Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 11 сәуірдегі № 157-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 11 сәуірде № 35969 болып тіркелді
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 35-15) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 344) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығы бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 388 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12630 болып тіркелген);
2) "Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 388 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 17 қаңтардағы № 15-НҚ бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35653 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Инструкции по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 11 апреля 2025 года № 157-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2025 года № 35969
В соответствии с подпунктом 35-15) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" и подпунктом 344) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций.
1. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 388 "Об утверждении Инструкции по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12630);
2) приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 января 2025 года № 15-НҚ "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 388 "Об утверждении Инструкции по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35653).
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2025 жылғы 11 сәуірдегі
№ 157-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық-қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық-қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 35-15) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 344) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының (бұдан әрі – мәдениет ұйымдары) сахналық-қойылым құралдарын (бұдан әрі – сахналық-қойылым құралдары) есепке алу, беру және есептен шығаруды нақтылайды.
2. Cахналық-қойылым құралдары спектакльдердердің, концерттік бағдарламалардың, көріністердің материалдық безендіру заттарынан тұрады.
2-тарау. Сахналық-қойылым құралдарын есепке алу
3. Сахналық-қойылым құралдарын есепке алу бірлікпен өлшенеді.
4. Сахналық-қойылым құралдарын есепке алу мәдениет ұйымының тиісті құрылымдық бөлімдеріндегі материалдық жауапты тұлғамен және бухгалтерлік қызметпен (бұдан әрі – материалдық жауапты тұлға) жүргізіледі.
5. Сахналық-қойылым құралдарын есепке алу сахналық-қойылым құралдарының түсу есебін және түгендеу есебін алу жолымен жүргізіледі.
6. Сахналық-қойылым құралдарының түсуін есепке алуға келесі рәсімдер кіреді:
1) сахналық-қойылым құралдарын қабылдау. Қабылдау барысында ақаулардың, зақым келуінің бар-жоқтығы тексеріледі және осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда cахналық-қойылым құралдарын тұрақты қолдануға қабылдау актісі жасалады.
Cахналық-қойылым құралдарын тұрақты қолдануға қабылдау актісі екі данада жасалып, бір данасы сахналық-қойылым құралдарын жинақтайтын құрылымдық бөлімде қалады, басқа данасы мәдениет ұйымының бухгалтериясына беріледі;
2) осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес жасалған нысанда сахналық-қойылым құралдарын түсім кітабына енгізу (бұдан әрі - түсім кітабы). Түсім кітабына жеке ерекшелігі көрсетілген әр сахналық-қойылым құралы туралы мәлімет енгізіледі және аталған сахналық-қойылым құралын пайдаланатын мәдениет ұйымының құрылымдық бөлімінің қысқартылған атауы (аббревиатура), реттік санынан тұратын шифр беріледі.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 11 апреля 2025 года
№ 157-НҚ
Инструкция по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 35-15) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре", подпунктом 344) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" и детализирует учет, передачу и списание сценическо-постановочных средств (далее – сценическо-постановочные средства) государственных театров и концертно-зрелищных организаций (далее – организации культуры).
2. Сценическо-постановочные средства состоят из предметов материального оформления спектаклей, концертных программ, представлений.
Глава 2. Учет сценическо-постановочных средств
3. Учет количества сценическо-постановочных средств измеряется в единицах.
4. Учет сценическо-постановочных средств ведется материально-ответственным лицом соответствующих подразделений и бухгалтерской службой организации культуры (далее – материально-ответственное лицо).
5. Учет сценическо-постановочных средств осуществляется путем проведения учета поступлений и инвентарного учета сценическо-постановочных средств.
