Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета согласно приложениям 340, 341.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 340
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
406 Счетный комитет по контролю
за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение контроля за исполнением республиканского
бюджета" на 2004 год
1. Стоимость: 87973 тысячи тенге (восемьдесят семь миллионов девятьсот семьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 29 января 2002 года "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года N 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на него функций. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей.
5. Задачи бюджетной программы: контроль за соблюдением требований бюджетного законодательства и иных нормативных правовых актов, регулирующих вопросы исполнения республиканского бюджета, содержание аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, повышение профессиональной квалификации государственных служащих, осуществление системно-технического обслуживания вычислительной техники, обеспечение приобретения активов.

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі. P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 340, 341-қосымшаларға сәйкес Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енеді.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
340-қосымша
406 - Республикалық бюджеттiң атқарылуын
бақылау жөнiндегі есеп комитетi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 87973 мың теңге (сексен жетi миллион тоғыз жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 1-30-баптары; "Республикалық және жергiлiктi бюджеттiң атқарылуын бақылау туралы" 2002 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; "Мемлекеттiк аппараттық қызметін жақсарту бюрократизммен күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; "Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы N 917 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетiнiң аппаратына жүктелген функциялардың неғұрлым тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн оның қызметін қамтамасыз ету. Өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi атқару үшiн қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласындағы оқыту бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімдерiн, дағдысы мен машығын жаңғырту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттiң атқарылуы мәселелерiн реттейтiн бюджет туралы заңнаманың және өзге де нормативтiк құқықтық актiлер талаптарының орындалуын бақылау, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң аппаратын ұстау мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру, есептеу техникасына жүйелi-техникалық қызмет көрсету, активтер сатып алуды қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

1   001        Обеспече-
ние конт-
роля за
исполне-
нием рес-
публикан-
ского
бюджета
2         001  Аппарат    Содержание и обслуживание В те-  Счетный
централь-  аппарата Счетного комите- чение  комитет
ного       та по контролю за испол-  года   по конт-
органа     нением республиканского          ролю за
бюджета в соответствии с         исполне-
утвержденным лимитом             нием
штатной численности, в           респуб-
количестве 40 единиц, с          ликан-
целью качественного вы-          ского
полнения возложенных             бюджета
функций.
Проведение семинар-сове-
щаний по вопросам госу-
дарственного финансового
контроля - 2 раза и оплата
труда лекторов. Приобре-
тение хозяйственных това-
ров и расходных материа-
лов, канцелярских принад-
лежностей.
Изготовление бланочной
продукции для Счетного
комитета. Выпуск Бюллетеня
Счетного комитета, мето-
дических документов Счет-
ного комитета.
Содержание, обслуживание 8
единиц и аренда 3 единиц
автотранспортных средств
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Проведение профилактичес-
ких работ, текущего
ремонта серверов - 4 еди-
ницы, компьютеров - 43
единицы, в том числе пор-
тативные компьютеры
(ноутбуки) - 13 единиц,
принтеров - 30 единиц,
источники бесперебойного
питания (UPS) - 15 единиц,
факсы - 11 единиц, копи-
ровально-множительной
техники - 8 единиц.
Администрирование локаль-
ной сети (ЛВС), админист-
рирование серверов, обнов-
ление и установка антиви-
русных программ.
Обеспечение доступа в
Интернет.
Установка и подключение
автоматической телефонной
сети связи (ВАТСС).
3         007  Повышение  Приобретение услуг по     Ап-    Счетный
квалифика- повышению квалификации    рель,  комитет
ции госу-  государственных служащих  сен-   по конт-
дарствен-  согласно утвержденному    тябрь  ролю за
ных слу-   плану повышения квали-    2004   исполне-
жащих      фикации, в том числе обу- года   нием
чение государственному           респуб-
языку. Среднегодовое             ликан-
количество государствен-         ского
ных служащих, проходящих         бюджета
курсы повышения квалифи-
кации 37 человек.
4         009  Мате-      Приобретение активов:     Март-  Счетный
риально-   цифровой фотоаппарат      апрель комитет
техничес-  Mpics 4 - 1 штука, видео- 2004   по конт-
кое осна-  камера - 1 штука.         года   ролю за
щение                                       исполне-
государ-                                    нием
ственных                                    респуб-
органов                                     ликан-
ского
бюджета
-------------------------------------------------------------------

