Қазынашылық департаментінің және оның аумақтық органдарының шетел валютасымен операциялар жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
БҰЙРЫҚ Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті 1998 жылғы 14 тамыз N 385 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 21 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 609. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 21 маусым N 298 бұйрығымен. ~V001261
Ұсынылып отырған Қазынашылық департаментінің және оның аумақтық
органдарының шетел валютасымен операциялар жүргізуі жөніндегі Нұсқаулық
бекітілсін.
Қазынашылық Департаментінің
директоры
Келісілген                      Қазынашылық
Қазақстан Республикасы          Департаментінің
қаржы Вице-Министрі             14.08.1998 ж. N 385
бұйрығымен бекітілген
Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық
органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы нұсқаулық бюджеттік ұйымдардың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 2 ақпандағы N 41 V980477_ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің валюталық шоты арқылы валюталық операцияларды бір орталықтан жүргізудің уақытша тәртібін орындау мақсатында әзірленді.
1.2. Облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармалары Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген валюталық заңдарға сәйкес бюджеттік ұйымдардың шетел валютасымен операцияларды жүзеге асырған кезде валюталық бақылау агентінің міндеттерін атқарады.
1.3. Бюджеттік ұйымдардың шетелдік валютамен жасайтын операциялары Қазынашылық департаменті және оның Қазақстан Республикасының Ұлттық банкісінде немесе олардың уәкілетті банктерінде ашылған шетелдік валютамен банк шоттары арқылы жүзеге асырылады. Облыстық Қазынашылық басқармалары шетел валютасымен жасайтын операцияларын Қазынашылық департаментінде және Қазақстан Республикасы Ұлттық банктің облыстық басқармаларында ашылған олардың шоттары арқылы жүргізеді.
1.4. Облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармалары республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын ұйымдарға шетел валютасында шоттар ашады. Бюджеттік ұйымдардың шетелдік валютамен шоттарын ашуы, жүргізуі және жабуы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
1.5. Бюджеттік ұйымдардың валюталық шоттар ашуына арналған рұқсатты ресімдеу үшін Қазынашылық департаментіне немесе облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармаларына:
- белгіленген тәртіппен куәландырылған бюджеттік ұйымдар туралы ереже;
- валюталық қаражаттарды алудың және жұмсаудың заңдылығына байланысты құжаттар (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары, шығыстар сметалары) тапсырылады.

Инструкция по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его территориальными органами
Приказ Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14 августа 1998 года N 385 Зарегистрирован Министерством юстиции РК 21.09.1998г. N 609. Утратил силу - приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 2000 года N 298 ~V001261
Утвердить прилагаемую Инструкцию по ведению операций в иностранной
валюте Департаментом Казначейства и его территориальными органами.
Директор Департамента
Казначейства
Инструкция
по ведению операций в иностранной
валюте Департаментом Казначейства
и его территориальными органами
1. Общие положения
1.1. Настоящая инструкция разработана во исполнение Временного порядка централизованного ведения валютных операций бюджетных организаций через валютные счета Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденного приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 2.02.1998 года N 41.
1.2. Областные (Алматинское городское) управления Казначейства выполняют функцию агента валютного контроля при осуществлении операций в иностранной валюте бюджетными организациями согласно действующего валютного законодательства Республики Казахстан.
1.3. Операции в иностранной валюте, проводимые бюджетными организациями, осуществляются через Департамент Казначейства и его банковские счета в иностранной валюте, открытые в Национальном Банке Республики Казахстан или других уполномоченных им банках. Операции в иностранной валюте областные управления Казначейства проводят через их счета, открытые в Департаменте Казначейства и областных управлениях Национального Банка Республики Казахстан.
1.4. Областные (Алматинское городское) управления Казначейства открывают счета в иностранной валюте организациям, содержащимся за счет республиканского и местных бюджетов. Открытие, ведение и закрытие бюджетными организациями счетов в иностранной валюте производятся в установленном Министерством финансов Республики Казахстан порядке.
1.5. Для оформления разрешения на открытие валютных счетов бюджетными организациями представляются в Департамент Казначейства или областные (Алматинское городское) управления Казначейства:
положение о бюджетной организации, заверенное в установленном порядке;
документы, обусловливающие законность получения и расходования валютных средств (Постановления Правительства Республики Казахстан, смета расходов).

1.6. Қалалық аудандық Қазынашылық бөлімдерінің шетел валютасымен бюджеттік ұйымдардың банктік шоттарына қызмет көрсету тәртібі облыстық Қазынашылық басқармаларының жұмыс тәртібіне ұқсас. Бұл ретте барлық операциялар облыстық Қазынашылық басқармаларында ашылған олардың шоттары арқылы жүргізіледі.
2. Шетелдік валютаның айырбасталымы жөніндегі операциялар
2.1. Бюджеттік ұйымдарға бөлінген бюджеттік қаражаттар және бюджеттен тыс қаражаттар шегінде экспорттық-импорттық келісім-шарттар бойынша бейрезиденттердің пайдасына төлемдер өткізу және оларға сыртқы экономикалық қызмет жөнінде оларға жүктелген міндеттерді орындау үшін ақшалар айырбасталымдалады.
2.2. Бюджеттік ұйымдар ақшаларды айырбасталымдау үшін облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармаларының валюта бөліміне мынадай құжаттар тапсырады:
- мәміле төлқұжаты;
- Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының қаулысымен бекітілген 1997 жылдың 24 сәуіріндегі N 130 V970314_ шетел валютасын пайдалануға байланысты лицензиялау қызметінің тәртібі туралы ережеде көзделген жағдайларда лицензия;
- келісім-шарттар, келісімдер, инвойстар, коносаменттер және басқалар;
- "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163-1 Z970163_ Қазақстан Республикасының заңына сәйкес мемлекеттік сатып алу туралы конкурстық комиссия мәжілісінің хаттамасы;
- бюджеттік ұйымдардың шоттарынан ақшаны есептен шығаруға төлем тапсырмалары (N 0401002 нысаны);
- үш данамен айырбасталым жасауға өтініш (N 6 қосымша).
2.3. Валюталық операциялар бөлімінің жауапты атқарушысы келісім-шарттың көшірмесін түпнұсқамен салыстырады және келісім-шарттың әрбір бетіне "түпнұсқамен салыстырылды" деген белгі соғады, келісім-шарт қосымшаларының толықтығын, келісім-шартты жасаудың дұрыстығын, барлық банк реквизиттерінің бар-жоғын, келісім-шарттың қолданылу мерзімін, келісім-шарттың ережелерінде көзделген және оны бірге төлеуге қажетті барлық құжаттардың бар-жоғын, операциялардың мазмұны "Валюталық реттеу туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 54-1 Z960054_ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келуін, мәміле төлқұжаты деректерінің келісім-шарттың ережелеріне сәйкес келуін, мәміле төлқұжатындағы қойылған қолдың үлгісі бар құжатқа сәйкес келуін тексереді және мәміле төлқұжатын куәландырады. Төлем тапсырмаларындағы (N 0401002 нысаны) деректердің келісім-шартқа және мәміле төлқұжатына сәйкес келуін тексереді, импорт бойынша келісім-шарттың төленуіне рұқсат визасын қояды. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 ақпандағы N 141 P980141_ қаулысымен бекітілген Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді мемлекеттік сатып алуларды өткізу тәртібіне сәйкес мемлекеттік сатып алу туралы конкурстық комиссия мәжілістерінің хаттамасын тексереді.

