Фланецтер және олардың қосылыстары. Құбырларға арналған PN белгісі бар дөңгелек фланецтер, клапандар, фитингтер және арматураларар. 1-бөлім. Болат фланецтер
780.
39-тармақ
МЕМСТ 1215-79
Шыңдалған шойыннан жасалған құймалары. Жалпы техникалық шарттар
781.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 1479-2012
Басы алты қырлы өздігінен кесетін бұрамалар
782.
39-тармақ
ҚР СТ 1645-2007
Темір жолдардың байланыс желілері темірбетонды тіреулерінің тағандарына арналған төсейтін және оқшаулайтын детальдар. Техникалық шарттар
783.
39-тармақ
МЕМСТ 1811-97
Ғимараттардың кәріз жүйелеріне арналған баспалдақтар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
784.
39-тармақ
МЕМСТ 1811-2019
Ғимараттардың кәріз жүйелеріне арналған баспалдақтар. Техникалық шарттар

ГОСТ 535-2005
Прокат сортовой и фасонный из стали углеродистой обыкновенного качества. Общие технические условия
766.
Пункт 39
ГОСТ 538-2014
Изделия замочные и скобяные. Общие технические условия
767.
Пункт 39
ГОСТ 550-75
Трубы стальные бесшовные для нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
768.
Пункт 39
ГОСТ 550-2020
Трубы стальные бесшовные для нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности. Технические условия
769.
Пункт 39
ГОСТ 617-2006
Трубы медные и латунные круглого сечения общего назначения. Технические условия
770.
Пункт 39
ГОСТ 631-75
Трубы бурильные с высаженными концами и муфты к ним. Технические условия
771.
Пункт 39
ГОСТ 633-80
Трубы насосно-компрессорные и муфты к ним. Технические условия
772.
Пункт 39
СТ РК 783-2011
Полы животноводческих помещений в местах отдыха крупного рогатого скота и свиней. Номенклатура показателей
773.
Пункт 39
ГОСТ 800-78
Трубы подшипниковые. Технические условия
774.
Пункт 39
СТ РК ISO 898-1-2012
Механические свойства крепежных деталей из углеродистой и легированной стали. Часть 1. Болты, винты и штифты с установленным классом прочности. Крупная и мелкая резьба
775.
Пункт 39
ГОСТ 1050-2013
Металлопродукция из нелегированных конструкционных качественных и специальных сталей. Общие технические условия
776.
Пункт 39
СТ РК EN 1090-1-2011
Изготовление стальных и алюминиевых конструкций. Часть 1. Требования к оценке соответствия элементов конструкции
777.
Пункт 39
СТ РК EN 1090-2-2021
Изготовление стальных и алюминиевых конструкций. Часть 2. Технические требования к стальным конструкциям
778.
Пункт 39
СТ РК EN 1090-3-2021
Изготовление стальных и алюминиевых конструкций. Часть 3. Технические требования к алюминиевым конструкциям
779.
Пункт 39
СТ РК EN 1092-1-2018
Фланцы и их соединения. Круглые фланцы для труб, клапанов, фитингов и арматуры с обозначением PN. Часть 1. Стальные фланцы
780.
Пункт 39
ГОСТ 1215-79
Отливки из ковкого чугуна. Общие технические условия
781.
Пункт 39
СТ РК ISO 1479-2012
Винты самонарезающие с шестигранной головкой
782.
Пункт 39
СТ РК 1645-2007
Детали закладные и изолирующие для стоек железобетонных опор контактной сети железных дорог. Технические условия
783.
Пункт 39
ГОСТ 1811-97
Трапы для систем канализации зданий. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
784.
Пункт 39
ГОСТ 1811-2019
Трапы для систем канализации зданий. Технические условия

785.
39-тармақ
МЕМСТ 2172-80
Авиациялық болат арқандар. Техникалық шарттар
786.
39-тармақ
ҚР СТ 2218-2012
Құрылыстық металл құралытылымдар. Стационарлық сыртқы өрт басқыштары және төбенің қоршаулары. Жалпы техникалық шарттар
787.
39-тармақ
ҚР СТ 2302-2013
Контейнерлік және жинақтарған-құрастырмалы типтегі мобильдік (инвентарлық) ғимараттар
788.
39-тармақ
ҚР СТ 2384-2013
Тексеру құдықтарының люгі және композитті материалдардан жасалған жаңбыр суы құйылатын құдықтардың жаңбыр суын қабылдағыш. Техникалық шарттар
789.
39-тармақ
ҚР СТ 2385-2013
Ғимараттардың қабырғаларына, аражабындарға және жабындарына арналған жеңіл жұқа қабырғалық болат құрастырылымдардан жасалған панельдер. Техникалық шарттар
790.
39-тармақ
ҚР СТ 2585-2014
Тегіс сөрелі пісірілген болат арқалық. Техникалық шарттар
791.
39-тармақ
ҚР СТ 2590-2014
Алюминий-мырыш қаптамасы бар жұқа жаймалық илем. Техникалық шарттар
792.
39-тармақ
ҚР СТ 2621-2015
C-,U-тәрізді суықтай иленген мырышталған болат пішіндер. Техникалық шарттар
793.
39-тармақ
МЕМСТ 2624-2016
Мыс және жезден жасалған капиллярлық құбырлар. Техникалық шарттар
794.
39-тармақ
ҚР СТ 2633-2015
Құбыржолдардың пісіріліп түйіскен жеріндегі төмен температуралық оқшаулауға арналған жылумен орнықтырылған көмкерме. Техникалық шарттар
795.
39-тармақ
ҚР СТ 2939-2016
Газ құбырларына арналған ажырамайтын "полиэтилен-болат" қосылысы. Техникалық шарттар.
796.
39-тармақ
МЕМСТ 3085-80
Үш қырлы ширатылмалы 6х30(6+12+12)+1 о.с. Сұрыптау құрылманың екі қатпарлы есілген арқан
797.
39-тармақ
ҚР СТ 3119-2017
Жылу желілерінің құбырлары үшін шиыршық жікті құбырларды өндіруге арналған ыстықтай илемделген илек. Техникалық шарттар
798.
39-тармақ
ҚР СТ 3120-2017
Мұнай құбырларын және газ құбырларын өндіруге арналған ыстықтай илемделген илек. Техникалық шарттар
799.
39-тармақ
МЕМСТ 3241-91
Болат арқандар. Техникалық шарттар
800.
39-тармақ
ҚР СТ 3241-2018
Тау-кен қазбаларында анкерлі бекітпені жасауға арналған бұрандалы профильді арматуралық илем. Техникалық шарттар
801.
39-тармақ
ҚР СТ 3254-2018
Жаппалық металл бұйымдар. Техникалық шарттар
802.
39-тармақ
ҚР СТ 3255-2018
Жақтаулы металл элементтер. Техникалық шарттар
803.
39-тармақ
МЕМСТ 3262-75
Су-газ өткізгіш болат құбырлар. Техникалық шарттар
804.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 3506-1-2012
Жемірілуге төзімді тот баспайтын болаттан жасалған бекітпе бұйымдардың механикалық қасиеттері. 1-бөлім. Бұрандамалар, бұрамалар және тойтармалар
805.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 3506-2-2012
Жемірілуге төзімді тот баспайтын болаттан жасалған бекітпе бұйымдардың механикалық қасиеттері. 2-бөлім. Сомындар
806.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 3506-3-2012
Жемірілуге төзімді тот баспайтын болаттан жасалған бекітпе бұйымдардың механикалық қасиеттері. 3-бөлім. Орнату бұрамалары және созылу кернеуінің әсеріне ұшырамайтын ұқсас бекітпе бөлшектер

785.
Пункт 39
ГОСТ 2172-80
Канаты стальные авиационные. Технические условия
786.
Пункт 39
СТ РК 2218-2012
Конструкции строительные металлические. Лестницы пожарные наружные стационарные и ограждения кровли. Общие технические условия.
787.
Пункт 39
СТ РК 2302-2013
Здания мобильные (инвентарные) контейнерного и сборно-разборного типа
788.
Пункт 39
СТ РК 2384-2013
Люк смотровых колодцев и дождеприемник ливнесточных колодцев из композитных материалов. Технические условия
789.
Пункт 39
СТ РК 2385-2013
Панели из легких стальных тонкостенных конструкций для стен, перекрытий и покрытий зданий. Технические условия
790.
Пункт 39
СТ РК 2585-2014
Балка стальная сварная равнополочная. Технические условия
791.
Пункт 39
СТ РК 2590-2014
Прокат тонколистовой с алюмоцинковым покрытием. Технические условия
792.
Пункт 39
СТ РК 2621-2015
Профили стальные оцинкованные холодногнутые C-, U-образные. Технические услови
793.
Пункт 39
ГОСТ 2624-2016
Трубы медные и латунные капиллярные. Технические условия
794.
Пункт 39
СТ РК 2633 -2015
Термоусаживающаяся манжета для низкотемпературной изоляции сварных стыков трубопроводов. Технические условия
795.
Пункт 39
СТ РК 2939-2016
Неразъемное соединение "полиэтилен-сталь". Технические условия.
796.
Пункт 39
ГОСТ 3085-80
Канат двойной свивки трехграннопрядный конструкции 6х30(6+12+12)+1 о.с. Сортамент
797.
Пункт 39
СТ РК 3119-2017
Прокат горячекатанный для производства спиральношовных труб для трубопроводов тепловых сетей. Технические условия
798.
Пункт 39
СТ РК 3120-2017
Прокат горячекатанный для производства труб для нефтепроводов и газопроводов. Технические условия
799.
Пункт 39
ГОСТ 3241-91
Канаты стальные. Технические условия
800.
Пункт 39
СТ РК 3241-2018
Прокат арматурный винтового профиля для изготовления анкерного крепления горных выработок. Технические условия
801.
Пункт 39
СТ РК 3254-2018
Изделия металлические кровельные. Технические условия
802.
Пункт 39
СТ РК 3255-2018
Элементы доборные металлические. Технические условия
803.
Пункт 39
ГОСТ 3262-75
Трубы стальные водогазопроводные. Технические условия
804.
Пункт 39
СТ РК ISO 3506-1-2012
Механические свойства крепежных изделий из коррозионностойкой нержавеющей стали. Часть 1. Болты, винты и заклепки
805.
Пункт 39
СТ РК ISO 3506-2-2012
Механические свойства крепежных изделий из коррозионностойкой нержавеющей стали. Часть 2. Гайки
806.
Пункт 39
СТ РК ISO 3506-3-2012
Механические свойства крепежных изделий из коррозионностойкой нержавеющей стали. Часть 3. Установочные винты и аналогичные крепежные детали, не подвергаемые действию растягивающего напряжения

807.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 4759-1-2010
Бекіту бұйымдары. Шақтамалар. 1-бөлім. Бұрандамалар, бұрамалар, бұрамасұқпалар және сомындар. А, В және С бұйымдар класы
808.
39-тармақ
ҚР СТ EN ISO 4759-3-2018
Бекіткіш бөлшектерге арналған рқұсатты шектеулер. 3-бөлім. A, C және F дәлдік классты бұрандаларға, бұрамалар мен гайкаларға арналған шайбалар
809.
39-тармақ
МЕМСТ 5005-82
Кардан біліктері үшін суықтай деформацияланған электрмен пісірілген болат құбырлары. Техникалық шарттар
810.
39-тармақ
МЕМСТ 5172-63
Тұрақты көлемді, цилиндрлік болат газгольдерлер. Параметрлер және негізгі өлшемдер
811.
39-тармақ
МЕМСТ 5520-2017
Қысыммен жұмыс істейтін қазандықтар мен ыдыстар үшін легирленбеген және легирленген болаттан жасалған табақты жалға алу. Техникалық шарттар
812.
39-тармақ
МЕМСТ 5654-76
Кеме жасау үшін ыстықтай деформацияланған жіксіз болат құбырлар. Техникалық шарттар
813.
39-тармақ
МЕМСТ 5890-78
Фитинг-розетка тақталары құбырлардың қосылыстары. Техникалық шарттар
814.
39-тармақ
МЕМСТ 5950-2000
Аспаптық легирленген болаттан жасалған шыбықтар, жолақтар және орамдар. Жалпы техникалық шарттар
815.
39-тармақ
МЕМСТ 6111-52
Пішіні 60 градусты бұрышы бар конустық дюймдік жіп
816.
39-тармақ
МЕМСТ 6856-54
Арнайы пішінді болат құбырлар
817.
39-тармақ
МЕМСТ 6942-98
Кәріздік шойын құбырлар және олардың пішінді бөліктері. Техникалық шарттар

807.
Пункт 39
СТ РК ISO 4759-1-2010
Изделия крепежные. Допуски. Часть 1. Болты, винты, шпильки и гайки. Классы точности А, В и С
808.
Пункт 39
СТ РК EN ISO 4759-3-2018
Допуски для крепежных деталей. Часть 3. Шайбы для болтов, винтов и гаек - классов точности А, С и F
809.
Пункт 39
ГОСТ 5005-82
Трубы стальные электросварные холоднодеформированные для карданных валов. Технические условия
810.
Пункт 39
ГОСТ 5172-63
Газгольдеры стальные постоянного объема, цилиндрические. Параметры и основные размеры
811.
Пункт 39
ГОСТ 5520-2017
Прокат листовой из нелегированной и легированной стали для котлов и сосудов, работающих под давлением. Технические условия
812.
Пункт 39
ГОСТ 5654-76
Трубы стальные бесшовные горячедеформированные для судостроения. Технические условия
813.
Пункт 39
ГОСТ 5890-78
Соединения труб штуцерно-торцовые. Технические условия
814.
Пункт 39
ГОСТ 5950-2000
Прутки, полосы и мотки из инструментальной легированной стали. Общие технические условия
815.
Пункт 39
ГОСТ 6111-52
Резьба коническая дюймовая с углом профиля 60 градусов
816.
Пункт 39
ГОСТ 6856-54
Трубы стальные специальных профилей
817.
Пункт 39
ГОСТ 6942-98
Трубы чугунные канализационные и фасонные части к ним. Технические условия

818.
39-тармақ
МЕМСТ 7210-75
Металды кесуге арналған қол қайшы. Техникалық шарттар
819.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 8142-2015
Жылу оқшаулау. Байланыстырғышы бар алдын ала қалыпталған синтетикалық минерал талшықтан жасалған құбырлардың кесінділері. Техникалық шарттар
820.
39-тармақ
МЕМСТ 8467-83
Геологиялық барлау бұрғылауға арналған ниппель қосылысының бұрғылау болат құбырлары. Техникалық шарттар
821.
39-тармақ
МЕМСТ 8642-68
Сопақ болат құбырлар. Сұрыптау

818.
Пункт 39
ГОСТ 7210-75
Ножницы ручные для резки металла. Технические условия
819.
Пункт 39
СТ РК ISO 8142-2015
Теплоизоляция. Отрезки труб из предварительно отформованного синтетического минерального волокна со связующим. Технические условия
820.
Пункт 39
ГОСТ 8467-83
Трубы стальные бурильные ниппельного соединения для геологоразведочного бурения. Технические условия
821.
Пункт 39
ГОСТ 8642-68
Трубы стальные овальные. Сортамент

822.
39-тармақ
МЕМСТ 8644-68
Жалпақ сопақ болат құбырлар. Сұрыптау
823.
39-тармақ
МЕМСТ 8645-68
Тікбұрышты болат құбырлар. Сұрыптау
824.
39-тармақ
МЕМСТ
8731-74
Ыстықтай пішін өзгертілген, жіксіз болат құбырлар. Техникалық талаптар
825.
39-тармақ
МЕМСТ 8732-78
Ыстықтай пішін өзгертілген, жіксіз болат құбырлар. Сұрыптау
826.
39-тармақ
МЕМСТ 8733-74
Жіксіз суық деформацияланған және жылу деформацияланған болат құбырлар. Техникалық талаптар
827.
39-тармақ

822.
Пункт 39
ГОСТ 8644-68
Трубы стальные плоскоовальные. Сортамент
823.
Пункт 39
ГОСТ 8645-68
Трубы стальные прямоугольные. Сортамент
824.
Пункт 39
ГОСТ 8731-74
Трубы стальные бесшовные горячедеформированные. Технические требования
825.
Пункт 39
ГОСТ 8732-78
Трубы стальные бесшовные горячедеформированные. Сортамент
826.
Пункт 39
ГОСТ 8733-74
Трубы стальные бесшовные холоднодеформированные и теплодеформированные. Технические требования
827.
Пункт 39

МЕМСТ 8734-75
Жіксіз суық деформацияланған болат құбырлар. Сұрыптау
828.
39-тармақ
МЕМСТ 8944-75
Құбырларға арналған цилиндрлік жіптері бар иілгіш шойыннан жасалған қосқыш бөліктер. Техникалық талаптар
829.
39-тармақ
МЕМСТ 8965-75
Р=1,6 МПа құбырларға арналған цилиндрлік бұрандалы болаттан жасалған бөліктер. Техникалық шарттар
830.
39-тармақ
МЕМСТ 8966-75
Р=1,6 МПа құбырларға арналған цилиндрлік бұрандалы болаттан жасалған бөліктер. Түзу муфталар. Негізгі өлшемдері
831.
39-тармақ
МЕМСТ ISO 8992-2015
Бекіткіш бұйымдар. Болттарға, бұрандаларға, шпилькаларға және гайкаларға қойылатын жалпы талаптар
832.
39-тармақ
МЕМСТ 9399-81
Ру 20-100 МПа (200-1000 кгс/см2) бұрандалы болат фланецтер. Техникалық шарттар
833.
39-тармақ
МЕМСТ 9567-75
Дәл болат құбырлар. Сұрыптау
834.
39-тармақ
МЕМСТ 9583-75
Орталықтан тепкіш және жартылай үздіксіз құю әдістерімен жасалған қысымды шойын құбырлар. Техникалық шарттар
835.
39-тармақ
МЕМСТ 9940-81
Жемірілуге төзімді болаттан жасалған ыстықтай деформацияланған жіксіз құбырлар. Техникалық шарттар
836.
39-тармақ
МЕМСТ 9941-81
Жемірілуге төзімді болаттан жасалған жіксіз суық және жылу деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
837.
39-тармақ
МЕМСТ 9941-81
Жемірілуге төзімді жоғары легирленген болаттан жасалған жіксіз суық және жылу деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар
838.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10021-2015
Болат бұйымдар. Жеткізудің жалпы техникалық шарттар
839.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10024-2015
Қиғаш сөрелері бар ыстықтай илемделген қос таврлы пішімдер. Пішіндер мен өлшемдерге арналған шақтамалар
840.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10025-1-2012
Құрастырылым болаттан жасалған ыстықтай жәміштелген бұйым. 1-бөлім. Жеткізудің жалпы техникалық шарттары
841.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10025-2-2012
Құрастырылым болаттан жасалған ыстықтай жәміштелген бұйымдар. 2-бөлім. Қоспаланбаған құрастырылым болаттарды жеткізудің техникалық шарттары
842.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10025-3-2012
Құрастырылым болаттардан жасалған ыстықтай жәміштелген бұйымдар. 3-бөлім. Қалыпты/қалыпты иленген дәнекерленетін ұсақ түйірлі құрастырылым болаттарды жеткізудің техникалық шарттары
843.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10025-4-2012
Құрастырылым болаттардан жасалған ыстықтай жәміштелген бұйымдар. 4-бөлім. Термомеханикалық иленген пісірілген ұсақ түйірлі құрастырылым болаттарды жеткізудің техникалық шарттары
844.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10025-5-2012
Құрастырылым болаттардан жасалған ыстықтай жәміштелген бұйымдар. 5-бөлім. Атмосфералық жемірілуге төзімділігі жоғары құрастырылым болаттарды жеткізудің техникалық шарттары
845.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10025-6-2012
Құрастырылым болаттардан жасалған ыстықтай жәміштелген бұйымдар. 6-бөлім. Шыңдаудан және жасытудан кейінгі жай-күйде аққыштық шегі жоғары беріктігі жоғары құрастырылым болаттардан жасалған жалпақ бұйымдарды жеткізулің техникалық шарттары

ГОСТ 8734-75
Трубы стальные бесшовные холоднодеформированные. Сортамент
828.
Пункт 39
ГОСТ 8944-75
Соединительные части из ковкого чугуна с цилиндрической резьбой для трубопроводов. Технические требования
829.
Пункт 39
ГОСТ 8965-75
Части соединительные стальные с цилиндрической резьбой для трубопроводов Р=1,6 МПa. Технические условия
830.
Пункт 39
ГОСТ 8966-75
Части соединительные стальные с цилиндрической резьбой для трубопроводов Р=1,6 МПa. Муфты прямые. Основные размеры
831.
Пункт 39
ГОСТ ISO 8992-2015
Изделия крепежные. Общие требования для болтов, винтов, шпилек и гаек
832.
Пункт 39
ГОСТ 9399-81
Фланцы стальные резьбовые на Ру 20-100 МПа (200-1000 кгс/см2). Технические условия
833.
Пункт 39
ГОСТ 9567-75
Трубы стальные прецизионные. Сортамент
834.
Пункт 39
ГОСТ 9583-75
Трубы чугунные напорные, изготовленные методами центробежного и полунепрерывного литья. Технические условия
835.
Пункт 39
ГОСТ 9940-81
Трубы бесшовные горячедеформированные из коррозионно-стойкой стали. Технические условия
836.
Пункт 39
ГОСТ 9941-81
Трубы бесшовные холодно- и теплодеформированные из коррозионно-стойкой стали. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
837.
Пункт 39
ГОСТ 9941-2022
Трубы бесшовные холоднодеформированные из коррозионно-стойких высоколегированных сталей. Технические условия
838.
Пункт 39
СТ РК EN 10021-2015
Изделия стальные. Общие технические условия поставки
839.
Пункт 39
СТ РК EN 10024-2015
Профили горячекатаные двутавровые с наклонными полками. Допуски на форму и размеры
840.
Пункт 39
СТ РК EN 10025-1-2012
Изделия горячекатаные из конструкционных сталей. Часть 1. Общие технические условия поставки
841.
Пункт 39
СТ РК EN 10025-2-2012
Изделия горячекатаные из конструкционных сталей. Часть 2. Технические условия поставки нелегированных конструкционных сталей
842.
Пункт 39
СТ РК EN 10025-3-2012
Изделия горячекатаные из конструкционных сталей. Часть 3. Технические условия поставки нормализованных/нормализованных прокатанных свариваемых мелкозернистых конструкционных сталей
843.
Пункт 39
СТ РК EN 10025-4-2012
Изделия горячекатаные из конструкционных сталей. Часть 4. Технические условия поставки термомеханических прокатанных свариваемых мелкозернистых конструкционных сталей
844.
Пункт 39
СТ РК EN 10025-5-2012
Изделия горячекатаные из конструкционных сталей. Часть 5. Технические условия поставки конструкционных сталей повышенной устойчивости к атмосферной коррозии
845.
Пункт 39
СТ РК EN 10025-6-2012
Изделия горячекатаные из конструкционных сталей. Часть 6. Технические условия поставки плоских изделий из конструкционных сталей повышенной прочности с высоким пределом текучести в состоянии после закалки и отпуска

846.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10034-2012
Құрастырылымдық болаттан алынған қарапайым және кең жолақты екі таңбалы қималы пішіндер. Пішіннің және өлшемдерінің шақтамалары
847.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10055-2012
Дөңгелектелген жиектері және өткелдері бар ыстықтай жәміштелген тең бүйірлі таңбалы болат. Өлшемдері және пішіндері мен өлшемдерінің шақтамалары
848.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10056-1-2018
Конструкциялық болаттан жасалған тең және тең сөрелі емес бұрыштар. 1-бөлім. Өлшемдер
849.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10056-2-2012
Құрастырылымдық болаттан жасалған тең сөрелік және тең емес сөрелік бұрыштар. 2-бөлім. Пішііні мен өлшемдері бойынша шақтамалар
850.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10058-2016
Жалпы пайдаланылатын жалпақ қималы ыстықтай иленген болат шыбықтар. Өлшемдері және пішіні мен өлшемдеріне арналған шақтамалар
851.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10059-2016
Жалпы пайдаланылатын шаршы қималы ыстықтай иленген болат шыбықтар. Өлшемдері және пішіні мен өлшемдеріне арналған шақтамалар
852.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10060-2015
Жалпы мақсаттағы ыстықтай илемделген дөңгелек қималы болат шыбықтар. Пішіне арналған өлшемдер мен шақтамалар және өлшемдер
853.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10061-2015
Жалпы мақсаттағы ыстықтай илемделген алты қырлы қималы болат шыбықтар. Пішініне арналған өлшемдер мен шақтамалар және өлшемдер
854.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10162-2012
Салқындай жәміштелген болат пішіндер. Жеткізудің техникалық шарттары. Өлшемдерінің мен көлденең қимасының шақтамалары
855.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10210-2-2017
Легірленбеген және ұсақ түйірлі болаттардан жасалған ыстықтай қалыпталған іші қуыс конструкциялық пішіндер. 2-бөлім. Шектер, өлшемдер және кесіктердің сипаттамалары
856.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-1-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 1-бөлім. Қоршаған орта температурасына арналған арнайы ерекшеліктері бар легирленген болаттан жасалған құбырлар
857.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-2-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 2-бөлім. Жоғарғы температура үшін арнайы қасиеттері бар легирленбеген және легирленген болаттан жасалған құбырлар
858.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-3-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 3-бөлім. Легирленген ұсақ түйіршікті болаттан жасалған құбырлар
859.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10216-4-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 4-бөлім. Төмен температура үшін арнайы қасиеттері бар легирленбеген және легирленген болаттан жасалған құбырлар
860.
39-тармақ

846.
Пункт 39
СТ РК EN 10034-2012
Профили двутаврового сечения обычные и широкополочные из конструкционной стали. Допуски формы и размеров
847.
Пункт 39
СТ РК EN 10055-2012
Сталь тавровая равнобокая горячекатаная с закругленными кромками и переходами. Размеры и допуски формы и размеров
848.
Пункт 39
СТ РК EN 10056-1-2018
Уголки равнополочные и неравнополочные из конструкционной стали. Часть 1. Размеры
849.
Пункт 39
СТ РК EN 10056-2-2012
Уголки равнополочные и неравнополочные из конструкционной стали. Часть 2. Допуски по форме и размерам
850.
Пункт 39
СТ РК EN 10058-2016
Прутки стальные горячекатаные плоского сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
851.
Пункт 39
СТ РК EN 10059-2016
Прутки стальные горячекатаные квадратного сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
852.
Пункт 39
СТ РК EN 10060-2015
Прутки стальные горячекатаные круглого сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
853.
Пункт 39
СТ РК EN 10061-2015
Прутки стальные горячекатаные шестигранного сечения общего назначения. Размеры и допуски на форму и размеры
854.
Пункт 39
СТ РК EN 10162-2012
Профили холоднокатаные стальные. Технические условия поставки. Допуски размеров и поперечного сечения
855.
Пункт 39
СТ РК EN 10210-2-2017
Профили конструкционные полые горячеформованные из нелегированных и мелкозернистых сталей. Часть 2. Допуски, размеры и характеристики сечений
856.
Пункт 39
СТ РК EN 10216-1-2015
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 1. Трубы из нелегированной стали с установленными свойствами для комнатной температуры
857.
Пункт 39
СТ РК EN 10216-2-2015
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 2. Трубы из нелегированной и легированной стали с установленными свойствами для повышенной температуры
858.
Пункт 39
СТ РК EN 10216-3-2015
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 3. Трубы из легированной мелкозернистой стали
859.
Пункт 39
СТ РК EN 10216-4-2015
Бесшовные стальные трубы для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 4. Трубы из нелегированной и легированной стали со специальными свойствами для низкой температуры
860.
Пункт 39

ҚР СТ EN 10216-5-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған жіксіз болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 5-бөлім. Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар
861.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 10217-1-2015
Қысыммен жұмыс істеу үшін дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 1-бөлім. Бөлме температурасы үшін белгіленген қасиеттері бар легирленбеген болатттан жасалған құбырлар
862.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-2-2015
Қысыммен жұмыс істеу үшін дәнекерленген болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 2-бөлім. Жоғары температура үшін белгіленген қасиеттері бар, электрмен пісірілген, легирленбеген және легирленген болаттан жасалған құбырлар
863.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-3-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған пісірілген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 3-бөлім. Легирленген ұсақ түйіршікті құрастырылымдық болаттан дайындалған құбырлар
864.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-4-2015
Қысыммен жұмысқа арналған пісірілген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 4-бөлім. Төмен температура үшін белгіленген қасиеттері бар, электрмен пісірілген, легирленбеген болаттан жасалған құбырлар
865.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-5-2015
Қысыммен жұмысқа арналған пісірілген болат құбырлар. Жеткізудің техникалық шарттары. 5-бөлім. Жоғары температура үшін арнайы қасиеттері бар, қожбен пісіру арқылы алынған, легирленбеген және легирленген болаттан жасалған құбырлар
866.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-6-2015
Қысыммен жұмыс істеуге арналған пісірілген болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 6-бөлім. Төмен температура кезінде жұмыс істеу үшін арнайы қасиеттері бар легирленбеген болаттан жасалған қожбен пісірлген құбырлар
867.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10217-7-2015
Қысыммен жұмыс істеуге аналған пісірілген болат құбырлар. Жеткізу жөніндегі техникалық шарттар. 7-бөлім. Тот баспайтын болаттан жасалған құбырлар
868.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10220-2015
Дәнекерленген және жіксіз болат құбырлар. Ұзындық бірлігіне арналған өлшемдер мен салмақ
869.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10221-2016
Ыстықтай иленген сұрыптық илем мен илек бетінің сапа кластары. Жеткізудің техникалық шарттары
870.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10238-2015
Автоматты құм ағынымен тазартудан және тегістеуден өткізілетін құрыстырылымдық болаттан жасалған бұйымдар
871.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10245-4-2019
Болат сым және сымнан жасалған бұйымдар. Болат сымдағы органикалық қаптамалар. 4-бөлім. Полиэфирлі жабынды сым
872.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10245-5-2019
Болат сым және сымнан жасалған бұйымдар. Болат сымдағы органикалық қаптамалар. 5-бөлім. Полиамидті жабынды сым
873.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10253-2-2015
Түйістіріп пісірілген құбыр жалғастырғыштары. 2-бөлім. Ерекше тексеруді талап ететін легирленбеген және легирленген феррит болат

СТ РК EN 10216-5-2015
Трубы стальные бесшовные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 5. Трубы из нержавеющей стали
861.
Пункт 39
СТ РК ЕN 10217-1-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 1. Трубы из нелегированной стали с установленными свойствами для комнатной температуры
862.
Пункт 39
СТ РК EN 10217-2-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 2. Трубы из нелегированной и легированной стали, полученные электросваркой, с установленными свойствами для повышенной температуры
863.
Пункт 39
СТ РК EN 10217-3-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 3. Трубы из легированной мелкозернистой конструкционной стали
864.
Пункт 39
СТ РК EN 10217-4-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 4. Трубы электросварные из нелегированной стали, полученные электросваркой, с установленными свойствами для пониженной температуры
865.
Пункт 39
СТ РК EN 10217-5-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением Технические условия поставки. Часть 5. Трубы из нелегированной и легированной стали, полученные дуговой сваркой под флюсом, с установленными свойствами при повышенной температуры
866.
Пункт 39
СТ РК EN 10217-6-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 6. Трубы из нелегированной стали, полученные дуговой сваркой под флюсом с установленными свойствами для низкой температуры
867.
Пункт 39
СТ РК EN 10217-7-2015
Трубы стальные сварные для работы под давлением. Технические условия поставки. Часть 7. Трубы из нержавеющей стали
868.
Пункт 39
СТ РК EN 10220-2015
Трубы стальные сварные и бесшовные. Размеры и массы на единицу длины
869.
Пункт 39
СТ РК EN 10221-2016
Классы качества поверхности горячекатаного сортового проката и катанки. Технические условия поставки
870.
Пункт 39
СТ РК EN 10238-2015
Изделия из конструкционных сталей, подвергаемые автоматической пескоструйной очистке и грунтовке
871.
Пункт 39
СТ РК EN 10245-4-2019
Стальная проволока и изделия из проволоки. Органические покрытия на стальной проволоке. Часть 4. Проволока с полиэфирным покрытием
872.
Пункт 39
СТ РК EN 10245-5-2019
Стальная проволока и изделия из проволоки. Органические покрытия на стальной проволоке. Часть 5. Проволока с полиамидным покрытием
873.
Пункт 39
СТ РК EN 10253-2-2015
Фитинги труб со стыковой сваркой. Часть 2. Нелегированные и легированные ферритовые стали, требующие особую проверку

874.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10290-2018
Жағалаулық және жағалау маңындағы құбыржолдарына арналған болат құбырлар мен фитингтер. Сұйық күйінде жағылған сыртқы полиуретанды және полиуретанды түрлендірілген жабындар
875.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10301-2015
Жағалау және теңіз құбырларына арналған болат құбырлар мен жалғастықтар. Коррозиялық емес газдарды тасымалдау кезінде үйкелісті азайтуға арналған ішкі жабын
876.
39-тармақ
ҚР СТ EN 10279-2016
Ыстықтай иленген болат швеллер. Пішінінің, өлшемдері мен салмағының шақтамалары
877.
39-тармақ
МЕМСТ 10505-76
Жабық көтергіш болат арқандар. Техникалық шарттар
878.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 10509-2017
Алтықырлы бастиек асты үлгілік жиегі бар өзі қиятын бұрандалар
879.
39-тармақ
МЕМСТ 10692-2015
Болат құбырлар, шойын және оларға қосылатын бөлшектер. Қабылдау, таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау
880.
39-тармақ
МЕМСТ 11017-80
Жоғары қысымды жіксіз болат құбырлар. Техникалық шарттар
881.
39-тармақ
МЕМСТ 11068-81
Жемірілуге төзімді болаттан жасалған электрмен дәнекерленген құбырлар. Техникалық шарттар
882.
39-тармақ
МЕМСТ 11371-78
Шайбалар. Техникалық шарттар
883.
39-тармақ
МЕМСТ 11383-2016
Жұқа қабырғалы мыс және жезден жасалған түтіктер. Техникалық шарттар
884.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 11960-2009
Мұнай және газ өнеркәсібі. Ұңғымаларда құрсаулы немесе сорғылы-сығымдағыштар сияқты пайданылатын болат құбырлар
885.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12068-2014
Катодты қорғаныс. Тот басудан катодты қорғанысқа жалғау кезінде жер астына және суға орналастырылған болат құбырларды тотығудан қорғауға арналған сыртқы органикалық қабықшалар. Орамдар мен тығыздағыш материалдар
886.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12237-2018
Ғимараттарды желдету. Ауа жолдары. Табақша металлдан жасалған дөңгелек ауа жолдарының беріктігі мен ауа жіберуі
887.
39-тармақ
МЕМСТ 13548-2016
Никель мен никель қорытпаларынан жасалған жұқа қабырғалы түтіктер. Техникалық шарттар
888.
39-тармақ
МЕМСТ 13663-86
Пішінді болат құбырлар. Техникалық талаптар
889.
39-тармақ
МЕМСТ 13726-97
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған таспалар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
890.
39-тармақ
МЕМСТ 13726-2023
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған таспалар. Техникалық шарттар
891.
39-тармақ
МЕМСТ 13781.0-86
35 киловольттке дейінгі кернеуге қоса алғанда күштік кабельдерге арналған муфталар. Жалпы техникалық шарттар
892.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 14688-2-2017
Инженерлік-геологиялық ізденістер мен зерттеулер. Топырақты сәкестендіру және жіктеу. 2-бөлім. Жіктеу қағидаттары
893.
39-тармақ
МЕМСТ 15040-2016
Оттегісіз мыс құбырлары. Техникалық шарттар
894.
39-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15481-2017
Өздігінен бұранда салатын табақшалы крест бастиекті бұрғылайтын бұрама