1   001       Республи.
калық
бюджеттiң
атқарылуын
бақылауды
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық       40 бiрлiк деп       Жыл     Республи.
органның      бекiтiлген штат     бойы    калық
аппараты      саны лимитiне               бюджеттiң
сәйкес, жүктелген           атқарылуын
функцияларын сапалы         бақылау
атқару мақсатында           жөнiндегi
Республикалық               Есеп
бюджеттiң                   комитетi
атқарылуын бақылау
жөнiндегi есеп
комитетiнiң
аппаратын ұстау.
Мемлекеттiк қаржы
бақылау мәселелерi
бойынша 2 рет
семинар-мәжiлiс
өткiзу және
лекторлардың
еңбектерiн төлеу.
Кеңсе,
шаруашылық тауарлар
мен шығын
материалдарын
сатып алу.
Есеп комитетiнiң
бланкалық өнiмдерiн
дайындау.
Есеп комитетiнiң
Бюллетенi мен
әдiстемелiк
құжаттарын шығару.
Бекiтiлген тиесiлi
нормативке сай
8 бiрлiк
автокөлiктi ұстау,
қызмет көрсету
және 3 бiрлiк
автокөлiктi жалдау.
Серверлерге - 4
бiрлiк,
компьютерлерге - 43
бiрлiк, соның
iшiнде шағын
портативтiк
(ноутбук) - 13
бiрлiк,
принтерлерге
- 30 бiрлiк,
үздiксiз қуат беру
көзiне (UPS-қа) -
15 бiрлiк,
факстер - 11
бiрлiк,
көшiру-көбейту
техникалары
- 8 бiрлiк
профилактикалық
жұмыстар мен
негiзгi құрал
жабдықтарға
ағымдағы жөндеу
жұмыстарын жүргiзу.
Локалдi жүйеге
(ЛВС), серверлерге,
көшiру-көбейту
техникаларына
әкiмгерлiк жасау
және вирусқа қарсы
бағдарламаларды
орнатып, жаңалау.
Интернетке қосылуды
қамтамасыз ету.
(BTCC) автоматтық
телефон байланысы
жүйесiн орнату
және қосу.
3        007  Мемлекеттiк   Бiлiктiлiк          Сәуiр,  Республи.
қызметшi.     арттырудың          қыр.    калық
лердiң бi.    бекiтiлген          күйек   бюджеттiң
лiктiлiгiн    жоспарына           2004    атқарылуын
арттыру       сай мемлекеттік     жыл.    бақылау
қызметшiлердiң              жөнiндегi
бiлiктiлiгiн                есеп
арттыру жөнiндегi           комитетi.
қызметтердi
сатып алу, соның
iшiнде мемлекеттiк
тiлдi оқыту.
Бiлiктiлігiн арттыру
курстарынан өтiп
жатқан мемлекеттiк
қызметшiлердiң
орташа жылдық
саны 37 адам.
4        009  Mемлекеттiк   Активтер сатып      Наурыз- Республи.
органдарды    алу: цифрлы         Сәуiр   калық
материалдық-  фотоаппарат         2004    бюджеттiң
техникалық    Mpics - 1 дана,     жыл.    атқарылуын
жарақтандыру  видеокамера                 бақылау
- 1 дана.                   жөнiндегi
есеп
комитетi
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета функций, повышение профессионального уровня государственных служащих, согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 341
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
406 Счетный комитет по контролю
за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание и развитие информационной базы данных
по объектам финансового контроля" на 2004 год
1. Стоимость: 9677 тысяч тенге (девять миллионов шестьсот семьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 29 января 2002 года "О контроле за исполнением республиканского и местного бюджетов"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и развитие информационной базы данных по объектам финансового контроля.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности работы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, совершенствование методов проведения контроля за исполнением республиканского и местных бюджетов, оснащение работников инструментарием, позволяющим частично автоматизировать работу аудитора в части осуществления анализа финансовой отчетности объектов контроля, а также выполнять задачи по прогнозированию, моделированию экономических процессов в Республике Казахстан и выработку рекомендаций Правительству Республики Казахстан в части повышения эффективности расходования средств республиканского и местных бюджетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық бюджет атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiне жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы, қазіргі кезеңдегі экономикалық жағдайға сәйкес, кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай мемлекеттік қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
341-қосымша
406 - Республикалық бюджеттiң атқарылуын
бақылау жөнiндегі есеп комитетi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Қаржы бақылау объектiлерi бойынша
деректердiң ақпараттық базасын құру және дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 9677 мың теңге (тоғыз миллион алты жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Республикалық және жергiлiктi бюджеттiң атқарылуын бақылау туралы" 2002 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңы ; Қазақстан Республикасының "Электрондық құжат пен электронды цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы ; Қазақстан Республикасының "Информатизациялау туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттiк аппараттың қызметiн жақсарту, бюрократизммен күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қаржылық бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық деректер базасын жасау және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетінiң жұмысының тиiмдiлiгiн арттыру, республикалық және жергiлiктi бюджеттiң атқарылуына бақылау жүргiзу әдiстерiн жетiлдiру, Комитет қызметкерлерiн, бақылау объектiлерiн қаржылық есебiне талдау жасаған кезде аудитордың жұмысын iшiнара автоматтандыруға, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы экономикалық процестердi болжау және үлгiге салу, республикалық және жергiлiктi бюджет қаражатын жұмсаудың тиiмдiлiгiн арттыру бөлiгiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс әзiрлеу жөнiндегi мiндеттердi орындауға мүмкiндiк беретiн құрал-сайманмен жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

1   002        Создание   Разработка прикладного    В те-  Счетный
и развитие программного продукта для чение  комитет
информа-   обеспечения компьютеризи- года   по конт-
ционной    рованного аудита. Тести-         ролю за
базы дан-  рование и развитие, со-          исполне-
ных по     вершенствование информа-         нием
объектам   ционной базы данных по           респуб-
финансово- использованию системы.           ликан-
го конт-   Приобретение активов:            ского
роля       сервер 2-х процессорный          бюджета
- 1 штука, ХАБ 24 для
сервера - 3 штуки, сете-
вой многофункциональный
принтер - 1 штука,
приобретение немате-
риальных активов: прог-
раммный продукт по обес-
печению информационной
безопасности - 1 комплект,
Антивирус Касперского
серверный - 3 комплекта,
Adobe Acrobat - 1 комп-
лект, MS Exchange 2000 -
1 комплект.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества деятельности Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета в части проведения анализа результатов контрольных мероприятий, полноценная реализация Закона Республики Казахстан от 29 января 2002 года "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов" в части осуществления качественного контроля финансовой отчетности государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета (ст.8 п.4 п.п 2, 3)

1   002       Қаржы         Компьютерлiк        Жыл     Республи.
бақылау       аудитты қамтамасыз  бойы    калық
объектiлерi   ету үшiн                    бюджеттiң
бoйынша       қолданбалы                  атқарылуын
деректердiң   бағдарламалық               бақылау
ақпараттық    өнiмдi жасау.               жөнiндегi
базасын құру  Жүйенi пайдалану            есеп
және дамыту   жөнiндегi                   комитетi
ақпараттық
деректер базасын
тестiлеу және
дамыту, жетiлдiру.
Активтер сатып
алу:
2 процессорлық
Сервер - 1 дана,
желiлiк
көпфункционалдық
принтер - 1 дана,
Серверге арналған
ХАБ 24 - 3 дана,
материалдық емес
активтер сатып
алу: ақпараттық
қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету
жөнiндегi
бағдарламалық
өнiм - 1
жиынтық,
Серверлiк
Касперский
Антивиpуci
- 3 жиынтық,
Adobe Acrobat
- 1 жиынтық,
MS Exchance
2000 - 1 жиынтық.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi жүргiзетiн бақылау iс-шаралары нәтижелерiне талдау жасаудың сапасын арттыру "Республикалық және жергiлiктi бюджеттiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, республикалық бюджеттiң қаржысы есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң қаржылық есебiне сапалы бақылау жүргiзу бөлiгiнде толыққанды iске асыру (8-бап, 4-тармақ, 2, 3-тармақшалар).