Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі Хаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2017 жылғы 3 шілдедегі № 82-VI ҚРЗ.
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі Хаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2017 жылғы 11 наурызда Ташкентте және 2017 жылғы 14 наурызда Астанада жасалған хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі Хаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама
(2017 жылғы 15 шілдеде күшіне енді - Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені, 2017 ж., № 4, 56-құжат)
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі
екі ел арасындағы қатынастарды дамытуға ықпал ететін халықаралық және екі жақты өткізу пункттерін келісу мақсатында,
2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы Келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 10-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйекте қол қойылған Хаттамаға қосымша болып табылатын Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің Тізбесіне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Темір жол өткізу пункттері" деген бөлімнің 1-тармағындағы Қазақстан Республикасының "Бейнеу" өткізу пунктінің атауы "Оазис" деп ауыстырылсын.
2. "Автомобильдік өткізу пункттері" деген бөлімде:
1) 6, 7 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Қапланбек
Оңтүстік Қазақстан облысы
Зангиота
Ташкент облысы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
7.
Қазығұрт
Оңтүстік Қазақстан облысы
Ташкент
Ташкент облысы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
9.
Атамекен
Оңтүстік Қазақстан облысы
Гулистан
Сырдария облысы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
";
2) мынадай мазмұндағы 13 және 14-тармақтармен толықтырылсын:
"
13.
Целинный*
Оңтүстік Қазақстан облысы
Ок олтин*
Сырдария облысы
Екі жақты (мемлекетаралық)
Тәуліктің жарық уақытында
14.
Сырдария*
Оңтүстік Қазақстан облысы
Малик*
Сырдария облысы
Екі жақты (мемлекетаралық)
Тәуліктің жарық уақытында
* Өткізу пункті жеңіл автокөліктің өтуі үшін ғана пайдаланылады, жүктер мен тауарларды коммерциялық мақсатта өткізу жүргізілмейді. Тауарларды кедендік рәсімдерге орналастыруға байланысты кедендік операцияларды жасау жүзеге асырылмайды.".

О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года
Закон Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 82-VI.
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года, совершенный в Ташкенте 11 марта 2017 года и в Астане 14 марта 2017 года.
Президент
Республики Казахстан Н. НАЗАРБАЕВ
Протокол о внесении изменений и дополнений в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года
(Вступил в силу 15 июля 2017 года -
Бюллетень международных договоров РК 2017 г., № 4, ст. 56)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в целях согласования международных и двусторонних пунктов пропуска, способствующих развитию сообщения между двумя странами,
руководствуясь статьей 10 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 16 ноября 2001 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
В Перечень пунктов пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу, являющий приложением к Протоколу к Соглашению, подписанному 4 сентября 2006 года, внести следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 1 раздела "Железнодорожные пункты пропуска" наименование пункта пропуска Республики Казахстан "Бейнеу" заменить на "Оазис".
2. В разделе "Автомобильные пункты пропуска":
1) пункты 6, 7 и 9 изложить в следующей редакции:
"
6.
Капланбек
Южно-Казахстанская область
Зангиота
Ташкентская область
Международный
(многосторонний)
Круглосуточный
7.
Казыгурт
Южно-Казахстанская область
Ташкент
Ташкентская область
Международный
(многосторонний)
Круглосуточный
9.
Атамекен
Южно-Казахстанская область
Гулистан
Сырдарьинская область
Международный
(многосторонний)
Круглосуточный
";
2) дополнить пунктами 13 и 14 следующего содержания:
"
13.
Целинный*
Южно-Казахстанская область
Ок олтин *
Сырдарьинская область
Двусторонний
(межгосударственный)
Светлое время суток
14.
Сырдарья*
Южно-Казахстанская область
Малик *
Сырдарьинская область
Двусторонний
(межгосударственный)
Светлое время суток
* Пункт пропуска используется только для проезда легкового автотранспорта, пропуск грузов и товаров в коммерческих целях не проводится. Совершение таможенных операций, связанных с помещением товаров под таможенные процедуры, не осуществляется.".

2-бап
Өзбекстан Республикасы азаматының паспорттары иелерін, дипломатиялық паспорттар иелерін, үкіметаралық фельдъегерлік байланыс, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін, ресми делегациялар мүшелерін, дипломатиялық өкілдіктер қызметкерлері мен олардың отбасы мүшелерін, 16 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, Өзбекстан Республикасының барлық азаматтарына "Сырдария" өткізу пунктінен "Целинный" өткізу пунктіне дейін және "Целинный" өткізу пунктінен "Сырдария" өткізу пунктіне дейін аялдамасыз транзитпен жүру кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көші-қон карточкаларын береді, онда сапар мақсаты "транзит" деп көрсетіледі және Қазақстан Республикасына келгені туралы белгі қойылады. Бұл ретте Өзбекстан Республикасы азаматтарының паспорттарына шекараны кесіп өткені туралы белгі қойылмайды.
3-бап
Осы Хаттама Келісімнің 11-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді.
Осы Хаттама келісім қолданысы тоқтатылғанға дейін қолданылады.
2017 жылғы 11 наурыздағы Ташкент қаласында және 2017 жылғы 14 наурыздағы Астана қаласында әрқайсысы қазақ, өзбек және орыс тілдерінде екі төлнұсқа данада жасалды әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінді басшылыққа алады.
Қазақстан Республикасының Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін Үкіметі үшін
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұдан әрі Хаттаманың өзбек тіліндегі мәтіні берілген.

Статья 2
При следовании безостановочным транзитом от пункта пропуска "Сырдарья" до пункта пропуска "Целинный" и от пункта пропуска "Целинный" до пункта пропуска "Сырдарья" всем гражданам Республики Узбекистан, включительно владельцам паспортов гражданина Республики Узбекистан, владельцам дипломатических паспортов, сотрудникам межправительственной фельдъегерской связи, правоохранительных органов, членам официальных делегаций, сотрудникам дипломатических представительств и членам их семей, детям до 16 лет, Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан выдаются миграционные карточки, где указывается цель поездки "транзит" и проставляется отметка о въезде в Республику Казахстан; При этом отметка о пересечении границы в паспортах граждан Республики Узбекистан не проставляется.
Статья 3
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статьей 11 Соглашения.
Настоящий Протокол действует до прекращения действия Соглашения.
Совершено в городе Ташкент 11 марта 2017 года и в городе Астана 14 марта 2017 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, узбекском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Протокола, Стороны будут руководствоваться текстом на русском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Республики Узбекистан
Примечание РЦПИ!
Далее прилагается текст Протокола на узбекском языке.