Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи согласно приложениям 746, 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756, 757, 758, 759, 760.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 746
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты"
на 2003 год
1. Стоимость: 82 914 тысяч тенге (восемьдесят два миллиона девятьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 18 мая 1999 года "О связи"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций и задач.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1429 қаулысы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
746 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 82 914 мың теңге (сексен екi миллион тоғыз жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңның "Байланыс туралы"; Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 18 мамырдағы N 382-I Заңның ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен қаржыланатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнiң еңбегiн бiрыңғай төлеу жүйесi туралы"; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Штат санының лимитiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 ; "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 шiлдедегi N 724 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жүктелген функциялар мен мәселелердi максималды тиiмдi орындау үшiн Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппаратының және оның аумақтық органдарының қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппаратын және оның аумақтық органдарын қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 001 Админист- В те- Агентст-
ративные чение во Рес-
затраты года публики
001 Аппарат Содержание центрального Казах-
централь- аппарата Агентства Рес- стан по
ного ор- публики Казахстан по ин- информа-
гана форматизации и связи тизации
согласно утвержденному и связи
лимиту штатной числен-
ности в количестве 66
единиц.
002 Аппараты Содержание территориаль-
террито- ных органов Агентства
риальных Республики Казахстан по
органов информатизации и связи
согласно утвержденному
лимиту штатной числен-
ности в количестве 113
единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи функций и задач.
Приложение 747
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 290 тысяч тенге (двести девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений, навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 001 001 Орталық Штат санының Жыл Қазақстан
органның бекiтiлген лимитiне бойы Республикасы.
аппараты. сәйкес Қазақстан ның Ақпарат.
ның әкім. Республикасының тандыру және
шiлiк Ақпараттандыру және байланыс
шығындары. байланыс жөнiндегi жөніндегі
агенттiгiнiң агенттігі
орталық аппаратының
қаржыландыру - 66
бiрлiк.
002 Штат санының
бекiтiлген лимитiне
сәйкес Қазақстан
Республикасының
Ақпараттандыру және
байланыс жөнiндегi
агенттiгiнiң аумақ.
тық органдарын
қаржыландыру - 113
бiрлiк.
___________________________________________________________________
7. Бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функциялар мен мәселелердi сапалы және уақытылы орындауы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
747 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
010 "Кадрлардың бiліктiлiгiн көтеру және қайта дайындау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 290 мың теңге (екi жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңның 3 бабы ; "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 шiлдедегi N 724 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: өз лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiпқойлық шеберлігін жетілдіру үшін кәсіпқойлық қызмет саласында қойылатын біліктілік талаптардың білім беретін бағдарламаларды теориялық және қолданылатын бiлiмдi жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiпқойлық бiлiктiлiгiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________

1 010 Повышение В те- Агент-
квалифика- чение ство
ции и года Респуб-
перепод- лики
готовка Казах-
кадров стан по
информа-
тизации
и связи
005 Повышение Приобретение услуг по
квалифи- повышению квалификации
кации го- государственных служащих
сударст- согласно утвержденному
венных плану повышения квали-
служащих фикации, в том числе
обучение государствен-
ному языку. Среднегодо-
вое количество госу-
дарственных служащих,
проходящих курсы повы-
шения квалификации - 66.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства, государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 748
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Прикладные научные исследования
в области связи и телекоммуникаций"
на 2003 год
1. Стоимость: 33 000 тысяч тенге (тридцать три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение прикладных научных исследований в области связи и телекоммуникаций.
5. Задачи бюджетной программы: проведение научных исследований, в части построения сетей телекоммуникаций, расчета тарифов, технической эксплуатации, норм, параметров на участке сетей, для использования предприятиями связи; создание информационной инфраструктуры государственного управления сферой энергетики и минеральных ресурсов; внедрение данных достижений в практическую деятельность.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 010 Кадрлардың Бiлiктiлiктi көтеру Жыл Қазақстан
бiлiктiлi. бекiтiлген жоспа. бойы Республикасы.
гiн көтеру рына сәйкес ның Ақпарат.
және қайта мемлекеттiк қызмет. тандыру және
дайындау керлердiң бiлiктi. байланыс
лiгiн көтеретiн жөнiндегi
қызметтердi сатып агенттiгi
алу, оның iшiнде
мемлекеттiк тiлдi
оқыту. Бiлiктiлiктi
көтеру курстарын
өткiзетiн мемлекет.
тiк қызметкерлердiң
орта жылдық саны -
66 адам.
___________________________________________________________________
7. Бағдарламаның орындалуынан күтiлетін нәтижелер: қазiргi экономикалық шарттарға және мемлекеттiң ресурстарының мүмкiншiлiгiне сәйкес, кәсiпқойлық мемлекеттiк қызмет талаптарына жауап беретiн, мемлекеттiк қызметкерлердi сапалы оқытудың тұрақты жүйесiн қалыптастырып және дамыту жолымен мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiпқойлық дәрежесiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
748 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
030 "Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 33 000 мың теңге (отыз үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Республикалық бюджет қаражаттары есебінен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145 Қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: байланыс және телекоммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: телекоммуникация жүйелерiн құраcтыру, тарифтерді есептеу, техникалық пайдалану, нормалау, жүйе бойындағы көлемдер, байланыс мекемелердiң пайдалануына, энергетика және минералды ресурстар саласындағы ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру мен дамытудағы мемлекеттiк басқару, осы жетiстiктердi қолданыстағы қызметке енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 030 Прикладные Проведение прикладных В те- Агентст-
научные научных исследований в чение во Рес-
исследова- области связи и телеком- года публики
ния в об- муникаций, энергетики и Казах-
ласти минеральных ресурсов по стан по
связи и 7-ми направлениям. информа-
телекомму- Выполнение основных за- тизации
никаций даний и направлений и связи
научно-технической прог-
раммы "Формирование и
развитие информационной
инфраструктуры государ-
ственного управления
сферой энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты бюджетной программы: обеспечение отрасли связи и телекоммуникаций и энергетики и минеральных ресурсов нормативно-технической документацией; научная разработка и внедрение прогрессивных новых технологий; гармонизация нормативной документации с действующими международными стандартами. Качество выполненных работ определяется заключением Научно-экспертного совета Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи.
Приложение 749
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Создание системы мониторинга радиочастотного спектра
и радиоэлектронных средств" на 2003 год
1. Стоимость: 254 809 тысяч тенге (двести пятьдесят четыре миллиона восемьсот девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 18 мая 1999 года "О связи"; пункты 5 и 25 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 114 "Об утверждении Программы создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан".

