"Бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларына қойылатын талаптар туралы"
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 28 ақпандағы N 30 қаулысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 12 наурызда тіркелді. Тіркеу N 270. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 2002 жылғы 16 ақпандағы N 54 қаулысымен. ~V021852
Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiпқой қызметтi реттеу және инвесторлардың мүдделерiн қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. Мыналарды жүзеге асыруға арналған лицензия алу үшiн БҚҰК-ға
құжаттар беру күнiне жеке капиталдық жеткiлiктi деңгейi былайша
белгiленсiн:
нақтылы ұстаушы ретiнде клиенттердiң шоттарын жүргiзу құқығымен
брокерлiк және дилерлiк қызметтi - кемiнде 15000 есептi көрсеткiш;
клиенттердiң шоттарын жүргiзу құқығынсыз брокерлiк және дилерлiк
қызметтi - кемiнде 5000 есептi көрсеткiш;
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1997.06.30 N 113
V970361_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың төртінші және бесінші абзацтары күші жойылды - ҚР
БҚҰК 1998.06.25.
V980562_
қаулысымен.
2. Брокерлiк және дилерлiк, тiркеушiлiк қызметке лицензиясы бар
кәсiпқой қатысушылар 15 сәуiрге дейiнгi мерзiмде жеке капиталының
жеткiлiктi деңгейiн және олардың бағалы қағаздар рыногындағы қызметiн
айқындайтын құжаттарын осы қаулыға және қолданылып жүрген заңдарға
сәйкестендiрсiн.
3. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау Бағалы қағаздар
рыногындағы кәсiби қызметтi реттеу басқармасына және Ұлттық комиссияның
оған жетекшiлiк ететiн мүшесiне жүктелсiн.
4. Қаулы қабылданған сәттен бастап күшiне енедi.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы

О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 28 февраля 1997 г. N 30. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 1997 г. N 270. Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 февраля 2002 года N 54 ~V021852 .
В целях регулирования профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и защиты интересов инвесторов Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
1. На дату подачи документов в НКЦБ для получения лицензии установить уровень достаточности собственного капитала, необходимый для осуществления:
брокерской и дилерской деятельности с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя - не менее 15000 расчетных показателей;
брокерской и дилерской деятельности без права ведения счетов клиентов - не менее 5000 расчетных показателей.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 июля 1997 г. N 113 V970361_ ; постановлением НКЦБ от 25 июня 1998г. N 9 V980562_ .
2. Профессиональным участникам, имеющим лицензии на брокерскую и дилерскую, регистраторскую деятельности, в срок до 15 апреля привести уровень достаточности собственного капитала и документы, определяющие их деятельность на рынке ценных бумаг, в соответствие с настоящим Постановлением и действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением данного Постановления возложить на Управление регулирования профессионального деятельности на рынке ценных бумаг и курирующего члена Национальной комиссии.
4. Постановление вступает в силу с момента принятия.
Председатель
Национальной комиссии