1.6. Порядок обслуживания банковских счетов бюджетных организаций в иностранной валюте городскими, районными отделами Казначейства аналогичен порядку работы областных управлений Казначейства. При этом все операции производятся через их счета, открытые в областных управлениях Казначейства.
2. Операции по конвертации иностранной валюты
2.1. Бюджетным организациям деньги конвертируются для проведения платежа в пользу нерезидентов по экспортно-импортным контрактам и выполнения возложенных на них функций по внешнеэкономической деятельности, в пределах выделенных бюджетных ассигнований и внебюджетных средств.
2.2. Для конвертации денег бюджетная организация представляет в валютный отдел областного (Алматинского городского) управления Казначейства следующие документы:
паспорт сделки;
лицензию в случаях, предусмотренных Положением о порядке лицензирования деятельности, связанной с использованием иностранной валюты, утвержденным Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24.04.97 г. N 130;
контракты, соглашения, инвойсы, коносаменты и другие;
протокол заседания конкурсной комиссии о государственной закупке в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" от 16.07.97. N 163-1 Z970163_ ;
платежное поручение (форма N 0401002) на списание денег со счета бюджетной организации;
заявление на конвертацию в трех экземплярах (приложение N 6)
2.3. Ответственный исполнитель отдела валютных операций сверяет копию контракта с оригиналом и производит на каждой странице контракта отметку "сверено с оригиналом", проверяет полноту приложений контракта, правильность составления контракта, наличие всех банковских реквизитов, срок действия контракта, наличие всех документов, предусмотренных условиями контракта и необходимых для его проплаты, соответствие содержания операции требованиям Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24.12.96 г. N 54-I Z960054_ , соответствие данных паспорта сделки условиям контракта, соответствие подписи на паспорте сделки документу с образцами подписей и заверяет паспорт сделки. Проверяет соответствие данных в платежном поручении (форма N 0401002) контракту и паспорту сделки, ставит разрешительную визу на оплату контракта по импорту. Проверяет протокол заседания конкурсной комиссии о государственной закупке в соответствии с Порядком проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25.02.98г. N 141 P980141_ .

2.4. Жауапты атқарушы - қазынашы төлем тапсырмасындағы (N 0401002 нысаны) бюджеттік сыныптаудың 10-мағыналы кодасында көрсетілген шығыстардың дұрыстығын, осы ерекшелік шығыстары бойынша қаражаттар лимитінің бар-жоғын тексереді, рұқсат беру жазбасын қояды және атаулы мөртаңбасымен куәландырылады.
2.5. Операциялық бөлімнің жауапты атқарушысы жауапты атқарушы-қазынашының рұқсат визасының бар-жоғын, келісім-шартта, төлем тапсырмасында және өтініште қойылған қолдың қойылған қол үлгісі бар құжатқа сәйкес келуін тексереді. Бұл ретте мынадай бухгалтерлік жазбалар жасалады:
"Қазақстан Республикасы республикалық бюджетінің шығыстары" 120 шотының дебеті;
("Аудандық және қалалық бюджеттердің қаражаттары" 130 шоты);
("Облыстық бюджеттердің қаражаттары" 132 шоты);
("Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінде тұратын мекемелер мен ұйымдардың ағымдағы шоттары" 141 шоты);
("Жергілікті бюджеттерде тұратын мекемелер мен ұйымдардың ағымдағы шоттары" 142 шоты).
Қазынашылықтың басқармасында ашылған "Республикааралық валюта биржасында шетел валютасын сатып алуға бағытталған шаруашылық жүргізуші субъектілердің қаражаттары" 906 шотының кредиті.
2.6. Бюджеттік ұйымдар тапсырған құжаттардың негізінде облыстық (Алматы қалалықтан басқа) Қазынашылық басқармалары уәкілетті тұлғалардың қойылған қолымен үш дана (оның бірінші данасы күннің құжаттарына тігіледі, екінші, үшінші даналар жабық Х-400 электрондық почта бойынша және факсимиль байланысы бойынша "түпнұсқасы - фельдьегер байланысы бойынша" Қазынашылық департаментіне жөнелтіледі) етіп айырбасталымға өтініш ресімдейді (N 1 қосымша).
2.7. Қазынашылық департаменті айырбасталымға өтінішті тексергеннен кейін "қабылданды" немесе "қабылданбады" деген белгі соғып жабық Х-400 электронды почта бойынша облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармасына жібереді. Облыстық Қазынашылық басқармасы Қазынашылық департаментінен "қабылданды" деп белгі соғылған өтінішті алған жағдайда Қазақстан Республикасы Ұлттық банктің Монетарлық операциялар департаментіне төлем тапсырмасымен теңгелік өтемді жөнелтеді. Бұл ретте мынадай бухгалтерлік жазба жасалады:
Облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасында ашылған "Республикааралық валюта биржасында шетел валютасын сатып алуға бағытталған шаруашылық жүргізуші субъектілердің қаражаттары" 906 шотының дебеті. Қазақстан Республикасы Ұлттық банктің Монетарлық операциялар департаментінде ашылған "Республикааралық валюта биржасында шетел валютасын сатып алуға бағытталған шаруашылық жүргізуші субъектілердің қаражаттары" 906 шотының кредиті (реквизиттер МФО 190701103, СТТН 6004000062088, 906810 шоты - еркін айырбасталым валютасын сатып алуға, 906412 шоты - шектеулі айырбасталым валютасын сатып алуға).

2.4. Ответственный исполнитель казначей проверяет правильность указанного 10-значного кода бюджетной классификации расходов в платежном поручении (форма N 0401002), наличие лимита средств по данной специфике расходов, ставит разрешительную надпись и заверяет именным штампом.
2.5. Ответственный исполнитель операционного отдела проверяет наличие разрешающей визы ответственного исполнителя казначея, соответствие подписей в контракте, платежном поручении и заявлении документу с образцами подписей. При этом производятся следующие бухгалтерские записи: Дебет счет 120 "Расходы республиканского бюджета Республики Казахстан"
(счет 130 "Средства районных и городских бюджетов");
(счет 132 "Средства областных бюджетов");
(счет 141 "Текущие счета учреждений и организаций, состоящих на республиканском бюджете Республики Казахстан");
(счет 142 "Текущие счета учреждений и организаций, состоящих на местных бюджетах").
Кредит счет 906, открытый в областном управлении Казначейства "Средства хозяйственных субъектов, направленные на покупку иностранной валюты на межреспубликанской валютной бирже".
2.6. На основании представленных бюджетной организацией документов областные (кроме Алматинского городского) управления Казначейства оформляют за подписью уполномоченных лиц заявление на конвертацию (приложение N 1) в трех экземплярах (первый экземпляр которого подшивается в документы дня, второй и третий экземпляры отправляются по закрытой электронной почте Х-400 и по факсимильной связи (оригиналы - по фельдъегерской связи) в Департамент Казначейства.
2.7. После проверки Департаментом Казначейства заявление на конвертацию с отметкой "принято" или "не принято" высылается по закрытой электронной почте Х-400 в областное (кроме Алматинского городского) управление Казначейства. В случае получения заявления с отметкой "принято" от Департамента Казначейства областное управление Казначейства отправляет платежным поручением тенговое покрытие в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан. При этом производится следующая бухгалтерская запись: Дебет счет 906, открытый в областном (Алматинском городском) управлении Казначейства "Средства хозяйственных субъектов, направленные на покупку иностранной валюты на межреспубликанской валютной бирже". Кредит счет 906, открытый в Департаменте монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан "Средства хозяйственных субъектов, направленные на покупку иностранной валюты на межреспубликанской валютной бирже". (реквизиты: МФО 190701103, РНН 600400062088, счет 906810 - для покупки свободно конвертируемой валюты, счет 906412 - для покупки ограниченно конвертируемой валюты).