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 030 Ақпарат. Байланыс және Жыл Қазақстан
тандыру телекоммуникация, бойы Республикасы.
және энергетика және ның Ақпарат.
байланыс минералды ресурстар тандыру және
саласын. саласындағы 7 бағыт байланыс
дағы бойынша қолданбалы жөніндегі
қолдан. ғылыми зерттеулер агенттігі
балы жүргiзу. "Қазақстан
ғылыми Республикасының
зерттеу. энергетика және
лер минералды ресурстар
саласын мемлекеттiк
басқаруының
ақпараттық
инфрақұрылымын
қалыптастыру және
дамыту" ғылыми-тех.
никалық бағдарла.
масының негiзгi
тапсырмалары мен
бағыттарын орындау.
___________________________________________________________________
. Бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: энергетика және минералды ресурстар саласын нормативтiк-техникалық құжаттармен қамтамасыз ету, жаңа технологияларды ғылыми әзiрлеу және енгiзу, қолданылып жүрген халықаралық стандарттармен нормативтiк құжаттардың үйлесiмдiгiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
749 қосымша
Ескерту. 749-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.29. N 150ю қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
031 "Радиожиілiк спектрi мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 254 809 мың теңге (екi жүз елу төрт миллион сегiз жүз тоғыз) мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 18 мамырдағы N 382-I Заңның 5 бабы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылдың 17 сәуiрiндегi Заңның 9-бабының 5; 25 тармақтары; "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тiркеудiң, жобалаудың, салудың (орнатудың), пайдаланудың және шетелден әкелудің ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 22 шiлдедегi N 724 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығарушы құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 қаңтардағы N 114 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы технического радиоконтроля в Республике Казахстан, которая позволит:
обеспечить полноценное регулирование использования радиочастотного спектра, отследить работающие радиоэлектронные средства, обнаружить источники радиопомех, проверить соответствие заявляемых параметров радиоэлектронных средств реальным;
увеличить поступления в государственный бюджет за использование радиочастотного спектра, вследствие выявления максимального количества незаконно работающих радиоэлектронных средств;
создать базу данных для оперативного обмена информации между различными уровнями управления;
автоматизировать процесс пеленга источника радиопомехи;
принимать эффективные меры по защите государственных информационных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: закуп необходимого радиоконтрольного оборудования для территориальных органов Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи, создание и оснащение стационарных пунктов и передвижных станций технического радиоконтроля, создание базы данных и цифровой карты.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 031 Создание Приобретение: В те- Агентст-
системы подвижной станции техни- чение во Рес-
мониторин- ческого радиоконтроля - 2 года публики
га радио- шт.; Казах-
частотного оборудования для стацио- стан по
спектра нарного радиоконтрольного информа-
и радио- пункта - 1 комп.; тизации
электрон- цифровой карты - 1 шт.; и связи
ных анализаторов спектра -
средств 3 шт.; малошумящих
усилителей - 2 шт.;
комплектов антенн - 3 шт.;
комплектов ответвителей
- 3 шт.
Создание:
республиканской базы
данных - 1 шт.;
региональных баз данных
- 18 шт.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 150ю .
7. Ожидаемые результаты выполнения программы:
Количественные показатели:
1 подвижная станция технического радиоконтроля (ПСТРК), в том числе: специализированный переоборудованный автомобиль; мобильный пеленгатор; пост технического анализа; персональный компьютер; антенно-фидерное устройство;
1 комплект оборудования для стационарного радиоконтрольного пункта (СРКП), в том числе:
стационарный пеленгатор; пост технического анализа; персональный компьютер; антенно-фидерное устройство: мачтовые сооружения; анализатор спектра;
цифровая карта - 1 шт.;
анализаторы спектра - 3 шт.;
малошумящие усилители - 2 шт.;
комплекты антенн - 3 шт.;
комплекты ответвителей - 3 шт.
Создание:
республиканской базы данных - 1 шт;
региональных баз данных - 18 шт.
Качественные показатели: снижение угрозы безопасности государства; выявление незаконно действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств; повышение результативности работ по жалобам пользователей радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на помехи и электромагнитную совместимость. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 150ю .
Приложение 750
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра
и радиоэлектронных средств" на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында техникалық радиобақылау жүйесiн құру:
радиожиiлiк спектрiн пайдалануды толыққанды реттеудi қамтамасыз етуге, жұмыс iстейтiн радиоэлектрондық құралдарды қадағалауға, радиобөгет көздерiн табуға, радиоэлектрондық құралдардың жарияланған параметрлерiнiң нақтыға сәйкестiгiн тексеруге;
заңсыз жұмыс iстейтiн радиоэлектрондық құралдардың едәуiр санын табу нәтижесiнде радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн мемлекеттiк бюджетке түсiмдi ұлғайтуға;
басқарудың түрлi деңгейлерi арасында ақпаратпен жедел алмасу үшiн деректер қорын құруға;
радиобөгеуiл көздерiн торуылдау процесiн автоматтандыруға;
мемлекеттiк ақпараттық ресурстарды қорғау жөнiнде тиiмдi iс-шаралар қабылдауға мүмкiндiк бередi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдары үшiн қажеттi радиобақылау жабдықтарын сатып алу, техникалық радиобақылаудың тұрақты пункттерi мен жылжымалы станцияларын құру және жабдықтау, дерекқорлар мен сандық картаны жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 031 Радиожиi. Сатып алу: Жыл Қазақстан
лiк Жылжымалы техника. бойы Республикасы.
спектрi лық радиобақылау ның Ақпарат.
мен радио. станциялары - тандыру және
электрон. 2 дана; байланыс
дық Тұрақты радио. жөніндегі
құралдар. бақылау пункті агенттігі
дың үшiн жабдық -
монито. 1 жиынтық;
рингі сандық карта -
жүйесiн 1 дана;
құру сандық карта -
1 дана" сөздерден
кейін "спектр ана-
лизаторлары - 3
дана; шуылы аз
күшейткіштер - 2
дана; антенналар
жиынтығы - 3 дана;
тармақтағыштар
жиынтығы - 3 дана.
тұрақты радио.
бақылау пунктi
және жылжымалы
техникалық
радиобақылау
станциясын
радиоөлшегіш
жабдықпен
жабдықтау үшiн:
спектрдi талдағыш
- 3 дана;
шуылы аз күшейт.
кiш - 2 дана;
антенналар жиын.
тығы - 3 дана;
тармақтаушы
жиынтығы - 3 дана.
Құру:
республикалық
деректер қоры -
1 дана;
аумақтық деректер
қорлары - 18 дана. <*>
___________________________________________________________________
. Бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
Сандық көрсеткiштер:
1 жылжымалы техникалық радиобақылау станциясы (ЖТРБС), оның iшiнде:
арнайы қайта жабдықталған мәшине; жылжымалы торуылдауыш; техникалық талдау посты; дербес компьютер; антенна-фидерлiк құрылғы;
Тұрақты радиобақылау пунктi (ТРБП) үшiн 1 жабдық жиынтығы, оның ішiнде:
Тұрақты торуылдауыш; техникалық талдау посты; дербес компьютер; антенна-фидерлiк құрылғы мачталық құрылыстар; спектрді талдағыш;
1 дана сандық карта.
спектр анализаторлары - дана;
шуылы аз күшейткіштер - 2 дана;
антенналар жиынтығы - 3 дана;
тармақтағыштар жиынтығы 3 дана. <*>
Жылжымалы техникалық радиобақылау станциясы мен тұрақты радиобақылау пунктін жабдықтау үшiн радиоөлшегіш жабдық: 1) спектр талдағыш - 3 дана; 2) шуылы аз күшейткiш - 2 дана; 3) антенналар жиынтығы - 3 дана; 4) тармақтаушы жиынтығы - 3 дана.
Құру:
республикалық деректер қоры - 1 дана;
аумақтық деректер қорлары - 18 дана.
Сандық көрсеткiштерi: мемлекеттік қауiпсіздiгі қауiптілiгінiң азаюы; заңсыз жұмыс iстейтін радиожиiлік спектрін және радиоэлектронды құралдарды пайдаланушыларды табу; радиожиiлік спектрін және радиоэлектронды құралдарды пайдаланушылардың бөгеулер және электронды сыйысымдылық бойынша берген арыздарымен жұмыстың тиімділiгiнiң көтерiлуi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
750 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
032 "Радиожиiлiк спектрi мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 12 824 тысячи тенге (двенадцать миллионов восемьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойной деятельности системы мониторинга радиочастотного спектра.
5. Задачи бюджетной программы: аттестация радиоконтрольного и радиоизмерительного оборудования.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 032 Сопровож- Аттестация радиоконтроль- В те- Агентст-
дение сис- ного и радиоизмеритель- чение во Рес-
темы мони- ного оборудования - 100 года публики
торинга ед. Казах-
радиочас- стан по
тотного информа-
спектра и тизации
радиоэлек- и связи
тронных
средств
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: аттестация радиоконтрольного и радиоизмерительного оборудования - 100 ед; содержание оборудования в технически исправном состоянии, отвечающем требованиям метрологии и стандартизации.
Приложение 751
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров"
на 2003 год
1. Стоимость: 940 тысяч тенге (девятьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1996 года N 443 "Об утверждении Положения о порядке лицензирования предпринимательской деятельности в сфере почтовой связи и телекоммуникаций, использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан".

1. Құны: 12 824 мың теңге (он екi миллион сегiз жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: радиожиiлiк спектрi мониторингi жүйесi қызметiнiң үзiлiссiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: радиобақылау және радиоөлшегiш жабдықтарын аттестациялау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 032 Радиожиi. радиобақылау және Жыл Қазақстан
лiк радиоөлшегiш бойы Республикасы.
спектрi жабдықтарын ның Ақпарат.
мен аттестациялау - 100 тандыру және
радиоэлек. дана. байланыс
трондық жөніндегі
құралдар. агенттігі
дың
монито.
рингi
жүйесiн
қамтама.
сыз eту
___________________________________________________________________
7. Бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: радиобақылау және радиоөлшегiш жабдықтарын аттестациялау - 100 дана; жабдықтарды метрология және стандартизация талаптарына жауап беретіндей техникалық ақаусыз күйде ұстау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
751 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
079 "Лицензиардың функцияларын орындау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 940 мың теңге (тоғыз жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 9 бабы; "Қазақстан Республикасындағы почталық байланыс және телекоммуникация, радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласындағы кәсiпкерлiк қызмет көрсетудi лицензиялау тәртiбiнiң Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 қарашадағы қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение выполнения функций Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи в части выдачи лицензий на право осуществления лицензируемых видов деятельности в сфере информатизации и связи.
5. Задачи бюджетной программы: выдача лицензий и иных разрешительных документов и контроль за соблюдением лицензиатами квалификационных требований к лицензируемым видам деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 079 Выполнение Приобретение услуг по В те- Агентст-
функций изготовлению бланков чение во Рес-
лицензиа- строгой отчетности, в том года публики
ров числе лицензий, разреше- Казах-
ний, учетных документов стан по
в количестве 900 штук. информа-
тизации
и связи
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты от реализации бюджетной программы: обеспечение условий для нормального функционирования объектов почтовой связи и телекоммуникаций.
Приложение 752
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 300
"Строительство здания серверного центра для
государственных органов в городе Астане"
на 2003 год
1. Стоимость: 215 936 тысяч тенге (двести пятнадцать миллионов девятьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттандыру және байланыс саласында лицензияланатын қызмет түрлерiн жүзеге асыру үшiн құқық беретiн лицензияларды беру бөлiгiндегi функцияларын орындауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: лицензиялар мен өзге де рұқсат құжаттарын беру және лицензияттардың лицензияланатын қызмет түрлерiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарын сақтауды бақылау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 079 Лицензи. Қатаң есептеме Жыл Қазақстан
ардың бланкiлерiн дайын. бойы Республикасы.
функция. дау жөніндегі ның Ақпарат.
ларын қызметтердi сатып тандыру және
орындау алу, оның iшiнде байланыс
есептiк және басқа жөніндегі
да құжаттарды 900 агенттігі
данада
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: почта байланысы және телекоммуникация объектiлерiнiң нормалды жұмыс iстеуi үшін жасау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
752 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
300 "Астана қаласында мемлекеттiк органдар үшiн серверлiк орталық ғимаратын салу" мемлекеттiк дерекқорын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 215 936 мың теңге (екi жүз он бес миллион тоғыз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизация серверов государственных органов, обеспечение надежности и информационной безопасности в информационно-телекоммуникационных системах государственных органов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: строительство здания серверного центра для государственных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 300 Строитель- Строительство здания, в В те- Агентст-
ство зда- соответствии с утвержден- чение во Рес-
ния сер- ной в установленном года публики
верного порядке проекто-сметной Казах-
центра для документацией. стан по
государст- информа-
венных тизации
органов в и связи
городе
Астане
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: строительство здания серверного центра в соответствии с проектно-сметной документацией.
Приложение 753
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационной инфраструктуры
государственных органов" на 2003 год
1. Стоимость: 7 811 тысяч тенге (семь миллионов восемьсот одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік органдардың серверлерiн орталықтандыру, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiндегi сенiмдiлiктi және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдар үшін серверлiк орталық ғимаратын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 300 Астана Жобалау-сметалық Жыл Қазақстан
қаласында құжаттамаға сәйкес бойы Республикасы.
мемлекет. ғимарат құрылысын ның Ақпарат.
тiк орган. салу - 1 объект. тандыру және
дар үшiн байланыс
серверлiк жөніндегі
орталық агенттігі
ғимаратын
салу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелеp: жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес серверлiк орталық ғимаратын салу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
753 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
500 "Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7 811 мың теңге (жетi миллион сегiз жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов республики.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов и обслуживание сегмента Интернета "KZ".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 500 Сопровож- 1. Сопровождение Государ- В те- Агентст-
дение ин- ственного регистра инфор- чение во Рес-
формацион- мационно-телекомуника- года публики
ной инфра- ционных ресурсов государ- Казах-
структуры ственных органов - 588 стан по
государст- (чел. дн.). информа-
венных 2. Сопровождение справоч- тизации
органов ника и сайта официальных и связи
электронных адресов госу-
дарственных органов - 80
(чел. дн.).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: объединение имеющихся современных интегрированных систем государственных органов в единую информационную среду.
Приложение 754
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 501
"Сопровождение информационных систем Агентства
Республики Казахстан по информатизации и связи"
на 2003 год
1. Стоимость: 2 286 тысяч тенге (два миллиона двести восемьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, по борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного функционирования информационных систем Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных органов.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республиканың ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстарының мемлекеттiк тiркелiмiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдардың ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстарының мемлекеттiк тiркелiмiн қамтамасыз ету және "KZ" Интернет сегментiне қызмет көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 500 Мемлекет. 1. Мемлекеттiк Жыл Қазақстан
тiк орган. органдардың бойы Республикасы.
дардың ақпараттық-теле. ның Ақпарат.
ақпараттық коммуникациялық тандыру және
инфрақұры. ресурстарының байланыс
лымын мемлекеттiк тірке. жөніндегі
қамтамасыз лiмiн қамтамасыз агенттігі
ету. ету - 588 адам/
күн.
2. Мемлекеттiк
органдардың pecми
электрондық
мекен-жайларының
анықтамалығы мен
сайтын қамтамасыз
eту.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны іске асырудан күтiлетiн нәтижелер: Сапалық көрсеткiштер Мемлекеттiк органдардың қазiргi бар интеграцияланған жүйелерiн бiрыңғай ақпараттық ортаға бiрiктiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
754 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
501 "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi aгенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған ПАСПОРТЫ
1. Құны: 37 064 мың теңге (отыз жетi миллион алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдікке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігінің және оның аумақтық органдарының ақпараттық жүйелерiнiң үзiлiссiз қызмет етуiн қамтамасыз eту.

