Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий согласно приложениям 61, 62.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 61
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
203 - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение регулирования, контроля
деятельности субъектов естественной монополии"
на 2005 год
1. Стоимость: 961376 тысяч тенге (девятьсот шестьдесят один миллион триста семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статья 46  Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах"; статьи 13_ , 14_ , 17_ , 18_  Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях"; статьи 1-30 Закона  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон  Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности"; статья 8  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон  Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам естественных монополий"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
61, 62-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
61-ҚОСЫМША
203 - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметiн
реттеудi, бақылауды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 961 376 мың теңге (тоғыз жүз алпыс бiр миллион үш жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Нормативтiк құқықтық кесiмдер туралы" Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  46-бабы ; "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  13,   14,    17, 18-баптары ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  1-30-баптары ; "Бәсеке және мемлекеттiк қызметтi шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  8-бабы ; "Қазақстан Республикасының кейбiр заң кесiмдерiне табиғи монополиялар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 26 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiм бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджет) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата и аппарата территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий для эффективного выполнения возложенных функций, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства, улучшение качества регулирования деятельности субъектов естественных монополий, повышение объективности утверждаемых уполномоченным органов тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий; совершенствование действующих и разработка новых нормативных правовых и нормативных актов, способствующих эффективной деятельности Агентства, субъектов естественной монополии, защита прав и законных интересов потребителей; оценка технического и финансового состояния субъектов естественной монополии; проведение экспертизы уровня тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет, утверждаемых уполномоченным органом; проведение публичных слушаний; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; укрепление материально- технической базы, обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N   |Код  |Код  |Наименова- |Мероприятия по реализации|Сроки|Ответственные
п/п |прог-|под- |ние прог-  |программы (подпрограмм)  |реа- |исполнители
|раммы|прог-|раммы (под-|                         |лиза-|
|     |раммы|программы) |                         |ции  |
--------------------------------------------------------------------------
1   |  2  |  3  |     4     |             5           |   6 |      7
--------------------------------------------------------------------------
1   001         Обеспечение
регулирова-
ния, конт-
роля деятель-
ности
субъектов
естествен-
ной монопо-
лии
2          001  Аппарат     Содержание центрального   В те-  Агентство
централь-   аппарата Агентства        чение  Республики
ного        Республики Казахстан по   года   Казахстан
органа      регулированию естествен-         по регули-
ных монополий в пределах         рованию
лимита штатной                   естественных
численности - 133 единиц.        монополий
Ремонт и обслуживание
автономного теплоснабжения,
системы кондиционирования
и вытяжной вентиляции.
Техническое обслуживание
и содержание лифтов в
количестве 2 штук, охран-
ной, пожарной и охранно-
пожарной сигнализации.
Издание ежемесячного
журнала "Регулятор".
Содержание автотранспорта
в количестве 4 единиц,
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Проведение не менее 20
экспертных оценок деятель-
ности субъектов естествен-
ной монополии: привлечение
на конкурсной основе
независимых экспертов и
экспертных организаций
по следующим сферам
естественной монополии:
энергетика, транспорт, связь,
водохозяйственные и
канализационные системы,
трубопроводный транспорт;
оплата услуг независимых
экспертов и экспертных
организаций; контроль за
своевременным выполнением
экспертных заключений.
Разработка и совершенст-
вование не менее 20
нормативных правовых и
нормативных актов,
регулирующих деятельность
субъектов естественных
монополий: определение
на конкурсной основе
консультантов по разработке
нормативных правовых и
нормативных актов; оплата
услуг консультантов;
контроль за своевременным
исполнением разрабатываемых
нормативных правовых и
нормативных актов.
Проведение финансовой и
технической экспертизы
деятельности субъектов
естественных монополий:
определение на конкурсной
основе экспертов:
по проведению финансовой
экспертизы - не менее
31 заключения; по проведению
технической экспертизы -
не менее 31 заключения;
оплата услуг экспертов;
контроль за своевременным
представлением экспертами
промежуточных и окончательных
заключений.
