Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Верховный Суд Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Верховного Суда Республики Казахстан согласно приложениям 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 353
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности органов судебной системы"
на 2008 год
1. Стоимость: 15739588 тысяч тенге (пятнадцать миллиардов семьсот тридцать девять миллионов пятьсот восемьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 августа 2006 года N 158 "Об образовании специализированного финансового суда в городе Алматы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение защиты конституционных прав, свобод и законных интересов граждан и организаций, усиление независимости судей при отправлении правосудия, ускорение темпов судебно-правовой реформы, обеспечение деятельности исполнительного производства, укрепление самостоятельности судов.
5. Задачи бюджетной программы: Осуществление высшего надзора за деятельностью местных судов по гражданским, уголовным и иным делам, контроль за исполнением исполнительных документов, осуществление работы по систематизации законодательства, рассмотрение обращений граждан и организаций, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
353-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 15739588 мың теңге (он бес миллиард жеті жүз отыз тоғыз миллион бес жүз сексен сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы ; "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 88-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Сот әкімшілігінің жаңа жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Алматы қаласында мамандандырылған қаржылық сот құру туралы" 2006 жылғы 17 тамыздағы N 158 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Азаматтар мен ұйымдардың конституциялық құқықтары, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, сот төрелігін іске асыру кезінде судьялардың тәуелсіздігін күшейту, сот-құқық реформасының қарқынын жеделдету, атқарушылық іс жүргізу қызметін қамтамасыз ету, соттардың дербестігін нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Жергілікті соттардың азаматтық, қылмыстық және басқа да істер бойынша жоғары қадағалауын іске асыру, атқару құжаттарын орындауды бақылау, заңдарды жүйелеу жөніндегі жұмысты іске асыру, азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау, өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру жөнінде қойылған біліктілік талаптарына сәйкес білім беру бағдарламалары бойынша кәсіптік қызмет саласында теориялық және практикалық білімді, іскерлік пен кәсіби дағдыны шыңдау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
органов
судебной
системы
2
007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по пяти
направлениям:
1) вопросы орга-
низации деятель-
ности судов;
2) бюджетирова-
ние, планирова-
ние и контроль
исполнения;
3) изучение
международных
стандартов
финансовой
отчетности;
4) вопросы
организации
исполнительного
производства;
5) совершенство-
вание исполни-
тельного произ-
водства с учетом
электронного
учета исполни-
тельных доку-
ментов.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
3
008
Капитальный
ремонт
зданий,
помещений и
сооружений
государст-
венных
органов
Приобретение
услуг по
проведению
капитального
ремонта зданий
и помещений
местных судов.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
4
009
Материально-
техническое
оснащение государст-
венных
органов
Материально-
техническое
обеспечение
деятельности
Верховного Суда,
местных судов,
администраторов
судов в
областях,
городах Астана,
Алматы.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
1. Приобретение
телекоммуника-
ционных услуг
сети Интернет в
рамках Единой
автоматизи-
рованной
информационно-
аналитической
системы.
2. Сопровождение
действующих
информационных
систем.
3. Приобретение
услуг по техни-
ческому обслужи-
ванию средств
вычислительной
техники.
4. Приобретение
технических
средств.
5. Приобретение
расходных мате-
риалов, комплек-
тующих и запас-
ных частей.
6. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
6
100
Обеспечение
деятельности
Верховного
Суда
Республики
Казахстан
Отправление
правосудия
посредством
гражданского,
уголовного и
иных установлен-
ных законом
форм судопроиз-
водства.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан
7

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сот жүйесі
органдары-
ның қызме-
тін қамта-
масыз ету
2
007
Мемлекеттік
қызметші-
лердің
біліктілі-
гін арттыру
Мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру жөнінде
көрсетілетін
қызметтерді бес
тақырып бойынша
сатып алу:
1) Сот ісін
жүргізу
практикасы;
2) Қылмыстық,
азаматтық және
әкімшілік істер
бойынша сот
практикасын
қорыту;
3) Жекелеген
санаттағы істерді
қараудың
ерекшеліктері;
4) Атқарушылық іс
жүргізуді
ұйымдастыру
тәртібі;
5) Атқару
құжаттарын
электрондық есепке
алуды ескеріп,
атқарушылық іс
жүргізуді
жетілдіру.
Мемлекеттік,
ағылшын тілдеріне
оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты,
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер.