5. Задачи бюджетной программы: системно-техническое обслуживание локально-вычислительной сети Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных органов; техническое обслуживание оргтехники; сопровождение информационно-телекоммуникационных систем Агентства и его территориальных органов, включающее в себя абонентскую и арендную плату за услуги по доступу к сетям передачи данных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Агенттiктiң және оның аумақтық органдарының локалды-есептеу желiлерiне жүйелiк-техникалық қызмет көрсету, ұйымдастыру техникаларына техникалық қызмет көрсету, министрлiктiң және оның аумақтық органдарының өзге деректер беру желiлерiне қол жеткiзу бойынша абоненттiк және жалдау ақысы кiретiн ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________

1 501 Сопровож- Проведение работ по сис- В те- Агентст-
дение ин- темно-техническому об- чение во Рес-
формацион- служиванию локально-вы- года публики
ных систем числительной сети, техни- Казах-
Агентства ческому обслуживанию орг- стан по
Республики техники Агентства Респуб- информа-
Казахстан лики Казахстан по инфор- тизации
по инфор- матизации и связи в коли- и связи
матизации честве 240 единиц.
и связи.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: организация бесперебойной, отказоустойчивой работы информационно-телекоммуникационных систем; предотвращение преждевременного износа оборудования и оргтехники Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи в количестве 240 единиц.
Приложение 755
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание государственной базы
данных "Ресурсы Казахстана" на 2003 год
1. Стоимость: 14 016 тысяч тенге (четырнадцать миллионов шестнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-
телекоммуникационных ресурсов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и ведение базы данных "Ресурсы Казахстана".
5. Задачи бюджетной программы: улучшение управления и контроля использования ресурсов Казахстана, с применением прогрессивных информационных технологий.

1 501 Қазақстан Қазақстан Жыл Қазақстан
Республи. Республикасының бойы Республикасы.
касының Ақпараттандыру және ның Ақпарат.
Ақпарат. байланыс жөнiндегi тандыру және
тандыру агенттiгiнiң байланыс
және ұйымдастыру жөніндегі
байланыс техникаларына агенттігі
жөнiндегi техникалық қызмет
агенттiгi көрсету, локалды-
ақпараттық есептеу желiлерiне
жүйелерiн жүйелiк-техникалық
қамтамасыз қызмет көрсету
ету жөнiнде 240 сандық
бiрлiкте жұмыстар
жүргiзу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің үздіксіз, бұзылмай жұмыс істеуін ұйымдастыру; Саны 240 бiрлiкте Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi жабдықтары мен ұйымдастыру iсi техникаларының мезгiлсiз тозуының алдын алу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
755 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
600 "Қазақстанның ресурстары" мемлекеттiк дерекқорын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған ПАСПОРТЫ
1. Құны: 14 016 мың теңге (он төрт миллион он алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492 ; Қазақстан Республикасы Yкіметінің "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 ; "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351 қаулылары.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қазақстанның ресурстары" дерекқорын құру және жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: прогресивтi ақпараттық технологияларды қолданумен Қазақстанның ресурстарын пайдалануды, бақылауды және басқаруды жақсарту.

1 600 Создание Проведение научно-иссле- В те- Агентст-
государст- довательских работ на чение во Рес-
венной разработку технического года публики
базы дан- задания по созданию госу- Казах-
ных "Ре- дарственной базы данных стан по
сурсы Ка- "Ресурсы Казахстана" - 1 информа-
захстана" комплект. тизации
и связи
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: отчет о научно-исследовательских работах для разработки технического задания на создание базы данных "Ресурсы Казахстана". Реализация данной программы позволит выработать единый подход для формирования требований по созданию и функционированию государственной базы данных "Ресурсы Казахстана", которая в конечном итоге позволит создать обширную информационную основу для долгосрочного прогнозирования экономического и социального развития Республики Казахстан, в результате чего ожидается увеличение поступлений в бюджет.
Приложение 756
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Создание государственной базы
данных "Юридические лица"
на 2003 год
1. Стоимость: 4 994 тысячи тенге (четыре миллиона девятьсот девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: координация в создании и функционировании систем регистрации юридических лиц.