Организация и проведение
не менее 300 публичных слушаний.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды тиiмдi орындау үшiн Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдар аппараттарының қызметін қамтамасыз ету, кәсiптiк қызмет саласында бiлiм беру бағдарламасы бойынша өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес теориялық және практикалық бiлiмдерiн, машықтары мен дағдыларын жаңарту және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру, табиғи монополия субъектілерiнiң қызметiн реттеу сапасын жақсарту, уәкiлеттi орган бекiтетiн тарифтердiң (бағалардың, алымдар ставкаларының) және тарифтiк сметалардың негiздiлігін көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгінiң аппаратын ұстау; Агенттіктiң, табиғи монополия субъектiлерiнiң тиiмдi қызметiне, тұтынушылардың заңды мүдделерiн қорғауға жәрдемдесетiн қолданыстағы нормативтiк құқықтық және нормативтiк кесiмдердi жетiлдiру және жаңасын әзiрлеу; табиғи монополия субъектiлерiнiң техникалық және қаржылық жай-күйiн бағалау; уәкiлетті орган бекiткен тарифтердiң (бағалардың, алымдар ставкаларының) және тарифтiк сметалардың деңгейiне сараптама жасау; жария тыңдаулар өткiзу; мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру; Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi аппаратының материалдық-базасын нығайту, ақпараттық жүйелердiң қызмет етуiн қамтамасыз ету және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Табиғи
монополия
субъектi-
лерiнiң
қызметiн
реттеудi,
бақылауды
қамтамасыз
ету
2   001       Орталық      Қазақстан Республи-  Жыл    Қазақстан
органның     касы Табиғи монопо-  ішін-  Республикасы
аппараты     полияларды peттeу    де     Табиғи
агенттiгiнiң орта-          монополиялар-
лық аппаратын штат          ды реттеу
саны - 133 бiрлiк           агенттігі
лимитiнiң шегiнде
ұстау;
Дербес жылумен
жабдықтауға,
кондиционерлеу мен
сорушы желдетпеге
жөндеу және оларға
қызмет көрсету;
2 дана лифтiге
күзет, өрт және
күзет-өрт дабылына
техникалық қызмет
көрсету және оларды
ұстау.
Ай сайын "Регуля-
тор" журналын
баспадан шығару;
Бекiтiлген тиесiлі-
лік нормативiне
сәйкес 4 бiрлiк
автокөлiгiн ұстау.
Табиғи монополия
субъектiлерiнiң
қызметiне кемiнде
20 сараптамалық
бағалаулар жүргiзу:
табиғи монополияның
мынадай салалары:
энергетика, көлiк,
байланыс, су шаруа-
шылығы және кәрiз
жүйелерi, труба
құбырларымен тасы-
малдау бойынша
тендерлiк негiзде
тәуелсiз сарапшы-
лар мен сараптау
ұйымдарын тарту;
тәуелсiз сарапшы-
лар мен сараптау
ұйымдарының қызмет-
терiне ақы төлеу;
сараптау қорытын-
дыларының уақтылы
орындалуын бақылау.
Табиғи монополия
субъектілерi
қызметiн реттейтiн
кемiнде 20 норма-
тивтiк құқықтық
және нормативтiк
кесiмдердi әзiрлеу
және жетілдiру:
тендерлiк негiзде
нормативтiк құқық-
тық және норматив-
тік кесiмдердi
әзiрлеу жөнiндегі
консультанттар
белгiлеу;
консультанттардың
қызметiне ақы
төлеу;
әзiрленетiн нор-
мативтiк құқықтық
және нормативтiк
кесiмдердiң уақтылы
орындалуын бақылау.
Табиғи монополия
субъектілерінiң
қызметiне қаржылық
және техникалық
сараптама жүргiзу:
тендерлiк негiзде
сарапшылар белгілеу:
қаржылық сараптама
бойынша - кемiнде
31 қорытынды;
техникалық сарапта-
ма бойынша - кемін-
де 31 қорытынды;
сарапшылардың қызме-
тiне ақы төлеу;
сарапшылар аралық
және түпкілiктi
қорытындыларды
уақтылы ұсынуын
бақылау.
Кемiнде 300 жария
тыңдаулар ұйымдас-
тыру және өткiзу.

3          002  Аппараты    Содержание аппарата       В те-  Агентство
террито-    территориальных органов   чение  Республики
риальных    Агентства Республики      года   Казахстан
органов     Казахстан по регулирова-         по регули-
нию естественных монополий       рованию
в пределах лимита штатной        естественных
численности - 227 единиц.        монополий
Аренда автотранспорта в
количестве 16 единиц,
согласно утвержденному
нормативу положенности.
4          007  Повышение   Приобретение услуг по     В те-  Агентство
квалифика-  повышению квалификации    чение  Республики
ции госу-   государственных служащих, года   Казахстан
дарствен-   согласно утвержденному           по регули-
ных служа-  плану повышения квалифи-         рованию
щих         кации, в том числе               естественных
обучение государственному        монополий
языку. Среднегодовое
количество государственных
служащих, проходящих курсы
повышения квалификации -
150 человек.
