Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы Одақтастық қатынастар туралы шартты ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 9 қарашадағы N 187 Заңы
Астанада 2003 жылғы 25 желтоқсанда қол қойылған Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы Одақтастық қатынастар туралы шарт ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы
Одақтастық қатынастар туралы
ШАРТ
(2006 жылғы 30 қазанда күшіне енді -
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені,
2007 ж., N 1, 6-құжат)
РҚАО-ның ескертпесі!
Шартқа өзгерту енгізу көзделген - ҚР 2010.03.15 № 256-IV Заңымен.
Бұдан әрi Уағдаласушы Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы,
Уағдаласушы Тараптар халықтарының арасындағы достық пен тату көршiлiктiң, бауырластық қатынастардың терең дәстүрлерiн негiзге ала отырып,
Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы Мәңгiлiк достық туралы 1997 жылғы 8 сәуiрдегi  шартты басшылыққа ала отырып,
Бiрiккен Ұлттар Ұйымы Жарғысының, Хельсинки қорытынды актiсiнiң және Еуропадағы қауіпсiздiк пен ынтымақтастық жөнiндегi ұйымның басқа да құжаттарының мақсаттары мен қағидаттарына, халықаралық құқықтың жалпы жұрт таныған қағидаттары мен нормаларына өздерiнiң адалдықтарын растай отырып,
өзара құрмет тұтудың, сенiм бiлдiрудiң, келiсiмнiң және тең құқықтың негiзiнде екi жақты көп қырлы ынтымақтастықты нығайтуға өзара ұмтыла отырып,
өңiрлiк қауiпсiздiк пен тұрақтылықты қамтамасыз ету, терроризмнiң, экстремизмнiң, ұйымдасқан қылмыстың, есiрткi бизнесiнiң, заңсыз көшi-қонның кез келген көрiнiстерiне және ұлттық қауiпсiздiкке төнетiн басқа да қатерлер мен қауiптерге бiрлесiп қарсы тұру мәселелерiнде өзара iс-қимыл қажеттiгiн негiзге ала отырып,
одақтастық қатынастарды орнату екi мемлекеттiң әлеуметтiк және экономикалық прогресiнiң мүдделерi үшiн күш-жiгердi бiрiктiруге мүмкiндiк бередi және Қазақстан мен Қырғызстан халықтарының түбегейлi мүдделерiне жауап бередi деп кәмiл сене отырып,
мемлекетаралық ынтымақтастықтың қол жеткiзiлген жоғары деңгейiн атап көрсете отырып,
өздерiнiң қатынастарына жаңа сапа беруге ұмтыла отырып,
төмендегiлер туралы уағдаласты:
1-бап
Уағдаласушы Тараптар саяси, экономикалық, әскери, әлеуметтiк, ғылыми, технологиялық, мәдени салаларда және гуманитарлық қарым-қатынаста көп қырлы ынтымақтастықтың нысандары мен тетiктерiн одан әрi iлгерiлету, жандандыру және жетiлдiру мақсатында одақтастық қатынастар негiзiнде екi жақты ынтымақтастықты дамытуды жалғастырады.

О ратификации Договора о союзнических отношениях между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой
Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2006 года N 187
Ратифицировать Договор о союзнических отношениях между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой, подписанный в Астане 25 декабря 2003 года.
Президент
Республики Казахстан
Договор
о союзнических отношениях между
Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой
(Вступил в силу 30 ноября 2006 года -
Бюллетень международных договоров РК, 2007 г., N 1, ст. 6)
Примечание РЦПИ. В Договор предусмотрены изменения Протоколом о внесении изменений в Договор о союзнических отношениях между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой от 25 декабря 2003 года, ратифицированным Законом РК от 15.03.2010 № 256-IV.