874.
Пункт 39
СТ РК EN 10290-2018
Трубы стальные и фитинги для подводных и береговых трубопроводов. Наружные полиуретановые и модифицированы полиуретановые покрытия
875.
Пункт 39
СТ РК EN 10301-2015
Трубы и фитинги стальные для береговых и морских трубопроводов. Внутреннее покрытие для снижения трения при транспортировке некоррозивных газов
876.
Пункт 39
СТ РК EN 10279-2016
Швеллеры стальные горячекатаные. Допуски формы, размеров и массы
877.
Пункт 39
ГОСТ 10505-76
Канаты стальные закрытые подъемные. Технические условия
878.
Пункт 39
СТ РК ISO 10509-2017
Винты самонарезающие с фасонным буртиком под шестигранной головкой
879.
Пункт 39
ГОСТ 10692-2015
Трубы стальные, чугунные и соединительные детали к ним. Приемка, маркировка, упаковка, транспортирование и хранение
880.
Пункт 39
ГОСТ 11017-80
Трубы стальные бесшовные высокого давления. Технические условия
881.
Пункт 39
ГОСТ 11068-81
Трубы электросварные из коррозионно-стойкой стали. Технические условия
882.
Пункт 39
ГОСТ 11371-78
Шайбы. Технические условия
883.
Пункт 39
ГОСТ 11383-2016
Трубки медные и латунные тонкостенные. Технические условия
884.
Пункт 39
СТ РК ISO 11960-2009
Промышленность нефтяная и газовая. Стальные трубы, используемые в скважинах как обсадные или насосно-компрессорные
885.
Пункт 39
СТ РК EN 12068-2014
Защита катодная. Наружные органические оболочки для защиты от коррозии стальных трубопроводов, проложенных под землей и в воде, в соединении с катодной защитой от коррозии. Рулоны и уплотняющие материалы
886.
Пункт 39
СТ РК EN 12237-2018
Вентиляция зданий. Воздуховоды. Утечка воздуха и прочность круглых воздуховодов из листового металла
887.
Пункт 39
ГОСТ 13548-2016
Трубки тонкостенные из никеля и никелевых сплавов. Технические условия
888.
Пункт 39
ГОСТ 13663-86
Трубы стальные профильные. Технические требования
889.
Пункт 39
ГОСТ 13726-97
Ленты из алюминия и алюминиевых сплавов. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
890.
Пункт 39
ГОСТ 13726-2023
Ленты из алюминия и алюминиевых сплавов. Технические условия
891.
Пункт 39
ГОСТ 13781.0-86
Муфты для силовых кабелей на напряжение до 35 киловольт включительно. Общие технические условия
892.
Пункт 39
СТ РК ISO 14688-2-2017
Инженерно-геологические изыскания и исследования. Идентификация и классификация почв. Часть 2. Принципы классификации
893.
Пункт 39
ГОСТ 15040-2016
Трубы из бескислородной меди. Технические условия
894.
Пункт 39
СТ РК EN ISO 15481-2017
Винты сверлящие с крестовой тарельчатой головкой с самонарезающей резьбой

895.
39-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15979-2017
Тарту өзекшесі үзілетін және бастиегі шығынқы, ашық ұшты "тұйық" тойтармалар. Болат /болат (St/St)
896.
39-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15980-2017
Тарту өзекшесі үзілетін және бастиегі жасырын, ашық ұшты "тұйық" тойтармалар. Болат /болат (St/St)
897.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 15976-2017
Тарту өзекшесі үзілетін және бастиегі шығынқы, жабық ұшты "тұйық" тойтармалар. Болат /болат (St/St)
898.
39-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15983-2017
Тарту өзекшесі үзілетін және бастиегі шығынқы, жабық ұшты "тұйық" тойтармалар. Аустенитті тот баспайтын болат/аустенитті баспайтын болат (A2/A2)
899.
39-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15984-2017
Тарту өзекшесі үзілетін және бастиегі жасырын, ашық ұшты "тұйық" тойтармалар. Аустенитті тот баспайтын болат /аустенитті баспайтын болат (A2/A2)
900.
39-тармақ
МЕМСТ 16037-80
Дәнекерленген болат құбырлардың қосылыстары. Негізгі түрлері, құрылымдық элементтері және өлшемдері
901.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 16162-2015
Үздік салқын болат табақ илем. Өлшемдерге және пішінге арналған шақтамалар
902.
39-тармақ
МЕМСТ 16523-97
Жалпы мақсаттағы сапалы және кәдімгі сапалы көміртекті болаттан жасалған жұқа табақты жалға алу. Техникалық шарттар
903.
39-тармақ
МЕМСТ 17019-78
Құбырлар мен кабельдерді бекіту бөлшектері. Техникалық шарттар
904.
39-тармақ
МЕМСТ 17032-2010
Мұнай өнімдеріне арналған көлденең болат резервуарлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
905.
39-тармақ
МЕМСТ 17032-2022
Мұнай өнімдеріне арналған көлденең болат резервуарлар. Техникалық шарттар
906.
39-тармақ
МЕМСТ 17066-94
Беріктігі жоғары болаттан жасалған жұқа табақты илек. Техникалық шарттар
907.
39-тармақ
МЕМСТ 17217-79
МНЖ5-1 маркалы мыс-никель қорытпасынан жасалған құбырлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
908.
39-тармақ
МЕМСТ 17217-2018
МНЖ5-1 маркалы мыс-никель қорытпасынан жасалған құбырлар. Техникалық шарттар
909.
39-тармақ
МЕМСТ 17375-2001
Көміртекті және төмен легирленген болаттан жасалған жіксіз пісірілген құбыр бөлшектері. 3D (R=1,5 DN) типті тік иілген бұрмалар. Конструкция
910.
39-тармақ
МЕМСТ 17376-2001
Көміртекті және төмен легирленген болаттан жасалған жіксіз пісірілген құбыр бөлшектері. Үштітер. Конструкция
911.
39-тармақ
МЕМСТ 17379-2001
Көміртекті және төмен легирленген болаттан жасалған жіксіз дәнекерленген құбыр бөлшектері. Эллиптикалық штепсельдер. Құрылмалары
912.
39-тармақ
МЕМСТ 17380-2001
Көміртекті және төмен легирленген болаттан жасалған жіксіз пісірлген құбыр бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар
913.
39-тармақ
МЕМСТ 18475-82
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған суық деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар

895.
Пункт 39
СТ РК EN ISO 15979-2017
Заклепки "слепые" с открытым концом, разрывающимся вытяжным сердечником и выступающей головкой. Сталь/сталь (St/St)
896.
Пункт 39
СТ РК EN ISO 15980-2017
Заклепки "слепые" с открытым концом, разрывающимся вытяжным сердечником и потайной головкой. Сталь/сталь (St/St)
897.
Пункт 39
СТ РК ISO 15976-2017
Заклепки "слепые" с закрытым концом, разрывающимся вытяжным сердечником и выступающей головкой. Сталь/сталь (St/St)
898.
Пункт 39
СТ РК EN ISO 15983-2017
Заклепки "слепые" с открытым концом, разрывающимся вытяжным сердечником и выступающей головкой. Аустенитная нержавеющая сталь/аустенитная нержавеющая сталь (A2/A2)
899.
Пункт 39
СТ РК EN ISO 15984-2017
Заклепки "слепые" с открытым концом, разрывающимся вытяжным сердечником и потайной головкой. Аустенитная нержавеющая сталь/аустенитная нержавеющая сталь (A2/ A2)
900.
Пункт 39
ГОСТ 16037-80
Соединения сварные стальных трубопроводов. Основные типы, конструктивные элементы и размеры
901.
Пункт 39
СТ РК ISO 16162-2015
Прокат стальной листовой холодный непрерывный. Допуски на размеры и форму
902.
Пункт 39
ГОСТ 16523-97
Прокат тонколистовой из углеродистой стали качественной и обыкновенного качества общего назначения. Технические условия
903.
Пункт 39
ГОСТ 17019-78
Детали крепления трубопроводов и кабелей. Технические условия
904.
Пункт 39
ГОСТ 17032-2010
Резервуары стальные горизонтальные для нефтепродуктов. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
905.
Пункт 39
ГОСТ 17032-2022
Резервуары стальные горизонтальные для нефтепродуктов. Технические условия
906.
Пункт 39
ГОСТ 17066-94
Прокат тонколистовой из стали повышенной прочности. Технические условия
907.
Пункт 39
ГОСТ 17217-79
Трубы из медно-никелевого сплава марки МНЖ5-1. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
908.
Пункт 39
ГОСТ 17217-2018
Трубы из медно-никелевого сплава марки МНЖ5-1. Технические условия
909.
Пункт 39
ГОСТ 17375-2001
Детали трубопроводов бесшовные приварные из углеродистой и низколегированной стали. Отводы крутоизогнутые типа 3D (R=1,5 DN). Конструкция
910.
Пункт 39
ГОСТ 17376-2001
Детали трубопроводов бесшовные приварные из углеродистой и низколегированной стали. Тройники. Конструкция
911.
Пункт 39
ГОСТ 17379-2001
Детали трубопроводов бесшовные приварные из углеродистой и низколегированной стали. Заглушки эллиптические. Конструкция
912.
Пункт 39
ГОСТ 17380-2001
Детали трубопроводов бесшовные приварные из углеродистой и низколегированной стали. Общие технические условия
913.
Пункт 39
ГОСТ 18475-82
Трубы холоднодеформированные из алюминия и алюминиевых сплавов. Технические условия

914.
39-тармақ
МЕМСТ 18482-2018
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған престелген құбырлар. Техникалық шарттар
915.
39-тармақ
МЕМСТ 19277-2016
Мұнай құбырлары мен отын құбырлары үшін жіксіз суық деформацияланған болат құбырлар. Техникалық шарттар
916.
39-тармақ
МЕМСТ 19441-74
Магний қорытпаларынан жасалған престелген құбырлар. Техникалық шарттар
917.
39-тармақ
МЕМСТ 20295-85
Магистральдық газ-мұнай құбырлары үшін дәнекерленген болат құбырлар. Техникалық шарттар
918.
39-тармақ
МЕМСТ 20783-81
Электр сымдарына арналған металл науалар. Жалпы техникалық шарттар
919.
39-тармақ
МЕМСТ 21562-76
Көбік оқшаулағышы бар металл панельдер. Жалпы техникалық шарттар
920.
39-тармақ
МЕМСТ 21631-76
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған парақтар.
Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
921.
39-тармақ
МЕМСТ 21631-2023
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған парақтар. Техникалық шарттар
922.
39-тармақ
МЕМСТ 21646-2003
Жылу алмасу аппараттарына арналған мыс және жезден жасалған құбырлар. Техникалық шарттар
923.
39-тармақ
МЕМСТ 21729-76
Көміртекті және легирленген болаттан жасалған суық деформацияланған және жылу деформацияланған конструкциялық құбырлар. Техникалық шарттар
924.
39-тармақ
МЕМСТ 21945-76
Титан негізіндегі қорытпалардан ыстықтай илектелген жіксіз суық деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
925.
39-тармақ
МЕМСТ 21945-2023
Титан негізіндегі қорытпалардан ыстықтай илектелген жіксіз құбырлар. Техникалық шарттар
926.
39-тармақ
МЕМСТ 22130-86
Болат құбырларының бөлшектері. Жылжымалы және аспалы тіректер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
927.
39-тармақ
МЕМСТ 22130-2018
Болат құбырларының бөлшектері. Жылжымалы және аспалы тіректер. Техникалық шарттар
928.
39-тармақ
ҚР СТ ISO 22306 -2010
Талшықпен арқауланған цемент құбырлар, гравитация жүйелеріне арналған біріктіру және фитингілер
929.
39-тармақ
МЕМСТ 22786-77
Кеме жасауға арналған жіксіз биметалды құбырлар. Техникалық шарттар
930.
39-тармақ
МЕМСТ 22790-89
Ру 10-дан 100 Мегапаскальдан жоғары (100-ден жоғары 1000 кгс/см2 дейін) құрастыру қондырғылары мен құбыр бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар
931.
39-тармақ
МЕМСТ 22818-83
Құрастыру қондырғылары мен құбыр бөлшектері. 90 градус бұрышы бар және Ру 10-дан 100 Мегапаскальдан жоғары (100 жоғары 1000 кгс/см2 дейін). Құрастырылым және өлшемдер
932.
39-тармақ
МЕМСТ 22897-86
Титан негізіндегі қорытпалардан жасалған жіксіз суық деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
933.
39-тармақ
МЕМСТ 22897-2023
Титан негізіндегі қорытпалардан жасалған жіксіз суық деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар

914.
Пункт 39
ГОСТ 18482-2018
Трубы прессованные из алюминия и алюминиевых сплавов. Технические условия
915.
Пункт 39
ГОСТ 19277-2016
Трубы стальные бесшовные холоднодеформированные для маслопроводов и топливопроводов. Технические условия
916.
Пункт 39
ГОСТ 19441-74
Трубы прессованные из магниевых сплавов. Технические условия
917.
Пункт 39
ГОСТ 20295-85
Трубы стальные сварные для магистральных газонефтепроводов. Технические условия
918.
Пункт 39
ГОСТ 20783-81
Лотки металлические для электропроводок. Общие технические условия
919.
Пункт 39
ГОСТ 21562-76
Панели металлические с утеплителем из пенопласта. Общие технические условия
920.
Пункт 39
ГОСТ 21631-76
Листы из алюминия и алюминиевых сплавов. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
921.
Пункт 39
ГОСТ 21631-2023
Листы из алюминия и алюминиевых сплавов. Технические условия
922.
Пункт 39
ГОСТ 21646-2003
Трубы медные и латунные для теплообменных аппаратов. Технические условия
923.
Пункт 39
ГОСТ 21729-76
Трубы конструкционные холоднодеформированные и теплодеформированные из углеродистых и легированных сталей. Технические условия
924.
Пункт 39
ГОСТ 21945-76
Трубы бесшовные горячекатаные из сплавов на основе титана. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
925.
Пункт 39
ГОСТ 21945-2023
Трубы бесшовные горячекатаные из сплавов на основе титана. Технические условия
926.
Пункт 39
ГОСТ 22130-86
Детали стальных трубопроводов. Опоры подвижные и подвески. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
927.
Пункт 39
ГОСТ 22130-2018
Детали стальных трубопроводов. Опоры подвижные и подвески. Технические условия
928.
Пункт 39
СТ РК ISO 22306-2010
Трубы цементные, армированные волокном, соединения и фитинги для систем гравитации
929.
Пункт 39
ГОСТ 22786-77
Трубы биметаллические бесшовные для судостроения. Технические условия
930.
Пункт 39
ГОСТ 22790-89
Сборочные единицы и детали трубопроводов на Ру свыше 10 до 100 Мегапаскаля (свыше 100 до 1000 кгс/см2). Общие технические условия
931.
Пункт 39
ГОСТ 22818-83
Сборочные единицы и детали трубопроводов. Колена с углом 90 градусов и опорой на Ру свыше 10 до 100 МПа (св. 100 до 1000 кгс/см кв.). Конструкция и размеры
932.
Пункт 39
ГОСТ 22897-86
Трубы бесшовные холоднодеформированные из сплавов на основе титана. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
933.
Пункт 39
ГОСТ 22897-2023
Трубы бесшовные холоднодеформированные из сплавов на основе титана. Технические условия

934.
39-тармақ
МЕМСТ 23118-2019
Болат құрылыс құрылмалары. Жалпы техникалық шарттар
935.
39-тармақ
МЕМСТ 23486-79
Көбікполиуретаннан жасалған жылу ұстағышы бар қабырғалық үшқабатты металл панельдері. Техникалық шарттар
936.
39-тармақ
МЕМСТ 23697-79
Алюминий қорытпаларынан пісірілген тік тігісті құбырлар. Техникалық шарттар
937.
39-тармақ
МЕМСТ 23786-79
Алюминий қорытпаларынан жасалған бұрғылау құбырлары. Техникалық шарттар
938.
39-тармақ
МЕМСТ 24030-80
Энергетикалық машина жасау үшін жемірілуге төзімді болаттан жасалған жіксіз құбырлар. Техникалық шарттар
939.
39-тармақ
МЕМСТ 24045-2016
Құрылысқа арналған трапеция тәрізді гофрлері бар иілген болат илек. Техникалық шарттар
940.
39-тармақ
МЕМСТ 24301-93
Қола және жезден құйылған шыбықтар мен құбырлар. Техникалық шарттар
941.
39-тармақ
МЕМСТ 24524-80
Көбікті полиуретаннан жасалған жылытқышы бар ғимараттардың екі қабатты жабындарының болат панельдері. Техникалық шарттар
942.
39-тармақ
МЕМСТ 24839-2012
Құрылыс болат конструкциялары. Илектеу профильдеріндегі тесіктердің орналасуы. Өлшемдері.
943.
39-тармақ
МЕМСТ 24890-81
Титан және титан қорытпаларынан пісірілген құбырлар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
944.
39-тармақ
МЕМСТ 24890-2023
Титан және титан қорытпаларынан пісірілген құбырлар. Техникалық шарттар
945.
39-тармақ
МЕМСТ 25573-82
Құрылысқа арналған арқанды жүк стопалары. Техникалық шарттар
946.
39-тармақ
МЕМСТ 25577-83
Иілген болат жабық пісірілген шаршы және тікбұрышты пішінер. Техникалық шарттар
947.
39-тармақ
МЕМСТ 26429-85
Аспалы көліктің болат жолдарының конструкциялары. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
948.
39-тармақ
МЕМСТ 26429-2018
Аспалы көліктің болат жолдарының конструкциялары. Техникалық шарттар
949.
39-тармақ
МЕМСТ 26805-86
Жұқа табақшалы құрылыстық металл конструкцияларды бір жақты тойтаруға арналған құбыр тәрізді тойтарма. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
950.
39-тармақ
МЕМСТ 26805-2020
Жұқа табақшалы құрылыстық металл конструкцияларды бір жақты тойтаруға арналған құбыр тәрізді тойтарма. Техникалық шарттар
951.
39-тармақ
МЕМСТ 27857-88
Бүріккіш қондырғыларға арналған құбырлар. Негізгі параметрлер, өлшемдер және техникалық талаптар
952.
39-тармақ
МЕМСТ 29121-91
Лифт арқандарына арналған көміртекті болат сым. Техникалық шарттар
953.
39-тармақ
МЕМСТ 30245-2012
Конструкциялар құрылысына арналған дәнекерленген болат иілген тұйық квадратты және тік бұрышты пішіндер. Техникалық шарттар
954.
39-тармақ
МЕМСТ 30246-2016
Құрылыстық конструкцияларға арналған жұқа орамалы қорғаныш-әшікейлі лак-бояу жабыны бар жалға алу. Техникалық шарттар

934.
Пункт 39
ГОСТ 23118-2019
Конструкции стальные строительные. Общие технические условия
935.
Пункт 39
ГОСТ 23486-79
Панели металлические трехслойные стеновые с утеплителем из пенополиуретана. Технические условия
936.
Пункт 39
ГОСТ 23697-79
Трубы сварные прямошовные из алюминиевых сплавов. Технические условия
937.
Пункт 39
ГОСТ 23786-79
Трубы бурильные из алюминиевых сплавов. Технические условия
938.
Пункт 39
ГОСТ 24030-80
Трубы бесшовные из коррозионно-стойкой стали для энергомашиностроения. Технические условия
939.
Пункт 39
ГОСТ 24045-2016
Профили стальные листовые гнутые с трапециевидными гофрами для строительства. Технические условия
940.
Пункт 39
ГОСТ 24301-93
Прутки и трубы бронзовые и латунные литые. Технические условия
941.
Пункт 39
ГОСТ 24524-80
Панели стальные двухслойных покрытий зданий с утеплителем из пенополиуретана. Технические условия
942.
Пункт 39
ГОСТ 24839-2012
Конструкции строительные стальные. Расположение отверстий в прокатных профилях. Размеры.
943.
Пункт 39
ГОСТ 24890-81
Трубы сварные из титана и титановых сплавов. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
944.
Пункт 39
ГОСТ 24890-2023
Трубы сварные из титана и сплава на основе титана. Технические условия
945.
Пункт 39
ГОСТ 25573-82
Стропы грузовые канатные для строительства. Технические условия
946.
Пункт 39
ГОСТ 25577-83
Профили стальные гнутые замкнутые сварные квадратные и прямоугольные. Технические условия
947.
Пункт 39
ГОСТ 26429-85
Конструкции стальные путей подвесного транспорта. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
948.
Пункт 39
ГОСТ 26429-2018
Конструкции стальные путей подвесного транспорта. Технические условия
949.
Пункт 39
ГОСТ 26805-86
Заклепка трубчатая для односторонней клепки тонколистовых строительных металлоконструкций. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
950.
Пункт 39
ГОСТ 26805-2020
Заклепка трубчатая для односторонней клепки тонколистовых строительных металлоконструкций. Технические условия
951.
Пункт 39
ГОСТ 27857-88
Трубы для дождевальных установок. Основные параметры, размеры и технические требования
952.
Пункт 39
ГОСТ 29121-91
Проволока стальная углеродистая для лифтовых канатов. Технические условия
953.
Пункт 39
ГОСТ 30245-2012
Профили стальные гнутые замкнутые сварные квадратные и прямоугольные для строительных конструкций. Технические условия
954.
Пункт 39
ГОСТ 30246-2016
Прокат тонколистовой рулонный с защитно-декоративным лакокрасочным покрытием для строительных конструкций. Технические условия

955.
39-тармақ
МЕМСТ 30563-98
Арнайы қасиеттері бар көміртекті және легирленген болаттардан жасалған жіксіз суықтай деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар
956.
39-тармақ
МЕМСТ 30564-98
Арнайы қасиеттері бар көміртекті және легирленген болаттан жасалған жіксіз ыстықтай деформацияланған құбырлар. Техникалық шарттар
957.
39-тармақ
МЕМСТ 30732-2020
Қорғаныш қабығы бар көбік полиуретанннан жылу оқшаулағышы бар болат құбырлар мен пішінді бұйымдар. Техникалық шарттар
958.
39-тармақ
МЕМСТ 30753-2001
Көміртекті және төмен легирленген болаттан жасалған жіксіз пісірілген құбыр бөлшектері. 2D (R=DN) типті тіке иілген бұрмалар. Конструкция
959.
39-тармақ
МЕМСТ 31385-2016
Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлік болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
960.
39-тармақ
МЕМСТ 31385-2023
Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлік болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар
961.
39-тармақ
МЕМСТ 32591-2013
Мыс құбырларын престеу әдісімен қосуға арналған мыс және мыс қорытпаларынан жасалған фитингтер. Техникалық шарттар

955.
Пункт 39
ГОСТ 30563-98
Трубы бесшовные холоднодеформированные из углеродистых и легированных сталей со специальными свойствами. Технические условия
956.
Пункт 39
ГОСТ 30564-98
Трубы бесшовные горячедеформированные из углеродистых и легированных сталей со специальными свойствами. Технические условия
957.
Пункт 39
ГОСТ 30732-2020
Трубы и фасонные изделия стальные с тепловой изоляцией из пенополиуретана с защитной оболочкой. Технические условия
958.
Пункт 39
ГОСТ 30753-2001
Детали трубопроводов бесшовные приварные из углеродистой и низколегированной стали. Отводы крутоизогнутые типа 2D (R=DN). Конструкция
959.
Пункт 39
ГОСТ 31385-2016
Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
960.
Пункт 39
ГОСТ 31385-2023
Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия
961.
Пункт 39
ГОСТ 32591-2013
Фитинги из меди и медных сплавов для соединения медных труб способом прессования. Технические условия

962.
39-тармақ
МЕМСТ 32598-2013
Су мен газға арналған дөңгелек қималы мыс құбырлар. Техникалық шарттар
963.
39-тармақ
МЕМСТ 32678-2014
Жалпы мақсаттағы суықтай деформацияланған жіксіз және дәнекерленген болат құбырлар. Техникалық шарттар
964.
39-тармақ
МЕМСТ 33259-2015
PN 250 дейінгі номиналды қысымға арматураның, жалғағыш бөлшектердің және құбырлардың фланецтері. Конструкция, өлшемдер және жалпы техникалық талаптар
965.
39-тармақ
ҚР СТ МЕМСТ Р 50278-2010
Пісірілген құлпы болатын бұрғылау құбырлары. Техникалық шарттар

962.
Пункт 39
ГОСТ 32598-2013
Трубы медные круглого сечения для воды и газа. Технические условия
963.
Пункт 39
ГОСТ 32678-2014
Трубы стальные безшовные и сварные холоднодеформированные общего назначения. Технические условия
964.
Пункт 39
ГОСТ 33259-2015
Фланцы арматуры, соединительных частей и трубопроводов на номинальное давление до PN 250. Конструкция, размеры и общие технические требования
965.
Пункт 39
СТ РК ГОСТ Р 50278-2010
Трубы бурильные с приваренными замками. Технические условия

755-7-2016
Алюминий және алюминий қорытпалар. Шыбықтар, құбырлар мен нығыздалғын пішіндер. 7-бөлім. Жіксіз құбырлар, өлшемдері мен пішінінің шақтамалары
976.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1592-2-2015
Алюминий және алюминий қорытпалары. Аунақты жоғары сапалы балқытумен орындалған, бойлық жіктері бар құбырлар. 2-бөлім. Механикалық сипаттамалар
977.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1592-3-2015
Алюминий және алюминий қорытпа аунақты жоғары сапалы балқытумен орындалған, бойлық жіктері бар құбырлар. 3-бөлім. Дөңгелек құбырларға арналған өлшемдердің шақтамалы мен пішіндері

755-7-2016
Алюминий и сплавы алюминиевые. Прутки, трубы и профили экструдированные. Часть 7. Трубы бесшовные, допуски размеров и формы
976.
Пункт 39
СТ РК EN 1592-2-2015
Алюминий и алюминиевые сплавы. Трубы с продольными швами, выполненными роликовой высокочастотной сваркой. Часть 2. Механические характеристики
977.
Пункт 39
СТ РК EN 1592-3-2015
Алюминий и алюминиевые сплавы. Трубы с продольными швами, выполненными роликовой высокочастотной сваркой. Часть 3. Допуски размеров и формы для круглых труб

978.
39-тармақ
ҚР СТ EN 1592-4-2015
Алюминий және алюминий қорытпалары. Аунақты жоғары сапалы балқытумен орындалған, бойлық жіктері бар құбырлар. 4-бөлім. Шаршы, тік бұрышты және пішінделген құбырларға арналған өлшемдер шақтамалары мен пішіндері
979.
39-тармақ
ҚР СТ 3487-2019
Алюминий гидроксиді. Техникалық шарттар
980.
39-тармақ
ҚР СТ 3623-2020
Панельдік жылытқыш болат радиаторлар ПЖБР. Техникалық шарттар
981.
39-тармақ
МЕМСТ 8617-2018
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған престелген пішіндер. Техникалық шарттар

978.
Пункт 39
СТ РК EN 1592-4-2015
Алюминий и алюминиевые сплавы. Трубы с продольными швами, выполненными роликовой высокочастотной сваркой. Часть 4. Допуски размеров и формы для квадратных, прямоугольных и профилированных труб.
979.
Пункт 39
СТ РК 3487-2019
Гидроксид алюминия. Технические условия
980.
Пункт 39
СТ РК 3623-2020
Радиаторы стальные панельные отопительные РСПО. Технические условия
981.
Пункт 39
ГОСТ 8617-2018
Профили прессованные из алюминия и алюминиевых сплавов Технические условия

982.
39-тармақ
МЕМСТ 11447-80
Ру 10 жоғары 100 мегапаскальға дейін (100 жоғары 1000 кгс/см2 дейін) тірек шпилькалар. Техникалық шарттар
983.
39-тармақ
ҚР СТ EN 12020-2-2016
Алюминий және алюминий қорытпалары. ENAW-6060 және ENAW-6063 қорытпаларынан жасалған экструдирленғен дәл пішіндер. 2-бөлім. Өлшемдері мен пішіндерінің шақтамалары
984.
39-тармақ
ҚР СТ ЕN 15088-2012
Алюминий және алюминий қорытпалары. Құрылыс жұмыстарына арналған құрылыс бұйымдары. Бақылаудың және жеткізудің техникалық шарттары

982.
Пункт 39
ГОСТ 11447-80
Шпильки упорные на Ру свыше 10 до 100 МПа (свыше 100 до 1000 кгс/см2). Технические условия
983.
Пункт 39
СТ РК EN 12020-2-2016
Алюминий и алюминиевые сплавы. Экструдированные прецизионные профили из сплавов ENAW-6060 и ENAW-6063. Часть 2. Допуски по размерам и форме
984.
Пункт 39
СТ РК ЕN 15088-2012
Алюминий и алюминиевые сплавы. Строительные изделия для строительных работ. Технические условия контроля и поставки

ҚР СТ 1213-2003
Құрылыс жұмыстарына арналған тығыз тау жыныстарынан және өнеркәсіп өндірісі қалдықтарынан жасалған қиыршықтас пен малтатас. Физика-механикалық сынау әдістері
2.
46-тармақ
ҚР СТ
1214-2003
Құрылыс жұмыстары үшін тығыз тау жыныстары мен өндірістік өнеркәсіп қалдықтарынан жасалған қиыршықтас пен малтатас. Химиялық талдау әдістері
3.
46-тармақ
ҚР СТ
1217-2003
Құрылыс жұмыстарына арналған құм. Сынау әдістері
4.
46-тармақ
ҚР СТ 1218-2003
Жол және аэроалаң құрылыстарына арналған органикалық тұтқырғыштар негізіндегі материалдар. Сынау әдістері
5.
46-тармақ

СТ РК 1213-2003
Щебень и гравий из плотных горных пород и отходов промышленного производства для строительных работ. Методы физико-механических испытаний
2.
Пункт 46
СТ РК 1214-2003
Щебень и гравий из плотных горных пород и отходов промышленного производства для строительных работ. Методы химического анализа
3.
Пункт 46
СТ РК 1217-2003
Песок для строительных работ. Методы испытаний
4.
Пункт 46
СТ РК 1218-2003
Материалы на основе органических вяжущих для дорожного и аэродромного строительства. Методы испытаний
5.
Пункт 46

ҚР СТ EN 1925-2018
Табиғи тас. Сынау әдістері. Капиллярлы су сіңіру коэффициентін анықтау
6.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1926-2018
Табиғи тас. Сынау әдістері. Сығу кезіндегі анықтау
7.
46-тармақ
МЕМСТ 8269.0-97
Құрылыс жұмыстарына арналған тығыз тау жыныстарынан және өнеркісіптік өндіріс қалдықтарынан жасалған шағылтас пен қиыршық тас. Физика-механикалық сынау әдістері
8.
46-тармақ
МЕМСТ 8735-88
Құрылыс жұмыстарына арналған құм. Сынау әдістері
9.
46-тармақ

СТ РК EN 1925-2018
Камень природный. Методы испытаний. Определение коэффициента капиллярного водопоглощения
6.
Пункт 46
СТ РК EN 1926-2018
Камень природный. Методы испытаний. Определение стойкости при сжатии
7.
Пункт 46
ГОСТ 8269.0-97
Щебень и гравий из плотных горных пород и отходов промышленного производства для строительных работ. Методы физико-механических испытаний
8.
Пункт 46
ГОСТ 8735-88
Песок для строительных работ. Методы испытаний
9.
Пункт 46

ҚР СТ ISO 390-2008
Фиброцементтен жасалған бұйымдар. Сынамаларды іріктеу және бақылау әдістері
48.
46-тармақ
ҚР СТ EN 445-2016
Жүктелетін арқаулыққа арналағн құрылыстық сұйық балшық. Сынау әдістері
49.
46-тармақ
ҚР СТ EN 450-2-2012
Бетонға арналған ұшпа күл. 2-бөлім. Сәйкестікті бағалау
50.
46-тармақ
ҚР СТ EN 451-1-2020
Ұшпа күл. Сынау әдістері. 1-бөлім. Кальцийдің бос оксиді мөлшерін анықтау
51.
46-тармақ
ҚР СТ EN 451-2-2020
Ұшпа күл. Сынау әдістері. 2-бөлім. Ылғалды себу әдісімен ірілігін анықтау
52.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-2-2012
Бетонға, ерітіндіге және қоспаларға арналған үстемелер. Сынау әдістері. 2-бөлім. Тұтасу уақытын анықтау
53.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-4-2012
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған әстемелер. Сынау әдістері. 4-бөлім. Бетонның бетінде ылғал бөлінуді анықтау
54.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-5-2012
Бетонға, ерітіндіге және қоспаларға арналған үстемелер. Сынау әдістері. 5-бөлім. Қылтүтүкпен сіңіруді анықтау
55.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-6-2017
Бетонға, ерітіндіге және қоспаға арналған қосымдар. Сынау әдістері. 6-бөлім. Инфрақызыл спектрлі талдау
56.
46-тармақ
ҚР СТ EN 480-8-2018
Бетонға, ерітінді мен инъекциялық ерітіндіге арналған қоспалар. Сынау әдістері. 8-бөлім. Құрғақ заттың массалық үлесінің құрамын анықтау
57.
46-тармақ
ҚР СТ EN 480-10-2018
Бетонға, ерітінді мен инъекциялық ерітіндіге арналған қоспалар. Сынау әдістері. 10-бөлім. Суда еритін хлоридтердің мөлшерін анықтау
58.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 480-11-2012
Бетонға, ерітіндіге және қоспаларға арналған үстемелер. Сынау әдістері. 11-бөлім. Қатқан бетонда кеуектілік параметрлерін анықтау
59.
46-тармақ
ҚР СТ EN 678-2015
Автоклавта қатырылған кәрез тәрізді бетон. Құрғақ күйде тығыздығын анықтау
60.
46-тармақ
ҚР СТ EN 679-2015
Автоклавта қатырылған кәрез тәрізді бетон. Сығу кезінде беріктігін анықтау
61.
46-тармақ
ҚР СТ EN 680-2015
Автоклавты қатырылатын ұяшықты бетон. Кепкен кезде отыруын анықтау
62.
46-тармақ
ҚР СТ EN 932-1-2016
Толтырғыштардың жалпы қасиеттерін анықтауға арналған сынақтар. 1-бөлім. Сынамаларды іріктеу әдістері
63.
46-тармақ
ҚР СТ EN 932-2-2016
Толтырғыштардың негізгі сипаттамаларын анықтау әдістері. 2-бөлім. Зертханалық сынамаларды қысқарту әдістері
64.
46-тармақ
ҚР СТ EN 932-5-2016
Толтырғыштардың негізгі қасиеттерін анықтау әдістері. 5-бөлім. Жалпы жабдық және салыстырып тексеру
65.
46-тармақ
ҚР СТ EN 932-6-2018
Толтырғыштардың негізгі қасиеттерін сынау әдістері.6-бөлім. Қайталану және ұқсастық дәлдігін анықтау
66.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-1-2013
Толтырғыштардың геометриялық сипаттамаларын анықтауға арналған сынақтар. 1-бөлім. Түйіршектердің құрамын анықтау. Елеу әдісі
67.
46-тармақ

СТ РК ISO 390-2008
Изделия из фиброцемента. Методы отбора проб и контроля
48.
Пункт 46
СТ РК EN 445-2016
Раствор строительный жидкий для напрягаемой арматуры. Методы испытаний
49.
Пункт 46
СТ РК EN 450-2-2012
Зола летучая для бетона. Часть 2. Оценка соответствия
50.
Пункт 46
СТ РК EN 451-1-2020
Зола-уноса. Методы испытаний. Часть 1. Определение содержания свободного оксида кальция
51.
Пункт 46
СТ РК EN 451-2-2020
Зола-уноса. Методы испытаний. Часть 2. Определение крупности методом мокрого рассева
52.
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-2-2012
Добавки для бетона, раствора и смесей. Методы испытаний. Часть 2. Определение сроков схватывания
53.
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-4-2012
Добавки для бетона, раствора и смеси. Методы испытаний. Часть 4. Определение водоотделения на поверхности бетона
54.
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-5-2012
Добавки для бетона, раствора и смесей. Методы испытаний. Часть 5. Определение капиллярной абсорбции
55.
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-6-2017
Добавки для бетона, раствора и смеси. Методы испытаний. Часть 6. Инфракрасный спектральный анализ
56.
Пункт 46
СТ РК EN 480-8-2018
Добавки для бетона, раствора и инъекционного раствора. Методы испытаний. Часть 8. Определение содержания массовой доли сухого вещества
57.
Пункт 46
СТ РК EN 480-10-2018
Добавки для бетона, раствора и инъекционного раствора. Методы испытаний. Часть 10. Определение содержания растворимых в воде хлоридов
58.
Пункт 46
СТ РК ЕN 480-11-2012
Добавки для бетона, раствора и смеси. Методы испытаний. Часть 11. Определение параметров пористости в затвердевшем бетоне
59.
Пункт 46
СТ РК EN 678-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение плотности в сухом состоянии
60.
Пункт 46
СТ РК EN 679-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение прочности на сжатие
61.
Пункт 46
СТ РК EN 680-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение усадки при высыхании
62.
Пункт 46
СТ РК EN 932-1-2016
Испытания для определения общих свойств заполнителей. Часть 1. Методы отбора проб
63.
Пункт 46
СТ РК EN 932-2-2016
Методы определения основных характеристик заполнителей. Часть 2. Методы сокращения лабораторных проб
64.
Пункт 46
СТ РК EN 932-5-2016
Методы определения основных характеристик заполнителей. Часть 5. Общее оборудование и поверка
65.
Пункт 46
СТ РК EN 932-6-2018
Методы испытаний основных свойств заполнителей. Часть 6. Определение повторяемости и воспроизводимости
66.
Пункт 46
СТ РК EN 933-1-2013
Испытания для определения геометрических характеристик заполнителей. Часть 1. Определение гранулометрического состава. Метод просеивания
67.
Пункт 46

