Отандық өндірістің алкоголь және темекі өнімдерінің акциздік алым маркаларын есепке алу, сақтау және сату Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі 1999 жылғы 1 маусым N 591 Бұйрық. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 15 маусымда тіркелді. Тіркеу N 805. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 471 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес кейбiр нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын...
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 471 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбiр нормативтiк
құқықтық актiлер тiзбесi
7. "Отандық өндiрiстiң алкоголь және темекi өнiмдерiнiң акциздiк алым маркаларын есепке алу, сақтау және сату Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 1999 жылғы 1 маусымдағы N 591 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 805 болып тiркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтiк құқықтық актілерiнiң бюллетенi", 1999 ж., N 10 жарияланған)...
-----------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 сәуiрдегi "Акцизделетiн тауарлардың жеке түрлерiн акциздiк алым маркаларымен таңбалау туралы" N 431 P990431_ қаулысын орындау, сондай-ақ олардың қозғалысын жүзеге асыру үшiн бұйырамын:
1. 1-қосымшаға сәйкес отандық өндiрiстiң алкоголь және темекi өнiмдерiнiң акциздiк алым маркаларын есепке алу, сақтау және сату ережесi бекiтiлсiн.
2. Алматы қаласының салық комитетiне:
1) 2 қосымшаға сәйкес алкоголь және темекi өнiмдерi тауарын шығарушылардан акциздiк алым маркiлерiнен түсетiн қаржыны аудару үшiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi алкоголь өнiмi өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi Комитетiнiң Республикалық мемлекеттiк "ҚазАлкоОрталық" кәсiпорнының есеп шоты пайдаланылсын;
2) 1999 жылдың екiншi жартысында алкоголь өнiмiнiң акциздiк алым маркiлерiн дайындау үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Банкнот фабрикасының адресiне өтiнiм жiберiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң кеден комитетi екi апта iшiнде, Қазақстан Республикасының кеден аймағына импортталатын алкоголь және темекi өнiмдерiнiң акциздiк алым маркаларын есепке алу, сақтау және сату ережелерiн әзiрлеп, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бекiтуге ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң заң департаментi (Дүйсенбек М.Д.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркесiн.

Об утверждении Правил учета, хранения и реализации марок акцизного сбора на алкогольную и табачную продукции отечественного производства
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 1 июня 1999 года N 591. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15.06.1999г. N 805. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 30.12.2004г. N 471
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 30.12.2004г. N 471
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты, согласно приложению...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2004 года N 471
Перечень утративших силу
некоторых нормативных правовых актов
...
7. Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 1 июня 1999 года N 591 "Об утверждении Правил учета, хранения и реализации марок акцизного сбора на алкогольную и табачную продукции отечественного производства"...".
-------------------------------------------------------------------
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 19.04.99 г. N 431 P990431_ "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора", а также осуществления контроля за их движением приказываю:
1. Утвердить Правила учета, хранения и реализации марок акцизного сбора на алкогольную и табачную продукции отечественного производства, согласно приложению 1.
2. Налоговому комитету по г. Алматы:
1) использовать расчетный счет Республиканского государственного предприятия "КазАлкоЦентр" Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан для перечисления денежных средств, поступающих за марки акцизного сбора от товаропроизводителей алкогольной и табачной продукции, согласно приложению 2;
2) направить заявку в адрес Банкнотной фабрики Национального банка Республики Казахстан на изготовление марок акцизного сбора на алкогольную продукцию во втором полугодии 1999 года.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан, в двухнедельный срок, разработать и представить на утверждение Министра государственных доходов правила учета, хранения и реализации марок акцизного сбора на алкогольную и табачную продукции импортируемых на таможенную территорию Республики Казахстан.
4. Юридическому департаменту Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Дуйсенбек М.Д.) зарегистрировать настоящий приказ в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң әкiмшiлiк департаментi (Есімбеков С.К.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша кеден комитетінің, салық полициясы комитетінің, салық комитетінің бірінші басшыларына жеткізсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Мемлекеттік кіріс министрлігінің вице-министрі - У.С. Байжановқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Мемлекеттік кіріс министрінің
1999 ж. 1 маусым N 591 бұйрығына
1 қосымша
Отандық өндірістің алкоголь және темекі
өнімдерінің акциздік алым маркаларын есепке алу,
сақтау және сату
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Таңбалауға жататындар:
арақ, ликер-арақ бұйымдары, күшейтiлген сусындар, күшейтiлген соктар мен бальзамдар, шараптар, коньяктар, жүзiм шарабы;
отандық темекi бұйымдары (мына атауларынан басқа, фильтрсiз барлық сигареттер мен папиростар).<*>
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
2. Акциздiк алым маркiлерi қатаң жауапты бланкiлерге жатады:
Алкоголь өнiмi жетi таңбалы типографиялық нөмiрлi болады және бес түрi: арақ, күштi алкогольды iшiмдiктер, әлсiз алкогольды iшiмдiктер, шарап және коньяк - пайдаланылатын сыйымдылығына байланысты (бұдан былай - сыйымдылық) былай бөлiнедi: 0 л - 0,24 л, 0,25 л, 0,26 л және одан аса;<*>
Темекi өнiмi екi таңбалы сериялы және таңбаның шығарылған жылы болады.
Ескерту: 2-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
3. Акцизделетiн өнiмдi, сондай-ақ тәркiленген әрi соттың шешiмiмен ары қарай сатылуға жататын акцизделетiн өнiмдi таңбалауға керек акциздiк таңбалар облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша тиiстi Салық комитетiнде (бұдан былай - облыстық салық комитеттерi) берiледi.<*>
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
4. <*>
Ескерту: 4-тармақ алынып тасталынды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
5. Алушы мекемелер алған акциздiк алым маркiлерi басқа мекемелерге және тұлғаларға қандай да бiр түрде бөлектетiлуге, қайта сатылуға, беруге жатпайды акциздiк алым таңбалары сатып алған орны бойынша тиiстi салық комитеттерiне қайтарылудан басқа.
Ескерту: 5-тармақ толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .

5. Департаменту администрирования Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Елшибекову С.К.) довести настоящий приказ до первых руководителей Таможенного комитета, Комитета налоговой полиции, Налоговых комитетов по областям, городам Алматы и Астана Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра государственных доходов Республики Казахстан - Байжанова У.С.
7. Настоящий приказ вводится в действие с даты государственной регистрации.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра
государственных доходов
N ____
от "____" _________ 1999 г.
Правила
учета, хранения и реализации марок акцизного сбора
на алкогольную и табачную продукции отечественного производства
1. Общие положения
1. Маркировке подлежат:
водка, ликеро-водочные изделия, крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы, вина, коньяки, шампанские вина;
отечественные табачные изделия (за исключением всех сигарет без фильтра и папирос). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845   V011559_ .
2. Марки акцизного сбора являются бланками строгой отчетности:
на алкогольную продукцию имеют семизначную типографскую нумерацию и подразделяются на пять видов: водку, крепкоалкогольные напитки, слабоалкогольные напитки, вино и коньяк, и в зависимости от используемой емкости (далее - емкость) делятся на: 0 л - 0,24 л, 0,25 л, 0,26 л и более;
на табачную продукцию имеют двузначную серию и год выпуска марки. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
3. Марки акцизного сбора, для маркировки подакцизной продукции, а также конфискованной подакцизной продукции и подлежащей дальнейшей реализации по решению суда, выдаются в соответствующих Налоговых комитетах по областям, городам Алматы и Астана (далее - областные налоговые комитеты). <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
4. (Пункт 4 исключен - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ )
5. Приобретенные организациями-получателями марки акцизного сбора не подлежат перепродаже, передаче или отчуждению в других формах, иным организациям и лицам за исключением возврата марок акцизного сбора в соответствующие налоговые комитеты, по месту их приобретения. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .

2. Банкнот фабрикасынан акциздiк алым маркiлерiн
алу және сақтау тәртiбi
6. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiне және айналымына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетiнiң аумақтық басқармалары (бұдан былай - Комитеттiң аумақтық басқармалары) тәркiленген өнiмдi сатумен айналысатын отандық тауар өндiрушілер мен кәсiпорындардан белгiленген тәртiппен акциздiк алым таңбаларын сатып алуға тапсырыстардың жиналуын қамтамасыз етедi әрi бiрiктiрiлген тапсырыстарды айларға, түрлерге, сыйымдылықтарға бөле отырып, Алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiне және айналымына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетке (бұдан былай - Комитет) тапсырады.<*>
Ескерту: 6-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
7. Комитет аумақтық басқармалардың тапсырыстарына сәйкес акциздiк таңбаларды түрлерi бойынша әзiрлеуге тапсырыстарды Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң Банкнот фабрикасына (бұдан былай - Банкнот фабрикасы) орналастырады әрi жинақтық тапсырысты Алматы қаласының салық комитетiне тапсырады.<*>
Ескерту: 7-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
8. Банкнот фабрикасымен есептесу Республикалық Мемлекеттiк Кәсiпорын "ҚазАлкоОрталықтың" (ары қарай - РМК) есеп шотына акциздiк маркiлердi сатудан түскен қаржы есебiнен жүргiзiледi.
9. Акциздiк алым маркiлерiн Алматы қаласының салық комитетi облыстардың салық комитеттерiне бередi.
10. Акциздiк алым маркiлерiн Банкнот фабрикасынан жеткiзу, сақтау және оларды облыстардың салық комитеттерiне беру жауапкершiлiгi Алматы қаласының салық комитетiнiң бiрiншi басшысына жүктеледi.
11. Акциздiк маркiлердi облыстардың салық комитеттерiне жеткiзудi осы комитеттердiң өкiлдерi қарулы күзетпен бiрге жүзеге асырады.<*>
Ескерту: 11-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
12. Тәркiленген акцизделетiн өнiмдердi таңбалау үшiн керек акциздiк алым маркiлерiн мұндай өнiмдi сатумен айналысатын ұйымдарының өтiнiштерi негiзiнде облыстардың салық комитеттерi бередi.<*>
Ескерту: 12-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
13. Акциздiк алым маркiлерiн алу үшiн облыстардың салық комитеттерi алкоголь өнiмiнiң iрi өндiрушілерi сенiм хат беретiн басшының және бас есепшiнiң, сондай-ақ акциздiк алым маркілерiн алатын қызметкерлердiң қол қою үлгiлерiн Алматы қаласының салық комитетiне бередi.<*>
Ескерту: 13-тармақ толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .

2. Порядок получения и хранения марок акцизного сбора
с Банкнотной фабрики
6. Территориальные управления Комитета по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - территориальные управления Комитета) обеспечивают сбор заявок на приобретение марок акцизного сбора в установленном порядке от отечественных товаропроизводителей и организаций, занимающихся реализацией конфискованной продукцией и подают сводную заявку в Комитет по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - Комитет), с разбивкой по месяцам, видам, емкостям.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
7. Комитет согласно заявок территориальных управлений Комитета размещает заказ на изготовление акцизных марок по видам на Банкнотной фабрике Национального Банка Республики Казахстан (далее - Банкнотная фабрика) и передает сводную заявку в Налоговый комитет по городу Алматы. <*>
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
8. Расчеты с Банкнотной фабрикой производятся за счет средств, поступающих от реализации акцизных марок на расчетный счет Республиканского государственного предприятия "КазАлкоЦентр" (далее - РГП).
9. Выдача марок акцизного сбора областным налоговым комитетам производится в Налоговом комитете по г. Алматы.
10. Ответственность за доставку марок акцизного сбора с Банкнотной фабрики, их хранение и передачу областным налоговым комитетам возлагается на первого руководителя Налогового комитета по г. Алматы.
11. Доставка акцизных марок в областные налоговые комитеты осуществляется представителями этих комитетов в сопровождении вооруженной охраны. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
12. Марки акцизного сбора для маркировки конфискованной подакцизной продукции выдаются областными налоговыми комитетами на основании заявок, представляемых организациями, занимающимися реализацией такой продукции. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
13. Для получения марок акцизного сбора областные налоговые комитеты и крупные производители алкогольной продукции представляют в Налоговый комитет по г. Алматы образцы подписей руководителя и главного бухгалтера, выдающих доверенности, а также работников, получающих марки акцизного сбора. <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .

14. Бiрiншi басшының бұйрығымен Алматы қаласы салық комитетi сондай-ақ Банкнот фабрикасынан алынған әрi салық комитеттерi мен iрi алкоголь өнiмiн өндiрушiлерге берiлген акциздiк таңбалар туралы Комитетке және облыстық салық комитеттерiне есеп беру қызметкерлерi құрамынан алым маркiлерiн алатын, есептейтiн, сақтайтын және оларды облыстардың салық комитеттерiне беретiн материалды жауапты адам тағайындалады.<*>
Ескерту: 14-тармақ толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
15. Банкнот фабрикасынан акциздiк алым маркiлерiн Алматы қаласы салық комитетiнiң бiрiншi басшысы тағайындаған материалды жауапты адам алады.
16. Акциздiк алым маркiлерiн алу үшiн материалды жауапты адамға Алматы қаласы салық комитетiнiң бiрiншi басшысы, бас есепшiсi қол қойған және мөрмен расталған сенiм хат берiледi.
3. Облыстардың салық комитеттерiне акциздiк
алым маркiлерiн беру
17. Акциздiк алым маркiлерiн сақтауды Алматы қаласы салық комитетi өртке қарсы және күзет сигнализациясы бар тұрғын-жайды, екi жұмыс зонасына бөлу арқылы жүзеге асырады: маркiнi сақтау және беру операциясы.
18. Материалды жауапты адам облыстардың салық комитеттерiнiң өкілдерiне акциздiк алым маркiлерiн беруi үшiн төмендегідей құжаттарды талап етедi:
акциздiк алым маркiлерiн алушының атына берiлген облыстың салық комитетiнiң бастығы және бас есепшiсi қол қойған сенiм хаттың түпнұсқасы;
акциздiк маркiлер үшiн төлемнiң төленгенi туралы РМК-ның арнайы есеп шотына қаржының түскенi туралы банкiнiң белгiсi бар төлем тапсырманың көшiрмесi;
тұлғаның төлқұжаты немесе куәлiгi;
акциздiк алым маркiсiн алушының қызметтiк куәлiгi.
4. Акциздiк алым маркiлерiн акцизделетiн өнiм
өндiрушілерге және тәркiленген өнiмдермен айналысатын
ұйымдарға беру тәртiбi
Ескерту: Тараудың атауы өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
19. Акциздiк алым маркiлерiн сақтауды облыстардың салық комитеттерi өртке қарсы және күзет сигнализациясы бар, маркiлердi сақтауға және клиенттермен операция жүргiзуге лайық екi жұмыс зонасынан тұратын тұрғын-жайда жүзеге асырады.
20. Облыстық салық комитеттерi алкоголь және темекi өнiмiн өндiрушi мекемелерге акциздiк алым маркiлерiн берудi келесi құжаттары болғанда жүзеге асырады:
акциздiк алым маркiлерiн алу үшiн жазған өтiнiшi;
заңды және жеке кәсiпкер ретiндегi мемлекеттiк тiркеу куәлiгi (көшiрме);
жергiлiктi салық комитетiнен салық төлеушi ретiнде тiркелгенi туралы анықтама;
тиiстi қызмет түрiне лицензия (көшiрме);
бұрын алынған акциздiк алым маркiлерiн пайдаланғаны туралы есеп;
акциздiк марка үшiн қаржы аударылғаны туралы төлем тапсырмасы;
акциздiк маркiлердi алу үшiн сенiм хаттар;
маркiлердi беру журналында тiркелген акциздiк алым маркiлерiн алушыны куәландыратын құжаттар.<*>
Ескерту: 20-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .

14. Из числа работников Налогового комитета по г. Алматы приказом первого руководителя назначается материально-ответственное лицо за получение, учет, хранение и выдачу марок акцизного сбора областным налоговым комитетам, а также составление отчета в Комитет и областные налоговые комитеты о полученных с Банкнотной фабрики и выданных налоговым комитетам и крупным производителям алкогольной продукции акцизных марках. <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
15. Марки акцизного сбора с Банкнотной фабрики получает материально-ответственное лицо, назначаемое первым руководителем Налогового комитета по г. Алматы.
16. Для получения марок акцизного сбора материально-ответственному лицу выдается доверенность, подписанная первым руководителем Налогового комитета по г. Алматы, главным бухгалтером и заверенная печатью.
3. Выдача марок акцизного сбора
областным налоговым комитетам
17. Хранение марок акцизного сбора Налоговым комитетом по г. Алматы осуществляется в помещении с наличием двух рабочих зон: для хранения марок и для проведения операций по выдаче, имеющем противопожарную и охранную сигнализацию.
18. Выдача марок акцизного сбора представителям областных налоговых комитетов производится материально-ответственным лицом при наличии следующих документов:
подлинника доверенности, выданной на имя получателя марок акцизного сбора, подписанной руководителем и главным бухгалтером областного налогового комитета;
копии платежного поручения об оплате за акцизные марки с отметкой банка о поступлении денежных средств на специальный счет РГП;
паспорта или удостоверения личности;
служебного удостоверения получателя марок акцизного сбора.
4. Порядок выдачи марок акцизного сбора производителям
подакцизной продукции и организациям, занимающимися
конфискованной продукцией <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
19. Хранение марок акцизного сбора областными налоговыми комитетами осуществляется в помещениях с наличием двух рабочих зон: для хранения марок и для проведения операций с клиентами, имеющих противопожарную и охранную сигнализацию.
20. Выдача марок акцизного сбора областными налоговыми комитетами организациям-производителям алкогольной и табачной продукции производится при представлении следующих документов:
заявления на приобретение марок акцизного сбора;
свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица или индивидуального предпринимателя (копия);
(абзац четвертый исключен)
лицензий на соответствующие виды деятельности (копии);
отчет об использовании ранее полученных марок акцизного сбора;
платежного поручения о перечислении денежных средств за акцизные марки;
доверенности на получение акцизных марок;
документов, удостоверяющих личность получателя акцизных марок, которые регистрируются в журнале выдачи марок. <*>
Сноска. В пункт 20 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .

21. Осы ереженiң 20 тармағында көрсетiлген құжаттарды көрсеткен жағдайда, сондай-ақ РМК "ҚазАлкоОрталықтың" есеп шотына қаржының түскенi дәлелденгенде алкоголь және темекi өнiмдерiнiң iрi өндiрушiлерiне акциздiк алым маркiлерiн Алматы қаласының салық комитетi бередi. Бұдан басқа тиiстi облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысы мен бас есепшiсi қол қойған акциздiк алым маркiсiн алушының атына берiлген сенiм хаттың түпнұсқасы көрсетiлуi қажет.
22. Iрi өндiрушi болып табылатын кәсiпорындардың тiзiмiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң акцизделетiн өнiмi өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi Комитетi анықтайды.<*>
Ескерту: 22-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
23. Тәркiленген алкоголь және темекi өнiмдерiн таңбалау үшiн керек акциздiк алым маркiлерiн берудi облыстық салық комитеттерi ұсынылған өтiнiштердiң негiзiнде, сондай-ақ келесi құжаттарды көрсеткенде жүзеге асырады:<*>
акциздiк алым маркiлерiнiң көрсетiлген санын алу үшiн мөрмен расталған, бiрiншi басшы және бас есепшi қол қойған маркi алушының атына сенiм хаттың түпнұсқасы;<*>
тәркiленген алкоголь өнiмдерiн сату үшiн облыстық салық комитеттерiмен келiсiмдер;<*>
1999 жылдың 1 шiлдесiне дейiнгi заңда және жеке тұлғалардың тәркiленген алкоголь өнiмi мен темекi бұйымдарын қабылдау-беру тiзiм-актiсi;
РМК-ның есеп шотына акциздiк алым маркiлерiнiң төлемдерi бойынша қаржының түскенi туралы белгi қойылған төлем тапсырмасының көшiрмесi;
акциздiк алым маркiлерiн алушы тұлғаның куәлiгi немесе төлқұжаты.
Ескерту: 23-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
24. Өндiрушi ұйымдарға алдағы бiр айға акциздiк алым таңбаларын беру жылдық тапсырылатын акциздiк таңбаларды сатып алу тапсырысына сәйкес айларға бөле отырып, әрi бұрын алынған акциздiк таңбаларды пайдаланғаны туралы есеп бар болғанда ғана жүргiзiледi. Бұрын ұсынылған тапсырысқа алкоголь өнiмiнiң саны мен түрлерiнiң бөлiгi бойынша өзгертулер мен толықтыруларды алкоголь өнiмiн өндiрушiлер таңбалар берiлетiн айдан 45 (қырық бес) күнтiзбелiк күн бұрын беруi керек. Мерзiм бiткеннен кейiн өзгертулер мен толықтырулар қабылданбайды.<*>
Ескерту: 24-тармақ редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
5. Акциздiк алым маркiлерін қайтару тәртiбi
25. Пайдаланылмаған акциздiк алым маркiлерi қайтарылу себебi көрсетiле отырып, акциздiк алым маркiлерiн қайтару туралы заңды және жеке тұлғалардың өтiнiшi негiзiнде оларды берген облыстық салық комитетiне қайтарылуы мүмкiн.