Республика Казахстан и Кыргызская Республика, далее именуемые Договаривающимися Сторонами,
основываясь на глубоких традициях дружбы и добрососедства, братских отношениях между народами Договаривающихся Сторон,
руководствуясь  Договором о вечной дружбе между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой от 8 апреля 1997 года,
подтверждая свою приверженность целям и принципам Устава Организации Объединенных Наций, Хельсинкского Заключительного акта и других документов Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе, общепризнанным принципам и нормам международного права,
взаимно стремясь укрепить двустороннее многоплановое сотрудничество на основе взаимного уважения, доверия, согласия и равноправия,
исходя из необходимости взаимодействия в вопросах обеспечения региональной безопасности и стабильности, совместного противостояния любым проявлениям терроризма, экстремизма, организованной преступности, наркобизнеса, нелегальной миграции и другим вызовам и угрозам национальной безопасности,
будучи убежденными в том, что установление союзнических отношений позволит объединить усилия в интересах социального и экономического прогресса обоих государств и отвечает коренным интересам народов Казахстана и Кыргызстана,
отмечая достигнутый высокий уровень межгосударственного сотрудничества,
стремясь придать новое качество своим отношениям,
договорились о нижеследующем:
Статья 1
Договаривающиеся Стороны продолжают развивать двустороннее сотрудничество на основе союзнических отношений в целях дальнейшего продвижения, активизации и совершенствования форм и механизмов многопланового сотрудничества в области политических, экономических, военных, социальных, научных, технологических, культурных и гуманитарных отношений.

2-бап
Уағдаласушы Тараптар арасындағы одақтастық қатынастар мемлекеттердiң егемендi теңдiгiн, тәуелсiздiгiн, аумақтық тұтастығын, ерiктiлiгiн сақтау және өздерi қабылдаған мiндеттемелердi адал ниетпен орындау қағидаттарына негiзделедi.
3-бап
Уағдаласушы Тараптар өзара қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiнде бiрыңғай саясат жүргiзедi және халықаралық терроризмге, экстремизмге, ұйымдасқан қылмысқа, есiрткi бизнесiне, заңсыз көшi-қонға және ұлттық қауiпсiздiкке төнетiн басқа да қатерлер мен қауiптерге қарсы күресте өзара тығыз iс-қимыл жасайды.
4-бап
Уағдаласушы Тараптар тиiстi консультациялар жүргiзе отырып, өзара мүдденi бiлдiретiн негiзгi халықаралық проблемалар мен мәселелер бойынша ұстанымдарын айқындау кезiнде өзара тығыз iс-қимыл жасайды.
5-бап
Уағдаласушы Тараптар өздерi қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес әскери саладағы қызметтi үйлестiрудi жүзеге асырады.
Уағдаласушы Тараптар сенiмдi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мақсатында әскери құрылыстың ортақ қағидаттарын әзiрлейдi.
6-бап
Уағдаласушы Тараптар Уағдаласушы Тараптардың кез келгенiне қарсы шабуыл актiсi жасалған жағдайда, әскери көмектi қоса алғанда, Бiрiккен Ұлттар Ұйымы Жарғысының 51-бабына сәйкес ұжымдық қорғаныс құқығын жүзеге асыру тәртiбiмен, сондай-ақ Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шарт ұйымының шеңберiндегi тетiктердi пайдалана отырып, бiр-бiрiне қажеттi көмек көрсетедi.
7-бап
Уағдаласушы Тараптар осы Шарттың және өздерi қатысушылары болып табылатын басқа да халықаралық шарттардың ережелерiне сәйкес өздерiнiң мемлекеттiк шекараларын тиiстi түрде қорғау үшiн қажеттi шараларды жүзеге асырады және мемлекеттiк шекараларын қорғау жөнiнде бiрыңғай саясат жүргiзедi.
Уағдаласушы Тараптардың құзыреттi органдары Уағдаласушы Тараптардың аумақтарында үшiншi мемлекеттер азаматтарының болуы туралы ақпаратпен тұрақты түрде алмасады, сондай-ақ бiр Уағдаласушы Тарап азаматтарының екiншi Уағдаласушы Тараптың аумағына кедергiсiз келуi, кетуi және онда болуы үшiн қажеттi шараларды келiседi және қабылдайды.