3
008
Мемлекеттік
органдардың
ғимаратта-
рын,
үй-жайлары
мен құры-
лыстарын
күрделі
жөндеу
Жергілікті
соттардың
ғимараттары мен
үй-жайларына
күрделі жөндеу
жүргізу жөнінде
көрсетілетін
қызметтерді сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер
4
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық
-техникалық
жарақтан-
дыру
Жоғарғы Сотты,
жергілікті
соттарды,
облыстардағы,
Астана, Алматы
қалаларындағы
соттар әкімшілерін
материалдық-тех-
никалық қамтамасыз
ету.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Жоғарғы
Соты,
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер
5
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
1. Бірыңғай
автоматтандырылған
ақпараттық-талдау
жүйесі шеңберінде
телекоммуникация
қызметтерін
(Интернет) сатып
алу.
2. Жұмыс істеп
тұрған ақпараттық
жүйелердің жұмысын
қамтамасыз ету.
3. ҚР соттарында
есептеу-техникалық
құралдарға (ЕТҚ)
техникалық қызмет
көрсету жөніндегі
қызметтер
(жабдықтарды ұстау, қызмет
көрсету және жөндеу).
4. Есептеу және
телекоммуникация-
лық жабдықтар
сатып алу.
5. ҚР ЖС мен ҚР
соттары үшін
жұмсалатын
материалдарды,
қосымша жабдықтар
мен қосалқы
бөлшектерді сатып
алу.
6. Лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Жоғарғы
Соты,
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Сотының
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер
6
100
Қазақстан
Республика-
сы Жоғарғы
Сотының
қызметін
қамтамасыз
ету
Азаматтық,
қылмыстық және
заңмен белгіленген
өзге де сот ісін
жүргізу арқылы сот
төрелігін іске
асыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
7

101
Аппарат
Комитета по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан
Осуществление
материально-
технического и
иного обеспече-
ния деятельнос-
ти местных
судов, исполне-
ние исполнитель-
ных документов.
Обеспечение
деятельности
Квалификацион-
ной коллегии
юстиции для
осуществления
подбора кадров
для судейского
корпуса.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан
8
102
Администра-
торы судов и
местные суды
Создание условий
способствующих
самостоятельнос-
ти местных
судов, независи-
мости судей при
отправлении
правосудия,
осуществление
организационного
и материально-
технического
обеспечения
деятельности
местных судов,
судебных испол-
нителей, испол-
нение исполни-
тельных
документов.
Отправление
правосудия
посредством рас-
смотрения дел,
отнесенных зако-
ном к подсуднос-
ти местных
судов.
Отправление
правосудия по
уголовным делам
с участием
присяжных
заседателей.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
Повышение профессионального уровня - 1252 чел.
Обучение государственному языку - 3780 чел., в том числе территориальных органов - 3680 чел.
Обучение английскому языку - 1624 чел., в том числе территориальных органов - 1524 чел.
Конечный результат: Обеспечение защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций, обеспечение исполнения Конституции , законов, иных нормативных правовых актов, международных договоров республики.
Финансово-экономический результат:
Средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 21,9 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 11,5 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 16,9 тыс. тенге.
Своевременность: В соответствии с установленными сроками реализации.
Качество:
Оперативное и качественное рассмотрение дел;
Снижение количества рассматриваемых дел с нарушением сроков до 0,5 % от общего количества рассмотренных дел;
Снижения отмены первоначальных судебных решений до 1 %,
Увеличить реальное исполнение судебных актов до 75 % из общего числа оконченных исполнительных производств.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями, доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку на 25 %; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку 4 %; доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации 0,5 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 354
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание единой автоматизированной информационно-аналитической
системы органов судебной системы Республики Казахстан"
на 2008 год

101
Қазақстан
Республи-
касының
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитеттің
аппараты
Жергілікті
соттардың қызметін
материалдық-техни-
калық және өзгедей
қамтамасыз етуді
жүзеге асыру,
атқару құжаттарын
орындау. Судьялар
корпусына арналған
кадрлар іріктеуді
жүзеге асыру үшін
Әділет біліктілік
алқасының қызметін
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет
8
102
Соттар
әкімшілері
мен
жергілікті
соттар
Жергілікті
соттардың
дербестігін, әділ
сот төрелігін
жүргізу кезінде
судьялардың
дербестігін
қамтамасыз ететін
жағдайларды құру,
жергілікті
соттардың, сот
орындаушыларының,
атқару құжаттары-
ның орындалу
қызметінің
ұйымдастырушылық
және материалдық-
техникалық
қамтамасыз етілуін
жүзеге асыру.
Заңмен жергілікті
соттарда қаралуға
тиісті деп
танылған істерді
қарастыруда әділ
сот төрелігін
жүргізу.
