Банктік емес қаржы ұйымдары туралы ережеге өзгеріс пен толықтыруды бекіту жөнінде
Қаулы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 21 маусым N 135 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 24 маусымда тіркелді. Тіркеу N 818. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 16 тамыздағы N 271 қаулысымен. ~V990888
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 23 мамырдағы N 221 V970326_ қаулысымен бекітілген Банктік емес қаржы ұйымдары туралы ережеге өзгеріс пен толықтыру бекітілсін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Банктік қадағалау департаменті (Жұмағұлов Б.Қ.):
1) Заң департаментімен (Сизова С.И.) бірлесіп осы қаулыны және Банктік емес қаржы ұйымдары туралы ережеге өзгеріс пен толықтыру Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны және Банктік емес қаржы ұйымдары туралы ережеге өзгеріс пен толықтыру Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізген күннен бастап екі апта мерзімде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдарына жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 21 маусымдағы
N 135 қаулысымен бекітілген
Банктік емес қаржы ұйымдары туралы ережеге
өзгеріс пен толықтыру
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 23
мамырдағы N 221
V970326_
қаулысымен бекітілген Банктік емес қаржы ұйымдары
туралы ережеге мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1. 6-тармақтағы "атқарушы" деген сөз алынып тасталсын.
2. 25-тармақ мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"Ұлттық Банк Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі болған
жекелеген жағдайларда банктік емес қаржы ұйымына Қазақстан Республикасы
Президентінің "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі
туралы" Заң күші бар Жарлығында көзделген басқа да банк операцияларын
жүргізуге лицензия беруге құқылы".
Ұлттық Банк
Төрағасы
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Нарбаев Е.А.

Об утверждении изменения и дополнения в Положение о небанковских финансовых учреждениях
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 июня 1999 г. N 135 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 1999 года N 818. Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 16 августа 1999г. N 271 ~V990888
В целях совершенствования нормативной правовой базы деятельности организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменение и дополнение в Положение о небанковских финансовых учреждениях, утвержденное постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 мая 1997г. N 221 V970326_ , и ввести в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Жумагулов Б.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сизова С.И.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменения и дополнения в Положение о небанковских финансовых учреждениях;
2) в двухнедельный срок со дня государственной регистрации в
Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее
постановление и изменение и дополнение в Положение о небанковских
финансовых учреждениях до сведения областных филиалов Национального
Банка Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Изменение и дополнение
в Положение о небанковских финансовых учреждениях
В Положение о небанковских финансовых учреждениях, утвержденное
постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от
23 мая 1997г. N 221, внести следующее изменение и дополнение:
1. В пункте 6 исключить слово "исполнительной".
2. Пункт 25 дополнить абзацем следующего содержания:
"В отдельных случаях Национальный Банк при наличии решения
Правительства Республики Казахстан вправе выдать небанковскому
финансовому учреждению лицензию на проведение иных банковских операций,
предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу
Закона, "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Председатель
Национального Банка
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Жакупова Э.)