Қазақстан Республикасының ішкі су жолдарында пайдаланылатын өз бетімен жүзу кемелерінің және жер снарядтарының командалық құрамын дипломдау туралы Ереже
Қазақстан Республикасы Көлік және Коммуникациялар Министрлігі 1995 жылғы 26 қазандағы N 210 Бұйрық. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 4 тамыз N 567 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің м.а. 2012 жылғы 12 қазандағы № 691 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникациялар министрінің м.а. 2012.10.12 № 691 (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Флот жұмысының мемлекеттік реттелуін қамтамасыз ету, кеме қатысының қауіпсіздігін қамтамасыз ету, апаттылықты болдырмау мәселелерін шешуде бірыңғайлықты орнату мақсатымен бұйырамын:
1. Қоса берілген құжаттар бекітілсін:
- "Қазақстан Республикасының ішкі су жолдарында пайдаланылатын өздігінен жүзетін кемелер мен жер снарядтарындағы команда құрамын дипломдау жөніндегі біліктілік комиссиялар туралы Ереже";
- "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің Кеме қатынасы мен теңізде жүзу қауіпсіздігінің Бас инспекциясы қызметкерлерімен кемелерге бақылау жүргізудің тәртібі туралы Нұсқаулық".
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникациялар министрінің 2005 жылғы 4 мамырдағы N 167-І (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
2. Су көлігінің Департаменті жаңа үлгідегі Дипломдар мен Біліктілік бланкілерінің қажетті санын әзірлесін. 1997 жылғы 1 сәуірге дейін Дипломдар мен Біліктілік куәліктерге айырбастау жүргізсін.
3. 1987 жылғы 27 қаңтарда Қазақ КСР Министрлер Кеңесінің жанындағы өзен флотының Бас басқармасының бастығының N 16 бұйрығымен бекітілген "Қазақ КСР-нің ішкі су жолдарында пайдаланылатын өздігінен жүзетін кемелердегі команда құрамын дипломдау туралы Ереже" және 1994 жылғы 31 қаңтарда Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Су көлігі Департаментінің директорымен бекітілген "Қазақстан Республикасының ішкі су жолдарында пайдаланылатын өздігінен жүзетін кемелер мен жер снарядтарындағы команда құрамын дипломдау жөніндегі білікті комиссиялар туралы Ереженің" күші жойылды деп есептелсін.
4. Заң актілерін әзірлеу, жоғарғы кеңеспен байланыс және заң жұмыстарының Басқармасы жоғарыда аталған құжаттарды Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде белгіленген  тәртіппен тіркелсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Су көлігі Департаментінің директоры П.Д.Коваленкоға жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасының ішкі су жолдарында
пайдаланылатын өз бетімен жүзу кемелерінің
командалық құрамын дипломдау туралы
Ереже
Ескерту: Ереже алынып тасталды - ҚР Көлік және коммуникациялар министрінің 2005 жылғы 4 мамырдағы N 167-І (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.

Положение "О дипломировании командного состава самоходных судов и земснарядов, эксплуатируемых на внутренних водных путях Республики Казахстан"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 октября 1995 № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 04.08.1998 г. № 567. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 691
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 12.10.2012 № 691.
В целях обеспечения государственного регулирования работы флота, установления единого подхода к решению вопросов обеспечения безопасности судоходства, предупреждения аварийности приказываю:
1. Утвердить прилагаемые документы:
- "Положение о квалификационных комиссиях по дипломированию командного состава самоходных судов и земснарядов, эксплуатируемых на внутренних водных путях Республики Казахстан".
- "Инструкцию о порядке проведения осмотров судов работниками Главной инспекции безопасности судоходства и мореплавания Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 4 мая 2005 года N 167-I (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования).
2. Департаменту водного транспорта изготовить необходимое количество бланков Дипломов и Квалификационных свидетельств нового образца. Произвести замену Дипломов и Квалификационных свидетельств до 1 апреля 1997 года.
3. Считать утратившим силу "Положение о дипломировании командного состава самоходных судов, эксплуатируемых на внутренних водных путях Казахской ССР", утвержденное приказом начальника Главного управления речного флота при Совете Министров Казахской ССР № 16 от 27.01.87 года, и "Положение о квалификационных комиссиях по дипломированию командного состава самоходных судов и земснарядов, эксплуатируемых на внутренних водных путях Республики Казахстан", утвержденное Директором Департамента водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан 31 января 1994 года.
4. Управлению подготовки законодательных актов, связи с Верховным Советом и юридической работы зарегистрировать вышеуказанные документы в установленном  порядке в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на директора Департамента водного транспорта Коваленко П.Д.
Министр
Положение
"О дипломировании командного состава самоходных
судов и земснарядов, эксплуатируемых на
внутренних водных путях Республики Казахстан"
Сноска. Положение исключено - приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 4 мая 2005 года N 167-I (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования).