Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см.  P031327
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно приложениям 418, 419.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 418
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2004 года  N 197е .
690 - Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Организация проведения выборов" на 2004 год
1. Стоимость: 1660568 тысяч тенге (один миллиард шестьсот шестьдесят миллионов пятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года,  Конституционный закон Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан",  статьи 21 ,  22_ ,  23_ ,  24_ и  25_ Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе",  Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год",  Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года N 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 1998 года N 1108 "О штатной численности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан", распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 марта 2004 года N 69-р "Об утверждении Плана мероприятий по созданию автоматизированной информационной системы составления списков избирателей, проведения голосования, установления итогов голосования и определения результатов выборов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегі  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 418, 419-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
418-қосымша
Ескерту. 418-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.17. N 197e  қаулысымен .
Ескерту. 418-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
690 - Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Сайлау өткiзудi ұйымдастыру"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның Паспорты
1. Құны: 1660568 мың теңге (бір миллиард алты жүз алпыс миллион бес жүз алпыс сегiз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының  Конституциясы , Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық  заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңының  21,   22,   23,   24 және   25-баптары , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы , Қазақстан Республикасының " 2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 11 қарашадағы N 3205  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы Ереже, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты штатының саны туралы" 1998 жылғы 29 қазандағы N 1108 қаулысы,
"Сайлаушылардың тiзiмiн жасаудың, дауыс берудi өткiзудiң, дауыс беру қорытындыларын айқындаудың және сайлау нәтижелерiн анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер Министрiнiң 2004 жылғы 17 наурыздағы N 69-ө  өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы аппаратының, жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi атқаруына қол жеткiзуi үшiн, қызметiн қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметкерлердiң, қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiктерiн жетiлдiру үшiн кәсiби қызмет саласындағы оқыту бағдарламалары бойынша бiлiктiлiгiн көтеру, теориялық және практикалық бiлiмдерiн, икемдiлiгi мен ептiлiгiн жаңарту.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, организация подготовки и проведения выборов депутатов Парламента и депутатов маслихатов, материально-техническое оснащение комиссии, проведение учебного семинара, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Организа-
ция про-
ведения
выборов
2         001  Аппарат    Содержание аппарата Цент- В те-  Цент-
централь-  ральной избирательной     чение  ральная
ного       комиссии Республики       года   избира-
органа     Казахстан согласно утвер-        тельная
жденного штатного распи-         комиссия
сания в количестве 46            Респуб-
единиц. Содержание и             лики
аренда служебного авто-          Казах-
транспорта в количестве          стан
2 автомашин согласно
утвержденного норматива
положенности. Сопровож-
дение программ, техни-
ческое обслуживание,
ремонт компьютеров в
количестве 46 штук, прин-
теров в количестве 30
штук, ксероксов в коли-
честве 3 штуки, факсов в
количестве 3 штуки. Про-
ведение учебного семи-
нара.
3         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Цент-
квалифи-   повышению квалификации    чение  ральная
кации      государственных служащих  года   избира-
государ-   согласно утвержденному           тельная
ственных   плану повышения квалифи-         комиссия
служащих   кации, в том числе обуче-        Респуб-
ние государственному             лики
языку. Среднегодовое ко-         Казах-
личество государственных         стан
служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 25.
4         009  Мате-      Приобретение мебели:      В те-  Цент-
риально-   письменных столов -16     чение  ральная
техничес-  штук, столов-приставок -  года   избира-
кое осна-  16 штук, шкафов для доку-        тельная
щение      ментов - 16 штук, кресел         комиссия
государ-   - 16 штук, металлических         Респуб-
ственных   шкафов для архива - 6            лики
органов    штук, сейфов -16 штук.           Казах-
стан