21. Крупным производителям алкогольной и табачной продукции марки акцизного сбора могут выдаваться в Налоговом комитете по г. Алматы, при условии представления документов, предусмотренных п. 20 настоящих правил, а также при подтверждении поступления денежных средств на расчетный счет РГП "КазАлкоЦентр". Помимо этого предъявляется подлинник доверенности, выданной на имя получателя марок акцизного сбора соответствующим областным налоговым комитетом, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером.
22. Перечень предприятий, являющихся крупными производителями определяется Комитетом по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 22 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
23. Выдача марок акцизного сбора для маркировки конфискованной алкогольной и табачной продукции производится областными налоговыми комитетами на основании представленных заявок, а также при предъявлении следующих документов:
подлинника доверенности на имя получателя марок, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером на получение указанного количества марок акцизного сбора, заверенного печатью;
договоров областными налоговыми комитетами на реализацию конфискованной алкогольной продукции;
актов приема-передачи конфискованной алкогольной и табачной продукции;
копии платежного поручения об оплате за марки акцизного сбора с отметкой банка о поступлении денежных средств на расчетный счет РГП;
(абзац шестой исключен)
паспорта или удостоверения личности получателя марок акцизного сбора. <*>
Сноска. В пункт 23 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
24. Выдача марок акцизного сбора организациям-производителям производится только в соответствии с представляемой годовой заявкой на приобретение акцизных марок с разбивкой по месяцам, и при наличии отчета об использовании ранее полученных марок акцизного сбора. Изменения и дополнения в части количества и видов алкогольной продукции в представленные заявки производителей алкогольной продукции должны подаваться за 45 (сорок пять) календарных дней до месяца, в котором будут марки выдаваться. По истечении указанного срока изменения и дополнения не принимаются. <*>
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
5. Порядок возврата марок акцизного сбора
25. Неиспользованные марки акцизного сбора могут быть возвращены в областные налоговые комитеты по месту их приобретения на основании заявления юридического или физического лица о возврате марок акцизного сбора, с указанием причин возврата.

26. Заңды және жеке тұлғалардың тиiстi облыстық салық комитетiне акциздiк алым маркілерiн қайтаруы акциздiк алым маркiлерiн тапсыру-қабылдау актiлерi бойынша жүзеге асырылады (2-қосымша).
27. Заңды және жеке тұлғаға пайдаланылмаған акциздiк таңбалар үшiн ақшалай қаражаттар оның есепшотына 3 ай iшiнде аударылуы тиiс.<*>
Ескерту: 27-тармақ редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс  министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
28. Ақшаны қайтару тиiстi облыстық салық комитетiнiң хаты негiзiнде акциздiк алым маркiлерiн өткiзу-қабылдау актiлерiн және қайтару туралы өтiнiш көшiрмесiн қоса отырып жүзеге асырылады.
29. Типографиялық ақауы бар акциздiк алым маркiлерi байқалғанда маркiнi алушылар акциздiк алым маркiлерiн берген облыстық салық комитетiне акт бойынша акциздiк алым маркiлерiн ауыстыру өтiнiшiмен бiрге беруге мiндеттi.
Қайтарылған акциздiк алым маркiлерiнiң нөмерi мен сериялары тиiстi облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысының бұйрығымен тағайындалған құрамы үш адамнан кем емес ақауы бар маркiлердi қабылдау комиссиясының қолы қойылған актiге жазылады. Актiнiң бiр данасы Алматы қаласының салық комитетiне жiберiледi.
6. Акциздiк алым маркiлерін жою тәртiбi
30. Акцизделетiн тауарды маркілеу процесiнде бүлiнген акциздiк алым маркiлерi жойылуға жатады. Бүлiнген маркiлердi алушы жеке парақтарға келесi ережелердi сақтай отырып, желiмдеуге тиiс:
акциздiк алым маркiлерiн желiмдеу қыртыссыз және бүктеусiз жүргiзiледi;
акциздiк алым маркiлерiн желiмдегенде, маркiнiң орталық бөлiгi, сериясы және нөмiрi анық көрiнуi керек;
акциздiк алым маркiлерi жыртылғанда, оның жеке бөлiктерi қосылуы керек.
31. Бүлiнген акциздiк алым маркiлерiнiң жойылуы үшiн, алынған жерiнiң облыстық салық комитетiне жiберiледi.
32. Акциздiк маркiлердi жою, комиссияның қатысуымен тиiстi облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысының бұйрығымен анықталған орында жүргiзiледi.
33. Акциздiк алым маркiлерiн жою комиссиясының құрамын тиiстi салық комитетiнiң бiрiншi басшысы бекiтедi, құрамы бес адамнан кем болмауы тиiс.
34. Акциздiк алым маркiлерiн жою комиссиясының құрамына мiндеттi түрде бiрiншi басшысы немесе ол өкiлеттiк берген адам, бас есепшi және марканы берген облыстық салық комитетiнiң материалды жауапты адамы және акциздiк алым маркiлерiн алушы мекеме өкiлi кiруi керек.
35. Маркiлердің нақтылы жойылғаны туралы екi данада нөмiрi және жойылған маркiлер саны көрсетiлген жою актiсi құрылады (3-қосымша). Актiнiң әрбiр данасына комиссия мүшелерi қол қояды және тиiстi облыстық салық комитетiнiң мөрiмен расталады.
Актiнiң бiр данасы облыстық салық комитетiнде қалады, актiнiң екiншi данасы Алматы қаласының салық комитетiне жiберiледi.

26. Возврат марок акцизного сбора юридическими или физическими лицами в соответствующий областной налоговый комитет осуществляется по акту сдачи-приемки марок акцизного сбора (приложение 2).
27. Денежные средства за неиспользованные акцизные марки юридического или физического лица должны быть перечислены на его расчетный счет в течение 3 месяцев. <*>
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
28. Возврат денежных средств осуществляется на основании письма соответствующего областного налогового комитета, с приложением копий заявления о возврате и акта сдачи-приемки марок акцизного сбора.
29. При обнаружении марок акцизного сбора, имеющих типографский брак, получатели марок акцизного сбора обязаны представить их по акту в областной налоговый комитет, выдавший марки акцизного сбора, с заявлением о замене марок акцизного сбора.
Номера и серии возращенных марок акцизного сбора вписываются в акт, который подписывается комиссией по приему бракованных марок, назначенной приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета, в составе не менее трех человек. Один экземпляр акта направляется в Налоговый комитет по г. Алматы.
6. Порядок уничтожения марок акцизного сбора
30. Марки акцизного сбора, поврежденные в процессе маркировки подакцизной продукции, подлежат уничтожению. Поврежденные марки должны быть наклеены получателем на отдельные листы с соблюдением следующих правил:
наклеивание марок акцизного сбора производится без складок и неровностей;
марки акцизного сбора наклеиваются таким образом, чтобы четко просматривалась центральная часть марки, серия и номер;
при разрыве марки акцизного сбора отдельные ее части должны быть соединены.
31. Поврежденные марки акцизного сбора направляются для уничтожения в соответствующий областной налоговый комитет по месту их получения.
32. Уничтожение марок акцизного сбора производится в месте, определяемом приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета, в присутствии комиссии.
33. Состав комиссии по уничтожению марок акцизного сбора утверждается первым руководителем соответствующего налогового комитета, в составе не менее пяти человек.
34. В состав комиссии по уничтожению марок акцизного сбора в обязательном порядке должны входить первый руководитель либо лицо уполномоченное им, главный бухгалтер и материально-ответственное лицо областного налогового комитета, выдавшего марки, и представитель организации-получателя марок акцизного сбора.
35. О фактическом уничтожении марок составляется акт уничтожения в двух экземплярах, в котором указываются номера и количество уничтоженных марок (приложение 3). Каждый экземпляр акта подписывается членами комиссии и заверяется печатью соответствующего областного налогового комитета.
Один экземпляр акта остается в областном налоговом комитете, второй экземпляр акта направляется в Налоговый комитет по г. Алматы.

7. Облыстық салық комитеттерiнде акциздiк алым
маркiлерiн есепке алу және сақтау
36. Облыстық салық комитеттерiнде акциздiк маркiлердiң түскенiн есепке алу және беру арнайы журналда жүргiзiлуi керек және ол байланған, нөмiрленген, бiрiншi басшының қолы қойылған, мөрi басылған болуы керек.
Журналды акциздiк алым маркiлерiн есепке алатын және беретiн материалды жауапты адам жүргiзедi.
37. Материалдық жауапты адам ауысқанда және әр тоқсанның бiрiншi күнiне дейiнгi бар акциздiк алым маркiлерiнiң нақты санын тексерудi тиiстi облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысының бұйрығымен тағайындалған қаттау комиссиясы жүргiзедi.
38. Тiзбе екi данада құрылады, материалды жауапты адам және қаттау комиссиясының мүшелерi қол қояды.
Тiзбенiң бiр данасы салыстыру ведомосын құру үшiн мекеменiң бухгалтериясына жiберiледi. Акциздiк алым маркiлерiмен бухгалтерлiк есеп мәлiметтерiнiң арасында нақты алшақтық байқалған жағдайда, материалды жауапты адамның түсiнiктемесi тiркелген материалдар, шара қолдану үшiн облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысына жiберiледi.
39. Материалдық жауапты адам ауысқанда, акциздiк алым маркiлерiнiң қалдығы жөнiнде қосымша қабылдау-өткiзу актiсi жасалынады.
8. Кәсiпорындар мен мекемелерде акциздiк
алым маркілерiн есепке алу
40. Акциздiк алым маркiлерiне қатаң есептегi бланкiлер ретiнде бухгалтерлiк есеп ережесi қолданылады.
41. Таңбалауға жататын акцизделетiн өнiм өндiрушi кәсiпорындар акциздiк алым маркiлерiн дұрыс есепке алуды, оларды пайдалануды (саны және құны бойынша), өндiрiске жою, бүлiнген маркiлердi олардың жоғалуына жол бермей, бекiтiлген тәртiппен жойылғанға дейiнгi сақталуын қамтамасыз етуi керек.
42. Алынған акциздiк алым маркiлер N 004 "Қатаң есептегi бланкiлер" баланстық шотына ендiрiледi.
Келген және шығындалған маркiлердi есепке алу, қатаң есептегi бланкiлер тәрiздi тәртiппен жүргiзiледi.
9. Есептесу
43. Облыстық салық комитеттерi ай сайын есептiк мерзiмнен кейiнгi айдың бесiне дейiнгi мерзiмде, шығыс бөлiгiндегi маркiлердi алған мекемелердi көрсете отырып, Алматы қаласының салық комитетiне келген, шығындалған және қалған акциздiк алым маркiлерi туралы есеп тапсырады.
44. Облыстық салық комитеттерiнiң берген есептерiнiң негiзiнде жинақталған есеп құрылады, онда тәркіленген акцизделетiн өнiмдi сатумен айналысатын ұйымдарға, оны таңбалау үшiн берген акциздiк алым маркiлерiнiң саны көрсетiледi.
Жинақталған есепке Алматы қаласы салық комитетiнiң бiрiншi басшысы, бас есепшiсi және материалды жауапты адам қол қояды, содан кейiн ол Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiне және айналымына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетiне есептен кейiнгi айдың онына дейiн жiберiледi.
Ескерту: 44-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .

7. Учет и хранение марок акцизного сбора
в областных налоговых комитетах
36. Учет поступления и выдачи акцизных марок в областных налоговых комитетах должен вестись в специальном журнале, который должен быть прошнурован, пронумерован, скреплен печатью и заверен подписью первого руководителя.
Журнал ведется лицом материально-ответственным за учет и выдачу марок акцизного сбора.
37. Проверка фактического количества, имеющегося в наличии марок акцизного сбора на 1 число каждого квартала, и при смене материально- ответственных лиц, осуществляется инвентаризационной комиссией, назначаемой приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета.
38. Опись составляется в двух экземплярах, подписывается членами инвентаризационной комиссии и материально-ответственным лицом.
Один экземпляр описи передается в бухгалтерию организации для составления сличительной ведомости. В случае выявления расхождений фактического наличия марок акцизного сбора с данными бухгалтерского учета, материалы с приложением объяснительной материально-ответственного лица представляются первому руководителю областного налогового комитета, для принятия мер.
39. При смене материально-ответственных лиц дополнительно составляется акт приема-сдачи остатков марок акцизного сбора.
8. Учет марок акцизного сбора
на предприятиях и в организациях
40. На марки акцизного сбора распространяются правила бухгалтерского учета как для бланков строгой отчетности.
41. Предприятия-производители подакцизной продукции, подлежащей маркировке, должны обеспечить правильный учет марок акцизного сбора, их использование (по количеству и стоимости), списание на производство, сохранность поврежденных марок до их списания в установленном порядке, не допуская их потери.
42. Приобретенные марки акцизного сбора приходуются на за балансовый счет N 004 "Бланки строгой отчетности". Учет прихода и расхода марок ведется в порядке, аналогичном для бланков строгой отчетности.
9. Отчетность
43. Областные налоговые комитеты ежемесячно, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в Налоговый комитет по г. Алматы отчет о приходе, расходе и остатках марок акцизного сбора с указанием организаций, получивших марки в расходной части.
44. На основании предоставленных отчетов областных налоговых комитетов, составляется сводный отчет, в котором также указывается количество марок акцизного сбора, выданных организациям, занимающимся реализацией конфискованной подакцизной продукции, для ее маркировки.
Сводный отчет подписывается материально-ответственным лицом, первым руководителем и главным бухгалтером Налогового комитета г. Алматы, затем направляется в Комитет по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным. <*>
Сноска. В пункт 44 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .

10. Акциздiк алым маркiлерiнiң
пайдаланылуын бақылау
45. Акциздiк алым маркiлерiнiң дұрыс пайдаланылуын бақылауды, тәркiленген алкоголь және темекi өнiмдерiн өндiретiн және сататын заңды және жеке тұлғалардың тiркелген жерi бойынша, облыстық салық комитеттерi жүзеге асырады.
46. Сауда нүктелерiндегi (көтерме және бөлшек) алкоголь өнiмдерiнде акциздiк алым маркiлерiнiң бар болуын бақылауды салық органдары мен Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң алкоголь өнiмi өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi Комитетi жүзеге асырады.
Сату кезінде анықталған таңбаланбаған алкоголь және темекі бұйымдары тартып алынады, ал тексеріс материалдарын салық органдары заңда бекітілген тәртіппен жауапкершілік шара қолдануға жібереді.
11. Жауапкершілік
47. Осы ережені бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілікке тартылады.
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
Төраға___________________________
(салық комитетінің атауы)
________________________________
________________________________
(Аты-жөні)
Акциздік маркілерді алуға
өтініш
____________________________________________________________________               (мекеменің атауы, адресі, банктік реквизиті)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
акциздік маркаларды мыналарға босатуды сұрайды:
__________________________ саны_______________________________ дана
(маркінің типі)                            (жазбаша)
__________________________ саны_______________________________ дана
(маркінің типі)                            (жазбаша)
__________________________ саны________________________________ дана
(маркінің типі)                            (жазбаша)
Тауарларды шығару үшін қажетті көрсетілген маркілердің саны:
____________________________________________________________________
(өнімнің түрі)
Маркіні сатып алу үшін керек ақша Республикалық Мемлекеттік Кәсіпорын
"ҚазАлкоОрталықтың" _____ есеп шотына 200_ жылғы "___" ___________
N ___  төлем тапсырмамен
Мына мөлшерде______________________________________________________
(мөлшері жазбаша жазылады)
енгізілді.
"Акциздік маркілерді есепке алу, сақтау және сату" ережесімен
таныстым
Егер акциздік маркілер жоғалғанда, ұрланғанда және тағы басқа
жағдайларда орнатылған акциз мөлшерін бюджетке төлеуге міндеттенемін.
Мекеме басшысы______________________________________________________
Бас есепші__________________________________________________________
М.О.
РМК "ҚазАлкоОрталықтың"
маркі ақшасының түскені
туралы белгісі, жауапты
адамның қолы, күні
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
Акциздік алым маркілерін өткізу-қабылдау
Актісі
"___" _____________ 200__ ж.
____________________________________________________________________
(мекеменің атауы, мекен-жайы, РНН, банктік реквизиті)
мына тұлға ______________________________________________ тапсырады,
(қызметі, аты-жөні)
ал Салық комитеті мына тұлғада______________________________________
(қызметі, аты-жөні)
____________________________________________________________________
акциздік алым маркісін мына мөлшерде қабылдайды
____________________________________________________________________                                    (жазбаша)
____________________________________________________________________
Соның ішінде:
__________________________ саны________________________________ дана
(маркінің типі)                            (жазбаша)
__________________________ саны________________________________ дана
(маркінің типі)                            (жазбаша)
__________________________ саны________________________________ дана
(маркінің типі)                            (жазбаша)
____________________________________________________________________