1 600 "Қазақстан. "Қазақстанның Жыл Қазақстан
ның ресурстары" мемле. бойы Республикасы.
ресурс. кеттiк дерекқорын ның Ақпарат.
тары" құру" жөнiнде тандыру және
мемлекет. тexникалық тапсы. байланыс
тiк дерек. рысты әзiрлеуге жөніндегі
қорын арналған ғылыми- агенттігі
құру зерттеу жұмыстарын
жүргiзу - 1 жиынтық.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: "Қазақстанның ресypстары" мемлекеттiк дерекқорын құру" жөнiнде техникалық тапсырысты әзiрлеуге арналған ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы есеп. Осы бағдарламаны іске асыру нәтижесінде бюджетке түсімнiң артуы күтiлетiн, Қазақстан Республикасының экономикалық және әлеуметтiк дамуының ұзақ мерзiмдi болжамын жасаудың кеңейтілген ақпараттық негізін жасауға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
756 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
601 "Зaңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорын құру pеспубликалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 994 мың теңге (төрт миллион тоғыз жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламасының нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңістікті дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 492 ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелері туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 ; "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңды тұлғаларды тiркеу жүйелерiн құру және олардың жұмыс iстеуiн үйлестiру.

1 601 Создание Разработка технического В те- Агентст-
государст- задания по созданию госу- чение во Рес-
венной ба- дарственной базы данных года публики
зы данных "Юридические лица" с про- Казах-
"Юридичес- ведением обследований го- стан по
кие лица" сударственных органов - 1 информа-
комплект. тизации
и связи
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: одно техническое задание; объединение единой логикой всех систем регистрации юридических лиц для дальнейшей их интеграции в единую базу данных "Юридические лица".
Приложение 757
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 602
"Создание государственной базы данных "Физические лица"
на 2003 год
1. Стоимость: 178 208 тысяч тенге (сто семьдесят восемь миллионов двести восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: координация в создании и функционировании систем регистрации физических лиц.
5. Задачи бюджетной программы: введение единого регистрационного кода физических лиц; разработка нормативных документов по функционированию государственной базы данных "Физические лица"; создание информационной системы государственной базы данных "Физические лица".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 601 "Заңды Мемлекеттiк Жыл Қазақстан
тұлғалар" органдарды зерттеуді бойы Республикасы.
мемлекет. жүргiзумен "Заңды ның Ақпарат.
тік дерек. тұлғалар" мемлекет. тандыру және
қорын тiк дерекқорын байланыс
құру құру" жөнiндегi жөніндегі
техникалық агенттігі
тапсырысты әзiрлеу
- 1 жиынтық.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: бiр техникалық тапсырыс, одан әрi оларды бiрыңғай "Заңды тұлғалар" дерекқорына интеграциялау үшiн Заңды тұлғаларды тiркеудiң барлық жүйелерiн бiрыңғай қисынға бiрiктiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
757 қосымша
Ескерту. 757-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.29. N 150ю қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
602 "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 178 208 мың теңге (бiр жүз жетпіс сегiз миллион екi жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын
бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жеке тұлғаларды тiркеу жүйелерiн құру және олардың жұмыс iстеуiн үйлестiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жеке тұлғаның бiрыңғай кодын енгiзу, "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорының жұмыс iстеуi жөнiндегi нормативтiк құжаттар әзiрлеу; "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорының ақпараттық жүйесiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 602 Создание 1. Развитие и внедрение В те- Агентст-
государст- информационной системы чение во Рес-
венной ба- "Государственная база года публики
зы данных данных "Физические лица", Казах-
"Физичес- с учетом интеграции ве- стан по
кие лица" домственных информацион- информа-
ных систем и обучения тизации
пользователей, в соответ- и связи
ствии с техническим зада-
нием, кроме того:
2. Обслуживание техничес-
ких средств - 855 (чел.
дн.);
3. Приобретение техничес-
ких средств - 3 комплекта;
базового программного
обеспечения - 2 комплекта;
4. Управление проектом -
762 (чел. дн.);
5. Доработка ведомственной
информационной системы
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 150ю .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: закупка оборудования и программного обеспечения: технические средства - 3 комплекта; базового программного обеспечения - 2 комплекта. Создание государственной базы данных "Физические лица", реализация которой позволит объединить единой логикой все системы регистрации физических лиц в ЗАГСах, паспортных столах, сферах социального страхования, медицинского, пенсионного обеспечения, налоговой и других служб. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 150ю .
Приложение 758
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 603
"Создание системы мониторинга состояния
информационно-телекоммуникационных ресурсов"
на 2003 год
1. Стоимость: 24 063 тысячи тенге (двадцать четыре миллиона шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов".

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 602 "Жеке 1. Техникалық Жыл Қазақстан
тұлғалар" тапсырмаға сәйкес бойы Республикасы.
мемлекет. ведомстволық ның Ақпарат.
тік дерек. ақпараттық жүйелердi тандыру және
қорын құру интеграциялау мен байланыс
пайдаланушыларды жөніндегі
оқытуды ескере агенттігі
отырып, "Жеке
тұлғалар" мемлекет.
тiк дерекқорының
ақпараттық жүйесiн
енгiзу және дамыту,
одан басқа:
2. Техникалық құрал.
дарға қызмет көрсету
- 855 (адам/күн).
3. Мыналарды сатып
алу: техникалық құ-
ралдар - 3 жиынтық;
базалық бағдармалық
қамтамасыз ету - 2
жиынтық.
4. Жобаны басқа -
762 (адам/күн).
5. Ведомстволық
ақпараттық жүйені
жетілдіру. <*>
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: жабдықты және бағдарламалық қамтамасыз ету - сатып алу: техникалық құралдар - 3 жиынтық; базалық бағдарламалық қамтамасыз ету - 2 жиынтық, iске асырылуы жеке тұлғаларды АХЖТ, паспорттық столдарда, әлеуметтiк сақтандыру салаларында, медициналық, зейнетақымен қамтамасыз ету, салық және басқа қызметтер саласында тiркеудiң барлық жүйелерiн бiрыңғай қисынға бiрiктiруге мүмкiндiк беретiн "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын құру. <*>
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
758 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
603 "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың жай-күйi мониторингiнiң жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 24 063 мың теңге (жиырма төрт миллион алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 ; "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351 қаулылары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для стабильной и бесперебойной работы информационно-телекоммуникационных ресурсов республики.
5. Задачи бюджетной программы: создание и ведение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов; создание и поддержка системы экспертизы информационно-телекоммуникационных систем и отдельных программных продуктов государственных органов и сертификации программ и баз данных; создание и обеспечение функционирования депозитариев документации и кодов информационно-телекоммуникационных государственных систем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 603 Создание 1. Развитие Государствен- В те- Агентст-
системы ного регистра информа- чение во Рес-
мониторин- ционно-телекоммуникацион- года публики
га состоя- ных ресурсов - 1 комп- Казах-
ния инфор- лект; стан по
мационно- 2. Развитие и ведение информа-
телекомму- системы экспертизы тизации
никацион- информационно-телекомму- и связи
ных ресур- никационных систем и
сов отдельных программных
продуктов государственных
органов, сертификация
программ и баз данных -
1 комплект;
3. Развитие и ведение
депозитария программных
кодов и документации
информационно-телекомму-
никационных государст-
венных систем - 1 комп-
лект;
4. Обслуживание техни-
ческих средств системы
мониторинга состояния
информационно-телекомму-
никационных ресурсов -
356 человеко-дней.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание системы мониторинга состояния информационно-телекоммуникационных ресурсов, реализация которой будет способствовать: обеспечению равноправного регламентного доступа к информации о государственных и частных информационных ресурсов; повышению качества разрабатываемых информационных систем и эффективное использование средств, инвестируемых в информационные технологии государственными и коммерческими структурами; обеспечению безопасности и защищенности информационных ресурсов на основе постоянного анализа данных государственного регистра; обеспечению сохранности и тиражирования программного обеспечения информационных систем.
Приложение 759
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 759 с изменениями - постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2003 года N 150ат.
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 604
"Создание единой системы электронного документооборота
государственных органов" на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың тұрақты және үзiлiссiз жұмысы үшiн жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк және жүргiзу, мемлекеттiк органдардың ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн және жекелеген бағдарламалық өнiмдерін сараптау және бағдарламалар мен деректер базасын сертификаттау жүйесiн құру және қолдау; құжаттама депозитарийлерiнiң және мемлекеттiк ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiнiң кодтарын құру және жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 603 Ақпараттық- 1. Ақпараттық-теле. Жыл Қазақстан
телекомму. коммуникациялық бойы Республикасы.
никациялық ресурстардың ның Ақпарат.
ресурстар. мемлекеттік тірке. тандыру және
дың лімін дамыту - байланыс
жай-күйi 1 жиынтық. жөніндегі
мониторин. 2. Мемлекеттiк агенттігі
гінің органдардың
жүйесiн ақпараттық-теле.
құру коммуникациялық
жүйелерi мен
жекелеген бағдар.
ламалық өнiмдерi.
нiң сараптау
жүйесiн жүргiзу
және дамыту,
бағдарламалар мен
дерекқорларды
сертификаттау -
1 жиынтық.
3. Мемлекеттiк
ақпараттық-теле.
коммуникациялық
жүйелердiң
құжаттамалары мен
бағдарламалық
кодтарының депози.
тарийiн дамыту
және жүргiзу -
1 жиынтық.
4. Ақпараттық-теле.
коммуникациялық
ресурстардың
жай-күйi монито.
рингi жүйесiнiң
техникалық құрал.
дарына қызмет
көрceту - 356
адам/күн.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: iске асырылуы мыналарға ықпал ететiн ақпаpаттық-телекоммуникациялық ресурстардың жай-күйi мониторингi жүйесiн құру:
- мемлекеттік және жеке меншік ақпараттық ресурстар туралы ақпаратқа тең құқықты регламенттік қол жеткізуді қамтамасыз ету;
- әзiрленетiн ақпараттық жүйелердiң сапасын арттыру, ақпараттық технологияға мемлекеттiк және коммерциялық құрылымдар инвестициялайтын қаражатты тиiмдi пайдалану;
- мемлекеттік тіркелім деректерiн тұрақты талдау негізінде ақпараттық ресурстардың қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету;
- ақпараттық жүйелердi бағдарламалық қамтамасыз етудiң сақталуын және таралуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
759 қосымша
Ескерту. 759-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.27. N 150ат қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
604 "Мемлекеттiк органдардың электронды құжат айналымының бiрыңғай жүйесін құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 499 540 тысяч тенге (четыреста девяносто девять миллионов пятьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание единой технологии обработки информации на всех уровнях государственного управления и единой идеологии документооборота с помощью механизмов коллективного использования документов.
5. Задачи бюджетной программы: создание документооборота между всеми структурными подразделениями управления государством; использование единой технологии обработки информации на всех уровнях управления; рациональная организация информационных потоков, исключение дублирования информации и повышение ее достоверности, актуальности и безопасности; повышение оперативности и качества принятия управленческих решений; повышение эффективности государственного управления в целом через внедрение современных информационных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 604 Создание 1. Развитие информацион- В те- Агентст-
единой ной системы ЕС ЭДО, с чение во Рес-
системы учетом результатов прове- года публики
электрон- дения научно-исследова- Казах-
ного доку- тельских работ, в соот- стан по
ментообо- ветствии с техническим информа-
рота госу- заданием - 1 комплект, тизации
дарствен- кроме того: и связи
ных орга- 2. Внедрение ЕС ЭДО в
нов 10-ти госорганах;

1. Құны: 499 540 мың теңге (төрт жүз тоқсан тоғыз миллион бес жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк басқарудың барлық деңгейiнде ақпаратты өңдеудiң бiрыңғай технологиясын және құжаттарды ұжымдық пайдалану тетiгiнiң көмегiмен құжат айналымының бiрыңғай идеологиясын құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк басқарудың барлық құрылымдық бөлiмшілерi арасында құжат айналымын құру; басқарудың деңгейiнде ақпаратты өңдеудiң бiрыңғай технологиясын пайдалану; ақпараттық ағындарды ұтымды ұйымдастыру, ақпараттың қосарланушылығын болдырмау және оның дұрыстығын, өзектiлiгiн және қауiпсiздiгiн арттыру; басқарушылық шешiмдердi қабылдау жеделдiгi мен сапасын арттыру; қазiргi заманғы ақпараттық технологияларды ендiру арқылы, тұтас алғанда, мемлекеттiк басқару тиiмділiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 604 Мемлекеттiк 1. Техникалық Жыл Қазақстан
органдардың тапсырмаға сәйкес бойы Республикасы.
электронды ғылыми-зерттеу ның Ақпарат.
құжат жұмыстарын жүргiзу тандыру және
айналымының нәтижелерiн ескере байланыс
бiрыңғай отырып, ЭҚА БЖ жөніндегі
жүйесiн ақпараттық жүйесiн агенттігі
құру дамыту - 1 жиынтық,
одан басқа:
2. 10 мем. Органда
ЭҚА БЖ енгiзу;

