О внесении дополнений и изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 1114 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 227. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 01.10.2024 № 821.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 01.10.2024 № 821.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 1114 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан" внести следующие дополнения и изменение:
в Квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата, утвержденных указанным приказом;
строку "Образование" раздела "Эксперт Управления информатизации и защиты информационных ресурсов Категория С-5 (2 единица), № 14-0-4, № 14-0-5" дополнить словами "либо финансы";
дополнить новым разделом, согласно приложению к настоящему приказу;
в Квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата по всему тексту строку "Практический опыт" изложить в следующей редакции:
"Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 декабря 2014 года № 58, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10080. Умение работать на компьютере.".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение
к приказу Министера юстиции
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 г. № 227
Квалификационные требования к административным
государственным должностям корпуса "Б" Управления организации экспертной деятельности (на правах самостоятельного управления)
Министерства юстиции Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
Руководитель Управления организации экспертной деятельности

"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 1114 бұйрығына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 227 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 821 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 01.10.2024 № 821 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы 2014 жылғы 28 қазандағы № 1114 бұйрығына мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары:
"Ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау басқармасының сарапшысы С-5 санаты (2 бірлік), № 14-0-4, № 14-0-5" деген бөлімде "Білімі" деген жол "немесе қаржы" деген жолмен толықтырылсын;
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа бөліммен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарының бүкіл мәтіні бойынша "Жұмыс тәжірибесі" деген жол мына редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 58 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 қаңтарда № 10080 тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.".
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 227 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Сараптама қызметін ұйымдастыру басқармасы (дербес басқарма
құқығында) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына
қойылатын біліктілік талаптары
_______________________________________________________________
Сараптама қызметін ұйымдастыру басқармасының басшысы

Категория С-3 (1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области юриспруденции либо медицины, либо экономики
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Уголовно-процессуального и Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе", " О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках"; "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу экспертной деятельности
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 декабря 2014 года № 58, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10080.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности управления; несет персональную ответственность за освоение бюджетных средств, проведение государственных закупок по линии экспертной деятельности Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам экспертной деятельности, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам экспертной деятельности. Организация работы по повышению квалификации работников департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Управления, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Главный эксперт управления организации экспертной деятельности

С-3 санаты (1 бірлік)
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Заң немесе экономика немесе медицина саласындағы жоғарғы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясы, Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңдарын, "Қазақстан Республикасы Президенті туралы""Қазақстан Республикасының парламенті және оның мәртебесі туралы""Қазақстан Республикасы Үкіметі туралы",  Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлық туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғаларын өтініштерін қарау туралы""Мемлекеттік сатып алулар туралы""Әділет органдары туралы",  "Қазақстан Республикасындағы сот-сараптамалық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан – 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі
Практикалық тәжірибесі
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 58 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 қаңтарда № 10080 тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру. Сараптамалық қызмет саласы бойынша бюджет қаражатының игерілуіне, мемлекеттік сатып алуларды жүргізуге дербес жауапкершілік жүргізу. Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сараптамалық қызмет мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, сараптамалық қызмет мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.
Сараптама қызметін ұйымдастыру басқармасының бас сарапшысы

Категория С-4 (1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области юриспруденции либо медицины либо экономики
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан " О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", " О Правительстве Республики Казахстан", Уголовно-процессуального и Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050"; новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу экспертной деятельности
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 декабря 2014 года № 58, зарегистрированным ш Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10080. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра, рассматривает запросы депутатов Парламента, обращения физических и юридических лиц. Принимает меру по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции РК. Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления.
Проводит анализы и обобщения по вопросам экспертной деятельности, правового обеспечения, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам экспертной деятельности.
Эксперт управления организации экспертной деятельности
Категория С-5 (2 единицы)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области юриспруденции либо медицины, либо экономики
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", " О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", " О Правительстве Республики Казахстан", Уголовно-процессуального и Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050"; новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу экспертной деятельности
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 декабря 2014 года № 58, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10080, Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполненяет поручения Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителе Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления

С-4 санаты (1 бірлік)
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Заң немесе экономика немесе медицина саласындағы жоғарғы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясы, Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңдарын, "Қазақстан Республикасы Президенті туралы""Қазақстан Республикасының парламенті және оның мәртебесі туралы""Қазақстан Республикасы Үкіметі туралы", Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлық туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғаларын өтініштерін қарау туралы""Мемлекеттік сатып алулар туралы""Әділет органдары туралы""Қазақстан Республикасындағы сот-сараптамалық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан – 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Практикалық тәжірибесі
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 58 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 қаңтарда № 10080 тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тапсырмаларын орындайды. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады; және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару. Премьер-Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сараптамалық қызмет мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу.
Сараптама қызметін ұйымдастыру басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (2 бірлік)
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Заң немесе экономика немесе медицина саласындағы жоғарғы білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясы, Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңдарын, "Қазақстан Республикасы Президенті туралы""Қазақстан Республикасының парламенті және оның мәртебесі туралы""Қазақстан Республикасы Үкіметі туралы", Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлық туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғаларын өтініштерін қарау туралы""Мемлекеттік сатып алулар туралы""Әділет органдары туралы""Қазақстан Республикасындағы сот-сараптамалық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан – 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Практикалық тәжірибесі
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 58 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 қаңтарда № 10080 тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құзыретіне қатысты тапсырмаларын орындайды. Үкімет отырыстарына, Министрдің қатысуымен өткізілетін жиналыстарға қарастырылатын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды әзірлеу Премьер-Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Министрліктің, Басқарманың басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.