Алқабилердің
қатысуымен
қылмыстық істер
бойынша әділ сот
төрелігін жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
Соттар
әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
кәсіби деңгейді арттыру - 1252 адам;
мемлекеттік тілге оқыту - 3780 адам, соның ішінде аумақтық органдарда - 3680 адам;
ағылшын тіліне оқыту - 1624 адам, соның ішінде аумақтық органдарда - 1524 адам.
Түпкі нәтиже: азаматтар мен ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, Республиканың Конституциясының, заңдарының, өзге де нормативтік құқықтық актілерінің, халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығын 21,9 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқыту үшін кететін орташа шығын 11,5 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшіге ағылшын тілін оқыту үшін кететін орташа шығын 16,9 мың теңге.
Уақтылығы: іске асырудың белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Сапасы:
істерді жедел және сапалы қарау;
мерзімдері бұзылып қаралатын істердің санын қаралған істердің жалпы санының 0,5 пайыз дейін төмендету;
бастапқы сот шешімдерінің күшінің жойылуын 1 пайызға дейін төмендету;
сот актілерінің нақтылы орындалуын аяқталған атқарушылық іс жүргізулердің 75 пайызға дейін ұлғайту.
Қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сай мемлекеттік қызметшілерге қойылатын кәсіби талаптарға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін, мемлекеттік тілге оқыту курстарынан өткеннен кейін іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесін 25 пайызға; ағылшын тіліне оқыту курстарынан өткеннен кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істеуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесін 4 пайызға; біліктілікті арттыру курстарынан өткеннен кейін жоғары қызметтерге тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесін 0,5 пайызға арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
354-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы сот жүйесі органдарының бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін құру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 213341 тысяча тенге (двести тринадцать миллионов триста сорок одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года N 1274 "Об утверждении плана мероприятий по реализации концепции правовой политики в Республике Казахстан"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Создание информационной инфраструктуры органов судебной системы РК, соответствующей уровню экономического, социального, технического, технологического развития общества.
5. Задачи бюджетной программы: Дальнейшее развитие единой автоматизированной информационно-аналитической системы органов судебной системы Республики Казахстан и исполнительного производства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Создание
единой
автоматизи-
рованной
информацион-
но-аналити-
ческой
системы
органов
судебной
системы
Республики
Казахстан
Развитие,
интеграция
Единой автомати-
зированной
информационно-
аналитической
системы органов
судебной системы
Республики
Казахстан и
судебного блока
автоматизирован-
ной информацион-
ной системы
"Единая унифици-
рованная статис-
тическая система"
Комитета по пра-
вовой статистике
и специальным
учетам при
Генеральной
прокуратуре.
Разработка, внед-
рение и развитие
проекта
"е-Судебная
система",
интегрированной
информационной
системы "Автома-
тизированная
система исполни-
тельного произ-
водства", системы
аудио-видео фик-
сации судебного
процесса Верхов-
ного Суда Респуб-
лики Казахстан и
видеоконференц-
связи дистанцион-
ного рассмотрения
судебных решений,
в том числе с
ЕАИАС.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан и
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астане и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: унификация и централизация распространения, хранения и обработки информации относительно деятельности судебных органов, исполнения решений суда, контрольных и учетных мероприятий.
Конечный результат: повышение эффективности и прозрачности деятельности судов.
Финансово-экономический результат: уменьшение издержек на отправление правосудия на 15 процентов.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками реализации.
Качество: 100 процентное предоставление информации для принятия правильного решения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 355
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в
судебном процессе"
на 2008 год

1. Құны : 213341 мың теңге (екі жүз он үш миллион үш жүз қырық бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік кодексі , "Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1274 Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қоғамның экономикалық әлеуметтік, техникалық, технологиялық даму деңгейіне сәйкес, ҚР сот жүйесі органдарының ақпараттық құрылымын құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы сот жүйесі органдары және атқару өндірісінің бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінің одан әрі дамуы.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Қазақстан
Республика-
сы сот
жүйесі
органдары-
ның бірың-
ғай авто-
маттанды-
рылған
ақпараттық-
талдау
жүйесін
құру
Қазақстан
Республикасы сот
жүйесі органдары-
ның бірыңғай
автоматтандырылған
ақпараттық-талдау
жүйесі және Бас
прокуратура
жанындағы Құқықтық
статистика және
арнайы есеп
жөніндегі
Комитеттің
"Бірыңғай
біріздендірілген
статистикалық
жүйесі" бірыңғай
автоматтандырылған
ақпараттық-талдау
жүйесін біріктіру
және дамыту.