6. Учет поступлений сценическо-постановочных средств включает в себя следующие процедуры:
1) прием сценическо-постановочных средств. В ходе приема осуществляется сверка на наличие дефектов, повреждений и составляется акт приема сценическо-постановочных средств в постоянное пользование по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
Акт о приеме сценическо-постановочных средств в постоянное пользование составляется в двух экземплярах, один экземпляр акта остается в подразделении, осуществляющем комплектование сценическо-постановочных средств, другой экземпляр передается в бухгалтерию организации культуры;
2) внесение записей в книгу поступлений сценическо-постановочных средств (далее – книга поступлений), составленную по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции. В книге поступлений вносятся сведения о каждом сценическо-постановочном средстве, отражающие его индивидуальные особенности, и присваивается шифр каждому сценическо-постановочному средству, состоящий из порядкового номера, аббревиатуры подразделения организации культуры, которое будет пользоваться данным сценическо-постановочных средств;

3) шифр беру.
7. Сахналық-қойылым құралдарын есепке алу осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес жасалған нысанда cахналық-қойылым құралдарының есеп кітабын жүргізу (бұдан әрі – есеп кітабы) және әр сахналық-қойылым құралына түгендеу нөмірін беру кіреді.
Сахналық-қойылым құралына шифр және түгендеу нөмірі бояу қолданылып енгізіледі (жууға және химиялық әсерге төзімді) немесе сахналық-қойылым құралдарының көрермендерге көрінбейтін жеріне жіппен тігіледі.
8. Түсім кітабы мен есеп кітабы толтырылардың алдында бауланады, парақтары нөмірленеді, мәдениет ұйымының басшысымен және материалдық жауапты тұлғамен қол қойылады және мәдениет ұйымының мөрі басылады.
9. Уақытша пайдаланылғаннан кейін мәдениет ұйымына қайта түскен сахналық-қойылым құралдарына жаңа шифр мен түгендеу нөмірі берілмейді, түсім кітабына жазбалар енгізіледі (түскен күні, сахналық-қойылым құралының сақталу жағдайының сипаттамасы).
3-тарау. Сахналық-қойылым құралдарын беру және есептен шығару
10. Ағымдағы репертуарда пайданылмайтын сахналық-қойылым құралдары басқа мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, мемлекеттік мекемелерге және оқу орындарына тегін беріледі.
11. Сахналық-қойылым құралдарын беру осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысанда cахналық-қойылым құралдарын тұрақты қолдануға қабылдап алу-беру актісіне сәйкес ресімделеді.
12. Сахналық-қойылым құралдарын есептен шығару келесі жағдайда жүргізіледі:
1) осы Нұсқаулықтың 10-тармағына сәйкес тегін беру;
2) сахналық-қойылым құралдарының физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болуы, дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан оны қайта қалпына келтіру экономикалық тұрғыдан мақсатқа сай емес және (немесе) мүмкін болмауы.
Cахналық-қойылым құралдарын есептен шығару осы Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес нысанда сахналық-қойылым құралдарын істен шығару (есептен шығару) актісіне сәйкес ресімделеді.
13. Дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан, физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болған сахналық-қойылым құралдарының бұзылуын және жойылуын ресімдеу "Дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болған мемлекеттік мүліктің жекелеген түрлерінің бұзылуын және жойылуын ресімдеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 721 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33019 болып тіркелген) бекітілген Дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болған мемлекеттік мүліктің жекелеген түрлерінің бұзылуын және жойылуын ресімдеу қағидасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік театрлар мен
концерттік ойын-сауық
ұйымдарының сахналық-
қойылым құралдарын есепке
алу, беру және есептен
шығару нұсқаулығына
1-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Директор
____________________________
(мәдениет ұйымының
толық атауы)
20 жылғы "___"_________
САХНАЛЫҚ-ҚОЙЫЛЫМ ҚҰРАЛДАРЫН ТҰРАҚТЫ ҚОЛДАНУҒА ҚАБЫЛДАУ АКТІСІ №
Осы акт 20______ жылдың " " ______ екі данада жасалды.
