Павлодар облысына - 46 829 053 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 95 748 762 мың теңге;
Түркістан облысына - 392 376 072 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 584 148 603 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 104 474 017 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 55 812 434 мың теңге;
Алматы облысына - 153 723 098 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 163 954 224 мың теңге;
Жамбыл облысына - 161 934 587 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 51 393 369 мың теңге;
Қарағанды облысына - 100 730 628 мың теңге;
Қызылорда облысына - 137 165 718 мың теңге;
Қостанай облысына - 110 192 744 мың теңге;
Павлодар облысына - 46 106 965 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 96 360 248 мың теңге;
Түркістан облысына - 402 300 571 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 2-бапқа өзгеріс енгізілді - ҚР 28.12.2018 № 210-VІ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
3-бап. Жергiлiктi бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға 1-қосымшада көрсетілген бағыт бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы Заңға 28-қосымшаларға сәйкес қосымша іс-шаралар енгізілгені ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемі тиісті жергілікті бюджеттерде осы Заңға 28-қосымшаларда белгіленгеннен төмен емес көлемде көзделуге тиіс екендігі белгіленсін.
4-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
Осы Заң 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
"Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық
маңызы бар қалалар, Нұр-Сұлтан
бюджеттері арасындағы

Павлодарской – 46 829 053 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской – 95 748 762 тысячи тенге;
Туркестанской – 392 376 072 тысячи тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2019 год в сумме 1 584 148 603 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 104 474 017 тысяч тенге;
Актюбинской – 55 812 434 тысячи тенге;
Алматинской – 153 723 098 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 163 954 224 тысячи тенге;
Жамбылской – 161 934 587 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 51 393 369 тысяч тенге;
Карагандинской – 100 730 628 тысяч тенге;
Кызылординской – 137 165 718 тысяч тенге;
Костанайской – 110 192 744 тысячи тенге;
Павлодарской – 46 106 965 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 96 360 248 тысяч тенге;
Туркестанской – 402 300 571 тысяча тенге.
Сноска. Статья 2 с изменениями, внесенными Законом РК от 28.12.2018 № 210-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Статья 3.Объемы расходов, предусматриваемые в местных бюджетах
Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлению, указанному в приложении 1 к настоящему Закону.
Учесть, что при определении объемов трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия согласно приложениям 28 к настоящему Закону.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленных приложениями 28 к настоящему Закону.
Статья 4.Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2017 года и действует до 31 декабря 2019 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 24-VI ЗРК
"Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения,

2017 - 2019 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы
трансферттердің көлемі туралы"
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 24-VI ҚРЗ
Қазақстан Республикасының
Заңына 1-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсететін ұйымдар үшін күрделі шығыстарды жүзеге асыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР 28.12.2018 № 210-VІ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР 27.12.2019 № 291-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
2017 жыл
2018 жыл
2019 жыл
БАРЛЫҒЫ

столицы на 2017 – 2019 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции Закона РК от 28.12.2018 № 210-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным Законом РК от 27.12.2019 № 291-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций, оказывающих гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, которые финансируются из республиканского бюджета
тыс. тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
2017 год
2018 год
2019 год
ВСЕГО

5 313 616
5 385 540
16
Нұр-Сұлтан қаласы
4 302 428
5 633 045
5 639 080
17
Шымкент қаласы
1 086 500
"Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық
маңызы бар қалалар, Нұр-Сұлтан
бюджеттері арасындағы
2017 - 2019 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы
трансферттердің көлемі туралы"
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 24-VI ҚРЗ
Қазақстан Республикасының
Заңына 2-қосымша
2017 - 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына қосымша қосылған мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға арналған қаражат
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР 28.12.2018 № 210-VІ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР 27.12.2019 № 291-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
2017 жыл
2018 жыл
2019 жыл
БАРЛЫҒЫ

5 313 616
5 385 540
16
г. Нур-Султан
4 302 428
5 633 045
5 639 080
17
г. Шымкент
1 086 500
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 24-VI ЗРК
"Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения,
столицы на 2017 – 2019 годы"
Сноска. Приложение 2 в редакции Закона РК от 28.12.2018 № 210-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным Законом РК от 27.12.2019 № 291-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов при определении объемов трансфертов общего характера на 2017 – 2019 годы средства на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
тыс. тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
2017 год
2018 год
2019 год
ВСЕГО

4 009 529
16
Нұр-Сұлтан қаласы
7 033 631
8 531 630
9 432 753
17
Шымкент қаласы
1 152 556
9 193 792
"Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық
маңызы бар қалалар, Нұр-Сұлтан
бюджеттері арасындағы
2017 - 2019 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы
трансферттердің көлемі туралы"
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 24-VI ҚРЗ
Қазақстан Республикасының
Заңына 3-қосымша
2017 - 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына қосымша қосылған техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға арналған қаражат
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР 28.12.2018 № 210-VІ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР 27.12.2019 № 291-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
2017 жыл
2018 жыл
2019 жыл
БАРЛЫҒЫ

4 009 529
16
г. Нур-Султан
7 033 631
8 531 630
9 432 753
17
г. Шымкент
1 152 556
9 193 792
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 24-VI ЗРК
"Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения,
столицы на 2017 – 2019 годы"
Сноска. Приложение 3 в редакции Закона РК от 28.12.2018 № 210-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным Законом РК от 27.12.2019 № 291-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов при определении объемов трансфертов общего характера на 2017 – 2019 годы средства на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования
тыс. тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
2017 год
2018 год
2019 год
ВСЕГО