"е-Сот жүйесі"
жобасы, "Атқару
өндірісінің
автоматтандырылған
жүйесі" біріккен
ақпараттық жүйесі,
Қазақстан
Республикасы
Жоғарғы Сотының
сот процесін
қадағалаудың
аудио-бейне
жүйесі, сот
шешімдерін,
сонымен қатар
БААТЖ қашықтықта
қарастырудың
бейнеконференция
байланыстарын
өңдеу, енгізу
және дамыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Жоғарғы
Соты,
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана
және
Алматы
қалаларын-
дағы
Әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: сот органдарының қызметіне, сот шешімдерін орындау, есептегі және бақылаудағы іс-шараларға қатысты ақпараттарды өңдеу және сақтау, таратуды орталықтандыру және бірізділендіру.
Түпкі нәтиже: соттар қызметінің тиімділігі мен анықтығын арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: сот төрелігін іске асыруға кететін шығындарды 15 пайызға азайту.
Уақыттылығы: жасалған шарттарда белгіленген мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: дұрыс шешім қабылдау үшін 100 пайыз ақпарат ұсыну.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
355-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сот процесіне қатысушы тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 18269 тысяч тенге (восемнадцать миллионов двести шестьдесят девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Гражданский процессуальный Кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 года N 411; статьи 71 , 72, 174 , 175 , 176 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года; статья 603 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года; статья 5 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О государственной защите лиц, участвующих в уголовном процессе".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: защита конституционных прав и свобод граждан, участвующих в судебном процессе
5. Задачи бюджетной программы: возмещение расходов, понесенных в ходе судопроизводства и обеспечение квалифицированной юридической помощью лицам, участвующим в судебном процессе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Обеспечение
защиты прав
и свобод лиц,
участвующих
в судебном
процессе
Возмещение рас-
ходов, понесен-
ных лицами в
связи с вызовом
на судебный
процесс.
Оплата расходов
понесенных в
процессе судо-
производства.
В те-
чение
года
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: рассмотрение дела с соблюдением всех требований закона компетентным, независимым и беспристрастным судом.
Конечный результат: 100 процентная защита конституционных прав и свобод граждан.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками реализации.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Качество: укрепление доверия со стороны общества к органам власти, в части гарантированных Конституцией Республики Казахстан прав и свобод граждан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 356
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Обеспечение жильем судей"
на 2008 год
1. Стоимость: 709033 тысячи тенге (семьсот девять миллионов тридцать три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 25 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"

1. Құны : 18269 мың теңге (он сегіз миллион екі жүз алпыс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: 1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясы ; 1999 жылғы 13 шілдедегі 411 Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексі: 71, 72, 174 , 175 , 176-баптар ; 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексі ; 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 603-бабы ; 2000 жылғы 5 шілдедегі "Қылмыстық процеске қатысушы тұлғаларды мемлекеттік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Тұлғалардың сот процесін өткізу кезінде шеккен шығындарын өтеу, сот ісіне қатысатын тұлғаларға білікті заң көмек көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Сот
процесіне
қатысушы
тұлғалардың
құқықтары
мен бостан-
дықтарын
қорғауды
қамтамасыз
ету
Тұлғалардың сот
процесіне
шақырылуына
байланысты шеккен
шығындарын өтеу.
Сот процесін
өткізу кезінде
шеккен шығындарын
өтеу.
Жыл
бойы
Облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: құзыретті, тәуелсіз және бейтарап соттың заңның барлық талаптарын сақтай отырып істерді қарау құқығын іске асыру.
Түпкі нәтиже: азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын 100 пайыз қамтамасыз ету.
Уақтылығы: іске асырудың белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Республикалық бюджет қаражаттарын тиімді жұмсау.
Сапасы: Қазақстан Республикасының Конституциясы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын кепілдендірген бөлікте билік органдарына деген сенімді қоғам тарапынан нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
356-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 709 033 мың теңге (жеті жүз тоғыз миллион отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 25-бабы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Выполнение гарантий Конституционного закона Республики Казахстан по обеспечению жильем судей за счет средств республиканского бюджета
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение судей жильем для создания условий полного и независимого осуществления правосудия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Обеспечение
жильем судей
Обеспечение
жильем судей
Республики
Казахстан
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: обеспечение жильем судей Республики Казахстан.
Конечный результат: создание условий судьям для качественного и своевременного отправления правосудия.
4 % обеспечение жильем судей республики от общей потребности.