10. Контроль за использованием марок акцизного сбора
45. Контроль за правильностью использования марок акцизного сбора осуществляется областными налоговыми комитетами, по месту регистрации юридических и физических лиц, производящих и реализующих конфискованную алкогольную и табачную продукции.
46. Контроль за наличием марок акцизного сбора на алкогольной продукции, находящейся в торговой сети (оптовой и розничной), осуществляется налоговыми органами и Комитетом по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
Обнаруженная в продаже немаркированная алкогольная и табачная продукция изымается, а материалы проверки направляются налоговым органам для применения мер ответственности в установленном законодательством порядке.
11. Ответственность
47. За нарушение настоящих правил наступает ответственность, установленная действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845   V011559_ .
Председателю ______________________________
(наименование налогового комитета)
___________________________________________
___________________________________________
(Ф.И.О.)
Заявление
на получение марок акцизного сбора
_________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, РНН, банковские реквизиты)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
просит выдать акцизные марки на:
_______________ в количестве ___________________________________ шт.
(тип марки)                          (прописью)
_______________ в количестве ___________________________________ шт.
(тип марки)                          (прописью)
_______________ в количестве ___________________________________ шт.
(тип марки)                          (прописью)
Указанное количество марок необходимо для выпуска товаров:
_________________________________________________________________
(вид продукции, количество бутылок с указанием типов емкости)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Денежные средства на покупку марок внесены на расчетный счет ____
Республиканского государственного предприятия "КазАлкоЦентр"
платежным поручением N_____________ от " ___ " ____________ 200 ____ года
в сумме __________________________________________________________
(сумма прописью)
С "Правилами учета, хранения и реализации акцизных марок"
знакомлен.
В случае безвозвратной утраты акцизных марок, их хищения и т.п., обязуюсь уплатить в бюджет установленную сумму акциза.
Руководитель организации _________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер ________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П.
Отметка РГП "КазАлкоЦентр"
о поступлении средств за марки
подпись ответственного лица, дата
Приложение 2 <*>
Сноска. В приложение 2 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845   V011559_ .
Акт
сдачи-приемки
марок акцизного сбора
" ____ " ____________ 200_ г.
_________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, РНН, банковские реквизиты)
в лице ___________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
сдает, а Налоговый комитет по ____________________________________
в лице ___________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
принимает марки акцизного сбора в количестве _____________________
(прописью)
________________________________________________________________
штук,
в том числе на:
_______________ в количестве ___________________________________ шт.
(тип марки)                         (прописью)
_______________ в количестве ___________________________________ шт.
(тип марки)                         (прописью)
_______________ в количестве ___________________________________ шт.
(тип марки)                         (прописью)

1. Жоғарыда көрсетілген акциздік алым маркілері мынадай себеппен
қайтарылады
_______________________________________________________________
2. Акциздік алым маркілері тиісті түрде қапталған және
тапсырылған/комплекті түрде қабылданған.
Өткізді:                                     Қабылданды:
(қолы, аты-жөні)                             (қолы, аты-жөні)
М.О.                                                М.О.
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 27 маусымдағы N 845 V011559_ бұйрығымен .
Акциздік маркілерді жою
Актісі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 маусымдағы N 846
P010846_  "Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн акциздiк алым
таңбаларымен таңбалау туралы" қаулысына сәйкес, біз мына құрамдағы
комиссия:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
мына мөлшерде ______________________________________________________
жағу арқылы жойылуға жататын акциздік маркілер жойылды.
Соның ішінде:
____________________________________________________________________
(маркінің типі, саны) N
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Төраға 1) __________________________________ ______________________
(қызметі, аты-жөні)                         (қолы)
Комиссия мүшелері:
2) _____________________________ __________________________________
(қызметі, аты-жөні)                         (қолы)
3) _____________________________ __________________________________
(қызметі, аты-жөні)                         (қолы)
4) _____________________________ __________________________________
(қызметі, аты-жөні)                         (қолы)
5) _____________________________ __________________________________
(қызметі, аты-жөні)                         (қолы)
Мемлекеттік кіріс министрінің
"___" _________ 1999 ж.
N ___ бұйрығына
2-қосымша
Республикалық Мемлекеттік Кәсіпорын "ҚазАлкоОрталық" реквизиті
Заңды мекен-жайы: 480060, Алматы қ. Жароков көшесі, 217 Б
тел. 67-10-14, 67-44-14
РНН 600400086646
Қазақстан Республикасының Халықтық Банкідегі ОПЕРУ есептік
шоты 1609214
Код 601 Алматы қаласы. МФО 190501601

1. Вышеуказанные марки акцизного сбора возвращаются по причине _____
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. Марки акцизного сбора надлежащим образом упакованы и
сданы/приняты комплектно.
Сдал:                                            Принял:
______________________                      ____________________
(подпись, Ф.И.О.)                            (подпись, Ф.И.О.)
М.П.                                               М.П.
Приложение 3 <*>
Сноска. В приложение 3 внесены изменения - приказом МГД от 27 июня 2001 г. N 845 V011559_ .
Акт
уничтожения акцизных марок
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2001 года N 846  P010846_   "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора", нами, комиссией в составе:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
произведено списание и уничтожение, путем сжигания акцизных марок в
количестве ___________________________________________________________
______________________________________________________________ шт.
в том числе на:
______________________________________________________________ шт.
(тип марки, количество)
N _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Председатель
1) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)              (подпись)
Члены комиссии:
2) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)              (подпись)
3) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)               (подпись)
4) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)               (подпись)
5) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)              (подпись)
Приложение 2
к приказу Министра
государственных доходов
N ____
от "____" ________1999г.
Реквизиты республиканского государственного предприятия
"КазАлкоЦентр"
Юридический адрес:         480060, г. Алматы ул. Жарокова, 217 б
тел.67-10-14, 67-44-14
РНН 600400086646
Расчетный счет 1609214 в ОПЕРУ Народного банка Республики Казахстан
Код 601 г. Алматы МФО 190501601