Балқаш қаласында шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 27 наурыздағы № 20/196 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 1 сәуірде № 6745-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқаш қаласында шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері туристерді орналастыру орындарында болу құнының 0 (нөл) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 11/93 "Балқаш қаласындағы шетелдіктер үшін арналған туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6547-09 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Муслымов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Балхаш
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27 марта 2025 года № 20/196. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 1 апреля 2025 года № 6745-09
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33110), Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в городе Балхаш в местах размещения туристов - 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Признать утратившим силу решение Балхашского городского маслихата от 28 декабря 2023 года № 11/93 "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Балхаш" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6547-09).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата А. Муслымов