8-бап
Уағдаласушы Тараптар өзара экономикалық ықпалдастықты тереңдету үшiн жағдайлар жасайды.
Осы мақсатта Уағдаласушы Тараптар негiзгi экономикалық көрсеткiштерiн кезең-кезеңiмен жақындастыру, заңнамаларын үйлестiру және келiсiлген құрылымдық экономикалық саясатты жүргiзу жөнiнде шаралар қабылдайды.
9-бап
Уағдаласушы Тараптар қаржылық, ақша-кредит, бюджеттiк жүйелерiн үйлестiруге бағытталған iс-шараларды жүзеге асырады, сондай-ақ келiсiлген инвестициялық, төлем-есеп айырысу, сондай-ақ сыртқы сауда саясатын жүргiзедi.
Уағдаласушы Тараптардың аумақтарында қаржылық-экономикалық және инвестициялық қызмет, бiрлескен кәсiпорындар құру үшiн Уағдаласушы Тараптар қолайлы жағдайлар жасайтын болады.

Статья 2
Союзнические отношения между Договаривающимися Сторонами основываются на принципах соблюдения суверенного равенства государств, независимости, территориальной целостности, добровольности и добросовестного выполнения ими принятых обязательств.
Статья 3
Договаривающиеся Стороны проводят единую политику по обеспечению взаимной безопасности и тесно взаимодействуют в борьбе с международным терроризмом, экстремизмом, организованной преступностью, наркобизнесом, нелегальной миграцией и другими вызовами и угрозами национальной безопасности.
Статья 4
Договаривающиеся Стороны тесно взаимодействуют при определении позиций по основным международным проблемам и вопросам, представляющим взаимный интерес, проводя соответствующие консультации.
Статья 5
Договаривающиеся Стороны осуществляют координацию деятельности в военной области в соответствии с международными договорами, участниками которых они являются.
Договаривающиеся Стороны в целях обеспечения надежной безопасности разрабатывают общие принципы военного строительства.
Статья 6
Договаривающиеся Стороны, в случае совершения акта агрессии против любой из Договаривающихся Сторон, оказывают друг другу необходимую помощь, включая военную, в порядке осуществления права на коллективную оборону в соответствии со статьей 51 Устава Организации Объединенных Наций, а также используя механизмы в рамках Организации Договора о коллективной безопасности.
Статья 7
Договаривающиеся Стороны осуществляют необходимые меры для надлежащей охраны своих государственных границ и проводят единую политику по охране государственных границ в соответствии с положениями настоящего Договора и другими международными договорами, участниками которых они являются.
Компетентные органы Договаривающихся Сторон постоянно обмениваются информацией о пребывании граждан третьих государств на территориях Договаривающихся Сторон, а также согласовывают и принимают меры, необходимые для беспрепятственного въезда, выезда и пребывания граждан одной Договаривающейся Стороны на территории другой Договаривающейся Стороны.
Статья 8
Договаривающиеся Стороны создают условия для углубления взаимной экономической интеграции.
В этих целях Договаривающиеся Стороны принимают меры по поэтапному сближению основных экономических показателей, гармонизации законодательства и проведению согласованной структурной экономической политики.
Статья 9
Договаривающиеся Стороны осуществляют мероприятия, направленные на гармонизацию финансовых, денежно-кредитных, бюджетных систем, а также проводят согласованную инвестиционную, платежно-расчетную и внешнеторговую политику.
Договаривающиеся Стороны будут создавать благоприятные условия для финансово-экономической и инвестиционной деятельности, создания совместных предприятий на территориях Договаривающихся Сторон.

10-бап
Уағдаласушы Тараптар бағалы қағаздар рыноктарын ықпалдастыру және тиiстi түрде реттеу жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асырады.
11-бап
Уағдаласушы Тараптар бiрлескен көлiк-коммуникация және энергетикалық жүйелердің ортақ инфрақұрылымын құру жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асырады, сондай-ақ стандарттау, метрология және сәйкестiгiн бағалау саласында келiсiлген саясат жүргiзедi.