__________________________________________________________________________
(мәдениет ұйымының атауы)
__________________________________________________________________________
(аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – аты-жөні), қызметі)
қабылдады,
__________________________________________________________________________
(құрылымдық бөлімнің атауы)
__________________________________________________________________________
(аты-жөні, қызметі)
келесі сахналық-қойылым құралдары тұрақты қолдануға берілді
Р/с
Берген күні
Шифр
Түгендеу нөмірі
Заттың атауы және қысқаша сипаттамасы, әзірленген материалы, өлшемі, саны
Құжаттар бойынша
Іс жүзінде болғаны
Жай-күйі, ақаудың, бүлінудің бар-жоқтығы
Қойылымның (спектакль, концерттік бағдарлама, театрландырылған көрініс) атауы
саны
бірлік үшін бағасы
сомасы, теңгемен
саны
бірлік үшін бағасы
сомасы, теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Акт бойынша барлығы: ____________ дана сахналық-қойылым құралдары қабылданды
Негіз: (күні, комиссии отырысының хаттамасы)
Қоса берілетін құжаттар тізімі (бар болса):
Осы актіні жасаған тұлғалардың қолдары _______________________________
(Аты-жөні, құжаттарды тапсырған тұлғалардың қолдары)
Мемлекеттік театрлар мен
концерттік ойын-сауық
ұйымдарының сахналық-
қойылым құралдарын есепке
алу, беру және есептен
шығару нұсқаулығына
2-қосымша
Нысан
___________________________
(мәдениет ұйымының
толық атауы)
САХНАЛЫҚ-ҚОЙЫЛЫМ ҚҰРАЛДАРЫНЫҢ ТҮСІМ КІТАБЫ
Р/с №
Жазба күні
Шифр
Қайдан түсті және түскен күні, қабылдау актісінің нөмірі
Атауы және қысқаша сипаттамасы
Құжаттар бойынша
Іс жүзінде болғаны
Әзірленген материалы, күйі
Өлшемі, жалпы салмағы
Қабылдаған құрылымдық бөлімнің немесе бөлімнің атауы
Қойылымның (спектакль, концерттік бағдарлама, театрландырылған көрініс) атауы
саны
бірлік үшін бағасы
сомасы, теңгемен
саны
бірлік үшін бағасы
сомасы, теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік театрлар мен
концерттік ойын-сауық
ұйымдарының сахналық-
қойылым құралдарын есепке
алу, беру және есептен
шығару нұсқаулығына
3-қосымша
Нысан
___________________________
(мәдениет ұйымының
толық атауы)
САХНАЛЫҚ-ҚОЙЫЛЫМ ҚҰРАЛДАРЫНЫҢ ЕСЕП КІТАБЫ
Р/с №
Жазба күні
Түгендеу нөмірі
Қайдан түсті және берілген күні
Атауы және қысқаша сипаттамасы, әзірленген материалы, өлшемі, жалпы салмағы
Саны
Қойылымның (спектакль, концерттік бағдарлама, театрландырылған көрініс) атауы
Қабылдаған құрылымдық бөлімнің немесе бөлімнің атауы
Қол қойған, тапсырған/қабылдаған тұлғалардың аты-жөні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Мемлекеттік театрлар мен
концерттік ойын-сауық
ұйымдарының сахналық-
қойылым құралдарын есепке
алу, беру және есептен
шығару нұсқаулығына
4-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Директор
___________________________
(мәдениет ұйымының
толық атауы)
20___жылғы " " ____________
САХНАЛЫҚ-ҚОЙЫЛЫМ ҚҰРАЛДАРЫН ТҰРАҚТЫ ҚОЛДАНУҒА ҚАБЫЛДАП АЛУ-БЕРУ АКТІСІ №
Осы акт 20 _____ жылдың " " _____________________ екі данада жасалды
__________________________________________________________________________
(тапсырушы ұйым/бөлімнің атауы)
__________________________________________________________________________
(аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – аты-жөні), қызметі)
келесі сахналық-қойылым құралдары тұрақты қолдануға берілді
Р/с
Берген күні
Шифр
Түгендеу нөмірі
Заттың атауы және қысқаша сипаттамасы, әзірленген материалы, өлшемі, саны
Құжаттар бойынша
Іс жүзінде болғаны
Жай-күйі, ақаудың, зақым келудің бар-жоқтығы
Қойылымның (спектакль, концерттік бағдарлама, театрландырылған көрініс) атауы
саны
бірлік үшін бағасы
сомасы, теңгемен
саны
бірлік үшін бағасы
сомасы, теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
__________________________________________________________________________
(қабылдаушы ұйымның атауы)
__________________________________________________________________________
(аты-жөні, қызметі)
қабылдады.