ҚР СТ EN 933-2-2018
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 2-бөлім. Түйіршік құрамын анықтау, бақылау електері, елек тесіктерінің номиналды өлшемдері
68.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-3-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 3-бөлім. Түйіршіктердің пішінін анықтау. Үшкірлік-жалпақтық коэффициенті
69.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-4-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 4-бөлім. Түйірлерінің пішінін анықтау. Түйірлер пішінінің көрсеткіші
70.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-5-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 5-бөлім. Тау жыныстарының ірі гранулометриялық фракцияларындағы уатылған түйірлердің үлесін анықтау
71.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-6-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 6-бөлім. Бетінің қасиеттерін анықтау толтырғыштар шығыны коэффициентін анықтау
72.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-7-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 7-бөлім. Ірі толтырғыштардағы бақалшақтардың мөлшерін анықтау
73.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-8-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткішін сынау әдісі. 8-бөлім. Ұсақ бөлшектердің мөлшерін анықтау. Құмның эквивалентін анықтау
74.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-9-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткіштерін сынау әдістері. 9-бөлім. Ұсақ түйіршіктердің мөлшерін анықтау. Метилен көгін қолданып сынау
75.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-10-2016
Толтырғыштардың геометриялық көрсеткішін сынау әдісі. 10-бөлім. Ұсақ бөлшектердің мөлшерін анықтау. Түйіршік өлшеу құрамы (ауа ағыны көмегімен елеу әдісі)
76.
46-тармақ
ҚР СТ EN 933-11-2016
Толтырғыштардың геометриялық сипаттамасын сынау әдістері. 11-бөлім. Қайта пайдаланылатын ірі толтырғыштағы құрауыштар мөлшерін жіктеу және анықтау
77.
46-тармақ
ҚР СТ EN 989-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетон. Арқаулық өзектерді басуға сынау кезінде ұстасу беріктігін анықтау
78.
46-тармақ
СТ РК EN 990-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетондағы және ашық құрылымды жеңіл толтырғыштар негізді бетонда арқаулықты жемірілуден қоргау. Бақылауға арналған сынау әдістері
79.
46-тармақ
ҚР СТ EN 991-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетоннан немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштар негізді бетоннан жасалған құрастырмалы темірбетон элементтер. Өлшемдерін анықтау
80.
46-тармақ
ҚР СТ EN 992-2016
Ашық құрылымды жеңіл толтырғыштардағы бетон. Құрғақ күйінде тығыздығын анықтау
81.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-1-2013
Тас қалауға арналған құрылыс ерітінділерін сынау әдістері. 1-бөлім. Гранулометриялық құрамын анықтау (елеп талдау арқылы)
82.
46-тармақ

СТ РК EN 933-2-2018
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 2. Определение гранулометрического состава, контрольные сита, номинальный размер отверстий
68.
Пункт 46
СТ РК EN 933-3-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 3. Определение формы зерен. Коэффициент лещадности
69.
Пункт 46
СТ РК EN 933-4-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 4. Определение формы зерен. Показатель формы зерен
70.
Пункт 46
СТ РК EN 933-5-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 5. Определение доли дробленых зерен в крупных гранулометрических фракциях горных пород
71.
Пункт 46
СТ РК EN 933-6-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 6. Оценка свойств поверхности определение коэффициента расхода заполнителей
72.
Пункт 46
СТ РК EN 933-7-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 7. Определения содержания раковин в крупных заполнителях
73.
Пункт 46
СТ РК EN 933-8-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 8. Определение содержания мелких фракций. Определение эквивалента песка
74.
Пункт 46
СТ РК EN 933-9-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 9. Определение содержания мелких фракций. Испытание с применением метиленового синего.
75.
Пункт 46
СТ РК EN 933-10-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 10. Определение содержания мелких фракций. Гранулометрический состав (метод просеивания с помощью воздушной струи)
76.
Пункт 46
СТ РК EN 933-11-2016
Методы испытаний геометрических показателей заполнителей. Часть 11. Классификация и определение содержания компонентов в повторно используемом крупном заполнителе
77.
Пункт 46
СТ РК EN 989-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение прочности сцепления при испытании на продавливание арматурных стержней
78.
Пункт 46
СТ РК EN 990-2015
Защита от коррозии арматуры в ячеистом бетоне автоклавного твердения и бетона на легких заполнителях с открытой структурой. Методы испытаний для контроля
79.
Пункт 46
СТ РК EN 991-2015
Сборные железобетонные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение размеров
80.
Пункт 46
СТ РК EN 992-2016
Бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение плотности в сухом состоянии
81.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-1-2013
Методы испытаний строительных растворов для каменной кладки. Часть 1. Определение гранулометрического состава (путем ситового анализа)
82.
Пункт 46

ҚР СТ EN 1015-2-2013
Таспен қалауға арналған құрылыс ерітінділерін сынау әдістері. 2-бөлім. Құрылыс ерітінділерін біріктірілген сынамаларын іріктеу сынақтарға арналған үлгілерді дайындау
83.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-3-2013
Таспен қалауға арналған құрылыс ерітінділерін сынау әдістері. 3-бөлім. Жаңадан дайындалған құрылыс ерітіндінің консистенциясын (сілку үстелше көмегімен) анықтау
84.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-6-2018
Тас қалауға арналған құрылыс ерітінділері. Сынау әдістері. 6-бөлім. Ерітінді қоспалардың көлемді тығыздығын анықтау
85.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-7-2013
Таспен қалауға арналған құрылыс ерітінділерін сынау әдістері. 7-бөлім. Жаңадан дайындалған құрылыс ерітіндісіндегі ауа мөлшерін анықтау
86.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1015-9-2013
Таспен қалауға арналған құрылыс ерітінділерін сынау әдістері. 9-бөлім. Жаңадан дайындалған құрылыс ерітіндісінің өнделу уақытын және өміршендігін анықтау
87.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-10-2016
Тас қалауға арналған құрылыс балшықтары. Сынау әдістері. 10-бөлім. Қатып қалған құрылыс балшығының құрғақ кезіндегі ұнтақтық тығыздығын анықтау
88.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-11-2023
Тас қалауға арналған құрылыс езінділерін сынау әдістері. 11-бөлім. Иілу және қысу кезінде қатайған езіндінің беріктігін анықтау
89.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-12-2016
Тас қалауға арналған құрылыс балшықтары. Сынау әдістері. 12-бөлік. Сылақтың ішкі және сыртқы қабаттарын жағуға арналған қатқан балшықтардың тұтас беріктігін анықтау
90.
46-тармақ

СТ РК EN 1015-2-2013
Методы испытаний строительных растворов для каменной кладки. Часть 2. Отбор объединенных проб строительных растворов и изготовление образцов для испытаний
83.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-3-2013
Методы испытаний строительных растворов для каменной кладки. Часть 3. Определение консистенции свежеприготовленного строительного раствора (с помощью встряхивающего столика)
84.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-6-2018
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 6. Определение объемной плотности растворной смеси
85.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-7-2013
Методы испытаний строительных растворов для каменной кладки. Часть 7. Определение содержания воздуха в свежеприготовленном строительном растворе
86.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-9-2013
Методы испытаний строительных растворов для каменной кладки. Часть 9. Определение жизнеспособности и времени корректировки для свежеприготовленного строительного раствора
87.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-10-2016
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 10. Определение средней плотности сухого затвердевшего раствора
88.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-11-2023
Методы испытаний строительных растворов для каменной кладки. Часть 11. Определение прочности затвердевшего раствора при изгибе и сжатии
89.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-12-2016
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 12. Определение прочности сцепления затвердевших растворов для нанесения внутреннего и наружного слоев штукатурки на основание
90.
Пункт 46

ҚР СТ EN 1015-17-2016
Тас қалауға арналған құрылыс балшықтары. Сынау әдістері. 17-бөлік. Жаңадан дайындалған балшықта суда еритін хлоридтердің болуын анықтау
91.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-18-2016
Тас қалауға арналған құрылыс балшықтары. Сынау әдістері. 18-бөлік. Қатқан балшықта қылтүтіктік әсере ету нәтижесінде су сіңіргіщтігі коэффициентін анықтау
92.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1015-19-2016
Тас қалауға арналған құрылыс балшықтары. Сынау әдістері. 19-бөлік. Сылақ жағуға арналған қатқан балшықтардың бу өткізгіштігін анықтау
93.
46-тармақ

СТ РК EN 1015-17-2016
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 17. Определение содержания водорастворимых хлоридов в свежеприготовленном растворе
91.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-18-2016
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 18. Определение коэффициента водопоглощения в результате каппилярного действия затвердевшего раствора
92.
Пункт 46
СТ РК EN 1015-19-2016
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 19. Определение паропроницаемости затвердевшего штукатурного раствора
93.
Пункт 46

ҚР СТ EN 1015-21-2016
Тас қалауға арналған құрылыс балшықтары. Сынау әдістері. 21-бөлік. Түптөсеммен шашыранды жағуға арналған бір қабат құрылыс балшықтарының сыйымдылығын анықтау
94.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1097-1-2022
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау. 1-бөлім. Желінуге төзімділігін анықтау (микро-Деваль)
95.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-2-2016
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін анықтау. 2-бөлім. Уатуға кедергіні анықтау әдісі
96.
46-тармақ
ҚР СТ EN

СТ РК EN 1015-21-2016
Растворы строительные для каменной кладки. Методы испытаний. Часть 21. Определение совместимости однослойных строительных растворов для нанесения обрызга с основанием
94.
Пункт 46
СТ РК EN 1097-1-2022
Испытания на механические и физические свойства заполнителей. Часть 1. Определение устойчивости к истиранию (микро-Деваль)
95.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-2-2016
Испытания для определения механических и физических свойств заполнителей. Часть 2. Метод определения сопротивления дроблению
96.
Пункт 46
СТ РК EN

1097-3-2013
Толтырғыштардың механикалық және физикалық сипаттамаларын анықтауға арналған сынақтау. 3-бөлім. Үйінді тығыздығын және қуыстылығын анықтау
97.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-4-2016
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау әдістері. 4-бөлім. Құрғақ нығыздалған толтырғыштағы қуыстарды анықтау
98.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-5-2016
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау әдістері. 5-бөлім. Құрғату шкафында кептіру жолымен ылғалдылықты анықтау
99.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-6-2016
Толтырғыштардың механикалық және физикалық сипаттамаларын анықтауға арналған сынаулар. 6-бөлім. Түйіршіктер тығыздығы мен су сіңіруін анықтау
100.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-7-2022
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау. 7-бөлім. Толтырғыш бөлшектерінің тығыздығын анықтау. Пикнометр әдісі
101.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-8-2022
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау. 8-бөлім. Жылтырлану көрсеткішін анықтау
102.
46-тармақ
ҚР СТ EN
1097-9-2016
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау әдістері. 9-бөлім. Сырғуға қарсы түрпісі бар шиналардың әсері нәтижесінде желінуге тұрақтылықты анықтау
103.
46-тармақ
ҚР СТ EN

1097-3-2013
Испытания для определения механических и физических характеристик заполнителей. Часть 3. Определение насыпной плотности и пустотности
97.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-4-2016
Методы испытаний механических и физических свойств заполнителей. Часть 4. Определение пустотности сухого уплотненного заполнителя
98.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-5-2016
Методы испытаний механических и физических свойств заполнителей. Часть 5. Определение влажности методом высушивания в сушильном шкафу
99.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-6-2016
Испытания для определения механических и физических свойств заполнителей. Часть 6. Определение плотности зерен и водопоглощения
100.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-7-2022
Испытания на механические и физические свойства заполнителей. Часть 7. Определение плотности частиц наполнителя. Метод пикнометра
101.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-8-2022
Испытания на механические и физические свойства заполнителей. Часть 8. Определение показателя полируемости
102.
Пункт 46
СТ РК EN
1097-9-2016
Методы испытаний механических и физических свойств заполнителей. Часть 9. Определение устойчивости к истиранию в результате воздействий шин с шипами против скольжения
103.
Пункт 46
СТ РК EN

1097-10-2018
Толтырғыштардың механикалық және физикалық қасиеттерін сынау әдістері. 10-бөлім. Судың капиллярлық көтерілу биіктігін анықтау
104.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1351-2015
Автоклавты қатырылатын кәрез тәрізді бетон. Ию кезінде созылуға беріктігі шегін анықтау
105.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1352-2015
Автоклавты қатырылатын кәрез тәрізді бетон немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштардағы бетон. Сығу кезінде статикалық серпімділік модулін анықтау

1097-10-2018
Методы испытаний механических и физических свойств заполнителей. Часть 10. Определение высоты капиллярного подъема воды
104.
Пункт 46
СТ РК EN 1351-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение предела прочности на растяжение при изгибе
105.
Пункт 46
СТ РК EN 1352-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение статического модуля упругости при сжатии

106.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1353 -2022
Автоклавты газбетон. Ылғалдың мөлшерін анықтау
107.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1354-2016
Ашық толтырғышы бар жеңіл бетон. Қысу кезіндегі беріктігін анықтау
108.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1355-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетон немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштар негізді бетон. Сығу кезінде сырғу пішінсізденуін анықтау
109.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1356-2015
Автоклавты қатырылатын кәрез тәрізді бетоннан жасалған темірбетон элементтері немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштардағы бетоннан жасалған жеңілдетілген құрастырмалы темрібетон элементтер. Көлденең жүктеме кезінде жұмыс сипаттамаларын анықтауға арналған сынақ
110.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1367-1-2016
Толтырғыштардың эрозиялық төзімділігі мен термиялық төзімділігін сынау әдістері. 1-бөлім. Ауыспалы мұздату мен еруге төзімділігін анықтау
111.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1367-2-2016
Толтырғыштардың желге төзімділігі мен мен термиялық төзімділігін сынау әдістері. 2-бөлім. Магний сульфатының әсер етуін сынау
112.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1367-3-2018
Толтырғыштардың жылуға және эрозияға төзімділігін сынау әдістері. 3-бөлім. "Күнге күйген" белгісі бар базальтты қайнатып сынау
113.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1367-4-2016
Толтырғыштар. Термиялық қасиеттерін және үгілуге төзімділігін сынау. 4-бөлім. Кептіру кезінде шөгуін анықтау
114.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1367-5-2016
Жылу қасиеттерін және атмосфералық әсерлерден бұзылуын анықтауға арналған сынақтар. 5-бөлім. Жылу соққысына кедергісін анықтау
115.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1367-6-2018
Толтырғыштардың жылуға және эрозияға төзімділігін сынау әдістері. 6-бөлім. Тұзды ерітіндіде (NaCl) мұздату мен еруге төзімділігін анықтау
116.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 1520-2012
Жұмыс және құрастыру арқауы бар құрылымы ашық жеңіл толтырғышты бетоннан жасалған бекемделген жиынтық элементтер
117.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1521-2016
Ашық толтырғышы бар жеңіл бетон. Майысу кезіндегі беріктікті анықтау
118.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1542-2018
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жұлу кезіндегі жабысу беріктігін өлшеу
119.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1737-2016
Автоклавпен қатырылатын ұяшықты бетонның немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштағы бетонның құрамалы компоненттеріне арналған дәнекерленген арматуралы торлардың, тіректердің қосылыстарының жылжу кедергісін анықтау
120.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1738-2015
Автоклавпен қатырылатын кәрез тәрізді бетоннан жасалған жүктелмеген темірбетон элементтер. Болаттағы кернеулерді анықтау
121.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1739-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетон немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштар негізді бетон. Құрастырмалы элементтер арасындағы қосылыстарда кесуге беріктігін анықтау

106.
Пункт 46
СТ РК EN 1353-2022
Газобетон автоклавный. Определение содержания влаги
107.
Пункт 46
СТ РК EN 1354-2016
Бетон легкий с обнаженным заполнителем. Определение прочности при сжатии
108.
Пункт 46
СТ РК EN 1355-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение деформации ползучести при сжатии
109.
Пункт 46
СТ РК EN 1356-2015
Сборные железобетонные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Испытание для определения рабочих характеристик при поперечной нагрузке
110.
Пункт 46
СТ РК EN 1367-1-2016
Методы испытаний термостойкости и эрозионной стойкости заполнителей. Часть 1. Определение устойчивости к попеременному замораживанию и оттаиванию
111.
Пункт 46
СТ РК EN 1367-2-2016
Методы испытаний термостойкости и эрозионной стойкости заполнителей. Часть 2. Испытание воздействием сульфата магния
112.
Пункт 46
СТ РК EN 1367-3-2018
Методы испытаний термостойкости и эрозионной стойкости заполнителей. Часть 3. Испытание кипячением базальта с признаком "Солнечный ожог"
113.
Пункт 46
СТ РК EN 1367-4-2016
Методы испытаний термостойкости и эрозионной стойкости заполнителей. Часть 4. Определение усадки при высыхании
114.
Пункт 46
СТ РК EN 1367-5-2016
Методы испытаний термостойкости и эрозионной стойкости заполнителей. Часть 5. Определение термостойкости
115.
Пункт 46
СТ РК EN 1367-6-2018
Методы испытаний термостойкости и эрозионной стойкости заполнителей. Часть 6. Определение стойкости к замораживанию и оттаиванию в растворе соли (NaCl)
116.
Пункт 46
СТ РК ЕN 1520-2012
Элементы сборные армированные из бетона на легких заполнителях с открытой структурой с рабочей и монтажной арматурой
117.
Пункт 46
СТ РК EN 1521-2016
Бетон легкий с обнаженным заполнителем. Определение прочности при изгибе
118.
Пункт 46
СТ РК EN 1542-2018
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Измерение прочности сцепления на отрыв
119.
Пункт 46
СТ РК EN 1737-2016
Определение сопротивления сдвигу соединений сварных арматурных сеток, каркасов для сборных элементов из ячеистого бетона автоклавного твердения или бетона на легких заполнителях с открытой структурой
120.
Пункт 46
СТ РК EN 1738-2015
Железобетонные ненагруженные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения. Определение напряжений в стали
121.
Пункт 46
СТ РК EN 1739-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетона на легких заполнителях с открытой структурой. Определение прочности на срез в плоскости соединений между сборными элементами

122.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1740-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетоннан немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштар негізді бетоннан жасалған құрастырмалы темірбетон элементтер. Басымырақ тік жүктеме астында жұмыс сипаттамаларын анықтауға арналған сынақ (тік элементтер)
123.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1741-2015
Автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетоннан немесе ашық құрылымды жеңіл толтырғыштар негізді бетон. Құрастырмалы элементтер қосылыстарының жазықтығынан тыс күш салу кезінде кесуге беріктігін анықтау
124.
46-тармақ

122.
Пункт 46
СТ РК EN 1740-2015
Сборные железобетонные элементы из ячеистого бетона автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Испытание для определения рабочих характеристик преимущественно под вертикальной нагрузкой (вертикальные элементы)
123.
Пункт 46
СТ РК EN 1741-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения или бетон на легких заполнителях с открытой структурой. Определение прочности на срез при усилиях вне плоскости соединений сборных элементов
124.
Пункт 46

ҚР СТ EN 1742-2015
Ашық құрылымды автоклавта қатырылатын кәрез тәрізді бетон. Көп қабатты элементтердің әртүрлі қабаттары арасында кесуге беріктігін анықтау
125.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1744-3-2018
Толтырғыштардың химиялық қасиеттерін сынау әдістері. 3-бөлім. Толтырғыштарды сілтісіздендіру арқылы элюаттарды дайындау
126.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1744-4-2018
Толтырғыштардың химиялық қасиеттерін сынау әдістері. 4-бөлім. Битум қоспаларына арналған ұсақ толтырғыштардың суға сезімталдығын анықтау

СТ РК EN 1742-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения с открытой структурой. Определение прочности на срез между различными слоями многослойных элементов
125.
Пункт 46
СТ РК EN 1744-3-2018
Методы испытаний химических свойств заполнителей. Часть 3. Подготовка элюатов путем выщелачивания заполнителей
126.
Пункт 46
СТ РК EN 1744-4-2018
Методы испытаний химических свойств заполнителей. Часть 4. Определение чувствительности наполнителей к воде для битумных смесей

127.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1744-5-2023
Толтырғыштардың химиялық қасиеттерін сынау әдістері. 5-бөлім. Қышқылда еритін хлорид тұздарын анықтау
128.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1744-6-2018
Толтырғыштардың химиялық қасиеттерін сынау әдістері. 6-бөлім. Цементтің қатаюының басталуы уақытына қайта қолданылатын толтырғыштар құрамындағы бөлігі алынған әсерін анықтау
129.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1766-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Сынауға арналған эталондық бетон негіздері

127.
Пункт 46
СТ РК EN 1744-5-2023
Методы испытаний химических свойств заполнителей. Часть 5. Определение кислоторастворимых хлоридных солей
128.
Пункт 46
СТ РК EN 1744-6-2018
Методы испытаний химических свойств заполнителей. Часть 6. Определение влияния экстрагированного раствора вторично используемого заполнителя на время начала схватывания цемента
129.
Пункт 46
СТ РК EN 1766-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Эталонные бетонные основания для испытаний

130.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1770-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жылулық ұлғаю коэффициентін анықтау
131.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1877-1-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Эпоксидті шайырлардың реакциялық топтары. 1-бөлім. Эпоксидтік эквивалентін анықтау
132.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1877-2-2018
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынақ әдістері. Эпоксидті шайырлардың реакциялық топтары. 2-бөлім. Жалпы сілтілік сандар көмегімен амин топтарын анықтау

130.
Пункт 46
СТ РК EN 1770-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение коэффициента теплового расширения
131.
Пункт 46
СТ РК EN 1877-1-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Реакционные группы эпоксидных смол. Часть 1. Определение эпоксидного эквивалента
132.
Пункт 46
СТ РК EN 1877-2-2018
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытания. Реакционные группы эпоксидных смол. Часть 2. Определение аминных групп с помощью общего щелочного числа.

133.
46-тармақ
ҚР СТ ISO
1920-3-2011
Бетонды сынау. Үлгілерді дайындау және ұстау
134.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1920-4-2009
Бетонды сынау. 4-бөлім. Қатқан бетонның беріктігі
135.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1920-5-2009
Бетонды сынау. 5-бөлім. Беріктіктен басқа қатайған бетонның сипаттамасы
136.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1920-6-2009
Бетонды сынау. 6-бөлім. Үлгілерді іріктеу, темірбетон қаңқаларды дайындау және сынау
137.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1920-7-2009
Бетонды сынау. 7-бөлім. Қатайған бетонды бұзбай сынау

133.
Пункт 46
СТ РК ISO
1920-3-2011
Испытания бетона. Подготовка и выдержка образцов
134.
Пункт 46
СТ РК ISO 1920-4-2009
Испытания бетона. Часть 4. Прочность затвердевшего бетона
135.
Пункт 46
СТ РК ISO 1920-5-2009
Испытания бетона. Часть 5. Характеристики затвердевшего бетона иные кроме прочности
136.
Пункт 46
СТ РК ISO 1920-6-2009
Испытания бетона. Часть 6. Отбор образцов, подготовка и испытания железобетонных каркасов
137.
Пункт 46
СТ РК ISO 1920-7-2009
Испытания бетона. Часть 7. Неразрушающие испытания затвердевшего бетона

138.
46-тармақ
ҚР СТ 2088-2011
Бетонды сынау. Жаңа төселген бетон қоспасының қасиеті
139.
46-тармақ
ҚР СТ 2089-2011
Бетонды бақылау. Жаңа төселген бетон қоспасының сынамасын іріктеу
140.
46-тармақ
ҚР СТ 2197-1-2012
Бетонға арналған ұшпа күл. 1-бөлім. Анықтама, талаптар және сәйкестік критерийлері
141.
46-тармақ
ҚР СТ DIN 4030-2-2016
Суды, топырақты және газды бетонға қатынасы бойынша агрессивтілігіне бағалау. 2-бөлім. Су мен топырақтың сынамасын іріктеу және талдау

138.
Пункт 46
СТ РК 2088-2011
Испытания бетона. Смеси бетонные свежеуложенные. Свойства
139.
Пункт 46
СТ РК 2089-2011
Смеси бетонные свежеуложенные. Отбор проб (образцов) для испытаний
140.
Пункт 46
СТ РК 2197-1-2012
Зола летучая для бетона. Часть 1. Определение, требования и критерии соответствия
141.
Пункт 46
СТ РК DIN 4030-2-2016
Оценка агрессивности воды, почвы и газов к бетону. Часть 2. Отбор и анализ проб воды и почвы

153.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12192-1-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Түйірөлшемдік талдау. 1-бөлім. Құрылыс ерітіндісі қоспасының алдын ала араластырылған құрғақ құрамдастарын сынау әдістері
154.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12192-2-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Түйірөлшемдік талдау. 2-бөлім. Полимерлік байланыстырушы заттар толтырғыштарына арналған әдіс
155.
46-тармақ

153.
Пункт 46
СТ РК EN 12192-1-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Гранулометрический анализ. Часть 1. Метод испытания сухих компонентов предварительно смешанной строительной растворной смеси
154.
Пункт 46
СТ РК EN 12192-2-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Гранулометрический анализ. Часть 2. Метод для наполнителей полимерных связующих веществ
155.
Пункт 46

ҚР СТ EN 12269-1-2015
Автоклавта қатырылған кәрез тәрізді бетон. Бөренелерді сынау арқылы арқаурлық болатпен ұстасуын анықтау. 1-бөлім. Қысқа мерзімді сынау
156.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12269-2-2015
Автоклавта қатырылған кәрез тәрізді бетон. Бөренелерді сынау арқылы арқаурлық болатпен ұстасуын анықтау. 2-бөлім. Ұзақ сынау
157.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-1-2015
Жаңа даярланған бетон қоспаны сынау. 1-бөлім. Үлгілерді іріктеу
158.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-2-2012
Жаңа дайындалған бетон қоспаны сынау. 2-бөлім. Конус тұнбасын анықтау
159.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-3-2012
Жаңадан дайындалған бетон қоспаны сынау. 3-бөлім. Вебе әдісі
160.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-4-2012
Жаңадан дайындалған бетон қоспаны сынау. 4-бөлім. Тығыздалу дәрежесі
161.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-5-2012
Жаңадан дайындалған бетон қоспаны сынау. 5-бөлім. Жайылуды сынау
162.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-6-2012
Жаңадан дайындалған бетон қоспаны сынау. 6-бөлім. Тығыздық
163.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-7-2012
Жаңадан дайындалған бетон қоспаны сынау. 7-бөлім. Ауа мөлшері. Қысыммен анықтау әдістері
164.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-8-2023
Жаңа дайындалған бетон қоспасын сынау. 8-бөлім. Өздігінен нығыздалған бетон. Ағуына жасалатын сынақ
165.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-9-2018
Бетон қоспасын сынау. 9-бөлім. Өздігінен тығыздалған бетон. V-тәріздес құйғышпен сынау
166.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-10-2018
Бетон қоспасын сынау. 10-бөлім. Өздігінен тығыздалатын бетон. L- тәріздес қораппен сынау
167.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-11-2018
Бетон қоспасын сынау. 11-бөлім. Өздігінен тығыздалатын бетон. Қатпарлауын електе сынау
168.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12350-12-2018
Жаңадан жасалған бетонды сынау. 12-бөлім. Өздігінен тығыздалатын бетон. J тәріздес сақинамен сынау
169.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-1-2018
Қатқан бетонды сынау. 1-бөлім. Пішіні, өлшемдері және сыналатын үлгілер мен қалып пішіндеріне қойылатын басқа талаптар
170.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-2-2016
Қатқан бетонды сынау. 2-бөлім. Беріктігіне сынауға арналған үлгілерді дайындау және ұстау
171.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-3-2016
Қатқан бетонды сынау. 3-бөлім. Сынақ үлгілерінің сығуға беріктігі
172.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-4-2016
Қатқан бетонды сынау. 4-бөлім. Қысуға беріктік. Сынақ машиналарына арналған техникалық шарттар
173.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-5-2016
Қатқан бетонды сынау. 5-бөлім. Сынауға арналған үлгілердің бүгілуі кезіндегі беріктік
174.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-6-2016
Қатқан бетонды сынау. 6-бөлім. Сынаққа арналған үлгілерді жару кезіндегі созылуға беріктігі
175.
46-тармақ

СТ РК EN 12269-1-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение сцепления с арматурной сталью испытанием балок. Часть 1. Кратковременное испытание
156.
Пункт 46
СТ РК EN 12269-2-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение сцепления с арматурной сталью испытанием балок. Часть 2. Длительное испытание
157.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-1-2015
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 1. Отбор образцов
158.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-2-2012
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 2. Определение осадки конуса
159.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-3-2012
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 3. Метод Вебе
160.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-4-2012
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 4. Степень уплотняемости.
161.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-5-2012
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 5. Испытание на расплыв
162.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-6-2012
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 6. Плотность
163.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-7-2012
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 7. Содержание воздуха. Методы определение под давлением
164.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-8-2023
Испытание бетонной свежеприготовленной смеси. Часть 8. Самоуплотняющийся бетон. Испытание на расплыв
165.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-9-2018
Испытание бетонной смеси. Часть 9. Самоуплотняющийся бетон. Испытание V-образной воронкой
166.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-10-2018
Испытание бетонной смеси. Часть 10. Самоуплотняющийся бетон. Испытание L-образной коробкой
167.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-11-2018
Испытание бетонной смеси. Часть 11. Самоуплотняющийся бетон. Испытание расслоением на сите
168.
Пункт 46
СТ РК EN 12350-12-2018
Испытание бетонной смеси. Часть 12. Самоуплотняющийся бетон. Испытание J-образным кольцом
169.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-1-2018
Испытание затвердевшего бетона. Часть 1. Форма, размеры и другие требования к испытываемым образцам и формам
170.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-2-2016
Испытания затвердевшего бетона. Часть 2. Изготовление и выдерживание образцов для испытания на прочность
171.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-3-2016
Испытания затвердевшего бетона. Часть 3. Прочность на сжатие образцов для испытаний
172.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-4-2016
Испытания затвердевшего бетона. Часть 4. Прочность на сжатие. Технические условия на испытательные машины
173.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-5-2016
Испытания затвердевшего бетона. Часть 5. Прочность при изгибе образцов для испытаний
174.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-6-2016
Испытания затвердевшего бетона. Часть 6. Прочность на растяжение при раскалывании образцов для испытаний
175.
Пункт 46

ҚР СТ EN 12390-7-2022
Қатқан бетонды сынау. 7-бөлім. Қатайған бетонның тығыздығы
176.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-8-2022
Қатайған бетонды сынау. 8-бөлім. Қысыммен судың ену тереңдігін анықтау
177.
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TS 12390-9-2022
Қатайған бетонды сынау. 9-бөлім. Мұздатуға және мұздануға қарсы тұздармен ерітуге төзімділігі. Қабыршақтану
178.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-10-2022
Қатайған бетонды сынау. 10-бөлім. Көмірқышқыл газы мөлшерінің атмосфералық деңгейінде бетонның карбонизацияға төзімділігін анықтау

СТ РК EN 12390-7-2022
Испытания затвердевшего бетона. Часть 7. Плотность затвердевшего бетона
176.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-8-2022
Испытания затвердевшего бетона. Часть 8. Определение глубины проникновения воды под давлением
177.
Пункт 46
СТ РК CEN/TS 12390-9-2022
Испытание затвердевшего бетона. Часть 9. Стойкость к замораживанию-оттаиванию с противобледенительными солями. Шелушение
178.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-10-2022
Испытание затвердевшего бетона. Часть 10. Определение стойкости бетона к карбонизации при атмосферном уровне содержания углекислого газа

179.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12390-11-2022
Қатты бетонды сынау. 11-бөлім. Бетонның хлоридее төзіміділігін анықтау, бір бағытты диффузия
180.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12504-1-2011
Құрастырылымдағы бетонды сынау. 1-бөлім. Құрастырылым қалындығынан кесілетін бетон үлгісі үлгңлерді іріктеу, қысу кезінде зерттеу мен сынау
181.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12504-2-2017
Құрастырылымдағы бетонды сынау. 2-бөлім. Бұзбай бақылау. Кері серпіліс шамасын анықтау

179.
Пункт 46
СТ РК EN 12390-11-2022
Испытания на твердый бетон. Часть 11. Определение хлоридовостойкости бетона, однонаправленная диффузия
180.
Пункт 46
СТ РК EN 12504-1-2011
Испытание бетона в конструкциях. Часть 1. Образец бетона, вырезаемый из толщи конструкции. Отбор образцов, исследование и испытание при сжатии
181.
Пункт 46
СТ РК EN 12504-2-2017
Испытание бетона в конструкциях. Часть 2. Неразрушающий контроль. Определение величины отскока

182.
46-тармақ
ҚР СТ EN
12504-3-2014
Құрастырылымдағы бетонды сынау. 3-бөлім. Үзіп алу күшін анықтау
183.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12504-4-2014
Бетонды сынау. 4-бөлім. Ультрадыбыстық импульстің таралу жылдамдығын анықтау
184.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12617-1-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. 1-бөлім. Полимерлердің сызықтық отыруын және беттерін қорғау жүйелерін анықтау (SPS)
185.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12617-2-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. 2-бөлім. Сызақтарға енгізілетін полимерлік байланыстырғыштардың отыруы: көлемді отыру

182.
Пункт 46
СТ РК EN 12504-3-2014
Испытание бетона в конструкциях. Часть 3. Определение усилия отрыва
183.
Пункт 46
СТ РК EN 12504-4-2014
Испытание бетона в конструкциях. Часть 4. Определение скорости распространения ультразвукового импульса
184.
Пункт 46
СТ РК EN 12617-1-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Часть 1. Определение линейной усадки полимеров и систем защиты поверхностей (SPS)
185.
Пункт 46
СТ РК EN 12617-2-2019
Изделия и системы защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Часть 2. Усадка полимерных связующих, вводимых в трещины: объемная усадка

МЕМСТ 12852.6-77
Ұяшықты бетон. Сорбциялық ылғалдылықты анықтау әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
199.
46-тармақ
МЕМСТ 12852.6-2020
Ұяшықты бетон. Сорбциялық ылғалдылықты анықтау әдісі
200.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13018-2016
Бұзбай бақылау. Көзбен шолу арқылы бақылау. Жалпы қағидаттары
201.
46-тармақ
МЕМСТ
13087-81
Бетондар. Тозуды анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
202.
46-тармақ
МЕМСТ
13087-2018
Бетондар. Тозуды анықтау әдістері
203.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13383-2-2022
Гидротехникалық құрылысқа арналған толтырғыштар. 2-бөлім. Сынау әдістері
204.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13395-3-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Қолайлы жайылуды анықтау. 3-бөлім. Жөндеуге арналған бетонды аққыштыққа сынау
205.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13577-2012
Бетонға химиялық әсер ету. Судағы көміртегі қос тотығының жебір құрауыштарының мөлшерін анықтау
206.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13687-1-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жылу үйлесімділігін анықтау. 1-бөлім. Мұзқатыртпауыш тұзға батыру арқылы мұздату және еріту циклі
207.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13687-2-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жылу үйлесімділігін анықтау. 2-бөлім. Жаңбыр мен күркіруінің әсері (жылумен соғу)
208.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13687-3-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жылу үйлесімділігін анықтау. 3-бөлім. Мұзқатыртпауыш тұз әсерінсіз жылулық циклдік сынақтар
209.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13687-4-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жылу үйлесімділігін анықтау. 4-бөлім. Құрғақ жылу циклі
210.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13687-5-2019
Бетон конструкцияларын қорғауға және жөндеуге арналған бұйымдар мен жүйелер. Сынау әдістері. Жылу үйлесімділігін анықтау. 5-бөлім. Температуралық соққыға төзімділігі.
211.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13791-2023
Орнындағы құрастырылымдардың және алдын ала жасалған бетон құрауыштарының сығуға беріктігін бағалау
212.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14488-7-2017
Торкрет-бетонды сынау. 7-бөлім. Фибрамен арматураланған бетондағы фибраның мөлшері

