Об утверждении отчета об исполнении бюджета города Астаны за 2012 год
Решение маслихата города Астаны от 30 мая 2013 года № 139/16-V
Рассмотрев, отчет об исполнении бюджета города Астаны за 2012 год, представленный акиматом города Астаны, маслихат города Астаны отмечает, что бюджет города Астаны, утвержденный 7 декабря 2011 года № 518/75-IV «О бюджете города Астаны на 2012-2014 годы» с учетом изменений, внесенных решениями маслихата города Астаны от 28 марта 2012 года № 8/2-V, от 31 августа 2012 года № 61/8-V, от 21 ноября 2012 года № 81/10-V, от 12 декабря 2012 года № 106/12-V, исполнен по доходам на 103 процента (план 315 549 778,1 тыс. тенге, поступило 325 036 262,9 тыс. тенге), по затратам - 98,7 процента, (план 305 147 682,0 тыс. тенге, исполнено 301 263 543,9 тыс. тенге) от соответствующих утвержденных показателей.
Чистое бюджетное кредитование составило (-1 563 935,7 тыс. тенге), в том числе погашение бюджетных кредитов 1 563 935,7 тыс. тенге (100,0 %).
Сальдо по операциям с финансовыми активами составило 22 395 537,4 тыс. тенге, в том числе приобретение финансовых активов было осуществлено на сумму 22 395 537,4 тыс. тенге (100 %).
Профицит бюджета составил 2 941 117,3 тыс. тенге.
В течение финансового года произведено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 7 054 311,9 тыс. тенге.
Остатки бюджетных средств на конец года составили 13 370 624,5 тыс. тенге.
Наряду с положительной динамикой исполнения бюджета по расходам, сессия маслихата отмечает, что администраторами местных бюджетных программ не на должном уровне проводится работа по своевременному и полному освоению бюджетных средств, в том числе по реализации инвестиционных проектов.
Общая сумма неосвоенных средств в целом по бюджету за 2012 год составила 3 884 140,0 тыс. тенге, в том числе за счет трансфертов и кредитов из республиканского бюджета - 3 086 925,5 тыс. тенге.
Из общей суммы неиспользованных средств 92,9 % или 3 610 266,6 тыс. тенге приходятся на управления, реализующие инвестиционные проекты: Управление строительства, Управление энергетики и коммунального хозяйства, Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить отчет о кассовом исполнении бюджета города Астаны за 2012 год по доходам в сумме 325 036 262,9 тыс. тенге, затратам в сумме 301 263 543,9 тыс. тенге, чистому бюджетному кредитованию - (-1 563 935,7) тыс. тенге, сальдо по операциям с финансовыми активами - 22 395 537,4 тыс. тенге, профицитом бюджета - 2 941 117,3 тыс. тенге (прилагается) (в РЦПИ не поступал).

Астана қаласының 2012 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есебін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 30 мамырдағы № 139/16-V шешімі
Астана қаласының 2012 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есепті қарастырып, Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 518/75-ІV «Астана қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімімен бекітілген Астана қаласының бюджеті Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 28 наурыздағы № 8/2-V, 2012 жылғы 31 тамыздағы № 61/8-V, 2012 жылғы 21 қарашадағы № 81/10-V, 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 106/12-V шешімдерімен енгізілген өзгерістерді ескере отырып, бекітілген тиісті көрсеткіштерден кіріс бойынша 103 пайызға (жоспар 315 549 778,1 мың теңге, 325 036 262,9 мың теңге келіп түсті), шығындар бойынша - 98,7 пайызға (жоспар 305 147 682,0 мың теңге, атқарылғаны 301 263 543,9 мың теңге) орындалды.
Таза бюджеттік кредиттеу (-1 563 935,7 мың теңгені) құрады, оның ішінде бюджеттік кредиттерді өтеу 1 563 935,7 мың теңгені (100,0 %) құрады.
Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 22 395 537,4 мың теңгені құрады, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу 22 395 537,4 мың теңге сомасында жүзеге асырылды (100 %).
Бюджеттің профициті 2 941 117,3 мың теңгені құрады.
Қаржы жылы ішінде жергілікті атқарушы органның 7 054 311,9 мың теңге сомасында қарызын өтеу жүргізілді.
Жылдың соңына бюджеттік қаражаттың қалдығы 13 370 624,5 мың теңгені құрады.
Мәслихат сессиясы шығыстар бойынша бюджеттің атқарылуының оң серпінімен қатар, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджет қаражатын уақытылы және толық пайдалану, оның ішінде инвестициялық жобалардың іске асырылуы бойынша жұмысты тиісті деңгейде өткізбейтінін атап өтті.
2012 жылғы бюджет бойынша жалпы игерілмеген қаражаттың жалпы сомасы 3 884 140,0 мың теңгені, оның ішінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер мен кредиттердің есебінен 3 086 925,5 мың теңгені құрады.
Пайдаланылмаған қаражаттың жалпы сомасынан 92,9 % немесе 3 610 266,6 мың теңге инвестициялық жобаларды іске асыратын басқармаларға: Құрылыс басқармасына, Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасына, Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасына келеді.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2012 жылғы бюджетінің кассалық атқарылуы туралы есеп кірістер бойынша 325 036 262,9 мың теңге, шығындар бойынша 301 263 543,9 мың теңге сомасында, таза бюджеттік несиелеу бойынша орындалуы (-1 563 935,7) мың теңге, қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдоның орындалуы 22 395 537,4 мың теңге, бюджет профициттері бойынша 2 941 117,3 мың теңге болып бекітілсін (қоса беріледі).

2. Рекомендовать администраторам бюджетных программ принять необходимые меры по качественной и эффективной реализации бюджетных программ с достижением целей, предусмотренных в стратегических планах, обеспечив при этом соблюдение бюджетного законодательства и законодательства о государственных закупках.
3. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Астаны по перечню согласно приложению 2 к настоящему решению.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    В. Досаев
Секретарь
маслихата города Астаны                    С. Есилов
Приложение 2
к решению маслихата города Астаны
от 30 мая 2013 года № 139/16-V
Перечень некоторых решений
маслихата города Астаны, утративших силу
1. Решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 518/75-IV «О бюджете города Астаны на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2011 года № 708, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 7 января 2012 года № 2, «Вечерняя Астана» от 7 января 2012 года № 2).
2. Решение маслихата города Астаны от 28 марта 2012 года № 8/2-V «О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 518/75-IV «О бюджете города Астаны на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 апреля 2012 года № 721, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 21 апреля 2012 года № 44, «Вечерняя Астана» от 21 апреля 2012 года № 47).
3. Решение маслихата города Астаны от 31 августа 2012 года № 61/8-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 518/75-IV «О бюджете города Астаны на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 сентября 2012 года № 745, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 2 октября 2012 года № 111, «Вечерняя Астана» от 2 октября 2012 года № 117).
4. Решение маслихата города Астаны от 21 ноября 2012 года № 81/10-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 518/75-IV «О бюджете города Астаны на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 декабря 2012 года № 753, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 13 декабря 2012 года № 142, «Вечерняя Астана» от 13 декабря 2012 года № 148).

2. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне стратегиялық жоспарларда көзделген мақсатқа қол жеткізумен, сонымен қатар бюджет заңнамасының және мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз ете отырып, бюджеттік бағдарламалардың сапалы және тиімді орындалуы бойынша қажетті шараларды қабылдау ұсынылсын.
3. Осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес тізім бойынша Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                               В.Досаев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                               С. Есілов
Астана қаласы
мәслихатының 2013 жылғы
30 мамырындағы
№ 139/16-V шешіміне
№ 2 қосымша
Астана қаласы мәслихатының күшін жойған кейбір шешімдерінің
тізбесі
1. Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 518/75-IV «Астана қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 708 болып тіркелген, 2012 жылғы 7 қаңтардағы № 2 «Астана ақшамы», 2012 жылғы 7 қаңтардағы № 2 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
2. Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 28 наурыздағы № 8/2-V «Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 518/75-ІV «Астана қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 18 сәуірде № 721 болып тіркелген, 2012 жылғы 21 сәуірдегі № 44 «Астана ақшамы», 2012 жылғы 21 сәуірдегі № 47 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
3. Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 61/8-V «Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 518/75-IV «Астана қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 26 қыркүйекте № 745 болып тіркелген, 2012 жылғы 2 қазандағы № 111 «Астана ақшамы», 2012 жылғы 2 қазандағы № 117 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
4.  Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 21 қарашадағы № 81/10-V «Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 518/75-ІV «Астана қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 10 желтоқсанда № 753 болып тіркелген, 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 142 «Астана ақшамы», 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 148 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).

5. Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2012 года № 106/12-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 518/75-IV «О бюджете города Астаны на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 января 2012 года № 760, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 12 января 2013 года № 4, «Вечерняя Астана» от 12 января 2013 года № 5).

5. Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 106/12-V «Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 518/75-IV «Астана қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 760 болып тіркелген, 2013 жылғы 12 қаңтардағы № 4 «Астана ақшамы», 2013 жылғы 12 қаңтардағы № 5 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).