12-бап
Осы Шартта көзделген ережелердi кезең-кезеңiмен iске асыру мақсатында Уағдаласушы Тараптар Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы Экономикалық ықпалдастық жөнiндегi iс-қимыл жоспарын қабылдайды, ол осы Шарттың ажырамас бөлiгi болып табылады.
13-бап
Уағдаласушы Тараптар өздерi қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес су объектiлерiн, су-энергетикалық ресурстарды және су шаруашылығы құрылыстарын ұтымды әрi өзара тиiмдi пайдалану саласында келiсiлген iс-қимылды жүзеге асырады.
14-бап
Уағдаласушы Тараптар ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыруды, халықты азық-түлiкпен және өнеркәсiптi шикiзатпен қамтамасыз етудi жақсартуды, агроөнеркәсiптiк кешендердiң тауар өндiрушілерiн қолдауды және қорғауды, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiру жөнiндегi бiрлескен кәсiпорындарды ұйымдастыруды, сондай-ақ өздерi қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес Уағдаласушы Тараптардың бiрiнiң аумағында өндiрiлетiн ауыл шаруашылығы тауарларының транзиттiк тасымалы үшiн өз аумақтарында қолайлы жағдайлар жасауды көздейтiн келiсiлген аграрлық саясат жүргiзедi.
15-бап
Уағдаласушы Тараптар индустриялық-инновациялық саясатты iске асыру мақсатында жаңа өндiрiстiк қуаттарды ұтымды орналастыру және қазiргi барларын жаңғырту жөнiндегi iс-шараларды келiседi.
16-бап
Уағдаласушы Тараптар бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi қалыптастыру жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асырады.
17-бап
Уағдаласушы Тараптардың әрқайсысы өздерi қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес бiлiм алу, еңбекке орналастыру, еңбекке ақы төлеу, басқа да әлеуметтiк кепiлдiктер беру кезiнде екiншi Уағдаласушы Тарап азаматтарының тең құқықтарына кепiлдiк бередi.
Осындай қатынастарды құқықтық тұрғыдан реттеудi қамтамасыз ету мақсатында Уағдаласушы Тараптар тиiстi халықаралық шарттарды жасасады.
18-бап
Уағдаласушы Тараптар екi мемлекеттiң парламенттерi арасындағы ынтымақтастықты тереңдетуге және кеңейтуге жәрдемдеседi.
19-бап
Осы Шарттың мақсаттары мен мiндеттерiн орындау үшiн Уағдаласушы Тараптар Жоғары Мемлекетаралық Кеңес (Мемлекеттердің, үкiметтердiң және парламенттердiң басшылары) құрады.
Жоғары Мемлекетаралық Кеңестiң қызметiн үйлестiру Сыртқы iстер министрлерiнің кеңесiне жүктеледi.
Жоғары Мемлекетаралық Кеңестi мемлекеттер басшылары басқарады және ол Уағдаласушы Тараптардың ортақ мүдделерiне байланысты анағұрлым маңызды мәселелердi қарайды, одақтастық қатынастарды дамытудың стратегиясын, негiзгi бағыттарын анықтайды және осы Шартты iске асыруға бағытталған шешiмдердi қабылдайды.
Жоғары Мемлекетаралық Кеңес жұмысының тәртiбi Ережемен белгiленедi, ол Жоғары Мемлекетаралық Кеңестiң шешiмiмен бекiтiледi.
Жоғары Мемлекетаралық Кеңес өзiнiң отырыстарын кем дегенде жылына бiр рет өткiзедi.

Статья 10
Договаривающиеся Стороны осуществляют мероприятия по интеграции и соответствующему регулированию рынков ценных бумаг.
Статья 11
Договаривающиеся Стороны осуществляют мероприятия по созданию общей инфраструктуры объединенных транспортно-коммуникационных и энергетических систем, а также проводят согласованную политику в области стандартизации, метрологии и оценки соответствия.
