О поpядке введения в действие Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении военнослужащих, лиц начальствующего и pядового состава оpганов внутpенних дел и их семей"
Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 21 янваpя 1993 года. Утратило силу - Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. N 137-1 ~Z970137
Верховный Совет Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести в действие Закон Республики Казахстан Z931100_ "О пенсионном обеспечении военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и их семей" <*> с 1 февраля 1993 года с перерасчетом по нормам этого закона ранее назначенных пенсий из уровня денежного довольствия, учитываемого при исчислении пенсий, которое установлено по состоянию на 1 февраля 1993 г. для соответствующих категорий военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава находящихся на службе. При этом если ранее назначенная пенсия выплачивается в большом размере, чем установлено вводимым в действие Законом с учетом настоящего постановления, выплата пенсий сохраняется в прежнем размере до возникновения у пенсионера права на ее повышение.
Сноска. В дальнейшем изложении - Закон.
2. Правительству Республики Казахстан: принять необходимые нормативные акты о порядке применения Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и их семей". Определить порядок перерасчета с 1 февраля 1993 г. ранее назначенных пенсий военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и членам их семей и осуществить меры, обеспечивающие своевременное выполнение работы по перерасчету, назначению и выплате пенсий в соответствии с Законом.
3. Правительству, министерствам и ведомствам Республики Казахстан привести в соответствие с Законом ранее изданные акты по вопросам пенсионного обеспечения военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и членов их семей.
4. Поручить Правительству Республики Казахстан внести на рассмотрение очередной сессии Верховного Совета Республики Казахстан проекты законов о внесении изменений в ранее принятые законодательные акты в части касающейся пенсионного обеспечения военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава и их семей, Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Республики Казахстан.

"Әскери қызметшiлердi, iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасыларын зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы 1993 жылғы 21 қаңтардағы N 1911-ХII. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы № 137 Заңымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР 20.06.1997 № 137 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз) Заңымен.
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "Әскери қызметшiлердi, iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасыларын зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы* Z931100_ 1993 жылдың 1 ақпанынан күшiне енгiзiлiп, бұрын белгiленген зейнетақылар 1993 жылдың 1 ақпанындағы жағдай бойынша зейнетақы есептеу кезiнде еске алынатын тиiстi категориядағы қызмет атқарып жүрген әскери қызметшiлерге, басшы және қатардағы құрамының адамдарына белгiленген ақшалай ризық деңгейiне сүйенiп, осы Заңның нормалары бойынша қайта есептелетiн болсын. Соның өзiнде егер бұрын тағайындалған зейнетақы осы Қаулы ескерiлiп күшiне енгiзiлетiн Заңда белгiленгеннен көп мөлшерде төленетiн болса, зейнетақы төлеу зейнеткерде оны өсiру құқы пайда болғанға дейiн бұрынғы мөлшерде сақталады.
*. Ескерту. Бұдан былайғы баяндауда - Заң
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi: "Әскери қызметшiлердi, iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасыларын зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолдану тәртiбi туралы қажеттi нормативтiк актiлер қабылдасын. Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасы мүшелерiне бұрын тағайындалған зейнетақыларды 1993 жылдың 1 ақпанынан бастап қайта есептеу тәртiбiн анықтасын және осы Заңға сәйкес зейнетақыларды қайта есептеу, тағайындау және төлеу жөнiндегi жұмыстардың уақтылы орындалуын қамтамасыз ететiн шараларды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi, министрлiктерi мен ведомстволары әскери қызметшiлердi, iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасы мүшелерiн зейнетақымен қамсыздандыру мәселелерi жөнiнде бұрын шығарылған актiлердi Заңға сәйкестендiретiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметiне бұрын қабылданған заң актiлерiнiң Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Iшкi әскерлерiнiң әскери қызметшiлерiн, басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасыларын зейнетақымен қамсыздандыруға қатысты бөлiгiне өзгерiстер енгiзу туралы заңдардың жобасын Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi кезектi сессиясының қарауына енгiзу тапсырылсын.

5. До введения в действие Закона "О пенсионном обеспечении
военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава органов
внутренних дел и их семей" сохранить существующий порядок пенсионного
обеспечения военнослужащих Вооруженных Сил, Комитета национальной
безопасности, других военных формирований образованных решением высших
органов государственной власти и управления, лиц начальствующего и
рядового состава органов внутренних дел Республики Казахстан.
Председатель
Верховного Совета Республики
Казахстан

5. "Әскери қызметшiлердi, iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары мен олардың отбасы мүшелерiн зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заң күшiне енгiзiлгенге дейiн Қарулы Күштердiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, жоғары өкiмет пен басқару органдарының шешiмiмен құрылған басқа да әскери жасақтардың әскери қызметшiлерiн, Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарын зейнетақымен қамсыздандырудың қолданылып жүрген тәртiбi сақталсын.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Кеңесiнiң Төрағасы