Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында қор нарығын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 538-IV Заңы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заңның қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз.
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 16-17, 642-құжат; № 23, 929-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 10, 244-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 23, 309-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 102-құжат; 2003 ж., № 1-2, 7-құжат; № 4, 25-құжат; № 11, 56-құжат; № 14, 103-құжат; № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 3-4, 16-құжат; № 5, 25-құжат; № 6, 42-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24, 25-құжаттар; № 8, 45-құжат; № 11, 55-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., № 3, 21-құжат; № 4, 28-құжат; № 5-6, 37-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16-құжат; № 9-10, 48-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 3-4, 12-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50, 53-құжаттар; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
826-баптың 1-тармағында:
12) және 13) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«12) салық төлеушінің тіркеу нөмірін (ол болған кезде), сақтанушының резиденттік белгісін және экономикасының секторын көрсету;
13) салық төлеушінің тіркеу нөмірін (ол болған кезде), егер сақтандырылушы (пайда алушы) сақтандыру шарты бойынша сақтанушы болмаса, сақтандырылушы (пайда алушы) сақтандыру шартында көрсетілген жағдайда, оның резиденттік белгісін және экономикасының секторын көрсету;»;
мынадай мазмұндағы 15) және 16) тармақшалармен толықтырылсын:
«15) сақтанушының сәйкестендіру нөмірін, резиденттік белгісін және экономика секторын көрсету;
16) егер сақтандырылушы (пайда алушы) сақтандыру шарты бойынша сақтанушы болмаса, сақтандырылушы (пайда алушы) сақтандыру шартында көрсетілген жағдайда, оның сәйкестендіру нөмірін, резиденттік белгісін және экономикасының секторын көрсету.».

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития фондового рынка в Республике Казахстан
Закон Республики Казахстан от 12 января 2012 года № 538-IV
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст. 642; № 23, ст. 929; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; № 22, ст. 408; 2001 г., № 23, ст. 309; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 7; № 4, ст. 25; № 11, ст. 56; № 14, ст. 103; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 3-4, ст. 16; № 5, ст. 25; № 6, ст. 42; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 21-22, ст. 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24, 25; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 3, ст. 21; № 4, ст. 28; № 5-6, ст. 37; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 16; № 9-10, ст. 48; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; 2010 г., № 3-4, ст. 12; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112; 2011 г., № 3, ст. 32; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50, 53; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
в пункте 1 статьи 826:
подпункты 12) и 13) изложить в следующей редакции:
"12) указание регистрационного номера налогоплательщика (при его наличии), признака резидентства и сектора экономики страхователя;
13) указание регистрационного номера налогоплательщика (при его наличии), признака резидентства и сектора экономики застрахованного (выгодоприобретателя), если он не является страхователем по договору страхования, в случае указания застрахованного (выгодоприобретателя) в договоре страхования;";
дополнить подпунктами 15) и 16) следующего содержания:
"15) указание идентификационного номера, признака резидентства и сектора экономики страхователя;
16) указание идентификационного номера, признака резидентства и сектора экономики застрахованного (выгодоприобретателя), если он не является страхователем по договору страхования, в случае указания застрахованного (выгодоприобретателя) в договоре страхования.".

2. 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 18, 644-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 10, 244-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 15-16, 239-құжат; № 21-22, 281-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 10, 49-құжат; № 14, 109-құжат; № 15, 138-құжат; 2004 ж., № 5, 25-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 140-құжат; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 13, 53-құжат; № 24, 123-құжат; 2006 ж., № 2, 19-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 4, 28-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 13, 99-құжат; 2008 ж., № 13-14, 56-құжат; № 15-16, 62-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 17, 81-құжат; № 24, 127, 130-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 4-құжат; № 3-4, 12-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 17-18, 111-құжат; № 22, 130-құжат; № 24, 151-құжат; 2011 ж., № 1, 9-құжат; № 2, 28-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 14, 117-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 146-баптың бірінші бөлігінде:
3) және 4) тармақшалардағы «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) және 4) тармақшалардағы «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 150-баптың екінші бөлігінде:
2) және 3) тармақшалардағы «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) және 3) тармақшалардағы «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 236-баптың төртінші бөлігінде:
жетiншi және сегiзiншi абзацтардағы «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi және сегiзiншi абзацтардағы «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын.».
3. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжаттар; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 115, 116-құжаттар; № 14, 117-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне халықтың көшi-қоны мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2011 жылғы 22 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне тұрғын үй қатынастары мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2011 жылғы 22 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 15 қазанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне діни қызмет және діни бірлестіктер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 11 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 16 қарашада «Егемен Қазақстан» және 2011 жылғы 19 қарашада «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне құқық қорғау қызметін жетілдіру және қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2011 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 8 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):

2. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 18, ст. 644; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; 2001 г., № 8, ст. 52; № 15-16, ст. 239; № 21-22, ст. 281; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 10, ст. 49; № 14, ст. 109; № 15, ст. 138; 2004 г., № 5, ст. 25; № 17, ст. 97; № 23, ст. 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 13, ст. 53; № 24, ст. 123; 2006 г., № 2, ст. 19; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72; № 13, ст. 86; 2007 г., № 3, ст. 20; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 13, ст. 99; 2008 г., № 13-14, ст. 56; № 15-16, ст. 62; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 81; № 24, ст. 127, 130; 2010 г., № 1-2, ст. 4; № 3-4, ст. 12; № 7, ст. 28, 32; № 17-18, ст. 111; № 22, ст. 130; № 24, ст. 151; 2011 г., № 1, ст. 9; № 2, ст. 28; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 14, ст. 117; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.;):
1) в части первой статьи 146:
в подпунктах 3) и 4) слова "идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в подпунктах 3) и 4) слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "идентификационный номер";
2) в части второй статьи 150:
в подпунктах 2) и 3) слова "идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в подпунктах 2) и 3) слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "идентификационный номер";
3) в части четвертой статьи 236:
в абзацах седьмом и восьмом слова "идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в абзацах седьмом и восьмом слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "идентификационный номер".
3. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 8, ст. 64; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 13, ст. 115, 116; № 14, ст. 117; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам религиозной деятельности и религиозных объединений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 октября 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной деятельности и дальнейшей гуманизации уголовного законодательства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 16 ноября 2011 г. и "Казахстанская правда" 19 ноября 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 3 декабря 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по экологическим вопросам", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 8 декабря 2011 г.):

1) 217-баптың бірінші бөлігінде:
екінші және төртінші абзацтардағы «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші және төртінші абзацтардағы «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 651-баптың бірінші бөлігінде:
3) тармақшадағы «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 16, 140-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат):
32-бапта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;»;
мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
«10-1) сәйкестендіру нөмірі;».
5. «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы» 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 15, 201-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 447-құжат; 2001 ж., № 23, 309, 321-құжаттар; № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 15, 63-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 14, 89-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 17-18, 114-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 12, 111-құжат):
3-баптың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Магистральдық теміржол желiсi – жекешелендіруге жатпайтын және заңнамада белгіленген тәртіппен кейіннен ұлттық теміржол компаниясына беру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін шарттарда және тәртіппен ұлттық басқарушы холдингке берілетін Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында ортақ пайдаланылатын теміржол көлігі объектісі.».
6. «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 23-құжат; № 12, 88-құжат; № 15-16, 100-құжат; № 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 184-құжат; № 11-12, 262-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 13-14, 205-құжат; № 22, 333-құжат; 1998 ж., № 11-12, 176-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 10, 123-құжат; 2003 ж., № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 4, 33-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 13-14, 63-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 116-құжат):
62-3-бапта:
5-тармақтың 4) тармақшасындағы және 14-тармақтың 5) тармақшасындағы «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың 4) тармақшасындағы және 14-тармақтың 5) тармақшасындағы «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын.

1) в части первой статьи 217:
в абзацах втором и четвертом слова "идентификационного номера" заменить словами "регистрационного номера налогоплательщика";
в абзацах втором и четвертом слова "регистрационного номера налогоплательщика" заменить словами "идентификационного номера";
2) в части первой статьи 651:
в подпункте 3) слова "идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в подпункте 3) слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "идентификационный номер".
4. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст. 140; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 16, ст. 97; 2007 г., № 3, ст. 20):
в статье 32:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) регистрационный номер налогоплательщика;";
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) идентификационный номер;".
5. В Закон Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 447; 2001 г., № 23, ст. 309, 321; № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2005 г., № 15, ст. 63; 2006 г., № 3, ст. 22; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 17-18, ст. 114; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 12, ст. 111):
часть третью статьи 3 изложить в следующей редакции:
"Магистральная железнодорожная сеть - объект железнодорожного транспорта общего пользования на всей территории Республики Казахстан, не подлежащий приватизации и передаваемый национальному управляющему холдингу на условиях и в порядке, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан, для последующей передачи в установленном законодательством порядке национальной железнодорожной компании.".
6. В Закон Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 23; № 12, ст. 88; № 15-16, ст. 100; № 23, ст. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 11-12, ст. 262; № 19, ст. 370; 1997 г., № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 10, ст. 123; 2003 г., № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; 2009 г., № 8, ст. 44; № 13-14, ст. 63; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 13, ст. 116):
в статье 62-3:
в подпункте 4) пункта 5 и подпункте 5) пункта 14 слова "идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в подпункте 4) пункта 5 и подпункте 5) пункта 14 слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "идентификационный номер".

7. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» 1995 жылғы 17 сәуiрдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 35-құжат; № 15-16, 109-құжат; № 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 1, 180-құжат; № 14, 274-құжат; 1997 ж., № 12, 183-құжат; 1998 ж., № 5-6, 50-құжат; № 17-18, 224-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 63, 64-құжаттар; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 1-құжат; № 8, 52-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 18, 157-құжат; 2003 ж., № 4, 25-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 5, 30-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 12, 52-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 129-құжаттар; 2009 ж., № 24, 122, 125-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат):
1-бапта:
бірінші және екінші бөліктердегі «бизнес-сәйкестендiру нөмiрiн» деген сөздерден кейін «, салық төлеушінің тiркеу нөмiрiн» деген сөздермен толықтырылсын.
8. «Банкроттық туралы» 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 1-2, 7-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж., № 14, 198-құжат; № 17-18, 225-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 4, 26-құжат; № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 57-құжат; 2006 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14, 18-құжаттар; № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 9-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2011 жылғы 8 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 10-4-баптың 2-тармағында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) борышкердің - дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), заңды мекенжайы немесе борышкердің - заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, сондай-ақ оның салық төлеуші ретіндегі тіркеу нөмірі;»;

7. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 35; № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст. 180; № 14, ст. 274; 1997 г., № 12, ст. 183; 1998 г., № 5-6, ст. 50; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 63, 64; № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 1; № 8, ст. 52; № 24, ст. 338; 2002 г., № 18, ст. 157; 2003 г., № 4, ст. 25; № 15, ст. 139; 2004 г., № 5, ст. 30; 2005 г., № 13, ст. 53; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 10, ст. 52; № 15, ст. 95; № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; 2008 г., № 12, ст. 52; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 129; 2009 г., № 24, ст. 122, 125; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; 2011 г., № 11, ст. 102; № 12, ст. 111):
в статье 1:
в частях первой и второй после слов "бизнес-идентификационного номера," дополнить словами "регистрационного номера налогоплательщика,".
8. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 1, ст. 2, 9; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; Закон Республики Казахстан от 3 декабря 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по экологическим вопросам", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 8 декабря 2011 г.):
1) в пункте 2 статьи 10-4:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) фамилию, имя, отчество (при его наличии), юридический адрес должника - индивидуального предпринимателя или наименование, место нахождения должника - юридического лица, а также его регистрационный номер налогоплательщика;";

мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
«5-1) борышкердің - дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), заңды мекенжайы немесе борышкердің - заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, сондай-ақ оның сәйкестендіру нөмірі;»;
2) 36-баптың 3-тармағында:
2-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1) банкротты сәйкестендіретін мәліметтер (салық төлеушінің тіркеу нөмірі, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы);»;
мынадай мазмұндағы 2-2) тармақшамен толықтырылсын:
«2-2) банкротты сәйкестендіретін мәліметтер (сәйкестендiру нөмірі, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы);».
9. «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 12, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 437-құжат; 1999 ж., № 8, 237-құжат; № 23, 925-құжат; 2001 ж., № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; 2002 ж., № 1, 1-құжат; № 23-24, 198-құжат; 2003 ж., № 1-2, 9-құжат; № 11, 56-құжат; № 15, 139-құжат; № 21-22, 160-құжат; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 11, 39-құжат; № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 8, 45-құжат; № 12, 69-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 4, 28, 30-құжаттар; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 23, 114, 123-құжаттар; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 140-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 14, 117-құжат):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
«5-1) әлеуметтік жеке код - азаматқа, сондай-ақ осы Заңға сәйкес зейнетақымен қамсыздандыру құқығы қолданылатын адамдарға берілетін тұрақты жеке код;»;
2) 18-баптың 2-тармағында:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) азаматтарға әлеуметтiк жеке кодтар берудi;»;
4-1) тармақшадағы «жеке сәйкестендiру нөмiрi берiлгенiн растайтын құжаты» деген сөздер «әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiгi» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-1) тармақшадағы «әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiгi» деген сөздер «жеке сәйкестендiру нөмiрi берiлгенiн растайтын құжаты» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 22-баптың 7-тармағында:
«жеке сәйкестендiру нөмірi» деген сөздер «әлеуметтiк жеке коды және (немесе) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) фамилию, имя, отчество (при его наличии), юридический адрес должника - индивидуального предпринимателя или наименование, место нахождения должника - юридического лица, а также его идентификационный номер;";
2) в пункте 3 статьи 36:
подпункт 2-1) изложить в следующей редакции:
"2-1) идентифицирующие банкрота сведения (регистрационный номер налогоплательщика, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации юридического лица);";
дополнить подпунктом 2-2) следующего содержания:
"2-2) идентифицирующие банкрота сведения (идентификационный номер, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации юридического лица);".
9. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 437; 1999 г., № 8, ст. 237; № 23, ст. 925; 2001 г., № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; 2002 г., № 1, ст. 1; № 23-24, ст. 198; 2003 г., № 1-2, ст. 9; № 11, ст. 56; № 15, ст. 139; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 23, ст. 140, 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 11, ст. 39; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 8, ст. 45; № 12, ст. 69; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 28, 30; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 24, ст. 178; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 23, ст. 114, 123; 2009 г., № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 24, ст. 140; 2011 г., № 1, ст. 3; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 14, ст. 117):
1) статью 1 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) социальный индивидуальный код - постоянный индивидуальный код, присваиваемый гражданину, а также лицам, на которых распространяется право на пенсионное обеспечение в соответствии с настоящим Законом;";
2) в пункте 2 статьи 18:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) присвоение социальных индивидуальных кодов гражданам;";
в подпункте 4-1) слова "документа, подтверждающего присвоение индивидуального идентификационного номера" заменить словами "свидетельства о присвоении социального индивидуального кода";
в подпункте 4-1) слова "свидетельства о присвоении социального индивидуального кода" заменить словами "документа, подтверждающего присвоение индивидуального идентификационного номера";
3) в пункте 7 статьи 22:
слова "индивидуальный идентификационный номер" заменить словами "социальный индивидуальный код и (или) регистрационный номер налогоплательщика";

4) 30-баптың 2-тармағының 2) тармақшасында:
«жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «әлеуметтiк жеке коды» деген сөздермен ауыстырылсын;
«, бизнес-сәйкестендіру нөмірі» деген сөздер алып тасталсын;
«әлеуметтiк жеке коды» деген сөздер «жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
«орналасқан жерi» деген сөздерден кейiн «, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен толықтырылсын.
10. «Ақша төлемi мен аударымы туралы» 1998 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 1998 ж., № 11-12, 177-құжат; № 24, 445-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2003 ж., № 4, 25-құжат; № 10, 49, 51-құжаттар; № 15, 138-құжат; 2004 ж., № 23, 140-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 13, 116-құжат):
36-1-баптың 6-тармағында:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық ақша иесі – жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) салық төлеушінің куәлігі.»;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Электрондық ақша иесі – жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат ұсынылады.».
11. «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 12-құжат; № 15-16, 232-құжат; 2003 ж., № 19-20, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 89-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат):
39-баптың 3-тармағында:
3) тармақшадағы «кәсiпорнының атауы, орналасқан жерi және бизнес-сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «кәсiпорны салық төлеушiсiнiң атауы, тұрған жерi мен тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы «бизнес-сәйкестендiру нөмiрi», «жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер тиiсiнше «салық төлеушінің тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «кәсiпорны салық төлеушiсiнiң атауы, тұрған жерi мен тiркеу нөмiрi» деген сөздер «кәсiпорнының атауы, орналасқан жерi және бизнес-сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы «салық төлеушi», «салық төлеушiнiң» деген сөздер алып тасталып, «тiркеу нөмiрi» деген сөздер тиiсiнше «бизнес-сәйкестендiру нөмiрi», «жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын.

4) в подпункте 2) пункта 2 статьи 30:
слова "индивидуальный идентификационный номер" заменить словами "социальный индивидуальный код";
слова ", бизнес-идентификационный номер" исключить;
слова "социальный индивидуальный код" заменить словами "индивидуальный идентификационный номер";
после слова "местонахождение" дополнить словами ", бизнес-идентификационный номер".
10. В Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 11-12, ст. 177; № 24, ст. 445; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2003 г., № 4, ст. 25; № 10, ст. 49, 51; № 15, ст. 138; 2004 г., № 23, ст. 140; 2005 г., № 14, ст. 55; 2006 г., № 11, ст. 55; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 7, ст. 28; 2011 г., № 13, ст. 116):
в пункте 6 статьи 36-1:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Для идентификации владельца электронных денег - физического лица представляются следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) свидетельство налогоплательщика.";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Для идентификации владельца электронных денег - физического лица представляется документ, удостоверяющий личность.".
11. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 12; № 15-16, ст. 232; 2003 г., № 19-20, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 18, ст. 145; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 89; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102):
в пункте 3 статьи 39:
в подпункте 3) слова "бизнес-идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в подпункте 5) слова "бизнес-идентификационный номер", "индивидуальный идентификационный номер" заменить соответственно словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в подпункте 3) слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "бизнес-идентификационный номер";
в подпункте 5) слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить соответственно словами "бизнес-идентификационный номер", "индивидуальный идентификационный номер".

12. «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 18-құжат; 2004 ж., № 2, 10-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 17-18, 76-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
15-баптың 2-тармағында:
мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші абзацтармен толықтырылсын:
«әлеуметтiк жеке код (ӘЖК) берiлгенi туралы куәлiктi;
салық төлеушiнiң тiркеу нөмірін (СТН);»;
төртінші және бесінші абзацтар алып тасталсын.
13. «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 247-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 23, 117-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
3-баптың 1-тармағының бірінші бөлігінде:
«жеке сәйкестендiру нөмiрiн» деген сөздер «әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн» деген сөздермен ауыстырылсын;
«әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн» деген сөздер «жеке сәйкестендiру нөмiрiн» деген сөздермен ауыстырылсын.
14. «Темір жол көлігі туралы» 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 23, 315-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 87-құжат; № 14, 89-құжат; № 16, 99-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж. № 1, 2, 3-құжаттар, № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат):
1) 1-баптың 65) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

12. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 9-10, ст. 50; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
в пункте 2 статьи 15:
дополнить абзацами четвертым и пятым следующего содержания:
"свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
"регистрационного номера налогоплательщика (РНН);";
абзацы четвертый и пятый исключить.
13. В Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 247; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 3, ст. 20; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; 23, ст. 117; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
в части первой пункта 1 статьи 3:
слова "индивидуального идентификационного номера" заменить словами "номера социального индивидуального кода";
слова "номера социального индивидуального кода" заменить словами "индивидуального идентификационного номера".
14. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 315; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 87; № 14, ст. 89; № 16, ст. 99; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111):
1) подпункт 65) статьи 1 изложить в следующей редакции:

«65) Ұлттық теміржол компаниясы – Қазақстан Республикасы Үкiметінің шешiмi бойынша құрылған, магистральдық теміржол желісін күтiп-ұстауды, пайдалануды, жаңғыртуды жүзеге асыратын, сондай-ақ магистральдық теміржол желісі операторының функцияларын атқаратын, акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі акционерлік қоғам;»;
2) 5-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Магистральдық теміржол желісі – жекешелендіруге жатпайтын және заңнамада белгіленген тәртіппен кейіннен Ұлттық теміржол компаниясына беру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін шарттарда және тәртіппен ұлттық басқарушы холдингке берілетін, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында ортақ пайдаланылатын теміржол көлігі объектісі.»;
3) 15-бап алып тасталсын.
15. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 9, 41-құжат; 2004 ж., № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 9-10, 50-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 6, 49-құжат; № 14, 117-құжат):
10-баптың 2-тармағының 1) тармақшасында:
«жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «әлеуметтiк жеке код» деген сөздермен ауыстырылсын;
«әлеуметтiк жеке код» деген сөздер «жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын.
16. «Акционерлік қоғамдар туралы» 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 10, 55-құжат; № 21-22, 160-құжат; 2004 ж., № 23, 140-құжат; 2005 ж., № 14, 58-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; № 16, 99-құжат; 2007 ж., № 4, 28, 33-құжаттар; № 9, 67-құжат; № 20, 153-құжат; 2008 ж., № 13-14, 56-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 17, 81-құжат; № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 2, 21-құжат; № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат):
4-1-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тікелей немесе жанама түрде тиесілі қоғамды жария компания деп тану үшін осы баптың 1-тармағы 1) және 2) тармақшаларының ережелері қолданылмайды.».
17. «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 14, 119-құжат; 2004 ж., № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 24-құжат; № 14, 58-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; № 9, 67-құжат; № 17, 141-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне исламдық қаржыландыруды ұйымдастыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2011 жылғы 22 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы):