Статья 12
В целях поэтапной реализации положений, предусмотренных настоящим Договором, Договаривающиеся Стороны принимают План действий по экономической интеграции между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой, который является неотъемлемой частью настоящего Договора.
Статья 13
Договаривающиеся Стороны осуществляют согласованные действия в области рационального и взаимовыгодного использования водных объектов, водно-энергетических ресурсов и водохозяйственных сооружений в соответствии с международными договорами, участниками которых они являются.
Статья 14
Договаривающиеся Стороны проводят согласованную аграрную политику, предусматривающую повышение эффективности сельскохозяйственного производства, улучшение обеспечения населения продовольствием и промышленности сырьем, поддержку и защиту товаропроизводителей агропромышленных комплексов, организацию совместных предприятий по производству сельхозпродукции, а также создание на своих территориях благоприятных условий для транзитных перевозок сельскохозяйственных товаров, происходящих с территории одной из Договаривающихся Сторон, в соответствии с международными договорами, участниками которых они являются.
Статья 15
Договаривающиеся Стороны в целях реализации индустриально-инновационной политики согласовывают мероприятия по рациональному размещению новых и модернизации существующих производственных мощностей.
Статья 16
Договаривающиеся Стороны осуществляют мероприятия по формированию единого информационного пространства.
Статья 17
Каждая из Договаривающихся Сторон гарантирует равные права гражданам другой Договаривающейся Стороны при получении образования, трудоустройстве, оплате труда, предоставлении других социальных гарантий, в соответствии с международными договорами, участниками которых они являются.
В целях обеспечения правового регулирования таких отношений, Договаривающиеся Стороны заключат соответствующие международные договоры.
Статья 18
Договаривающиеся Стороны содействуют углублению и расширению сотрудничества между парламентами обоих государств.
Статья 19
Для выполнения целей и задач настоящего Договора Договаривающиеся Стороны создают Высший Межгосударственный Совет (Главы государств, правительств и парламентов).
Координация деятельности Высшего Межгосударственного Совета возлагается на Совет министров иностранных дел.
Высший Межгосударственный Совет, возглавляется главами государств и рассматривает наиболее важные вопросы, связанные с общими интересами Договаривающихся Сторон, определяет стратегию, основные направления развития союзнических отношений и принимает решения, направленные на реализацию настоящего Договора.
Порядок работы Высшего Межгосударственного Совета определяется Положением, которое утверждается решением Высшего Межгосударственного Совета.
Высший Межгосударственный Совет проводит свои заседания не реже одного раза в год.

2006-2007
77
Халықтық медициналық-әлеуметтік сараптауын ұйымдастыруына, мүгедектерді оңалту және    оңалту индустриясына келісілген қағидаттары мен әдістерін белгілеу жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу
2004-2006
Еңбек көші-қонын реттеу және азаматтардың еркін жүріп-тұруын қамтамасыз ету
78
Азаматтардың екі ел аумағында еркін жүріп-тұруын қамтамасыз ету
2004-2006
*79
Көші-қон саясаты қағидаттарын біріздендіру
2006
80
Қырғызстанның Қазақстанда жұмыс істейтін көшіп келушілерінің және Қазақстанның Қырғызстанда жұмыс істейтін көшіп келушілерінің уақытша еңбек іс-әрекетімен байланысты мәселелерді реттеу
2004
81
Үшінші елдерге қатысты келісілген визалық саясат жүргізу
2004-2006
ХІ бөлім. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
ынтымақтастық
82
Қоршаған ортаның, соның ішінде трансшекаралық объектілердің ластануының алдын алу және экологиялық мониторинг енгізу бойынша келісілген іс-қимылды ұйымдастыру
2004-2005
83
Жаһандық экологиялық мәселелерді шешудегі бірлескен жобаларды жүзеге асыру және қоршаған ортаны қорғау саласында ақпарат алмасуды ұйымдастыру
