1999 жылдың 1 қаңтарына дейін рәсімделген зейнетақы істері мен мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау жөніндегі істерді қабылдап алу-өткізу туралы
Бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1999 ж. 29 қаңтар N 15-п Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты 1999 ж. 1 ақпан N 35 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі 1999 жылғы 11 наурыз N 21 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 12.03. 1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 704. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 1117, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 269, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 6001-17-7-4/225 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 12.09.2017 № 1117, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.08.2017 № 269, ҚР Жоғарғы Сотының 13.09.2017 № 6001-17-7-4/225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Конституциялық заң күші бар Жарлығына өзгерістер туралы" 1997 жылғы 17 маусымдағы Z970128_ Конституциялық Заңына сәйкес зейнетақы төлемдері мен мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау, қаржыландыру және төлеу тәртібінің өзгеруіне байланысты
Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты, Әділет министрлігінің аумақтық басқару органдары, облыстық және оларға теңестірілген соттары 1999 жылдың 1 наурызына дейін рәсімделген зейнетақы істері мен мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау жөніндегі істерді 1999 жылдың 1 наурызына дейінгі мерзімде Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталыққа және оның аумақтық бөлімшелеріне тапсыруды жүзеге асырсын:
- облыстық қызметтер деңгейінде мүдделі тараптардың өкілдерінен өткізу жөніндегі комиссия құрамын бекітсін;
- зейнетақы істері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы істерін қабылдап алу-өткізу кезеңінде зейнетақылар мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың тоқтаусыз төленуін, зейнетақымен қамсыздандыру және жәрдемақы беру жөніндегі барлық мәселелер бойынша халыққа қызмет көрсетілуін қамтамасыз етсін.
2. Прокуратура органдарының зейнеткерлері мен жәрдемақы алушы қызметкерлеріне одан әрі қызмет көрсету және оларға зейнетақы мен жәрдемақы төлеуді ұйымдастыру Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық арқылы жүргізілсін.

О приеме-передаче пенсионных дел и дел по назначению государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца, оформленных до 1 января 1999 года
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29.01.1999 г. N 15-п, Верховного суда Республики Казахстан от 1.02.1999 г. N 35, Министра юстиции Республики Казахстан от 11.03.1999 г. N 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12.03.1999 г. за N 704. Утратил силу совместным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 269, Министра юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2017 года № 1117, Председателя Верховного суда Республики Казахстан 13 сентября 2017 года № 6001-17-7-4/225
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.08.2017 № 269, Министра юстиции РК 12.09.2017 № 1117, Председателя Верховного суда РК 13.09.2017 № 6001-17-7-4/225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В связи с изменением порядка назначения, финансирования и осуществления пенсионных выплат и государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца согласно Конституционного Закона Республики Казахстан от 17 июня 1997 года "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Конституционного Закона, "О судах и статусе судей в Республике Казахстан" приказываем:
1. Верховному суду, территориальным органам управления Министерства юстиции Республики Казахстан, областным и приравненным к ним судам в срок до 1 марта 1999 года осуществить передачу пенсионных дел и дел по назначению государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца, оформленных до 1 января 1999 года, в Государственный центр по выплате пенсий и его территориальные отделения:
- утвердить состав комиссий по передаче дел из представителей заинтересованных сторон на уровне областных служб;
- в период приема-передачи пенсионных дел и дел по назначению государственных социальных пособий обеспечить бесперебойную выплату пенсий и государственных социальных пособий, обслуживание населения по всем вопросам пенсионного обеспечения и представления пособий.
2. Дальнейшее обслуживание пенсионеров и получателей пособий, и организацию выплаты пенсий и пособий осуществлять через отделения Государственного центра по выплате пенсий.

3. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Вице-министрі Б.Б.Жәмішев
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының тиісті қызметтерімен бірлесіп, 1999 жылдың 1 қаңтарына
дейін рәсімделген зейнетақы істері мен мүгедектігі бойынша және
асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі істерді қабылдап алу-өткізуді
ұйымдастыру бойынша түсіндірме хат әзірлесін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Икебаева А.Ж.

3. Вице-Министру труда и социальной защиты населения Жамишеву Б.Б. совместно с соответствующими службами Министерства юстиции Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан подготовить разъяснительное письмо по организации приема-передачи пенсионных дел и дел по назначению государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, оформленных до 1 января 1999 года.
4. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр юстиции
Председатель Министр труда и
Республики Казахстан
Верховного Суда социальной защиты
Республики Казахстан населения
Республики Казахстан