ГОСТ 12852.6-77
Бетон ячеистый. Метод определения сорбционной влажности
Действует до 20.06.2025 г.
199.
Пункт 46
ГОСТ 12852.6-2020
Бетон ячеистый. Метод определения сорбционной влажности
200.
Пункт 46
СТ РК EN 13018-2016
Контроль неразрушающий. Визуальный контроль. Общие принципы
201.
Пункт 46
ГОСТ 13087-81
Бетоны. Методы определения истираемости
Действует до 20.06.2025 г.
202.
Пункт 46
ГОСТ 13087-2018
Бетоны. Методы определения истираемости
203.
Пункт 46
СТ РК EN 13383-2-2022
Заполнители для гидротехнического строительства. Часть 2. Методы испытаний
204.
Пункт 46
СТ РК EN 13395-3-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение удобоукладываемости. Часть 3. Испытание бетона для ремонта на текучесть
205.
Пункт 46
СТ РК EN 13577-2012
Химическое воздействие на бетон. Определение содержания агрессивных компонентов двуокиси углерода в воде
206.
Пункт 46
СТ РК EN 13687-1-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение тепловой совместимости. Часть 1. Цикл замораживания и оттаивания с погружением в антиобледенительную соль
207.
Пункт 46
СТ РК EN 13687-2-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение тепловой совместимости. Часть 2. Цикл дождя с громом (тепловой удар)
208.
Пункт 46
СТ РК EN 13687-3-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение тепловой совместимости. Часть 3. Тепловой цикл без воздействия антиобледенительной соли
209.
Пункт 46
СТ РК EN 13687-4-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение тепловой совместимости. Часть 4. Сухой тепловой цикл
210.
Пункт 46
СТ РК EN 13687-5-2019
Изделия и системы для защиты и ремонта бетонных конструкций. Методы испытаний. Определение тепловой совместимости. Часть 5. Стойкость к температурному удару.
211.
Пункт 46
СТ РК EN 13791- 2023
Оценка прочности на сжатие конструкций на месте и предварительно выполненных бетонных компонентов
212.
Пункт 46
СТ РК EN 14488-7-2017
Испытание торкрет-бетона. Часть 7. Содержание фибры в бетоне, армированном фиброй

213.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14721-2017
Метод фибробетонды сынау әдісі. Бетон қоспасындағы және қатайған бетондағы фибраның мөлшерін анықтау
214.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15057-2018
Фиброцементті пішінделген табақтар. Соққыға бірктігін сынау әдісі.
215.
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TR 15177-2022
Бетонның мұздату мен ерітудің ауыспалы әсеріне төзімділігін анықтау сынағы. Құрылымның ішкі зақымдануы
216.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15304-2015
Автоклавта қатырылатын кәріз тәрізді бетон. Аязға төзімділігін анықтау

213.
Пункт 46
СТ РК EN 14721-2017
Метод испытания металлофибробетонона. Измерение содурджания фибря в бетонной смеси и затредевшем бетоне
214.
Пункт 46
СТ РК EN 15057-2018
Фиброцементные профилированные листы. Метод испытания на ударопрочность
215.
Пункт 46
СТ РК CEN/TR 15177-2022
Испытание на определение стойкости бетона к переменному воздействию замораживания и оттаивания. Внутреннее повреждение конструкции
216.
Пункт 46
СТ РК EN 15304-2015
Ячеистый бетон автоклавного твердения. Определение морозостойкости

246.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM C173/C173M-2014
Жаңа дайындалған бетон қоспасында көлемдік әдіспен ауа мөлшерін анықтаудың стандарттық әдістемесі
Қабырғаларды қалау, қаптау және әрлеу материалдары
247.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 771-4-2011
Құрылыс блоктарына қойылатын талаптар. 4-бөлім. Автоклавты торлы бетоннан жасалған құрылыс блоктары
248.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-1-2016
Құрылыстық тас қалау элементтерін сынау әдістері. 1-бөлім. Қысу кезінде беріктігін анықтау
249.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-2-2015
Тас қалауға арналған құрылыстық элементтерді сынау әдістері. 2-бөлім. Тас қалау элементтерінде кеуектердің пайыздық құрамын анықтау (қағаздағы таңбасы бойынша)
250.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 772-3-2013
Таспен қалау элементтерін сынау әдістері. 3-бөлім. Таспен қалау қыш элементтеріндегі қуыссыз көлемі мен қуыстардың пайыздық мөлшерін гидростатикалық өлшеу әдісімен анықтау

246.
Пункт 46
СТ РК ASTM C173/C173M-2014
Стандартная методика определения содержания воздуха в свежеприготовленной бетонной смеси объемным методом
Материалы кладочные стеновые, облицовочные и отделочные
247.
Пункт 46
СТ РК ЕN 771-4-2011
Требования к строительным блокам. Часть 4. Блоки строительные из автоклавного ячеистого бетона
248.
Пункт 46
СТ РК EN 772-1-2016
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 1. Определение прочности при сжатии
249.
Пункт 46
СТ РК EN 772-2-2015
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 2. Определение процентного содержания пустот в элементах каменной кладки (по отпечатку на бумаге)
250.
Пункт 46
СТ РК ЕN 772-3-2013
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 3. Определение объема без пустот и процентного содержания пустот в керамических элементах каменной кладки методом гидростатического взвешивания

251.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 772-4-2022
Тас қалау элеметтерін сынау әдістері. 4-бөлім. Табиғи тастан жасалған тас қалау элементтерінің шынайы және орташа тығыздығын, сондай-ақ толық және ашық кеуектілігін анықтау
252.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-5-2013
Таспен қалау элементтерін сынау әдістері. 5-бөлім. Таспен қалау қыш элементтеріндегі белсенді еритін тұздардың мөлшерін анықтау.
253.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-6-2015
Тас қалау элементтерін сынау әдістері. 6-бөлім. Жеңіл бетоннан жасалған элементтерді ию кезінде созылуға беріктігін анықтау

251.
Пункт 46
СТ РК ЕN 772-4-2022
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 4. Определение истинной и средней плотности, а также полной и открытой пористости элементов каменной кладки из натурального камня
252.
Пункт 46
СТ РК EN 772-5-2013
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 5. Определение содержания активных растворимых солей в керамических элементах каменной кладки.
253.
Пункт 46
СТ РК EN 772-6-2015
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 6. Определение прочности на растяжение при изгибе элементов каменной кладки из легкого бетона

254.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 772-7-2013
Таспен қалау элементтерін сынау әдістері. 7-бөлім. Суда қайнау кезінде гидрооқшаулау қабатына арналған таспен қалау қыш элементтерінің суды сіңіруін анықтау
255.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN 772-9-2013
Таспен қалау элементтерін сынау әдістері. 9-бөлім. Құммен толтыру арқылы таспен қалау қыш және силикат элементтеріндегі қуыстардың көлемі мен пайыздық мөлшерін және қуыссыз көлемін анықтау

254.
Пункт 46
СТ РК ЕN 772-7-2013
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 7. Определение водопоглощения керамических элементов каменной кладки для гидроизоляционного слоя при кипячении в воде
255.
Пункт 46
СТ РК EN 772-9-2013
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 9. Определение объема и процентного содержания пустот и объема без пустот в керамических и силикатных элементах каменной кладки по средством заполнения песком

256.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-10-2015
Тас қалауға арналған құрылыстық элементтерді сынау әдістері. 10-бөлім. Силикат бұйымдар мен ұяшықты бетоннан жасалған бұйымдардың ылғалдығын анықтау
257.
46-тармақ
ҚР СТ ЕN
772-11-2013
Таспен қалау элементтерін сынау әдістері. 11-бөлім. Жеңіл толтырғыш салынған бетоннан, автоклавты кеуекті бетоннан, жасанды және табиғи тастан таспен қалау элементтерінің капилярлық су сіңіргіштігін және қыш элеметтерінің бастапқы су сіңіргіштігін анықтау

256.
Пункт 46
СТ РК EN 772-10-2015
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 10. Определение влажности силикатных изделий и изделий из ячеистого бетона
257.
Пункт 46
СТ РК ЕN 772-11-2013
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 11. Определение капиллярного водопоглощения элементов каменной кладки из бетона на легких заполнителях, автоклавного ячеистого бетона, искусственного и природного камня, и начального водопоглощения керамических элементов

258.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-13-2015
Тас қалау элементтерін сынау әдістері. 13-бөлім. Тас қалау элементтерінің (табиғи тастан басқа) құрғақ күйіндегі абсолютті және жорымал тығыздығын анықтау
259.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-14-2015
Тас қалауға арналған құрылыстық элементтерді сынау әдістері. 14-бөлім. Кеуекті толтырғышты бетон мен жасанды тастан жасалған элеменнтер мен блоктардың ылғалдан ақаулануын анықтау
260.
46-тармақ

258.
Пункт 46
СТ РК EN 772-13-2015
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 13. Определение абсолютной и кажущейся плотности в сухом состоянии элементов каменной кладки (кроме природного камня)
259.
Пункт 46
СТ РК EN 772-14-2015
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 14. Определение влажностной деформации элементов и блоков из бетона на пористых заполнителях и искусственного камня
260.
Пункт 46

ҚР СТ EN 772-16-2014
Таспен қалау элементтерін сынау әдістері. 16-бөлім. Өлшемін анықтау
261.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-18-2015
Тас қалауға арналған құрылыстық элементтерді сынау әдістері. 18-бөлім. Силикат блоктардың аязға төзімділігін анықтау
262.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-19-2015
Тас қалауға арналған құрылыстық элементтерді сынау әдістері. 19-бөлім. Көлденең қеуекті ірі пішінді бұйымдарды ылғалдау кезінде ұзаруын анықтау
263.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-20-2015
Тас қалауға арналған құрылыстық элементтерді сынау әдістері. 20-бөлім. Тас қалау элементтері беттерінің жазықтығын анықтау
264.
46-тармақ
ҚР СТ EN 772-21-2015
Тас қалау элементтерін сынау әдістері. 21-бөлім. Суық суды сіңіру арқылы қыш және силикат кірпіштің су сіңіргіштігін анықтау
265.
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TS 772-22-2016
Құрылыстық тас қалау элементтерін сынау әдістері. 22-бөлім. Сазды тас қалаудың мұздатуға/ерітуге қарсылығын анықтау
266.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-2-2013
Таспен қалаудың қосымша құрауыштарын сынау әдістері. 2-бөлім. Құрылыс қосылыстарында қалаудың көлденең жіктеріне арналған дайын арқаудың ілінісу беріктігін анықтау
267.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-3-2013
Таспен қалаудың қосымша құрауыштарын сынау әдістері. 3-бөлім. Қалаудың көлденең жіктеріне арналған дайын арқаудағы дәнекерлеу жіктерінің қимасына түсетін жол берілетін жүктемелерді анықтау
268.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-4-2013
Таспен қалаудың қосымша құрауыштарын сынау әдістері. 4-бөлім. Қамыттардың жүк көтергіштігін және жүктеме түсіргенде иілу сипаттамаларын анықтау.
269.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-5-2015
Таспен қалаудың қосымша құрауыштарын сынау әдістері. 5-бөлім. Созуға және сығуға түсірілетін жүктемелерді, таспен қалауды бекітетін анкерлерге арналған жүктеме түсіргенде пішінін өзгерту сипаттамаларын анықтау (екі элементтер арасында сынау).
270.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-6-2015
Таспен қалаудың қосымша құрауыштарын сынау әдістері. 6-бөлім. Тас қалауды бекітетін анкерлер үшін жүктеме астында созылу мен қысылуға арналған рұқсат етілетін жүктемені және ақаулану сипаттамаларын анықтау (бір жағынан сынау)
271.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-7-2015
Тас қалауға арналған қосалқы құрауыштарды сынау әдістері. 7-бөлім. Жылжығыштыққа және кесуге төзімді қалауды бекітетін анкерлерді кесуге түсетін жол берілетін жүктемені және жүктемемен пішінсіздену сипаттамасын анықтау (құрылыс қосындыларына арналған екі элемент арасындағы сынақ)
272.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-8-2015
Тас қалауға арналған қосалқы құрауыштарды сынау әдістері. 8-бөлім. Ағаш белдеу шетінің тіреуіне арналған болат қамыттардың беріктігі мен қаттылығын анықтау

СТ РК EN 772-16-2014
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 16. Определение размеров
261.
Пункт 46
СТ РК EN 772-18-2015
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 18. Определение морозостойкости силикатных блоков
262.
Пункт 46
СТ РК EN 772-19-2015
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 19. Определение удлинения при увлажнении крупноформатных изделий с горизонтальными пустотами
263.
Пункт 46
СТ РК EN 772-20-2015
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 20. Определение плоскостности поверхностей элементов каменной кладки
264.
Пункт 46
СТ РК EN 772-21-2015
Методы испытаний элементов каменной кладки. Часть 21. Определение водопоглощения керамического и силикатного кирпича посредством абсорбции холодной воды
265.
Пункт 46
СТ РК CEN/TS 772-22-2016
Методы испытаний строительных элементов каменной кладки. Часть 22. Определение стойкости замораживанию/оттаиванию элементов глиняной каменной кладки
266.
Пункт 46
СТ РК EN 846-2-2013
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 2. Определение прочности сцепления сетки заводского изготовления для армирования горизонтальных швов кладки.
267.
Пункт 46
СТ РК EN 846-3-2013
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 3. Определение допускаемой нагрузки на срез сварных швов сетки заводского изготовления для армирования горизонтальных швов кладки.
268.
Пункт 46
СТ РК EN 846-4-2013
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 4. Определение характеристик допустимой нагрузки и деформации пластин под нагрузкой.
269.
Пункт 46
СТ РК EN 846-5-2015
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 5. Определение характеристик допустимой нагрузки при растяжении и сжатии, и деформации под нагрузкой анкеров связи (испытание между двумя элементами)
270.
Пункт 46
СТ РК EN 846-6-2015
Методы испытаний вспомогательных компонентов каменной кладки. Часть 6. Определение допускаемой нагрузки на растяжение и сжатие, и характеристик деформации под нагрузкой для анкеров, крепящих каменную кладку (испытание с одной стороны)
271.
Пункт 46
СТ РК EN 846-7-2015
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 7. Определение допустимой нагрузки на срез и характеристик деформации под нагрузкой анкеров, крепящих кладку, стойких к срезу и скольжению (испытание между двумя элементами для строительных соединений)
272.
Пункт 46
СТ РК EN 846-8-2015
Методы испытания вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 8. Определение прочности и жесткости стальных хомутов для опоры конца деревянной балки

273.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-9-2023
Тас қалауға үшін арналған қосалқы элементтерді сынау әдістері. 9-бөлім. Далдашалардың иілуге және жылжуға қарсы кедергісін анықтау
274.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-10-2015
Тас қалауға арналған қосалқы құрауыштарды сынау әдістері. 10-бөлім. Жол берілетін жүктемені және аспа жүктемесі астындағы бүгілу сипаттамасын анықтау
275.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-11-2015
Тас қалауға арналған қосалқы құрауыштарды сынау әдістері. 11-бөлім. Далдашалардың өлшемдерін және бүгілуін анықтау
276.
46-тармақ
ҚР СТ EN 846-13-2015
Тас қалауға арналған қосалқы құрауыштарды сынау әдістері. 13-бөлім. Соққыға, абразивті әсеріне және органикалық жабындардың жемірілуіне беріктігін анықтау
277.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1052-2-2023
Тас қалауды сынау әдістері. 2-бөлім. Ию кезінде созылуға беріктігін анықтау
278.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1052-3-2012
Тас қалауды сынау әдістері. 3-бөлім. Кесу (жылжыту) кезіндегі бастапқы беріктікті анықтау
279.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1052-4-2012
Тас қалауды сынау әдістері. 4-бөлім. Гидрооқшаулау қабаты бойынша бөлік (жылжыту) беріктігін анықтау
280.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1052-5-2012
Таспен қалауды сынау әдістері. 5-бөлім. Ию моменті әдісімен ілінісу беріктігін анықтау
281.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1364-1-2016
Жүктеме түспейтін ғимарат элементтерін отқа төзімділікке сынау. 1-бөлім. Аражабындар
282.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1364-2-2015
Салмақ түспейтін ғимарат элементтері. Отқа төзімділігін сынау. 2-бөлім. Аспалы төбелер
283.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1364-3-2016
Жүктеме түспейтін ғимарат элементтерін отқа төзімділікке сынау. 3-бөлім. Аспа қасбеттер. Толық пішін (толық жинақ)
284.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1364-4-2015
Салмақ түспейтін ғимарат элементтері. Отқа төзімділігін сынау. 4-бөлім. Қалқа қабырғалар. Бөліктердің конфигурациясы
285.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1745-2014
Таспен қалау және таспен қалауға арналған бұйымдар. Есептелген меншікті жылу қорғау сипаттамаларын анықтау әдістері
286.
46-тармақ
ҚР СТ 1904-2009
Құрылыс және әрлеу материалдары. Ілулі төбелер. Отқа төзімділікті сынау әдісі.
287.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1936-2014
Табиғи тасты сынау әдістері. Нақты және күтілетін тығыздығы, жалпы және ашық кеуектілікті анықтау
288.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1937-2023
Едендерді тегістеуге және түзетуге арналған гидравликалық тұтқырлар негізіндегі қоспаларды сынау әдісі. Стандартты араластыру рәсімдері
289.
46-тармақ
ҚР СТ EN 3540-2020
Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізетін элементтері бар қаңқа типті салмақ түспейтін сыртқы қабырғалар. Отқа төзімділігін және өртке қауіптілігін сынау әдістері
290.
46-тармақ
МЕМСТ 7025-91
Керамикалық және силикатты кірпіш пен тастар. Суды сіңуінің, тығыздығын анықтау және аязға төзімділікті бақылау әдістері

273.
Пункт 46
СТ РК EN 846-9-2023
Методы испытаний вспомогательных элементов для каменной кладки. Часть 9. Определение сопротивления изгибу и сдвигу перемычек
274.
Пункт 46
СТ РК EN 846-10-2015
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 10. Определение допустимой нагрузки и характеристик прогиба под нагрузкой консоли
275.
Пункт 46
СТ РК EN 846-11-2015
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 11. Определение размеров и изгиба перемычек
276.
Пункт 46
СТ РК EN 846-13-2015
Методы испытаний вспомогательных элементов каменной кладки. Часть 13. Определение прочности на удар, на абразивное воздействие и коррозию органических покрытий
277.
Пункт 46
СТ РК EN 1052-2-2023
Методы испытаний каменной кладки. Часть 2. Определение прочности на растяжение при изгибе
278.
Пункт 46
СТ РК EN 1052-3-2012
Методы испытаний каменной кладки. Часть 3. Определение начальной прочности при срезе (сдвиге).
279.
Пункт 46
СТ РК EN 1052-4-2012
Методы испытаний каменной кладки. Часть 4. Определение прочности на срез (сдвиг) по гидроизоляционному слою
280.
Пункт 46
СТ РК EN 1052-5-2012
Методы испытаний каменной кладки. Часть 5. Определение прочности сцепления методом изгибающего момента
281.
Пункт 46
СТ РК EN 1364-1-2016
Испытания на огнестойкость ненесущих элементов. Часть 1. Стены
282.
Пункт 46
СТ РК EN 1364-2-2015
Элементы зданий, не несущие нагрузки. Испытания на огнестойкость. Часть 2. Подвесные потолки
283.
Пункт 46
СТ РК EN 1364-3-2016
Испытания на огнестойкость ненесущих элементов. Часть 3. Навесные фасады. Полная конфигурация (полная сборка)
284.
Пункт 46
СТ РК EN 1364-4-2015
Элементы зданий, ненесущие нагрузки. Испытания на огнестойкость. Часть 4. Экранные стены конфигурация части
285.
Пункт 46
СТ РК EN 1745-2014
Кладка каменная и изделия для каменной кладки. Методы определения теплотехнических показателей
286.
Пункт 46
СТ РК 1904-2009
Строительные и отделочные материалы. Потолки подвесные. Метод испытания на огнестойкость.
287.
Пункт 46
СТ РК EN 1936-2014
Методы испытаний природного камня. Определение истинной и кажущейся плотности, общей и открытой пористости
288.
Пункт 46
СТ РК EN 1937-2023
Метод испытания смесей на основе гидравлических вяжущих для заглаживания и выравнивания полов. Стандартные процедуры смешивания
289.
Пункт 46
СТ РК 3540-2020
Конструкции строительные. Стены наружные ненесущие каркасного типа с наличием светопропускающих элементов. Методы испытаний на огнестойкость и пожарную опасность
290.
Пункт 46
ГОСТ 7025-91
Кирпич и камни керамические и силикатные. Методы определения водопоглощения, плотности и контроля морозостойкости

291.
46-тармақ
МЕМСТ 8462-85
Қабырға материалдары. Қысу және иілу кезіндегі беріктілік шектерін анықтау әдістері
292.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13963-2017
Гипс плиталарының тігістерін толтыруға арналған материалдар. Анықтамалар, талаптар және әдістері
293.
46-тармақ
МЕМСТ 20182-74
Желімделген асбестцементті конструкциялар. Жылжыту кезінде желім қосылыстарының беріктігін анықтау әдісі
294.
46-тармақ
МЕМСТ 24332-88
Силикатты кірпіш пен тастар. Қысу беріктігін анықтаудың ультрадыбыстық әдісі
295.
46-тармақ
МЕМСТ 24992-2014
Тас конструкциялары. Тас қалауында ілінісу беріктігін анықтау әдісі
296.
46-тармақ
МЕМСТ 27180-2001
Керамикалық плиткалар. Сынау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
297.
46-тармақ
МЕМСТ 27180-2019
Керамикалық плиткалар. Сынау әдістері
298.
46-тармақ
МЕМСТ 28089-2012
Қабырғалық құрылыс конструкциялары. Негізі бар қаптамалық тақтайшалардың ілінісу беріктігін анықтау әдісі
299.
46-тармақ
МЕМСТ 30629-2011
Тау жыныстарынан жасалған қаптау материалдары мен бұйымдары. Сынау әдістері
Жылу және дыбыс оқшаулағыш материалдар мен бұйымдар
300.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 717-1-2016
Акустика. Ғимараттар мен құрылыс элементтерінде дыбыс оқшаулануды бағалау. 1-бөлім. Әуе шуынан оқшаулау
301.
46-тармақ
МЕМСТ EN 822-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ұзындығы мен еңін анықтау әдісі
302.
46-тармақ
МЕМСТ EN 823-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қалыңдығын анықтау әдісі
303.
46-тармақ
МЕМСТ EN 824-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Тіктөртбұрыштан ауытқуды анықтау әдісі
304.
46-тармақ
МЕМСТ EN 825-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Жазықтықтан ауытқуды анықтау әдісі
305.
46-тармақ
МЕМСТ EN 826-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысу сипаттамаларын анықтау әдісі
306.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1593-2016
Бақылау бұзылмайды. Тығыздық сынағы. Көпіршікті қалыптастыру сынамасын қолдану әдісі
307.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1602-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Көрінетін сияқты тығыздықты анықтау әдісі
308.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1604-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Берілген температура мен ылғалдылық кезінде өлшемдердің тұрақтылығын анықтау әдісі
309.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1605-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Берілген қысу жүктемесі мен температурасы кезінде деформацияны анықтау әдісі
310.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1606-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысу кезінде сырғуды анықтау әдісі

291.
Пункт 46
ГОСТ 8462-85
Материалы стеновые. Методы определения пределов прочности при сжатии и изгибе
292.
Пункт 46
СТ РК EN 13963-2017
Материалы для заполнения швов гипсовых плит. Определения, требования и методы испытаний
293.
Пункт 46
ГОСТ 20182-74
Конструкции асбестоцементные клееные. Метод определения прочности клеевых соединений при сдвиге
294.
Пункт 46
ГОСТ 24332-88
Кирпич и камни силикатные. Ультразвуковой метод определения прочности при сжатии
295.
Пункт 46
ГОСТ 24992-2014
Конструкции каменные. Метод определения прочности сцепления в каменной кладке
296.
Пункт 46
ГОСТ 27180-2001
Плитки керамические. Методы испытаний
Действует до 20.06.2025 г.
297.
Пункт 46
ГОСТ 27180-2019
Плитки керамические. Методы испытаний
298.
Пункт 46
ГОСТ 28089-2012
Конструкции строительные стеновые. Метод определения прочности сцепления облицовочных плиток с основанием
299.
Пункт 46
ГОСТ 30629-2011
Материалы и изделия облицовочные из горных пород. Методы испытаний
Материалы и изделия тепло- и звукоизоляционные
300.
Пункт 46
СТ РК ISO 717-1-2016
Акустика. Оценка звукоизоляции в зданиях и строительных элементах. Часть 1. Изоляция от воздушного шума
301.
Пункт 46
ГОСТ EN
822-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения длины и ширины
302.
Пункт 46
ГОСТ EN
823-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения толщины
303.
Пункт 46
ГОСТ EN
824-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения отклонения от прямоугольности
304.
Пункт 46
ГОСТ EN
825-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения отклонения от плоскостности
305.
Пункт 46
ГОСТ EN
826-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения характеристик сжатия
306.
Пункт 46
СТ РК EN 1593-2016
Контроль неразрушающий. Испытание на герметичность. Метод с применением пробы на образование пузырьков
307.
Пункт 46
ГОСТ EN 1602-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения кажущейся плотности
308.
Пункт 46
ГОСТ EN 1604-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения стабильности размеров при заданной температуре и влажности
309.
Пункт 46
ГОСТ EN 1605-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения деформации при заданной сжимающей нагрузке и температуре
310.
Пункт 46
ГОСТ EN 1606-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения ползучести при сжатии

311.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1607-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Жоғарғы беттеріне перпендикуляр созылу беріктікті анықтау әдісі
312.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1608-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Жоғарғы беттеріне параллель созылғанда беріктікті анықтау әдісі
313.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1609-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысқа мерзімді ішінара батыру кезінде су сіңіруді анықтау әдісі

311.
Пункт 46
ГОСТ EN 1607-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения прочности при растяжении перпендикулярно к лицевым поверхностям
312.
Пункт 46
ГОСТ EN 1608-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения прочности при растяжении параллельно лицевым поверхностям
313.
Пункт 46
ГОСТ EN 1609-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения водопоглощения при кратковременном частичном погружении

314.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1610-2016
Құрғату және кәріз құбырларын төсеу және сынау
315.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1716-2020
Құрылыс бұйымдары. Отқа төзімділігін сынау. Жану жылуын анықтау (жылу шығару қабілеттілігі)
316.
46-тармақ
ҚР СТ 2001-2010
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Берілген температура мен ылғалдылықта өлшемдердің тұрақтылығын анықтау
317.
46-тармақ
ҚР СТ
2363-2013
Геотекстильді материалдар және олардың негізіндегі бұйымдар. Жүктемесіз үлгі жазықтығына перпендикуляр бағытта су өткізгіштік сипаттамаларын анықтау

314.
Пункт 46
СТ РК EN 1610-2016
Прокладка и испытания дренажных и канализационных труб
315.
Пункт 46
СТ РК ISO 1716-2020
Изделия строительные. Испытание на огнестойкость. Определение теплоты сгорания (теплотворная способность)
316.
Пункт 46
СТ РК 2001-2010
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения стабильности размеров при заданной температуре и влажности
317.
Пункт 46
СТ РК 2363-2013
Материалы геотекстильные и изделия на их основе. Определение характеристик водопроницаемости в направлении, перпендикулярном к плоскости образца, без нагрузки

318.
46-тармақ
ҚР СТ
2364-2013
Геотекстильді материалдар және олардың негізінде жасалған бұйымдар. Тегіс бетте су өткізгіштігін қабілетін анықтау
319.
46-тармақ
ҚР СТ
2365-2013
Геосинтетикалық материалдар. Динамикалық жүктеме кезінде перфорацияны сынау (көлбеу конуспен сынау)
320.
46-тармақ
ҚР СТ 2410-2013
Жылу оқшаулайтын құрылыс бұйымдары. Жылу оқшаулау материалдарына желімдік затты және негізгі жабынды созу кезінде ілінісу беріктігін анықтау

318.
Пункт 46
СТ РК 2364-2013
Материалы геотекстильные и изделия на их основе. Определение водопропускной способности плоской поверхности
319.
Пункт 46
СТ РК 2365-2013
Материалы геосинтетические. Испытание перфорации при динамической нагрузке (испытание падающим конусом)
320.
Пункт 46
СТ РК 2410-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение прочности сцепления при растяжении клеевого вещества и основного покрытия к теплоизоляционному материалу

321.
46-тармақ
ҚР СТ
2411-2013
Жылу оқшаулайтын құрылыс бұйымдары. Шыны талшықтан жасалған бекемделген фасадтық торларының механикалық қасиеттерін анықтау әдісі
322.
46-тармақ
МЕМСТ 4333-2014
Мұнай өнімдері. Ашық тигельдегі тұтану және тұтану температурасын анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
323.
46-тармақ
МЕМСТ 4333-2021
Мұнай өнімдері. Ашық тигельдегі тұтану және тұтану температурасын анықтау әдістері
324.
46-тармақ

321.
Пункт 46
СТ РК 2411-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Метод определения механических свойств армирующих фасадных сеток из стекловолокна
322.
Пункт 46
ГОСТ 4333-2014
Нефтепродукты. Методы определения температур вспышки и воспламенения в открытом тигле
Действует до 20.06.2025 г.
323.
Пункт 46
ГОСТ 4333-2021
Нефтепродукты. Методы определения температур вспышки и воспламенения в открытом тигле
324.
Пункт 46

ҚР СТ ISO 4590-2017
Қатты кеуектер қабаттар. Ашық және жабық кеуектердің көлемдік пайызын анықтау
325.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 4897-2016
Поропласттар. Төмен температурада қатты материалдардың сызықтық созылу коэффициентін анықтау
326.
46-тармақ
ҚР СТ ИСO 6946-2011
Ғимарат құрауыштары және құрастырылымдық элементтер. Жылулық кедергі және жылу берілу коэффициенті. Есептеу әдісі
327.
46-тармақ
МЕМСТ 7076-99
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Стационарлық жылу режимі кезінде жылу өткізгіштікті және термиялық кедергіні анықтау әдісі
328.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8302-2015
Жылу оқшаулау. Стационарлық режимде жылу кедергісін және ілеспе сипаттамаларды анықтау. Жабық ыстық тақта әдісі
329.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8894-1-2018
Отқа төзімді материалдар. Жылуөткізгіштікті анықтау. 1-бөлім. Қыздырылған сым әдістері (айқыш орналастыру және кедергі термометрі)
330.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8894-2-2019
Отқа төзімді материалдар. Жылуөткізгішті анықтау. 2-бөлім. Ыстық сым (параллелді) әдісі
331.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9869-1-2015
Жылу оқшаулау. Құрылыс элементтері. Жылу кедергісінің орны және жылу беру коэффициенті бойынша өлшеу. 1-бөлім. Жылу ағынын өлшеуішті қолданып жасалатын әдіс
332.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9972-2012
Ғимараттардың жылу оқшаулау қасиеттері. Ғимараттардың ауа өткізгіштігін анықтау. Ауаны желдеткішпен айдау әдісі
333.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 10140-2-2018
Акустика. Ғимарат элементтерінің дыбыс оқшаулауыштығын зертханалық өлшеу. 2-бөлім. Ауа шуынан дыбыс оқшаулауыштығын өлшеу
334.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 10140-3-2018
Акустика. Ғимарат элементтерінің дыбыс оқшаулауыштығын зертханалық өлшеу. 3-бөлім. Соққы шуынан дыбыс оқшаулауыштығын өлшеу
335.
46-тармақ
МЕМСТ 11501-78
Мұнай битумдары. Иненің ену тереңдігін анықтау әдісі
336.
46-тармақ
МЕМСТ 11506-73
Мұнай битумдары. Сақина мен шар арқылы жұмсарту температурасын анықтау әдісі
337.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12085-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Сынауға арналған үлгілердің сызықтық өлшемдерін анықтау әдістері
338.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12086-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Бу өткізгіштіктің сипаттамаларын анықтау әдісі
339.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12087-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ұзақ батыру кезінде су сіңіруді анықтау әдістері
340.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12088-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ұзақ уақыт бойы диффузиялық ылғал сіңіруді анықтау әдісі
341.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12089-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Иілу сипаттамаларын анықтау әдістері

СТ РК ISO 4590-2017
Поропласты жесткие. Определение объемного процентного соотношения открытых и закрытых пор
325.
Пункт 46
СТ РК ISO 4897-2016
Поропласты. Определение коэффициента линейного термического расширения жестких материалов при пониженных температурах
326.
Пункт 46
СТ РК ИСO 6946-2011
Компоненты здания и конструктивные элементы. Тепловое сопротивление и коэффициент теплопередачи. Метод расчета
327.
Пункт 46
ГОСТ 7076-99
Материалы и изделия строительные. Метод определения теплопроводности и термического сопротивления при стационарном тепловом режиме
328.
Пункт 46
СТ РК ISO 8302-2015
Теплоизоляция. Определение теплового сопротивления и соответствующих характеристик в стационарном режиме. Метод закрытой горячей плиты
329.
Пункт 46
СТ РК ISO 8894-1-2018
Материалы огнеупорные. Определение теплопроводности. Часть 1. Методы нагретой проволоки (расстановки крестом и термометр сопротивления)
330.
Пункт 46
СТ РК ISO 8894-2-2019
Материалы огнеупорные. Определение теплопроводности. Часть 2. Метод горячей проволоки (параллельный)
331.
Пункт 46
СТ РК ISO 9869-1-2015
Теплоизоляция. Строительные элементы. Измерение по месту теплового сопротивления и коэффициента теплопередачи. Часть 1. Метод с применением измерителя теплового потока
332.
Пункт 46
СТ РК ISO 9972-2012
Теплоизоляционные свойства зданий. Определение воздухопроницаемости зданий. Метод нагнетания воздуха вентилятором
333.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 10140-2-2018
Акустика. Лабораторные измерения звукоизоляции элементов зданий. Часть 2. Измерение звукоизоляции воздушного шума
334.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 10140-3-2018
Акустика Лабораторные измерения звукоизоляции элементов зданий. Часть 3. Измерение звукоизоляции ударного шума
335.
Пункт 46
ГОСТ 11501-78
Битумы нефтяные. Метод определения глубины проникания иглы
336.
Пункт 46
ГОСТ 11506-73
Битумы нефтяные. Метод определения температуры размягчения по кольцу и шару
337.
Пункт 46
ГОСТ EN 12085-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения линейных размеров образцов, предназначенных для испытаний
338.
Пункт 46
ГОСТ EN 12086-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения характеристик паропроницаемости
339.
Пункт 46
ГОСТ EN 12087-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения водопоглощения при длительном погружении
340.
Пункт 46
ГОСТ EN 12088-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения диффузного влагопоглощения в течение длительного времени
341.
Пункт 46
ГОСТ EN 12089-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения характеристик изгиба

342.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12090-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Ығысу сипаттамаларын анықтау әдістері
343.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12354-2-2018
Ғимараттар акустикасы. Элементтерінің сипаттамалары бойынша ғимараттардың акустикалық сипаттамаларын есептеу әдісі. 2 бөлім. Үй-жайлар арасындағы соққылық шуды дыбыстық оқшаулау
344.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12430-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Шоғырланған жүктеме әрекеті кезінде беріктікті анықтау әдістері
345.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12431-2011
Қалқымалы едендерде құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қалыңдығын өлшеу әдісі
346.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12567-1-2015
Терезелер мен есіктердің сипаттамасы. Жылу камерасы көмегімен коэффициентті анықтау. 1-бөлім. Терезелер мен есіктертің жиынтығы
347.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12570-2008
Құрылыс материалдары мен бұйымдарының гидротермиялық пайдалану сипаттамаласы. Жоғары температура кезінде кептіру жолымен ылғалдың мөлшерін анықтау
348.
46-тармақ
ҚР СТ EN
ISO 12572-2023
Құрылыс материалдары мен бұйымдарының жылу-ылғалдылық сипаттамалары. Бу өткізгіштік қасиеттерін анықтау. Тостаған әдісі
349.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12623-2012
Құрылыс жабдықтарына және өнеркәсіп қондырғыларына арналған жылумен оқшауланған бұйымдар. Құбырдың алдын ала қапталған оқшаулауын жартылай батыру кезінде қысқа мерзімді су сіңіруін анықтау
350.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12624-2015
Ғимараттар жабдығына және өнеркәсіптік қондырғыларына арналған жылуоқшаулау бұйымдары. Суда еритін хлоридтердің, фторидтердің, силикаттардың, натрий иондарының және рН іздік концентрацияларын анықтау
351.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12628 -2012
Құрылыс жабдықтарына және өнеркәсіп қондырғыларына арналған жылумен оқшауланған бұйымдар. Құбырдың алдын ала қалыпталған оқшаулауының өлшемдерін, перпендикулярлығын және сызықтығын анықтау
352.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12629-2012
Құрылыс жабдықтары мен өнеркәсіптік қондырғыларға арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Алдын ала қалыпталған құбыр оқшаулауының бу өткізгіштігін анықтау
353.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12664-2016
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жылу-техникалық сипаттамалар. Қорғалған жылу тілімшелері мен жылу өлшегіш əдісімен жылу беруге кедергіні анықтау. Жылу беруге орташа жəне жоғарғы кедергісі бар құрғақ жəне дымқыл бұйымдар.
354.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12968-2015
Жылу оқшаулағыш құрылыс бұйымдары. Сыртқы жылу оқшаулағыш композициялық жүйелерді тарту кедергісін анықтау (ETICS) (көбікті блогын сынау)
355.
46-тармақ
МЕМСТ EN 13467-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтары үшін қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта жасалған цилиндрлердің өлшемін, тіктөртбұрыштығы мен тік сызықтығынан ауытқуларды анықтау әдістері

342.
Пункт 46
ГОСТ EN 12090-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения характеристик сдвига
343.
Пункт 46
СТ РК ISO 12354-2-2018
Акустика зданий. Методы расчета акустических характеристик зданий по характеристикам их элементов. Часть 2. Звукоизоляция ударного шума между помещениями
344.
Пункт 46
ГОСТ EN 12430-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Методы определения прочности при действии сосредоточенной нагрузки
345.
Пункт 46
ГОСТ EN 12431-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве в плавающих полах. Метод измерения толщины
346.
Пункт 46
СТ РК ISO 12567-1-2015
Характеристика тепловая окон и дверей. Определение коэффициента теплопередачи с помощью термокамеры. Часть 1. Комплект окон и дверей
347.
Пункт 46
СТ РК ИСО 12570-2008
Гидротермические эксплуатационные характеристики строительных материалов и изделий. Определение содержания влаги путем высушивания при повышенной температуре
348.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 12572-2023
Тепловлажностные характеристики строительных материалов и изделий. Определение свойств паропроницаемости. Метод чашки
349.
Пункт 46
СТ РК ISO 12623-2012
Изделия теплоизоляционные для строительного оборудования и промышленных установок. Определение кратковременного водопоглощения при частичном погружении предварительно отформованной изоляции трубы
350.
Пункт 46
СТ РК ISO 12624-2015
Изделия теплоизоляционные для оборудования зданий и промышленных установок. Определение следовых концентраций водорастворимых, ионов натрия и рН
351.
Пункт 46
СТ РК ISO 12628-2012
Изделия теплоизоляционные для строительного оборудования и промышленных установок. Определение размеров, перпендикулярности и линейности предварительно отформованной изоляции трубы
352.
Пункт 46
СТ РК ISO 12629-2012
Изделия теплоизоляционные для строительного оборудования и промышленных установок. Определение паропроницаемости предварительно отформованной изоляции трубы
353.
Пункт 46
СТ РК EN 12664-2016
Материалы и изделия строительные. Теплотехнические характеристики. Определение сопротивления теплопередаче по методу защищенных термопластин и тепломера. Сухие и влажные изделия со средним и низким сопротивлением теплопередаче
354.
Пункт 46
СТ РК ISO 12968-2015
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение сопротивления вытягиванию наружных теплоизоляционных композиционных систем (ETICS) (испытание пенного блока)
355.
Пункт 46
ГОСТ EN 13467-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Методы определения размеров, отклонений от прямоугольности и прямолинейности цилиндров заводского изготовления

356.
46-тармақ
МЕМСТ EN 13470-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта дайындалған цилиндрлердің көрінетін сияқты тығыздығын анықтау әдісі
357.
46-тармақ
МЕМСТ EN 13471-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Анықтау әдісі
358.
46-тармақ
МЕМСТ 14256-2000
Электр және жылу оқшаулағыш маталы таспалар. Техникалық шарттар
359.
46-тармақ
МЕМСТ EN 14707-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта дайындалған цилиндрлердің ең жоғары жұмыс температурасын анықтау әдісі
360.
46-тармақ
МЕМСТ 16297-80
Дыбыс оқшаулағыш және дыбыс жұтатын материалдар. Сынау әдістері
361.
46-тармақ
МЕМСТ 16381-77
Жылу оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
362.
46-тармақ
МЕМСТ 16381-2022
Жылу оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Жіктеу және жалпы техникалық талаптар
363.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16534-2013
Құрылыс жылуоқшаулауыш өнімдері. Сығымдау барысында сырғуын анықтау
364.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16535-2013
Құрылыс жылуоқшаулауыш өнімдері. Батыру кезінде ұзақ мерзімді су сіңіргіштігін анықтау
365.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16536-2013
Құрылыс жылуоқшаулауыш өнімдері. Диффузия кезінде ұзақ уақыт су сіңіргіштігін анықтау
366.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16537-2013
Құрылыс жылуоқшаулауыш өнімдері. Жылжыту барысында сипаттамаларды анықтау
367.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16544-2013
Құрылыс жылуоқшаулауыш өнімдері. Белгіленге температурада және ылғалдылықта ылғалды теңдікке дейін кондиционерлеу
368.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16545 -2013
Құрылыс жылуоқшаулауыш өнімдері. Циклдік жүктеу барысында сипаттамаларды анықтау
369.
46-тармақ
МЕМСТ 17177-94
Жылу оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Сынау әдістері
370.
46-тармақ
МЕМСТ 18866-93
Минералды мақта өндіру үшін домна шлактарынан жасалған шағылтас. Техникалық шарттар
371.
46-тармақ
МЕМСТ 20916-87
Резолді фенолоформальгдегидті шайырдың негізінде көбіктен жасалған жылу оқшаулағыш плиталар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
372.
46-тармақ
МЕМСТ 20916-2021
Резолді фенолоформальгдегидті шайырдың негізінде көбіктен жасалған жылу оқшаулағыш плиталар. Техникалық шарттар
373.
46-тармақ
МЕМСТ 21880-2011
Минералды мақтадан тігілген жылу оқшаулағыш маттар. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
374.
46-тармақ
МЕМСТ 21880-2022
Минералды мақтадан тігілген жылу оқшаулағыш маттар. Техникалық шарттар
375.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 22452-2015
Ағаш құрастырылымдар. Қабырғаларға арналған жылу оқшаулағыш құрылыс панельдері. Сынау әдістері

356.
Пункт 46
ГОСТ EN 13470-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения кажущейся плотности цилиндров заводского изготовления
357.
Пункт 46
ГОСТ EN 13471-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения
358.
Пункт 46
ГОСТ 14256-2000
Ленты тканые электро- и теплоизоляционные. Технические условия
359.
Пункт 46
ГОСТ EN 14707-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения максимальной рабочей температуры цилиндров заводского изготовления
360.
Пункт 46
ГОСТ 16297-80
Материалы звукоизоляционные и звукопоглощающие. Методы испытаний
361.
Пункт 46
ГОСТ 16381-77
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Классификация и общие технические требования
Действует до 20.06.2025 г.
362.
Пункт 46
ГОСТ 16381-2022
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Классификация и общие технические требования
363.
Пункт 46
СТ РК ISO 16534-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение ползучести при сжатии
364.
Пункт 46
СТ РК ISO 16535-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение долгосрочного водопоглощения при погружении
365.
Пункт 46
СТ РК ISO 16536-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение долгосрочного водопоглощения при диффузии
366.
Пункт 46
СТ РК ISO 16537-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение характеристик при сдвиге
367.
Пункт 46
СТ РК ISO 16544- 2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Кондиционирование до влажного равновесия при заданных температуре и влажности
368.
Пункт 46
СТ РК ISO 16545-2013
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение характеристик при циклических нагрузках
369.
Пункт 46
ГОСТ 17177-94
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Методы испытаний
370.
Пункт 46
ГОСТ 18866-93
Щебень из доменного шлака для производства минеральной ваты. Технические условия
371.
Пункт 46
ГОСТ 20916-87
Плиты теплоизоляционные из пенопласта на основе резольных феноло-формальдегидных смол. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
372.
Пункт 46
ГОСТ 20916-2021
Плиты теплоизоляционные из пенопласта на основе резольных феноло-формальдегидных смол. Технические условия
373.
Пункт 46
ГОСТ 21880-2011
Маты из минеральной ваты прошивные теплоизоляционные. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
374.
Пункт 46
ГОСТ 21880-2022
Маты из минеральной ваты прошивные теплоизоляционные. Технические условия
375.
Пункт 46
СТ РК ISO 22452-2015
Конструкции деревянные. Строительные теплоизоляционные панели для стен. Методы испытаний

376.
46-тармақ
МЕМСТ 22546-77
ФРП-1 көбіктен жасалған жылу оқшаулағыш. Техникалық шарттар
377.
46-тармақ
МЕМСТ 22950-95
Синтетикалық байланыстырғыштағы қаттылығы жоғары қаттылықтары минерал мақталы плиталар. Техникалық шарттар
378.
46-тармақ
МЕМСТ 23208-2003
Синтетикалық байланыстырғыштағы минералды мақтадан жылу оқшаулағыш цилиндрлер мен жартылай цилиндрлер. Техникалық шарттар
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
379.
46-тармақ
МЕМСТ 23208-2022
Синтетикалық байланыстырғыштағы минералды мақтадан жылу оқшаулағыш цилиндрлер мен жартылай цилиндрлер. Техникалық шарттар
380.
46-тармақ
МЕМСТ 23250-78
Құрылыс материалдары. Меншікті жылусыйымдылық анықтау әдісі
381.
46-тармақ
МЕМСТ 23307-78
Минералды мақтадан жасалған тік қабатты жылу оқшаулағыш маттар. Техникалық шарттар
382.
46-тармақ
МЕМСТ 23422-87
Құрылыс материалдары. Ылғалдылықты өлшеудің нейтрондық әдісі
383.
46-тармақ
МЕМСТ 24816-81
Құрылыс материалдары. Сорбциялық ылғалдылықты анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
384.
46-тармақ
МЕМСТ 24816-2014
Құрылыс материалдары. Сорбциялық ылғалдылықты анықтау әдістері
385.
46-тармақ
МЕМСТ 25898-2012
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Бу өткізгіштігін және бу өткізгіштікке төзімділігін анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
386.
46-тармақ
МЕМСТ 25898-2020
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Бу өткізгіштігін және бу өткізгіштікке төзімділігін анықтау әдістері
387.
46-тармақ
МЕМСТ 26281-84
Жылу оқшаулағыш құрылыс материалдары мен бұйымдары. Қабылдау ережелері
388.
46-тармақ
ҚР СТ EN 26891-2016
Ағаш құрастырылымдар. Механикалық бекіткіш бөлшектерідің көмегімен алынатын қосылыстар. Беріктік және ақаулану сипаттамаларын анықтаудың негізгі принциптері
389.
46-тармақ
ҚР СТ EN 29052-1-2015
Акустика. Динамикалық қаттылықты анықтау. 1-бөлім. Тұрғын үйлердегі "қалқымалы" едендер астына қолданылатын материалдар
390.
46-тармақ
МЕМСТ EN 29053-2011
Акустикалық материалдар. Ауа ағынымен үрлеудің кедергісін анықтау әдістері
391.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 29764-2015
Жылу оқшаулағыш құрылыс бұйымдары. Сығымдағыш жүктеме мен температураның берілген жағдайында пішін өзгерісін анықтау
392.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 29765-2015
Жылу оқшаулағыш құрылыс бұйымдары. Үстінгі бетке перпендикуляр үзілуіне беріктігін анықтау
393.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 29767-2015
Жылу оқшаулағыш құрылыс бұйымдары. Жартылай батырумен суды қысқа мерзімде сіңіруін анықтау
394.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 29770 -2015
Жылу оқшаулағыш құрылыс бұйымдары. Алынып-салынатын едендерге арналған оқшаулағыш бұйымдардың қалыңдығын анықтау
395.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 29803-2012
Жылуоқшаулағыш құрылыс заттары. Сыртқы жылуоқшаулау композициялық жүйелерінің соққы кедергісін (ETICS) анықтау

376.
Пункт 46
ГОСТ 22546-77
Изделия теплоизоляционные из пенопласта ФРП-1. Технические условия
377.
Пункт 46
ГОСТ 22950-95
Плиты минераловатные повышенной жесткости на синтетическом связующем. Технические условия
378.
Пункт 46
ГОСТ 23208-2003
Цилиндры и полуцилиндры теплоизоляционные из минеральной ваты на синтетическом связующем. Технические условия
Действует до 20.06.2025 г.
379.
Пункт 46
ГОСТ 23208-2022
Цилиндры и полуцилиндры теплоизоляционные из минеральной ваты на синтетическом связующем. Технические условия
380.
Пункт 46
ГОСТ 23250-78
Материалы строительные. Метод определения удельной теплоемкости
381.
Пункт 46
ГОСТ 23307-78
Маты теплоизоляционные из минеральной ваты вертикально-слоистые. Технические условия
382.
Пункт 46
ГОСТ 23422-87
Материалы строительные. Нейтронный метод измерения влажности
383.
Пункт 46
ГОСТ 24816-81
Материалы строительные. Методы определения сорбционной влажности
Действует до 20.06.2025 г.
384.
Пункт 46
ГОСТ 24816-2014
Материалы строительные. Методы определения сорбционной влажности
385.
Пункт 46
ГОСТ 25898-2012
Материалы и изделия строительные. Методы определения паропроницаемости и сопротивления паропроницанию
Действует до 20.06.2025 г.
386.
Пункт 46
ГОСТ 25898-2020
Материалы и изделия строительные. Методы определения паропроницаемости и сопротивления паропроницанию
387.
Пункт 46
ГОСТ 26281-84
Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Правила приемки
388.
Пункт 39
СТ РК EN 26891-2016
Конструкции деревянные. Соединения, получаемые с помощью механических крепежных деталей. Основные принципы определения характеристик прочности и деформативности
389.
Пункт 46
СТ РК EN 29052-1-2015
Акустика. Определение динамической жесткости. Часть 1. Материалы, применяемые под "плавающими" полами в жилых домах
390.
Пункт 46
ГОСТ EN 29053-2011
Материалы акустические. Методы определения сопротивления продуванию потоком воздуха
391.
Пункт 46
СТ РК ISO 29764-2015
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение деформации в заданных условиях компрессионной нагрузки и температуры
392.
Пункт 46
СТ РК ISO 29765-2015
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение прочности на разрыв перпендикулярно к поверхности
393.
Пункт 46
СТ РК ISO 29767-2015
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение краткосрочного поглощения воды частичным погружением
394.
Пункт 46
СТ РК ISO 29770-2015
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение толщины изоляционных изделий для съемных полов
395.
Пункт 46
СТ РК ISO 29803-2012
Изделия теплоизоляционные строительные. Определение сопротивления удару наружных теплоизоляционных композиционных систем (ETICS)

396.
46-тармақ
МЕМСТ 30256-94
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Цилиндрлік зондтың жылу өткізгіштігін анықтау әдісі
397.
46-тармақ
МЕМСТ 30290-94
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Цилиндрлік зондпен жылу өткізгіштігін анықтау әдісі
398.
46-тармақ
МЕМСТ 30643-98
Жылу оқшаулағышы бар құрылыс конструкциялары. Санитарлық-химиялық сипаттамаларды анықтау әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
399.
46-тармақ
МЕМСТ 30643-2020
Жылу оқшаулағышы бар құрылыс конструкциялары. Санитарлық-химиялық сипаттамаларды анықтау әдісі
400.
46-тармақ
МЕМСТ 31430-2011
Құрылыста қолданылатын жылу оқшаулағыш бұйымдар. Органикалық заттардың құрамын анықтау әдісі
401.
46-тармақ
МЕМСТ 31704-2011
Дыбыс жұтатын материалдар. Реверберациялық камераның дыбыс сіңіруін өлшеу әдістері
402.
46-тармақ
МЕМСТ 31705-2011
Ғимараттарда қолданылатын дыбыс жұтатын материалдар. Дыбыс сіңіруді бағалау
403.
46-тармақ
МЕМСТ 31706-2011
Тұрғын ғимараттардың қалқымалы едендерінде қолданылатын акустикалық материалдар. Динамикалық қаттылықты анықтау әдісі
404.
46-тармақ
МЕМСТ 31911-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Декларацияланатын жылу өткізгіштігін анықтау
405.
46-тармақ
МЕМСТ 31912-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Есептік жылу өткізгіштігін анықтау
406.
46-тармақ
МЕМСТ 31915-2011
Жылу оқшаулағыш бұйымдар. Сәйкестікті бағалау
407.
46-тармақ
МЕМСТ 31924-2011
Жоғары және орташа термиялық кедергісі бар үлкен қалыңдықты құрылыс материалдары мен бұйымдары. Ыстық күзет аймағы бар және жылу өлшегішпен жабдықталған аспаптарда термиялық кедергіні анықтау әдістері
408.
46-тармақ
МЕМСТ 31925-2011
Жоғары және орташа термиялық кедергісі бар құрылыс материалдары мен бұйымдары. Ыстық күзет аймағы бар және жылу өлшегішпен жабдықталған аспаптарда термиялық кедергіні анықтау әдістері
409.
46-тармақ
МЕМСТ 32301-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Қысқа мерзімді ішінара батыру кезінде зауытта дайындаған цилиндрлердің ылғал сіңуін анықтау әдісі
410.
46-тармақ
МЕМСТ 32302-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Суда еритін хлоридтердің, фторидтердің, силикаттардың, натрийдің және рН қалдық мөлшерін анықтау әдісі
411.
46-тармақ
МЕМСТ 32303-2011
Ғимараттар мен өнеркәсіптік қондырғылардың инженерлік жабдықтарына арналған жылу оқшаулағыш бұйымдар. Зауытта жасалған цилиндрлердің бу өткізгіштігінің сипаттамаларын анықтау әдісі

396.
Пункт 46
ГОСТ 30256-94
Материалы и изделия строительные. Метод определения теплопроводности цилиндрическим зондом
397.
Пункт 46
ГОСТ 30290-94
Материалы и изделия строительные. Метод определения теплопроводности поверхностным преобразователем
398.
Пункт 46
ГОСТ 30643-98
Конструкции строительные с тепловой изоляцией. Метод определения санитарно-химических характеристик
Действует до 20.06.2025 г.
399.
Пункт 46
ГОСТ 30643-2020
Конструкции строительные с тепловой изоляцией. Метод определения санитарно-химических характеристик
400.
Пункт 46
ГОСТ 31430-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые в строительстве. Метод определения содержания органических веществ
401.
Пункт 46
ГОСТ 31704-2011
Материалы звукопоглощающие. Методы измерения звукопоглощения реверберационной камере
402.
Пункт 46
ГОСТ 31705-2011
Материалы звукопоглощающие, применяемые в зданиях. Оценка звукопоглощения
403.
Пункт 46
ГОСТ 31706-2011
Материалы акустические, применяемые в плавающих полах жилых зданий. Метод определения динамической жесткости
404.
Пункт 46
ГОСТ 31911-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Определение декларируемой теплопроводности
405.
Пункт 46
ГОСТ 31912-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Определение расчетной теплопроводности
406.
Пункт 46
ГОСТ 31915-2011
Изделия теплоизоляционные. Оценка соответствия
407.
Пункт 46
ГОСТ 31924-2011
Материалы и изделия строительные большой толщины с высоким и средним термическим сопротивлением. Методы определения термического сопротивления на приборах с горячей охранной зоной и оснащенных тепломером
408.
Пункт 46
ГОСТ 31925-2011
Материалы и изделия строительные c высоким и средним термическим сопротивлением. Методы определения термического сопротивления на приборах с горячей охранной зоной и оснащенных тепломером
409.
Пункт 46
ГОСТ 32301-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения влагопоглощения цилиндров заводского изготовления при кратковременном частичном погружении
410.
Пункт 46
ГОСТ 32302-2011
Изделия теплоизолированные, применяемые для инженерного оборудования и промышленных установок. Метод определения остаточного количества водорастворимых хлоридов, фторидов, силикатов, натрия и pH
411.
Пункт 46
ГОСТ 32303-2011
Изделия теплоизоляционные, применяемые для инженерного оборудования зданий и промышленных установок. Метод определения характеристик паропроницаемости цилиндров заводского изготовления

412.
46-тармақ
МЕМСТ 32493-2013
Жылу оқшаулағыш материалдар мен бұйымдар. Ауа өткізудің ауа өткізгіштігін және кедергісін анықтау әдісі
Шатыр, гидрооқшаулағыш және герметикалық материалдар
413.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1109-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Төмен температурада икемділікті анықтау әдісі
414.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1110-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Жылуға төзімділікті анықтау әдісі
415.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1848-1-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Ұзындығын, енін және тік сызықты анықтау әдісі
416.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1849-1-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Аудан бірлігіне қалыңдық пен массаны анықтау әдістері
417.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1849-2-2011
Жабындық және гидрооқшаулағыш икемді полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) материалдар. Бірлік қалыңдығы мен массасын анықтау әдістері
418.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1850-2-2011
Жабындық және гидрооқшаулағыш икемді полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) материалдар. Көрінетін ақауларды анықтау әдісі
419.
46-тармақ
МЕМСТ EN 1928-2011
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Су төзімділікті анықтау әдісі
420.
46-тармақ
МЕМСТ 2678-94
Жабындық және гидрооқшаулағыш орама материалдар. Сынау әдістері
421.
46-тармақ
ҚР СТ 3396-2019
Құрылыс конструкциялары. Шатырсыз жабын. Жабындарды сыртқы жағынан өрт қаупіне сынау әдісі
422.
46-тармақ
ҚР СТ 3397-2019
Құрылыс материалдары. Төбе материалдары. Өрт қауіптілігі тобын анықтау бойынша сынау әдісі
423.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12039-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш материалдар. Жабын қабатына себудің түйіршіктері адгезиясын анықтау әдісі
424.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12730-2011
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Статикалық басу кедергісін анықтау әдісі
425.
46-тармақ
МЕМСТ EN 13416-2011
Құрамында битум бар икемді және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Үлгілерді іріктеу ережесі
426.
46-тармақ
МЕМСТ 18180-72
Мұнай битумдары. Жылытудан кейінгі массаның өзгеруін анықтау әдісі
427.
46-тармақ
МЕМСТ 18956-73
Орама жабын материалдары. Жасанды климаттық факторлардың әсерінен қартаюды сынау әдістері
428.
46-тармақ
МЕМСТ 25945-98
Герметикалайтын қатпайтын полимерлік құрылыс материалдары мен бұйымдары. Сынау әдістері
429.
46-тармақ

412.
Пункт 46
ГОСТ 32493-2013
Материалы и изделия теплоизоляционные. Метод определения воздухопроницаемости и сопротивления воздухопроницанию
Материалы кровельные, гидроизоляционные и герметизирующие
413.
Пункт 46
ГОСТ EN 1109-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения гибкости при пониженных температурах
414.
Пункт 46
ГОСТ EN 1110-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения теплостойкости
415.
Пункт 46
ГОСТ EN 1848-1-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения длины, ширины и прямолинейности
416.
Пункт 46
ГОСТ EN 1849-1-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Методы определения толщины и массы на единицу площади
417.
Пункт 46
ГОСТ EN 1849-2-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие полимерные (термопластичные или эластомерные). Методы определения толщины и массы на единицу
418.
Пункт 46
ГОСТ EN 1850-2-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения видимых дефектов
419.
Пункт 46
ГОСТ EN 1928-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения водонепроницаемости
420.
Пункт 46
ГОСТ 2678-94
Материалы рулонные кровельные и гидроизоляционные. Методы испытаний
421.
Пункт 46
СТ РК 3396-2019
Конструкции строительные. Покрытия бесчердачные. Метод испытаний по определению класса пожарной опасности
422.
Пункт 46
СТ РК 3397-2019
Материалы строительные. Кровельные материалы. Метод испытаний по определению группы пожарной опасности
423.
Пункт 46
ГОСТ EN 12039-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения адгезии гранул посыпки к покровному слою
424.
Пункт 46
ГОСТ EN 12730-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения сопротивления статическому продавливанию
425.
Пункт 46
ГОСТ EN 13416-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Правила отбора образов
426.
Пункт 46
ГОСТ 18180-72
Битумы нефтяные. Метод определения изменения массы после прогрева
427.
Пункт 46
ГОСТ 18956-73
Материалы рулонные кровельные. Методы испытаний на старение под воздействием искусственных климатических факторов
428.
Пункт 46
ГОСТ 25945-98
Материалы и изделия полимерные строительные герметизирующие нетвердеющие. Методы испытаний
429.
Пункт 46

МЕМСТ 26589-94
Жабындық және гидрооқшаулағыш мастикалар. Сынау әдістері
430.
46-тармақ
МЕМСТ 31897-2011
Құрамында битум бар және полимерлік (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Динамикалық басу кедергісін анықтау әдісі
431.
46-тармақ
МЕМСТ 31898-1-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Шеге өзекшесімен тітіркендіргіш кедергісін анықтау әдісі
432.
46-тармақ
МЕМСТ 31899-1-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш иілгіш материалдар. Деформативті-берік қасиеттерін анықтау әдісі
433.
46-тармақ
МЕМСТ 31899-2-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Деформативті-берік қасиеттерін анықтау әдісі
434.
46-тармақ
МЕМСТ 32315.1-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш материалдар. Желім қосылысының тітіркендіргіш анықтау әдісі
435.
46-тармақ
МЕМСТ 32316.1-2011
Құрамында битум бар жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Желім қосылысының жылжуына беріктікті анықтау әдісі
436.
46-тармақ
МЕМСТ 32317-2011
Құрамында битум бар полимерлік және (термопластикалық немесе эластомерлі) жабындық және гидрооқшаулағыш икемді материалдар. Жасанды климаттық факторлардың: УК сәулеленудің, жоғары температура мен судың әсерінен қартаюды сынау әдісі
Құрылымдық арқаулық
437.
46-тармақ
МЕМСТ 1497-84
Металдар. Созылу сынағы әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
438.
46-тармақ
МЕМСТ 1497-2023
Металдар. Созылу сынағы әдістері
439.
46-тармақ
МЕМСТ 1579-93
Сым. Иілуді сынау әдісі
440.
46-тармақ
МЕМСТ 10446-80
Сым. Созылу сынағы әдісі
441.
46-тармақ
МЕМСТ 12004-81
Арматуралық болат. Созылуға сынау әдістері
442.
46-тармақ
МЕМСТ 32486-2015
Бетон конструкцияларын арматуралауға арналған композиті полимерлі арматура. Құрылымдық және термомеханикалық сипаттамаларды анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
443.
46-тармақ
МЕМСТ 32486-2021
Бетон конструкцияларын арматуралауға арналған композиті полимерлі арматура. Құрылымдық және термомеханикалық сипаттамаларды анықтау әдістері
444.
46-тармақ
МЕМСТ 32487-2015
Бетон конструкцияларын арматуралауға арналған композиттік полимерлік арматура. Агрессивті орталарға төзімділіктің сипаттамаларын анықтау әдістері
445.
46-тармақ
МЕМСТ 32492-2015
Бетон конструкцияларын арматуралауға арналған композиттік полимерлі арматура. Физикалық-механикалық сипаттамаларды анықтау әдістері
Темірбетон іргетастардың конструкциялары мен бөлшектері
446.
46-тармақ
МЕМСТ 5686-2012
Топырақтар. Қадалармен далалық сынау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
447.
46-тармақ
МЕМСТ 5686-2020
Топырақтар. Қадалармен далалық сынау әдістері

ГОСТ 26589-94
Мастики кровельные и гидроизоляционные. Методы испытаний
430.
Пункт 46
ГОСТ 31897-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения сопротивления динамическому продавливанию
431.
Пункт 46
ГОСТ 31898-1-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумсодержащие. Метод определения сопротивления раздиру стержнем гвоздя
432.
Пункт 46
ГОСТ 31899-1-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения деформативно-прочностных свойств
433.
Пункт 46
ГОСТ 31899-2-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения деформативно-прочностных свойств
434.
Пункт 46
ГОСТ 32315.1-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения сопротивления раздиру клеевого соединения
435.
Пункт 46
ГОСТ 32316.1-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие. Метод определения прочности на сдвиг клеевого соединения
436.
Пункт 46
ГОСТ 32317-2011
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод испытания на старение под воздействием искусственных климатических факторов: УФ-излучения, повышенной температуры и воды
Арматура конструкционная
437.
Пункт 46
ГОСТ 1497-84
Металлы. Методы испытаний на растяжение
Действует до 20.06.2025 г.
438.
Пункт 46
ГОСТ 1497-2023
Металлы. Методы испытаний на растяжение
439.
Пункт 46
ГОСТ 1579-93
Проволока. Метод испытания на перегиб
440.
Пункт 46
ГОСТ 10446-80
Проволока. Метод испытания на растяжение
441.
Пункт 46
ГОСТ 12004-81
Сталь арматурная. Методы испытания на растяжение
442.
Пункт 46
ГОСТ 32486-2015
Арматура композитная полимерная для армирования бетонных конструкций. Методы определения структурных и термомеханических характеристик
Действует до 20.06.2025 г.
443.
Пункт 46
ГОСТ 32486-2021
Арматура композитная полимерная для армирования бетонных конструкций. Методы определения структурных и термомеханических характеристик
444.
Пункт 46
ГОСТ 32487-2015
Арматура композитная полимерная для армирования бетонных конструкций. Методы определения характеристик стойкости к агрессивным средам
445.
Пункт 46
ГОСТ 32492-2015
Арматура композитная полимерная для армирования бетонных конструкций. Методы определения физико-механических характеристик
Конструкции и детали фундаментов железобетонные
446.
Пункт 46
ГОСТ 5686-2012
Грунты. Методы полевых испытаний сваями
Действует до 20.06.2025 г.
447.
Пункт 46
ГОСТ 5686-2020
Грунты. Методы полевых испытаний сваями

448.
46-тармақ
МЕМСТ
8829-2018
Зауытта жасалған темірбетон және бетон құрылыс бұйымдары. Жүктеумен сынау әдістері. Беріктілікті, қаттылықты және жарықтық төзімділікті бағалау қағидалары
449.
46-тармақ
МЕМСТ 17625-83
Темірбетон конструкциялары мен бұйымдары. Бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын, арматураның мөлшері мен орналасуын анықтаудың радиациялық әдісі
450.
46-тармақ
МЕМСТ 22362-77
Темірбетон конструкциялары. Арматураның кернеу күшін өлшеу әдістері

448.
Пункт 46
ГОСТ 8829-2018
Изделия строительные железобетонные и бетонные заводского изготовления. Методы испытаний нагружением. Правила оценки прочности, жесткости и трещиностойкости
449.
Пункт 46
ГОСТ 17625-83
Конструкции и изделия железобетонные. Радиационный метод определения толщины защитного слоя бетона, размеров и расположения арматуры
450.
Пункт 46
ГОСТ 22362-77
Конструкции железобетонные. Методы измерения силы натяжения арматуры

451.
46-тармақ
МЕМСТ 22904-93
Темірбетон конструкциялары. Бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын және арматураның орналасуын анықтаудың магниттік әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
452.
46-тармақ
МЕМСТ 22904-2023
Темірбетон конструкциялары. Бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын және арматураның орналасуын анықтаудың магниттік әдісі
453.
46-тармақ
МЕМСТ 23858-2019
Темірбетон құрылмалары арқаулығының пірілген түйіспелі қосылыстары. Сапаны бақылаудың ультрадыбыстық әдістері. Қабылдау ережелері
454.
46-тармақ
МЕМСТ 28574-2014
Құрылыстағы жемірілуден қорғау. Бетон және темірбетон құрылмалары. Қорғаныс жабындарының адгезиясын сынау әдістері
455.
46-тармақ
МЕМСТ 28575-90
Құрылыстағы жемірілуден қорғау. Бетон және темірбетон құрылмалары. Қорғаныс жабындарының бу өткізгіштігін сынау
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
456.
46-тармақ
МЕМСТ 28575-2014
Құрылыстағы жемірілуден қорғау. Бетон және темірбетон құрылмалары. Қорғаныс жабындарының бу өткізгіштігін сынау
Ғимараттар мен құрылыстар қаңқасының құрастырылымы мен бөлшектері
457.
46-тармақ
ҚР СТ EN 40-3-2-2016
Фонарь бағандары. Құрастырылымы және тексеру. 3-2-бөлімі. Сынау арқылы тексеру
458.
46-тармақ
ҚР СТ EN 40-3-3-2016
Фонарь бағандары. Құрастырылымы және тексеру. 3-3-бөлім. Есептеп тексеру
459.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15080-8-2014
Отқа төзімділігін сынау нәтижесін кеңінен қолдану. 8-бөлім. Арқалықтар
460.
46-тармақ
МЕМСТ 30247.0-94
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділігін сынау әдістері. Жалпы талаптар
461.
46-тармақ
МЕМСТ 30247.1-94
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділігін сынау әдістері. Тірек және қоршау конструкциялары
Конструкциялар, қабырға бөлшектері және бөлімдер
462.
46-тармақ
ҚР СТ 2219-2012
Құрылыстық қурастырылымдар. Қоршау құрастырылымы және жарық өткізу элементі бар ойықты толтыру. Отқа төзімділігін сынау әдістері
463.
46-тармақ
ҚР СТ 2884-2016
Құрылыстық қурастырылымдары. Металл қаптамалы панельдерден жасалған қурастырылымдар. Отқа төзімділігіне және өрт қауіптілігіне сынау әдістері
464.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-2-2014
Отқа төзімділігіне жасалған сынақтардын нэтижелерін кеңейтілген қолдану Салмақ түспеіітін қабырғалар. 2-бөлім. Қабырғалықжәне гипстік блоктар
465.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-5-2014
Отқа төзімділігіне жасалған сынақтардыи нэтнжелерін кеңінен қолдану. Салмақ түспейтін қабырғалар. 5-бөлім. Сэндвич типті металл панелъдерден жасалған құрастырылымдар
466.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-6-2014
Отқа төзімділігіне жасалған сынақтардың нәтижелерін кеңінен қолдану. Салмақ түспейтін қабырғалар. 6-бөлім. Аспалы қасбеттер
467.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15254-7-2014
Отқа төзімділігіне жасалған сынақтардың нәтижелерін кеңінен қолдану. Салмақ түспейтін төбелер. 7-бөлім. Сэндвтч типті металл панельдерден жасалған құрастырылымдар

451.
Пункт 46
ГОСТ 22904-93
Конструкции железобетонные. Магнитный метод определения толщины защитного слоя бетона и расположения арматуры
Действует до 20.06.2025 г.
452.
Пункт 46
ГОСТ 22904-2023
Конструкции железобетонные. Магнитный метод определения толщины защитного слоя бетона и расположения арматуры
453.
Пункт 46
ГОСТ 23858-2019
Соединения сварные стыковые арматуры железобетонных конструкций. Ультразвуковые методы контроля качества. Правила приемки
454.
Пункт 46
ГОСТ 28574-2014
Защита от коррозии в строительстве. Конструкции бетонные и железобетонные. Методы испытаний адгезии защитных покрытий
455.
Пункт 46
ГОСТ 28575-90
Защита от коррозии в строительстве. Конструкции бетонные и железобетонные. Испытание паропроницаемости защитных покрытий
Действует до 20.06.2025 г.
456.
Пункт 46
ГОСТ 28575-2014
Защита от коррозии в строительстве. Конструкции бетонные и железобетонные. Испытание паропроницаемости защитных покрытий
Конструкции и детали каркаса зданий и сооружений
457.
Пункт 46
СТ РК EN 40-3-2-2016
Столбы фонарные. Конструкция и проверка. Часть 3-2. Проверка испытанием
458.
Пункт 46
СТ РК EN 40-3-3-2016
Столбы фонарные. Конструкция и проверка. Часть 3-3. Проверка расчетом
459.
Пункт 46
СТ РК EN 15080-8-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Часть 8. Балки
460.
Пункт 46
ГОСТ 30247.0-94
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования
461.
Пункт 46
ГОСТ 30247.1-94
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Несущие и ограждающие конструкции
Конструкции, детали стен и перегородки
462.
Пункт 46
СТ РК 2219-2012
Конструкции строительные. Конструкции ограждающие и заполнения проемов с наличием светопропускающих элементов. Метод испытаний на огнестойкость.
463.
Пункт 46
СТ РК 2884-2016
Конструкции строительные. Конструкции из панелей с металлическими обшивками. Методы испытаний на огнестойкость и пожарную опасность
464.
Пункт 46
СТ РК EN 15254-2-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие стены. Часть 2. Стеновые и гипсовые блоки
465.
Пункт 46
СТ РК EN 15254-5-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие стены. Часть 5. Конструкции из металлических сэндвич-панелей
466.
Пункт 46
СТ РК EN 15254-6-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие стены. Часть 6. Навесные фасады
467.
Пункт 46
СТ РК EN 15254-7-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость. Ненесущие потолки. Часть 7. Конструкции из металлических сэндвич-панелей

468.
46-тармақ
МЕМСТ 22695-77
Қабырға панельдері мен ғимараттардың жабындары қабатты көбік қабаттарынан жасалған жылытқышы бар. Пенопласттар. Беріктікке сынау әдістері
469.
46-тармақ
МЕМСТ 23404-86
Пенопласттан жасалған жылытқышы бар жеңіл қоршағыш панельдер. Пенопласт ығысу және серпімділік модульдерін анықтау әдісі
470.
46-тармақ
МЕМСТ 30403-2012
Құрылыс конструкциялары. Өрт қауіптілігіне сынау әдісі
471.
46-тармақ
МЕМСТ 31251-2008
Сыртқы жағынан сыртқы қабырғалар. Өрт қауіптілігін сынау әдісі
Инженерлік және арнайы құрылыстардың конструкциялары мен бөлшектері