Экономический эффект достигается посредством реализации мероприятий по улучшению и совершенствованию социальных условий судей.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками реализации.
Качество: достижение максимально эффективного выполнения судьями возложенных функций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 357
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Оценка, хранение и реализация имущества, поступившего
в республиканскую собственность по отдельным основаниям"
на 2008 год
1. Стоимость: 88171 тысяча тенге (восемьдесят восемь миллионов сто семьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года N 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының судьяларды республикалық бюджет қаражатының есебінен тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі кепілдіктерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Сот төрелігін толық және тәуелсіз іске асыру жөнінде жағдай жасау үшін судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Судьяларды
тұрғын
үймен
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республикасының
судьяларын тұрғын
үймен қамтамасыз
ету
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Жоғарғы
Соты,
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Сотының
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының судьяларын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже:
сот төрелігін сапалы және уақытында іске асыру үшін судьяларға жағдай жасау.
Тұрғын үйге жалпы сұраныстың 4%-ы мөлшерінде республика судьяларын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
судьялардың әлеуметтік жағдайларын жақсарту және жетілдіру бойынша шараларды жүзеге асыру арқылы экономикалық әсерге қол жеткізіледі.
Уақытылығы: іске асырудың белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Сапасы: судьялардың жүктелген міндеттерді барынша тиімді орындауына қол жеткізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
357-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жекелеген негіздемелер бойынша республикалық меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау және сату"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 88171 мың теңге (сексен сегіз миллион бір жүз жетпіс бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Сот әкімшілігінің жаңа жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы ; "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алудың,
сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение поступлений средств в республиканский бюджет от реализации имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность по отдельным основаниям.
5. Задачи бюджетной программы: организация работы с имуществом, обращенным в собственность государства по отдельным основаниям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Оценка,
хранение и
реализация
имущества,
поступившего
в республи-
канскую
собственность
по отдельным
основаниям
Приобретение
услуг, связан-
ных с хране-
нием, транспор-
тировкой
оценкой,
проведением
сертификации и
санитарно-эпи-
демиологической
экспертизы
пересылкой,
реализацией,
уничтожением и
дальнейшим
использованием
имущества,
поступившего в
республиканскую
собственность
по отдельным
основаниям, а
также прочие
услуги.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан и
Администра-
торы
в областях,
городах
Астане и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Обращение конфискованного имущества в доход государства по отдельным основаниям.
Конечный результат: Обеспечение поступления в доход государства от реализации имущества обращенного в собственность государства по отдельным основаниям, в том числе стоимости имущества переданного государству в натуральном выражении.
Финансово-экономический результат: Превышение доходов полученных от мер по обращению имущества в собственность государства по отдельным основаниям, над затратами по организации работы с имуществом, обращенным в доход государства по отдельным основаниям.
Своевременность: Проведение процедур по обращению имущества в доход государства в установленные сроки.
Качество: Полнота соблюдения установленных законодательством процедур по обращению имущества в доход государства (хранение, оценка, реализация).
ПРИЛОЖЕНИЕ 358
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Развитие объектов органов судебной системы"
на 2008 год
1. Стоимость: 1554544 тысячи тенге (один миллиард пятьсот пятьдесят четыре миллиона пятьсот сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный Закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 16 января 2006 года "О присяжных заседателях"; Закон Республики Казахстан от 16 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам введения уголовного судопроизводства с участием присяжных заседателей".

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті сатудан республикалық бюджетке қаражаттың түсуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне түскен мүлікпен жұмыс істеуді ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Жекелеген
негіздеме-
лер бойынша
республика-
лық
меншікке
түскен
мүлікті
бағалау,
сақтау және
сату
Жекелеген
негіздер бойынша
республикалық
меншікке түскен
мүлікті сақтауға,
тасымалдауға,
бағалауға,
сертификаттау мен
санитарлық-
эпидемиологиялық
сараптау
жүргізуге,
жөнелтуге, сатуға,
жоюға және одан
әрі пайдалануға
байланысты
қызметтерді сатып
алу, сондай-ақ
басқа да
қызметтер.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Сотының
жанындағы
Сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитет,
облыстар-
дағы,
Астана мен
Алматы
қалаларын-
дағы
әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тура нәтиже: Тәркіленген мүлікті жекелеген негіздер бойынша мемлекет табысына айналдыру.
Түпкілікті нәтиже: Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған мүліктің мемлекет пайдасына, оның ішінде мемлекетке берілген мүліктің нақты құнының түсуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Жекелеген негіздер бойынша мемлекет пайдасына айналдыру жөніндегі шаралардан түскен табыстардан жұмысты ұйымдастыру шығындарының артып кетуі.