"65) Национальная железнодорожная компания - созданное по решению Правительства Республики Казахстан акционерное общество, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, осуществляющее содержание, эксплуатацию, модернизацию магистральной железнодорожной сети, а также выполняющее функции оператора магистральной железнодорожной сети;";
2) пункт 1 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"1. Магистральная железнодорожная сеть - объект железнодорожного транспорта общего пользования на всей территории Республики Казахстан, не подлежащий приватизации и передаваемый национальному управляющему холдингу на условиях и в порядке, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан, для последующей передачи в установленном законодательством порядке Национальной железнодорожной компании.";
3) статью 15 исключить.
15. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 41; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 9-10, ст. 50; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 6, ст. 49; № 14, ст. 117):
в подпункте 1) пункта 2 статьи 10:
слова "индивидуального идентификационного номера" заменить словами "социального индивидуального кода";
слова "социального индивидуального кода" заменить словами "индивидуального идентификационного номера".
16. В Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 10, ст. 55; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 23, ст. 140; 2005 г., № 14, ст. 58; 2006 г., № 10, ст. 52; № 16, ст. 99; 2007 г., № 4, ст. 28, 33; № 9, ст. 67; № 20, ст. 153; 2008 г., № 13-14, ст. 56; № 17-18, ст. 72; № 21, ст. 97; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 17, ст. 81; № 24, ст. 133; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 2, ст. 21; № 3, ст. 32; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50):
статью 4-1 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Для признания публичной компанией общества, контрольный пакет акций которого прямо или косвенно принадлежит национальному управляющему холдингу, положения подпунктов 1) и 2) пункта 1 настоящей статьи не применяются.".
17. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 119; 2004 г., № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 3, ст. 32; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации исламского финансирования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):

1) 22-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Акцияларының бақылау пакеті тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі эмитент Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімін іске асыру мақсатында акцияларын бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында орналастырған кезде акцияларды шетелдiк азаматтарға және (немесе) заңды тұлғаларға, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдарға сатуға құқылы емес.»;
2) 114-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Осы Заңның 22-бабы 1-тармағының екінші бөлігі 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.».
18. «Сауда қызметін реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 6, 44-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат):
31-1-бапта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жалға алушы салық төлеушінің тіркеу нөмірін;»;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) жалға алушының сәйкестендіру нөмірін;».
19. «Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 15, 87-құжат; 2005 ж., № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 18, 143-құжат; № 19, 149-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 24-бапта:
3-тармақта:
«жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
«салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер «жеке сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
«бизнес-сәйкестендiру нөмiрi», «жеке сәйкестендiру нөмiрлерi» деген сөздер тиiсiнше «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi», «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрлерi» деген сөздермен ауыстырылсын;
«салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi», «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрлерi» деген сөздер тиiсiнше «бизнес-сәйкестендiру нөмiрi», «жеке сәйкестендiру нөмiрлерi» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың 1) және 2) тармақшаларында:
«жеке сәйкестендiру нөмiрi», «бизнес-сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздер тиiсiнше «салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;
«салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi» деген сөздер тиiсiнше «жеке сәйкестендiру нөмiрi», «бизнес-сәйкестендiру нөмiрi» деген сөздермен ауыстырылсын;

1) пункт 1 статьи 22 дополнить частью второй следующего содержания:
"Эмитент, контрольный пакет акций которого прямо или косвенно принадлежит национальному управляющему холдингу, при размещении акций на организованном рынке ценных бумаг в целях реализации решения Правительства Республики Казахстан не вправе продавать акции иностранным гражданам и (или) юридическим лицам, а также лицам без гражданства.";
2) статью 114 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Часть вторая пункта 1 статьи 22 настоящего Закона действует до 1 января 2016 года.".
18. В Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 6, ст. 44; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 2, ст. 26; № 11, ст. 102):
в статье 31-1:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) регистрационный номер налогоплательщика арендатора;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) идентификационный номер арендатора;".
19. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 87; 2005 г., № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 18, ст. 143; № 19, ст. 149; 2008 г., № 17-18, ст. 72; 2009 г., № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102):
1) в статье 24:
в пункте 3:
слова "индивидуальный идентификационный номер" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить словами "индивидуальный идентификационный номер";
в пункте 4:
слова "бизнес-идентификационный номер", "индивидуальные идентификационные номера" заменить соответственно словами "регистрационный номер налогоплательщика", "регистрационные номера налогоплательщиков";
слова "регистрационный номер налогоплательщика", "регистрационные номера налогоплательщиков" заменить соответственно словами "бизнес-идентификационный номер", "индивидуальные идентификационные номера";
в подпунктах 1) и 2) пункта 5:
слова "индивидуальный идентификационный номер", "бизнес-идентификационный номер" заменить соответственно словами "регистрационный номер налогоплательщика";
слова "регистрационный номер налогоплательщика" заменить соответственно словами "индивидуальный идентификационный номер", "бизнес-идентификационный номер";

