Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно приложению 407;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 407
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
690 - Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Организация проведения выборов"
на 2006 год
1.   Стоимость:  795207 тысяч тенге (семьсот девяносто пять миллионов двести семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Конституционный закон  Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года N 3205 "Об утверждении положения о Центральной избирательной комисии Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 6 июня 2006 года N 130 "О проведении выборов акимов районов, городов областного значения Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей
для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 1998 года N 1108 "О штатной численности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также
депутатов Парламента Республики Казахстан".
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 17 ноября 2006 года N  470и .

2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
407-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
407-ҚОСЫМША
Ескерту. 407-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 206.11.17. N  470и  қаулысымен.
690 - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Сайлау өткiзудi ұйымдастыру"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 795207 мың теңге (жетi жүз тоқсан бес миллион екi жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегi Конституциялық  заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы Ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы 11 қарашадағы N 3205  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының аудандары, облыстық маңызы бар қалалары әкімдерінің сайлауын өткізу туралы" 2006 жылғы 6 маусымдағы N  130  Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Мемлекеттік әкiмшілiк қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы ; "Қызметтiк телефондар және мемлекеттiк органдардың аппараттарын орналастыру үшін алаңдардың нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасы орталық сайлау комиссиясының аппараты штатының саны туралы" 1998 жылғы 29 қазандағы N 1108 қаулысы; "Бюджет қаражатынан қаржыландыратын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтынудың нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлiк қызметiн көрсету үшін қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметшілерiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог
рам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Организация
проведения
выборов
2
001
Аппарат
централь-
ного органа
Содержание
аппарата.
Центральной
избирательной
комиссии
Республики
Казахстан
согласно утверж-
денному лимиту
штатной числен-
ности.
Содержание и
аренда служебного
автотранспорта
согласно утверж-
денному нормативу
положенности.
Создание
необходимых
условий для
осуществления
на территории
Республики
контроля за
исполнением зако-
нодательства о
выборах,
обеспечения его
единообразного
применения;
осуществление
руководства
территориальными,
окружными и
участковыми
избирательными
комиссиями при
проведении
выборов; распре-
деление между
ними средств
республиканского
бюджета,
выделенных для
проведения
избирательной
кампании.
Техническое
обслуживание и
ремонт
копировальных
аппаратов.
в
тече-
ние года
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственных
служащих по пяти
темам:
- бюджетный
процесс и
бюджетная
политика в
Республике
Казахстан -
1-квартал;
- государствен-
ные закупки -
1-квартал;
- организация
делопроизводства
и документо-
ведения - 2-3
квартал;
- правотворчество
и законодательный
процесс в
Республике
Казахстан - 2-3
квартал;
- Конституция
Республики
Казахстан и
международное
право - 2-3
квартал.
Обучение
государственному
и английскому
языкам 3-4
квартал
в те-
чение
года
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Приобретение
товаров и
оборудования:
уничтожителей
для бумаг,
диктофонов,
магнитофонов,
видеомагнитофо-
нов, видеодвоек,
копировально-
множительных
аппаратов,
видеокамер,
факсимильных
аппаратов,
холодильников,
сейфов, офисной
мебели для
руководителя и
для заведующих
отделами, шкафов
для документов,
для верхней
одежды, столов
рабочих, кресел,
стульев,
стеллажей,
жалюзи, электрон-
ных кинотеатров
спутниковой
системы "Nurl@n"
для создания
условий и
оптимизации
работы
центрального
аппарата и его
территориальных
органов.
в
тече-
ние года
Центральная избирательная
комиссия   Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциони-
рования
информацион-
ных систем
информа-
ционно-
техническое
обеспечение
государст-
венных
органов
Техническое
обслуживание
специализирован-
ного оборудо-
вания и средств
вычислительной
техники АИС
"Сайлау",
сопровождение
информационных
систем АИС
"Сайлау",
программное
обеспечение и
обеспечение
защиты информа-
ции в сети.
Приобретение
услуг по
администрированию
сетей, услуги
доступа к сети
передач данных
АИС "Сайлау" и к
сети Интернет
центрального
аппарата.
Приобретение
расходных
материалов и
комплектующих
запасных частей
и услуг для
полного
обеспечения
работы системы
АИС "Сайлау".
в
тече-
ние
года
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан
6