3. Организация учебного
процесса и подготовка
пользователей - не менее
1000 (чел. дн.);
4. Приобретение базового
программного обеспечения
- 1 комплект;
5. Обслуживание техничес-
ких средств - 600 (чел.
дн.);
6. Приобретение техничес-
ких средств - 10 комплек-
тов;
7. Управление проектом -
1367 (чел. дн.).
8. Разработка технического
задания на создание
мультисервисной (транспортной)
среды с проведением
обследования существующих
телекоммуникационных сетей
и национальной информационной
инфраструктуры Республики
Казахстан (закупку услуг
произвести из одного источника
ЗАО "Национальные информационные
технологии" согласно пункта 5
статьи 21 Закона Республики
Казахстан "О государственных
закупках"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Закупка оборудования и программного обеспечения:
Оборудование для 10 государственных организаций - 10 комплектов;
Базового программного обеспечения - 1 комплект.
Техническое задание на создание мультисервисной (транспортной) среды с проведением обследования существующих телекоммуникационных сетей и национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан.
Качественные показатели:
создание сквозного единого документооборота между всеми структурными подразделениями управления государством;
использование единой технологии обработки информации на всех уровнях управления;
рациональная организация информационных потоков, исключение дублирования информации, повышение ее достоверности, актуальности и безопасности;
повышение оперативности и качества принятия управленческих решений внедрением достижений информационных технологий;
рост производительности труда государственных служащих за счет совершенствования процесса подготовки и работы с документацией.
Приложение 760
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 605
"Создание информационной инфраструктуры
государственных органов" на 2003 год
1. Стоимость: 254 140 тысяч тенге (двести пятьдесят четыре миллиона сто сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".

3. Оқу процесiн
ұйымдастыру және
пайдаланушыны
даярлау - 1000
(адам/күн);
4. Базалық
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу - 1
жиынтық;
5. Техникалық
құралдарға қызмет
көрсету - 600
(адам/күн);
6. Техникалық
құралдарды сатып
алу - 10 жиынтық;
7. Жобаны басқару -
1367 (адам/күн).
8. Қазақстан Рес-
публикасының қазiр-
гi телекоммуника-
циялық желiлерi
мен ұлттық ақпа-
раттық инфрақұры-
лымына зерттеу жүр-
гiзе отырып, муль-
тисервистiк (көлiк-
тiк) ортасын құруға
арналған техникалық
тапсырма әзiрлеу
("Мемлекеттiк сатып
алу туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы
21-бабының 5-тармағы-
на сәйкес қызметтер
көрсетудi бiр көзден
"Ұлттық ақпараттық
технологиялар" ЖАҚ-
тан сатып алуды жүр-
гiзсiн). <*> ___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: жабдықты және бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу: 10 мемлекеттiк ұйымдар үшiн жабдық - 10 жиынтық; базалық бағдарламалық қамтамасыз ету - 1 жиынтық. Қазақстан Республикасының қазiргi телекоммуникациялық желiлерi мен ұлттық ақпараттық инфрақұрылымына зерттеу жүргiзе отырып, мультисервистiк (көлiктiк) ортасын құруға арналған техникалық тапсырма. <*>
Сапалық көрсеткiштерi: мемлекеттiк басқарудың барлық құрылымдық бөлiмшiлерi арасында толассыз бiрыңғай құжаттар айналымын жасау; басқарудың барлық деңгейiнде ақпаратты өңдеудiң бiрыңғай технологиясын пайдалану; ақпараттық ағындарды ұтымды ұйымдастыру, ақпараттың қосарланушылығын болдырмау, оның дұрыстығын, өзектiлiгiн және қауiпсiздiгiн арттыру; басқарушылық шешiмдердi қабылдау жеделдiгi мен сапасын арттыру; қазiргi заманғы ақпараттық технологияларды ендiру арқылы, тұтас алғанда, мемлекеттiк басқару тиiмдiлiгiн арттыру, даярлау процесiн және құжаттармен жұмысты жетiлдiру есебiнен мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбек өнiмдiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
760 қосымша
Ескерту. 760-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.29. N 150ю қаулысымен .
Ескерту. 760-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.27. N 150ат қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттігi
------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
605 "Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 254 140 мың теңге (екi жүз елу төрт миллион жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492 ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и обеспечение функционирования информационной инфраструктуры государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы: поддержка Web-сайтов и Web-портала государственных органов; оснащение серверного центра телекоммуникационным оборудованием; упорядочение представительства Республики Казахстан в глобальной информационной инфраструктуре; создание и поддержка системы электронных архивов государственных органов; создание и обслуживание типовых механизмов сбора и обработки информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 605 Создание 1. Создание и поддержка В те- Агентст-
информа- Web-сайтов и Web-портала чение во Рес-
ционной государственных органов, года публики
инфраст- в соответствии с техни- Казах-
руктуры ческим заданием, кроме стан по
государст- того: информа-
венных 1.1. Сопровождение и раз- тизации
органов витие программного обес- и связи
печения - 716 человеко-
дней;
1.2. Обслуживание техни-
ческих средств - 308
человеко-дней;
1.3. Организация удален-
ного администрирования -
2 точки.
2. Мониторинг Интернет-
ресурсов, ведение рейтин-
гов, статистика казах-
станского сегмента Интер-
нет-ресурсов - 217 чело-
веко-дней.
3. Создание и поддержка
системы электронных архи-
вов государственных орга-
нов, в соответствии с
техническим заданием,
кроме того:
3.1.Приобретение базового
программного обеспечения
- 1 комплект;
3.2. Разработка второй
очереди прикладного прог-
раммного обеспечения - 1
комплект;
3.3. Обучение пользовате-
лей - 200 человек.
3.4. Приобретение техни-
ческих средств для
организации электронного
архива - 1 комплект.
4. Создание и поддержка
инфраструктуры открытых
ключей участников госу-
дарственного электронного
документооборота, в соот-
ветствии с техническим
заданием, кроме того:
4.1. Приобретение техни-
ческих средств для центра
идентификации - 1 комп-
лект;
4.2. Приобретение базо-
вого и развитие приклад-
ного программного обеспе-
чения центра идентифика-
ции - 1 комплект;
4.3. Организация обучения
различных категорий поль-
зователей - 110 человек.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру және оның жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдардың Web-сайтын және Web-портын сүйемелдеу; сервер орталығын телекоммуникациялық жабдықтармен жарақтандыру; ғаламдық ақпараттық инфрақұрылымда Қазақстан Республикасының өкiлдiгiн реттеу; мемлекеттiк органдардың электрондық мұрағаттар жүйесiн құру және қолдау көрсету; ақпаратты жинау мен өңдеудiң үлгi тетiктерiн құру және қызмет көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағ. |Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші| Іске | Жауапты
N |дар. |бағ. | маның | бағдарламаны) іске|асыру.| орындау.
|лама.|дар. | (кіші | асыру бойынша | мер. | шылар
|ның |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | зімі |
|коды |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 605 Мемлекеттiк 1. Техникалық Жыл Қазақстан
органдардың тапсырмаға сәйкес бойы Республикасы.
ақпараттық мемлекеттiк орган. ның Ақпарат.
инфрақұры. дардың Web-сайтын тандыру және
лымын құру және Web-портын байланыс
құру және жөніндегі
сүйемелдеу, оның агенттігі
iшiнде:
1.1. Бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сүйемелдеу және
дамыту - 716
адам/күн;
1.2. Техникалық
құралдарға қызмет
көрсету - 308
адам/күн;
1.3. Алыстан
басқаруды ұйымдас.
тыру - 2 нүкте.
2. Интернет ресурс.
тардың мониторингiн,
рейтингiн жүргiзу,
Интернет pecуpc.
тардың қазақстандық
сегментiнiң
статистикасы -
217 адам/күн.
3. Техникалық
тапсырмаға сәйкес
мемлекеттiк орган.
дардың мұрағаттары
жүйесiн құру және
қолдау, одан
басқа:
3.1. Базалық
қамтамасыз етудi
бағдарламалық
сатып алу - 1
жиынтық;
3.2. Қолданбалы
қамтамасыз етудiң
бағдарламалық
екiншi кезегiн
әзiрлеу - 1
жиынтық;
3.3. Пайдаланушы.
ларды оқыту - 200
адам.
3.4. Электрондық
мұрағатты ұйымдастыру
үшiн техникалық
құралдар сатып алу
- 1 жиынтық;
4. Техникалық
тапсырмаға сәйкес
мемлекеттiк элек.
трондық құжаттар
айналымына қатысу.
шыларының ашық
кiлттерi инфрақұ.
рылымын жасау және
қолдау көрсету,
одан басқа:
4.1. Сәйкестендiру
орталығы үшiн тех.
никалық құралдарды
сатып алу - 1
жиынтық;
4.2. Сәйкестендiру
орталығының
базалық бағдарла.
малық қамтамасыз
етуiн сатып алу
қолданбалысын
дамыту - 1 жиынтық;
4.3. Түрлi санаттағы
пайдаланушыларды
оқыту - 110 адам.