5         009  Материально- Приобретение факсимильных  В те- Агентство
техническое  аппаратов для центрального чение Республики
оснащение    аппарата Агентства         года  Казахстан
государст-   Республики Казахстан по          по регули-
венных       регулированию естественных       рованию
органов      монополий и его террито-         естественных
риальных органов - 18            монополий
единиц.
6          017  Обеспече-   Приобретение вычисли-     В те-  Агентство
ние функ-   тельной техники:          чение  Республики
ционирова-  рабочие станции пользо-   года   Казахстан
ния инфор-  вателей - 15 единиц;             по регули-
мационных   принтеры - 7 единиц;             рованию
систем и    сканеры - 1 единица.             естественных
информа-    Техническое обслуживание         монополий
ционно-     вычислительной техники:
техничес-   рабочие станции пользо-
кое обес-   вателей - 333 единицы;
печение     серверы - 3 единицы;
государ-    принтеры - 177 единиц;
ственных    сканеры - 4 единицы.
органов     Приобретение расходных
материалов, комплектующих
и запасных частей.
Сопровождение WEB-сайтов.
Оплата услуг доступа
к сети Интернет и
электронной почты.
Сопровождение информа-
ционной системы
"Электронная база
данных по мониторингу
деятельности монополистов"
и локальных задач:
Лука-Бюджет;
Формирование планов
финансирования по обяза-
тельствам и платежам,
учет лимитов бюджетных
ассигнований.
____________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества и оперативности принимаемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий по регулированию деятельности субъектов естественной монополии, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 62
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
203 - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание электронной базы данных по
мониторингу деятельности монополистов"
на 2005 год

3       002   Аумақтық     Қазақстан Республи-  Жыл    Қазақстан
органдар-    касы Табиғи монопо-  ішін-  Республикасы
дың аппа-    лияларды реттеу      де     Табиғи моно-
раттары      агенттiгi аумақтық          полияларды
органдарының аппара-        реттеу
тын штат саны - 227         агенттігі
лимитiнiң шегiнде
ұстау.
Бекiтiлген тиесілi-
лiк нормативiне
сәйкес 16 бiрлiк
автокөлік жалдау.
Жария тыңдаулар
өткiзу.
4       007   Мемлекеттiк  Біліктіліктi көте-   Жыл    Қазақстан
қызметшi-    рудiң бекiтiлген     iшiн-  Республикасы
лердiң       жоспарына сәйкес     де     Табиғи
білiктiлiгiн мемлекеттік қызмет-         монополиялар-
арттыру      шiлердiң біліктiлі-         ды реттеу
гін көтеру, оның            агенттігі
iшiнде мемлекеттiк
тiлдi үйрену жөнiн-
дегi қызметтердi
сатып алу. Бiлiктi-
лiктi арттыру
курсынан өтетiн
мемлекеттік қызмет-
шiлердiң орташа
жылдық саны - 150
адам.
5       009   Мемлекеттiк  Қазақстан Респуб-    Жыл    Қазақстан
органдарды   ликасы Табиғи        iшiн-  Республикасы
материал-    монополияларды       де     Табиғи
дық-техника- реттеу агенттiгi-           монополиялар-
лық жарақ-   нiң орталық аппара-         ды реттеу
тандыру      ты үшiн 18 бiрлiк           агенттігі
факсимильдiк аппа-
раттарын сатып алу.
6       017   Ақпараттық   Есептеу техникасын  Жыл    Қазақстан
жүйелер-     сатып алу:          iшiн-  Республикасы
дiң жұмыс    пайдаланушылардың   де     Табиғи
iстеуiн      жұмыс станциялары          монополиялар-
қамтамасыз   15 бiрлiк;                 ды реттеу
ету және     принтерлер - 7             агенттігі
мемлекет-    бiрлiк;
тік орган-   сканерлер - 1
дарды ақпа-  бiрлiк.
раттық-тех-  Есептеу техникасы-
никалық      на техникалық
қамтамасыз   қызмет көрсету:
ету          пайдаланушылардың
жұмыс станциялары
- 333 бiрлiк;
серверлер - 3 бiр-
лiк;
принтерлер - 177
бiрлiк;
сканерлер - 4
бiрлiк.
Жұмсалатын материал-
дарды, жиынтықтаушы
және қосалқы бөлшек-
тердi сатып алу.
WEB-сайтты сүйемел-
деу.
Интернет желiсiне
қол жеткiзу мен
электрон почтасының
қызметтерiне ақы
төлеу.