2004-2006
84
Қоршаған ортаны қорғау және тұрақты дамыту саласындағы өңірлік іс-қимыл жоспарларын іске асыруға қатысу
тұрақты
85
Табиғат қорғау заңнамасын үйлестіру
2004-2006
XII бөлім. Телекоммуникациялық одақты қалыптастыру
86
Екі елдің бірыңғай ақпараттық кеңістігін қалыптастыру жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу
2004-2006
87
Бірыңғай ақпараттық кеңістікке ену мақсатында ақпараттандыру технологияларын дамытуда тәжірибе алмасу
2004-2006
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы өзара іс-қимыл
88
Почталық жөнелтілімдерді шекара арқылы өткізу рәсімдерін жеделдету және олардың сақталуын қамтамасыз ету бойынша бірлескен іс-шараларды әзірлеу
2004-2006
89
Екі ел аумағында тарату үшін халықтың мерзімді басылымға сұранысын қанағаттандыру жөніндегі өзара іс-қимылдарды одан әрі кеңейту
2004-2006
Телекоммуникациялар саласында
90
Қазақстан байланыс спутнигінің транспондерлерін бірлесіп пайдалану және іске қосу мүмкіндіктерін зерттеу
2004-2005
*91
Телекоммуникациялық компаниялардың акционерлік капиталына қатысу мүмкіндігін зерттеу
2004-2005
92
Телекоммуникациялар саласында келісілген тариф саясатын жүргізу
2005-2007
XIII бөлім. Туризм саласындағы ынтымақтастық
93
"Ұлы Жібек Жолы" бірлескен туристік жобаны қалыптастыру жөніндегі шараларды әзірлеу
2004-2005
Ескерту:  * ЕурАзЭҚ ортақ кедендік тариф енгізілгеннен кейін
іске асырылуы мүмкін іс-шаралар

2006-2007
77
Разработка предложений по установлению согласованных
принципов и подходов к организации медико-социальной
экспертизы населения, реабилитации инвалидов и
реабилитационной индустрии
2004-2006
Регулирование трудовой миграции и обеспечение
свободного перемещения граждан
78
Обеспечение свободного передвижения граждан по территории двух стран
2004-2006
79
Унификация принципов миграционной политики
2006
80
Урегулирование вопросов, связанных  с  временной трудовой деятельностью мигрантов из Кыргызстана, работающих в Казахстане и мигрантов из Казахстана, работающих в Кыргызстане
2004
81
Проведение согласованной визовой политики в отношении третьих стран
2004-2006
Раздел XI. Сотрудничество в области охраны окружающей среды
82
Организация согласованных действий по предотвращению
загрязнения окружающей среды, в том числе трансграничных
объектов, и ведению экологического мониторинга
2004-2005
83
Осуществление совместных проекгов в решении глобальных
экологических проблем и организация обмена информацией в
области охраны окружающей среды
2004-2006
84
Участие в реализации региональных планов действий в области охраны окружающей среды и устойчивого развития
Постоянно
85
Гармонизация природоохранного законодательства
2004-2006
Раздел  XII .  Формирование телекоммуникационного союза
86
Разработка комплекса мер по формированию единого
информационного пространства двух стран
2004-2006
87
Обмен опытом в развитии информатизационных технологий с целью
вхождения в Единое информационное пространство
2004-2006
Взаимодействие в области связи и информатизации
88
Разработка совместных мероприятий по ускорению процедуры
прохождения почтовых отправлений через границу и обеспечения
их сохранности
2004-2006
89
Дальнейшее расширение взаимодействий по удовлетворению спроса
населения на периодическую печать для распространения на
территориях обеих стран
2004-2006
В области телекоммуникаций
90
Изучение возможности совместного использования и загрузки
транспондеров казахстанского спутника связи
2004-2005
*91
Проведение согласованной тарифной политики в области
телекоммуникаций
2005-2007
92
Изучение возможности участия в акционерном капитале
телекоммуникационных компаний
2004-2005
Раздел ХIII. Сотрудничество в области туризма
93
Разработка мер по формированию совместного туристического проекта "Великий Шелковый Путь"
2004-2005
Примечание:  * - мероприятия, реализация которых возможна после принятия общего  таможенного тарифа ЕврАзЭС