4.4. Приобретение базового
программного обеспечения
для гарантированной
доставки сообщений -
1 комплект.
5. Создание типовых мето-
дов механизмов сбора и
обработки информации, - 1
комплект, в соответствии
с техническим заданием.
6. Разработка технического
задания на создание
информационно-маркетинговых
центров для продвижения
товаров и услуг на нацио-
нальном рынке.
7. Приобретение технических
средств и лицензионного
программного обеспечения для
государственных органов -
4 комплекта.
8. Создание интегрированных
систем регистрации недвижимости
и юридических лиц Министерства
юстиции Республики Казахстан,
в том числе телекоммуникационных
услуг.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 150ю ; от 27 декабря 2003 года N 150ат .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение базового программного обеспечения - 1 комплект; разработка второй очереди прикладного программного обеспечения - 1 комплект; обучение пользователей - 200 человек; приобретение технических средств для организации электронного архива - 1 комплект; приобретение технических средств для центра идентификации - 1 комплект; приобретение базового и развитие прикладного программного обеспечения центра идентификации - 1 комплект. Разработка технического задания на создание информационно-маркетинговых центров для продвижения товаров и услуг на национальном рынке. Приобретение технических средств и лицензионного программного обеспечения для государственных органов - 4 комплекта, программного обеспечения гарантированной доставки сообщений - 1 комплект. Создание интегрированных систем регистрации недвижимости и юридических лиц Министерства юстиции Pecпублики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 150ю ; от 27 декабря 2003 года N 150ат .

4.4. Хабарламаларды
кепiлдiк берiп жеткiзу
үшiн базалық бағдарла-
малық қамтамасыз етудi
сатып алу - 1 жиынтық.
5. Ақпаратты жинаудың
және өңдеудің
үлгiлiк әдiстерiнiң
тетiктерiн жасау -
техникалық тапсыр.
маға сәйкес жиынтық.
6. Ұлттық рынокта
тауарлар мен қызметтер
көрсетудi жылжыту үшiн
ақпараттық-маркетингтiк
орталықтарды құруға
арналған техникалық
тапсырманы әзiрлеу.
7. Мемлекеттiк орган-
дар үшін техникалық
құралдар мен лицен-
зиялық бағдарламалық
қамтамасыз етудi сатып
алу - 4 жиынтық.
8. Қазақстан Республи-
касы Әдiлет министрлi-
гiнiң жылжымайтын
мүлiктi және заңды тұл-
ғаларды тiркеудiң кiрiк-
тiрiлген жүйелерiн, оның
ішінде телекоммуникация-
лық қызметтер көрсетудi
құpу.<*> ________________________________________________________________
. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: базалық бағдарламамен қамтамасыз етуiн сатып алу - 1 жиынтық; Қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудiң екiншi кезегiн әзiрлеу - 1 жиынтық; Пайдаланушыларды оқыту - 200 адам, Электрондық мұрағатты ұйымдастыру үшiн техникалық құралдар сатып алу - 1 жиынтық. Сәйкестендiру орталығы үшiн техникалық құралдарды сатып алу - 1 жиынтық; Сәйкестендiру орталығының базалық бағдарламалық қамтамасыз етуiн сатып алу қолданбалысын дамыту - 1 жиынтық. Ұлттық рынокта тауарлар мен қызметтер көрсетудi жылжыту үшiн ақпараттық-маркетингтiк орталықтарды құруға арналған техникалық тапсырманы әзiрлеу. Мемлекеттік органдар үшін техникалық құралдар мен лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу - 4 жиынтық, хабарламаларды кепілдік беріп жеткізу үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу - 1 жиынтық. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң жылжымайтын мүлiктi және заңды тұлғаларды тiркеудiң кiрiктiрiлген жүйелерiн, оның ішінде телекоммуникациялық қызметтер көрсетудi құpу. <*>