"Монополистер
қызметтерiнiң мони-
торингi бойынша
электрондық деректер
базасы" жүйесiн
және локальдық
мiндеттердi сүйе-
мелдеу:
Лука-Бюджет;
Мiндеттемелер мен
төлемдер бойынша
қаржыландыру
жоспарларын қалып-
тастыру, бюджеттен
бөлiнген қаржы
лимитiн есепке
алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi қабылдайтын табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметін реттеу жөнiндегi шешiмдердiң сапасы мен жеделдiгiн арттыру; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн осы заманғы экономикалық талаптарға сәйкес кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
62-ҚОСЫМША
203 - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Монополистер қызметiнiң мониторингi бойынша
электрондық деректер базасын құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 104400 тысяч тенге (сто четыре миллиона четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ  Президента Республики Казахстан от 15 августа 2003 года N 1165 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание электронной базы данных по мониторингу деятельности монополистов.
5. Задачи бюджетной программы: развитие и внедрение механизма и базы данных для автоматизированного мониторинга деятельности субъектов естественной монополии, государственных предприятий и государственных органов, оказывающих платные услуги, разработка программного обеспечения, приобретение вычислительной техники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N   |Код  |Код  |Наименова- |Мероприятия по реализации|Сроки|Ответственные
п/п |прог-|под- |ние прог-  |программы (подпрограмм)  |реа- |исполнители
|раммы|прог-|раммы (под-|                         |лиза-|
|     |раммы|программы) |                         |ции  |
--------------------------------------------------------------------------
1   |  2  |  3  |      4    |             5           |   6 |      7
--------------------------------------------------------------------------
1    002         Создание   Приобретение услуг по     В те-  Агентство
электрон-  развитию, внедрению и ти- чение  Республики
ной базы   ражированию электронной   года   Казахстан
данных по  базы данных по мониторин-        по регулиро-
монито-    гу деятельности монопо-          ванию
рингу      листов;                          естественных
деятель-   приобретение лицензионного       монополий
ности мо-  программного обеспечения
нополис-   и вычислительной техники
тов        для центрального аппарата
Агентства и его террито-
риальных органов:
серверы - 16 единиц;
рабочие станции пользова-
телей - 60 единиц;
принтеры - 45 единиц;
сканеры - 15 единиц;
источники бесперебойного
питания - 76 единиц.
____________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Интеграция информации о состоянии и динамике показателей деятельности субъектов естественной монополии в единую электронную базу данных;
Оперативный контроль исполнения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет субъектами естественной монополии и ценообразования государственных предприятий, осуществляющих деятельность в сфере государственной монополии.

1. Құны: 104400 мың теңге (бiр жүз төрт миллион төрт жүз мың теңгe).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2003 жылғы 15 тамыздағы N 1165  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: монополистер қызметiнiң мониторингі бойынша электрондық деректер базасын құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи монополия субъектілерiнiң, мемлекеттiк ақылы қызмет көрсететiн мемлекеттік кәсiпорындардың және мемлекеттік органдардың қызметтерiн автоматты түрде мониторингiлеу үшiн тетiктер мен деректер базасын дамыту және енгiзу, бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу, есептеу техникасын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Монополис-   Монополистер қызме-  Жыл    Қазақстан
тер қызме-   тiнiң мониторинг     ішін-  Республикасы
тiнiң мони-  бойынша электрон-    де     Табиғи
торингi      дық деректер                монополиялар-
бойынша      базасын дамыту,             ды реттеу
электрон-    таралымдау және             агенттігі
дық дерек-   енгiзу бойынша
тер базасын  қызметтердi сатып
құру         aлу:
Агенттіктiң орталық
аппараты және оның
аумақтық органдары
үшiн лицензияланған
бағдарламалық қам-
тамасыз ету мен
есептеу техникасын
сатып алу;
cepвeрлер - 16 бiр-
лiк;
пайдаланушылардың
жұмыс станциялары
- 60 бiрлiк;
принтерлер - 45
бiрлiк;
сканерлер - 15
бiрлiк;
үзiлiссiз қорек-
тендiру көздерi -
76 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бiрыңғай электрондық деректер базасына табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметтерi көрсеткіштерiнiң жай-күйi мен серпiнi туралы ақпарат ықпалдастығы;
Табиғи монополия субъектiлерiнiң тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтiк сметаларды атқаруын және мемлекеттiк саясат саласында қызметiн жүзеге асыратын мемлекеттiк кәсiпорындардың баға түзуiн жедел бақылау.