Уақытылығы: Мүлікті мемлекет пайдасына айналдыру жөніндегі процедураларды мерзімінде өткізу.
Сапасы: Заңдармен белгіленген мүлікті мемлекет пайдасына айналдыру (сақтау, бағалау, сату) жөніндегі процедураларды толық сақтау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
358-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сот жүйесі органдарының объектілерін дамыту"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1554544 мың теңге (бір миллиард бес жүз елу төрт миллион бес жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы ; "Алқабилер туралы" 2006 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Алқабилердің қатысуымен қылмыстық сот ісін жүргізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление принципов законности, объективности, независимости судов при принятии решения.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для качественного отправления правосудия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Развитие
объектов
органов
судебной
системы
Реализация инвес-
тиционных проек-
тов в пределах
сумм согласно
Приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики Казах-
стан от 12
декабря 2007 года
N 1223 "О
реализации Закона
Республики Казах-
стан "О республи-
канском бюджете
на 2008 год" на
мероприятия по:
1. Разработке и
проведению
Госэкспертизы
проектно-сметной
документации по
строительству:
- зданий городско-
го суда с участием
присяжных заседа-
телей и двух
районных судов на
левом берегу реки
Ишим города
Астаны, здания городского суда в г. Лисаковск Костанайской области, типовое
здание специализи-
рованного меж-
районного экономи-
ческого суда с
территориальным
участком судебных
исполнителей на
базе районного
суда Южно-
Казахстанской
области совместно
с СМЭС; типовое
здание администра-
тивного суда с
территориальным
участком судебных
исполнителей на
базе Администра-
тивного суда
г. Усть-Каменогорск
Восточно-
Казахстанской
области, типовое
здание уголовного
суда с террито-
риальным участком
судебных исполни-
телей на базе суда
N 2 в г. Тараз
Жамбылской облас-
ти, типовое здание
районного суда с
территориальными
участками на базе
Целиноградского
районного суда
Акмолинской облас-
ти, и реконструк-
ции здания област-
ного суда в г.
Актобе;
- Административное
3-х этажное здание
военного суда
администратора
судов Мангистау-
ской области в
г. Актау;
2. Начало
строительства:
- Административное
здание 3-х состав-
ного районного
суда в поселке
Шиели Шиелийского
района Кызылор-
динской области;
3. Строительству:
- здание Карасай-
ского районного
суда по ул.
Макашева в г.
Каскелен Алматин-
ской области
(заключение
госэкспертизы на ПСД № 7-288/08 от 4.06.08 г.)
- расширение
административного
здания областного
суда в г. Актобе
Актюбинской облас-
ти (заключение
госэкспертизы на
ПСД N 6-194/07 от
27.04.2007 г.);
- трехэтажной
пристройки к адми-
нистративному
зданию суда Жам-
былской области в
г. Тараз Жамбыл-
ской области
(заключение
госэкспертизы на
ПСД N 10-468/06
от 15.12.06 г.);
- двухэтажной
пристройки здания
суда присяжных
заседателей к
общественному
зданию городского
суда по ул.
Кареева, 51
в г. Уральск
Западно-
Казахстанской
(заключение
госэкспертизы на
ПСД N 11132/07 от
09.04.2007 г.);
- строительство
пристройки к адми-
нистративному
зданию Мангистау-
ского областного
суда в г. Актау
Мангистауской
области
(заключение
госэкспертизы на

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : соттармен шешім қабылдау кезінде заңдылық принциптерін, объективтілікті, соттардың дербестігін бекіту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : әділ сот төрелігін жүргізу үшін жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Сот жүйесі
органдары-
ның
объектіле-
рін дамыту
"2008 жылға
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2007
жылғы 12
желтоқсандағы N
1223 қаулысының
3-қосымшасына
сәйкес, берілген
сомада
инвестициялық
жобаларды іске
асыру жөніндегі
келесі іс-шаралар:
1. Құрылыс және
жобалау-сметалық
құжаттарын
дайындау,
мемлекеттік
сараптамадан
өткізу:
- Астана қаласы
Есіл өзенінің сол
жақ жағалауында
алқа билердің
қатысуымен қалалық
сот және екі
аудандық сот
ғимараттары,
Қостанай облысы
Лисаковск қаласы-
ның қалалық
сотының ғимараты
мамандандырылған
ауданаралық
экономикалық
сотпен бірлесе
отырып Оңтүстік
Қазақстан аудандық
соты негізінде
сот орындаушылары-
ның аумақтық
бөлімшесі бар
мамандандырылған
ауданаралық
экономикалық
сотының типтік
ғимараты, Шығыс
Қазақстан облысы
Өскемен қаласының
Соттар әкімшісінің
негізінде сот
орындаушыларының
аумақтық бөлімшесі
бар әкімшілік
сотының типтік
ғимараты, Жамбыл
облысы Тараз
қаласындағы N 2
сотының негізінде
сот орындаушылары-
ның аумақтық
бөлімшесі бар
қылмыстық сотының
типтік ғимараты,
Ақмола облысы
Целиноград
аудандық сотының
негізінде аумақтық
бөлімшелері бар
аудандық сотының
типтік ғимараты
және Ақтөбе
қаласындағы
облыстық сот
ғимаратын қайта
жаңарту;
- Ақтау
қаласындағы
Маңғыстау облыстық
Соттар әкімшісінің
және 3 қабатты
әскери әкімшілік
сотының ғимараты;
2. Құрылыстың
басталуы:
- Қызылорда облысы
Шиелі ауданы,
Шиелі ауылындағы
3 құрамды аудандық
сотының әкімшілік
ғимараты;
3. Құрылыс
бойынша:
- Алматы облысы
Қаскелең қаласы,
Мақашев көшесінде
орналасқан Қарасай
аудандық сотының
ғимараты (2008
жылғы 4 маусымдағы
N 7-288/08 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Ақтөбе облысы
Ақтөбе қаласындағы
облыстық сотының
әкімшілік
ғимаратын кеңейту.
(2007 жылғы 27
сәуірдегі N 6-
194/07 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Жамбыл облысы
Тараз қаласы
Жамбыл облыстық
сотының әкімшілік
ғимаратына үш
қабатты жанама
салу, (2006 жылғы
15 желтоқсандағы
N 10-468/06 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Батыс Қазақстан
облысы Орал қаласы
Кареев көшесі 51
үйде орналасқан
қалалық сот
қоғамдық ғимараты-
на алқа билер
сотының екі
қабатты жапсарлас
құрылыс ғимаратын
салу (2007 жылғы
9 сәуірдегі N
11-132/07 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Маңғыстау облысы
Ақтау қаласындағы
Маңғыстау облыстық
сотының әкімшілік
ғимаратына
жапсарлас құрылыс
салу (2007 жылғы
15 мамырдағы N

ПСД N 15-260/07
от 15.06.2007 г.).
4. Завершению
строительства
пристроек к
зданиям областных
и приравненных к
ним судов, в том
числе:
- расширение
административного
здания областного
суда в
г. Кызылорда
Кызылординской
области
(заключение
госэкспертизы на
ПСД N 13-36/07 от
29.03.07 г.);
- пристройки к
зданию областного
суда присяжных
заседателей в г.
Усть-Каменогорск
Восточно-
Казахстанской
области
(заключение
госэкспертизы ПСД
N 9-205/07 от
12.04.2007 г.);
- пристройки к
зданию городского
суда по ул.
Казыбек би 66 в
г. Алматы
(заключение
госэкспертизы на
ПСД № 7-288/08 от 4.06.08 г.);
- пристройки к
зданию Акмолинско-
го областного суда
по ул. Горького,
39 в г. Кокшетау
Акмолинской
области
(заключение
госэкспертизы на
ПСД N 23-147/07 от
08.05.2007 г.);
- 4-х этажной
пристройки к
зданию суда по
ул. Горького 209
г. Петропавловске
Северо-
Казахстанской
области
(заключение
госэкспертизы на
ПСД N 17-237/27 от
23.04.2007 г.).
Январь-
декабрь
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов
областей,
г. Алматы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: 1. Утверждение в установленном порядке проектно-сметных документации прошедших государственную экспертизу:
- типовых зданий судов, в том числе здание городского суда с участием присяжных заседателей и двух районных судов на левом берегу реки Ишим города Астаны, здание городского суда в г. Лисаковск Костанайской области, специализированного межрайонного экономического суда с территориальным участком судебных исполнителей на базе районного суда Южно-Казахстанской области совместно с СМЭС; административного суда с территориальным участком судебных исполнителей на базе Административного суда г. Усть-Каменогорск Восточно-Казахстанской области, уголовного суда с территориальным участком судебных исполнителей на базе суда N 2 в г. Тараз Жамбылской области, районного суда с территориальными участками на базе Целиноградского районного суда Акмолинской области, и реконструкции здания областного суда в г. Актобе; административное 3-х этажное здание военного суда и администраторов судов Мангистауской области в г. Актау.
2. Начало строительства: административного здания 3-х составного районного суда в поселке Шиели Шиелийского района Кызылординской области.

15-260/07 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
4. Облыстық және
оларға теңестіріл-
ген соттардың
ғимараттарына
жапсарлас құрылыс
салуды аяқтау,
оның ішінде:
- Қызылорда
облысы Қызылорда
қаласындағы
облыстық соттың
әкімшілік
ғимаратын кеңейту
(2007 жылғы 29
наурыздағы N
13-36/07 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Өскемен қаласы
Шығыс Қазақстан
облыстық сотының
ғимаратына алқа
билер сотына
арналған жапсарлас
құрылыс салу (N
9-205/07 2007
жылғы 12 сәуірдегі
N 9-205/07 жүргізілген мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Алматы қаласы
Қазыбек би көшесі
66 үйде орналасқан
қалалық сот
ғимаратына
жапсарлас құрылыс
салу (2008 жылғы 4 маусымдағы N 7-288/08 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Ақмола облысы
Көкшетау қаласы
Горький көшесі 39
үйде орналасқан
Ақмола облыстық
сотының ғимаратына
жапсарлас құрылыс
салу (2007 жылғы
08 мамырдағы N 23
-147/07 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
- Солтүстік
Қазақстан
облысының
Петропавл
қаласындағы
Горький көшесі
209 үйде
орналасқан сот
ғимаратына 4
қабатты жапсарлас
құрылыс салу,
(2007 жылғы N
17-237/27 ЖСҚ
жүргізілген
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы).
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Жоғарғы
Соты,
Қазақстан
Республикасы
Жоғарғы
соты
жанындағы
сот
әкімшілігі
жөніндегі
комитеті,
Алматы
қаласының
облыстар-
дағы
Соттар
әкімшілері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7.Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: 1. Астана қаласы Есіл өзенінің сол жақ жағалауында алқа билердің қатысуымен қалалық сот және екі аудандық сот ғимараттары, Қостанай облысы Лисаковск қаласының қалалық сотының ғимараты мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотпен бірлесе отырып Оңтүстік Қазақстан аудандық соты негізінде сот орындаушыларының аумақтық бөлімшесі бар мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының типтік ғимаратын, Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының Соттар әкімшісінің негізінде сот орындаушыларының аумақтық бөлімшесі бар әкімшілік сотының типтік ғимараты, Жамбыл облысы Тараз қаласындағы N 2 сотының негізінде сот орындаушыларының аумақтық бөлімшесі бар қылмыстық сотының типтік ғимараты, Ақмола облысы Целиноград аудандық сотының негізінде аумақтық бөлімшелері бар аудандық сотының типтік ғимараты және Ақтөбе қаласындағы облыстық сот ғимаратын қайта жаңарту; Ақтау қаласындағы Маңғыстау облыстық Соттар әкімшісінің және 3 қабатты әскери әкімшілік сотының ғимаратының мемлекеттік сараптамадан өткен белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамасы.
2. Қызылорда облысы Шиелі ауданы, Шиелі ауылындағы 3 құрамды аудандық сотының әкімшілік ғимаратының құрылысының басталуы;

3. Строительство: здания Карасайского районного суда в г. Каскелен Алматинской области, пристроек к зданиям областных и приравненных к ним судов в городах Актау, Актобе, Алматы, Тараз, Уральск.
4. Ввод в эксплуатацию: пристроек к зданиям областных и приравненных к ним судов в городах Алматы, Кокшетау, Кызылорда, Петропавловск, г. Усть-Каменогорск, г. Уральск.
Конечный результат: посредством строительства и ввода в эксплуатацию объектов органов судебной системы укрепление принципов законности, объективности, независимости судов при принятии решения.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .

3. Ақтау, Ақтөбе, Алматы, Тараз, Орал, Алматы облысы Қаскелең қалаларындағы облыстық және оларға теңестірілген соттардың ғимараттарына жапсарлас құрылыс салу.
4. Алматы, Көкшетау, Қызылорда, Петропавл, Өскемен, Орал қалаларындағы, облыстық және оларға теңестірілген соттардың ғимараттарын пайдалануға беру.
Түпкі нәтиже: құрылыс және сот жүйесі органдарының объектілерін қолданысқа енгізу арқылы соттың заңдылық принципін, объектілігін, дербестігін жақсарту.
Уақтылығы: жұмыстардың орындалу кестесіне және келісім-шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.