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сайлау
өткізуді
ұйымдас-
тыру
2
001
Орталық
органның
аппараты
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комис-
сиясының аппаратын
штат кестесі бойынша ұстау.
Бекітілген тиесілілік
нормативі бойынша
қызметтік автокөлік
ұстау және жалдау.
Көшіру аппаратына тех-
никалық күтім көрсету
және жөндеу.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касы
Орталық сайлау
комиссия-
сы
3
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білікті-
лігін
арттыру
Мынандай бес тақырып
бойынша мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін арттыру
жөніндегі қызметшілер-
ді сатып алу:
- Қазақстан Республи-
касындағы бюджеттік процесс және бюджет саясаты - 1-тоқсан;
- мемлекеттік сатып
алулар - 1-тоқсан;
- іс жүргізуді ұйым-
дастыру және құжаттану
- 2-3-тоқсан;
- Қазақстан Республикасындағы құқық шығармашылығы және заң шығару
процессі - 2-3-тоқсан;
- Қазақстан Республи-
касының Конституциясы
және халықаралық
құқық - 2-3-тоқсан;
- Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін
үйрету - 3-4-тоқсан.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касы
Орталық сайлау комиссия-
сы
4
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
мате-
риалдық-
техника-
лық
жарақ-
тандыру
Орталық аппараттың
және оның аумақтық
органдарының жұмысына
жағдай жасау және
тиімділендіру үшін
мынандай тауарлар мен
жабдықтар сатып алу:
қағаз жойғыштар,
диктофондар, бейнемаг-
нитофондар, магнито-
фондар, бейнеқосақ-
тар, көшіру-көбейту
аппараттары, бейнека-
мералар, факсимильдік аппараттар, тоңазыт-
қыштар, сейфтер, кеңсе
жиһаздары басшы үшін және бөлім меңгеруші-
лері үшін, құжаттарды
сақтайтын, сырт киімдер үшін шкафтар,
креслолар, орындықтар,
стеллаждар, күнперде-
лер, "Nurl@n" жерсеріктік жүйесінің
электрондық
кинотеатрлары.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касы
Орталық
сайлау
комиссия-
сы
5
017
Ақпарат-
тық жүйелер-
дің жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
"Сайлау" ААЖ мамандан-
дырылған жабдықтарына
және есептеу техникасы
құралдарына техникалық
қызмет көрсету, "Сай-
лау" ААЖ ақпараттық
жүйелерін сүйемелдеу,
жабдықтамалық қамтама-
сыз ету және желілер-
дегі ақпаратты қорғау-
ды қамтамасыз ету.
Ақпараттық жүйелерге
әкімшілік ету
жөніндегі қызметтерді,
орталық аппараттың
"Сайлау" ААЖ деректер-
ді беру желісіне және
Интернет желісіне қол
жеткізу қызметтерін
сатып алу. "Сайлау"
ААЖ жұмысын толық
қамтамасыз ету үшін
шығындық материалдар,
жинақтауыш қосалқы
бөлшектер мен қызмет-
терді сатып алу.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касы
Орталық
сайлау
комиссия-
сы
6

100
Проведение
выборов
Организация
подготовки и
проведения
выборов вместо
выбывших
депутатов
Сената, Мажилиса
Парламента
Республики
Казахстан,
депутатов
маслихатов и
акимов районов,
городов
областного
значения.
Проведение двух
семинаров с
членами избира-
тельных комиссий
по организации
подготовки и
проведению
выборов.
в тече-
ние
года
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 17 ноября 2006 года N  470и .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямые результаты:
- содержание центрального аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно лимиту штатной численности в количестве 51 единиц, обеспечение на 100 % материально-технического оснащения работников центрального аппарата;
- подведение итогов выборов депутатов Парламента в целом по Республике;
- регистрация избранных депутатов Парламента, публикация сообщений об этом в средствах массовой информации;
- создание необходимых материально-технических условий для деятельности избирательных комиссий;
- рассмотрение заявлений и жалоб на решения и действия территориальных и окружных избирательных комиссий;
- повышение профессионального уровня в количестве - 10 человек, обучение государственному языку в количестве - 25 человек, обучение английскому языку в количестве - 20 человек.
Конечные результаты:
- создание необходимых условий для осуществления на территории Республики контроля за исполнением законодательства о выборах, обеспечения его единообразного применения;
- обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на - 20 %, в обучении государственному языку на - 50 %, в обучении английскому языку на - 40 %.
Финансово-экономический результат:
- использование бюджетных средств на повышение качества работы Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан;
- своевременное и полное освоение бюджетных средств;
- финансово-хозяйственные затраты на содержание одного государственного служащего центрального аппарата - 9725,5 тыс. тенге;
- финансово-хозяйственные затраты на содержание одного внештатного работника - 499,5 тыс. тенге;
- средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 22,3 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 13,76 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 6,0 тыс. тенге;
- средние затраты на выборы одного депутата в Сенат - 860,0 тыс. тенге;
- средние затраты на выборы одного депутата в Мажилис - 2616,0 тыс. тенге;