2) 30-1-баптың 3-тармағында:
1), 2), 3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1) оның тапсырмасы бойынша банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған борышкер заңды тұлғаның атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні, салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) оның тапсырмасы бойынша банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған борышкер жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, айы, жылы, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) оның пайдасына банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған борышкер кредитор заңды тұлғаның атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні, салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) оның пайдасына банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған кредитор жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, айы, жылы, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, салық төлеушінің тіркеу нөмірі;»;
мынадай мазмұндағы 4-1), 4-2), 4-3), 4-4) тармақшалармен толықтырылсын:
«4-1) оның тапсырмасы бойынша банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған борышкер заңды тұлғаның атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4-2) оның тапсырмасы бойынша банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған борышкер жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, айы, жылы, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі;
4-3) оның пайдасына банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған борышкер кредитор заңды тұлғаның атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4-4) оның пайдасына банк кепілдік немесе кепілгерлік шығарған кредитор жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, айы, жылы, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі;».
20. «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 10-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 9-10, 47-құжат; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 17, 79, 81, 82-құжаттар; № 18, 84, 85-құжаттар; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 4-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 111, 112-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21, 26-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2011 жылғы 15 қазанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне діни қызмет және діни бірлестіктер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 11 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
8-баптың 5) тармақшасында:
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«салық төлеушінің тіркеу нөмірі;»;
оныншы абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші және он екінші абзацтармен толықтырылсын:
«жеке сәйкестендіру нөмірі;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі;».

2) в пункте 3 статьи 30-1:
подпункты 1), 2), 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"1) наименование юридического лица-должника, по поручению которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, номер и дату государственной регистрации в качестве юридического лица, регистрационный номер налогоплательщика;
2) фамилию, имя, отчество (при его наличии) физического лица-должника, по поручению которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, дату рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, регистрационный номер налогоплательщика;
3) наименование юридического лица-кредитора должника, в пользу которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, номер и дату государственной регистрации в качестве юридического лица, регистрационный номер налогоплательщика;
4) фамилию, имя, отчество (при его наличии) физического лица-кредитора, в пользу которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, дату рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, регистрационный номер налогоплательщика;";
дополнить подпунктами 4-1), 4-2), 4-3), 4-4) следующего содержания:
"4-1) наименование юридического лица-должника, по поручению которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, номер и дату государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер;
4-2) фамилию, имя, отчество (при его наличии) физического лица-должника, по поручению которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, дату рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер;
4-3) наименование юридического лица-кредитора должника, в пользу которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, номер и дату государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер;
4-4) фамилию, имя, отчество (при его наличии) физического лица-кредитора, в пользу которого банком выпущена гарантия или выпущено поручительство, дату рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер;".
20. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 9-10, ст. 47; № 13-14, ст. 62, 63; № 17, ст. 79, 81, 82; № 18, ст. 84, 85; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 4; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 111, 112; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21, 26; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; Закон Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам религиозной деятельности и религиозных объединений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 октября 2011 г.):
в подпункте 5) статьи 8:
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"регистрационный номер налогоплательщика;";
абзац десятый исключить;
дополнить абзацами одиннадцатым и двенадцатым следующего содержания:
"индивидуальный идентификационный номер;
бизнес-идентификационный номер;".

21. «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 3, 19-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 101-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
13-баптың 1 және 3-тармақтарындағы «2012» деген цифрлар «2013» деген цифрлармен ауыстырылсын.
22. «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексiн (Салық кодексi) қолданысқа енгiзу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 23, 113-құжат, 2009 ж., № 13-14, 63-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 11, 58-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 101-құжат; № 22, 132-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 14, 117-құжат; № 15, 120-құжат):
1) 11-2-баптың 1-тармағында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жалға алушы салық төлеушінің тіркеу нөмірі;»;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) жалға алушының сәйкестендіру нөмірі;»;
2) 36-баптың 7 және 10-тармақтарындағы, 46 және 47-баптардағы48-баптың 2) тармақшасындағы «2012» деген цифрлар «2013» деген цифрлармен ауыстырылсын.
23. «Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 2-3, 17-құжат; № 24, 133-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат):
1) 9-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
«8-1) Осы Заңның 10-бабы 3-тармағының 13-1) тармақшасына сәйкес қабылданған Қордың Директорлар кеңесінің шешімін бекіту;»;
2) 10-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
«13-1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімін іске асыру мақсатында ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында орналастырылатын, Қордың тобына кіретін ұйымдар акцияларының бағасы, саны, оларды орналастыру құрылымы туралы шешімін қабылдау;»;
3) 19-бап жаңа редакцияда жазылсын:
«19-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
1. Осы Заң, 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 6-баптың 1-тармағының 3) тармақшасын және 9-баптың 3-тармағының 15) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
2. Осы Заңның 9-бабының 3-тармағы 8-1) тармақшасы және 10-бабы 3-тармағының 13-1) тармақшасы 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.».
24. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 12, 60-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат):
1-баптың 21) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