Акт бойынша барлығы: _______________ дана сахналық-қойылым құралдары берілді
Негіз: (күні, комиссия отырысының хаттамасы) _________________________________
Қоса берілетін құжаттар тізімі (бар болса): _____________________________________
Осы актіні жасаған тұлғалардың қолдары ______________________________________
(Аты-жөні, құжаттарды тапсырған тұлғалардың қолдары)
Мемлекеттік театрлар мен
концерттік ойын-сауық
ұйымдарының сахналық-
қойылым құралдарын есепке
алу, беру және есептен
шығару нұсқаулығына
5-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Директор
____________________________
(мәдениет ұйымының
толық атауы)
20 жылғы " " ____________
САХНАЛЫҚ-ҚОЙЫЛЫМ ҚҰРАЛДАРЫН ІСТЕН ШЫҒАРУ (ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ) АКТІСІ
Ретімен нөмірі
Атауы, сипаттамасы
Шығару, салу, тіркеу күні
Сатып алу (пайдалануға рұқсат ету) күні
Іс жүзінде пайдалану мерзімі
Бастапқы құны
Есептелген амортизация сомасы, теңгемен
Баланстық құны, теңгемен
Нөмірі
зауыттық
түгендеу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20__ жылғы "___" _________ №_____ бұйрықпен (өкіммен) тағайындалған
комиссия ______________ негізінде _____________ тексеруді жүргізді және
__________________ негізінде оны есептен шығаруға жатады деп белгіледі.
атауы
________________________ сомаға жөндеулердің саны _____________________
Есептен шығару себебі ________________________________________________
Актив(тердің)тің жағдайы ______________________________________________
Комиссия қорытындысы _______________________________________________
Қосымша: Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі _______________________
НЫСАНЫҢ ЕКІНШІ ЖАҒЫ
Комиссия төрағасы ____________/_____________/_________________________
лауазымы       аты-жөні             қолы
Комиссия мүшелері: _________/______________/__________________________
лауазымы       аты-жөні             қолы
_________/____________________/___________________ лауазымы аты-жөні қолы
Материалдық жауапты тұлға __________/__________/______________________
лауазымы       аты-жөні             қолы
Сахналық-қойылым құралдарын есептен шығаруға байланысты шығындар туралы және есептен шығарудан түсетін қорлардың түсуі туралы мәліметтер
Есептен шығаруға арналған шығындар
Есептен шығарудан түскені
Жұмыстар түрі
Құжат нөмірі
Шығындар бабы
Сомасы, теңгемен
Құжат нөмірі
Құндылықтар
Саны
Сомасы, теңгемен
атауы
номенклатуралық нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Жиыны
Сатудан түскен кіріс (келтірілген залал) __________________________________
_____________________________________________ сомасы жазумен, теңгемен
Есепке алу карточкасында (кітабында) белгіленді
Бас бухгалтер (бухгалтер) _________/_______ 20 ___ жылғы "___" ______
аты-жөні қолы

3) присвоение шифра.
7. Учет сценическо-постановочных средств включает в себя ведение книги учета сценическо-постановочных средств (далее – книга учета), составленной по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции, и присвоением инвентарного номера каждому сценическо-постановочному средству.
Шифр и инвентарный номер сценическо-постановочного средства наносится краской (устойчивой по отношению к стиранию и химическому воздействию) или вышивается нитками в местах сценическо-постановочного средства не видных для зрителей.
8. Книга поступлений и книга учета до их заполнения прошнуровывается, листы пронумеровываются, подписывается материально-ответственным лицом и руководителем организации культуры и скрепляется печатью организации культуры.
