Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне шағын кәсіпкерлікті қолдау мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 29 қараша N 489-I
Қазақстан Республикасының мына заң актілеріне толықтырулар енгізілсін:
1. "Мемлекеттік баж туралы" Z960065_ 1996 жылғы 31 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 23-24, 420-құжат; 1998 ж., N 23, 417-құжат):
9-бап мынадай мазмұндағы ч-1) тармақшамен толықтырылсын:
"ч-1) кәсіпкерлердің құқықтарын қорғау жөніндегі қауымдастық - шағын кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін көздеп, мемлекеттік басқару органдары лауазымды адамдарының іс-әрекеттеріне шағым жасау мәселелері жөнінде талаптар қойған жағдайда;".
2. "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі Z970163_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 17-18, 216-құжат; 1998 ж., N 23, 415-құжат):
мынадай мазмұндағы 25-2-баппен толықтырылсын:
"25-2-бап. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру
кезінде шағын кәсіпкерлік субъектілерін
қолдау
1. Тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) жекелеген түрлерін мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстарды ұйымдастыру кезінде конкурсты ұйымдастырушы шағын кәсіпкерлік субъектілерінен сатып алуды ұйымдастыру үшін мұндай сатып алудың жалпы көлемінің 10 процентіне дейін резерв жасауды көздеуге міндетті.
2. Шағын кәсіпкерлікті қолдауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган шағын кәсіпкерлік субъектілерінен сатып алу жүзеге асырылуға тиіс тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) түрлерінің номенклатурасы мен көлемі бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын ұсыныстар енгізіп отырады.
3. Тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) жекелеген түрлерін
мемлекеттік сатып алу бойынша ашық (жабық) конкурс ұйымдастыру кезінде
шағын кәсіпкерлік субъектілерінен конкурстық өтінімдер түспеген жағдайда
ұйымдастырушы сатып алуды заңдарда көзделген тәртіппен жалпы негізде
жүзеге асыруға құқылы.".
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам поддержки малого предпринимательства
Закон Республики Казахстан от 29 ноября 1999 года № 489-I
Внести дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. Z960065_ "О государственной пошлине" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 23-24, ст. 420; 1998 г., № 23, ст. 417):
статью 9 дополнить подпунктом ч-1) следующего содержания:
"ч-1) ассоциации по защите прав предпринимателей - при подаче исков в интересах субъектов малого предпринимательства по вопросам обжалования действий должностных лиц органов государственного управления;".
2. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. Z970163_ "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 17-18, ст. 216; 1998 г., № 23, ст. 415):
дополнить статьей 25-2 следующего содержания:
"Статья 25-2. Поддержка субъектов малого предпринимательства при
осуществлении государственных закупок
1. При организации конкурсов по государственным закупкам отдельных видов товаров (работ, услуг) организатор конкурса обязан предусмотреть резервирование до 10 процентов от общего объема таких закупок для организации закупок у субъектов малого предпринимательства.
2. Уполномоченный государственный орган, осуществляющий поддержку малого предпринимательства, ежегодно вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по номенклатуре видов товаров (работ, услуг) и их объему, закупки которых должны осуществляться у субъектов малого предпринимательства.
3. В случае непоступления конкурсных заявок от субъектов малого предпринимательства при организации открытого (закрытого) конкурса по государственным закупкам отдельных видов товаров (работ, услуг) организатор вправе осуществить закупки на общих основаниях в порядке, предусмотренном законодательством.".
Президент
Республики Казахстан