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы аппаратын қамту, Парламент депутаттарының және мәслихаттар депутаттарының сайлауларын әзiрлеу мен өткiзудi ұйымдастыру, комиссияны материалдық-техникалық жарақтандыру,оқулық семинар өткiзу, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   001       Сайлау
өткiзудi
ұйымдастыру
2        001  Орталық       Қазақстан           жыл     Қазақстан
органның      Республикасы        бойы    Республи.
аппараты      Орталық сайлау              касының
комиссиясы                  Орталық
аппаратын                   сайлау
бекiтiлген саны 46          комиссиясы
бiрлiк штат
кестесiне сәйкес
қамту. Саны 2
автомашина
қызметтiк
автокөлiктi қамту
және жалдау.
Бағдарламаларды
сүйемелдеу,
саны 46 дана
компьютерге,
саны 30 дана
принтерге,
саны 3 дана
ксероксқа, саны
3 дана факске
техникалық күтiм
көрсету жөндеуден
өткiзу. Оқулық
семинар өткiзу.
3        007  Мемлекеттiк   Бекiтiлген          жыл     Қазақстан
қызметшi.     бiлiктiлiк көтеру   бойы    Республи.
лердiң        жоспарына сәйкес            касының
бiлiктiлiгiн  мемлекеттiк                 Орталық
арттыру       қызметшiлердiң              сайлау
бiлiктiлiгiн көтеру         комиссиясы
оның iшiнде
мемлекеттiк тiлдi
оқыту жөнiндегi
қызметтердi сатып
алу. Курстарды
өтетiн мемлекеттiк
қызметшiлердiң
орташа жылдық
саны - 25 адам.
4        009  Мемлекеттiк   Жиhаз сатып алу:    жыл     Қазақстан
органдарды    жазу столдары -     бойы    Республи.
материалдық-  16 дана, жалғап             касының
техникалық    қоятын столдар -            Орталық
жарақтандыру  16 дана, құжаттар           Сайлау
үшiн шкафтар -              комиссиясы
16 дана,
креслолар - 16
дана, мұрағат үшiн
металдан жасалған
шкафтар - 6 дана,
сейфтер - 16 дана.

5         100  Проведение Организация подготовки и  В те-  Цент-
выборов    проведения очередных      чение  ральная
выборов 77 депутатов      года   избира-
Мажилиса Парламента Рес-         тельная
публики Казахстан, одного        комиссия
депутата Сената Парламен-        Респуб-
та Республики Казахстан          лики
вместо выбывшего, 63             Казах-
депутатов маслихатов             стан
вместо выбывших.
Приобретение услуг по введению
одномерного штрих-кода в
документы, удостоверяющие
личность гражданина
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Центральную избирательную комиссию функций, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 419
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2004 года  N 197е .
690 - Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание автоматизированной информационной системы
"Сайлау" на 2004 год
1. Стоимость: 1913200 тысяч тенге (один миллиард девятьсот тринадцать миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Конституционный закон Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан",  Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание автоматизированной информационной системы "Сайлау" с целью совершенствования выборного процесса и обеспечения прозрачности проведения выборов.
5. Задачи бюджетной программы: создание, внедрение и техническое оснащение автоматизированной информационной системы "Сайлау".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

5        100  Сайлау        Парламент           жыл     Қазақстан
өткiзу        Мәжiлiсiнiң 77      бойы    Республи.
депутатының кезектi         касының
сайлауын, шығып             Орталық
қалғандардың орнына         сайлау
Парламент Сенатының         комиссиясы
бiр депутатының
сайлауын және
мәслихаттардың 63
депутатының
сайлауын әзiрлеу
мен өткiзудi
ұйымдастыру.
Қазақстан Респуб-
ликасы азаматының
жеке басын куәлан-
дыратын құжаттарға
бiр өлшемдi штрих-код
енгiзу жөнiндегi қыз-
меттердi сатып алу. __________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Орталық сайлау комиссиясына жүктелген мiндеттердi сапалы және уақтылы орындау, мемлекеттiк қызметшiлердiң, осы заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес, кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай бiлiктiлiк деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
419-қосымша
Ескерту. 419-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.17. N  197e , 2004.12.24. N  197ат қаулысымен.
690 - Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Сайлау" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 1913200 мың теңге (6ip миллиард тоғыз жүз он үш миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық  заңы , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы , Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сайлау үдерiсiн жетiлдiру, сайлауды өткiзудiң мөлдірлігін қамтамасыз ету мақсатында "Сайлау" автоматты ақпараттық жүйесiн жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Сайлау" автоматты ақпараттық жүйесiн жасау, ендiру және техникалық жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

1   002        Создание   1. Приобретение специаль- В те-  Цент-
автомати-  ного оборудования: сканер чение  ральная
зированной штрих-кодов - 3550 единиц, года  избира-
информа-   пульт голосования - 24111        тельная
ционной    единиц, электронное табло        комиссия
системы    обзора - 7100 единиц нако-       Респуб-
"Сайлау"   питель мобильных термина-        лики
лов голосования с ИК-портом -    Казах-
3550 единиц, рас-                стан
ширитель СОМ-портов - 3400
единиц, устройство форми-
рования ЭЦП - 3621 единиц,
сканер штрих-кодов
переносной - 3550 единиц,
пульт голосования с
накопителем голосов -
3550 единиц, устройство
проверки штрих-кодов -
3550 единиц.
2. Приобретение вычисли-
тельной техники: кластер
(2 сервера с дисковыми
накопителями, ленточной
библиотекой и лицензионным
программным обеспечением)
- 1 комплект, сервер - 15
единиц, компьютер - 3596
единиц, принтер - 3585 еди-
ниц, источник бесперебой-
ного питания - 3630 единиц,
маршрутизатор - 16 единиц,
модем - 3550 единиц,
концентратор - 16 единиц,
ноутбук - 6 единиц.
3. Приобретение лицензион-
ного программного обеспе-
чения Oracle 9i Database
Enterprise - 50 лицензий,
Oracle 9i Database Standart
Edition - 65 лицензий,
Огас1е 9i Lite - 800 лицензий.
4. Организация транcпортной
среды (услуги телекоммуни-
каций) в рамках реализации
проекта.
5. Приобретение аппаратно-
программного комплекса
сертификации ключей.
6. Администрирование
системы.
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года  N 197ат .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: автоматизация процесса организации и проведения выборов, достижения их прозрачности и контролируемости, обеспечение избирательных прав граждан.

1   002       "Сайлау"      1. Арнайы жабдық.   жыл     Қазақстан
автоматтан.   тар сатып алу:      бойы    Республи.
дырылған      штрих-кодтар                касының
ақпараттық    сканерi -3550               Орталық
жүйесiн құру  бiрлiк, дауыс беру          сайлау
пультi -24111               комиссиясы
бiрлiк, шолу
электрондық
таблосы -7100
бiрлiк, ИҚ-портты
дауыс беру жинақы
терминалдарын
жинаушы -3550
бiрлiк,
СОМ-порттарды
кеңейткiш -3400
бiрлiк, ЭЦҚ
қалыптастыру
жабдығы -3621
бiрлiк, штрих-
кодтардың жылжы-
малы сканерi -
3550 бiрлiк, да-
уыстарды жинақта-
ғышы бар дауыс
беру пультi - 3550
бiрлiк, штрих-код-
тарды тексеру құ-
рылғысы - 3550
бiрлiк.
2. Есептеу
техникасын сатып
алу: кластер
(дискiлi
жинаушысы,
ленталық
кiтапханасы және
лицензиялық
қамтамасыз етуi
бар 2 сервер)
-1 комплект
сервер -15 бiрлiк,
компьютер -3596
бiрлiк,
принтер -3585
бiрлiк, үздiксiз
қуаттандыру
көзi -3630 бiрлiк,
маршрутизатор -16
бiрлiк,
модем -3550 бiрлiк,
концентратор - 16
бiрлiк, ноутбук -
6 бiрлiк.
3. Лицензиялық бағ-
дарламалық қамтама-
сыз етудi сатып алу
Oracle 9i Database
Enterprise - 50
лицензия, Oracle
9i Database Standart
Edition - 65 лицензия,
Oracle 9i Lite -
800 лицензия.
4. Транспорттық
ортаны жобаны iске
асыру шегiнде
ұйымдастыру
(телекоммуникация
қызметтерi).
5. Кілттерді
сертификаттаудың
аппараттық-
бағдарламалық
кешенін сатып алу.
6. Жүйеге әкімшілік
ету.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Сайлауларды ұйымдастыру және өткізу үрдісін автоматтандыру, олардың мөлдірлігін және бақылауына қол жеткізу, азаматтардың сайлау құқықтарын қамтамасыз ету.