9. Поступившему сценическо-постановочному средству повторно в организацию культуры после их временного пользования новые шифр и инвентарный номер не присваиваются, а вносятся записи в книгу учета (дата поступления, описание состояния сохранности сценическо-постановочного средства).
Глава 3. Передача и списание сценическо-постановочных средств
10. Сценическо-постановочные средства, неиспользуемые в текущем репертуаре безвозмездно передаются другим государственным организациям культуры, государственным учреждениям и учебным заведениям.
11. Передача сценическо-постановочных средств оформляется согласно акту приема-передачи сценическо-постановочных средств в постоянное пользование по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции.
12. Списание сценическо-постановочных средств производится в следующих случаях:
1) передачи на безвозмездной основе в соответствии с пунктом 10 настоящей Инструкции;
2) негодности сценическо-постановочного средства вследствие физического и морального износа, стихийного бедствия и аварии, либо если его восстановление экономически нецелесообразно и (или) невозможно.
Списание сценическо-постановочных средств оформляется согласно акту на выбытие (списание) сценическо-постановочных средств по форме согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
13. Оформление гибели и уничтожения сценическо-постановочных средств, пришедшего в негодность вследствие физического и морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий осуществляется в соответствии с Правилами оформления гибели и уничтожения отдельных видов государственного имущества, пришедшего в негодность вследствие физического или морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 721 "Об утверждении Правил оформления гибели и уничтожения отдельных видов государственного имущества, пришедшего в негодность вследствие физического или морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33019).
Приложение 1
Инструкции по учету, передаче
и списанию сценическо-постановочных
средств государственных театров
и концертно-зрелищных организаций
Форма
"Утверждаю"
Директор
________________________
(полное наименование
организации культуры)
" " _______ 20_____ года
АКТ ПРИЕМА СЦЕНИЧЕСКО-ПОСТАНОВОЧНЫХ СРЕДСТВ В ПОСТОЯННОЕ ПОЛЬЗОВАНИЕ №
Настоящий акт составлен "___" __________ 20___ года в двух экземплярах о том, что
____________________________________________________________________ в лице
(наименование организации культуры)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.), должность)
принял(а),
__________________________________________________________________________
(наименование подразделения)
____________________________________________________________________ в лице
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должность)
передал в постоянное пользование следующие сценическо-постановочные средства:
№ п/п
дата приемки
Шифр
Инвентарный номер
Наименование и краткое описание предмета, материал изготовления, размер, количество
По документам
Фактически оказалось
Состояние, наличие дефектов или повреждений
Название постановки (спектакль, концертная программа, театрализованное представление)
количество
цена за единицу
сумма в тенге
количество
цена за единицу
сумма в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего по акту принято: ________________________________________________ единиц
__________________________________________________________________________
сценическо-постановочных средств
Основание: (дата, номер протокола комиссии) __________________________________
Список прилагаемых документов (при наличии): ________________________________
Подписи лиц, составляющих настоящий акт ____________________________________
(Ф.И.О., подписи лица, сдавшего документы)
Приложение 2
к Инструкции по учету, передаче
и списанию сценическо-постановочных
средств государственных театров
и концертно-зрелищных организаций
Форма
__________________________
(полное наименование
организации культуры)
КНИГА ПОСТУПЛЕНИЙ СЦЕНИЧЕСКО-ПОСТАНОВОЧНЫХ СРЕДСТВ
№ п/п
Дата записи
Шифр
Источник и дата поступления, номер акта приема
Наименование и краткое описание
По документам
Фактически оказалось
Материал изготовления, состояние
Размер, общий вес
Наименование подразделения или отдела принявшего
Название постановки (спектакль, концертная программа, театрализованное представление)
количество
цена за единицу
сумма в тенге
количество
цена за единицу
сумма в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 3
к Инструкции по учету, передаче
и списанию сценическо-постановочных