21. В Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 3, ст. 19; 2008 г., № 23, ст. 114; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 101; 2011 г., № 11, ст. 102):
в пунктах 1 и 3 статьи 13 цифры "2012" заменить цифрами "2013".
22. В Закон Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 23, ст. 113; 2009 г., № 13-14, ст. 63; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 11, ст. 58; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 101; № 22, ст. 132; 2011 г., № 11, ст. 102; № 14, ст. 117; № 15, ст. 120):
1) в пункте 1 статьи 11-2:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) регистрационный номер налогоплательщика арендатора;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) идентификационный номер арендатора;";
2) в пунктах 7 и 10 статьи 36, статьях 46 и 47подпункте 2) статьи 48 цифры "2012" заменить цифрами "2013".
23. В Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 2-3, ст. 17; № 24, ст. 133; 2011 г., № 5, ст. 43):
1) пункт 3 статьи 9 дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) утверждение решения совета директоров Фонда, принятого в соответствии с подпунктом 13-1) пункта 3 статьи 10 настоящего Закона;";
2) пункт 3 статьи 10 дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) принятие решения о цене, количестве, структуре размещения акций организаций, входящих в группу Фонда, размещаемых на организованном рынке ценных бумаг в целях реализации решения Правительства Республики Казахстан;";
3) статью 19 изложить в новой редакции:
"Статья 19. Порядок введения в действие настоящего Закона
1. Настоящий Закон вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 3) пункта 1 статьи 6 и подпункта 15) пункта 3 статьи 9, которые вводятся в действие с 1 января 2009 года.
2. Подпункт 8-1) пункта 3 статьи 9 и подпункт 13-1) пункта 3 статьи 10 настоящего Закона действуют до 1 января 2016 года.".
24. В Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 12, ст. 60; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111):
подпункт 21) статьи 1 изложить в следующей редакции:

«21) жер қойнауын пайдалану жөніндегі ұлттық компания (бұдан әрі – ұлттық компания) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының шешiмi бойынша құрылған, акцияларының бақылау пакеті мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген шарттарда жер қойнауын пайдаланудың белгілі бір салаларындағы қызметті жүзеге асыратын акционерлік қоғам;».
25. «Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін қолданысқа енгізу туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 15, 72-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
10-баптағы «2012» деген цифрлар «2013» деген цифрлармен ауыстырылсын.
26. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 1, 1-құжат; № 2, 26-құжат; № 15, 120-құжат):
31-баптың 2-тармағындағы «2012» деген цифрлар «2013» деген цифрлармен ауыстырылсын.
27. «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» 2011 жылғы 20 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 13, 113-құжат):
1) 16-баптың 3-тармағының екінші бөлігіндегі «салық төлеушінің» деген сөздер алып тасталсын;
2) 26-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы Заңның 16-бабы 3-тармағының екінші бөлігіндегі «сәйкестендіру нөмірі» деген сөздер 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін «салық төлеушінің тіркеу нөмірі» деген сөздер деп есептелсін.».
28. «Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 15, 120-құжат):
10-баптың 2-тармағының 4) тармақшасындағы «2012» деген цифрлар «2013» деген цифрлармен ауыстырылсын.
Ескерту. 1-бапқа өзгеріс енгізілді - ҚР 2012.12.24 N 60-V (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 04.02.2013 № 75-V (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
2-бап.
1. Осы Заң:
1) 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 1-тармағының үшінші-бесінші абзацтарын, 2-тармағы 1) тармақшасының екінші абзацын, 2) тармақшасының екінші абзацын, 3) тармақшасының екінші абзацын, 3-тармағы 1) тармақшасының екінші абзацын, 2) тармақшасының екінші абзацын, 4-тармағының үшінші, төртінші абзацтарын, 6-тармағының үшінші абзацын, 7-тармағының үшінші абзацын, 8-тармағы 1) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарын, 2) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарын, 9-тармағының 1) тармақшасын2) тармақшасының екінші-төртінші абзацтарын, 3) тармақшасының екінші абзацын, 4) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарын, 10-тармағының үшінші-алтыншы абзацтарын, 11-тармағының үшінші, төртінші абзацтарын, 12-тармағының үшінші-бесінші абзацтарын, 13-тармағының үшінші абзацын, 15-тармағының үшінші абзацын, 18-тармағының үшінші, төртінші абзацтарын, 19-тармағы 1) тармақшасының үшінші, алтыншы, тоғызыншы абзацтарын, 2) тармақшасының екінші-алтыншы абзацтарын, 20-тармағының үшінші-бесінші абзацтарын, 21-тармағын, 22-тармағы 1) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарын, 2) тармақшасын25-тармағын26-тармағын27-тармағын28-тармағын;

"21) национальная компания по недропользованию (далее - национальная компания) - акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, контрольный пакет акций которого принадлежит государству или национальному управляющему холдингу, осуществляющее деятельность в определенных сферах недропользования на условиях, установленных законодательством Республики Казахстан;".
25. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 15, ст. 72; 2011 г., № 11, ст. 102):
в статье 10 цифры "2012" заменить цифрами "2013".
26. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 1; № 2, ст. 26; № 15, ст. 120):
в пункте 2 статьи 31 цифры "2012" заменить цифрами "2013".
27. В Закон Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 13, ст. 113):
1) в части второй пункта 3 статьи 16 слово "налогоплательщика" исключить;
2) пункт 3 статьи 26 изложить в следующей редакции:
"3. До 1 января 2013 года в части второй пункта 3 статьи 16 настоящего Закона слова "идентификационный номер" считать словами "регистрационный номер налогоплательщика".
28. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 15, ст. 120):
в подпункте 4) пункта 2 статьи 10 цифры "2012" заменить цифрами "2013".
Сноска. Статья 1 с изменениями, внесенными законами РК от 24.12.2012 № 60-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования); от 04.02.2013 № 75-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Статья 2.
1. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования, за исключением:
1) абзацев третьего-пятого пункта 1, абзаца второго подпункта 1), абзаца второго подпункта 2), абзаца второго подпункта 3) пункта 2, абзаца второго подпункта 1), абзаца второго подпункта 2) пункта 3, абзацев третьегочетвертого пункта 4, абзаца третьего пункта 6, абзаца третьего пункта 7, абзацев второготретьего подпункта 1), абзацев второготретьего подпункта 2) пункта 8, подпункта 1), абзацев второго-четвертого подпункта 2), абзаца второго подпункта 3), абзацев второготретьего подпункта 4) пункта 9, абзацев третьего-шестого пункта 10, абзацев третьегочетвертого пункта 11, абзацев третьего-пятого пункта 12, абзаца третьего пункта 13, абзаца третьего пункта 15, абзацев третьегочетвертого пункта 18, абзацев третьегошестогодевятого подпункта 1), абзацев второго-шестого подпункта 2) пункта 19, абзацев третьего-пятого пункта 20, пункта 21, абзацев второготретьего подпункта 1), подпункта 2) пункта 22, пункта 25пункта 26пункта 27пункта 28 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2012 года;