2.8. Қазынашылық департаментінде тапсырылған құжаттарды ресімдеудің дұрыстығын тексергеннен кейін үш дана етіп айырбасталымға өтініш толтырылады (N 3 қосымша), сондай-ақ уәкілетті тұлғалардың қойылған қолымен екі дана етіп тізімдеме жасалады (N 7 қосымша). Аталған құжаттар файл түрінде ақпараттың магнит таспасына электрондық нысанда жазылады (бұдан әрі мәтін бойынша "дискет") және дискетпен бірге Астана қаласындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалына табыс етіледі. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалының жауапты атқарушысы тексергеннен кейін дискеттен басылған төлем құжаттары қол қойылып куәландырылады және Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалының мөртаңбасы басылады, өтініштің үшінші данасы және тізімдеменің екінші данасы "қабылданды" мөртаңбасымен куәландырылады.
Аталған құжаттар Қазынашылық департаментінің валюталық операциялар бөлімінің жауапты атқарушысына қайтарылады. Аталған құжаттарды алғаннан кейін факсимиль байланысы арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаментіне беріледі.
2.9. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаменті ақшаны шетел валютасына айырбастайды және валютаның түріне байланысты Қазынашылық департаментінің 001073140, 003073740, 048073640, 058159240 шоттарына есептейді.
2.10. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаментінен дербес шоттың үзінді көшірмесін алғаннан кейін Қазынашылық департаменті қаражаттарды шетелдік валютамен облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылықтың басқармаларының шоттарына есепке алу жөнінде операциялар жүргізеді.
2.11. Облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармалары Қазынашылық департаментінен алынған дербес шоттың үзінді көшірмесі бойынша қаражаттарды шетелдік валютамен бюджеттік ұйымдардың валюталық шоттарына есепке алу жөнінде операциялар жүргізеді.
2.12. Шетел валютасының айырбасталым мерзімі 3-4 күн болады.
3. Қайта айырбасталымдау
3.1. Бюджеттік ұйымдар шетел валютасын сатқан кезде облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасына екі дана етіп қайта айырбасталымдауға өтініш тапсырады (N 4 қосымша):
- бірінші данасы облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының күннің құжатына тігіледі;
- екінші данасы "қабылданды" белгісімен бюджеттік ұйымға қайтарылады.
Валюта бөлімінің жауапты атқарушысы операциялардың мазмұны валюта шотын ашқан кезде лимиттерге билік етушіге берілген рұқсаттың шарттарына сәйкес келетін-келмейтінін, өтінішке қойылған қолдың қойылған қол үлгісі бас құжатқа сәйкестігін тексереді және мынадай бухгалтерлік жазба жасайды: "Заңды тұлғалардың шетел валютасындағы ағымдағы шоттары (ЕАВ)" 070 шотының дебеті ("Заңды тұлғалардың шетел валютасындағы ағымдағы шоттары (ШАВ)" 160 шоты) "Ішкі валюта нарығында сатуға арналған шетелдік валютадағы қаражаттар бойынша шек қойылған шоттар (ЕАВ)" 118 шотының кредиті ("Ішкі валюта нарығында сатуға арналған шетелдік валютадағы қаражаттар бойынша шек қойылған шоттар (ШАВ)" 688 шоты).

2.8. В Департаменте Казначейства после проверки правильности оформления представленных документов, составляется заявление на конвертацию (приложение N 3) в трех экземплярах, также опись (приложение N
7) - в двух экземплярах за подписью уполномоченных лиц. Указанные документы записываются в электронной форме в виде файла на магнитном носителе информации (далее по тексту "дискета") и вместе с дискетой представляются в Центральный филиал Национального Банка Республики Казахстан в г.Астана. После проверки ответственного исполнителя Центрального филиала Национального Банка Республики Казахстан распечатанные с дискеты платежные документы заверяются подписью и закрепляются штампом Центрального филиала Национального Банка Республики Казахстан, 3-й экземпляр заявления и 2-й экземпляр описи заверяются штампом "принято".
Указанные документы возвращаются ответственному исполнителю отдела валютных операций Департамента Казначейства. После получения указанные документы передаются по факсимильной связи в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан.
2.9. Департамент монетарных операций Национального банка Республики Казахстан конвертирует иностранную валюту и зачисляет в зависимости от вида валют на счета Департамента Казначейства 001073140, 003073740, 048073640, 058159240.
2.10. После получения выписки с лицевого счета от Департамента монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан Департамент Казначейства производит операции по зачислению средств в иностранной валюте на счета областных (кроме Алматинского городского) управлений Казначейства.
2.11. Областные (кроме Алматинского городского) управления Казначейства по выписке с лицевого счета, полученной от Департамента Казначейства производят операции по зачислению средств в иностранной валюте на валютные счета бюджетных организаций.
2.12. Сроки конвертации иностранной валюты составляют 3-4 дня.
3. Реконвертация
3.1. При продаже иностранной валюты бюджетные организации представляют в областное (Алматинское городское) управление Казначейства заявление на реконвертацию (приложение N 4) в двух экземплярах:
1-й экземпляр подшивается в документы дня областного (Алматинского городского) управления Казначейства;
2-й экземпляр с отметкой "принято" возвращается бюджетной организации.
Ответственный исполнитель валютного отдела проверяет, соответствует ли содержание операции условиям разрешения, выданного распорядителями лимитов при открытии валютного счета, соответствие подписей в заявлении документу с образцами подписей и производит бухгалтерскую запись: Дебет счет 070 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (СКВ)" (счет 160 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (ОКВ)") Кредит счет 118 "Блокированные счета по средствам в иностранной валюте, предназначенным для продажи на внутреннем валютном рынке (СКВ)" (счет 688 "Блокированные счета по средствам в иностранной валюте, предназначенным для продажи на внутреннем валютном рынке (ОКВ)").

3.2. Облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармалары бюджеттік ұйымдардың өтініші негізінде уәкілетті тұлғалардың қойылған қолымен Қазынашылық департаментіне өтініш табыс етеді.
Қазынашылық департаментіне өтінішті табыстау және ресімдеу тәртібі II бөлімнің 2.6. тармағына ұқсас.
Қазынашылық департаментінде өтініштерді ресімдеу және табыс ету тәртібі II бөлімнің 2.6. тармағына ұқсас.
3.3. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінен дербес шоттың үзінді көшірмесін алғаннан кейін Қазынашылық департаментінде мынадай бухгалтерлік жазба жасалады:
"Банктің бас мекемесінде ашылған банк филиалдарына шетелдік валютадағы қосалқы корреспонденттік шоттар" 284 шотының дебеті.
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының кредиті.
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
3.4. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаменті айырбасталымданған қаражаттарды облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармаларының корреспонденттік шоттарына жібереді.
3.5. Қазынашылық департаментінен дербес шоттың үзінді көшірмесін алғаннан кейін облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармасы мынадай бухгалтерлік жазба жасайды:
"Ішкі валюта нарығында сатуға арналған шетелдік валютадағы қаражаттар бойынша шек қойылған шоттар (ЕАВ)" 118 шотының дебеті
("Ішкі валюта нарығында сатуға арналған шетелдік валютадағы қаражаттар бойынша шек қойылған шоттар (ШАВ)" 688 шоты)
"Филиалдың өзінде ашылған бас банктегі банк филиалының шетел валютасындағы қосалқы корреспонденттік шоттар" 283 шотының кредиті.
3.6. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаменті Қазынашылық департаментінің корреспонденттік шоттарына салық төлемдерін есептеген кезде Қазынашылық департаментіне мынадай бухгалтерлік жазба жасалады:
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының дебеті
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
"Басқа да дебиторлар мен кредиторлар" 076 шотының кредиті.
Сонымен бірге облыстық Қазынашылық басқармасына Қазынашылық департаментінің уәкілетті тұлғалар қойылған қолмен түскен сомалар туралы хабар беріледі.
3.7. Қазынашылық департаменті қайта айырбасталымдау мүмкіндігі туралы облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармасының жазбаша хабарламасы бойынша аталған сомаға үш дана етіп сатуға өтінішті және екі дана етіп тізімдемені ресімдейді. Аталған құжаттарды жөнелту тәртібі II бөлімнің 2.8. тармағына ұқсас.
3.8. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаменті қайта айырбасталымдаудан түскен қаражаттарды қайта айырбасталымдауға жасаған өтініште көрсетілген реквизиттер бойынша облыстық Қазынашылық басқармасының корреспонденттік шотына жіберіледі.

3.2. На основании заявления бюджетной организации, областные (кроме Алматинского городского) управления Казначейства представляют заявление в Департамент Казначейства за подписями уполномоченных лиц.
Порядок оформления и представления заявлений в Департамент Казначейства аналогичен пункту 2.6. раздела II.
В Департаменте Казначейства порядок оформления и представления заявлений аналогичен пункту 2.8. раздела II.
3.3. После получения выписки с лицевого счета от Национального Банка Республики Казахстан в Департаменте Казначейства производится бухгалтерская запись: Дебет счет 284 "Субкорреспондентские счета в иностранной валюте филиалов банка, открытые в головном учреждении банка". Кредит счет 072 "Счета ностро в иностранной валюте (СКВ)" (счет 158 "Счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)").
3.4. Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан проконвертированные средства направляет на корреспондентский счет областных (Алматинского городского) управлений Казначейства.
3.5. После получения выписки с лицевого счета от Департамента Казначейства в областном (кроме Алматинского городского) управлении Казначейства производится бухгалтерская запись: Дебет счет 118 "Блокированные счета по средствам в иностранной валюте, предназначенным для продажи на внутреннем валютном рынке (СКВ)" (счет 688 "Блокированные счета по средствам в иностранной валюте, предназначенным для продажи на внутреннем валютном рынке (ОКВ)") Кредит счет 283 "Субкорреспондентские счета в иностранной валюте филиала банка в Головном банке, открытые в самом филиале".
3.6. При зачислении Департаментом монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан на корреспондентские счета Департамента Казначейства налоговых платежей в Департаменте Казначейства производится бухгалтерская запись: Дебет счет 072 "Счета ностро в иностранной валюте (СКВ)" (счет 158 "Счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)"). Кредит счет 076 "Прочие дебиторы и кредиторы". Одновременно за подписями уполномоченных лиц Департамента Казначейства посылается сообщение в областное управление Казначейства о поступивших суммах.
3.7. По письменному сообщению областного (кроме Алматинского городского) управления Казначейства о возможности реконвертации Департамент Казначейства оформляет на указанные суммы заявление на продажу в 3-х экземплярах и опись в 2-х экземплярах. Порядок отправки указанных документов аналогичен п.2.8 раздела II.
3.8. Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан средства от реконвертации направляет на корреспондентский счет областного управления Казначейства по реквизитам, указанным в заявлении на реконвертацию.

3.9. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаменті Қазынашылық департаментінің корреспонденттік шотына жеткілікті реквизиттерсіз сомаларды есептеген кезде, соңғылар "Басқа да дебиторлар мен кредиторлар" 076 шотына есепке алынады және Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаментіне сұрау салу жіберіледі. Аталған сомалар Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің монетарлық операциялар департаментінен сұрау салуға жауап алынғаннан кейін "Басқа да дебиторлар мен кредиторлар" 076 шотынан есептен шығарылады және мақсатқа сай есепке алынады болмаса қажетті реквизиттерді нақтылау мүмкін болмаған жағдайда қайтарылады.
4. Аударым операциялары
4.1. Бюджеттік ұйымдардың валюталық шотынан шетелдік әріптестерге шетелдік валютада аударым жүзеге асырылған кезде облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасына мыналар табыс етіледі:
- мәміле төлқұжаты;
- Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының қаулысымен бекітілген 1997 жылдың 24 сәуіріндегі N 130 шетел валютасын пайдалануға байланысты лицензиялау қызметінің тәртібі туралы ережеде көзделген жағдайларда лицензия;
- келісім-шарттар, келісімдер, инвойстар, коносаменттер және басқалар;
- "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163-1 Z970163_ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алу туралы конкурстық комиссия мәжілісінің хаттамасы;
- үш дана етіп еркін айырбасталымдау валютасындағы (шектеулі айырбасталымдағы валютадағы төлем тапсырмасы (N 5 қосымша) аударым (N 2 қосымша) жасауға өтініш (бұдан былай "аударым жасауға өтініш (төлем тапсырмасы)").
4.2. Облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының жауапты атқарушысы тапсырылған құжаттарды II бөлімнің 2.3. тармағына ұқсас тексереді, аударымға (төлем тапсырмасына) өтініштегі және келісім-шарттағы қойылған қолдарды қойылған қолдың үлгісі бар құжатпен салыстырады.
4.3. Облыстық Қазынашылық басқармасы тапсырылған құжаттар негізінде үш дана етіп аударым (төлем талабы) жасауға өтініш толтырады:
- 1 дана облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының күндік құжатына тігіледі;
- 2 дана "қабылданды" белгісімен бюджеттік ұйымға қайтарылады;
- аударым (төлем талабы) жасауға өтініштің 3-данасы жабық Х-400 электрондық почта бойынша және факсимиль байланысы бойынша (түпнұсқалары - фельдъегер почтасы бойынша) Қазынашылық департаментіне жөнелтіледі.
4.4. Қазынашылық департаментіне табыс етілген облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармаларының құжаттары реквизиттердің толықтығы, облыстық Қазынашылық басқармасының лауазымды адамдарының қолдарының бар-жоғы олардың қойылған қолдарының үлгісі бар құжатқа сәйкестігі, криптографиялық қорғаудың бар-жоғы, облыстық (Алматы қалалықты қоспағанда) Қазынашылық басқармасының шоттарында қаражаттардың бар-жоғы тексеріледі, факсимиль байланысы арқылы алынған данамен салыстырылады.

3.9. При зачислении Департаментом монетарных операций Нацбанка Республики Казахстан на корреспондентские счета Департамента Казначейства сумм с недостающими реквизитами, последние зачисляются на счет 076 "Прочие дебиторы и кредиторы" и отправляется запрос в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан. Указанные суммы списываются со счета 076 "Прочие дебиторы и кредиторы" после получения ответа на запрос от Департамента монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан и зачисляются по назначению, либо возвращаются при невозможности уточнения необходимых реквизитов.
4. Переводные операции
4.1. При осуществлении перевода в иностранной валюте зарубежным партнерам с валютного счета бюджетная организация представляет в областное (Алматинское городское) управление Казначейства:
паспорт сделки;
лицензию в случаях, предусмотренных Положением "О порядке лицензирования деятельности, связанной с использованием иностранной валюты", утвержденным Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24.04.97 г. N 130;
контракты, соглашения, инвойсы, коносаменты и другие;
протокол заседания конкурсной комиссии о государственной закупке в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной закупке" от 16.07.97 г. N 163-1;
заявление на перевод (приложение N 2) в свободно конвертируемой валюте (платежное поручение (приложение N 5) в ограниченно конвертируемой валюте) в трех экземплярах (далее по тексту "заявление на перевод (платежное поручение)").
4.2. Ответственный исполнитель областного (Алматинского городского) управления Казначейства проверяет представленные документы аналогично п.2.3. раздела II, сличает подписи в заявлении на перевод (платежном поручении) и контракте с документом образцов подписей.
4.3. На основании представленных документов областное управление Казначейства составляет заявление на перевод (платежное поручение) в трех экземплярах:
- 1-й экземпляр подшивается в документы дня областного (Алматинского городского) управления Казначейства;
- 2-й экземпляр возвращается с отметкой "принято" бюджетной организации;
- 3-й экземпляр заявления на перевод (платежного поручения) отправляется в Департамент Казначейства по закрытой электронной почте Х-400 и по факсимильной связи (оригиналы по фельдъегерской почте).
4.4. Представленные областным (кроме Алматинского городского) управлением Казначейства документы в Департаменте Казначейства проверяются на полноту реквизитов, наличие подписей должностных лиц областного управления Казначейства, соответствие их документу с образцами подписей, наличие криптографической защиты, наличие средств на счете областного (кроме Алматинского городского) управления Казначейства, сверяются с экземплярами, полученными посредством факсимильной связи.

4.5. Қазынашылық департаментінде аударымды ресімдеген кезде еркін айырбасталымдау валютасына (шектелген айырбасталымдау валютасында төлем талабы) аударым жасауға өтініш 4 дана етіп және тізімдеме 2 дана етіп толтырылады. Аталған құжаттар дискетке жазылады және дискетпен бірге Астана қаласындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің орталық филиалына тапсырылады. Дискеттен басып шығарылған төлем құжаттарының ұқсастығы тексерілгеннен кейін қол қойылып, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің орталық филиалының мөртаңбасымен куәландырылады, өтініштің (төлем талабының) 4-данасы және тізімдеменің 2-данасы "қабылданды" мөртаңбасымен нықталады. Жоғарыда аталған барлық құжаттар Қазынашылық департаментінің валюталық операциялар бөлімінің жауапты атқарушысына қайтарылады. Қазынашылық департаменті сол күні аударым (төлем талабы) жасауға өтінішті және факсимиль байланысы бойынша тізімдемені Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Монетарлық операциялар департаментіне жөнелтеді.
4.6. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі шетелдік валютадағы қаражаттарды Қазынашылық департаментінің корреспонденттік шотынан есептен шығарады. Қазынашылық департаментіне дербес шоттан үзінді көшірменің негізінде шетелдік валютадағы қаражаттарды есептен шығаруға мынадай бухгалтерлік жазба жасайды:
"Бас мекемеде ашылатын филиалдардың шетелдік валютадағы қосалқы корреспонденттік шоттары" 284 шотының дебеті
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының кредиті
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
4.7. Қазынашылық департаментінен алынған үзінді көшірмесі негізінде облыстық Қазынашылық басқармасы шетелдік валютадағы қаражаттарды бюджеттік ұйымның шотынан есептен шығарады:
"Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ЕАВ)" 070 шотының дебеті.
"Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ШАВ)" 160 шоты.
"Филиалдың өзінде ашылған бас банктегі банк филиалының шетел валютасындағы қосалқы корреспонденттік шоттары" 283 шотының кредиті.
4.8. Алматы қалалық Қазынашылық басқармасының Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Бас Алматы аумақтық басқармасында дербес корреспонденттік шоты бар. Сондықтан да шетелдік валюта мен операциялар Алматы қалалық Қазынашылық басқармасы және Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Бас аумақтық басқармасы арасында жасасқан корреспонденттік қатынастар туралы шартқа сәйкес жүзеге асырылады.
5. Бюджеттік ұйымдарға нақты шетелдік валютаны берудің
тәртібі (Ақмола облыстық және Алматы қалалық
Қазынашылық басқармалары)

4.5. В Департаменте Казначейства при оформлении перевода составляется заявление на перевод в свободно конвертируемой валюте (платежное поручение в ограниченно конвертируемой валюте) в 4-х экземплярах и опись в 2-х экземплярах. Указанные документы записываются на дискету и вместе с дискетой представляются в Центральный филиал Национального Банка Республики Казахстан в г.Астана. После проверки идентичности распечатанные с дискеты платежные документы заверяются подписью и штампом Центрального филиала Национального Банка Республики Казахстан, 4-й экземпляр заявления (платежного поручения) и 2-й экземпляр описи закрепляются штампом "принято". Все вышеуказанные документы возвращаются ответственному исполнителю отдела валютных операций Департамента Казначейства. Департамент Казначейства в тот же день отправляет заявление на перевод (платежное поручение) и опись по факсимильной связи в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан.
4.6. Национальным Банком Республики Казахстан средства в иностранной валюте списываются с корреспондентского счета Департамента Казначейства. На основании выписки с лицевого счета в Департаменте Казначейства производится бухгалтерская запись на списание средств в иностранной валюте: Дебет счет 284 "Субкорреспондентские счета в иностранной валюте филиалов, открытые в головном учреждении" Кредит счет 072 "счета ностро в иностранной валюте (СКВ)" (счет 158 "счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)")
4.7. На основании выписки с лицевого счета, полученного от Департамента Казначейства, областное управление Казначейства производит списание средств в иностранной валюте со счета бюджетной организации: Дебет счет 070 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (СКВ)" (счет 160 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (ОКВ)").
Кредит счет 283 "Субкорреспондентские счета в иностранной валюте филиала банка в головном банке, открытые в самом филиале".
4.8. Алматинское городское управление Казначейства имеет самостоятельный корреспондентский счет в Главном Алматинском территориальном управлении Национального Банка Республики Казахстан. Поэтому операции в иностранной валюте осуществляет согласно договору о корреспондентских отношениях, заключенному между Алматинским городским управлением Казначейства и Главным Алматинским территориальным управлением Национального Банка Республики Казахстан.
5. Порядок выдачи наличной иностранной валюты
бюджетным организациям
(для Акмолинского областного и Алматинского
городского управлений Казначейства)

5.1. Бюджеттік ұйымдарға нақты шетелдік валюта "елден тысқары іссапар шығыстары" 137 шығыстарының бюджеттік сыныптау ерекшелігі бойынша, сондай-ақ ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Үкіметі шешімінің негізінде Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі немесе ол уәкілеттік берген банк арқылы Қазынашылықтың арнайы рұқсаты бойынша беріледі.
5.2. Бюджеттік ұйымдар нақты шетелдік валюта алу үшін ағымдағы айдың 5 дейін келесі айға Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасына өтінім тапсырады. Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасы бюджеттік ұйымдардан алынған өтінімдер негізінде Қазақстан Республикасының Орталық филиалына (Бас Алматы аумақтық басқармасына) нақты шетел валютасын алуға өтінім тапсырады (мерзімдер жасасқан шартқа сәйкес белгіленеді).
5.3. Ұйым бюджеттік (бюджеттен тыс) шоттан нақты шетелдік валютаны алғаннан кейін Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасына айырбасталымға өтініш тапсырады. Осы нұсқаулықтың II-бөлімнің 2.3.-2.5.-тармақтарына ұқсас өтінішті тексергеннен соң Ақмола облыстық Қазынашылық басқармасының жауапты атқарушысы II - бөлімнің 2.5.,
2.7. - тармақтарына ұқсас бухгалтерлік жазба жасайды. Сонымен қатар Астана қаласындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалында ашылған Ақмола облыстық Қазынашылық басқармасының корреспонденттік шоттың нөмірін көрсете отырып нақты шетел валютасын алу үшін Қазынашылық департаментіне айырбасталымға өтініш тапсырады.
5.4. Қазынашылық департаменті Ақмола облыстық Қазынашылық басқармасының өтініші негізінде осы нұсқаулықтың II-бөлімінің 2.8.-тармағындағы сияқты уәкілетті тұлғалардың қойылған қолымен айырбасталымға өтінішті ресімдейді.
5.5. Монетарлық операциялар департаменті айырбасталым жасалған шетелдік валютадағы қаражаттарды нақты шетелдік валютаны алуға Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалында (Бас Алматы аумақтық басқармасында) ашылған Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының корреспонденттік шотына жібереді.
5.6. Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының шотына шетелдік валютадағы қаражаттар түскеннен кейін, соңғылар бюджеттік ұйымдардың валюталық шоттарына қаражаттарды есепке алу жөнінде операциялар жасайды. Бұдан кейін бюджеттік ұйым облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасына белгіленген тәртіппен ресімделген:
- іссапарға шығуға бұйрықты;
- шығыстар сметасын;
- нақты шетел валютасын алғанына сенімхат тапсырады.
Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасы тапсырылған құжаттарды тексергеннен кейін Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасы Орталық филиалында (Бас Алматы аумақтық басқармасында) нақты шетелдік валютаны алуға өтінім және бюджеттік ұйымның сенген тұлғасының атына сенімхат ресімдейді.

5.1. Наличная иностранная валюта выдается бюджетным организациям по специфике бюджетной классификации расходов 137 "командировочные расходы за пределы страны", а также в особых случаях по специальному разрешению Казначейства на основании решения Правительства Республики Казахстан через Национальный Банк Республики Казахстан или уполномоченные им банки.
5.2. Для получения наличной иностранной валюты бюджетные организации до 5-го числа текущего месяца представляют в Акмолинское областное (Алматинское городское) управление Казначейства заявки на последующий месяц. На основании полученных от бюджетных организаций заявок Акмолинское областное (Алматинское городское) управление Казначейства представляет заявку на получение наличной иностранной валюты в Центральный филиал (Главное Алматинское территориальное управление) Национального банка Республики Казахстан (сроки устанавливаются в соответствии с заключенным договором).
5.3. При получении наличной иностранной валюты с бюджетного (внебюджетного) счета организация представляет в Акмолинское областное (Алматинское городское) управление Казначейства заявление на конвертацию. После проверки заявления аналогично п.2.3-2.5 раздела II Настоящей инструкции ответственный исполнитель Акмолинского областного управления Казначейства производит бухгалтерскую запись аналогично п.2.5, 2.7. раздела II. Одновременно представляется в Департамент Казначейства заявление на конвертацию с указанием номера корреспондентского счета Акмолинского областного управления Казначейства, открытого в Центральном филиале Национального Банка Республики Казахстан в г.Астана, для получения наличной иностранной валюты.
5.4. Департамент Казначейства на основании заявления Акмолинского областного управления Казначейства оформляет заявление на конвертацию за подписями уполномоченных лиц аналогично п.2.8 раздела II Настоящей инструкции.
5.5. Департамент монетарных операций проконвертированные средства в иностранной валюте направляет на корреспондентский счет Акмолинского областного (Алматинского городского) управления Казначейства, открытого в Центральном филиале (Главном Алматинском территориальном управлении) Национального Банка Республики Казахстан для получения наличной иностранной валюты.
5.6. После поступления средств в иностранной валюте на счет Акмолинского областного (Алматинского городского) управления Казначейства, последним производятся операции по зачислению средств на валютные счета бюджетных организаций. Далее бюджетная организация представляет в областное (Алматинское городское) управление Казначейства оформленные в установленном порядке:
приказ на командировку,
смету расходов,
доверенность на получение наличной иностранной валюты. Акмолинское областное (Алматинское городское) управление Казначейства после проверки представленных документов, оформляет заявку на получение наличной иностранной валюты в Центральный филиал (Главное Алматинское территориальное управление) Национального Банка Республики Казахстан и доверенность на имя доверенного лица бюджетной организации.

5.7. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалы (Бас Алматы аумақтық басқармасы) тапсырылған құжаттарды қойылған қол үлгілерімен салыстырып тексереді, нақты шетелдік валютаны береді және шығыстар сомасын облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының шотынан есептен шығарады.
5.8. Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Ұлттық банктен үзінділер көшірмесін алғаннан кейін бюджеттік ұйымның шотынан аталған соманы есептен шығарады:
"Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ЕАВ)" 070 шотының дебеті.
("Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ШАВ)" 160 шоты).
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының кредиті.
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
5.9. Пайдаланылмаған шетелдік валюта Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалының (Бас Алматы аумақтық басқармасының) кассасы арқылы қайтарылуы тиіс. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі Орталық филиалының (Бас Алматы аумақтық басқармасының) белгісі соғылған кіріс ордерінің бір данасы облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасының бухгалтериясына тапсырылады. Ақмола облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылық басқармасы дербес шотынан үзінді көшірмені алғаннан кейін бюджеттік ұйымның шоты бойынша мынадай бухгалтерлік жазба жасайды:
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының дебеті.
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
"Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ЕАВ)" 070 шотының кредиті.
("Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ШАВ)" 160 шоты).
5.10. Нақты шетелдік валютаны алу үшін Қазынашылық департаменті Астана қаласында Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалында шот ашады. Бұл ретте ұйым бюджеттік (бюджеттен тыс) шоттан нақты шетелдік валюта алу үшін Қазынашылық департаментіне айырбасталым жасауға өтініш тапсырады. Қазынашылық департаменті бюджеттік ұйымның өтініші негізінде Астана қаласында Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Орталық филиалында Қазынашылық департаменті үшін ашылған қолма-қол ақша бойынша корреспонденттік шоттың нөмірін көрсете отырып айырбасталым жасауға арналған өтінішті ресімдейді. Бұдан кейінгі жұмыстарды осы нұсқаулықтың V-бөлімнің 5.6-5.9.-тармақтарында жазылған тәртіп сияқты.
6. Нақты шетелдік валютаны уәкілетті банктер
арқылы беру тәртібі
6.1. Бюджеттік ұйым облыстық Қазынашылық басқармасына:
- 3 данада айырбасталым жасауға өтінім;
- іссапарға шығуға бұйрық;
- шетелдік валютаны алуға сенімхат тапсырады.

5.7. Центральный филиал (Главное Алматинское территориальное управление) Национального Банка Республики Казахстан проверяет представленные документы с образцами подписей, выдает наличную иностранную валюту и списывает сумму расхода со счета областного (Алматинского городского) управления Казначейства.
5.8. После получения выписки с лицевого счета от Национального Банка Республики Казахстан Акмолинское областное (Алматинское городское) управление Казначейства производит списание указанной суммы со счета бюджетной организации: Дебет счет 070 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (СКВ)" (счет 160 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (ОКВ)"). Кредит счет 072 "Счета ностро в иностранной валюте (СКВ)" (счет 158 "Счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)").
5.9. Неиспользованная иностранная валюта подлежит возврату через кассу Центрального филиала (Главного Алматинского территориального управления) Национального Банка Республики Казахстан. Один экземпляр приходного ордера с отметкой Центрального филиала (Главного Алматинского территориального управления) Национального Банка Республики Казахстан представляется в бухгалтерию областного (Алматинского городского) управления Казначейства. После получения выписки с лицевого счета Акмолинское областное (Алматинское городское) управление Казначейства производит бухгалтерскую запись по счету бюджетной организации: Дебет счет 072 "Счета ностро в иностранной валюте (СКВ)".
(Счет 158 "Счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)"). Кредит счет 070 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (СКВ)".
(Счет 160 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (ОКВ)").
5.10. Департамент Казначейства для получения наличной иностранной валюты открывает счет в Центральном филиале Национального Банка Республики Казахстан в г.Астана. При этом организация для получения наличной иностранной валюты с бюджетного (внебюджетного) счета представляет в Департамент Казначейства заявление на конвертацию. На основании заявления
бюджетной организации Департамент Казначейства оформляет заявление на
конвертацию с указанием номера корреспондентского счета по наличности,
открытого для Департамента Казначейства в Центральном филиале
Национального Банка Республики Казахстан в г.Астана. Дальнейший порядок
работы аналогичен порядку, изложенному в п.5.6-5.9 раздела V Настоящей
инструкции.
6. Порядок выдачи наличной иностранной валюты
через уполномоченные банки
6.1. Бюджетная организация представляет в областное управление
Казначейства:
- заявку на конвертацию в 3-х экземплярах,
- приказ на командировку,
- доверенность на получателя иностранной валюты.

6.2. Облыстық қазынашылық басқармасы аталған құжаттар негізінде өздерінде осы шот ашылған уәкілетті банктің облыстық басқармасына қолма-қол нақты ақша бойынша корреспонденттік шоттың нөмірін көрсете отырып айырбасталым жасауға арналған өтінішті тапсырады (N 1 қосымша). Бұл ретте теңгелік өтем тікелей уәкілетті банктің облыстық басқармасына жіберіледі және мынадай бухгалтерлік жазба жасалады:
"Қазақстан Республикасы республикалық бюджетінің шығыстары" 120 шотының дебеті Облыстық Қазынашылық басқармасында ашылған "Республикалық валюта биржасында шетелдік валютаны сатып алуға жұмсалатын шаруашылық субъектілерінің қаражаттары" 906 шотының кредиті.
Облыстық Қазынашылық басқармасында ашылған "Республикааралық валюта биржасында шетелдік валютаны сатып алуға жұмсалатын шаруашылық субъектілерінің қаражаттары" 906 шотының дебеті.
Уәкілетті банктің облыстық басқармасында ашылған "Республикааралық валюта биржасында шетелдік валютаны сатып алуға жұмсалатын шаруашылық субъектілерінің қаражаттары" 906 шотының кредиті.
Уәкілетті банктен алынған дербес шоттың үзінді көшірмесі бойынша қолма-қол нақты ақша жөнінде қаражаттар корреспонденттік шотқа есептелгеннен және айырбасталым жасалғаннан кейін мынадай бухгалтерлік жазба жасалады:
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының дебеті
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
"Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ЕАВ)" 070 шотының кредиті.
("Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ШАВ)" 160 шоты).
Сонымен қатар қолма-қол нақты ақшаны алушыға облыстық Қазынашылық басқармасының уәкілетті тұлғасының қолы қойылған сенімхат ресімделеді. Сенім білдірілген тұлға келгеннен кейін уәкілетті банктің облыстық басқармасы оған қолма-қол нақты шетелдік валютаны береді. Бюджеттік ұйымның сеніп тапсырған адамы келмеген жағдайда шетелдік валютадағы қаражаттар облыстық Қазынашылық басқармасы мен уәкілетті банктің арасында жасасқан шартпен белгіленген тәртіпке сәйкес қайтарылады. Уәкілетті банктен алынған дербес шоттың үзінді көшірмесі бойынша облыстық Қазынашылық басқармасында мынадай бухгалтерлік жазба жасалады:
"Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ЕАВ)" 070 шотының дебеті
("Заңды тұлғалардың шетелдік валютадағы ағымдағы шоттары (ШАВ)" 160 шоты).
"Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ЕАВ)" 072 шотының кредиті
("Шетелдік валютадағы ностро шоттары (ШАВ)" 158 шоты).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына 1-Қосымша
199__жылғы "____"____________
шетелдік валютаны сатып алуға
N____Өтініш
Облыстық Қазынашылық
Басқармасының атауы:__________________________________________
Почта мекен-жайы: ____________________________________________
Мәміле бойынша мәселелерді шешуге
уәкілетті қызметкердің аты-жөні: _____________________________
Қазынашылықтың департаментіндегі
облыстық Қазынашылық басқармасы шотының N ____________________
Облыстық Қазынашылық басқармасындағы
клиенттің валюта шотының N ___________________________________
Бюджеттің ұйымның
атауы:________________________________________________________
Операцияның мақсаты __________________________________________
Мынадай шарттар негізінде шетелдік валютадағы қаражаттарды сатып
алуға біздің есебімізден және біздің атымыздан мәміле жасасуды тапсырамыз
___________________________________________________________________
|Валюта түрі | Ұлттық банктің | шетелдік      |бағам бойынша        |
|            | бағамы         | валютадағы    |теңгемен сатып       |
|            | бойынша        | сатып алу     |алу сомасы           |
|            |                | сомасы        |                     |
|____________|________________|_______________|_____________________|
|            |                |               |                     |
|____________|________________|_______________|_____________________|
Өтініштің қолданылу мерзімі "____"_________199___ж. қоса алғанда
Бюджеттік (бюджеттен тыс) сипаттағы қаражаттар.
_______________________________________________
(керексізін сызып тастаңыз)
Басшы:
М.О.               Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына N 2-Қосымша
__________________________________________________________________________
|Бюджеттік ұйымның                 |N_____аударымға өтініш
|атауы_______________              |199__ж."____"___________күні
|__________________________________|_______________________________________
|Қазынашылық органының             |Сізден ____________________
|рұқсат визасы______________       |(байланыс түрі)_____________________
|199___ "___"___________күні       |бойынша     аударуыңызды
|                                  |сұраймыз
|__________________________________|_______________________________________
|Шетелдік валютадағы сома          |
|(цифрлармен және жазбаша)         |
|__________________________________|_______________________________________
|Бенефициар (елдің, қаланың, фирма.|
|ның толық атауын және егжей-тег.  |
|жейлі мекен-жайын көрсету)        |
|__________________________________|_______________________________________
|Бенефициар шотының нөмірі және    |
|корреспондент-банктің толық атауы,|
|оның мекен-жайы қаласы, елі       |
|__________________________________|_______________________________________
|Аударымның ерекше шарттары        |
|__________________________________|_______________________________________
|Аударымның басқа шарттары         |
|__________________________________|_______________________________________
|Аударымның құнын жабуды біздің N____ шоттан есептен шығаруыңызды
сұраймыз.
|_________________________________________________________________________|
Басшы:
М.О.
Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына N 3-Қосымша
199__жылғы "____"____________
шетелдік валютаны сатып алуға
N____Өтініш
Қазынашылық органының
атауы:__________________________________________
Почта мекен-жайы: ____________________________________________
Мәміле бойынша мәселелерді шешуге
уәкілетті қызметкердің аты-жөні: _____________________________
Қазынашылық департаментінің
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіндегі
корреспонденттік шотының N ___________________________________
Облыстық Қазынашылық басқармасының
Қазынашылық департаментіндегі шотының N ______________________
Шетелдік валютадағы Қаражаттарды
жұмсау бағыты:________________________________________________
Мынадай шарттар негізінде шетелдік валютадағы қаражаттарды сатып
алуға біздің есебімізден және біздің атымыздан мәміле жасасуды тапсырамыз:
___________________________________________________________________
|Валюта түрі | Сатып алу      | Ұлттық банктің|бағам бойынша        |
|            | сомасы         | бағамы        |теңгемен сатып       |
|            |                | бойынша       |алу сомасы           |
|            |                |               |                     |
|____________|________________|_______________|_____________________|
|            |                |               |                     |
|____________|________________|_______________|_____________________|
Өтініштің қолданылу мерзімі "____"_________199___ж. қоса алғанда
Бюджеттік (бюджеттен тыс) сипаттағы қаражаттар.
_______________________________________________
(керексізін алып тастаңыз)
Басшы:
М.О.               Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына N 4 Қосымша
шетелдік валютаны сатуға
N____Өтініш
________________қаласы              199___жылғы "___"__________
Облыстық Қазынашылық басқармасының
атауы: _______________________________________________________
____________________________________________тапсырмасы бойынша
(бюджеттік ұйымның атауы)
Жөнелтуші шотының N __________________________________________
Облыстық Қазынашылық
басқармасы шотының N _________________________________________
Алушы шотының N____________ МФО _________ СТТН _______________
Операцияның мақсаты __________________________________________
___________________________________________________________________
|Күні |Операцияның |Валютаның |Ұлттық      |Сома шетелдік|Сома      |
|     |түрі        |түрі      |банк бағамы |валютамен    |теңгемен  |
|     |            |          |            |             |          |
|     |            |          |            |             |          |
|_____|____________|__________|____________|____________ |__________|
|     |            |          |            |             |          |
|_____|___________ |_________ |____________|_____________|__________|
Басшы:
М.О.               Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына N 5 Қосымша
199___жылғы "____"______________
N_______Төлем тапсырмасы
_________________________________________________________________________
|Жіберуші:                      |Алушы банкі:                             |
|Қазақстан Республикасы         |БИК                                      |
|Қаржы министрлігінің           |к/шот                                    |
|Қазынашылық департаменті       |р/шот                                    |
|_______________________________|_________________________________________|
|Төлем | Дебет |Кредит          |Валюта   |        Сома                   |
|түрі  |Шот N  |Шот N           |коды     |_______________________________|
|      |       |                |         |  шетелдік валюта              |
|______|_______|________________|_________|_______________________________|
|      |       |                |         |ресейлік рубль|теңге           |
|______|_______|________________|_________|______________|________________|

6.2. Областное управление Казначейства на основании указанных документов представляет заявление на конвертацию (приложение N 1) с указанием номера корреспондентского счета по наличности в областное управление уполномоченного банка, в котором открыт данный счет. При этом тенговое покрытие направляется непосредственно в областное управление уполномоченного банка и производятся следующие бухгалтерские записи: Дебет счет 120 "Расходы республиканского бюджета Республики Казахстан" Кредит счет 906, открытый в областном управлении Казначейства "Средства хозяйственных субъектов, направленные на покупку иностранной валюты на межреспубликанской валютной бирже" Дебет счет 906, открытый в областном управлении Казначейства "Средства хозяйственных субъектов, направленные на покупку иностранной валюты на межреспубликанской валютной бирже". Кредит счет н906, открытый в областном управлении уполномоченного банка "Средства хозяйственных субъектов, направленные на покупку иностранной валюты на межреспубликанской валютной бирже". После конвертации и зачисления средств на корсчет по наличности по выписке с лицевого счета, полученного от уполномоченного банка, производится бухгалтерская запись: Дебет счет 072 "Счета ностро в иностранной валюте (СКВ)".
(Счет 158 "Счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)"). Кредит счет 070 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (СКВ)").
(Счет 160 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (ОКВ)").
Одновременно оформляется доверенность на получателя наличности за подписью уполномоченных лиц областного управления Казначейства. По явке доверенного лица областное управление уполномоченного банка выдает ему наличную иностранную валюту. При неявке доверенного лица бюджетной организации средства в иностранной валюте возвращаются согласно установленному договором порядку, заключенному между областным управлением Казначейства и уполномоченным банком. По выписке с лицевого счета, полученного от уполномоченного банка в областном управлении Казначейства производится бухгалтерская запись: Дебет счет 070 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (СКВ)".
(Счет 160 "Текущие счета юридических лиц в иностранной валюте (ОКВ)").
Кредит счет 072 "Счета ностро в иностранной валюте (СКВ)" (счет 158 "Счета ностро в иностранной валюте (ОКВ)").
Приложение 1
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
Заявление N_____
на покупку иностранной валюты
от "___"____________199__г.
Наименование областного управления Казначейства:___________________________
Почтовый адрес:____________________________________________________________
Ф.И.О. сотрудника, уполномоченного на решение вопросов по сделке:__________
___________________________________________________________________________
N счета областного управления Казначейства в Департаменте Казначейства:
___________________________________________________________________________
N валютного счета клиента в областном управлении Казначейства:
___________________________________________________________________________
Наименование бюджетной организации:________________________________________
Назначение операции________________________________________________________
Поручаем заключить за наш счет и от нашего имени сделку на покупку средств
в иностранной валюте на следующих условиях:
___________________________________________________________________________
Вид валюты  ! По курсу Нацбанка !  Сумма покупки в  !  Сумма покупки в
!                   !  инвалюте         ! в тенге по курсу
_______________!___________________!___________________!___________________
_______________!___________________!___________________!___________________
Срок действия заявки по "____"____________199__г.
Средства бюджетного (внебюджетного) характера
----------------------------------------------
(ненужное зачеркнуть)
М.П.                     Руководитель:
Гл. бухгалтер:
Приложение 2
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
___________________________________________________________________________
Наименование бюджетной организации  ! Заявление на перевод N______
__________________________________  ! дата "____"___________199__г.
______________________________________!____________________________________
Разрешительная виза органа            !Просим Вас перевести по
Казначейства____________________      !__________________________
дата "____"___________199__г.         !(вид связи)_______________
______________________________________!____________________________________
Сумма в инвалюте (цифрами и прописью) !
______________________________________!____________________________________
Бенефициар (указать точное            !
наименование и подробный адрес фирмы, !
город, страну)                        !
______________________________________!____________________________________
Номер счета бенефициара и точное      !
наименование банка - корреспондента   !
и его адрес, город, страна            !
______________________________________!____________________________________
Особые условия перевода               !
______________________________________!____________________________________
Другие условия перевода               !
______________________________________!____________________________________
В покрытие стоимости перевода просим списать с нашего счета N________
___________________________________________________________________________
М.П.          Руководитель:
Главный бухгалтер:
Приложение 3
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
Заявление N_____
на покупку иностранной валюты
от "___"____________199__г.
Наименование органа
Казначейства:___________________________________________
Почтовый
адрес:_____________________________________________________________
Ф.И.О. сотрудника, уполномоченного на решение вопросов по
сделке:___________
___________________________________________________________________________
N корреспондентского счета Департамента Казначейства в Национальном Банке
Республики Казахстан:______________________________________________________
N счета областного управлении Казначейства в Департаменте Казначейства:
___________________________________________________________________________
Направление использования средств в иностранной
валюте:_____________________
___________________________________________________________________________
Поручаем заключить за наш счет и от нашего имени сделку на покупку средств
в иностранной валюте на следующих условиях:
___________________________________________________________________________
Вид валюты  ! Сумма покупки     ! По курсу Нацбанка !  Сумма покупки в
!                   !                   ! в тенге по курсу
_______________!___________________!___________________!___________________
_______________!___________________!___________________!___________________
Срок действия заявки по "____"____________199__г.
Средства бюджетного (внебюджетного) характера
----------------------------------------------
(ненужное зачеркнуть)
М.П.                     Руководитель:
Гл. бухгалтер:
Приложение 4
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
Заявление N_____
на продажу иностранной валюты
г._______________                                 от "____"________199__г.
Наименование
областного управления
Казначейства:_________________________________________
по
поручению________________________________________________________________
(наименование бюджетной организации)
N счета отправителя___________________________________
N счета областного управления
Казначейства__________________________________________
N счета
получателя___________МФО______________РНН_____________
Назначение
операции:_____________________________________________
___________________________________________________________________________
Дата!вид операции!вид валюты!курс Нацбанка!сумма в инвалюте!сумма в тенге
_____!____________!__________!_____________!________________!______________
_____!____________!__________!_____________!________________!______________
М.П.                     Руководитель:
Главный бухгалтер:
Приложение 5
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
Платежное поручение N______
от "____"___________199___г.
___________________________________________________________________________
Отправитель:                         !Банк получателя:
Департамент Казначейства             !
Министерства финансов РК             !БИК
!к/сч
!р/сч
_____________________________________!_____________________________________
Вид    !    Дебет   !   Кредит    !Код валюты!       Сумма
платежа  !    счет N  !   счет N    !          !__________________________
!            !             !          !       инвалюта
__________!____________!_____________!__________!__________________________
!            !             !          ! российские рубли ! тенге
__________!____________!_____________!__________!__________________!_______

|         058159240             |058                                      |
|_______________________________|_________________________________________|
|Тапсырмасы бойынша:            |Пайдасына:                               |
|                               |                                         |
|                               |ИНН                                      |
|_______________________________|_________________________________________|
Сома жазумен:
Төлем мақсаты:
Басшы:
Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына N 6 Қосымша
шетелдік валютаны сатып алуға
N____Өтініш
________________қаласы              199___жылғы"___"__________
Бюджеттік ұйымның
атауы: _______________________________________________________
Ұйымның бюджеттік (бюджеттен тыс)
шоты ____________ МФО _______________ СТТН ___________________
Ұйымның валюта шоты __________________________________________
Операцияның мақсаты __________________________________________
Айырбасталым шарты
_____________________________________________________________
|Операцияның |Валютаның |Ұлттық      |Валюта       |Сома      |
|түрі        |түрі      |банк бағамы |сомасы       |теңгемен  |
|            |          |            |             |          |
|            |          |            |             |          |
|____________|__________|____________|____________ |__________|
|            |          |            |             |          |
|___________ |_________ |____________|_____________|__________|
Валюта 30 банктік күн ішінде пайдаланылмаған жағдайда Облыстық
Қазынашылық Басқармасына сатып алынған шетелдік валютаны сатуға құқық
береміз.
Басшы:
М.О.               Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385 бұйрығымен бекітілген Қазынашылық департаменті мен оның аумақтық органдарының шетелдік валютамен операциялар жасау жөніндегі Нұсқаулығына N 7 Қосымша
Ұсынылған құжаттар
тіркелген тізбесі
"___"__________199___ж.
____________________________________________________
|Құжаттың |Алушы |валютаның |Сома шетелдік|Сома      |
|атауы    |      |түрі      |валютамен    |теңгемен  |
|         |      |          |             |          |
|         |      |          |             |          |
|_________|_____ |__________|____________ |__________|
|         |      |          |             |          |
|________ |______|__________|_____________|__________|
|         |      | барлығы  |             |          |
|________ |______|__________|_____________|__________|
Жетекші:          _______________
Бас бухгалтер:    _______________
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

058159240                !058
_____________________________________!_____________________________________
по поручению:                        !В пользу:
!
!ИНН
_____________________________________!_____________________________________
Сумма прописью:
Назначение платежа:
Руководитель:
Главный бухгалтер:
Приложение 6
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
Заявление N _____
на покупку иностранной валюты
г. _______________                           от "____"_________199___г.
Наименование бюджетной
организации__________________________________________
Бюджетный (внебюджетный) счет
организации____________МФО_______РНН_________________
Валютный счет
организации__________________________________________
Назначение
операции:____________________________________________
Условия конвертации
___________________________________________________________________________
Вид операции ! Вид валюты ! Курс Нацбанка ! Сумма валюты ! Сумма в тенге
______________!____________!_______________!______________!________________
______________!____________!_______________!______________!________________
В случае неиспользования валюты в течение 30 банковских дней предоставляем
Областному Управлению Казначейства право продать купленную иностранную
валюту.
М.П.                Руководитель:
Гл. бухгалтер:
Приложение 7
к Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом Казначейства и его подразделениями, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14.08.98г. N 385
Опись N______
представленных документов
"___"___________199___г.
___________________________________________________________________________
N ! Наименование ! Получатель ! Вид валюты ! Сумма в валюте !Сумма в тенге
п/п! документа    !            !            !                !
___!______________!____________!____________!________________!_____________
1. !              !            !            !                !
___!______________!____________!____________!________________!_____________
!              !            !Итого:      !                !
___!______________!____________!____________!________________!_____________
Руководитель                            ___________________
подпись
Главный бухгалтер                       ___________________
подпись