средств государственных театров
и концертно-зрелищных организаций
Форма
__________________________
(полное наименование
организации культуры)
КНИГА УЧЕТА СЦЕНИЧЕСКО-ПОСТАНОВОЧНЫХ СРЕДСТВ
№ п/п
Дата записи
Инвентарный номер
Источник и дата передачи
Наименование и краткое описание, материал изготовления, размер, общий вес
Количество
Название постановки (спектакль, концертная программа, театрализованное представление)
Наименование подразделения или отдела принявшего
ФИО, подписи лиц, сдавших/принявших
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 4
к Инструкции по учету, передаче
и списанию сценическо-постановочных
средств государственных театров
и концертно-зрелищных организаций
Форма
"Утверждаю"
Директор
__________________________
(полное наименование
организации культуры)
" " _______ 20__ года
АКТ ПРИЕМА-ПЕРЕДАЧИ СЦЕНИЧЕСКО-ПОСТАНОВОЧНЫХ СРЕДСТВ В ПОСТОЯННОЕ ПОЛЬЗОВАНИЕ №
Настоящий акт составлен " " ____ 20 _____года в двух экземплярах
о том, что
___________________________________________________________
(наименование передающей организации/подразделения)
_____________________________________________________ в лице
___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.), должность)
передал в постоянное пользование следующие сценическо-постановочные средства:
№ п/п
Дата передачи
Шифр
Инвентарный номер
Наименование и краткое описание предмета, материал изготовления, размер, количество
По документам
Фактически оказалось
Состояние, наличие дефектов или повреждений
Название постановки (спектакль, концертная программа, театрализованное представление)
количество
цена за единицу
сумма в тенге
количество
цена за единицу
сумма в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
____________________________________________________________________ в лице
(наименование организации культуры)
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должность)
принял (а).
Всего по акту передано: _______________ единиц сценическо-постановочных средств
Основание: (дата, номер протокола комиссии) __________________________________
Список прилагаемых документов (при наличии): _______________________________
Подписи лиц, составляющих настоящий акт ___________________________________
(Ф.И.О., подписи лица, сдавшего документы)
Приложение 5
к Инструкции по учету, передаче
и списанию сценическо-постановочных
средств государственных театров
и концертно-зрелищных организаций
Форма
"Утверждаю"
Директор
__________________________
(полное наименование
организации культуры)
" " _______ 20__ года
АКТ НА ВЫБЫТИЕ (СПИСАНИЕ) СЦЕНИЧЕСКО-ПОСТАНОВОЧНЫХ СРЕДСТВ
Номер по порядку
Наименование, характеристика
Дата изготовления
Дата приобретения (доступа для использования)
Фактический срок эксплуатации
Первоначальная стоимость
Сумма начисленной амортизации, в тенге
Балансовая стоимость, в тенге
Номер
заводской
инвентарный
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Комиссия, назначенная приказом (распоряжением) ___от "__" ______20___года
№ _____ на основании _________________________________ произвела осмотр
_____________________________________________________________________
наименование
и установила его (их) надлежащим списанию.
Количество ремонтов __________ на сумму _______________________________
Причина списания ____________________________________________________
Состояние актива(ов) __________________________________________________
Заключение комиссии _________________________________________________
Приложение: Перечень прилагаемых документов __________________________
ОБОРОТНАЯ СТОРОНА ФОРМЫ
Председатель комиссии ___________/ _____________/ ___________
должность Ф.И.О. подпись
Члены комиссии: _____________/ ____________/ _______________
должность Ф.И.О. подпись
_____________/ ___________/ ________________
должность Ф.И.О. подпись
Материально-ответственное лицо ________/ _________/ _________
должность Ф.И.О. подпись
Сведения о наличии затрат, связанных со списанием сценическо-постановочных средств и о поступлении запасов от списания:
Затраты на списание
Поступило от списания
Вид работ
Номер документа
Статья затрат
Сумма, в тенге
Номер документа
Запасы
Количество
Сумма, в тенге
наименование
номенклатурный номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Итого
Доход (убыток) от реализации __________________________________________
сумма прописью, в тенге _______________________________________________
В карточке (книге) учета выбытие отмечено
Главный бухгалтер (бухгалтер) _____/________ "____" _____ 20 ___ года
Ф.И.О. подпись