100
Сайлау
өткізу
Шығып қалғандардың
орнына Қазақстан
Республикасы
Парламенті Сенаты мен
Мәжілісінің депутатта-
рын, мәслихаттар депутаттарын және аудандар, облыстық маңызы бар қалалар әкімдерін сайлауды
әзірлейді және өткізу-
ді ұйымдастыру. Сайлау
комиссиялары мүшелері-
мен сайлауларды әзір-
леу және өткізу мәсе-
лелері бойынша екі
семинар өткізу.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касы
Орталық
сайлау
комиссия-
сы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтижелер:
- Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының орталық аппаратын 51 бiрлік штат санының лимитi бойынша қамту, орталық аппарат қызметкерлерiнің материалдық-техникалық жарақталуын 100% қамтамасыз ету;
- Республика бойынша тұтас алғанда Парламент депутаттарын сайлау қорытындыларын шығару;
- сайланған комиссияларының қызметiне қажетті материалдық-техникалық жағдайлар жасау;
- аумақтық және округтік сайлау комиссияларының шешімдерi мен iс-әрекеттерiне түскен арыздар мен шағымдар қарау;
- саны - 10 адамның кәсiби деңгейiн жоғарылату, саны - 25 адамға мемлекеттiк тiлдi үйрету, саны - 20 адамға ағылшын тiлін үйрету.
Түпкiлiкті нәтижелер:
- Республиканың аумағында сайлау туралы заңдардың атқарылуына бақылауды жүзеге асыруға бiрыңғай қолдануын қамтамасыз етуге қажеттi жағдайлар жасау;
- мемлекеттік қызметшілердің сұранысын кәсiпқойлық деңгейiн көтеруде - 20%, мемлекеттiк тiлдi үйренуде - 50%, ағылшын тілін үйренуде - 40% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтижесi:
- бюджеттiк қаржыны Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы қызметінің сапасын жоғарылатуға пайдалану;
- бюджеттiк қаржыны дер кезiнде және толық игеру;
- орталық аппараттың бiр мемлекеттік қызметшiсiн қамтуға арналған қаржылық-шаруашылық шығыстар - 9725,5 мың теңге;
-  штаттан тыс бiр қызметкердi қамтуға арналған қаржылық-шаруашылық шығыстар - 499,5 мың теңге;
- бiр мемлекеттік қызметшінің бiлiктiлiгiн жоғарылатуға арналған орташа шығыстар - 22,3 мың теңге;
- бiр мемлекеттiк қызметшiге мемлекеттiк тiлдi үйретуге арналған орташа шығыстар - 1З,76 мың. теңге;
- бiр мемлекеттік қызметшіге ағылшын тiлiн үйретуге арналған орташа шығыстар - 6,0 мың теңге;
- Сенатқа бiр депутатты сайлауға арналған орташа шығыстар - 860,0 мың теңге;
- Мәжiлiске бiр депутатты сайлауға арналған орташа шығыстар - 2616,0 мың теңге;
- мәслихаттарға бiр депутатты сайлауға арналған орташа шығыстар -

- средние затраты на выборы одного депутата в маслихаты - 115,0 тыс. тенге.
Своевременность:
- обеспечение проведения выборов в соответствии с Конституционным законом от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан";
- исполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество:
- повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями;
- 10 % государственных служащих, после прохождения курсов обучения государственному языку делопроизводство будут осуществлять на государственном языке;
- 5 % государственных служащих, после прохождения курсов обучения английскому языку будут работать с документами на английском языке;
- 2 % государственных служащих, после прохождения курсов повышения квалификации будут назначены на вышестоящие должности.

115,0 мың теңге.
Уақтылығы:
- сайлауларды "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегi Конституциялық заңға сәйкес өткiзудi қамтамасыз ету;
- жоспарланған iс-шараларды белгiленген мерзiмдерде атқару.
Сапасы:
- осы заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес, мемлекеттiк қызметтің талаптары бойынша мемлекеттiк қызметшілердің кәсiби деңгейiн жоғарылату;
- мемлекеттiк тiлдi үйрену курсын өткен соң мемлекеттiк қызметшілердің 10% iс жүргізудi мемлекеттік тiлде жүзеге асыратын болады;
- ағылшын тiлін үйрену курсын өткен соң мемлекеттiк қызметшілердің 5% ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс iстейтiн болады;
- бiлiктілiгiн жоғарылату курсын өткен соң мемлекеттік қызметшiлердің 2% жоғары тұрған лауазымдарға тағайындалатын болады.