468.
Пункт 46
ГОСТ 22695-77
Панели стен и покрытий зданий слоистые с утеплителем из пенопластов. Пенопласты. Методы испытаний на прочность
469.
Пункт 46
ГОСТ 23404-86
Панели легкие ограждающие с утеплителем из пенопласта. Метод определения модулей упругости и сдвига пенопласта
470.
Пункт 46
ГОСТ 30403-2012
Конструкции строительные. Метод испытаний на пожарную опасность
471.
Пункт 46
ГОСТ 31251-2008
Стены наружные с внешней стороны. Метод испытаний на пожарную опасность
Конструкции и детали инженерных и специальных сооружений

472.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13216-1-2014
Түтін құбырлары. Түтін құбырлары жүйелерін сынау әдістері. 1-бөлім. Жалпы сынау әдістері
473.
46-тармақ
МЕМСТ 11310-2012
Хризотилцементті құбырлар мен муфталар. Қабылдау ережелері және Сынау әдістері
474.
46-тармақ
МЕМСТ 24983-81
Арынды темірбетон құбырлар. Жарық төзімділігін бақылау және бағалаудың ультрадыбыстық әдісі
Ғимараттар мен құрылыстардың құрылымдық және сәулет-құрылыс элементтері
475.
46-тармақ

472.
Пункт 46
СТ РК EN 13216-1-2014
Трубы дымовые. Методы испытаний систем дымовых труб. Часть 1. Общие методы испытаний
473.
Пункт 46
ГОСТ 11310-2012
Трубы и муфты хризотилцементные. Правила приемки и методы испытаний
474.
Пункт 46
ГОСТ 24983-81
Трубы железобетонные напорные. Ультразвуковой метод контроля и оценки трещиностойкости
Конструктивные и архитектурно-строительные элементы зданий и сооружений
475.
Пункт 46

ҚР СТ 819-2011
Ірі қара мен шошқаның демалыс орындарындағы мал шаруашылығы үй-жайларының едендері. Едендердің жылу техникалық қасиеттерін қамтамасыз ету. Беттің жылу сіңіру көрсеткіштерін анықтау әдісі
476.
46-тармақ
ҚР СТ 832-2011
Ірі қара мен шошқаның демалыс орындарындағы мал шаруашылығы үй-жайларының едендері. Шаш жамылғысының жабын материалына жабыспауын қамтамасыз ету. Жабын материалының шашқа жабысуға бейімділігін анықтау әдісі

СТ РК 819-2011
Полы животноводческих помещений в местах отдыха крупного рогатого скота и свиней. Обеспечение теплотехнических свойств полов. Метод определения показателей теплоусвоения поверхности
476.
Пункт 46
СТ РК 832-2011
Полы животноводческих помещений в местах отдыха крупного рогатого скота и свиней. Обеспечение несцепляемости волосяного покрова с материалом покрытия. Метод определения предрасположенности материала покрытия к сцеплению с волосяным покровом

477.
46-тармақ
ҚР СТ
833-2011
Ірі қара мен шошқаның демалыс орындарындағы мал шаруашылығы үй-жайларының едендері. Еден жабыны материалының тайғақ еместігін қамтамасыз ету. Тайғақ еместікті анықтау әдісі
478.
46-тармақ
ҚР СТ
835-2011
Ірі қара мен шошқаның демалыс орындарындағы мал шаруашылығы үй-жайларының едендері. Жабынның астыңғы қабатқа адгезиясын қамтамасыз ету. Адгезияны анықтау әдісі
479.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1365-1-2014
Құрылымның көтеретін элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 1-бөлім. Қабырғалар

477.
Пункт 46
СТ РК 833-2011
Полы животноводческих помещений в местах отдыха крупного рогатого скота и свиней. Обеспечение нескользкости материала покрытия полов. Метод определения нескользкости
478.
Пункт 46
СТ РК 835-2011
Полы животноводческих помещений в местах отдыха крупного рогатого скота и свиней. Обеспечение адгезии покрытия к подстилающему слою. Метод определения адгезии
479.
Пункт 46
СТ РК EN 1365-1-2014
Испытания на огнестойкость несущих элементов конструкций. Часть 1. Стены

480.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1365-2-2015
Құрылыстың салмақ түсетін элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 2-бөлім. Едендер және шатырлар
481.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1365-3-2014
Құрылыстың салмақ түсетін элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 3-бөлім. Арқалықтар
482.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1365-4-2015
Құрылыстың салмақ түсетін элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 4-бөлім. Бағаналар
483.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1365-5-2014
Құрастырылымның көтергіш элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 5-бөлім. Балкондар мен өтпе көпірлер

480.
Пункт 46
СТ РК EN 1365-2-2015
Испытания на огнестойкость несущих элементов конструкций. Часть 2. Полы и крыша
481.
Пункт 46
СТ РК EN 1365-3-2014
Огневые испытания несущих элементов конструкций. Часть 3. Балки
482.
Пункт 46
СТ РК EN 1365-4-2015
Испытания на огнестойкость несущих элементов конструкций. Часть 4. Колонны
483.
Пункт 46
СТ РК EN 1365-5-2014
Испытания на огнестойкость несущих элементов конструкций. Часть 5. Балконы и переходные мостики

484.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1365-6-2014
Құрылымның көтеретін элементтерінің отқа төзімділігін сынау. 6-бөлім. Баспалдақтар
485.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1634-1-2014
Жинақтағы есіктер мен қапсырмалардың, ашылатын терезелер мен құрылыстық шағын темір бұйымдардың элементтерінің отқа төзімділігіне және оларды түтіннен қорғауға жасалатын сынақтар. 1-бөлім. Түтінді құшаулаушы есіктер мен қапсырмалар
486.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1634-3-2014
Жинақтағы есіктер мен қапсырмалардың, ашылатын терезелер мен құрылыстық шағын темір бұйымдардың элементтерінің отқа төзімділігіне және оларды түтіннен қорғауға жасалатын сынақтар. 3-бөлім. Есіктер, қапсырмалар және ашылмалы терезелердің отқа төзімділігін сынау

484.
Пункт 46
СТ РК EN 1365-6-2014
Испытания на огнестойкость несущих элементов конструкций. Часть 6. Лестницы
485.
Пункт 46
СТ РК EN 1634-1-2014
Испытания на огнестойкость и защиту от дыма дверей и ставней в сборе, открываемых окон и элементов строительных скобяных изделий. Часть 1. Дымоизолирующие двери и ставни
486.
Пункт 46
СТ РК EN 1634-3-2014
Испытания на огнестойкость и защиту от дыма дверей и ставней в сборе, открываемых окон и элементов строительных скобяных изделий. Часть 3. Испытания на огнестойкость дверей, ставней и открываемых окон

487.
46-тармақ
ҚР СТ 2110-2011
Құрылыс құрастыралымдары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтін-газ өткізбейтіндігін сынау әдістері
488.
46-тармақ
ҚР СТ 2429-2013
Құрылыс құрылымдары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтінгазөткізбейтін сынақтар әдісі
489.
46-тармақ
ҚР СТ ISO
3008-1-2020
Есік блоктары және қақпақтары. Отқа төзімділігін сынау. 1-бөлім. Жалпы талаптар
490.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 3008-3-2017
Отқа төзімділікке арналған сынақтар. 3-бөлім. Жиындағы көлденең бағытталған есік блоктары мен қақпақтары
491.
46-тармақ

487.
Пункт 46
СТ РК 2110-2011
Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на огнестойкость
488.
Пункт 46
СТ РК 2429-2013
Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на дымогазонепроницаемость
489.
Пункт 46
СТ РК ISO 3008-1-2020
Блоки дверные и ставни. Испытания
на огнестойкость. Часть 1. Общие требования
490.
Пункт 46
СТ РК ISO 3008-3-2017
Испытания на огнестойкость. Часть 3. Горизонтально ориентированные дверные блоки и ставни в сборе
491.
Пункт 46

ҚР СТ ISO 10077-1-2012
Терезелердің, есіктердің және жалюзилердің жылу сипаттамалары. Жылу беру коэффициентін есептеу. 1-бөлім. Жалпы ережелер
492.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-1-2014
Отқа төзімділігіне және/немесе ұсақ-түйек элементтерін қосқанда, есіктерді, терезе қақпақтарын, ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға жасалған сынақтардың нәтижелерін кеңінен қолдану. 1-бөлім. Жалпы талаптар
493.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-2-2014
Отқа төзімділігіне және/немесе ұсақ-түйек элементтерін қосқанда, есіктерді, терезе қақпақтарын, ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға жасалған сынақтардың нәтижелерін кеңінен қолдану. 2-бөлім. Топсалы және айналмалы болаттан жасалған есік блоктарының отқа төзімділігі
494.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-5-2015
Ғимараттың қапсырма бұйымдарының элементтерін қоса алғанда есіктердің, терезе қақпақтарының және ашылатын терезе блоктарының отқа төзімділігіне және/немесе түтінделуін бақылауға арналған сынау нітижелерін кеңінен қолдану. 5-бөлім. Топсалы және қайырмалы шыныланған есік блоктары мен металл жақтаулы ашылатын терезелердің отқа төзімділігі
495.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-7-2014
Отқа төзімділігіне және/немесе ұсақ-түйек элементтерін қосқанда, есіктерді, терезе қақпақтарын, ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға жасалған сынақтардың нәтижелерін кеңінен қолдану. 7-бөлім. Ысырмалы болат есік блоктарының отқа төзімділігі
496.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15269-10-2014
Отқа төзімділігіне және/немесе ұсақ-түйек элементтерін қосқанда, есіктерді, терезе қақпақтарын, ашылатын терезелерді түтіннен қорғауға жасалған сынақтардың нәтижелерін кеңінен қолдану. 10-бөлім. Болат терезе қақпағы қызметінің отқа төзімділігі
497.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 15822-2009
Есіктің блоктары. Диагонал пішінсізденген жағдайларда есік блоктары ойықтарының пайдалану сипаттамаларын сынау әдісі. Сейсмикалық аспектілер
498.
46-тармақ
МЕМСТ 24033-80
Ағаш терезелер мен балкон есіктері. Механикалық сынау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
499.
46-тармақ
МЕМСТ 24033-2018
Терезелер, есіктер, қақпалар. Механикалық сынау әдістері
500.
46-тармақ
МЕМСТ 23166-2024
Терезе блоктары. Жалпы техникалық шарттар
501.
46-тармақ
МЕМСТ 26602.1-99
Терезе және есік блоктары. Жылу беру кедергісін анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
502.
46-тармақ
МЕМСТ 26602.1-2023
Терезе және есік блоктары. Жылу беру кедергісін анықтау әдістері
503.
46-тармақ
МЕМСТ 26602.2-99
Терезе және есік блоктары. Ауа және су өткізгіштікті анықтау әдістері
504.
46-тармақ
МЕМСТ 26602.3-2016
Терезе және есік блоктары. Дыбыс оқшаулауын анықтау әдісі
505.
46-тармақ
МЕМСТ 26602.4-2012
Терезе және есік блоктары. Жарықты өткізудің жалпы коэффициентін анықтау әдісі

СТ РК ISO 10077-1-2012
Тепловые характеристики окон, дверей и жалюзи. Расчет коэффициента теплопередачи. Часть 1. Общие положения
492.
Пункт 46
СТ РК EN 15269-1-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 1. Общие требования
493.
Пункт 46
СТ РК EN 15269-2-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 2. Огнестойкость навесных и вращающихся стальных дверных блоков
494.
Пункт 46
СТ РК EN 15269-5-2015
Расширенное применение результатов испытания на огнестойкость и/или контроля задымления дверей, ставней и открываемых оконных блоков, включая элементы скобяных изделий зданий. Часть 5. Огнестойкость навесных и поворотных остекленных дверных блоков и открываемых окон c металлической рамой
495.
Пункт 46
СТ РК EN 15269-7-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 7. Огнестойкость стальных раздвижных дверных блоков
496.
Пункт 46
СТ РК EN 15269-10-2014
Расширенное применение результатов испытаний на огнестойкость и/или защиту от дыма дверей, ставней, открываемых окон, включая элементы фурнитуры. Часть 10. Огнестойкость стальных рольставней
497.
Пункт 46
СТ РК ISO 15822-2009
Блоки дверные. Метод испытания эксплуатационных характеристик проемов дверных блоков в условиях диагональной деформации. Сейсмические аспекты
498.
Пункт 46
ГОСТ 24033-80
Окна и балконные двери деревянные. Методы механических испытаний
Действует до 20.06.2025 г.
499.
Пункт 46
ГОСТ 24033-2018
Окна, двери, ворота. Методы механических испытаний
500.
Пункт 46
ГОСТ 23166-2024
Блоки оконные. Общие технические условия
501.
Пункт 46
ГОСТ 26602.1-99
Блоки оконные и дверные. Методы определения сопротивления теплопередаче
Действует до 20.06.2025 г.
502.
Пункт 46
ГОСТ 26602.1-2023
Блоки оконные и дверные. Методы определения сопротивления теплопередаче
503.
Пункт 46
ГОСТ 26602.2-99
Блоки оконные и дверные. Методы определения воздухо- и водопроницаемости
504.
Пункт 46
ГОСТ 26602.3-2016
Блоки оконные и дверные. Метод определения звукоизоляции
505.
Пункт 46
ГОСТ 26602.4-2012
Блоки оконные и дверные. Метод определения общего коэффициента пропускания света

506.
46-тармақ
МЕМСТ 30247.2-97
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Есіктер мен қақпалар
507.
46-тармақ
МЕМСТ 30247.3-2002
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Лифт шахталарының есіктері
508.
46-тармақ
МЕМСТ 31166-2003
Ғимараттар мен құрылыстардың қоршау конструкциялары. Жылу беру коэффициентін калориметриялық анықтау әдісі
Құрылыс әйнегі және шыныдан жасалған бұйымдар
509.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9050-2009
Құрылыстағы әйнек. Жарықты, тікелей күн сәулесін, жиынтық күн энергиясын, ультракүлгін сәулелерді өткізу коэффициенттері мен әйнектеуге тән көрсеткіштерді айқындау.
510.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9051-2009
Құрылыстағы әйнек. Құрылыста қолдануға арналған Отқа төзімді мөлдір немесе мөлдір әйнегі бар шыны конструкциялар.
511.
46-тармақ
МЕМСТ 9900-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдістері. Көлденең статикалық иілу кезіндегі серпімділік модулін анықтау
512.
46-тармақ
МЕМСТ 10134.0-2017
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті анықтау әдістері. Жалпы талаптар
513.
46-тармақ
МЕМСТ 10134.1-2017
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті анықтау әдістері. 98°С кезінде суға төзімділікті анықтау
514.
46-тармақ
МЕМСТ 11067-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдісі. Соққы тұтқырлығын анықтау
515.
46-тармақ
МЕМСТ EN 12898-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Жылу сипаттамаларын анықтау әдістері. Эмиссия коэффициентін анықтау

506.
Пункт 46
ГОСТ 30247.2-97
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери и ворота
507.
Пункт 46
ГОСТ 30247.3-2002
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери шахт лифтов
508.
Пункт 46
ГОСТ 31166-2003
Конструкции ограждающие зданий и сооружений. Метод калориметрического определения коэффициента теплопередачи
Строительное стекло и изделия из стекла
509.
Пункт 46
СТ РК ISO 9050-2009
Стекло в строительстве. Определение коэффициентов пропускания света, прямых солнечных лучей, суммарной солнечной энергии, ультрафиолетовых лучей и показателей, свойственных остеклению.
510.
Пункт 46
СТ РК ISO 9051-2009
Стекло в строительстве. Остекленные конструкции, содержащие огнестойкое прозрачное или полупрозрачное стекло, для использования в строительстве
511.
Пункт 46
ГОСТ 9900-2013
Стекло и изделия из него. Методы определения механических свойств. Определение модуля упругости при поперечном статическом изгибе
512.
Пункт 46
ГОСТ 10134.0-2017
Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Общие требования
513.
Пункт 46
ГОСТ 10134.1-2017
Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Определение водостойкости при 98°С
514.
Пункт 46
ГОСТ 11067-2013
Стекло и изделия из него. Метод определения механических свойств. Определение ударной вязкости
515.
Пункт 46
ГОСТ EN 12898-2014
Стекло и изделия из него. Методы определения тепловых характеристик. Определение коэффициента эмиссии

516.
46-тармақ
МЕМСТ EN 13541-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Жарылыс әсеріне төзімділікті сынау әдісі
517.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16933-2009
Құрылыстағы шыны. Қауіпсіз жарылысқа төзімді етіп шынылау. Спорт ғимараттарын соққы толқынымен сынау және материалдарды жіктеу
518.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16934-2009
Құрылыс шынысы. Қауіпсіз жарылысқа төзімді шынылау. Материалдарды соққылық құбыр салмағы астында сынау және жіктеу

516.
Пункт 46
ГОСТ EN 13541-2013
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к воздействию взрыва
517.
Пункт 46
СТ РК ISO 16933-2009
Стекло строительное. Безопасное взрывоустойчивое остекление. Испытание ударной волной спортивных сооружений и классификация материалов
518.
Пункт 46
СТ РК ISO 16934-2009
Стекло строительное. Безопасное взрывоустойчивое остекление. Испытание под нагрузкой с ударной трубой и классификация материалов

519.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16935-2009
Құрылыс шыны. Оқ өткізбейтін шынымен шынылау. Сынау және жіктеу
520.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16936-1-2009
Құрылыстағы әйнек. Қорғаныш әйнектеу. 1-бөлім. Шарды қайта түсіруге негізделген сынау және жіктеу
521.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16936-2-2009
Құрылыстағы әйнек. Қорғаныш әйнектеу. 2-бөлім. Бөлме температурасында балға және балтамен қайта соғу және жіктеу
522.
46-тармақ
ҚР СТ ISO
16936-3-2009
Құрылыстағы әйнек. Қорғаныш әйнектеу. 3-бөлім. Қол астындағы құралдардың физикалық әсері арқылы әйнекті сынау және жіктеу
523.
46-тармақ

519.
Пункт 46
СТ РК ISO 16935-2009
Стекло строительное. Остекление пуленепробиваемым стеклом. Испытание и классификация
520.
Пункт 46
СТ РК ИСО 16936-1-2009
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 1. Испытание и классификация на основе повторных сбрасываний шара
521.
Пункт 46
СТ РК ISO 16936-2-2009
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 2. Испытание и классификация на основе повторных ударов молотом и топором при комнатной температуре
522.
Пункт 46
СТ РК ISO 16936-3-2009
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 3. Испытание и классификация стекла посредством физического воздействия подручными средствами
523.
Пункт 46

ҚР СТ ISO 16936-4-2009
Құрылыстағы әйнек. Қорғаныш әйнектеу. 4-бөлім. От және жоғары температура әсері жағдайында маятник соққысы негізінде әйнекті сынау және жіктеу
524.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16940-2009
Құрылыстағы шыны. Шынылау және дыбыс оқшаулаулығы. Көп қабатты шынының толық механикалық қарсыласуын өлшеу
525.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20492-1-2015
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 1-бөлім. Шеткі нығыздаулардың беріктігін анықтауға арналған климаттық сынақтар
526.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20492-2-2015
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 2-бөлім. Тұмандауды анықтауға арналған химиялық сынақтар
527.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20492-3-2015
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 3-бөлім. Газ концентрациясын және газдың кему жылдамдығын анықтау
528.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20492-4-2015
Құрылыстағы шыны. Жылу оқшаулағыш шыны пакеттер. 4-бөлім. Шеткі нығыздаулардың физикалық сипаттарын анықтау әдістері
529.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 22897-2009
Құрылыстағы шыны. Шынылау және дыбыс оқшаулау. Бұйымдардың сипаты және қасиеттерді анықтау
530.
46-тармақ
МЕМСТ 25535-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Термотөзімді анықтау әдістері
531.
46-тармақ
МЕМСТ 26302-93
Шыны. Жарық өткізу және шағылысу коэффициенттерін анықтау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
532.
46-тармақ
МЕМСТ 26302-2021
Шыны. Жарық өткізу және шағылысу коэффициенттерін анықтау әдістері
533.
46-тармақ
МЕМСТ 32278-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оптикалық сипаттамаларды анықтау әдістері. Түс координаттарын анықтау
534.
46-тармақ
МЕМСТ 32281.1 -2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Иілу беріктігін анықтау. Сынақтарды өткізудің негізгі принциптері
535.
46-тармақ
МЕМСТ 32281.3-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Иілу беріктігін анықтау. Екі нүктеге (төрт иілу нүктесі) тірелетін үлгіге сынау
536.
46-тармақ
МЕМСТ 32529-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Қабылдау ережелері
537.
46-тармақ
МЕМСТ 32530-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Таңбалау, орау, тасымалдау, сақтау
538.
46-тармақ
МЕМСТ 32539-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Терминдер мен анықтамалар
539.
46-тармақ
МЕМСТ 32540-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оптикалық сипаттамаларды анықтау әдістері. Сыну көрсеткішін анықтау
540.
46-тармақ
МЕМСТ 32557-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Сыртқы көріністің геометриялық параметрлері мен көрсеткіштерін бақылау әдістері
541.
46-тармақ
МЕМСТ 32564.1-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Шармен соғуға төзімділігін сынау әдісі
542.
46-тармақ
МЕМСТ 32564.2-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Балта мен балғамен ұруға төзімділігін сынау әдісі

СТ РК ISO 16936-4-2009
Стекло в строительстве. Остекление защитное. Часть 4. Испытание и классификация стекла на основе ударов маятника в условиях воздействия огня и высоких температур
524.
Пункт 46
СТ РК ISO 16940-2009
Стекло в строительстве. Остекление и звукоизоляция. Измерение механического полного сопротивления многослойного стекла
525.
Пункт 46
СТ РК ISO 20492-1-2015
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 1. Климатические испытания для определения прочности краевых уплотнений
526.
Пункт 46
СТ РК ISO 20492-2-2015
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 2. Химические испытания для определения запотевания
527.
Пункт 46
СТ РК ISO 20492-3-2015
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 3. Определение концентрации газа и скорости утечки газа
528.
Пункт 46
СТ РК ISO 20492-4-2015
Стекло в строительстве. Теплоизоляционные стеклопакеты. Часть 4. Методы определения физических свойств краевых уплотнений
529.
Пункт 46
СТ РК ISO 22897-2009
Стекло в строительстве. Остекление и звукоизоляция. Описание изделий и определение свойств
530.
Пункт 46
ГОСТ 25535-2013
Стекло и изделия из него. Методы определения термостойкости
531.
Пункт 46
ГОСТ 26302-93
Стекло. Методы определения коэффициентов направленного пропускания и отражения света
Действует до 20.06.2025 г.
532.
Пункт 46
ГОСТ 26302-2021
Стекло. Методы определения коэффициентов направленного пропускания и отражения света
533.
Пункт 46
ГОСТ 32278-2013
Стекло и изделия из него. Методы определения оптических характеристик. Определение цветовых координат
534.
Пункт 46
ГОСТ 32281.1-2013
Стекло и изделия из него. Определение прочности на изгиб. Основные принципы проведения испытаний
535.
Пункт 46
ГОСТ 32281.3-2013
Стекло и изделия из него. Определение прочности на изгиб. Испытание на образце, опирающемся на две точки (четыре точки изгиба)
536.
Пункт 46
ГОСТ 32529-2013
Стекло и изделия из него. Правила приемки
537.
Пункт 46
ГОСТ 32530-2013
Стекло и изделия от него. Маркировка, упаковка, транспортирование, хранение
538.
Пункт 46
ГОСТ 32539-2013
Стекло и изделия из него. Термины и определения
539.
Пункт 46
ГОСТ 32540-2013
Стекло и изделия из него. Методы определения оптических характеристик. Определение показателя преломления
540.
Пункт 46
ГОСТ 32557-2013
Стекло и изделия из него. Методы контроля геометрических параметров и показателей внешнего вида
541.
Пункт 46
ГОСТ 32564.1-2013
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к удару шаром
542.
Пункт 46
ГОСТ 32564.2-2013
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к удару топором и молотком

543.
46-тармақ
МЕМСТ 32566-2013
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оққа төзімділікті сынау әдісі
544.
46-тармақ
МЕМСТ 32996-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Климаттық әсерлерге төзімділікке сынау әдістері. Аязға төзімділікті сынау.
545.
46-тармақ
МЕМСТ 32998.4 -2014
Желімделген шыны пакеттері. Герметикалайтын қабаттардың физикалық сипаттамаларын анықтау әдістері
546.
46-тармақ
МЕМСТ 32999-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Тұзды тұманға төзімділікті сынау әдісі
547.
46-тармақ
МЕМСТ 33000-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Отқа төзімділікті сынау әдісі
548.
46-тармақ
МЕМСТ 33001-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдістері. Уатылуға төзімділігін сынау
549.
46-тармақ
МЕМСТ 33002-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдістері. Бұзылу сипатына сынау
550.
46-тармақ
МЕМСТ 33003-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оптикалық бұрмалауды анықтау әдістері
551.
46-тармақ
МЕМСТ 33088-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Ылғалға төзімділікті сынау әдісі
552.
46-тармақ
МЕМСТ 33089-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Ультракүлгін сәулеге төзімділікті сынау әдісі
553.
46-тармақ
МЕМСТ 33090-2014
Шыны және одан жасалған бұйымдар. Дыбыс оқшаулау қабілетін анықтау әдісі
554.
46-тармақ
МЕМСТ 34208-2017
Шыны талшық. Маттар. Орташа қалыңдығын, жүктеме астындағы қалыңдығын және қысылғаннан кейін қалпына келтіруді анықтау
555.
46-тармақ
МЕМСТ 34260-2017
Шыны талшық. Кесілген жіптер. Сусымалы тығыздықты анықтау
Ағаштан жасалған құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
556.
46-тармақ
ҚР СТ EN 212-2018
Ағаш консерванттары. Үлгілерді іріктеу және ағаш пен өңделген ағашқа арналған консерванттарды талдауға дайындау бойынша жалпы нұсқаулық
557.
46-тармақ
ҚР СТ EN 252-2018
Топырақпен жанасқан ағашқа арналған консерванттың салыстырмалы қорғаныш тиімділігін анықтау үшін далада жасалатын сынақ әдісі
558.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-1-2015
Салмақ көтеретін ағаш құрастырылымдарға арналған желімдер. Сынау әдістері. 1-бөлім. Бойлық созу кезінде желімдік қосылыстың жылжуға беріктігін анықтау
559.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-2-2015
Көтергіш ағаш құрастырылымдарға арналған желімдер. Сынау әдістері. 2-бөлім. Қабыршақтануға беріктігін анықтау

543.
Пункт 46
ГОСТ 32566-2013
Стекло и изделия из него. Метод испытаний на пулестойкость
544.
Пункт 46
ГОСТ 32996-2014
Стекло и изделия из него. Методы испытаний на стойкость к климатическим воздействиям. Испытание на морозостойкость.
545.
Пункт 46
ГОСТ 32998.4-2014
Стеклопакеты клееные. Методы определения физических характеристик герметизирующих слоев
546.
Пункт 46
ГОСТ 32999-2014
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к соляному туману
547.
Пункт 46
ГОСТ 33000-2014
Стекло и изделия из него. Метод испытания на огнестойкость
548.
Пункт 46
ГОСТ 33001-2014
Стекло и изделия из него. Методы определения механических свойств. Испытание на стойкость к истиранию
549.
Пункт 46
ГОСТ 33002-2014
Стекло и изделия из него. Методы определения механических свойств. Испытания на характер разрушения
550.
Пункт 46
ГОСТ 33003-2014
Стекло и изделия из него. Методы определения оптических искажений
551.
Пункт 46
ГОСТ 33088-2014
Стекло и изделия из него. Метод испытания на влагостойкость
552.
Пункт 46
ГОСТ 33089-2014
Стекло и изделия из него. Метод испытания на стойкость к ультрафиолетовому излучению
553.
Пункт 46
ГОСТ 33090-2014
Стекло и изделия из него. Метод определения звукоизолирующей способности
554.
Пункт 46
ГОСТ 34208-2017
Стекловолокно. Маты. Определение средней толщины, толщины под нагрузкой и восстановления после сжатия
555.
Пункт 46
ГОСТ 34260-2017
Стекловолокно. Нити рубленые. Определение насыпной плотности
Конструкции и изделия (элементы) строительные из древесины
556.
Пункт 46
СТ РК EN 212-2018
Консерванты древесные. Общее руководство по отбору образцов и подготовке к анализу консервантов для древесины и обработанной древесины
557.
Пункт 46
СТ РК EN 252-2018
Метод испытания на поле для определения относительной защитной эффективности консерванта древесины в контакте с грунтом
558.
Пункт 46
СТ РК EN 302-1-2015
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 1. Определение прочности на сдвиг клеевого соединения при продольном растяжении
559.
Пункт 46
СТ РК EN 302-2-2015
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 2. Определение стойкости к расслоению

560.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-3-2015
Салмақ көтеретін ағаш құрастырылымдарға арналған желімдер. Сынау әдістері. 3-бөлім. Температураны циклдік өлшеу кезіндегі беріктікке ылғалдығының әсерін анықтау
561.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-4-2015
Салмақ көтеретін ағаш құрастырылымдарға арналған желімдер. Сынау әдістері. 4-бөлім. Жылжыту кезіндегі беріктігіне кепкен ағаштың әсерін анықтау
562.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-5-2015
Салмақ көтеретін ағаш құрастырылымдарға арналған желімдер. Сынау әдістері. 5-бөлім. Стандартты жағдайларда ең жоғары жинау уақытын анықтау

560.
Пункт 46
СТ РК EN 302-3-2015
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 3. Определение влияния кислотных повреждений древесных волокон при циклическом изменении температуры и влажности на прочность при поперечном растяжении
561.
Пункт 46
СТ РК EN 302-4-2015
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 4. Определение воздействия усушки древесины на прочность при сдвиге
562.
Пункт 46
СТ РК EN 302-5-2015
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 5. Определение максимального времени сборки при стандартных условиях

563.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-6-2015
Салмақ көтеретін ағаш құрастырылымдарға арналған желімдер. Сынау әдістері. 6-бөлім. Стандартты жағдайларда ең аз нығыздалу уақытын анықтау
564.
46-тармақ
ҚР СТ EN 302-7-2016
Көтерме ағаш кострукцияларға арналған желім. Сынау әдістері. 7-бөлім. Стандартты жағдайда кәдімгі қызмет ету мерзімін анықтау
565.
46-тармақ
ҚР СТ EN 310-2016
Ағаш плиталар. Иілу кезінде тығыздық модулін және иілуге беріктікті анықтау

563.
Пункт 46
СТ РК EN 302-6-2015
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 6. Определение минимального времени прессования при стандартных условиях
564.
Пункт 46
СТ РК EN 302-7-2016
Клеи для несущих деревянных конструкций. Методы испытаний. Часть 7. Определение обычного срока службы при стандартных условиях
565.
Пункт 46
СТ РК EN 310-2016
Плиты древесные. Определение модуля упругости при изгибе и прочности на изгиб

566.
46-тармақ
ҚР СТ EN
320-2013
Ағаш жоңқалы және ағаш талшықты тақталар. Ось бойымен бұрандаларды алуға кедергіні анықтау
567.
46-тармақ
ҚР СТ EN 324-2-2014
Ағаш тақталар. Тақта өлшемдерін анықтау. 2-бөлім. Жиектерінің перпендикулярлығын және тік сызықтығын анықтау
568.
46-тармақ
ҚР СТ EN 325-2014
Ағаш тақталар. Сынаққа арналған үлгілер өлшемдерін анықтау
569.
46-тармақ
ҚР СТ EN 326-1-2014
Ағаш тақталар. Үлгілерді іріктеу, дайындау және бақылау. 1-бөлім. Сынаққа арналған үлгілерді іріктеу және дайындау және сынақ нәтижелерін көрсету
570.
46-тармақ

566.
Пункт 46
СТ РК EN 320-2013
Плиты древесностружечные и древесноволокнистые. Определение сопротивления выдергиванию шурупов вдоль оси
567.
Пункт 46
СТ РК EN 324-2-2014
Плиты древесные. Определение размеров плит. Часть 2. Определение перпендикулярности и прямолинейности кромок
568.
Пункт 46
СТ РК EN 325-2014
Плиты древесные. Определение размеров образцов для испытаний
569.
Пункт 46
СТ РК EN 326-1-2014
Плиты древесные. Отбор, подготовка и контроль образцов. Часть 1. Отбор и подготовка образцов для испытаний и выражение результатов испытаний
570.
Пункт 46

ҚР СТ EN 326-2-2014
Ағаш тақта. Үлгілерді іріктеу, дайындау және бақылау. 2-бөлім. Бастапқы типті сынақтар және ішкі өндірістік бақылау
571.
46-тармақ
ҚР СТ EN 326-3-2014
Ағаш тақталар. Үлгілерді іріктеу, дайындау және бақылау. 3-бөлім. Тақтаның іріктелген топтамасын бақылау
572.
46-тармақ
ҚР СТ EN 382-1-2013
Ағаш талшықты тақталар. Беткі сіңіруді анықтау. 1-бөлім. Құрғақ әдісі бойынша талшықты тақталарды сынау әдістері
573.
46-тармақ
ҚР СТ EN 382-2-2013
Ағаш талшықты тақталар. Беткі сіңіруді анықтау. 2-бөлім. Қатты тақталарды сынау әдістері
574.
46-тармақ
ҚР СТ EN 383-2012
Ағаш құрастырылымдары. Сынау әдістері. Қада типті бекітпе бөлшектердің қосылу беріктіғін және негізгі мәндерін анықтау
575.
46-тармақ
ҚР СТ EN 384-2015
Ағаш құрастырылымдар. Беріктік қасиеттері мен тығыздығының нормативтік мәндерін анықтау
576.
46-тармақ
ҚР СТ EN 409-2012
Ағаш құрастырылымдар. Қада типті бекітпе бөлшектердің иілу кезін анықтау
577.
46-тармақ
ҚР СТ EN 594-2012
Ағаш құрастырылымдар. Сынау әдістері. Қабырғалық ағаш панельдердің көтергіш қабылеті және қаттылығы
578.
46-тармақ
ҚР СТ EN 595-2018
Ағаш констркуциялары. Сынау әдістері. Фермалардың беріктігі мен деформация сипатын анықтауға арналған сынау
579.
46-тармақ
ҚР СТ EN 789-2016
Ағаш конструкциялар. Сынау әдістері. Ағаш панельдердің механикалық қасиеттерін анықтау
580.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1058-2016
Ағаш тақталар. 5 пайыздық квантильдің меншікті мәндерін және орташа меншікті мәндерін анықтау
581.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1075-2016
Ағаш конструкциялар. Сынау әдістері. Металл тісті тілімшелердегі қосылыстар
582.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1087-1-2014
Ағаш жоңқа тақталар. Ылғалға төзімділігін анықтау. 1-бөлім. Қайнату арқылы сынау
583.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1156-2014
Ағаш тақталар. Жүктеу мен сырғу әрекетінің ұзақтық коэффициенттерін анықтау
584.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1195-2014
Ағаш құрастырылымы. Сынау әдістері. Жабындардың көтергіш төсемінің пайдалану сипаттамалары
585.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1310-2017
Дөңгелек және кесілген ағаш материалдар. Сипаттаманы анықтау әдісі

СТ РК EN 326-2-2014
Плиты древесные. Отбор, подготовка и контроль образцов. Часть 2. Начальные типовые испытания и внутренний производственный контроль
571.
Пункт 46
СТ РК EN 326-3-2014
Плиты древесные. Отбор, подготовка и контроль образцов. Часть 3. Контроль отобранной партии плит
572.
Пункт 46
СТ РК EN 382-1-2013
Плиты древесноволокнистые. Определение поверхностного поглощения. Часть 1. Методы испытаний древесноволокнистых плит сухим способом
573.
Пункт 46
СТ РК EN 382-2-2013
Плиты древесноволокнистые. Определение поверхностного поглощения. Часть 2. Испытание твердых древесноволокнистых плит
574.
Пункт 46
СТ РК EN 383-2012
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Определение прочности соединения и основных значений крепежных деталей типа штифта
575.
Пункт 46
СТ РК EN 384-2015
Деревянные конструкции. Определение нормативных значений прочностных свойств и плотности
576.
Пункт 46
СТ РК EN 409-2012
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Определение изгибающего момента крепежных деталей типа штифта
577.
Пункт 46
СТ РК EN 594-2012
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Несущая способность и жесткость деревянных стеновых панелей
578.
Пункт 46
СТ РК EN 595-2018
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Испытание ферм для определения прочности и характера деформации
579.
Пункт 46
СТ РК EN 789-2016
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Определение механических свойств деревянных панелей
580.
Пункт 46
СТ РК EN 1058-2016
Плиты древесные. Определение собственных значений 5-процентного квантиля и средних собственных значений
581.
Пункт 46
СТ РК EN 1075-2016
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Соединения с металлическими элементами
582.
Пункт 46
СТ РК EN 1087-1-2014
Плиты древесностружечные Определение влагостойкости. Часть 1. Испытание кипячением
583.
Пункт 46
СТ РК EN 1156-2014
Плиты древесные. Определение коэффициентов длительности действия нагрузки и ползучести
584.
Пункт 46
СТ РК EN 1195-2014
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Эксплуатационные характеристики несущего настила перекрытий
585.
Пункт 46
СТ РК EN 1310-2017
Лесоматериалы круглые и пиленые. Метод определения характеристик

586.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1380-2012
Ағаш құрастырылымдар. Сынау әдістері. Шегелердің, бұрамалардың, тойтарма шегелердің және бұрандалардың көмегімен жүктемені көтеріп тұратын қосылыстар
587.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1381-2016
Ағаш конструкциялар. Сынау әдістері. Көтерме қапсырма қосылыстар
588.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1382-2017
Ағаш констркциялары. Сынау әдістері. Ағаш конструкциялары бекіткіш элементтерінің суырылуға кедергісі
589.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1383-2017
Ағаш констркциялары. Сынау әдістері. Бекіткіш элементтер бастиегі астындағы сүректің басылуға кедергісі
590.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1912-2016
Құрылыстық ағаш материалдары. Беріктік класы. Сұрпы мен түрі бойынша көзбен шолу
591.
46-тармақ
ҚР СТ 2138-2011
Құрылысқа арналған ағаш бұйымдар. Көрсеткіштер, сәйкестікті бағалау және таңбалау
592.
46-тармақ
ҚР СТ
2923-2016
Технологиялық ағаш жоңқасы. Ылғалдылықты анықтау әдісі
593.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 3340-2015
Ағаш талшықты тақталар. Құмның мөлшерін анықтау әдісі
594.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8970-2017
Ағаш конструкциялары. Механикалық бекітпесі бар қосылыстарды сынау. Сүректің тығыздығына қойылатын талаптар
595.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9427-2013
Ағаш тақталар. Тығыздығын анықтау
596.
46-тармақ
МЕМСТ 10633-78
Ағаш жоңқалы тақталар. Физика-механикалық сынақтарды дайындау мен жүргізудің жалпы ережелері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
597.
46-тармақ
МЕМСТ 10633-2018
Ағаш жоңқалы және ағаш талшықты тақталар. Физика-механикалық сынақтарды дайындау мен жүргізудің жалпы қағидалары
598.
46-тармақ
МЕМСТ 10634-88
Ағаш жоңқалы тақталар. Физикалық қасиеттерін анықтау әдістері
599.
46-тармақ
МЕМСТ 10635-88
Ағаш жоңқалы плиталары. Иілу кезіндегі беріктіктілік шегі мен серпімділік модулін анықтау әдістері
600.
46-тармақ
МЕМСТ 10637-2019
Ағаш-жоңқалы тақталар. Шегелер мен шуруптарды шығарудың үлестік кедергісін анықтау әдісі
601.
46-тармақ
МЕМСТ 11842-76
Ағаш жаңқа плиталары. Соққы тұтқырлығын анықтау әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
602.
46-тармақ
МЕМСТ 11842-2021
Ағаш жоңқалы және ағаш талшықты тақталар. Қаттылықты анықтау әдісі
603.
46-тармақ
МЕМСТ 11843-76
Ағаш талшықты тақталары. Қаттылықты анықтау әдісі
604.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12122-4-2018
Ағаш конструкциялары. Сипаттамалық мәндерді анықтау. 4-бөлім. Ағаштан жасалған композиттік материалдары
605.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12369-1-2012
Ағаш тақталар. Құрастырылымдарды жобалауға арналған өзіндік мәндер. 1-бөлім. OSB, ағаш-жоңқа және ағаш талшықты тақталар
606.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12460-1-2013
Ағаш тақталар. Формальдегидтің бөлінуін анықтау. 1-бөлім. Сыйымдылығы 1 м3 камераны қолдану арқылы формальдегидтің бөлінуін анықтау әдісі

586.
Пункт 46
СТ РК EN 1380-2012
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Соединения, несущие нагрузку, с помощью гвоздей, винтов, дюбелей и болтов
587.
Пункт 46
СТ РК EN 1381-2016
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Несущие скобовые соединения
588.
Пункт 46
СТ РК EN 1382-2017
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Сопротивление выдергиванию крепежных элементов деревянных конструкций
589.
Пункт 46
СТ РК EN 1383-2017
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Сопротивление древесины вдавливанию под головкой крепежных элементов
590.
Пункт 46
СТ РК EN 1912-2016
Лесоматериалы строительные. Классы прочности. Визуальное распределение по сортам и породам
591.
Пункт 46
СТ РК 2138-2011
Изделия деревянные для строительства. Показатели, оценка соответствия и маркировка
592.
Пункт 46
СТ РК 2923-2016
Технологическая щепа. Метод определения влажности
593.
Пункт 46
СТ РК ISO 3340-2015
Плиты древесноволокнистые. Метод определения содержания песка
594.
Пункт 46
СТ РК ISO 8970-2017
Конструкции деревянные. Испытания соединений с механическими креплениями. Требования к плотности древесины
595.
Пункт 46
СТ РК ISO 9427-2013
Плиты древесные. Определение плотности
596.
Пункт 46
ГОСТ 10633-78
Плиты древесностружечные. Общие правила подготовки и проведения физико-механических испытаний
Действует до 20.06.2025 г.
597.
Пункт 46
ГОСТ 10633-2018
Плиты древесно-стружечные и древесноволокнистые. Общие правила подготовки и проведения физико-механических испытаний
598.
Пункт 46
ГОСТ 10634-88
Плиты древесностружечные. Методы определения физических свойств
599.
Пункт 46
ГОСТ 10635-88
Плиты древесностружечные. Методы определения предела прочности и модуля упругости при изгибе
600.
Пункт 46
ГОСТ 10637-2019
Плиты древесно-стружечные. Метод определения удельного сопротивления выдергиванию гвоздей и шурупов
601.
Пункт 46
ГОСТ 11842-76
Плиты древесностружечные. Метод определения ударной вязкости
Действует до 20.06.2025 г.
602.
Пункт 46
ГОСТ 11842-2021
Плиты древесностружечные и древесно-волокнистые. Метод определения ударной вязкости
603.
Пункт 46
ГОСТ 11843-76
Плиты древесностружечные. Метод определения твердости
604.
Пункт 46
СТ РК ISO 12122-4-2018
Конструкции деревянные. Определение характеристических значений. Часть 4. Композитные древесные материалы.
605.
Пункт 46
СТ РК EN 12369-1-2012
Плиты древесные. Характеристические значения для проектирования конструкций. Часть 1. OSB, древесностружечные и древесноволокнистые плиты
606.
Пункт 46
СТ РК ISO 12460-1-2013
Панели древесные. Определение выделения формальдегида. Часть 1. Метод определения выделения формальдегида с применением камеры вместимостью 1 кубический метр

607.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12460-5-2016
Ағаш сүректі тақталар. Формальдегидтің бөлінуін анықтау. 5-бөлім. Шайғындау әдісі (перфорация әдісі аталатын)
608.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12512-2016
Ағаш конструкциялар. Сынау әдістері. Механикалық бекітпе элементтері бар қосылыстарды циклдік сынау
609.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 13061-1-2015
Ағаш. Физикалық және механикалық қасиеттері. Шағын тазартылған үлгілерді сынау әдістері. 1-бөлім. Физикалық және механикалық сынақтар үшін ылғалдылықты анықтау
610.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 13061-2-2016
Ағаш сүрегі. Физикалық және механикалық қасиеттері. Тазартылған шағын үлгілерді сынау әдістері. 2-бөлім. Физикалық және механикалық сынақтар үшін тығыздықты анықтау
611.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13123-1-2020
Терезелер, есіктер және қақпақтар. Жарылысқа төзімділігі. Талаптар мен жіктеу. 1-бөлім. Соққы құбыры
612.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13183-1-2017
Кесілген ағаш үлгісіндегі ылғал мөлшері. 1-бөлім. Кептіргіш камерада кептіру әдісімен анықтау
613.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13183-2-2016
Ағаш материалдарынан жасалған бұйымдағы ылғал мөлшері. 2-бөлім. Электрлік кедергі әдісімен ылғал мөлшерін анықтау
614.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13238-2016
Құрылыс бұйымдарын отқа реакциясын анықтап сынау. Баптау процедуралары мен түптөсем іріктеудің жалпы ережелері
615.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13354-2015
Кесек ағаштан жасалған ағаш тақталар. Желімдеу сапасы. Сынау әдісі
616.
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-7-2012
Құрылыс құрастырылымының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларын анықтауға арналған сынақ әдістері. 7-бөлім. Ағаш құрастырылымын қорғау
617.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13446-2015
Ағаш панельдер. Бекітпе құралдарды жұлып алуға салмақ қабілетін анықтау
618.
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TS 13810-2-2016
Ағаш панельдер. Ауа қабаты бар едендер. 2-бөлім. Сынау әдістері
619.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13823-2016
Құрылыс өнімдерінің отқа реакциясы. Оқшауланған жану көзінің жылу әсеріне қарсы салынған төсемдерді қоспағанда, құрылыс бұйымдары
620.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14081-1-2011
Ағаш құрылымдары. Төзілімдігі бойынша сұрыпталған тікбұрышты қималы көтеруші құрылыс ағашы. 1-бөлім. Жалпы талаптар
621.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14081-3-2015
Ағаш құрылымдары. Төзімділігі бойынша сұрыпталған тікбұрышты қималы көтеруші құрылыс ағашы. 3-бөлім. Машинамен сұрыптау. Зауыттың өндірістік бақылауына қойылатын қосымша талаптар
622.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14272-2016
Фанера. Кейбір механикалық қасиеттерді есептеу әдісі
623.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14358-2012
Ағаш құрастырылымдар. 5-процентиль сипаттамалық мәндерін есептеу және сынама сәйкестігінің критерийлері

607.
Пункт 46
СТ РК ISO 12460-5-2016
Плиты древесные. Определение выделения формальдегида. Часть 5. Метод экстракции (называемый методом перфорации)
608.
Пункт 46
СТ РК EN 12512-2016
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Циклические испытания соединений с механическими крепежными элементами
609.
Пункт 46
СТ РК ISO 13061-1-2015
Физические и механические свойства древесины. Методы испытаний для малых чистых деревянных образцов. Часть 1. Определение влажности для физических и механических испытаний
610.
Пункт 46
СТ РК ISO 13061-2-2016
Древесина. Физические и механические свойства. Методы испытаний небольших очищенных образцов. Часть 2. Определение плотности для физических и механических испытаний
611.
Пункт 46
СТ РК EN 13123-1-2020
Окна, двери и ставни. Взрывоустойчивость. Требования и классификация. Часть 1. Ударная труба
612.
Пункт 46
СТ РК EN 13183-1-2017
Содержание влаги в образце пиленного лесоматериала. Часть 1. Определение методом сушки в сушильной камере
613.
Пункт 46
СТ РК EN 13183-2-2016
Содержание влаги в изделии из пиломатериалов. Часть 2. Определение содержания влаги методом электрического сопротивления
614.
Пункт 46
СТ РК EN 13238-2016
Испытания строительных изделий на определение реакции на огонь. Процедуры кондиционирования и общие правила отбора подложек
615.
Пункт 46
СТ РК EN 13354-2015
Плиты массивные древесные. Качество склеивания. Метод испытания
616.
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-7-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 7. Защита деревянных конструкций
617.
Пункт 46
СТ РК EN 13446-2015
Панели деревянные. Определение несущей способности на выдергивание крепежных средств
618.
Пункт 46
СТ РК CEN/TS 13810-2-2016
Панели деревянные. Полы с воздушной прослойкой. Часть 2. Методы испытания
619.
Пункт 46
СТ РК EN 13823-2016
Реакция на огонь строительной продукции. Строительные изделия, исключая настилы, наложенные от теплового воздействия от изолированного источника возгорания
620.
Пункт 46
СТ РК EN 14081-1-2011
Конструкции деревянные. Строительная древесина несущего назначения прямоугольного сечения, сортированная по прочности. Часть 1.Общие требования
621.
Пункт 46
СТ РК EN 14081-3-2015
Конструкции деревянные. Строительная древесина несущего назначения прямоугольного сечения, сортированная по прочности. Часть 3. Машинная сортировка. Дополнительные требования к заводскому производственному контролю
622.
Пункт 46
СТ РК EN 14272-2016
Фанера. Метод расчета некоторых механических свойств
623.
Пункт 46
СТ РК EN 14358-2012
Конструкции деревянные. Расчет значений характеристического 5-процентиля и критерии соответствия пробы

624.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15228-2017
Ағаш конструкциялары. Биологиялық әсерлерге қарсы антисептикпен өңделген ағаш конструкциясы
625.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 15680-2023
Құрама ағаш баспалдақтар. Механикалық сынау әдістері
626.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15737-2018
Ағаш конструкциялары. Сынау әдістері. Бұрандаларды бұрау кезіндегі кедергі
627.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16572-2013
Ағаштан жасалған конструкциялар. Ағаш тақталар. Құрылымдық қасиеттерді сынау әдістері
628.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16979-2013
Ағаш тақталар. Ылғал мөлшерін анықтау
629.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16998-2013
Ағаш тақталар. Ылғалға төзімділігін анықтау. Қайнап тұрған суда сынау
630.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 20585-2013
Ағаш тақталар. 70°С және 100°С (қайнау температурасы) кезінде суға батырғаннан кейін ылғалды күйінде иілу күшін анықтау
631.
46-тармақ
МЕМСТ 22406-77
Құрылысқа арналған ағаштан жасалған бөлшектер мен бұйымдар. Ылғалдан қорғайтын жабындар мен сіңдірулердің шартты ылғал өткізгіштігін анықтау әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
632.
46-тармақ
МЕМСТ 22406-2021
Құрылысқа арналған ағаштан жасалған бөлшектер мен бұйымдар. Ылғалдан қорғайтын жабындар мен сіңдірулердің шартты ылғал өткізгіштігін анықтау әдісі
633.
46-тармақ
МЕМСТ 23234-2009
Ағаш жаңқа плиталары. Сыртқы қабаттың қалыпты үзілуіне үлес кедергісін анықтау әдісі
634.
46-тармақ
МЕМСТ 26988-86
Ағаш талшықты плиталар. Плитаның пластинасына перпендикуляр созылу кезінде беріктік шегін анықтау әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
635.
46-тармақ
МЕМСТ 10636-90
Ағаш жоңқалы тақталар. Пластинаның пластинасына перпендикуляр созылу беріктігін анықтау әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
636.
46-тармақ
МЕМСТ 10636-2018
Ағаш жоңқалы және ағаш талшықты тақталар. Пластина пластинасына перпендикуляр созылу беріктігін анықтау әдісі
637.
46-тармақ
МЕМСТ 27678-2014
Ағаш тақталар мен фанера. Формальдегид құрамын анықтаудың перфораторлық әдісі
638.
46-тармақ
МЕМСТ 27680-88
Ағаш жоңқалы және ағаш талшықты плиталарлар. Өлшемдер мен нысандарды бақылау әдістері
639.
46-тармақ
МЕМСТ 30567-98
Модификацияланған ағаш. Уыттылықты анықтау әдісі
640.
46-тармақ
МЕМСТ 33120-2014
Желімделген ағаш конструкциялар. Желім қосылыстарының беріктігін анықтау әдістері
641.
46-тармақ
МЕМСТ 33121-2014
Желімделген ағаш конструкциялар. Желім қосылыстарының температуралық- ылғалдық әсерлерге төзімділігін анықтау әдістері
642.
46-тармақ
ҚР СТ МЕМСТ Р 50801-2008
Ағаш шикізаты, ағаш материалдары, ағаш пен ағаш материалдарынан жасалған шала -өнімдер мен бұйымдар. Сынамаларды іріктеу тәртібі және радионуклидтердің меншікті белсенділігін өлшеу
Құрылыста қолданылатын полимерлер, пластикалық массалар, химиялық талшықтар мен резеңкелер

624.
Пункт 46
СТ РК EN 15228-2017
Конструкции деревянные. Конструкция деревянная, обработанная антисептиком против биологических воздействий
625.
Пункт 46
СТ РК CEN/TS 15680-2023
Сборные деревянные лестницы. Методы механических испытаний
626.
Пункт 46
СТ РК EN 15737-2018
Конструкции деревянные. Методы испытаний. Сопротивление при кручении винтов.
627.
Пункт 46
СТ РК ISO 16572-2013
Конструкции деревянные. Плиты древесные. Методы испытания конструктивных свойств
628.
Пункт 46
СТ РК ISO 16979-2013
Плиты древесные. Определение содержания влаги
629.
Пункт 46
СТ РК ISO 16998-2013
Плиты древесные. Определение влагостойкости. Испытание в кипящей воде
630.
Пункт 46
СТ РК ISO 20585-2013
Плиты древесные. Определение предела прочности при изгибе во влажном состоянии после погружения в воду при температуре 70°С и 100°С (температура кипения)
631.
Пункт 46
ГОСТ 22406-77
Детали и изделия из древесины для строительства. Метод определения условной влагопроницаемости влагозащитных покрытий и пропиток
Действует до 20.06.2025 г.
632.
Пункт 46
ГОСТ 22406-2021
Детали и изделия из древесины для строительства. Метод определения условной влагопроницаемости влагозащитных покрытий
633.
Пункт 46
ГОСТ 23234-2009
Плиты древесностружечные. Метод определения удельного сопротивления нормальному отрыву наружного слоя
634.
Пункт 46
ГОСТ 26988-86
Плиты древесноволокнистые. Метод определения предела прочности при растяжении перпендикулярно к пласти плиты
Действует до 20.06.2025 г.
635.
Пункт 46
ГОСТ 10636-90
Плиты древесностружечные. Метод определения предела прочности при растяжении перпендикулярно пласти плиты
Действует до 20.06.2025 г.
636.
Пункт 46
ГОСТ 10636-2018
Плиты древесно-стружечные и древесно-волокнистые. Метод определения предела прочности при растяжении перпендикулярно к пласти плиты
637.
Пункт 46
ГОСТ 27678-2014
Плиты древесные и фанера. Перфораторный метод определения содержания формальдегида
638.
Пункт 46
ГОСТ 27680-88
Плиты древесностружечные и древесноволокнистые. Методы контроля размеров и формы
639.
Пункт 46
ГОСТ 30567-98
Древесина модифицированная. Метод определения токсичности
640.
Пункт 46
ГОСТ 33120-2014
Конструкции деревянные клееные. Методы определения прочности клеевых соединений
641.
Пункт 46
ГОСТ 33121-2014
Конструкции деревянные клееные. Методы определения стойкости клеевых соединений к температурно-влажностным воздействиям
642.
Пункт 46
СТ РК ГОСТ Р 50801-2008
Древесное сырье, лесоматериалы, полуфабрикаты и изделия из древесины и древесных материалов. Порядок отбора проб и методы измерения удельной активности радионуклидов
Полимеры, пластические массы, химические волокна и каучуки, применяемые в строительстве

643.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 37-2020
Вулканизацияланған немесе термопластикалық резеңке. Созылу кезіндегі серпімділікке беріктік қасиеттерін анықтау
644.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 75-2-2014
Пластмасса. Жүктеме асты иілу температурасын анықтау. 2-бөлім. Пластмасса және эбонит
645.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 178-2016
Пластмассалар. Иілу кезінде қасиеттерді анықтау
646.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 180-2022
Пластмасса. Изод бойынша соққыға тұтқырлығын анықтау
647.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 188-2013
Вулканизацияланған немесе термопластикалық каучук. Жедел тозу немесе ыстыққа төзімділік сынақтары
648.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 306-2018
Пластмассалар. Термопластикалық материалдар. Жұмсарту температурасын Вика әдісі бойынша анықтау
649.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 527-1-2014
Пластмассалар. Созылу кезінде механикалық қасиеттерін анықтау. 1-бөлім. Жалпы қағидаттар
650.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 527-2-2015
Пластмассалар. Созу кезіндегі механикалық қасиеттерін анықтау. 2-бөлім. Қалыпқа келтірілген және экструзияланатын пластмассаларды сынау шарттары
651.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 527-3-2014
Пластмассалар. Созылу кезінде механикалық қасиеттерін анықтау. 3-бөлім. Үлдірлер мен жаймаларға арналған сынақ шарттары
652.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 815-1-2016
Қыздырып өнделген немесе термопластикалық каучук. Сығымдаудың қалдықты пішін өзгеруін анықтау. 1-бөлім. Қоршаған орта температурасы кезінде немесе жоғары температураларда
653.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 815-2-2016
Күйдірілген және термоикемді қаучук. Қысудың қалдық ақаулануын анықтау. 2-бөлім. Төмен температура жағдайында
654.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1133-1-2014
Пластмассалар. Массасы (MVR) және көлемі (MVR) бойынша термоқабаттар балқуының аққыштық индексін анықтау. 1- бөлім. Стандартты әдіс
655.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1133-2 -2015
Пластмассалар. Термопластардың балқытпа аққыштығының индексін массасы (MFR) және көлемі (MVR) бойынша анықтау. 2-бөлім. Уақытша температуралық әсерге және/немесе ылғалға сезімтал материалдарға арналған әдіс
656.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1183-1-2014
Пластмассалар. Кеуекті емес пластмассалардың тығыздығын анықтау әдістері. 1-бөлім. Батыру әдісі, сұйықтықты пикнометр әдісі және титрлеу әдісі
657.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1183-2-2014
Пластмассалар. Кеуекті емес пластмассалардың тығыздығын анықтау әдісі. 2-бөлім. Өлшемделген баған арқылы тығыздықты анықтау
658.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1183-3-2014
Пластмассалар. Кеуекті емес пластмассалардың тығыздығын анықтау әдісі. 3-бөлім. Газды пикнометр қолданылатын әдіс
659.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1847-2018
Иілгіш гидрооқшаулағыш табақшалар. Шатырларды гидрооқшаулауға арналған пластмассалы және эластомерлі табақшалар. Сумен қоса сұйық химиялық заттардың әсерін анықтау

643.
Пункт 46
СТ РК ISO 37-2020
Резина вулканизованная или термопластичная. Определение упругопрочностных свойств при растяжении
644.
Пункт 46
СТ РК ISO 75-2-2014
Пластмассы. Определение температуры изгиба под нагрузкой. Часть 2. Пластмассы и эбонит
645.
Пункт 46
СТ РК ISO 178-2016
Пластмассы. Определение свойств при изгибе
646.
Пункт 46
СТ РК ISO 180-2022
Пластмассы. Определение ударной вязкости по Изоду
647.
Пункт 46
СТ РК ISO 188-2013
Каучук, вулканизованный или термопластичный. Испытания на ускоренное старение или теплостойкость
648.
Пункт 46
СТ РК ISO 306-2018
Пластмассы. Термопластичные материалы. Определение температуры размягчения по методу Вика
649.
Пункт 46
СТ РК ISO 527-1-2014
Пластмассы. Определение механических свойств при растяжении. Часть 1. Общие принципы
650.
Пункт 46
СТ РК ISO 527-2-2015
Пластмассы. Определение механических свойств при растяжении. Часть 2. Условия испытаний формовочных и экструзионных пластмасс
651.
Пункт 46
СТ РК ISO 527-3-2014
Пластмассы. Определение механических свойств при растяжении. Часть 3. Условия испытаний для пленок и листов
652.
Пункт 46
СТ РК ISO 815-1-2016
Каучук вулканизованный или термопластичный. Определение остаточной деформации сжатия. Часть 1. При температуре окружающей среды или повышенных температурах
653.
Пункт 46
СТ РК ISO 815-2-2016
Каучук вулканизированный или термопластичный. Определение остаточной деформации сжатия. Часть 2. При низких температурах
654.
Пункт 46
СТ РК ISO 1133-1-2014
Пластмассы. Определение индекса текучести расплава термопластов по массе (MFR) и по объему (MVR). Часть1. Стандартный метод
655.
Пункт 46
СТ РК ISO 1133-2-2015
Пластмассы. Определение индекса текучести расплава термопластов по массе (MFR) и по объему (MVR). Часть 2. Метод для материалов чувствительных к временно-температурным воздействиям и/или влажности
656.
Пункт 46
СТ РК ISO 1183-1-2014
Пластмассы. Методы определения плотности непористых пластмасс. Часть 1. Метод погружения, метод жидкостного пикнометра и метод титрования
657.
Пункт 46
СТ РК ISO 1183-2-2014
Пластмассы. Методы определения плотности непористых пластмасс. Часть 2. Определение плотности с помощью градиентной колонки
658.
Пункт 46
СТ РК ISO 1183-3-2014
Пластмассы. Методы определения плотности непористых пластмасс. Часть 3. Метод с применением газового пикнометра
659.
Пункт 46
СТ РК EN 1847-2018
Листы гибкие гидроизоляционные. Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш. Определение воздействия жидких химикатов, включая воду

660.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1848-2-2018
Иілгіш гидрооқшаулағыш табақшалар. Ұзындығын, енін, түзулігін және жазықтығын анықтау. 2-бөлім. Шатырларды гидрооқшаулауға арналған пластмассалы және эластомерлі табақшалар
661.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 2039-2-2015
Пластмасса. Қаттылықты анықтау. 2-бөлім. Роквелл бойынша қаттылық
662.
46-тармақ
ҚР СТ 2433-2013
Құрылыстық мақсаттағы полимер торлар. Жалпы техникалық шарттар
663.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 3501-2019
Пластмассалы құбырлар жүйелері. Фитинглер мен қысымды құбырлардың механикалық байланысы. Тұрақты бойлық күш салу əсерімен созуға төзімділігін сынау əдісі
664.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 3503-2019
Пластикалық құбырлар жүйелері. Фитингілер мен қысымды құбырлардың механикалық байланысы. Иілуге ұшырайтын түйіндер саңылауісыздығын ішкі қысым әсерімен сынау әдісі
665.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 4664-1-2016
Күйдірілген немесе термопластикалық каучук. Динамикалық қасиеттерін анықтау. 1-бөлім. Жалпы нұсқаулық
666.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 4664-2-2016
Вулканизацияланған немесе термопластикалық каучук. Динамикалық қасиеттерді анықтау. 2-бөлім. Төменгі жиілік кезінде айналмалы тілшік әдісі
667.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8483-2010
Термореактивті шыны икемділерден жасалған құбырлар мен фитингілер (GRP). Бұрандамалардағы ернемектік қосылыстардың құрастырылымын тексеруге арналған сынақ әдістері
668.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9967-2018
Термопласттардан жасалған құбырлар. Сырғушылық коэффициентін анықтау
669.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9969-2018
Термопласттардан жасалған құбырлар. Сақиналық қаттылығын анықтау
670.
46-тармақ
ҚР СТ ИСO 10639-2010
Қысымда болатын және арынсыз сумен жабдықтау үшін пластмассадан жасалған пластмасса құбыржолдар жүйелері. Қанықтырылмаған полиэфир шайыры (UP) негізінде термореактивті шыны икемділерден жасалған жүйелер (GRP). Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері
671.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 10928-2018
Пластмассалық құбыржолдар. Термореактивті шыныпластиктерден жасалған құбырлар мен фитингтер (GRP). Регрессиялық талдау әдістері және олардың қолданылуы
672.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 10952-2017
Пластмасса құбыржолдар жүйесі. Термореактивті шыныпластиктен жасалған құбырлар мен фитингілер (GRP). Пішін өзерісі жағдайында ішкі беттің химиялық әсерге төзімділігін анықтау
673.
46-тармақ
МЕМСТ 11529-86
Еденге арналған поливинилхлоридті материалдар. Бақылау әдістері
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
674.
46-тармақ
МЕМСТ 11529-2016
Еденге арналған поливинилхлоридті материалдар. Бақылау әдістері
675.
46-тармақ
МЕМСТ 11583-74
Полимерлі құрылыс әрлеу материалдары. Жарықтың әсерінен түс тұрақтылығын, бояудың біркелкілігінің және жарықтың әсерін анықтау әдістері

660.
Пункт 46
СТ РК EN 1848-2-2018
Листы гибкие гидроизоляционные. Определение длины, ширины, прямолинейности и плоскостности. Часть 2. Пластмассовые и эластомерные листы для гидроизоляции крыш
661.
Пункт 46
СТ РК ISO 2039-2-2015
Пластмассы. Определение твердости. Часть 2. Твердость по Роквеллу
662.
Пункт 46
СТ РК 2433-2013
Сетки полимерные строительного назначения. Общие технические условия
663.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 3501-2019
Системы пластмассовых трубопроводов. Механические соединения между фитингами и напорными трубами. Метод испытания на сопротивление вытягиванию под действием постоянного продольного усилия
664.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 3503-2019
Системы пластмассовых трубопроводов. Механические соединения между фитингами и напорными трубами. Метод испытания на герметичность узлов под внутренним давлением подвергаемых изгибу
665.
Пункт 46
СТ РК ISO 4664-1-2016
Каучук вулканизованный или термопластичный. Определение динамических свойств. Часть 1. Общее требования
666.
Пункт 46
СТ РК ISO 4664-2-2016
Каучук вулканизированный или термопластичный. Определение динамических свойств. Часть 2. Метод с использованием крутильного маятника при низких частотах
667.
Пункт 46
СТ РК ИСО 8483-2010
Трубы и фитинги из термореактивных стеклопластиков (GRP). Методы испытаний для проверки конструкции фланцевых соединений на болтах
668.
Пункт 46
СТ РК ISO 9967-2018
Трубы из термопластов. Определение коэффициента ползучести
669.
Пункт 46
СТ РК ISO 9969-2018
Трубы из термопластов. Определение кольцевой жесткости
670.
Пункт 46
СТ РК ИСO 10639-2010
Системы пластмассовых трубопроводов из пластмассы для водоснабжения, находящиеся под давлением и безнапорные. Системы из термореактивных стеклопластиков (GRP) на основе ненасыщенной полиэфирной (UP) смолы. Общие технические требования. Методы испытаний
671.
Пункт 46
СТ РК ISO 10928-2018
Трубопроводы пластмассовые. Трубы и фитинги из термореактивных стеклопластиков (GRP). Методы регрессионного анализа и их применение
672.
Пункт 46
СТ РК ИСО 10952-2017
Системы пластмассовых трубопроводов. Трубы и фитинги из термореактивных стеклопластиков (GRP). Определение стойкости к химическому воздействию с внутренней поверхности в условиях деформации
673.
Пункт 46
ГОСТ 11529-86
Материалы поливинилхлоридные для полов. Методы контроля
Действует до 20.06.2025 г.
674.
Пункт 46
ГОСТ 11529-2016
Материалы поливинилхлоридные для полов. Методы контроля
675.
Пункт 46
ГОСТ 11583-74
Материалы полимерные строительные отделочные. Методы определения цветоустойчивости под воздействием света, равномерности окраски и светлоты

676.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12162-2015
Қысымды қосымшаларға арналған, құбырлар мен фитингілерді шығаратын термиялық икемді материалдар. Жіктеу және белгіленуі. Жалпы пайдалану (есептік) коэффициенті
677.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 14125-2016
Шыны талшық негізді композиттер. Иілгіштік қасиеттерін анықтау
678.
46-тармақ
ҚР СТ EN 14932-2017
Пластмасса. Буып-түюге арналған икемді термоиілімді үлдір. Талаптары мен сынау әдістері
679.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16620-2-2019
Пластмассалар. Биологиялық негіздегі құрамдастар мөлшері. 2-бөлім. Биологиялық негіздегі көміртегі мөлшерін анықтау
680.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16620-3-2019
Пластмассалар. Биологиялық негіздегі құрамдастар мөлшері. 3-бөлім. Биологиялық негіздегі синтетикалық полимерлердің мөлшерін анықтау
681.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 16620-4-2019
Пластмассалар. Биологиялық негіздегі құрамдастар мөлшері. 4-бөлім. Биологиялық негіздегі құрамдастардың салмақтық үлесі мөлшерін анықтау
682.
46-тармақ
МЕМСТ 24434-80
Қабырғаларға мен ғимараттардың жабындарына арналған пенопласттардан жасалған жылытқышы бар қабатты панельдер. Пенопласттар. Шөгуді анықтау әдісі
683.
46-тармақ
МЕМСТ 25209-82
Полимерлі пластмассалар мен пленкалар. Электреттердің беттік зарядтарын анықтау әдістері
684.
Пункт 46
ГОСТ 25609-2015
Еденге арналған орамалы және плиткалы полимерлі материалдар. Жылу меңгеру қаутының көрсеткішін анықтау әдісі
685.
46-тармақ
МЕМСТ 26150-84
Поливинилхлорид негізіндегі полимерлі әрлеу құрылыс материалдары мен бұйымдары. Санитарлық-химиялық бағалау әдісі
686.
46-тармақ
МЕМСТ 27019-86
Еденге арналған орама полимерлік материалдар. Дыбыс оқшаулағыш қасиеттерін анықтаудың жедел әдісі
20.06.2025 жылға дейін қолданылады
687.
46-тармақ
МЕМСТ 27019-2016
Еденге арналған орама полимерлік материалдар. Дыбыс оқшаулағыш қасиеттерін анықтаудың жедел әдісі
688.
46-тармақ
МЕМСТ 30548-97
Линолеум үшін тоқылмаған (негізасты) маталар. Сынау әдістері
689.
46-тармақ
МЕМСТ 31362-2007
Терезе және есік блоктарына арналған тығыздағыш төсемдер. Пайдалану әсерлеріне кедергіні анықтау әдісі
690.
46-тармақ
МЕМСТ 32657-2014
Полимерлі композиттер. Сынақ әдістері. Жүктеме кезінде иілу температурасын анықтау
691.
46-тармақ
МЕМСТ 32318-2012
Құрамында битум бар икемді және полимерлі (термопластикалық немесе эластомерлі) шатыр және гидрооқшаулағыш материалдар. Бу өткізгіштігін анықтау әдісі
Құрылыс болат конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)
692.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 8/E8M-2016
Металл материалдардың созылуына стандартты сынау әдістері.
693.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 18-2016
Металл материалдардың Роквелл бойынша қаттылығын және Роквелл бойынша беткі қаттылығын бақылаудың стандартты әдістері

676.
Пункт 46
СТ РК ISO 12162-2015
Термопластичные материалы для производства труб и фитингов, предназначенных для напорных приложений. Классификация и обозначение. Общий эксплуатационный (расчетный) коэффициент
677.
Пункт 46
СТ РК ISO 14125-2016
Композиты на основе стеклопластика. Определение свойств гибкости
678.
Пункт 46
СТ РК EN 14932-2017
Пластмасса. Эластичная термопластичная пленка для упаковки. Требования и методы испытаний
679.
Пункт 46
СТ РК ISO 16620-2-2019
Пластмассы. Содержание компонентов на биологической основе. Часть 2. Определение содержания углерода на биологической основе
680.
Пункт 46
СТ РК ISO 16620-3-2019
Пластмассы. Содержание компонентов на биологической основе. Часть 3. Определение содержания синтетического полимера на биологической основе
681.
Пункт 46
СТ РК ISO 16620-4-2019
Пластмассы. Содержание компонентов на биологической основе. Часть 4. Определение содержания массовой доли компонентов на биологической основе
682.
Пункт 46
ГОСТ 24434-80
Панели слоистые с утеплителем из пенопластов для стен и покрытий зданий. Пенопласты. Метод определения усадки
683.
Пункт 46
ГОСТ 25209-82
Пластмассы и пленки полимерные. Методы определения поверхностных зарядов электретов
684.
Пункт 46
ГОСТ 25609-2015
Материалы полимерные рулонные и плиточные для полов. Метод определения показателя теплоусвоения
685.
Пункт 46
ГОСТ 26150-84
Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки
686.
Пункт 46
ГОСТ 27019-86
Материалы полимерные рулонные для полов. Ускоренный метод определения звукоизоляционных свойств
Действует до 20.06.2025 г.
687.
Пункт 46
ГОСТ 27019-2016
Материалы полимерные рулонные для полов. Ускоренный метод определения звукоизоляционных свойств
688.
Пункт 46
ГОСТ 30548-97
Полотна нетканые (подоснова) для линолеума. Методы испытаний
689.
Пункт 46
ГОСТ 31362- 2007
Прокладки уплотняющие для оконных и дверных блоков. Метод определения сопротивления эксплуатационным воздействиям
690.
Пункт 46
ГОСТ 32657-2014
Композиты полимерные. Методы испытаний. Определение температуры изгиба под нагрузкой
691.
Пункт 46
ГОСТ 32318 -2012
Материалы кровельные и гидроизоляционные гибкие битумосодержащие и полимерные (термопластичные или эластомерные). Метод определения паропроницаемости
Конструкции и изделия (элементы) строительные стальные
692.
Пункт 46
СТ РК ASTM
E 8/E8 M-2016
Стандартные методы испытаний металлических материалов на растяжение
693.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 18-2016
Стандартные методы контроля твердости по Роквеллу и поверхностной твердости по Роквеллу металлических материалов

694.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM G 39-2016
Кернеумен тотығуға сынау үшін иілген арқаулықтар пішімінде үлгілерді дайындаудың және қолданудың стандартты тәжірибесі
695.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM G85-2017
Түрлендірілген тұзды ерітіндіде (тұманда) сынақ жүргізудің стандартты тәжірибесі
696.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 110-2016
Тасымалданатын қаттылығын өлшегіштерді қолданып Роквелл және Бринелл бойынша металл материалдардың қаттылығын бақылаудың стандартты әдісі
697.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 112-2016
Түйіршіліктілігінің орташа дәрежесін анықтауға арналған стандартты сынау әдісі
698.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 114-2011
Түйіспе тәсілмен бақылаудың ультрадыбыстық жаңғырық-импульстік әдісін қолдану жөніндегі нұсқау
699.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 148-1-2017
Металл материалдар. Шарпи бойынша маятникті коперде соққылық иілуге сынау. 1-бөлім. Сынау әдісі
700.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 148-3-2017
Металл материалдар. Шарпи бойынша маятникті коперде соққылық иілуге сынау. 3-бөлім. Сынақ машиналарын верификациялау үшін V-тәрізді кесігі бар стандарттық үлгілерін дайындау және сипаттамаларын анықтау
701.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 213-2016
Металл құбырларды және құбыр бұйымдарын ультрадыбыспен зерттеудің стандартты іс-тәжірибесі
702.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 340-2016
Металдар мен қорытпалардың макроқұрылымын оюлау арқылы сынаудың стандартты әдісі
703.
46-тармақ
ҚР СТ AСTM A370-2018
Болат бұйымдарды техникалық сынау. Стандартты әдіс және анықтамалар
704.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 384-2016
Материалдың қаттылығын микросәйкестендіруге арналған стандартты сынау әдісі
705.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM A 435/ A 435 M-2016
Қалың бетті болатты тікелей сәуле түсірумен ультрадыбыстық бақылауға қойылатын стандартты талаптар
706.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 709-2016
Магнит-ұнтақ сынақтарын өткізу бойынша стандартты нұсқау
707.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM A751-2016
Сынаудың стандартты әдістері, болат өнімдеріне химиялық талдау жүргізуге арналған практика және терминология
708.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 797/ E 797 M-2016
Ультрадыбыстық контактілі сынау әдісі көмегімен қалыңдығын өлшеудің стандартты технологиялық процесі
709.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM A956-2016
Болат бұйымдардың қаттылығын Либу бойынша бақылаудың стандартты әдістері
710.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1182 -2016
Отқа төзімділігін сынау кезіндегі құрылыс материалдарының реакциясы. Жанбаушылыққа сынау
711.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM E 1186-2016
Ғимараттардың қоршаушы құрастырылымында және ауе қалқаларында ауаның шығу орындарын табудың жалпы қабылданған іс-тәжірибесі
712.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1363-1-2016
Отқа төзімділікке арналған сынақтар. 1-бөлім. Жалпы талаптар
713.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1363-2-2011
Отқа төзімділігін сынау. 2-бөлім. Балама және қосымша әдістер

694.
Пункт 46
СТ РК ASTM G 39-2016
Стандартная практика подготовки и применения образцов в форме изогнутой балки для испытания на коррозию под напряжением
695.
Пункт 46
СТ РК ASTM G85-2017
Стандартная практика испытания в модифицированном солевом растворе (тумане)
696.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 110-2016
Стандартный метод испытания твердости металлических материалов по Роквеллу и Бринеллю с применением переносных твердомеров
697.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 112-2016
Стандартный метод испытаний для определения средней степени зернистости
698.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 114-2011
Руководство по применению ультразвукового эхо-импульсного метода контроля контактным способом
699.
Пункт 46
СТ РК ISO 148-1-2017
Материалы металлические. Испытание на ударный изгиб на маятниковом копре по Шарпи. Часть 1. Метод испытания
700.
Пункт 46
СТ РК ISO 148-3-2017
Материалы металлические. Испытание на ударный изгиб на маятниковом копре по Шарпи. Часть 3. Приготовление и определение характеристик стандартных испытательных образцов с V-образным надрезом для верификации испытательных машин
701.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 213-2016
Стандартная практика ультразвукового исследования металлических труб и трубных изделий
702.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 340-2016
Стандартный метод испытаний макроструктуры металлов и сплавов с помощью травления
703.
Пункт 46
СТ РК ASTM A 370-2018
Техническое испытание стальных изделий. Стандартный метод и определения
704.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 384-2016
Стандартный метод испытаний для микроиндентирования твердости материалов
705.
Пункт 46
СТ РК ASTM A 435 / A 435 M-2016
Стандартные требования к ультразвуковому контролю узконаправленным пучком толстолистовой стали
706.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 709-2016
Стандартное руководство по проведению магнитопорошковых испытаний
707.
Пункт 46
СТ РК ASTM A751-2016
Стандартные методы испытаний, практика и терминология для проведения химического анализа изделий из стали
708.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 797/ E 797 M-2016
Стандартный технологический процесс измерения толщины с помощью ультразвукового контактного метода испытаний
709.
Пункт 46
СТ РК ASTM A 956-2016
Стандартные методы испытаний твердости изделий из стали по Либу
710.
Пункт 46
СТ РК ISO 1182-2016
Реакция строительных материалов при испытании на огнестойкость. Испытание на негорючесть
711.
Пункт 46
СТ РК ASTM E 1186-2016
Общепринятая практика обнаружения мест утечки воздуха в ограждающих конструкциях и воздушных перегородках зданий
712.
Пункт 46
СТ РК EN 1363-1-2016
Испытание на огнестойкость. Часть 1. Общие требования
713.
Пункт 46
СТ РК EN 1363-2-2011
Испытания на огнестойкость. Часть 2. Альтернативные и дополнительные методы

714.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1366-3-2015
Инженерлік жүйелердің отқа төзімділігін сынау. 3-бөлім. Өтетін жерлердегі саңылауларды нығыздау
715.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1366-4-2014
Инженерлік жүйелердің отқа төзімділігіне жасалатын сынақтар. 4-бөлім. Жіктердің сызықтық тығыздамалары
716.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1366-5-2014
Инженерлік жүйелердің отқа төзімділігін сынау. 5-бөлім. Инженерлік коммуникацияларға арналған арналар мен шахталар
717.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1366-6-2014
Инженерлік жүйелердің отқа төзімділігіне жасалатын сынақтар. 6-бөлім. Жалған еден және қуыс едендер

714.
Пункт 46
СТ РК EN 1366-3-2015
Испытания на огнестойкость инженерных систем. Часть 3. Уплотнения зазоров в местах прохода
715.
Пункт 46
СТ РК EN 1366-4-2014
Испытания на огнестойкость инженерных систем. Часть 4. Уплотнения линейных швов.
716.
Пункт 46
СТ РК EN 1366-5-2014
Испытания на огнестойкость инженерных систем. Часть 5. Каналы и шахты для инженерных коммуникаций
717.
Пункт 46
СТ РК EN 1366-6-2014
Испытания на огнестойкость инженерных систем. Часть 6. Фальшпол и пустотные полы

718.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1366-7-2014
Инженерлік жүйелерді отқа төзімділігіне жасалатын сынақтар. 7-бөлім. Конвейерлік жүйелер және олардың бекітпе элементтері
719.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 1460-2016
Жабындар металл. Қара металдарға ыстық мырыштау арқылы алынған жабындар. Гравиметриялық әдіспен аудан бірлігіне массаны анықтау
720.
46-тармақ
ҚР СТ
1898-2009
Инженерлік жүйелер құрастырылымының элементтері. Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділігін сынау әдісі

718.
Пункт 46
СТ РК EN 1366-7-2014
Испытание на огнестойкость инженерных систем. Часть 7. Конвейерные системы и их затворные элементы
719.
Пункт 46
СТ РК ISO 1460-2016
Покрытия металлические. Покрытия, полученные горячим цинкованием на черных металлах. Определение массы на единицу площади гравиметрическим методом
720.
Пункт 46
СТ РК 1898-2009
Элементы конструкций инженерных систем. Воздуховоды. Метод испытания на огнестойкость

721.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6506-1-2017
Металл материалдар. Бринелль бойынша қаттылықты анықтау. 1-бөлім. Сынау әдісі
722.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6506-3-2017
Металл материалдар. Бринелль бойынша қаттылықты анықтау. 3-бөлім. Стандартты үлгілерді калибрлеу
723.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6506-4-2017
Металл материалдар. Бринелль бойынша қаттылықты анықтау. 4-бөлім. Қаттылық мәндерінің кестесі
724.
46-тармақ
ҚР СТ ISO МЕМСТ Р 6507-1-2010
Металдар мен қорытпалар. Викерс бойынша қаттылықты өлшеу. 1-бөлім. Өлшеу әдісі
725.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6507-3-2015
Металл материалдар. Виккерс бойынша қаттылыққа сынау. 3-бөлім. Бақылау блоктарын калибрлеу
726.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6507-4-2011
Металдар мен қорытпалар. Викерстің қаттылығын өлшеу. 4-бөлім. Қаттылық мәндерінің кестелері
727.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6508-1-2017
Металл материалдар. Роквелл бойынша қаттылыққа сынау. 1-бөлім. Сынау әдісі
728.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 7438-2016
Металл материалдар. Бүгілуге сынау.
729.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 7801-2015
Металл материалдары. Сым. Иілгіштікке сынау
730.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8491-2016
Металл материалдар. Құбырлар (кесінділер). Майысуға сынау
731.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 8492-2016
Металл материалдар. Құбырлар. Жаншылуға сынау
732.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6892-1-2017
Металл материалдар. Созылуға сынау. 1-бөлім. Бөлме температурасында сынау әдісі
733.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 6892-2-2015
Металл материалдар. Созылуын сынау. 2-бөлім. Жоғары температура кезінде сынау әдістері
734.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9227-2015
Жасанды атмосферада жемірілуін сынау. Тұзды тұманда сынау
735.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10049-2016
Жалпақ металл бұйымдар. Ra бұдырлығының орташа шамасын және RPC шектік санын өлшеу
736.
46-тармақ
МЕМСТ ISO 10124-2002
Жіксіз және дәнекерленген қысымды болат құбырлар (ағын астында доғалық дәнекерлеу арқылы жасалған құбырлардан басқа). Ультрадыбыстық стратификацияны бақылау әдісі
737.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10218-1-2016
Болат сым және сым бұйымдары. Жалпы. 1-бөлім: Сынау әдістері
738.
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TR 10261-2016
Темір және болат. Химиялық құрамын анықтау. Еуропалық нормалар
739.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10274-2016
Металл материалдар. Үзілуге соққылап сынау
740.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10306-2017
Шойын және болат. Параллель ернемектері бар қос таврлы кең жолақты арқалықтар мен IPE сериялы арқалықтарды ультрадыбыстық сынау
741.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10307-2012
Бұзбайтын бақылау. 6 миллиметрден артық немесе тең қалындықтағы аустениттік және аустениттік-ферритті тоттанбайтын болаттан жасалған табақ илемдерді ультрадыбыстық бақылау (шағылыстыру әдісі)

721.
Пункт 46
СТ РК ISO 6506-1-2017
Материалы металлические. Определение твердости по Бринеллю. Часть 1: Метод испытания
722.
Пункт 46
СТ РК ISO 6506-3-2017
Материалы металлические. Определение твердости по Бринеллю. Часть 3. Калибровка стандартных образцов
723.
Пункт 46
СТ РК ISO 6506-4-2017
Материалы металлические. Определение твердости по Бринеллю. Часть 4. Таблица значений твердости
724.
Пункт 46
СТ РК ГОСТ Р ISO 6507-1-2010
Металлы и сплавы. Измерение твердости по Виккерсу. Часть 1. Метод измерений
725.
Пункт 46
СТ РК ISO 6507-3-2015
Материалы металлические. Испытание на твердость по Виккерсу. Часть 3. Калибровка контрольных блоков
726.
Пункт 46
СТ РК ISO 6507-4-2011
Металлы и сплавы. Измерение твердости по Виккерсу. Часть 4. Таблицы значений твердости
727.
Пункт 46
СТ РК ISO 6508-1-2017
Материалы металлические. Испытание на твердость по Роквеллу. Часть 1. Метод испытания
728.
Пункт 46
СТ РК ISO 7438-2016
Материалы металлические. Испытание на изгиб
729.
Пункт 46
СТ РК ISO 7801-2015
Материалы металлические. Проволока. Проба на изгиб
730.
Пункт 46
СТ РК ISO 8491-2016
Материалы металлические. Трубы (отрезки). Испытание на изгиб
731.
Пункт 46
СТ РК ISO 8492-2016
Материалы металлические. Трубы. Испытание на сплющивание
732.\
Пункт 46
СТ РК ISO 6892-1-2017
Материалы металлические. Испытание на растяжение. Часть 1. Метод испытания при комнатной температуре
733.
Пункт 46
СТ РК ISO 6892-2-2015
Металлические материалы. Испытание на растяжение. Часть 2. Метод испытания при повышенной температуре
734.
Пункт 46
СТ РК ISO 9227-2015
Испытания на коррозию в искусственной атмосфере. Испытания в соляном тумане
735.
Пункт 46
СТ РК EN 10049-2016
Изделия металлические плоские. Измерение средней величины шероховатости Ra и пикового числа RPc
736.
Пункт 46
ГОСТ ISO 10124-2002
Трубы стальные напорные бесшовные и сварные (кроме труб, изготовленных дуговой сваркой под флюсом). Ультразвуковой метод контроля расслоений
737.
Пункт 46
СТ РК EN 10218-1-2016
Проволока стальная и изделия из проволоки. Общие. Часть 1: Методы испытания
738.
Пункт 46
СТ РК CEN/TR 10261-2016
Железо и сталь. Определение химического состава. Европейские нормы
739.
Пункт 46
СТ РК EN 10274-2016
Материалы металлические. Ударное испытание на разрыв
740.
Пункт 46
СТ РК EN 10306-2017
Чугун и сталь. Ультразвуковое испытание двутавровых широкополочных балок с параллельными фланцами и балок серии IPE
741.
Пункт 46
СТ РК EN 10307-2012
Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль листового проката из аустенитных и аустенито-ферритных нержавеющих сталей толщиной, равной или более 6 миллиметров (метод отражения)

742.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10325-2016
Термиялық өңдеу (термонығаю көрсеткіші) салдарынан аққыштық шегінің артуын анықтау
743.
46-тармақ
ҚР СТ EN 10328-2016
Темір және болат. Бетті қыздырғаннан кейін шартты шындалу тереңдігін анықтау
744.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 10893-9-2016
Болат құбырларды бұзбай бақылау. 9-бөлім. Дәнекерленген болат құбырларды дайындау үшін пайданылатын жолақтағы/жайпақ беттегі ажырау ақауларын анықтауды автоматты ультрадыбыстық бақылау
745.
46-тармақ
МЕМСТ ISO 10893-12-2017
Жіксіз және дәнекерленген болат құбырлар. 12-бөлім. Барлық шеңбер бойынша қабырға қалыңдығын автоматта бақылаудың ультрадыбыстық әдісі
746.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12114-2016
Ғимараттар мен құрылыстардың жылу техникалық қасиеттері. Құрылыс конструкциялары мен олардың элементтерінің ауа өткіштігі. Зертханалық сынақ әдісі
747.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12135-2015
Металл материалдар. Квазистатикалық жүктеме әсерімен бұзылу тұтқырлығын анықтауға арналған бірегейлендірілген сынау әдісі
748.
46-тармақ
ҚР СТ EN 12236-2018
Ғимараттарды желдету. Ауа жолдарына арналған аспалар мен тіреуіштер. Беріктігіне қойылатын талаптар
749.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13084-7-2017
Еркін тұратын түтін мұржалары. 7-бөлім. Бір қабырғалы болат түтін мұржалары мен болат ішкі құбырларда қолданылатын болат цилиндрлі элементтер. Бұйымның техникалық шарттары
750.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13480-5-2016
Өнеркәсіптік металл құбыржолдар. 5-бөлім. Бақылау және сынау
751.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 14589-2016
"Тұйық" тойтармалар. Механикалық сынақтар
752.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 15148-2016
Құрылыс материалдары мен бұйымдарының гидрожылу сипаттамалары. Ішінара батыру кезінде су сіңіру коэффициентін анықтау
753.
46-тармақ
ҚР СТ EN 15275-2020
Құрылымдық желімдер. Құрылыс конструкцияларында және азаматтық құрылыста коаксиалды металл құрастыруға арналған анаэробты желімдердің сипаттамасы
754.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15630-1-2011
Бетонды алдын-ала кернеулерге арналған болат. Сынау әдістері. 1-бөлім. Арматуралық өзектер, арқандар және сым
755.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15630-2-2011
Бетонды алдын ала кернеуге арналған болат. Сынау әдістері. 2-бөлім. Дәнекерленген арматуралық тор және тор тәрізді арқалық
756.
46-тармақ
ҚР СТ EN ISO 15630-3-2014
Бетонды арматурамен күшейтуге және алдын ала кернеуге арналған болат. Сынау әдістері. 3-бөлім.Бетонды алдын ала кернеуге арналған болат арматура
757.
46-тармақ
СТ РК ISO 23279–2016
Пісірілген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Пісірілген қосылыстарда индикация параметрлерін анықтау
Алюминий және алюминий қорытпаларынан жасалған құрылыс конструкциялары мен бұйымдары (элементтері)

742.
Пункт 46
СТ РК EN 10325-2016
Определение повышения предела текучести вследствие термической обработки (показатель термоупрочнения)
743.
Пункт 46
СТ РК EN 10328-2016
Железо и сталь. Определение условной глубины закалки после нагрева поверхности
744.
Пункт 46
СТ РК ISO 10893-9-2016
Контроль неразрушающий стальных труб. Часть 9. Автоматический ультразвуковой контроль обнаружения дефектов расслоения в полосе/листе, используемых для изготовления сварных стальных труб
745.
Пункт 46
ГОСТ ISO 10893-12-2017
Трубы стальные бесшовные и сварные. Часть 12. Ультразвуковой метод автоматизированного контроля толщины стенки по всей окружности
746.
Пункт 46
СТ РК EN 12114-2016
Теплотехнические свойства зданий и сооружений. Воздухопроницаемость строительных конструкций и их элементов. Лабораторный метод испытания
747.
Пункт 46
СТ РК ISO 12135-2015
Материалы металлические. Унифицированный метод испытания на определение вязкости разрушения под действием квазистатической нагрузки
748.
Пункт 46
СТ РК EN 12236-2018
Вентиляция зданий. Подвески и опоры для воздуховодов. Требования к прочности
749.
Пункт 46
СТ РК EN 13084-7-2017
Трубы дымовые свободностоящие. Часть 7. Стальные цилиндрические элементы, применяемые в одностенных стальных дымоходах и в стальных внутренних трубах. Технические условия на продукцию
750.
Пункт 46
СТ РК EN 13480-5-2016
Трубопроводы металлические промышленные. Часть 5. Контроль и испытания
751.
Пункт 46
СТ РК ISO 14589-2016
Заклепки "слепые". Механические испытания
752.
Пункт 46
СТ РК ISO 15148-2016
Гидротермические характеристики строительных материалов и изделий. Определение коэффициента водопоглощения при частичном погружении
753.
Пункт 46
СТ РК EN 15275-2020
Клеи конструкционные. Характеристика анаэробных клеев для коаксиальной металлической сборки в строительных конструкциях и гражданском строительстве
754.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 15630-1-2011
Сталь для армирования и предварительного напряжения бетона. Методы испытаний. Часть 1. Арматурные стержни, канаты и проволока
755.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 15630-2-2011
Сталь для армирования и предварительного напряжения бетона. Методы испытания. Часть 2. Сварная арматурная сетка и решҰтчатая балка
756.
Пункт 46
СТ РК EN ISO 15630-3-2014
Сталь для армирования и предварительного напряжения бетона. Методы испытаний. Часть 3. Стальная арматура для предварительного напряжения
757.
Пункт 46
СТ РК ISO 23279-2016
Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль. Определение параметров индикаций в сварных соединениях
Конструкции и изделия (элементы) строительные из алюминия и алюминиевых сплавов

758.
46-тармақ
ҚР СТ EN 1669-2016
Алюминий және алюминий қорытпалары. Сынау әдістері. Табақтар мен жолақтар үшін фестон түзілуін сынау
759.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM G 34-2016
2XXX және 7XXX сериялы алюминий қорытпаларының жеміріліп қабыршақтануға сезімталдығын стандартты сынау әдісі (EXCO сынағы)
760.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM G 47-2017
2XXX және 7XXX алюминий қорытпаларынан жасалған бұйымдардың кернелу кезіндегі коррозиялық жарылуға сезімталдығын анықтауға арналған стандартты сынау әдісі
761.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM G 66-2017
5XXX сериялы алюминий қорытпаларының коррозиялық қабыршақтануға сезімталдығын көзбен қарап бағалауға арналған стандартты сынау әдісі (ASSET сынауы)
762.
46-тармақ
ҚР СТ ASTM G 67-2017
Азот қышқылының әсерінен кейін салмақ жоғалтуына қарай 5XXX сериялы алюминий қорытпаларының кристаларалық коррозияға сезімталдығын анықтауға арналған стандарттық сынау әдісі (NAMLT сынағы)
Радиаторлар және олардың бөліктері
763.
46-тармақ
МЕМС 31311-2022
Жылыту құралдары. Жалпы техникалық шарттар.
764.
46-тармақ
МЕМСТ 12.1.044-2018
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қаупі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері
765.
46-тармақ
ҚР СТ ИСО 7892-2010
Тік құрылыс элементтері. Соққыға сынау. Қолданылатын жабдық және сынақ әдістемесі
766.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 9239-1-2020
Құрылыс материалдары мен бұйымдарын өрт қауіпсіздігіне сынау. Еден жабындарының өрт қауіптілігін радиациялық панельдің жылу ағыны әсер жолымен анықтау әдісі
767.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 10456-2013
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Гигротермиялық қасиеттер. Кестелік есептік мәндер және жылу қасиеттерінің мәлімделген және есептік мәндерін анықтау әдістермелері
768.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 11925-2-2016
Отқа реакцияны анықтауға арналған сынақтар. Жалынның тура көрінісіне ұшырайтын құрылыс бұйымдарының тұтанғыштығы. 2-бөлім. Өзекті жалын көзін қолданумен жасалатын сынақ
769.
46-тармақ
ҚР СТ ISO 12491-2016
Құрылыс материалдары. Сапаны бақылаудың статистикалық әдістері
770.
46-тармақ
ҚР СТ CEN/TS 13381-1-2012
Құрылыс құрастырылымының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларын анықтауға арналған сынақ әдістері. 1-бөлім.
Көлденең қорғау экрандары
771.
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-2-2012
Құрылыс құрастырылымының тұрақтылығына әсер ететін факторларды анықтауға арналған сынақ әдістері. 2-бөлім. Тік қорғау экрандары
772.
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-3-2012
Құрылыс құрастырылымының тұрақтылығына әсер ететін факторларды анықтауға арналған сынақ әдістері. 3-бөлім. Темірбетон құрастырылымын қорғау
773.
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-4-2012
Құрылыс құрастырылымының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларын анықтауға арналған сынақ әдістері. 4-бөлім. Болат құрастырылымын қорғау

758.
Пункт 46
СТ РК EN 1669-2016
Алюминий и алюминиевые сплавы. Методы испытаний. Испытание на фестонообразование для листов и полос
759.
Пункт 46
СТ РК ASTM G 34-2016
Стандартный метод испытаний для определения чувствительности алюминиевых сплавов серии 2XXX и 7XXX к коррозионному расслаиванию (испытание EXCO)
760.
Пункт 46
СТ РК ASTM G 47-2017
Стандартный метод испытаний для определения чувствительности изделий из алюминиевых сплавов 2XXX и 7XXX к коррозионному растрескиванию под напряжением
761.
Пункт 46
СТ РК ASTM G 66-2017
Стандартный метод испытания для визуальной оценки чувствительности алюминиевых сплавов серии 5XXX к коррозионному расслаиванию (испытание ASSET)
762.
Пункт 46
СТ РК ASTM G 67-2017
Стандартный метод испытаний для определения чувствительности к межкристаллитной коррозии алюминиевых сплавов серии 5XXX по потери массы после воздействия азотной кислоты (испытание NAMLT)
Радиаторы и их части
763.
Пункт 46
ГОСТ 31311-2022
Приборы отопительные. Общие технические условия
764.
Пункт 46
ГОСТ 12.1.044-2018
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения
765.
Пункт 46
СТ РК ИСО 7892-2010
Элементы строительные вертикальные. Испытания на удар. Применяемое оборудование и методика испытаний
766.
Пункт 46
СТ РК ISO 9239-1-2020
Испытания строительных материалов и изделий на пожарную опасность. Метод определения пожарной опасности напольных покрытий путем воздействия теплового потока радиационной панели
767.
Пункт 46
СТ РК ISO 10456-2013
Материалы и изделия строительные. Гигротермические свойства. Табличные расчетные значения и методы определения заявленных и расчетных значений тепловых свойств
768.
Пункт 46
СТ РК ISO 11925-2-2016
Испытания на определение реакции на огонь. Воспламеняемость строительных изделий, подвергаемых прямому отражению пламени. Часть 2. Испытание с применением одного источника пламени
769.
Пункт 46
СТ РК ISO 12491-2016
Материалы строительные. Статистические методы контроля качества
770.
Пункт 46
СТ РК CEN/TS 13381-1-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 1. Горизонтальные защитные экраны
771.
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-2-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 2. Вертикальные защитные экраны
772.
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-3-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 3. Защита железобетонных конструкций
773.
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-4-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 4. Защита стальных конструкций

774.
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-5-2012
Құрылыс құрастырылымының тұрақтылығына әсер ететін факторларды анықтауға арналған сынақ әдістері. 5-бөлім. Бетон және жұқа бетті профильденген болатты қамтитын болат-темірбетон құрастырылымын қорғау
775.
46-тармақ
ҚР СТ ENV 13381-6-2012
Құрылыс құрастырылымының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтауға арналған сынақ әдістері. 6-бөлім. Бетон толтырған бос болат құрастырылымын қорғау
776.
46-тармақ

774.
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-5-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 5. Защита сталежелезобетонных конструкций, включающих бетон и тонколистовую профилированную сталь
775.
Пункт 46
СТ РК ENV 13381-6-2012
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 6. Защита стальных полых конструкций, заполненных бетоном
776.
Пункт 46

ҚР СТ EN 13381-8-2016
Құрылыс конструкцияларының отқа төзімділігіне әсер ететін факторларды анықтауға арналған сынақ әдістері 8-бөлім. Болат элементтерінің реактивті қорғанысын қолдану
777.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13501-1-2016
Құрылыс материалдары мен бұйымдарын өрт қауіптілігі бойынша жіктеу. 1-бөлім. Сынақ нәтижелерін пайдаланып құрылыс материалдарын отқа төзімділігі бойынша жіктеу
778.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13501-2-2011
Құрылыс материалдары мен бұйымдарын өрт қауіптілігі бойынша жіктеу. 2-бөлім. Отқа төзімділігіне сынау нәтижелері бойынша жіктеу
779.
46-тармақ
ҚР СТ EN 13501-5-2018
Құрылыс бұйымдары мен элементтерін өрт қаупісізідігі бойынша жіктеу. 5-бөлім. Шатырдың сыртқы жалын әсеріне төзімділігін сынау нәтижелері бойынша жіктеу
780.
46-тармақ
ҚР СТ ISO/IEC TS 17021-12-2020
Сәйкестікті бағалау. Менеджмент жүйелеріне аудит және сертификаттау жүргізетін органдарға қойылатын талаптар. 12-бөлім. Бірлескен бизнестегі клиенттермен өзара қарым-қатынастарды басқару жүйелеріне аудит және сертифиттау жүргізу үшін персоналдың құзыреттілігіне қойылатын талаптар
781.
46-тармақ
МЕМСТ 22023-76
Құрылыс материалдары. Құрылымды микроскопиялық сандық талдау әдісі
782.
46-тармақ
МЕМСТ 26433.0-85
Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Жалпы ережелер
783.
Пункт 46
МЕМСТ 26433.1-89
Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер
784.
46-тармақ
МЕМСТ 30108-94
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Табиғи радионуклидтердің меншікті тиімді белсенділігін анықтау
785.
46-тармақ
МЕМСТ 30244-94
Құрылыс материалдары. Жанғыштықты сынау әдістері
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 26 наурыздағы
№ 99 Бұйрыққа
4-қосымша
"Ғимараттар мен
құрылыстардың,
құрылыс материалдары мен
бұйымдарының қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
4-қосымша
Техникалық регламент қауіпсіздігінің елеулі талаптарына міндетті сертификаттау нысанында сәйкестігі міндетті расталуға жататын құрылыс материалдары мен бұйымдарының тізбесі
р/с
Құрылыс материалдары мен бұйымдарының атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
1
2
3
1.
кварц (табиғи құмдардан басқа); өрескел ұсақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген, немесе басқа тәсілмен блоктарға немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) пішінде тақталарға бөлінген кварцит:

СТ РК EN 13381-8-2016
Методы испытаний для определения факторов, влияющих на огнестойкость строительных конструкций. Часть 8. Применение реактивной защиты стальных элементов
777.
Пункт 46
СТ РК EN 13501-1-2016
Классификация строительных материалов и изделий по пожарной опасности. Часть 1. Классификация строительных изделий по огнестойкости с использованием результатов испытаний
778.
Пункт 46
СТ РК EN 13501-2-2011
Классификация строительных материалов и изделий по пожарной опасности. Часть 2. Классификация по результатам испытаний на огнестойкость
779.
Пункт 46
СТ РК EN 13501-5-2018
Классификация строительных изделий и элементов по пожарной опасности. Часть 5. Классификация по результатам испытаний стойкости кровли к воздействию пламени с внешней стороны
780.
Пункт 46
СТ РК ISO/IEC TS 17021-12-2020
Оценка соответствия. Требования к органам, проводящим аудит и сертификацию систем менеджмента. Часть 12. Требования к компетенции персонала для проведения аудита и сертификации систем управления взаимоотношениями с клиентами в совместном бизнесе
781.
Пункт 46
ГОСТ 22023-76
Материалы строительные. Метод микроскопического количественного анализа структуры
782.
Пункт 46
ГОСТ 26433.0-85
Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Общие положения
783.
Пункт 46
ГОСТ 26433.1-89
Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления
784.
Пункт 46
ГОСТ 30108-94
Материалы и изделия строительные. Определение удельной эффективной активности естественных радионуклидов
785.
Пункт 46
ГОСТ 30244-94
Материалы строительные. Методы испытаний на горючесть
Приложение 4 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2025 года № 99
Приложение 4
к Техническому регламенту
"О безопасности зданий
и сооружений, строительных
материалов и изделий"
Перечень строительных материалов и изделий, подлежащих обязательному подтверждению соответствия в форме обязательной сертификации существенным требованиям безопасности Технического регламента
п/п
Наименование строительных материалов и изделий
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
1
2
3
1.
кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:

7604
алюминий шыбықтар мен профильдер:
24.
9406101000
жылжымалы үйлер
25.
9406200000
болаттан жасалған модульдік құрылыс блоктары
26.
9406901000
жылжымалы үйлер
Ескерту: *"Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" техникалық регламенттің техникалық реттеу объектілерін қоспағанда, елді мекендердің жолдарын, сондай-ақ басқа да жолдарды (әуеайлақтарды, ауылдық жерлерді) салу кезінде қолданылатын құрылыс материалдары міндетті сертификаттауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 26 наурыздағы
№ 99 Бұйрыққа
6-қосымша
"Ғимараттар мен
құрылыстардың, құрылыс
материалдары мен
бұйымдарының қауіпсіздігі
туралы" техникалық
регламентке
7-қосымша
Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау кезінде міндетті өнім қауіпсіздігі түрлерінің тізбесі
№ р/с
Қауіпсіздік түрлері
Қауіптілік объектілері
1
2
3
1.
Механикалық қауіпсіздік
(соққы әсері)
Механикалық қауіптілік объектілері өндіріс және монтаждау, тасымалдау және сақтау, құрылыста пайдалану және кәдеге жарату кезінде қауіп субъектілері үшін соққы әсерінің қаупі туындауы мүмкін құрылыс бұйымдары мен конструкциялары (құрама) болып табылады.
2.
Өрт қауіпсіздігі және
жарылыс қауіпсіздігі
Өрт қаупі объектілері барлық жанғыш құрылыс материалдары мен бұйымдары, сондай-ақ оттың немесе жоғары температураның әсерінен беріктік сипаттамаларын төмендететін көтергіш құрылыс конструкциялары болып табылады, бұл олардың құлауына және қауіп субъектісіне әсер етуіне әкелуі мүмкін.
Химия өнеркәсібінің өнімдеріне қатысты құрылыс материалдары, белгіленген шекті концентрацияларды немесе реттелген қауіпсіздік шараларын сақтамау, олармен жұмыс істеу жарылысқа әкелуі мүмкін жарылыс қаупі бар объектілер болып табылады.
3.
Химиялық қауіпсіздік
Химиялық қауіптілік объектілері негізінен химия өнеркәсібінің өнімдеріне жататын құрылыс материалдары, бұйымдары мен конструкциялары болып табылады, олар қоршаған ортаға зиянды заттарды адам ағзасына, жануарларға, сондай-ақ өсімдіктерге тікелей немесе жанама теріс әсер ететін мөлшерде шығаруы мүмкін.
4.
Радиациялық қауіпсіздік
Радиациялық қауіптілік объектілері радиоактивті ластануға ұшыраған немесе табиғи радиациялық фоны жоғары құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының жекелеген түрлері болып табылады.
5.
Биологиялық қауіпсіздік
Биологиялық қауіптілік объектілері құрылыс материалдары және органикалық компоненттері бар бұйымдар болып табылады, олардың құрамында адам мен қоршаған ортаға теріс әсер ететін микроорганизмдер болуы мүмкін.
6.
Термиялық қауіпсіздік
Термиялық қауіптілік объектілері, беттері жоғары немесе өте төмен температурада болуы мүмкін және металл, керамика, шыны, тас, пластмасса, ағаш түріндегі құрылыс материалдары мен бұйымдары болып табылады.

7604
прутки и профили алюминиевые:
24.
9406101000
мобильные дома
25.
9406200000
модульные строительные блоки из стали
26.
9406901000
мобильные дома
Примечание: *Обязательному декларированию подлежат строительные материалы, применяемые при строительстве дорог населенных пунктов, а также других дорог (аэродромов, сельской местности), за исключением объектов технического регулирования Технического регламента "Безопасность автомобильных дорог".
Приложение 6 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2025 года № 99
Приложение 7
к Техническому регламенту
"О безопасности зданий
и сооружений, строительных
материалов и изделий"
Перечень видов безопасности продукции обязательных при оценке соответствия требованиям Технического регламента
№ п/п
Виды безопасностей
Объекты опасности
1
2
3
1.
Механическая безопасность
(ударное воздействие)
Объектами механической опасности являются строительные изделия и конструкции (сборные), от которых может исходить опасность ударного воздействия для субъектов опасности при производстве и монтаже, транспортировке и хранении, использовании в строительстве и утилизации.
2.
Пожарная безопасность и взрывобезопасность
Объектами пожарной опасности являются все горючие строительные материалы и изделия, а также несущие строительные конструкции, снижающие свои прочностные характеристики под воздействием огня или высокой температуры, что может привести к их обрушениям и ударным воздействиям на субъект опасности.
Объектами взрывоопасности являются строительные материалы, относящиеся к продукции химической промышленности, несоблюдение установленных предельных концентраций или регламентированных мер безопасности, обращение с которыми может привести к взрыву.
3.
Химическая безопасность
Объектами химической опасности являются строительные материалы, изделия и конструкции, относящиеся в основном к продукции химической промышленности, которые могут выделять в окружающую среду вредные вещества в таких количествах, которые оказывают прямое или косвенное негативное воздействие на организм человека, животных, а также на растения.
4.
Радиационная безопасность
Объектами радиационной опасности являются отдельные виды строительных материалов, изделий и конструкций, подвергшиеся радиоактивному заражению или имеющие повышенный естественный радиационный фон.
Это природные материалы и изделия из них: горные породы, щебень, гравий, глина, песок, изделия из стекла, готовые металлические изделия и конструкции и так далее.
5.
Биологическая безопасность
Объектами биологической опасности являются строительные материалы и изделия с органическими компонентами, которые могут содержать микроорганизмы, оказывающие негативное воздействие на человека и окружающую среду.
6.
Термическая безопасность
Объектами термической опасности являются строительные материалы и изделия, поверхности которых могут иметь высокие или очень низкие температуры и представлены металлом, керамикой, стеклом, камнем, пластмассой, деревом.