2) 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 1-тармағының алтыншы-сегізінші абзацтарын, 2-тармағы 1) тармақшасының үшінші абзацын, 2) тармақшасының үшінші абзацын, 3) тармақшасының үшінші абзацын, 3-тармағы 1) тармақшасының үшінші абзацын, 2) тармақшасының үшінші абзацын, 4-тармағының бесінші, алтыншы абзацтарын, 6-тармағының төртінші абзацын, 8-тармағы 1) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарын, 2) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарын, 9-тармағы 2) тармақшасының бесінші абзацын, 4) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарын, 10-тармағының жетінші, сегізінші абзацтарын, 11-тармағының бесінші, алтыншы абзацтарын, 12-тармағының алтыншы абзацын, 13-тармағының төртінші абзацын, 15-тармағының төртінші абзацын, 18-тармағының бесінші, алтыншы абзацтарын, 19-тармағы 1) тармақшасының төртінші, жетінші, оныншы абзацтарын, 2) тармақшасының жетінші-он бірінші абзацтарын, 20-тармағының алтыншы-сегізінші абзацтарын, 22-тармағы 1) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2. 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап осы Заңның 1-бабының 1-тармағы үшінші-бесінші абзацтарының, 2-тармағы 1) тармақшасы екінші абзацының, 2) тармақшасы екінші абзацының, 3) тармақшасы екінші абзацының, 3-тармағының 1) тармақшасы екінші абзацының, 2) тармақшасы екінші абзацының, 4-тармағы үшінші, төртінші абзацтарының, 6-тармағы үшінші абзацының, 8-тармағының 1) тармақшасы екінші, үшінші абзацтарының, 2) тармақшасы екінші, үшінші абзацтарының, 9-тармағы 1) тармақшасының2) тармақшасы екінші-төртінші абзацтарының, 3) тармақшасы екінші абзацының, 4) тармақшасы екінші, үшінші абзацтарының, 10-тармағы үшінші-алтыншы абзацтарының, 11-тармағы үшінші, төртінші абзацтарының, 13-тармағы үшінші абзацының, 15-тармағы үшінші абзацының, 18-тармағы үшінші, төртінші абзацтарының, 19-тармағы 1) тармақшасы үшінші, алтыншы, тоғызыншы абзацтарының, 2) тармақшасы екінші-алтыншы абзацтарының, 20-тармағы үшінші, төртінші абзацтарының, 22-тармағы 1) тармақшасы екінші, үшінші абзацтарының күші жойылған деп танылсын.
Ескерту. 2-бапқа өзгеріс енгізілді - ҚР 2012.12.24 N 60-V (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 04.02.2013 № 75-V (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. НАЗАРБАЕВ

2) абзацев шестого-восьмого пункта 1, абзаца третьего подпункта 1), абзаца третьего подпункта 2), абзаца третьего подпункта 3) пункта 2, абзаца третьего подпункта 1), абзаца третьего подпункта 2) пункта 3, абзацев пятогошестого пункта 4, абзаца четвертого пункта 6, абзацев четвертогопятого подпункта 1), абзацев четвертогопятого подпункта 2) пункта 8, абзаца пятого подпункта 2), абзацев четвертого,  пятого подпункта 4) пункта 9, абзацев седьмоговосьмого пункта 10, абзацев пятогошестого пункта 11, абзаца шестого пункта 12, абзаца  четвертого пункта 13, абзаца четвертого пункта 15, абзацев пятого,  шестого пункта 18, абзацев четвертогоседьмогодесятого подпункта 1), абзацев седьмого-одиннадцатого подпункта 2) пункта 19, абзацев шестого-восьмого пункта 20, абзацев четвертогопятого подпункта 1) пункта 22 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2013 года.
2. Признать утратившими силу с 1 января 2013 года абзацы третий-пятый пункта 1, абзац второй подпункта 1), абзац второй подпункта 2), абзац второй подпункта 3) пункта 2, абзац второй подпункта 1), абзац второй подпункта 2) пункта 3, абзацы третийчетвертый пункта 4, абзац третий пункта 6, абзацы второй,  третий подпункта 1), абзацы второйтретий подпункта 2) пункта 8, подпункт 1), абзацы второй-четвертый подпункта 2), абзац второй подпункта 3), абзацы второйтретий подпункта 4) пункта 9, абзацы третий-шестой пункта 10, абзацы третийчетвертый пункта 11, абзац  третий пункта 13, абзац третий пункта 15, абзацы третийчетвертый пункта 18, абзацы третийшестойдевятый подпункта 1), абзацы второй-шестой подпункта 2) пункта 19, абзацы третийчетвертый пункта 20, абзацы второйтретий подпункта 1) пункта 22 статьи 1 настоящего Закона.
Сноска. Статья 2 с изменениями, внесенными законами РК от 24.12.2012 № 60-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования); от 04.02.2013 № 75-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев